Emm Commissie wil kandidaten voor open werkgroep wlaipi Aardgasverbruik in Schiedam zal nog zeer sterk stijgen Inspraak krijgt vanavond gestalte Brainbox in Bluesville 69 Club ■Pb— GTB-directeur in overzicht GEEN KRANT ONTVANGEN? ODI houdt ongeslagen leiderschap „Polygoniuri'-cabaret voor w.v. Groenoord James Bond blijft nog in Passage ONDERZOEK NAAR NIEUW JEUGDBELEID SPORTPRIJS VAN HET JAAR IS VOOR VER. SCHIEDAM Ih i j. K.V. „Schiedam" gaat jubileum groots vieren Brandje op schip Leerlingen op Bestuursschool protesteren tegen nieuwe examenregels Spuiter valt van tien meter hoog te in tank VOOR HUISVERWARMING WEL VEEL KACHELS, WEINIG C.V. Landvreugd als wijkcentrum Vrouw ernstig gewond bij aanrijding Eerste steen voor kinderda g verblij f aan de Ellemare Uitslaande brand op zolderetage Vragen PSP-raadslid over woonruimte Verlioeif donderdag 22 januari 1970 - pag. 5 Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter- dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag, De top per in het weekend-programma van Green's Society is ongetwijfeld het optreden van de Brainbox in. de Bluesville 69 Clttb. Deze groep is vorig jaar in een na tionale muziekpoll verkozen tot de beste undergroimd-groep van Neder land. De sologitarist Jan Akkerman heeft kortelings de band verlaten, maar voor hem in de plaats zijn de so- logitaristen uit Dragonfly en Full House gekomen. Zaterdagavond in zaal Arcade, Lange Haven 71, aan vang 39.30 uur. De blues- en underground-disko- avond in zaal Tivoli begin vrijdag avond om 19.30 uur met niet alleen grammofoonplaten, maar ook met oude slapstick-films. De tien uur durende non-stop disko- theekshow begint zoals gewoonlijk zondagmiddag 25 januari* om 14.00 uur in zaal Tivoli. Een optreden van de groep Moby Dick zal zondagmiddag de platenshow verlevendigen. SCHIEDAM, donderdag. ODI heeft in de wedstrijd tegen Maassluis na rust zijn slag geslagen en hierdoor het ongeslagen leiderschap van de af deling behouden. Ging de rust met een 33 gelijke stand in, na rust waren de -Schiedammers superieur aan hun tegenstanders en met 4 doelpunten werd voldoende afstand genomen van Maassluis. Eindstand 7—3 In het voor deel van de witzwarten. Het begin was veelbelovend. Binnen 10 minuten had ODI door Ton Spruyt een 2—0 voorsprong genomen. Met twee dubieuze doelpunten brachten de Maassluisenaren de stand in even wicht, waarna Costick Toussaint, voordien goed in toom gehouden door zijn tegenstander, deze eindelijk wist te verrassen en uit een doorloopbal 32 scoorde. Uit een strafworp bracht Maassluis de balans weer in even wicht. De tweede helft gaf aanvankelijk een sterk aanvallend Maassluis te zien en de witzwarten hadden hun handen vol om hun tegenstanders van scoren af te houden. Het leek er op dat een achterstand zou moeten worden geïn casseerd toen de scheidsrechter een strafworp aan Maassluis toekende. Ongeconcentreerd werd de bal naast geschoten. De Schiedammers, hierdoor kennelijk gesterkt, gingen beter spe len en dit betere spel werd met 2 doelpunten van Cees Passchier tot uit drukking gebracht. De kans om dichterbij te komen werd door Maassluis voor de ifcweede maal niet gegrepen: een wederom toe gewezen strafworp werd eveneens naast geschoten. De beslissing viel, toen Costick Toussaint met een ver schot 6—3 liet aantekenen en uit een strafworp 73 scoorde. