Sloop van oude HBS, gemeentekantoor komt PSP komt met eigen lijst Activiteiten in Sted. Museum Goedhart zong overtuigd en heel keurig GOUZY SCHIEDAM Aandacht voor gehandicapten Kerkdiensten VERBOUWING MOGELIJK EIND MAART GEREED Voorlichting over dagverblijven voor de gehandicapten Hermes-carnaval in Ilarga Filmkring vertoont 'Pe onschuldige verleidersvan Wajda Wie heeft iets verloren? VERLICHTIH6S-0RKAMENTEK VERMOEIDHEID IN DE SCHIEDAMSE RAAD Voorlopige cijfers sporttoto 23 Niemand met 13 goed Besluit voor stoeltjeslift definitief telefonist brandweer ADM. MEDEWERKER JOH's YRIJM0ED ZONEN N.V. FLINKE JONGEN (ADVERTENTIE) zaterdag 24 januari 1970 - pag. ïr 'j (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. Tijdens een besloten vergadering hebben de Schiedamse leden van de PSP zich uitgesproken voor een voortzetting van het overleg met de PvdA en de PPR voor het hereiken van een Pro gressief Akkoord. De PPR heeft zich eveneens positief uitgesproken, de PvdA-vergaüering zal dinsdag aA een beslnifc moeten nemen. Bij de komende raadsverkiezing zai de PSP nog wel met een eigen lijst uitkomen, zodat de samenwerking be perkt blijft tot een gezamenlijk pro gramma, De vergadering heeft één van de vier voorgelegde programma's aanvaard. De vergadering was in meerderheid van mening dat de tijd nog niet rijp is voor samenwerking op één lijst. In de komende vier wil men eerst ervaring opdoen in het samen werken. Op dc vergadering is ook gesproken over de groslijst van dertien kandida ten voor de raad. In de volgorde is nauwelijks een wijziging gebracht. Een leden-referendum over een maand zal de definitieve lust vaststel len. Antwoord, van b. en tu.: (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag B. en w. 2Ün zeker bereid om aandacht te be steden aan de toegankelijkheid van openbare gebouwen Voor gehandi capten, Zo deelt het clllege mee op schriftelijke vragen van het raadslid voor de PvdA mevrouw A. J- Tijsen- Jonkcr. Bij het realiseren van nieuwe bouwwerken is in voorkomende ge vallen reeds rekening gehouden met de mogelijkheden die de bouwveror dening op dit punt biedt Ook willen b. en \v. een onderzoek instellen of in bestaande gebouwen nog- verbete ringen met betrekking tot de toegan kelijkheid voor gehandicapten aange bracht kunnen worden. De resultaten van het onderzoek zullen medegedeeld worden aan de commissie voor de Woningdienst. SCHIEDANNed. Herv. Gcm. Grote ferk; 10 uur ds. W. J, Schouten (Vlaar- oi.-qen) H. Avondmaal, 17 uur ds. A. Stein- bart (H. Avondmaal) en 19 uur ds. W. Vos (Dellshaven) Schrift cn Tafel. Bethelkerk 10 uu r ds, H, J, Croenewegerj en 17 uur ds, C. J. v.d. Broek Weesp). Opstandingskcrk 10 uur en 19 uur ds. V. J. Spalrng (H. Avondmaal). Vredeskerk: 10 uur ds. Nauta (Vlaardfngcn). Herv- Gem. Kothei; Dorpskerk: 10 uur ds, S. Gerbrandy. De Hank: 19 uur ds. S. Verwaal H. Avondmaal mjit.v. koor. 19JS uur Oecumenische Dienst (herv, en R.K.) Schrift en Tafel. Ned. Herv, Geref, Evobe. Gebouw Irene: 10 uur en 17 uur ds. C. J. v.d. Broek (Weesp). Ned. Profc. Bond. Weatvest SO: 20.3C uur ds A. D. Klaasson. Evang. Lutherse Gen», 10 uur ds. A. Steinhart. Leger des Hells. Lange Haven 2.150 uw en 19,30 uur samenkomst. Hoogstraat: 18.30 uur Opcnluchtsamenkomst. SCHIEDAM -- Ondertrouwd: E, B. H. A. Barten, 20 jr. cn C. A. M. Winterswijk, 17 Jr. G. W. J de Blok, 33 jr. en G. Karsdorp. 23 jr. L. A. van den Brink. 