zich onrustig Twente h Heerenveen had meer durf dan Hermes DVS EXCELSIOR OP VALREEP LANGS DE GRAAFSCHAP 97 m vmÊÊÊÊtssÊsim kampioenen mmsm. DUBIEUZE STRAFSCHOP BESLISSEND PiVROOLSPfSKT c&eMarWi. NAC oefende sterk tegen Fortuna: 4-1 opruiming -2-95- Fout Hoogeveen leidde zege van MVV in Thijs Libregts scoorde winnende treffer uit strafschop smis Haarlem alleen in slotfase gevaarlijk pag. 10 - maandag 19 januari 1970 SW-FC TWENTE 1-0 (1-0) door HANS REISMANN (ADVERTENTIE) SCHIEDAM, maandag. Het frisse, onbevangen, haast speelse spel, waarmee SVV zijn debuut maakte in de eredivisie en dat zo veel vertrouwen voor de toekomst had gewekt, heeft zich aan het begin van de tweede en beslissende fase van de competitie op nieuw geopenbaard. Tegen FC Twente bleek SVY uitstekend te Hebben overwinterd. In een bijzonder aantrekkelijk duel vonden de Schiedammers zichzelf terug en dat leidde tot een revanche 1—0) op FC Twente. Het feit, dat het enige doelpunt (door Vladimir Ciric gescoord) middels een dubieuze strafschop tot stand kwam, deed aan de presta tie nauwelijks afbreuk. Want SW mocht op de twee punten volledig aanspraak maken. Leen Warnaar en Wil van Beveren met Twen- tes laatste man Epi Drost de uitblinkers van het veld zorgden voor eeö ruggegraat van allure'en de vaak zo gekritiseerde defensie verdient lof voor de wijze, waarop na rust het verwoed maar onrus tig terugvechtende FC Twente in bedwang werd gehouden. „Ik ben vooral blU". zo reageerde na afloop een zielsgelukkige trainer Rinus Gosens, „dat de jongens de vre selijke klappen, die ze l* incasseren hebben gekregen, mentaal zo goed hebben opgevangen. Daar heb ik groot' respect voor. De spelers zijn er in blijven geloven. De rustperiode hebben we nodig gehad om ons te be zinnen. En, van belang is natuurlijk de komst van Clric en Don. Niet al leen kwalitatief, maar ook geestelijk heeft dat ons versterkt. De anderen trekken zich er aan op". SW's aanwinsten hebben redelijk voldaan. Vladimir Ciric had een goede start. Hij was veel aan de bal, plaatste zuiver en toonde over een knap spel inzicht te beschikken. Na een half uur viel de Joegoslaaf wat terug. „Hij heeft tijd nodig om zich aan te pas sen", meende Gosens later. Arie Don was door zijn behendigheid en grote werklust een voortdurend gevaar voor de Twentse defensie, maar jammer genoeg verviel hij te dikwijls in zijn oude fout - té individualistisch spel. SW's beste periode op de goed be speelde Harga"grasmat waren de eer ste vijfenveertig minuten. "Warnaar, Van Beveren en ook Ciric zorgden voor een duidelijk overwicht op bet - middenveld, waardoor Achterberg, Huve en Sireuer het aanvalstrio Na- gy-Jeuring-Fahlplatz onvoldoende konden steunen. De Schiedammers waren duidelijk sterker en ook ge vaarlijker. Een omhaal van Koudijzer ging over, een schot van Warnaar kon doelman Piet Schrijvers niet klemvast krïj'gen (Koudijzer en Van Meeleren waren echter net te laat om er van te profiteren)* en rechtsachter Maarten van Beek goed op dreef knalde jke pt NWE BINNENWEG 351 METROSTATION BEURS R'OAM TEL. 232939 (Van onze sportredactie) BREDA, maandag NAC en For tuna Vlaardingcn zagen bun uitwed strijd tegen respectievelijk GVAV en Heraolès afgelast. Het veld van NAC was wel bespeelbaar en van de gele- geheid maakten NAC en Fortuna ge bruik een oefenwedstrijd te spelen. De Bredanaars