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De wijkvereniging Groenoord organiseert op zaterdag 31 januari een cabaret avond in gebouw De Rank aan de Schiedamseweg, aanvang 20 uur, met een optreden van de jeugdcabaret- groep „Polygonum Hydropiper" o.l.v, Victor Maria, Dit zal voorlopig het laatste optreden in Schiedam zijn van deze groep, wegens de vele afspraken elders in het land. Kaarten ƒ2,50 zijn verkrijgbaar bij de bestuursleden van de vereniging en 's avonds aan de zaal. SCHIEDAM. James Bond lijkt een vaste gast te zijn geworden in het Passagetheater. Zijn film „In dienst van hare majesteit" wordt voor de zesde week gegeven in Passage. Zon dagmiddag 25 januari wordt om 14 uur als matinee gedraaid „De man van Istanboel" (14 j.). SCHIEDAM Geboren: Sergei I- 2' G. A. de Jongh en S. TT- A. Privée, Eelco J. z. v. T- Barendregt cn I. J. L. Bolhuis. Overleden: J. de Jong 76 jr, C, M.M, M. Hoffmann 78 jr wed. C. Lagendijk. M. Frank 60 jr echtg. L. OuwendUk, P. G. Akkerman 70 jr. J. C. Romein 71 Jr wed. S, Lagendijk, A. L. M. Meuwese 78 jr echtg. H, J. M. van Thlel, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De voorbereidingscommissie, voort gekomen uxts de gemeentelijke hearing over het jeugdbeleid in Schiedam van 22 oktober 1969 heeft gisteravond tijdens een ver gadering in het stadhuis de twee de gewijzigde conceptnota aange- Deze groep van Jongeren heeft sa men met mevr. G. D. Verweij-de Graaff, wethouder van o.a. Jeugdza ken. enkele maanden gewerkt aan een conceptnota voor een te vormen „open werkgroep". Deze open werkgroep zal als een van de voornaamste taken, krijgen, het inventariseren van de wensen, verlan gens en problemen van de jeugd in Schiedam, Op grond van dit onder zoek, dat in beginsel niet langer dan een jaar mag duren, zal in 1971 aan het gemeentebestuur een nota moeten worden aangeboden over een nieuw te voeren jeugdbeleid. Voordat deze open werkgroep tot stand zal kunnen komen, moet de ge meente Schiedam tot haar oprichting besluiten. Deze oprichting zal in grote mate afhankelijk zijn van de eventue le bijdrage van hat ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk in de kosten, die de open werk groep tijdens haar studie zal maken. Deze kosten zijm begroot op fl. 62.000, waarin opgenomen, de salariskosten voor een staffunktionaris (fl. 27.000) en een administratieve kracht 10.000). Voor een staffunctionaris denkt men aan een socioloog, die op grote schaal in Schiedam onderzoe kingen zal moeten gaan verrichten. Tijdens de vergadering van de voorbereidingscommissie werd gister avond besloten, vandaag te trachten met het ministerie van C.R.M. een af spraak te maken, om te gaan praten over de nota. De delegatie die zal gaan proberen een subsidie van ca 31.000 los tfi krijgen, bestaat uit mevr. G-. D. Verweij-de Graaff, Son ja Maas kant- Aad Wiegman en Hans Krab bendam. Indien deze subsidie verkregen kan worden, heeft de wethouder, mevrouw Verweij-de Graaf! een sterk argument bij haar verdediging van de nota in het college van b w en eventueel later in de gemeenteraad. Bij de behandeling van de nota gis teravond was mevrouw Verweij het niet eens met de post van fl. 10.000 voor een administratieve kracht. „Waarom is het nodig dat er voor deze funktie een bezoldigde kracht komt. Jullie hier als groep jongeren willen van alles ondernemen, maar alsjeblieft niet zelf", aldus de wethou der, die uit de vergadering onmiddel lijk tegenspel kreeg. Eén van de jon geren verzette zich tegen deze opmer kingen, wat aanleiding was tot een stemming over de post financiën. De meerderheid was voor handhaving van de post, zoals die in de nota was omschreven en mevrouw Verweij leg de zich bij deze beslissing neer, na te hebben geantwoord op de vraag, of zij dan het administratieve werk wilde doen. „Ik heb een uitvoerige ervaring in stencilen en dat wil ik best nog eens doen"- De vorm, waarin de open werk groep zou moeten gaan functioneren, werd door de nota bepaald als een stichting, De heer G. Rens (ambtenaar jeugdzaken van de gemeente Schie dam), die de vergadering