Verward lesje in: hoe werkt de democratie in een gemeenteraad Nota 'open werkgroep jeugdbeleid gereed Alleen aanvullende steun' aan Biafra .•-ƒ mmmm? Belangstelling stijgt voor de 'plaatselijke historie' SCHIEDAM SCHIEDAM VVD-lijst voor gemeenteraads verkiezingen opruiming \0 Kampioenschap dammen van Schiedam Stand HEEN KRANT Nieuwe officieren Leger des Heils VLAARDINGSE BEJAARDEN KREGEN WARME MAALTIJD GEEN VOORSTEL VAN B. EN W.: Diergaarde organiseert zelf bloemenexpositie in de Rivieralial Landbouw schuur in de as gelegd DISCUSSIE-ONDERWERP IN POLITIEK-CAFÉ OP 2 FEBRUARI GESPREK OVER SUBSIDIE MET MINISTERIE CRM Kandidaten Doei „Commissie heeft in wethouders de burgemeester willen treffen" Mysella wordt op 9 februari gedoopt Algemeen Belang tegen subsidie buitenlandse werknemers Verhoeff KOERIERSTERS dinsdag 27 januari 1970 - pag. 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag De vergadering van de gemeenteraad van gisteren heeft een hoogst ongebruikelijk en ook hoogst verward ver loop gehad. Wat waarschijnlijk wel is toe te schrijven aan het feit dat er over enkele maanden gemeenteraadsverkiezingen worden gehou den! Van de gebruikelijke gezapige sfeer was ditmaal weinig te mer ken. Er werd fel en soms venijnig gedebatteerd, er werd gewapperd met amendementen of het niets is en er werd liefst drie maal ge stemd, wat in deze raad ook al niet gebruikelijk is. Zelfs de zo erva ren en beheerste voorzitter burgemeester H. Roelfsema is er nauwe lijks uit kunnen komen. Doch het ging: ook ditmaal weer om techiiisch-administratieve en intern-or ganisatorische onderwerpen, die voor de buitenstaander nauwelijks van belang zijn. Om een beeld te geven van de werking van de democratie in onze ge meenteraad willen wc, In grote trekken, toch een verslag geven van de gang van zaken. SCHIEDAM, dinsdag Voor de komende gemeenteraadverkiezingen beeft de Schiedamse afdeling van de VVD op een ledenvergadering de kan didatenlijst opgesteld. Lijsttrekker is drs J. Houtman met op de tweede plaats de heer G. P. Verhulsdonk, bel den zittende raadsleden. De lijst vermeldt verder 3 A. P, de Hon, 4 de Brabander, 5 A. W. Un- kel, 6. W. T. Hoogerdijk, 7 mevr, Dsrkzwager-van Zoeten., 8 C. C. Bijl, 9. Th. P. E. Bombeke, 10 H. W. G. Hoek (zittend raadslid), 11 C. F. van Meurs en 12 J. Aldcrlieste. (ADVERTENTIE) Hat mooio .bloemdessin in een warnmkleurkomblnatia zai hen die van sfeervolle overgordijn- stof houden zeker aanspreken. Wij verkopen deze prachtige- gordijnstof nu", een fabriek* partij struktuur cretonne, voor nog géén drie gulden per meter. Morgenvroeg om 9 uur begint- op de eerste etage de verkoop van deze soepele struktuur cre tonne in bijzonder mooi dessin, een pracht gordijnstof, 720 cm breed, A per meter Duur van'de opruiming 15 Januari tot S februari C één tel. of schrift: best. SCHIEDAM, dinsdag Voor de wedstrijden om tiet damkampioen schap van Schiedam, die op vrijdag 30 januari om 17.30 uur zullen beginnen in hpt clublokaal ingang Oude Maas straat 24, hebben voor dc hoofdklasse ingeschreven dc spelers J. de Wilde, l\ Lansbergen, J. C. Onink, M. de Routing, J. Antes en de gebroeders H. en W. Vrijland. In de le klas komen uil P. de Heer, H. Willemse, J. Breman, W. de Rond, Jvan Kuijk, R. Nuhuis en C. W, Sleeu wen hoek. Jti de 2c klas: F. dc Koning, A, J. v. cl. Kroon, J. van En gelen, F. Pauw, A. D. Meijer