Actie tegen C'70-onlust, brief en machteloosheid U 99 DERDE MOTIE VAN PvdA VRAAGT OM MEER OPENHEID OVERLEGORGAAN ROTTERDAMS DAGBOEK BMSSBTl Feiten leefbaarheid ia Meegrliet fiTi opruiming ROTTERDAM RIJNMOND De helderste woorden kivamen pas na twee uur.. Mexicaan dwingt taxichauffeur met (lege) revolver tot lange rit door de stad Hugh den Ouden verruilt Munders voor v. d. Menve 'Bouwen tweede sluis IJmuiden zal 10 tot 12 jaar duren' Nog geen akkoord over taxi-Ionen Brief uit Amerika Wirn van Buur en maakt het goed Mutaties Rotterdamse Dansacademie pag. 4 dinsdag 20 januari 1970 IJ IJ wijze van dooddoener kan men de acties van Rotterdamse kun stenaars tegen C'70 natuurlijk even- zovele bewijzen, noemen, dat C'70 leeftdan doet men evenwel het zelfde als de kunstenaars: vaag klet sen. In. een brief aan het gemeentebe stuur beet het, dat de wijze waarop gemeenschapsgelden worden besteed ten behoeve van een industriële ima ge, afkeurenswaardig is. De feiten zijn aldus: de gemeente (dc gemeenschap zo men wil heeft vijf, miljoen gulden in C'70 gestoken. Het Rotterdamse bedrijfsleven heeft tot nu toe vijftien miljoen gulden «aan in vesteringen toegezegd. Bij C'70 houdt men rekening met de mogelijkheid, dat de inspanningen van het bedrijfs leven Rotterdam een aantal blijvende objecten oplevert «ter waarde van zo'n dertig miljoen gulden. Die vjjf miljoen gemeenschapgeld wordt ais volgt besteed: Rotterdam-promenade 5Q0.0QG Voorzieningen t.b.v. on derdelen van de prestatie van haven en industrie 1.000.000 Kunst (beeldententoon stelling Schouwburgplein en expositie in De Doelen 280.000 Bouwen en wonen (ex positie in Bouwcentrum) 825.000 Sport 250.000 Feestviering op de plei nen 260.000 Algemene organisatie, ontwerpen plannen, te keningen, publiciteit, voorlichting en onvoor ziene evenementen 1.885.000 Op grond van de cijfers concluderen wij, dat de suggestie als zou vrijwel alle geld, dat de gemeente in C'70 steekt worden gebruikt om havens en Industrieën te presenteren onjuist is. De kunstenaars zouden ook over deze cijfers hebben kunnen beschikken. Ze zijn al een jaar openbaar. Ook moet men niet vergeten dat er nogal wat terugvloeit in de gemeente kas door de vermakelijkheidsbelas ting, die drukt op evenementen als Dolfirodam, Havodam en het klank en lichtspel. De wrevel van de kunstenaars zou zich moeten richten op de structuur van C'70. Het is toch onvermijdelijk, dat sterke accenten worden gelegd op haven- en industriële activiteiten als h«t de opzet is om het particulier ini tiatief (lees; het bedrijfsleven) hoogtij te laten vieren. Alleen, wie geld heeft, kan een feest bouwen. De keus ging eenvoudig tus- sn een feest zoals de apostel van het bedrijfsleven Ribbe dat zag, en géén feest. (ADVERTENTIE) Neem morgen Uw dochter mee en Iaat haar een paar van die moderne schoentjes uitzoeken. Op onze schoenen-afdeling ver kopen wij vlotte meijjesschoe- nen in diverse modellen (met franje-en spijkergarnmng, sier- gespjas e.d.J maar allemaal met blokhak, moderne ronde neus en srootrandje. Schoenen dia bij Uw dochter wel in de smaak zullen vallen, per paar voor nog géén vijf gulden. -- diverse modellen 1 Morgenvroeg om 9 uur begint op onze schoenen-afdeling de Verkoop van een opruimlngs- partij meisjesschoenen, keuze uit diverse heel moderne mo delletjes, maten 30 t/m 35, In de schaduwkleuren beige, rood en bruin door