bijwoonde wees op de moeilijkheden, die het op richten van een stichting met zich mee zou bregen. Hij achtte het zeer onwaarschijnlijk dat voor de korte duur van één jaar, dat de stichting zou bestaan, een nota ris bereid zou worden gevonden, een oprichtingsakte te maken. Voorts wees hij op de enorme papieren rompslomp, die zou ontstaan, indien, men er toch in zou slagen een stichting in het le ven te roepen. Met een opmerkelijke soepelheid, die heel de gang van za ken kenmerkte, besloot de vergade ring, de vorm van de open werkgroep nader door het gemeentebestuur te la ten bepalen. Uit de voorbereidingscommissie werd gisteravond een kandidatencom- missie gekozen, die zal gaan trachten Schiedammers te werven zich kandi daat te stellen voor oen plaats in de open werkgroep. Gedacht wordt aan een kandidaten lijst van twee maal elf personen, waarvan tenminste zeven en ten hoogste elf door de gemeente bij voor dracht van de voorbereidingscommis sie gekozen zullen moeten worden. Een mogelijkheid, tot kandidaatstelling bestaat tot en met de hearing voor de, Schiedamse jeugd op 3 febru**'. Op die hearing zal dan tevens de nota ter discussie gesteld worden, waarna de voorbereidingscommissie op 4 februari in een vergadering de eindnota zal samenstellen en aan b w zal aanbieden. Tijdens het debat op 3 februari zul len dan eveneens enkele amendemen ten op de officiële" nota, gemaakt door twee commissie leden aangebo den worden. Deze amendementen zul len waarschijnlijk vervat worden in een alternatieve nota, waarin de sa menstellers hun aanmerkingen op de gisteravond aangenomen nota kenbaar maken. Op het gemeentelijk bureau Jeugd zaken aan het Oude Kerkhof zal vanaf morgen de nota van de voorbe reidingscommissie verkrijgbaar zijn. Do voorbereidingscommissie verzoekt belangstellenden van de inhoud van de nota kennis te nemen, zodat op de hearing van 3 februari een zinvolle discussie kan ontstaan. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. - Aan de SV. en HV. „Schiedam" is de eer te beurt gevallen om voor één jaar de „sportprljs van het jaar" in de prijzenkast tc mogen zetten. Gisteravond, tijdens de eerste sportsoos in het jaar 1970, lieeft burgemeester Roelfsema deze prijs overhandigd aan een trotse voorzitter Jo van der Touw. De burgemeester releveerde, dat de jury, waarin met hem commissaris van politic, de heer C. v, d. Haagcn en Schiedamse sportjournalisten zitting hadden, zeker geen gemakkelijke taak hebben gehad. „We hebben er lang over gediscuteerd. "VVe hebben de ver schillende mogelijkheden naast elkaar gelegd en we zjin instemmend tot het besluit gekomen." De burgemeester schetste daarna het beeld waarom en hoe de jury tot dit besluit gekomen was. „Schiedam is met drie honkbal teams kampioen geworden en promo veerde ook met het eerste voetbalelf tal. Maar dat is niet het enige. De geest die in de vereniging heerst en de band van vriendschap, is wel mede bepalend geweest," aldus dc burge meester. Terzijde wees hij nog op de figuur van Chris van Dijk, ook wel genoemd do „grijze eminentie" in de Schiedamse sport. „Een wijze en mil de figuur, bij wie velen te rade gaan." In de hoop dat de sfeer van vriend schap, kameraadschap en opofferings gezindheid zich te alle tijde zal voort zetten en „Schiedam" als voorbeeld stellend voor alle verenigingen, gaf hij het beeldje in handen van de heer Van der Touw, die zich met zijn me debestuursleden bijzonder 'gelukkig toonde met de onderscheiding. Burg. Roelfsema stak in zijn voor woord de belangrijkheid van de sport soos niet onder stoelen of banken en wenste de sportsooscommissie dan ook veel succes in de toekomst. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De korfbalvereniging „Schiedam" heeft grote plannen voor de viering van het veertig-jarig jubileum. Aangezien de vereniging op 27 mei werd opgericht, vallen de activiteiten In mei. Zo zullen er op Hemelvaartsdag 7 mei van 10 tot 17 uur wedstrijden zijn voor de jeugd, met daarop volgend een gezellig samenzijn voor alle leden en een gezamenlijke broodmaaltijd om 19 uur. De officiële receptie heeft plaats op zaterdag 23 mei van 15 tot 17 uur en daarna een grote feestavond, verzorgd door beroopsaïtiesten. Hierbij zullen ook Engelse en Duitse gasten aanwe- zig zijn, want de volgende dag wordt een internationaal toernooi gehouden met deelneming van een Engelse, een Duitse en een Belgische vereniging. Overwogen is ook om een reünie van oud-leden te houden, doch deze wordt afhankelijk gesteld van de ani mo, Daarom zou „Schiedam" graag de adressen willen hebben van oud-le den, Een beroep wordt gedaan om zich schriftelijk of telefonisch op te geven bij mevr. B. Stoylen, Chopin- plein 193, tel. 159493 of de heer L. v.d. Kraan, Boerhaavelaa'i 83, tel. 153595 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Een brandje aan boord van het Rotter damse binnenschip Neeltje, dat aan de Maasboulevard voor anker lag, richtte gistermiddag een schade van ongeveer duizend gulden aan. De brand ont stond in het vooronder doordat een' oliekaehel te dicht bij een stoel met kranten stond. Uit handen van burgemeester H. Roelfsema ontvangt „Schie- dam"-voorzitter J. v. d. Touw de sportprijs van het jaar. ROTTERDAM, Leerlingen van de Bestuurschool te Rotterdam hebben een protest ingediend bij het bestuur van do Nederlandse Vereniging van Ge meentebelangen in Den Haag te gen de wijze waarop een wijzi ging in het examenreglement is aangebracht. Het gaat om de volgende veranderin gen: a. vervroeging van het examen van juni naar februari; b. verandering van schoolexamen (door eigen docen ten) in neutraal landelijk examen; c. voor de nieuwe vakken economie/ maatschappijleer moet minimaal 11 punten (een 5 en een 6) worden be haald. Er zijn geen mogelijkheden voor herexamen. De wijzigingen, zijn vastgesteld door bestuur van de NVGB en de docenten van de diverse opleidingen. Er was geen inspraak van leerlingen. In een brief aan. „Gemeentebelangen" worden de bezwaren als volgt gefor muleerd: Door de vervroeging van het examen zijn de leerlingen genoodzaakt alle aandacht en tijd te concentreren op deze vakken, zodat het verwerven van praktische ervaring voor andere vak ken, waarvoor in juni examen wordt afgenomen, in de verdrukking komt; door de karakterwijziging van het examen is er gerede kans dat de om gevingsinvloed en examenvrees de re sultaten ongunstig beïnvloeden; door de eis van de minimaal te behalen re sultaten en het ontbreken van een her examen mogelij Icheid wordt een on evenredig belang toegekend aan deze nieuwe vakken. De leerlingen dringen er bij het be stuur op aan de examenregeling als volgt te wijzigen: a. uitstellen van het examen tot juni 1970; b. het examen het karakter verlenen van een werkelijk schoolexamen; c. invoeren van een herexamenmoge- lijkheid. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. De 27-jarige L. D. Groenenweg uit de Chr. de Wetstraat liep gisteren een schedelbasisfractuur op toen hij op het terrein van Pakhoed aan de Oude Maasweg een val van tien meter maakte. Groenenweg maakte een misstap op de stelling van' een tank, toen hij met een collega wilde gaan eten. Hij kwam op de plaatijzeren bodem van de tank terecht. Hij is opgenomen in het academisch ziekenhuis Dijkzigt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De afzet van water, elektriciteit? en gas door de Gemeentelijke Technische Bedrijven in Schiedam is in het afgelopen