en W. Dijkshoorn. De jonge Wim Vrijland is clubkam pioen van de Damclub Schiedam ge worden. Vrijdagavond zal hem door voorzitter Heuvelman de wisseIbekei uitgereikt worden. Tevens ontvangt hij een herinneringsmedaitle, die zijn eigendom blijft, mocht de wisselbeker volgend seizoen van eigenaar wisse len. SCHIEDAM. Geboren: Cathanna d.v. A, A. M. Koning en J, Breddels; Erna J. d.v. c. Barel en 2. H, Louissen: Salomon ZV. J. K. Bijl en P. Stam: Yvonne d.v. 1> van der Helde en Z, J. Peters. Overleden: K. H. Heeres 74 jr; F. A- Speljer 42 jr. Be) voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. De Ver. tot Bevordering van Chris telijk Onderwijs heeft, overeenkomstig de Lager-onderwijswet, gevraagd om financiële medewerking voor het aan brengen van een gasverwarmingsin- stailatie in de christelijke Pr. Betn- hardschool. ïn vier dicht-beliktc folio vellen hebben b. en w. toen uitgelegd dat die medewerking slechts voor dc helft kon worden verleend, althans voor de helft van de gevraagde prjjs. Het prot. chr. raadslid S. Kuiper was het er niet mee eens cn vroeg met technisch-ad mi nistretieve argumenten om het volle pond. Hij kreeg steun van mevr. Taverne van de KVP, die 5n de halve weigering een discrimina tie proefde van het bijzonder onder wijs ten opzehte van het openbare. Wethouder mevr. Verwey probeerde deze raadsleden tevergeefs te overtui gen van het standpunt van b. cn w. Toen kwamen de heer Kuiper en mevr. Taverne met een amendement,' met het doel algehele betaling van de kosten te verkrijgen. Doch drs. J. Bas- tiaans (PvdA) protesteerde, dit was geen amendement, maar een algehele omkering van het voorstel. Nee, vond weth. Verwey, het is een wijziging van het voorstel, dus toch een amende ment. Dat ze overigens afwees. Toen maakte dc heer Kuiper het nog ingewikkelder, door op te merken dat hef zijn bedoeling met het amen dement was om alle dissederata uit het voorslel te schrappen en alleen een voorstel tot algehele medewerking aan tc nemen. Doch dit ging voorzitter burg. Roelfsema weer te ver. Dan was hel geen amendement maar een heel nieuw voorstel. Compromis: laat de raad stemmen of het wel of geen amendement is. Neen, zeiden weer anderen, het is voel eenvoudiger om gewoon over het voorstel te stemmen. Kan niet, zei het raadslid Rosman (PCG), cr is een amendement en daarover moet ge stemd worden. Tè ver Toen kwamen b. en w. er niet meer uit. De vergadering werd geschorst voor nader beraad. Wethouder Ver wey bleek het ei van Columbus ge vonden te hebben: het eerste amende ment werd van redactie gewijzigd tol het een écht amendement was. En daarover kon dan eindelijk gestemd worden. Dit werd tenslotte met 20 stemmen tegen en 13 voor verworpen! Met de Prot. Chr. Groep, de KVP en de ene Boer als voorstemmers. Het voorstel van b. en w. (de halve medewerking) haalde 22 stemmen tegen 11. Commissie Een soortgelijke spraakverwarring ontstond bij het voorstel van b. en w. tot instelling van een vaste commissie van bijstand voor algemene en be stuurlijke zaken, welke commissie het bestaande „senioren-convent" zou moeten vervangen. Een voorste] dat, zo bleek tijdens het debat, uitvoerig èn uitputtend is behandeld in datzelf de senioren-convent, zijnde een ver gadering van fractie-voorzitters. Doch drs. J. Simons (PvdA) wilde ineens de mogelijkheid vastgelegd zien dal deze commissie