21'jr. en A. van den Berg, 20 jr. F. J. Buitendijk, 23 Jr. en A. M. Burcksen, 20 jr. H. J. van Dljke, jr. en J. M. van der Fluijm, 25 jr. P.,K. Fredertk, 23 jr. en A. Wolthuis. 29 jr, J. van der Horde, 20 jr. en A, H. WeUgertze, 17 jr. B. H. van Laarhoven, 25 jr. en G. van Henten. 18 jr. F. Loekmeijer, 21 jr. en D. M. Fortuin, 19 jr. C. P, van Ooststrooro. 23 jr. en C. Verhoeff, 21 Jr. P. G. van Pelt, 23 jr en J, J. Faasse. 20 jr. P. G. J. Ver beek' 22 jr. on M. C. Richters, 23 jr. K. G. VersteHncn, 22 Jr en M. Kool, 21 jr. J, J. van Waart. 24 jr. en R. M. Oranje, 19 jr. Gehuwd: N. Verboom. 54 jr en A. var» Taffijn 22 jr: A. Bakker 25 jr en M. J. van Diaeele, 22 jr. Geboren: Michel, z.v. E, van der Vlies, er» M, E. van Steenoven. Constance, d,v. A. de Geest en J. C. Faasse. Ramon A„ z.v. B. Mudde cn G. A. Snaalier, Sylvia A., d.v, A. H> Hermsen en A. Woltnwn. Overleden; C, den Dunnen, 73 jr. SCHIEDAM, zaterdag. De werkzaamheden in en aan het ge bouw van de voormalige Rijks- hbs naderen, langzamerhand hun voltooiing. De sloopwerkzaam heden schieten uiteraard het hardst op, maar ook de verbou wing van een van de vleugels na dert het eindstadium. In die verbouwde vleugel zal de af deling Bevolking van do gemeentese cretarie gevestigd worden. Het aanne mingsbedrijf B. A. Steenbergen uit Hoogvliet is op dit moment druk bezig de benodigde accommodatie voor ambtenaren en bezoekers in orde te brengen. Aan weerszijde van het gebouw zijn op dc drie etages vijf grote ramen ge maakt, Op de begane grond komt een grote kantoorzaal met een balie voor de bezoekers. Via do entreé-hal komt men in do grote hal, die weer toegang geeft tot de kantoorzaak Op de begane grond is tevens een trouw zaaltje inge richt. In de verbouwde vleugel, waar aan sinds september van het vorig jaar gewerkt wordt, is ook een lift aangebracht. Op de eerste verdieping zijn drie grote kantoren gesitueerd en op de bovenste verdieping komen zes kan toren en een grotere ruimte. Het zwaarste karwei voor'de firma Steenbergen is echter het aanbrengen van de ramen geweest. Grote stukken van de dikke muren moesten worden uitgebroken om daarin de kozijnen te kunnen bevestigen. De verbouwers moeten in grote mate samenwerken "met de slopers van het aangrenzende gedeelte van het gebouw. Zodra er een verdieping van de te slopen vleu gel is afgebroken, komen de werkers van de firma Steenbergen in actie om in hun vleugel op dezelfde verdieping kozijnen in de muren aan te brengen. In de kelder van het gebouw is een nieuwe centrale venvarmingsïnstalla- tie aangebracht en aan de buitenkant van de gevel heeft de aannemer een brandtrap geconstrueerd. Volgens bet bestek moet de verbou wing in maart van dit jaar gereed komen. Een woordvoerder van de fir ma Steenbergen zei, dat dit vrij aar dig zal lukken. Gezien de bijkomende werkzaamheden zal de termijn mis schien iets overschreden worden, maar beslist niet veel. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM pe Alg. Oudervereni ging „Helpt Elkander", de Frot, Chr, Oudervereniging Waterweg-Noord en de R.K. Oudervereniging „Voor helt zorgenkind" Rotterdam en Omstreken, gaan gezamenlijk een voorlichtings avond beleggen op dinsdag 27 januari in één van de leslokalen' van de BLO-school Prof. R. Casimir, Burg, Honnerlage Gretelaan 496, aanvang 20 'uur. De behoefte aan dagverblijven voor geestelijk gehandicapte kinderen èn ouderen is zeer groot, ook in Schie dam. Daarom zal op die avond mej. A- Woltïng, directrice van de Stichting Dagverblijven geestelijke gehandi capten Zuid-Holland West, een lezing met füm houden over het werk in de dagverblijven te Naaldwijk-Wate ringen en Vlaardingen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM —De voetbalvereni ging Hermes-DVS gaat het carnaval vieren op vrijdag 30 januari in het eigen clubhuis in het Harga-complex.