elkaar per paar voor Duur van da opruiming 15 Januari tot S februari Géén tal. of schrift, test. door Bert van Polen De helderste woorden kwamen pas na twee uur. Thom Holler- man, eens provo-aanvoerder en nu vlijtig juridisch student, sprak zo vaak als een haperende mitrailleur. „Wat moet Fibbe wel van ons denken, Dat hij te recht niet met zo'n stelletje klootzakken samenwerkt?", vroeg hij zo ongeveer. Het was gisteravond tien uur en de honderd tegen C'70 protes terende Rotterdammers in De Lantaren hadden nog nauwelijks iets zinnigs gezegd hoewel C'70 spion, perschef Richard Mathijs' se, al een paar keer mooi rood van boosheid was aangelopen. Er was een jolige pret om Holter- mans woorden en na enige tijd moest beeldend kunstenaar Hans Abelman, gangmaker van de protestactie, op merken dat deze actie beslist niet uit rancune tegen C'70 werd. gehouden. Waarom dan wel? Omdat C'70 te weinig aandacht geeft aan het leefkli maat van Rotterdam, omdat er te veel wordt gewerkt aan statusobiecten en omdat de haven en de industrie het middelpunt van de festiviteiten gaan vormen aldus de protestanten Hans Abelman en Guus van Schöll. „Er is onlust onder de bevolking", zei Abelman. „Het karakter van C'70 is autoritair", zei zijn collega Geert Lebbing, die later op de avond nog veel van zich zou laten horen. „We zijn nooit in de plannen voor C'70 ge kend. De buit is verdeeld, volgens de bekende lijnen," zei cabaretier Louis Lemaire, niet zonder verbittering. Geen rancune, beslist niet, liet Abelman weer weten. Maar niet alleen kunstenaars waren negatief. Daar kwam de zeer bebaarde André J. Stolp, hoofd informatiecen trum ontwikkelingscentrum, zeer ern stig zijn plan aandragen. Het bezinmingselement moet ook op C'70 vertegenwoordigd zijn, zei hij en die opmerking ontlokte zowel gehoon als applaus. Jawel, verdedigde Stolp zich dap per, de jongeren moeten weten wat er is gebeurd. Daarom moet er een ten toonstelling komen. „We nemen het niet meer" over onderdrukking en verzet vanaf 1933 in Je hele wereld. Kosten 7500. „Fibbe heeft laten weten dat het niet in het kader van C'70 past Ik zou Rotterdammers protesteren tegen C'70, maar ntet uit rancune. het een blamage vinden als deze ex positie geen onderdeel van C'70 werd", zei hij. Maar dat moet een misverstand zijn, oordeelde C'70 perschef Mathijs- se en zo bleek het ook ongeveer- De expositie werd alsnog warm aanbevo len. Sociale werkers kwamen aan het woord. Drie plannen brachten ze naar voren. Een echt feest voor de bevol king: een vierkamp (zoiets als Zes kamp), een rondtrekkend speeltheater en allerlei festiviteiten in de gasfa briek in Kralingen. Kosten: honderd duizend gulden- Nauw Inmiddels was C'7O-organisator A. J. Eibbe binnengekomen. „Hij is hier omdat C'70 zelf in het nauw zit", schreeuwde Geert Lebbing. Nee, zei Fibbe, u moet er mij niet op aanzien. Het idee voor een feest als C'70 is van de gemeente en het bedrijfsleven. Maar toch bleven veel protestanten in hem de boze man zien, de man die het meeste geld („de buit" om met Louis Lemaire te spreken) aan het bedrijfsleven heeft gegeven. Wat de verhouding was tussen de uitgaven voor ludieke festiviteiten en die voor statusobjeeten wilde men weten. Een onmogelijke vraag die Fibbe niet kon beantwoorden en daar toe de gelegenheid ook niet kreeg. Iedereen wilde nog van alles zeg gen, maar wat en hoe? Jazeker, er