openbaar zou ver gaderen (wat een principiële ingreep is in de bestaande toestand), de heer G. P. Verhulsdonk stelde een redac tie-wijziging voor en mevr. Gerdink (PSP) kwam ineens met een endere omschrijving van het aantal commis sie-leden! Een overrompelde burg. Roelfsema kon dit niet bijbenen. Dit waren prin cipiële wijzigingen, waar géén voor overleg over is geweest. Dies trok hij het hele voorslel terug voor nader be raad. Wat drs. Simons weer te ver ging. Het werd de tweede schorsing van de avond. Met beraad achter de schermen. Roet in 't eten Daarna kwamen de fractie-voorzit ters gedwee verklaren geen behoefte te hebben aan een wÜrigiöff van het voorstel. De heer Simons kreeg de toezegging dat die openbaarheid van de commissies nader bestudeerd zou worden. Nu was het mevr. Gerdink, die roet in het eten gooide, door haar wensen in een amendement vast te leggen. Tot verontwaardiging van de o.a. de heer Collé (CPN). Dat amendement werd er met 30 tegen 3 stemmen dan ook uitgegooid. Een leerzaam avondje in hoe de de mocratie werkt in een gemeenteraad. SCHIEDAM, dinsdag Het korps Schiedam van het Leger des Heils krijgt nieuwe bevelvoerende officie ren. Kapitein en mevrouw H. J. Ren- tink-Geboers zullen de leiding overne men van majoor en mevrouw F. J. Zuidema-Willems. In de Lcgerzaal aan de Lange Haven 27 zal zaterdagmid dag 31 januari van 15 tot 16 uur gele genheid worden gegeven om kennis te komen maken met de nieuwe officie ren van het korps Schiedam. VLAARDINGEN Vrijwilli gers hebben gisteren voor de eer ste keer tussen half twaalf en twaalf uur namens de federatieve raad voor bejaarden negentien diepvriesmaaUijdcn hij bejaarden in Vlaardïngeti afgeleverd. Het menu bestond uit aardap pelen cn spinazie met kalfsvlees. Op de foto laat 't echtpaar Meijer- Bakker uit de 2e Van Leijden Gaelstraat zich het eten goed smak -n. Het is de bedoeling dat de war me maaitijden aan zelfstandig wonende bejaarden die hun eten niet meer zelf kunnen verzorgen op maandag, woensdag e» vrijdag wordt uitgereikt. VLAARDINGEN De algemene jaarvergadering van de postduiven- houders veremging De Adelaar, die zondag zou worden gehouden, is met doorgegaan in verband met schaats wedstrijden en nog andere omstan digheden. De vergadering is verplaatst naar zondag 1 februari a.s., aanvang 10 uur in het clublokaal van de ver eniging. ROTTERDAM, dinsdag. Nu In verband met de festiviteiten rond Communicatie '70 dc bloemententoon stelling LenLade dit jaar niet door gaat, heeft diergaarde Bhjdoi'p beslo ten in de Rivlerahal rond de 'paasda gen van 26 tot 31 maart zelf een bloe men expositie te houden. Het motto van de expositie js „bloem en dier", want tussen dc bloe menprachl zal Blijdorp een groot aan tal kleine dieren laten zien. Er worden ook een paar broedmachines opge steld. Voorts komen er in da Rivierahal 220 affiches te hangen van dierentui nen Uit dc hele wereld. Deze affiches hebben in 1965, tijdens de viering van het 25-jarige jubileum van diergaar de Blijdorp, ook al eens een avond in de Rtvierahal gehangen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag, Het college van b- en w. van Schiedam heeft op tic vergadering van gisteravond géén voorstellen aan de gemeenteraad kun nen doen inzake een. steunverlening aan de oorlogsslachtoffers in Biafra. Hierom was gevraagd in een petitie aan b, en w. cn