- Het is de bedoeling, hoewel niet ver plicht, dat men ook gekostumeerd en in carnavals-stemming komt; voor de leukste en origineelste creatie is er een prijs. Het Oxtailtrio oJ.v. Loe Wiesenbron zorgt voor de muzikaal- ritnüsclie begeleiding. Terwijl cfe ene vleugel van de oude HBS onder de slopersha mer langzaam verdwijnt, zijn in de andere vleugel zorgvuldig de ramen aangebracht voor het nieuwe kantoor van de afdeling bevolking van de gemeentesecre tarie. SCHIEDAM, Dc Schiedamse Filnikrinjf zal de film „Dc onschuldige verleiders" van de Poolse regisseur Andrzej Wajda vertonen op dinsdag 27 januari in de aula van de Rijks scholengemeenschap, Hugo de Groot straat 4, aanvang 2Q uur. Evenals in zijn in Nederland beken de film „As en diamant", behandelt Wajda ook in „De onschuldige verlei ders" het probleem van de jonge men sen in deze tijd, op ogenschijnlijk nog al luchthartige wijze. Een jonge arts ontmoet in Warschau een meisje, maar de groeiende genegenheid kun nen zij slechts uiten in een spel met afgesproken regels, met een onmoge lijkheid voor de menselijke communi catie. GASHAARDEN 1970 alle merken, alle typen 20 pCt, korting Aansluiting geschiedt door lan delijk erkende gasfitters. DE GEUS EN U1TDENBOGERD N.Y. Ben. OostzeecÜjk 105-Rotterdam Tel, 010-128902. 'FM-';. 'vr. SCHIEDAM. Te bevragen aan het hoofdbureau van, politie te Schiedam, dage- 9iJks van 9—»1!J uur, behalve op zaterdag en zondag: dlplomatentas; legertas met £nh.; heren portemonnee met Inh.: nagelgarnituur; he- rniportetnonnee met inh.; tas toh, kinder- kleertjes; 3 sleutels; ring met 2 autosleu tels; rittg met 3 sleutels! etui lnh. 3 sleutel tjes; ring met 2 autosleutels; 5 sleutels ln etui: padvinderemes: ring met 5 sleutels; 4 sleutels in etui; 3 sleutels in etui: ketting: 1 doos inh. damesschoenen: l paar witte schoenen met schaatsen; ktnderlaarsje; 2- wlelig sportfietsje; jongenshandschoen; he» renhandsohoen; 1 paar damephandschoe- nen; medicijnkastje met tóh.; hondenket ting (Post Kethel). kinderwantjes, J. ScheTJL^gs, Noordeinai want, v. Ekelen. Fabrlstraat 3: l paar kin derwanten, v. Dijk, IJsselraondestraat 57a: kmderhandsohoen, Breljer, Mgr. Nolenslaan menhofstraat 135: herenhandschoen, Wijngaarden, B. Ballotsingel 37: 1 paar da- mesglacê's. 3. Hoherhoek; kinderwantie, mevr. v. Katwijk. L.' Costerstraat 17: kin derhand schoen, Visser, J. Oudegeeststraat 5; handschoen, P- Stoppelenberg, Nieuwe JDamlaan 70o; damesglacés Bucker, Gr. Florlsstraat 16: dameshandschoen, Meljers, Westfrankelandsestraat 137: heienhand- schoen. Krabbendam. Mgr. Nolenslaan 257; 1 paar herenhandschoenen. Euro tax, B.K. laan: 1 paar herenhandschoenen, Wape naar, Vijfsluizenflat 374: damesglacés, mevr. Bruggeling, B. van Haarenlaati 1295 (na 13.00 uur); l paar dameshandschoenen, mevr. v. Noort, Nieuwe Damlaan 601: da- medhandsahoen, mevr. Kooyman, B. H. Gretelaan 183; 1 paar handschoenen. Sim- ter, Julianalaan 