wonnen deze wedstrijd met. 4-1. Quaars en Visschers van NAC en Hordijk van Fortuna zorgden voor een 2-1 ruststand. In de tweede helft za gen de 1500 toeschouwers NAC door doelpunten van Brouwers en Franc- kiewlez uitlopen naar 4-1. Bij Fortuna maakte Jan Boumari, die enige weken uitgeschakeld is geweest, zijn rentree. (ADVERTENTIE) Een aankoop ais vitraga hoeft heus niet in da papieren te lo pen als U tijdens een van onze voordeligeaanbiedingen koopt., Zo'n mooie Brodisatta venster- val yan hagelwitte tarlenka mar- qultatta en rijk broché motief, kant en klaar met zoom en hoofdje, 45 cm hoog, nu per meter voor nog géén tweo gul den. ?-p w Morgenvroeg om 9 uur. begint op da 1a etage de verkoop van een fijns hagelwitte venstorval van tarlenka marquisette, rijk geborduurd met broché motief, kant en klaar mat zoom en hoofdje, 45 cm hoog, per meter Duur van da opruiming 15 januari tor 5 februari Géén tel, of schrift, bast. vanuit kansrijke positie voorlangs. Over de inleiding tot het doelpunt, dat SW vier minuten voor rust op zijn naam schreef, waren de meningen onder spelers en (9000) toeschouwers sterk verdeeld. Na een verre voorzet van Koudijzer vochten Isy Ten Don kelaar en Arie'Don een „eenzaam" en fel duel uit, v/aarbij de bal de arm van de Twentenaar beroerde. Van op zet leek geen sprake, maar scheids rechter Wim Schalks besliste anders. Ciric knalde vanaf elf meter beheerst raak in de linkerbenedenhoek, l—0. Schalks' reactie na afloop; „De spe ler van Twente stak zijn hand uit en sloeg de bal weg". Kees Rijvers, ver ontwaardigd: „De bal viel op de arm van Ten Donkelaar. Bovendien had Don free-kick gemaakt. De strafschop was een cadeautje, dat beslissend is gebleken. In de tweede helft hebben onze spelers vooral tegen zichzelf lopen vechten. Ze vielen veel te ner veus, veel te gejaagd aan". Beklemmende vraag na rust was: zou SW het hoge tempo kunnen vol houden, zou het in staat zijn de voor sprong met succes te verdedigen? De Schiedammers moesten terrein prijs geven en FC Twente, dat eerst Kick van der Vall voor Streuer en vervol gens Uwe Bldtenberg voor Huve (last van milt) inzette, verscheen dreigen der dan voorheen voor doelman Ed van de Roer. De langharige Schiedam mer, meest gepasseerde man in het betaalde voetbal, hield zijn ploeg met enkele schitterende reddingen echter op de been. En bij verrassende tegen stoten kreeg SW zelfs nog volop ge legenheid alle onzekerheid weg te schieten. Maar zo vond men het ook wel goed. Kees Rijvers lang namopperend over de „geschonken" strafschop had voor SW ook woorden van lof. „SW streed met een enorme inzet. In de eerste helft speelde het op het middenveld beter dan wij. Het gaf ons weinig ruimte." En Gosens merkte glunderend op: j,"We hebben gewonnen In een echte eredivisiewedstrijd. De basis van het Twentse spel vormen de individuele kwaliteiten van enkele spelers. Om daar een antwoord op te vinden hebben we het in een persoon lijke dekking gezocht. De jongens hebben die taak goed volbracht". KITZBÜHEL, maandag (ANP) De Fransman Patrick Russei is win naar geworden van de Hahnen- kamm-skiwedstrljden, die zondag te Kitzbtihel zijn beëindigd. Russei won de slalom met een. totale tijd over twee manches van 110,77 seconden, vóór de Italiaan Gustavo Thoeni, die tot 111,27 seconde kwam. De Fransman leidt tevens In de competitie