jaar 1969 weer gestegen. Wat overigens ook een landelijk verschijnsel is. Bij het water is de stijging niet_ indrukwekkend. In feite is, na een stilstand gedurende jaren, er pas in 1968 een merkba re stijging in de afzet gekomen en die staat nog achter bij de lande lijke groei. Bij de afname van elektriciteit is de stijging veel duidelij ker, ook groter dan het landelijke gemiddelde en bij gas is de stijging zelfs zeer groot?. Doch dat te danken aan de invoering van het aard gas. delljk, „Een welvaartstoenommg", ver onderstelde dr. van Willigen. Het po pulair worden van de stroonrverslin- dende was-automaten zal daar niet geheel vreemd aan zijn. En de af- was-automaten beginnen veld te win nen. „Maar van de elektrische straal kacheltjes zijn we gelukkig heel wat kwijt", weet dr. van Willigen. Die Veroorzaakten in het verleden, vooral op de vrijdagavond en-m-het-bad nog al eens overbelasting van. het net, waarop de stoppen doorsloegen. Het aardgas als verwarming heeft dit ken nelijk opgevangen. De directeur van de G.T.B., dr. ir. J. van Willigen heeft dit aangetoond aan de hand van jaarverslagen, rapporten en Statistiek, met behulp van een re- kenliniaal. HU produceerde zo'n stroom van cijfers (om in GTB-ter- men te spreken), dat uw verslaggever er bijna in verdronken is. Om bij het meest-aansprekende GTB-artikel te blijven: het gas. Dr. van Willigen, zelf een „gas-man", is met ontevreden over de wijze waarop de Schiedammers zich de laatste jaren op het aardgas hebben gestort. Maar het moet nog véél meer worden, vindt hij. In 1969 is ca. 41,25 miljoen m3 gas Stll°ill2 afgezet, wat 24% méér is dan de 33,5 JO min. m.3 in 1968 en bijna tweemaal zo veel als in 1967 met 22,5 min m3. Doch toen was het aardgas nog nieuw! Tot 110 miljoen ROTTERDAM, woensdag. - De jazzsociëteit „Williams Paradise" Bre de Hilledijk 281, presenteert zaterdag avond 24 januari het trio Rob van den Broek. Van den Broek speelt electronisch piano, een instrument dat in Neder land onder meer is geïntroduceerd door Chich Corea, lid van het Miles Davis kwintet. Hij wordt begeleid door Max Bolleman (slagwerk) en "Wim Essed (bas). Aanvang: 20.30 uur. „In 1970 zullen we rond 48 miljoen m3 gas gaan afzetten", verzekert dr. Van Willigen. Als dat gebeurt zal de GTB nog altyd een verlies lijden op het gas van 70.000; doch dat is aan zienlek minder dan dc ƒ700.000 die voor 1969 in de begroting genoteerd stond. „Ik hoop voor 1971 eindelijk een positieve begroting te kunnen indie nen", zegt hij en kondigt meteen aan dat Schiedam in 1975 maar 80 miljoen m3 gas moet afnemen en in 1980 zelfs 110 miljoen m3. Doch daarvoor moe ten de Schiedammers dan wel ophou den met die ouderwetse éénkamerver- warming met kolen of olie! De winter moet daarbij ook een handje helpen. Die relatief warme wintermaanden van januari en fe bruari 2969 hebben dr. Van Willigen 3 miljoen m3 gas gekost en daardoor is de prognose niet uitgekomen. In de cember '69 met vele vriesdagen werd 7,25 min m3 afgenomen, tegen maar 5 min in januan '69, wat géén verhou ding is. De laagste afzet was uiteraard in juli met 1,3 min, maar \vaarom_ dat in die uitbundige zomermaand méér is geweest dan de 1,25 min in juli 1968, daar weet hij ook geen verklaring voor. De helft De enkele jaren geleden uitgespro ken prognose dat eind 1969 de helft van de Schiedamse huizen met aard gas verwarmd zou zijn, is niet geheel uitgekomen, doch bet scheelt lieel weinig. De afname van gas voor huis houdelijk gebruik is gestegen van 70 m3 per inwoner in 1959 tot Uefst 274 m3 in 1968 (over 1969 zijn nog geen cijfers beschikbaar). De verkoop van gaskachels, pas po pulair geworden na de komst van het aardgas, houdt gelijke tred, In 1965: 285 