72h; motorhaadscboen, J. C. Schotel, Nieuwe Haven 291b; schaatsbc- schermer, Wijsbroek. Dclflandseweg jongensfietsje. Aaxnout, Visserstraat 8: dorijsmutsje, H. Planken, Groenelaan 121a: geitenharen sok, Heetman, VlaaxdlngerdHK 361 (na 17.00 uur); heren overjas, ïüa Fop- pler. St. Josephhuls, Lange Haven; padvin derspet, v. SBedrecht, KI. Katerstraat 80; sjaal, mevr, Fritnkél, Kanp. v, Capedlelaan 30 (tel. 262699); ceintuur judopak, herg, Dr, Zamenhofstraat 75; armband, WÜma Sabel Gr. Florisstraat 71; armband- Je met plaatje, lAmdeloo. Lange Nleuw- straat hl3; dameshorloge, Koffijberg, Oost singel 83; ketting, Koffjjberg, Oostsingel 83: damesHng. Oostmersen. VondeUaan 11X; Da meshorloge, Koogje, Wlllemskade 3o b (tel. 26720T) ;barikbfljet, L, v. Bennekom, Oud- dorpsestraat: broche, mevr, Drbge, Heen- vlletsestraat 23; ring. v, d. Hoek. B.K. laan ivea: armband, Schrljnder, Boerhaavelaan damesketting, J. de Boom. Anth. Muljsstraat 25 (tel. '202938): bankbiljet! mevr. Schippers, Henrl Polakstraat 92; rihg met 3 sleutels, de Bruin, Broersveat 7q; ring met 3 sleutels, v. d. Berg, 's-Grave- landseweg 644: ring met 3 sleutels, Smit. Kogenbanweg 57 (tel. 1S4906); ring mei 4 sleutels, v. d. Gaag, Fahrenheitstraat 25; ring met 6 sleutels, Petit, p. de Hoogh- sttnal 10a; etuJ met 3 sleutels. Boot, Wf- bautplein 15: 4-kleurenballpoint, Westhof, Anth. MuiJsstraat 67; Marokkaanse porte feuille met lnh., van Belt, Ie van Lefjdea Gael straat 34, Vlaardingen: lederen tas met inh., De Amsteabron, Broersvest 13: ktnder- paraplu, Jonas, Gr. Markt ab; herenpor- tefetiille met inh., Postkantoor, Lange Nieuwstraat. Dierentehuis, Sint Anna Zusterstraat: swart-bruine hond, reu, 3 mud., herder: witte poes: bastaard hónd. teef; zwerfka. Jeugd-ericket bij Excelsior Al is het dan nog winter, toch komen de zomersporten reeds in het beeld. Reeds eerder hebben vrij gemeld, dat de honkballers aan de training be gonnen zijn. Ook de cricketspelers denken al weer aan hun sport. Bij .Excelsior is een bijzonder aktieve cricket-jeugdcommissie, die al ver schillende jaren in de winter de jongste leden voorbereidt op het komende seizoen. Die jeugdcommissie doet enorm veel om the King of Sports bü de Schie damse jeugd populair te maken. De heer Van der Lee, voorzitter van die jeugdcommissie liet ons weten, dat jongelui die iets meer van en over het cricket willen weten woensdag avond a.s- van harte welkom zijn in het clubhuis De Toekomst, op het 4 NDERHALF jaar geleden liet de /i Rotterdammer peter Goedhart de journalistiek de journalistiek, om. zich volledig te kunnen wijden oan uolfcs- muziek. Vele reizen benutte hij om praktische kennis Op te doen en 'n re pertoire op te bouwen. In 't program ma dat hij gisteravond in het Piccolo- theater hood, waren twee afdelingen te onderscheiden. Oude melodietjes en balladen uit Engeland en Schotland en daarnaast actuele liederen van de Por tugees José Alfonso en van de Uru- Snees Daniel Viglietti. Dit alles in het grensgebied van de klassieke muziek en de volksmuziek. Goedhart heeft een mooie volle ba riton, met veel nuance, zowel in de la- Eere als in de hogere toongebieden. Hij gelOuft in hetgeen hij zingt. Met zichtbare ernst. Zijn presentatie be staat in feite alleen uit zingen. Armen on benen blijven vrijwel onbeweeg lijk; nauwelijks suggerende mimiek. Daardoor ontkom je eigenlijk niet aan de indruk dat je aanwezig bent