om de wereldbeker: hij heeft 120 punten, Thoeni staat met 107 punten tweede van Beveren was een van de beste spelers im de ploeg van SW. Hier. slaagt hij er echter niet i'n züch langs Epi Drost, de, uitblinker iin de Twente-defensie, te werken. Doefman Schrijvers van FC Twente stompt de ba! weg boven het hoofd Van Wout van Meeleren, Op de achtergrond Aad Koudijzer. MAASTRICHT, maandag „Wij hebben bewust op een gelijk spel ge speeld, dat wel, maar die 2-0 van MVV is verdiend", zei Holland Sport-trainer Cor van der Hart. „Maar als Hoogeveen die ene fout niet had gemaakt, danVan der Hart doelde op een actie van zijn doelman in de dertiende minuut na rust. Hoog eveen, tot dat moment de grote uit blinker in de stug verdedigende Haag se ploeg, greep toen niet op tijd in bij een dieptepass van Co Prins, waar door de Tsjech Mraz kon inkoppen: 1-0. Ondanks deze achterstand Weven de Hagenaars in de defensie. Zij gingen zelfs harder ingrijpen, waarvan Prins, die een elleboog van Van der Heide in zijn gezicht kreeg (lichte hersen schudding en bloeduitstorting) het slachtoffer werd. Hij werd door Reij- ers vervan-gen. Met Hoenen nam Reij- ers het middenveld voor zijn reke ning, van waaruit steeds meer aanval len op de Haagse doel golfden. Tien minuten voor tijd leverde dat het tweede doelpunt op na een harde, verre trap van Bonfrère. die via de linkerpaal achter Hoogeveen ver dween: 0-2, Tóen pas ging Holland Sport in de aanval, maar Roggeveen had tegen Toennaer niet veel in te brengen en Herben schakelde Van Maurik volko men uit, Toch kreeg Van der Heide twee scoringskansen. Bij de eerste redde doelman Körver on de tweede keer trapte Herben, de bal van de PAROOL SPORT B2, HEERENVEEN—HERMES DVS 2—0 (0—0) Van onze correspondent HEERENVEEN, maandag. ïïeerenveen heeft in het duel te gen Hermes DVS gaarne en veelvuldig laten zien waarom het nu al maandenlang met gerechtvaardigd optimisme naar promotie uitkijkt. Op basis van dikwijls gedurfd spel op de tot een glijbaan omgetoverde grasmat hebben dc Friezen na een wat aarzelend begin vooral in de tweede helft een groot overwicht opgebouwd, dat in die periode tot het gewenste succes leidde. Twee koelbloedi ge doelpunten van de onvermoeibare Haan waren toen te mach tig voor de voortreffelijke Spermon, die in een uitstekende stijl en met veel allure zijn doel verdedigde. Hermes DVS ging goed uit de start blokken en het bouwde enkele voor treffelijke aanvallen op. Het werd evenwel meteen el duidelijk dat de Schiedammers deze keer niet te veel op topscorer Kees van Kooten konden rekenen, want op de sneeuwvlakte kon Van Kooten moeilijk uit de voe ten. ïïeerenveen, zonder architect Lo- crois.-die voor acht weken is uitge schakeld, vond vrij spoedig het juiste ritme en maatgevoel en via ccn stevi ge greep op het middenveld begon het aan de verantwoorde opbouw van vele aanvallen. Hermes DVS kreeg het moeilijk en de verdediging had alle gelegenheid te laten zien waartoe zc in staat was cn dat was bijzonder EXCELSIOR—DE GRAAFSCHAP 2-1 (0-0) door HARS VAN RAALTE ROTTERDAM, maandag In de eerste wedstrijd na de noodge dwongen „winterstop" had Excelsior op papier een gemakkelijke te genstander. De Rotterdammers moesten immers aantreden tegen het onderaanstaande De Graafschap. Het is echter allemaal niet zo een voudig gegaan als de Rotterdammers