moest meer voor de bevolking worden gedaan, maar potverdlkkie, wat hielp al dat gepraat nog, de plannen waren toch al klaar, het geld was toch al op. Zijn we nou voor C'70 of zijn we tegen, wilde Hans Abelman weten. We wijzen C'70 af, besloot de ver gadering maar. Brief En toen kwam Geert Lebbing, de Trotzki van de Rotterdamse kunste naars. Een brief aan de gemeenteraad, dat was het middel. Een open brief- En zo gebeurde het. De plannen voor C'70, aldus de brief, vormen geen enkele waarborg voor de realisatie van de doelstellingen van de manifes tatie. De wijze waarop gemeenschaps gelden besteed worden ten behoeve van een industriële image mede be doeld als bevrijdingsfeest is afkeu- renswaardig. B. en W- hebben, zo gaat de brief verder, zich onvoldoende op de hoogte gesteld van plannen van personen en organisaties en hebben die plannen in vele gevallen afgewe zen. En als laatste punt:. C'70 dreigt een manifestatie met een overwegend consumptief karakter te worden, dit In tegenstelling tot de eerste plannen van de gemeente. De bedoeling was dat or ook nog ei sen aan de gemeenteraad zouden wor den gesteld maar gezien het late tijd-, stip elf uur zag de vergadering hiervan af. Volgende week of zo moet er maar worden doorvergaderd. „We eisen vijf miljoen voor 1971. Dan gaan we een v echt feest voor de bèvolking organiseren", riep iemand nog uit. - Maar C'70-organisator Fibbe hoorde dat niet meer. Hij was al weg. Het machteloze gepraat was hem te veel geworden. Maar hem niet alleen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Ruim een uur lang heeft een 22-jarige taxichauffeur gisteravond onder bedreiging met een naar later bleek ongeladen revolver een rit door de binnen stad van Rotter dam moeten maken. De taxi chauffeur kreeg een Mexicaan ijn zijn auto, die hem op een ge geven moment de loop van een cilinderrevolver in de rug drukte. Enkele tientallen kilometer heeft de taxichauffeur kris-kras door de stad moeten afleggen. De rit eindigde ten slotte op de kruising van de Coolsin- gel met de Kruiskade. Daar remde de chauffeur plotseling zeer krachtig, waardoor de Mexicaan naar voren schoot en de chauffeur hem het wa pen ontfutselde. De taxichauffeur kreeg daarbij onmiddellijk assistentie van twee politiemannen, die in een surveillancewagen enige tijd achter de taxi hadden gereden. De politieman nen hadden via de meldkamer de op dracht gekregen de taxi te volgen. De politie had enkele telefoontjes gekre gen van voorbijgangers, die het vreemde gedrag van de taxichauffeur was opgevallen. De chauffeur ver telde de politie later, dat hij opzette lijk grove verkeersovertredingen had gemaakt om de aandacht van de politie op zich te vestigen. Bij de arrestatie bood de Mexicaan geen tegenstand. Hij was behoorlijk onder invloed van sterke drank Bij het onderzoek bleek, dat het pistool, waarmee de man had gedreigd niet geladen was. De Mexicaan had van de taxichauffeur geen geld geelst, maar was er alleen op uit geweest een gra tis ritje te maken. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, dinsdag. Pianist Hugh den Ouden gaat na tweeëneen half jaar het cabaret van Tom Man dors verlaten. Hij heeft een voorlopig contract afgesloten met de cabaretier Jaap van der Merwe, wiens nieuwe programma op vrijdag 30 januari in Amsterdam tn première gaat. Den Ou den zal zeker twee maanden bij' Van der Merwe blijven. Zijn besluit tot ontslag bij Tom Manders is vooral genomen om artis tieke redenen. „Toen het cabaret pas in Rotterdam begon was het erg leuk om te doen. Maar de laatste tijd ge beurt er eigenlijk niets meer. Ik zat lekker vast te roesten. Van der Merwe belde me op. Of ik geen pianist voor hem wist. Antwoord: Hugh den Ouden wil wel." (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Bij de vandaag voortgezette debatten naar aanleiding van de begroting '70 van het openbaar lichaam Rijnmond heeft de fractievoorzitter van de PvdA J. de Jong, een derde motie ingediend. Deze betreft de positie van bet overlegor gaan zeehavenontwikkeling Zuid-West Nederland in welk orgaan de provinciale besturen van Noord-Brabant, Zeeland en Zuid-Hol land, bet dagelijks bestuur van Rijnmond en het dagelijks bestuur van de gemeente Rotterdam samenwerken. De motie-De Jong vraagt meer openbaarheid. De PvdA is niet te vreden met het Besluit, dat het algemeen bestuur van dit overlegor gaan enkele dagen geleden heeft genomen, nl. dat haar vergaderin gen voortaan openbaar zullen zijn. In de motie wordt geëist, dat het dagelijks bestuur voortaan openbare verantwoording aflegt aan het alge meen bestuur, dat vaker bijeen moet komen. De Jong wil tevens, dat een korte samenvatting van de besprekin gen in het dagelijks bestuur aan de le den van de Rijnmondraad wordt toe gezonden. In een andere motio wil de PvdA de Rijnmondraad vastpinnen op de op vatting, dat de drinkwatervoorziening een regionale taak is en dat Rijnmond er dus bemoeienis mee moet krijgen. Tot dusver verzorgt do Rotterdamse drinkwaterleiding voor heel wat Rijn mondgemeenten de drinkwatervoor ziening. In een toelichting op deze motie zei de PvdA-fractievoorzitter vandaag: „Een rijkstaak is het schoonmaken en schoonhouden van de rivieren. Op het internationaal niveau moet dit worden geregeld door een gemeenschappelijk verdrag of een internationaal beheers- Hchaam, Nationaal bezien liggen er mogelijkheden door het in werking treden van de wet tegen verontreini ging van oppervlaktewateren. De zui vering, rr.aar vooral het transport van drinkw behoren evenwel absoluut tot de regionale taken". Een derde motie betreft de zeehaven- ontwikkeling. Deze motie-De Jong wil, dat de Rijnmondraad de inhoud van de motie-Lems, die vorig jaar in de Rotterdamse gemeenteraad met 23-21 stemmen is aangenomen, a's richtsnoer neemt bij het ruimtelijk beleid. In. de motie-Lems staat: bij de uitbreiding van de Maas vlakte moet de demarcatielijn voor de kust van Voorne gehandhaafd blijven; Voorne-Fotten moet „groen" blij ven; ecu grote industriële ontwikkeling in de Hoekse waard, verbonden aan een Kanaal voor zceschapcn, moet achterwege blijven. De Jong zei dat deze motie „boven- B EN r AMSTERDAM (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, maandag. De bouw van een nieuwe (tweede) grote sluis in IJmuiden zal een bouwtijd vergen van tien tot twaalf jaar. Voor al met liet oog op deze lange tijdsduur geeft Amsterdam een hoge studieprio- riteit aan de voorhaven 5n IJmuiden, die in aanzienlijk kortere tijd kan worden gebouwd. Burgemeester en wethouders delen dit mede in hun toelichting op de be groting voor 1970, Zij blijven de bouw van een tweede sluis in IJmuiden noodzakelijk vinden, maar wil Am sterdam zijn functie van overslagha ven behouden, dan moeten eerder dan binnen