bij een héle serieuze gebeurtenis. Luisteren in een. wat steriele sfeer naar al het mooie en interessante dat door lyri sche lieden is gecreëerd. Peter Goed hart zong welgeteld maar één liedje dat vrolijk en ontspannend van stem ming was. Te weinig om de té ernsti ge beladenheid weg te werken. Kritiek, die ik echter direct wil la ten volgen door de mening dat Peter Goedhart en. zijn begeleiders,'gitarist Wm. Spruijt en fluitist Frans Joosse veel kwaliteit tonen. En; verzorgd tot in details. Vooral de gedichten van Al fonso en Viglietti werden verfijnd en mooi beheerst vertolkt, talent en ken nis van zaken. Ook in de muzikale in termezzi heel duidelijk. Het Schotse on Engelse deel was minder lyrisch van toon, maar het sprak me o.a. aan doordat er veel aandacht aan de dia lecten was besteed. Een programma dat meer dan voldoende elementen in zich liad om tot een boeiend geheel te worden. En dat mag toch wel een ver dienste heten van het drietal, want om dit soort muziek een avond lang naar het publiek te brengen is geen gemak kelijke opgave. FRANS HAPPEL (A D VERTEN TIE) VOOR MENSEN MET SMAAK - KEUZE UIT VELE STULEN BU 1a MIDDELLANDSTR. 72 TEL. 010-235327 In een redactioneel artikel van de heer D. A, Buschkens in De Schiedammer/Parool van 21 ja nuari jl. worden er talrijke knup pels in het hoenderhok van de Schiedamse gemeenteraad ge-' goodd. Wat denkt u bijvoorbeeld, van deze knuppel: „Daarbij komt dat de zittende gemeenteraad duidelijk tekenen van vermoeid heid begint te vertonen,. Hetgeen blijkt uit het veelvuldig aftreden van raadsleden en wijzigingen in de fractieleiding." Zo'n bewering vraagt om een reactie en wellicht was dat ook wel de bedoeling van de heer Buschkens. Vanwege de a.s. verkiezingen ko men de politieke partijen onder stoom en dan vooral kan men een opmerking els het bovenstaande niet zonder meer laten passeren. De bewering is dat de gemeenteraad duidelijk tekenen van vermoeidheid begint te vertonen en het bewijs hiervoor is het veelvuldig aftreden van gemeenteraadsleden en het veelvuldig wijzigen van de frac tieleiding. Persoonlijk heb ik van ver moeidheid geen last maar dat zegt nog niets van de andere 36 gemeente raadsleden. Beter is het het bewijs te onderzoe ken. In de afgelopen 4 jaar zijn er noch bij de K-V.P. noch bij de V.V.D., P.S.F., Boerenpartij en C.F.N raadsle den afgetreden. Alleen bij de P.C.G. en vooral bij de Pv.d.A. hebben raadsleden bedankt. Voor zover ik heb kunnen nagaan kwamen deze veran deringen door verhuizing andere werkkring en toename van de norma le dagtaak. In hoeverre een bepaald soort vermoeidheid bij de wethemders- verandering van de P.v.d.A, een rol gespeeld heeft laat ik in het midden. Wijzigingen in de leiding i van.' de fractie deden zich alleen voor bij de K.V.P. en de F.v.d.A. Bij de K.V.P. éénmaal, omdat de heer Schüller zijn fractieleden in 1966 al gezegd had, dat hij tot uiterlijk augustus 1968 fractie leider zou blijven. De 4 wijzigingen in de fractieleiding bij de P.v.d.A. moet deze partij maar zelf aan de kiezers verklaren. Het is waar en dat heeft de heer Buschkens ook in zjjn artikel vermeld, dat vele van de zittende raadsleden niet terug zullen keren. Ik schat dat aantal op zeker 30% van de raadsleden. Dat geeft de partyen de kans frisse, jonge krachten verkiesbaar ie stellen. Daarvoor hebben we beslist niet nog een partij nodig. Er zijn nu al acht