gemeenteraad, onder tekend door zeer vele docenten en leerlingen van dc Liedewijde-school voor lager- cn middelbaar huishoud en nijverheidsonderwijs aan de Park weg 212. Een gelijktijdig gedaan ver zoek om de gemeenteraad in spoedzit ting bijeen te roepen is al eerder on nodig verklaard en afgewezen- „Wij hebben ons op de hoogte ge steld van de huidige situatie zoals die Ln Nigeria en Biafra bestaat", zo ver klaarde burgemeester H. Roelfsema gisteravond in de gemeente-raadsver gadering, Uit de recente gegevens heeft hij de conclusie moeten trekken dat er m Biafra een groot tekort aon transportmiddelen bestaat en aan or ganisatie en ook dat bij eventuele hulp uit Nederland deze toch wel via internationale kanalen als het Rode Kruis geleid dienen te worden. Of de adoptie van Biafraanse kin deron (voor ƒ2.800 per jaar), zoals voorgesteld in dc petitie van de Lie dewij de-school, mogelijk is, daar kon burgemeester Roelfsema geen uitsluit sel Over geven. In de huidige verwar de situatie is daar weinig over te zeg gen. OVERWEGEN Wej was burgemeester Roelfsema bereid te overwegen of, indien nodig, ceti aauvullcndc steun door de ge meente verstrekt kon worden. Doch dan onder voorbehoud dat deze hulp de goedkeuring van hogerhand zou krijgen. Het college had overleg gepleegd met de Ver. van Nederlandse Gemeen ten en daar is men van mening dat met alle vormen van steun de goed keuring zouden verkrijgen, b.v. niet voor ontwikkelingshulp, omdat dit buiten de gemeentelijke sfeer ligt. Mogelijk is wel een aanvulling op particulier initiatief bij hulp aan de oorlogsslachtoffers. „Als de situatie wat helderder is ge worden rond Biafra, dan willen b. en w- v/el terugkomen op deze zaak", zo stolde burgemeester Roelfsema. De enige reactie uit de raad kwam van mevr. J. H. H. Gerdink-Eggink (PSP), die verheugd was dat de jeugd wilde helpen. Doch zij koppelde er meteen aan vast, dat de jeugd het Biafra-probleem niet moet zien als een natuurramp, doch als een kwade ingreep van de mens. NUMANSDORP, dinsdag (ANF) Een felle brand die vannacht om streeks drie uur uitbrak heeft aan de Schuringsedijk in Numansdorp een grote landbouwsehuur, in gebruik bij de landbouwer P. Maasdam, in de as gelegd. In de landbouwsehuur bevon den zich zes tractoren, vijf landbouw- wagens, en een combine. De schade wordt door de brandweer geschat op minstens drie ton. De brandweer had handenvol werk aan de brand. Eerst om half een vanmiddag was de brand bedwongen. Hans Krabbendam en Sonja Maas kant als samenstellers van de nota en Aad Wiegman, als lid van de voorbe reidingscommissie die de nota heeft goedgekeurd zullen gezamenlijk met mevrouw Verweij-de Graaff op het ministerie de nota toelichten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Tij dens een persconferentie hebben de samenstellers van de „nota open werkgroep plaatselijk jeugdbeleid Schiedam" gister middag nun geconcretiseerde ideeën gepresenteerd. De belde samenstellers, Hans Krahbendam en Sonja Maaskant, rijn Ud van de commissie die zich na een gemeentelijke hearing op 22 oktober 1969 heeft gebogen over de proble men, hoe een nieuw jeugdbeleid in Schiedam zou moeten worden aange pakt. In samenwerking met de Schiedam se wethouder van Jeugdzaken, me vrouw G. D. Verwei j~De Graaff heeft deze „voorbereidingscommissie" waarbij in ttaal 32 mensen betrokken zijn geweest intensief