waarschijnlijk hadden ver wacht. Slechts met grotemoeite behaalde Excelsior na een 01 ach terstand een 2—1 overwinning, welke stand pas vijf minuten voor het einde werd bereikt, toen Libregts een strafschop benutte. „Onbegrijpelijk dat deze ploeg on deraan staat. Maar ik geloof ook niet dat De Graafschap zal degraderen, Daar heeft het te veel goede spelers voor. Neem die Hlddlnk bijvoorbeeld. Dat kan een hele grote worden". Met deze woorden gaf Excelsior-trainer Bob Janse na afloop te kennen dat ook hij toch wel verbaasd was over het goede spel van de Doetinehem- mer's, ln de beginfnse van de door SÖ00 toeschouwers bijgewoonde strijd wees niets er op dat Excelsior het zo moet- lijk zou krijgen. De Rotterdammers namen onmiddellijk bezit van het middenveld en zij leken op weg naar een gemakkelijke overwinning. Maar in die eerste tien minuten werd de Rotterdamse voorhoede niet één maal gevaarlijk. Dat was linksback Koenders van De Graafschap na tien minuten wel, maar zijn schot, waarmee hij een goede ren besloot, belandde ln het zijnet. Maar vanaf dat moment was er van oen Rotterdams overwicht geen sprake meer. Dank zij de uitblinkende Hid- dlnk die veel overeenkomst ver toont met Van Hanegcm en Lelie veld verloren de Rotterdammers de greep op het middenveld. Met name D.e Boom en Ven Toledo verloren veel persoonlijke duels van deze twee tegenstanders. Gelukkig voor de Rot terdammers speelden in de verdedi ging Tetteroo en Kleingeld een goede wedstrijd, waardoor de onzekere Geil- man weinig moeilijk werk kreeg. Aan dc andere kant kreeg doelman Hcntenaar dot kort voor rust wèl. Een vleugelschot van Bnssant stopte hij met moeite, een schot van Aad den Butter ging juist nnaBt en een vlie gend schot van de actieve Kwakker- naot belandde op de kruising van paal en lat. Vier minuten na rust ging het er nóg moeilijker uitzien voor Excelsior. Hiddink loste vanaf ruim twintig me ter een hard, effectvol achot. Met een vreemde boog draaide de bal langs de graaiende handen van Geilman: 01, Onmiddellijk na dit doelpunt trok De Graafschap zich in de verdediging terug. Excelsior kon gaan bouwen aan een zeer groot offensief. Voorlopig leverde dat niet meer op dan veel cor ners en veel onoverzichtelijke situaties voor het doel van Hentenaar. Maar na een kwartier spelen zag Bassant kans uit zo'n scrimmage de gelijkmaker te scoren: 11. Excelsior ging dóór. Kopballen en schoten van Libregts, Kwskkernaat en Bassant werden door de Graaf schap-verdediging slechts met grote moeite onschadelijk gemaakt. Doel man Hcntenaar raakte hierbij gebles seerd; hij werd vervangen door Door- ncbosch, Bij Excelsior werd Van Tole- Doelman Hentenaar van De Graafschap heeft de assistentie van de ver teruggekomen links* binnen Hiddi»nk nodig om deze onstuimige aanval va'n Excelsior met Thijs Kwakkemaat m de hoofdrol af te slaan. do vervangen door Van der Heyden. En juist een pass van de laatste word de inleiding tot de beslissende straf schop. Bassant kreeg de bal ven Van der Heyden. De Rotterdamse linksbuiten raakte in duel met Jansen. Dit ging zo fel dat beide spelers onderuit gingen. Op het moment dat Bassant, op de grond liggend, de bal toch nog door wilde spelen, sloeg Jansen de bal voor zijn voeten weg. Aangezien dit ge beurde binnen het strafschopgebied, kon scheidsrechter Regtop niets an ders doen dan een