partijen in de raad vertegenwoor digd De heer Buschkens geeft zeer te recht aan, dat het gemeenteraadswerk vooral practische werken is en wat de bevolking het meest dient zijn een aantal raadsleden, die bereid zijn se rieus hun werk te doen en die in staat zijn bij de ambtelijke voorbereiding van de voorstellen hun practische op merkingen te plaatsen. Daarnaast moeten de gemeenteraadsleden bereid zyn zelf het contact met kiezers te zoeken. Persoonlijk vind ik het aan bieden van hulp of voorlichting in ge meentezaken de prettigste kant van het gemeenteraadswerk. Bij de veel gehoorde opmerking, dat er vooral jonge mensen, in de gemeen teraad moeten komen de volgende kanttekening. Ik kan me goed voor stellen dat vele jonge mensen, die zeer geschikt voor dit werk zouden zijn toch hun opleiding en ontwikkeling voor laten gaan, vooral als men be denkt, dat er als men zijn gemeente- raadswerk goed. wil doen er veel tijd in gaat zitten. Toch ben ik niet moe en hoop over enkele maanden weer ab lid van de raad gekozen te worden. W. WILLEMSE ROTTERDAM, zaterdag. Vanaf dinsdag 27 januari 2al een beperkt eenrichtingsverkeer worden ingesteld in het zuidelijk deel van de wijk Cool, ten zuiden van de Witte de With- straat. Een en ander zal middels ver keersborden worden aangeduid. terrein van Excelsior'20 in Thurle- de. Daar zullen zij middels een film heel wat kennis opdoen over deze fijne sport. Elke maandagavond kunnen zij terecht in de gymnas tiekzaal van de huishoudschool aan de Parkweg om te trainen. Jongens tot 12 jaar van 19-20 uur. Van 12-14 jaar van 20-21 uur en vati 14-17 jaar kunnen van 21-22 uur in het gymnastieklokaal terecht. De film avond in het clubgebouw begint om 19 uur eri is om 20-30 uur afgelopen. Zaalvoetbal De voorzitter van Martinit, de heer A. v.d. Horst roemt het initiatief dat genomen is om de pupillen van de voetbalclubs zaalvoetbal te laten spelen in dc Margriethal. Hij schrijft in het clubblad dat niet al leen de jongens daar aktief bezig zijn, .maar dat het spel ook ge volgd kan worden door een groot aantal toeschouwers- De heer Van der Horst vindt dam ook, dat er meer bekendheid aan dat zaalvoet bal moet worden gegeven. Daar naast zou hij graag willen dat de gemeente met wat ruimere financië le middelen zorgdraagt, dat er meer aandacht aan het jeugdwerk in de winter besteed kan worden. Hij wijst er ook nog op, dat de organi satie bij de heren Van der Gaa, Vis en Seij in goede handen is en daar voor dankt hij dan ook namens zijn verenigingen deze heren. W. den Held (HBSS) HBSS heeft een andere penning meester. De heer W. den Held heeft de portefeuille van financiën over gedragen aan zijn opvolger de heer A- v.d. Akker. Uit het clubblad blijkt wat voor een voorname plaats de heer Den Held heeft ingenomen bij HBSS. Voorzitter H. Breevoort schrijft dat de scheidende secretaris financiële administratie heeft ge maakt tot wat hot nu is. Zijn laatste stunt was de renteloze le ning, die hij heeft los weten te krijgen bij Slavenburg^ Bank, ter financiering van de centrale ver warming op het ÏÏBSS-complex. De voorzitter meldt, dat de heer Den Held niet verloren is voor de ver eniging, want dat hjj deze zomer deel uit gaat maken van de „onder houdsploeg" „Geen total loss dus voor de vereniging". DEN HAAG, vrijdag. (ANP) Het kantoor van de sporttotallsator in Den Haag heeft de voorlopige cijfers vrij gegeven van