kachels, in 1966 2.000 (actie aard gas!), in 1967 3.700, in 1968 3,500 en in 1969 3,300 kachels. Opmerkelijk is daarbij dat in Schiedam de centrale verwarming met aardgas ver achter blijft bij de kachels en haarden: slechts 150 c.v.'s per j aar! In 1969 was dat weliswaar 250, maar daar zitten dan rond honderd door de gemeente geïnstalleerde „individuele e.v.'s" in Nieuwland bij. Dit is niet in overeen stemming met de landelijke tendens. Water Nu het water. „Ik weet niet waar om, maar Schiedam loopt duidelijk achter hij de landelijke ontwikkeling", constateert dr. Van Willigen. Mogelijk door de „gezins-verdunning", want het bevolkings-aantaï stygt nauwe lijks, terwijl er zeer veel nieuwe wo ningen bijkomen. Dit is des te merk waardiger, omdat het water in Schie dam goedkoper is dan in de omliggen de gemeenten, dank zij eeu (voor Schiedam) gunstig waterleveringscon- tract met Botterdam. In 1968 werd 5,5 miljoen m3 water afgenomen in Schiedam en in 1969 5,8 miLjoen. Dat is maar 30% meer dan in 1958, terwijl landelijk de stijging in dezelfde periode 67% is. Bij die cijfers zit dan ook 10% „lekverlies" inbegre pen, wat overigens ook een landelijk cijfer is. De lekcontrole is in Schiedam extra moeilijk, omdat alle distribu tie-leidingen met zinkers onder de ha vens door moeten en in het water kan je zo moeilijk controleren. Elektriciteit Wat de elektriciteit betreft zat dr. van Willigen wat moeilijker bij het le veren van cijfers, omdat hij afhanke lijk is van de rapporten uit Rotter dam. In de eerste drie kwartalen van 1969 werd 116% miljoen k\Vu afge leverd (schatting voor het hele jaar *69: 165 miljoen kWu) tegen 107 min k\Vu in 1968, een stijging van 9%. Bij de particuliere verbruikers (31,8 mlm KWu) met 12% overigens groter (ook landelijk gezien) dan bij hot in dustrieel verbruik van 72,2 min kWu- met 8% Voor huishoudelijk gebruik is de stijging van 188 kWu in 1959 per hoofd van de bevolking tot 440 kWu in 1968. Voor totaal verbruik is de stijging per hoofd van 1.300 in '59 tot 1,800 in 1969. Waar die stijging in zit is niet dul- Evenals bij het gas verwachte dr. van Willigen ook voor elektriciteit nog een aanzienlijke stijging in de toe komst. Wat overigens veel meer moei lijkheden zal geven, want gas kan je tappen uit de „bel" van Slochteren, maar elektriciteit moet je produceren in centrales! (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Na de officiële opening door "burg. Roelfsema van de Boerderij Landvreugd als wijkcentrum voor Groenoord om 14 uur, opgeluisterd door de Rijnmond- band, zal er een receptie zijn voor ge nodigden. De bewoners van Groenoord krijgen de volgende dag, zondag 25 januari de gelegenheid om hun wijkcentrum te bekijken. De oude koestal van .de boerderij is omgewerkt tot een socië teitsruimte met bar, waarvan een deel met een vouwwand kan worden afge scheiden. Daarnaast zijn er nog twee zaaltjes voor vergaderingen, repetities, hobby's en instuifwerk. De enige ruimte, die nog niet gereed is, is de kindercrèche; die zal later worden ingericht. Getuigen gevraagd (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Bij een aanrijding op de Dordtselaan Is de 76-jarige mevrouw W. Hartingsveld- Karreman uit de Disselstraat gister avond ernstig gewond. Zij liep een hersenschudding en een gebroken been op en is in het academisch, zie kenhuis Dijkzigt opgenomen Getuigen van het ongeluk worden verzocht zich in verbinding te stellen met het bureau Sandelingenpiein (tel. 143144, tst 5303) ROTTERDAM, woensdag. Deze maand wordt de eerste steen gelegd voor een kinderdagverblijf aan de El lemare. Onder deskundige leiding zui len geestelijk gehandicapte kinderen daar de dag kunnen doorbrengen. De plannen hiervoor