strafschop toe kennen. Aanvoerder Librogts schoot zijn club toen naar de overwinning. - Zo behaalde Excelsior op do valreep t\vee winstpunten. Na afloop van dit seizoen kan dat wel eens betekenen dat dit de Rotterdammers honderd* gulden gaat opleveren. Mochten de Rotterdammersnamelijk promoveren dan krijgen zij voor ieder winstpunt! dat vanaf gisteren is behaald, een pre mie van vijftig gulden. veel. Vooral doelman Spermon, Van Nierop cn v. d. Burg groeiden in het verzet naar grote hoogte. De aanvals drift van Heerenveen. bleef beperkt tot een serie hoekschoppen. Weide, Haan en Zoetend al bleven onvermoeibaar en hun spel inspireer de de medespelers tot een enorme in zet. Hennes DVS wankelde, maar kon de rust toch nog glimlachend berei ken. Ook in de tweede helft duurde het overwicht van Heerenveen onvermin derd voort. Incidenteel kon Hcrmcs, dat hijzonder voorzichtig speelde, aandacht schenken aan -gevaarlijke uitvalsstoten, maar het tempo en vooral het raffinement ontbrak om de achterhoede van de Friezen ernstig te verontrusten. Heerveen had haast en gesteun! door 4000 geestdriftige bezoekers hield het de Schiedamse ploeg stevig ln de greep. De kenners op de tribunes had den allang gezien dat Heerenveen op weg was naar de overwinning. Het was aileen nog de vraag wie het moe dige verzet van de Schiedamse verde diging zou breken. In een voortreffe lijk ritme volgde aanval op aanval van de Friezen, maar Hermes bleef overeind tot het moment waarop Haan uit een bekeken voorzet van Zoetenda\ met een formidabele kopbal dc stand naar 10 omboog. Er kon Hcerenveen toen niets meer gebeuren, want het geloof tn eigen kracht had de Sehiedamse ploeg al lang verloren. Vijf minuten voor het einde bracht Haan alweer uit een voorzet van Zoetend-al de stand op 2 —0. Cijfers die tot het einde op het scorebord bleven. De conclusie" lijkt gerechtvaardigd dat Heerenveen in staat moet worden geacht de eerste divisie te bereiken en dat Hermes DVS met wat meer lef en durf nog een rol van betekenis kan spelen. DEVENTER, maandag. Haarlems trainer Barry Hughes wond er na af loop van de met 21 verlóren wed strijd tegen Go Ahead geen doekjes om: een gelijkspel zou volgens hem de verhouding beter hebben weergege ven. „Als Hoeben kort voor het einde niet tegen de lat had geschoten, had den we een punt meegenomen," zei de praatgrage Hughes, die echter over het hoofd zag, dat zijn ploeg pas ge vaarlijk in de aanval kon gaan, nadat Go Aheads aanvoarder Gerard Somer een kwartier voor het einde de bal uit een voorzet van Leferlng ln eigen doel had gejaagd. Voordien was er geen kou aan de lucht geweest. Go Ahead controleerde rustig wellicht te rustig de rian te 20 voorsprong, verkregen door doelpunten van Hoekema met een fa buleuze kopoal uit een voorzet van Aarts (19e min) en een schot van De Goede (15.min, na rust). „Wat Haarlem mankeert, is het ge nadeloos benutten van een doelRjpe kans. Wij kunnen ons niet veroorloven ook maar .één kans te missen. Die bal moet er prompt in," aldus Hughes. Minder spraakzaam was Go Aheads trainer dr. Fadrhonc, die niettemin met genoegen had kunnen vaststellen, dat Josef Jelinek voorheen Tsjechisch international) een uitstekende wed strijd had gespeeld. „Wat wil je,"'al dus Fadrhonc, „alle Tsjechen zijn in telligent".

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 5