sporttoto 23 van 't week einde 10 en 11 januari. De bekendma king geschiedt met een vertraging van een week, gezien het grote aantal deelnemers dat voor een prijs in aanmerking komt. De telling leverde het volgende resultaat op: 89.444 deel nemers met in totaal 116.181 prijswin nende klommen. De uitkeringen worden: Eerste prijs: 1442 kolommen tegen 131,— Tweede prijs: 19.620 ko lommen, 6,-. Derde prijs: 93.634 ko lommen, f2,-. Extra prijs: 1485 ko lommen, f 85,— Pe directie van de sporttotalisatoor is van mening dat in tegenstelling tot de gewoonte om prijzen beneden de ƒ2,50 niet uit te keren, in dit geval ten gunste van de derde prijs win naars een uitzondering moet worden gemaakt DEN HAAG, vrijdag <ANP) De cijfers van sporttoto 24 van het afge lopen weekeinde zijn: Aantal deelne mers: 745-781. Bruto inleg', 1.594.890. Prijzenbedrag: ƒ717.700. Er was niemand met dertien goed, zodat de eerste prijs niet wordt uitge keerd. Het bedrag wordt verdeeld over de tweede, derde en extra prijs. Beschikbaar voor tweede prijs; 287.080; 27 meldingen. bruto 10.632,60. Beschikbaar voor 'derde prijs: ƒ251.195; 522 meldingen, netto 481,20, Beschikbaar voor extra prijs: 179.425; 361 meldingen, netto 497—. (Vaneen onzer SCHIEDAM: Voor de komende weken worden een aantal activiteiten aangekondigd in „Museum-Nieuws". Zo een cabaret- en museumfeest op vrijdag 13 februari, georganiseerd door Sted. Museum, de algemene kunstkring Cultura en de Ver. Vrien den van het Sted. Museum- Onder de titel „Nederlands hoop in bange da gen", brengen die Amsterdamse stu denten Freek de Jong en Bram Ve- meuLen een cabaret-programma in nieuwe vorm met een duidelijk eigen tijds karakter. Om in de sfeer te blij ven luistert een Delftse studentenband het Museunafeest op met oude en mo derne muziek. De toegangsprijs is 6,per persoon, graag tijdig reser veren aan de museum-balie. Op vrijdag 27 februari een Mu seum-concert door Frida van Engelen burg, ait, Alain Winkelman, fluit, Gerrit Jongejan, clavecimheL Op het programma staan werken van Swee- linek, Mozart, Bach, Varèse (20e eeuw, een fluitsolo) en Zelenka, Een literaire avond volgt op vrijdag 13 maart. C- Buddmgh, J. Bernlef en K. Schippers zullen uit eigen werk voorlezen. Toegangsprijs ƒ2,50; Mu seum-vrienden, houders van een CJP en bejaarden 1,50. Bovendien op elke derde zaterdag middag van de maand, dat is dan 21 februari en 21 maart een concert van 15 tot 16 uur op het Hess-orgel in de aula. Gratis toegang voor museumbe- Wat de beeldende kunsten betreft de tentoontelling „Confrontatie III" van 7 februari tot 2 maart. Mart Legerstee uit Rotterdam toont metaalplastieken, strak van vorm en helder van kleur; Gerda Edens haar wandkleden en tex- tóelplastiek en Jan Mulder rijn plas tieken van brons. Van 7 februari tot 16 maart worden de in 1969 door bet museum verwor ven aanwinsten getoond in de linker- vleugel benedenzaal. Stanley Brouvm realiseert van 14 februari tot 16 maart twee projecten „Follow this way tot Tokio, Moskou, San Francisco and all over the world". Vanuit het museum kan men vast enkele meters in de aangegeven richting lopen. Bij het museum ook een verlichte pijl naar een maginair Stanley Brouwn-punt in de stad. BOTTERDAM, vrijdag. Vanmor gen is definitief het besluit genomen om Mjdens de manifestatie Communi catie '70 een stoeltjeslift in Rotterdam neer te zetten. Het gevaarte zal twee kilometer