tien twaalf jaar voorzienin gen worden getroffen. De voorhaven is bedoeld voor de overslag van massagoed (ertsen, graan, olie), voor het gespecialiseerde stukgoed ver voer door middel van con tainers en lash-schepen en ook voor passagiersvervoer (ferryschepen). De grootte der zeeschepen, die de Amsterdamse haven kunnen bereiken, wordt overigens niet uitsluitend be paald door de afmetingen van de slui zen in IJmuiden. De drempel van de Velser tunnel, betekent ook een beper king en dit geldt uiteraard ook voor dc andere nog te bouwen tunnels on der het Noordzeekanaal, Zoals de si tuatie nu is kunnen met het oog op deze tunnels slechts schepen tot een diepgang van 49 voet worden toegela ten. Burgemeester en wethouders heb ben wat de diepte van de Hemtunncls en de tunnel bij Buitenhuizen betreft, ingestemd met een diepgang der sche pen van 49 voet in het vertrouwen dat de voorhaven in IJmuiden tot stand komt. ROTTERDAM, dinsdag (ANP). De samenwerkende vakbonden in het taxibedrijf in Rotterdam en Schiedam hebben de werkgevers bericht dat zij voor 31 januari een positieve beslis sing moeten ontvangen over een loon- garantie van 230 per week. Indien geen akkoord wordt bereikt zullen de bonden in een nachtvergadering van 30 op 31 januari hun leden voorstellen het werk neer le leggen. TI/ELK een verkwikking is iiet uit W de mond van uir. Van Meetelen te vernemen dat Hoogvliet, ondanks alle sombere speculatieswèl voldoen de leefbaarheid-verhogende snufjes bezit (en nog gaat bezitten). Gelukkig maar het is al erg genoeg dat de wijk een planologische vergissing van jewelste is. Verleden week was ik er, na het ie- zen van de brief van de heer Suijkers, niet gerust op. Trouwens U heeft zelf enkele fragmenten kunnen lezen en zeg nou zelf: was de inhoud niet om opstandig van te worden? Welnu, de chef wan de hulpsecreta- fis, de heer mr. Van Meetelen, heeft op (bijna) alle door briefschrijver ge signaleerde misstanden, een positief antwoord kunnen vinden. Wat niet wegneemt dat hij het met de tendens van de brief wel eens kon zijn: de be woners van Hoogvliet hebben te lang in licstaarzen moeten rondlopen. (En het is wat datt betreft een kwestie van opvatting. Suijkers ergerde zich er mateloos aanvan Meetelen vond dat agrarische gestuntel wel lollig.) Maar vooruit, de heer Suijkers klaagde in de eerste plaats over het Ruigeplaatbos. Er was geen gelegen heid wuar dc vrouu) iets kon doen iaat alle mensen op z'n tijd moeten doen, er toets geen eerste hulppost, geen theeschenkcrij en als er wat zou ko men dan zou het (volgens Suijkers) toch veel te duur zijn voor de gewone man. Mr. Van Meetelen begon dat is wel aardig met te zeggen dat Hoogvliet het meeste groen heeft uit de hele streek. Maar hij merkt er di rect bij op, dat het hier wel passief- gracn betreft. Met andere woorden het is er teel, maar het wordt niet ge bruikt. Dit laatste Is tragisch. Het Ruige- plaatbos is een bos zonder verboden. Men kan op het gras lopen, men kan achter heesters gaan zitten, niemand ral er iets tegen doen. En toch komt men niet. Waarom niet? Omdat de mensen, aldus Van Meetelen, ver wachten dat al het moois en functio nele vlak voor hun deur wordt aange boden. A propos, zei Suijkers niet dat er geert comfort was? Inderdaad, er is geen comfort, Dat vindt Van Meetelen ook. Maar het komt er wèl. Gepland is een restau rant (de plannen