ontstonden acht jaar geleden in de oudervereniging „Phila delphia". Opgericht werd toen de „Stichting Kinderdagverblijven Rot terdam Linker Maasoever," VLAARDINGEN, donderdag De inspraak van de burgerij gaat vanavond gestalte krijgen in het wijkzaaitje aan de Koningin- nelaan in de Holywijk. De raad voor sport en recreatie stelt de bewoners van deze wijk in de gele genheid om eens te komen kijken en wat te praten over een plan voor het maken speelterrein in de Willem Lo- dewijklaan. Volgens het plan komt op het ter rein een trapveldje met aan een. zijde een zitmuur en tevens een speelplaats met acht kleine zitbanken van ver- schillaT.de grootte en een aantal paal- groepen. Dit gedeelte wordt van het overige terrein afgescheiden door een zitmuur en een palenwand. Hierdoor ontstaat een besloten speelgelegen- heid. Dit is vooral van belang voor kleine kinderen. Het plan voorziet ook nog in de aanleg van een zandvlakte, met aan een kant een speelheuvel met kruip- buis en aan de andere kant een palen wand. Op deze vlakte komen enkele klimbomen, een evemvichtsbalk en houten stobben. De verschillende speelplaaJtsen wor den door paden verbonden en rondom het geheel komt een vrije forse be planting. Deze behoeft niet hinderlijk te zijn voor het aangrenzende flatge bouw omdat de bovenzijde daarvan aan de kant van de Lepelaarssingel ligt. Belangstellenden die gisteravond geen gratis toegangsbewijs hebben, op gehaald kunnen naar binnen, voor zo ver er ruimte is. Aanvang acht uur. ROTTERDAM, woensdag. Eert kleine uitslaande brand heeft gisteren laat in de middag op de zolderverdie ping van een pand aan de Jan Ki'uyfftstraat gewoed. Een groot deel van het meubilair alsmede kleding en boeken gingen b« de brand verloren. De brandweer bestreed de vlammen met twee stralen hogedruk nadat per soneel van een garage met een schuimblusapparaat getracht had de brand te blussen. De brand die rond vijf uur uitgebroken is, was binnen korte tijd bedwongen. Binnen een uur kon de laatste brandweerauto inruk ken. De schade bleef beperkt tot onge veer 6000. Er hebben zich geen per soonlijke ongelukken voorgedaan. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS. Het psp-raadslid G. Boer vraagt het oordeel van' b. en w. naar een schrijven van het minis terie over het verdelen van woon ruimte. In hoeverre, vraagt Boer. ver vangt het besluit van de minister de huidige in Maassluis vastgelegde voor schriften inzake verdeling-toewijzing van woonruimte door een betere of slechtere regeling. Indien, aldus vraagsteller, deze, re geling slechter is, willen burgemeester en wethouders, dan kenbaar maken in welk opzicht dit het geval js en op grond daarvan bij de minister tegen dit besluit protest aantekenene. 'Bo vendien kan het college dan de minis ter verzoeken of het besluit in te tre]cken of het ministeriële besluit bui ten werking te stellen, stelt het raads lid. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming, ontvangen bij het zeer onverwachts overlijden van mijn innig geliefde, onvergetelijke Zoon, onze Broeder, Be- huwdbroeder en Oom Arie Dirk Verbaan betuigen wij u onze hartelijke dank. Uit aller naam: D. Verbaan-Roos Schiedam: Westerkade tegenover no. 12. Scheveningen, januari 1970. Schelvisstraat 8. Personeel gevraagd Textïelververü Oostsingel 2 tel. na 5 uur 268924 MANTEL verven. 17,50 VELOURSGORDIJNEN verven 4,50 p. mtr STJÈDE JASJES (kort) reinigen 17,— De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt VASTE BEZORGERS (STERS) voor Schiedam en onatr. Aanm. tel. 287270 's avonds na 7 uur. Tel. 1559CQ. S0E3 Kleding PASFOTO'S KLAAR TERWIJL V WACHT. Foto van Vuuren, Hoogstr, 105, Schiedam, tel.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2