lang worden en lopen vanaf het beginpunt op de boek Karei Doof- manstra at-Weena langs de Hüton-kant van het Weena, de CoolsJngel, de Bin nenweg en de Karei Doormanstraat. Op de hoek Coolsingel-Binnenweg komt ook een opstapgelegenbeid. De hoogte van de lift zal variëren van 12 tot 16 meter. Het is nodig om honderd betonnen palen in de grond teslaan voor 'de fundering. De Uft krijgt 160 dubbele stoeltjes. Maandag beginnen de technische besprekingen met de leverancier van de stoeltjesüft, de Zwitserse firma Willy Bühler. Als reactie op het verzoek van een actiegroep uit Hoek van Holland om de stoeltjeslift na afloop van de mani festatie in deze Rotterdamse .badplaats neer te zetten, zegt C'70-organisator A. J. Fibbe: „De hoogste bieder kan de lift krijgen." OOSTVOORNE De plannen, om te komen tot een fusie tussen de Ver eniging van Oud-leerlingen in Land en Tuinbouw van Oostvoorne en Roc- kanje gaan vaster vormen aannemen. Reeds jarenlang is er tussen deze ver enigingen een goede samenwerking. Op de jaarvergadering, va'n de Oud- leerlingen.Oostvoome, welke op dins dag 27 januari, om 7 uur in „Het Wa pen van Oostvoorne", Hoflaan, gehou den zal worden, zal deze fusie bespro ken worden. Het bestuur verwacht geen problemen, want na' de pauze zal de heer M. Mol te -Vierpolders dia's vertonen en vertellen over zijn reis door Noorwegen. Onroerende goederen en woonruimte gevraagd Vitale bejaarde heer zoekt per 1/2 zttsUapkatner(tje), Prijs tot 135,- p, week. Br. bur, blad no. S 2055, bur. de Schiedam mer. Hoogstr. 76, Schiedam. Diversen Kapsalon Hélène, De Salon voor de betere permanent. At onze perxnanenen exclusief BTW. Gratis halen en brengen per luxe auto vaor permanen ten. KapsaJon Hélène, Rem- brandllaan 22. Schiedam. S250 Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste BE ZORGERSISTERS) voor Schie dam en omgeving. Aanmelden: Hoogstraat 7B, Schiedam. Tel. 267279 's avonds na 7 uur. Tel. 155960. $028 Foto, Dim en projectie PASFOTO'S klaar terwijl wacht. Foto van Vuwen, Hoogstr. 106. Schiedam, Tel. ""•'20. Let op 't juiste adres, S180 Bij de Brandweor kan worden geplaatst een voor het bedienen van de alarmcentrale, ïn continudienst (waarbij o.m. mobilo foonnet o»k t.b.v. de G„G. en G.D.), Leeftijd 25-46jaar; duidelijke, beschaafd# telefoonstem, duidelijk handschrift Solaris tussen f 636,-- en f 877,— toeslflg voor onregalmatige cfienst AO.W./AW.W.-premïe wordt niet Ingehouden; IZA-ziektekostenverzekerlnpf 6% vaksntiotoeslag. Belangstellenden verzoeken w& binnen 10 degen te schrijven, onder vakaturenr, 1403, aan de commandant nn da Brandweer, Singel 84. TOTAL Nederland N.V. vraagt ten behoeve van haar depot kantoor aan. dc Hoofdstraat l te Schiedam een die als taak zal hebben de controle op de door tankauto's en lichters geladen en afgeleverde hoeveelheden, het be houden van de voorraadadministratie, het verwerken van afleveringsbonnen en assistentie bij hei aannemen van bestellingen. MULO of( gelijkwaardige opleiding vereist. Leeftijd vanaf 20 jaar. Schriftelijke of te lefonische sollici taties s.v.p. aan ons kantoor: Bie- Distilleerderij, Lange Haven 5456, telefoon 26 48 20, is plaats voor een tussen 16 en 20 jaar voor alle voorkomende werk zaamheden in de distilleerderij. Sollicitaties schriftelijk, mondeling of telefonisch gaarne aan .bovenstaand adres. f.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2