zij» deze weck ter de voorstelling en voor de eerste moe ten ze wel om half zes de deur uit. En denk aan de spitsuren, Wat dit alles betreft heeft Suijkers groot gelijk gehad. CULTURELE evenementen behoe ven in Hoogvliet niet gehouden te worden. Suijkers kan dat nou wel untien, maar als het waar is wat Van Meetelen zegt, kunnen we ze gerust achterwege laten, in het verleden orga niseerde de Stichting Oeda voorstel lingen van het West. Nederlands Sym- phonieorkestvan het poppentheater Bert Brugman, van het Shell-man- nenkoor etc. etc. En to ie kwant er? Geen sterueiing. AHeen het Siteil- mannenkoor kon op een aardig gevul de Delta-kerk rekenen, omdat het in Hoogvliet krioelde van de familiele den. Zo heel verwonderlijk is dit alle maal niet. De bevolking van Hoogvliet bestond voornamelijk uit jonge ouders en kleine kinderen. En krijg in zo'n afgelegen satelliet maar eens oppas. Bovendien is het statistisch bewezen, dat er in Hoogvliet veel mensen in continu dienst werken. En zodoende DAGBOEKSCHRIJ VER Mr, Van Meetelen, chef hulpse cretarie Hoogvliet. tafel gekomen) met een eerste hulp post, met toilet-voorziening en er vindt binnenkort een reconstructie plaats van de watersporthaven. Aanwezig zijn reeds zestien tennis banen cn tennissen mag volgens Van Meetelen - onder geen voor waarde meer gezien worden als een elite-sport. Tennissen is zeker niet duurder dan voetbal. ÊEN ander hanoijzer: het vertier op zaterdagavond. Er Is geen bio scoop, zegt Suijkers. Juist. Is er een kans dat er één komt? Nee. Van Meetelen had er liever één gisteren, dan vandaag, maar hij ts realist genoog om te begrijpen dat niemand interesse heeft. Men gaat bij de beoordeling gewoon af op de cijfers van andere ivijk-bioscopen. En deze zijn niet denderend. Het zou pas interessant worden toannecr er meer bioscopen gebouwd konden worden. Er moet gewoon een wekelijks keuzemogelijkheid zijn. Nee, iioe onaardig het ook klinkt, Hoogvlieters moeten maar film gaan kij/ce?i in Rotterdam. Is dat mogelijk? Ja, alleen voor mensen met een auto. Zij die met de bus terug moeten, kun nen geen gebrutk maken van de twee- IV/TEVR. C. H. VAN BUUREN, do ■L*J- moeder van de naar de V-S. geëmigreerde WlU van Buuren (40), die onlangs in bet Stanford Hospital een harttransplantatie heeft onder gaan, heeft ons op de dag van haar aankomst In San Francisco het vol gende briefje geschreven. Ik wijs er op dat zij <up het moment van schrij ven nog geen bezoek aan. haar zoon had gebracht. TJILL VALLEY USA. Mijn reis is J"L door de weersomstandigheden niet helemaal vlekkeloos verlopen. Het toestel vertrok vanwege de mist in Londen al een uurtje la (er en in Londen ben ik een beetje verdwaald, Er moesten verschillende mensen aan te pas komen, er moesten heel wat te lefoontjes gepleegd worden om mij in tien minuten tijd bij het goede vlieg tuig te brengen. Ik moest met een taxi mee over de -landingsplaats en arri veerde bij het vliegtuig toen de deu ren reeds gesloten waren. De propel lers draaiden ook ai. Toen ik een paar uur gezeten had, realiseerde ik me dat mijn koffer niet was meegegaan. Ik hd alleen pantof fels en een tandenborstel in mijn bandtas. Om zes uur kreeg ik eten, wat me bijzonder goed smaakte omdat ik 's morgens thuis alleen maar een kopje koffie had gedronken. Die kof- Mevr. Van Buuren. fer zal ik morgen wel ophalen. Ik ben al blij dat ik er zelf ben. Mijn schoondochter stond mc op het vliegveld op te wachten. De artsen rijn, volgens mijn dochter, zeer tevre den over de operatie. Er is altijd ie mand bij Wirn, zodat iedere verande ring direct aan de dokter wordt ge meld. Hij mag af en toe uit bed en als hij de kamer verlaat voor bezoek zit hij geheel in steriele kleding; z'n neus en haar in masker en muts. Er mag niemand in zijn kamer, al leen verplegend personeel, dat dan ste riel is ingepakt. Wirn heeft wat meer kleur en ziet er beter uit dan de laat ste weken ervoor. Ze hebben hier alle hoop op een goede afloop. Met vriendelijke groeten, mevr. Van Buuren. op" dc nota van b, en w. over de zeehavenontwikkeiing ligt, die de Rot terdamse raad in dezelfde vergadering met algemene stemmen aanvaardde. In deze nota staat: wij hebben aanvaard, dat Voorne en het grootste deel van Putten buiten de haven en industrie activiteiten moeten blijven; een alternatief anders dan in de Hoekse Waard ten behoeve van dc onvermijdelijke agglomeratie-in dustrieën zien wij voor dc naaste tiekemst niet; een uitbreiding van dc Maasvlakte langs de demarcatielijn is te duur. Een suggestie van KVF-woordvocr- der G. Z. dc Vos (ln het dagelijks le ven wethouder van de gemeente Rot terdam) als zou de motie-Lems een bij de nota ondergeschoven kindje zijn, wees FvdA-er De Jong van de hand. Hij wond zich op over de beschuldi ging van De Vos, dat de PvdA met zijn zeehaven-moties deed aan „poli tieke wind vangerij". De Jong: „Een dergelijke uitspraak misstaat een mana Is de heer De Vos". De PvdA'er verweet de confessionele fracties, dat zich niet in de af gelopen vijf jaar met dezelfde ernst als dc PvdA op de problemen van de haven- en Industriële ontwikkelingen hadden geworpen en tot een duidelij ke uitspraak waren gekomen. ROTTERDAM, dinsdag. (ANP Bij de afdeling dansacadermo van hot Rotterdams conservatorium zijn aan gesteld de leraar en choreograaf Shel don Osbosky en de lerares Nelle Fis her, bqidon uit do Verenigde Staten. Na een fusie met de Rotterdamse Bal letschool, directrice Christine van "We tering, heeft mevrouw Van Wetering een. groot deel van de klassieke lessen van de Dansacademie op zich geno men. (ADVERTENTIE) BSKijgl Al die bekende sprookjes als Assepoester, Tafeltje dek je, Doornroosje en vele, vele ande re, werden bewerkt tot pittigs mini-hoorspelen en gespeeld door liefst 11 acteurs en actri ces van het Nieuw Rotterdams Toneel. Er werden twea langspeelplaten van gemaakt (metelk Ssprook jes) en wa mogen wel zeggen dat 't de mooiste sprookjes- platen zijn die ooit werden ge maakt en dat voor de laagste prijs die U ooit betaslde..... Zo'n geweldige 'sprookjesplaat (stereo maar ook mono afspeel baar) koopt U per stuk voor nog géén drie gulden. Bekende sprookjes in hoorspelvorm gespeeld door acteurs en actrices van het Nieuw Rotterdams Toneel 2 langspeelplaten met ieder 8 sprookjes Morgenvroeg om 9 uur begint op onze piatenmarkt op da 2a etage en in da disco-hoek, sou terrain, de verkoop van deze 2 nieuwe sprookjasplaton met ieder 8 sprookjes in hoorspel- vorm gespeeld door elf acteurs en actrices van het Nieuw Rot terdams Toneel en zo'n langspeelplaat kost per Stuk Jf, si Op onze piatenmarkt 2e etage nieuwe singles v.a. 25 cent Ootir van dg opruiming 15 Januari tot 5 februari Géén tel, of schrift, best.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 1