vergaderd. Men kwam tot de conclusie, dat alvo rens te bepalen hoe een nieuw jeugd beleid 20U moeten worden gevoerd, allereerst een uitgebreide studie daaraan vooraf zou moeten gaan. De vorm, waarin deze studie zou moeten plaatsvinden, acht de voorbe- reidingseommisie het best te verwe zenlijken via een „open werkgroep". Deze open werkgroep moet gedurende één jaar onderzoekingen gaan ver richten naar de wensen, verlangens en problemen van de jeugd in Schiedam. Na deze studie, die op alle mogelij ke terreinen zal moeten worden ver richt, heeft de open werkgroep als doelstelling- een stedelijk orgaan op te richten in de vorm van b.v. een jeugd raad, of een raad voor jeugd cn jon geren. Ook zal de open werkgroep actie moeten voeren. Zij zal moeten zorgen voor een goede communicatie tussen overheid, instellingen en jeugd en jongeren. Het verzorgen van docu mentatie voor en het geven van infor matie, voorlichting cn adviezen aan jongeren, jangerengroepeiingen, in stellingen en overheid zal tot de be langrijke taken van dc open werk groep behoren. Gm al deze activiteiten zo grondig mogelijk te doen plaatsvinden, acht de voorbereidingscommissie het aan stellen van een wetenschappelijke staffunctionaris onvermijdelijk. Voor deze staffunctionaris en alle andere bijkomende kosten (w o, een admini stratieve kracht, huisvesting van de werkgroep, drukwerk etc) heeft de voorbereidingscommissie een bedrag begroot van 62.000, Het goedkeuren van deze nota en de begroting door de gemeenteraad van Schiedam en daarmee het instellen van een open werk groep zal in gro te mate afhankelijk zijn van de subsi die, die het ministerie van Cultuur, Recreatie on Maatschappelijk Werk zou willen verlenen. Om deze subsi- diebijdrage men denkt aan een 50 percent deelneming in de kosten te vei krij gqn heeft de commissie op 2 fe bruari een informatieve bespreking op het ministerie von CRM met het waarnemend hoofd van de afdeling jeugdzaken, de heer J. G. Groen. De open werkgroep zal behalve de staffunctionaris moeten bestaan uit tenminste zeven en ten hoog6te elf Ie den. Deze leden zullen door de ge meenteraad via een voordracht van de voorbereidingscommissie moeten wor den benoemd. De kandidatenlijst die in de loop van deze week bekend wordt gemaakt, kan door de Schie damse jongeren worden aangevuld. Deze aanvulling kan gebeuren tot en met de hearing, die de voorberei dingscommissie heeft georganiseerd. Op deze hearing die gepland is op 3 februari in gebouw de Rank, aanvang 20.00 uur, bestaat de mogelijkheid de nota te bediscussiëren. Enkele leden van de voorberei dingscommissie hebben inmiddels con tact opgenomen met de organisatoren van het politiek café ïn de Nieuw- straat 12. Naar alle waarschijnlijkheid zal op donderdag 12 februari in het politiek café dan een avond worden georganiseerd, waarop over de nota kan worden gedebatteerd. Hiervoor zullen dan ook alle Schiedamse ge meenteraadsleden worden uitgeno digd, zij kunnen dan alvast informeel spreken over de nota, die zij mis schien eind februari in de gemeente raad ter behandeling zullen krijgen. Gezien de groeiende belangstelling voor het politiek café bij de vorige bijeenkomst waren zeven gemeente raadsleden aanwezig verwachten de organisatoren voor dc behandeling van dit specifiek Schiedamse onder' werp een grote opkomst. Raadslid Den Adel over voorlopige PvdA-kieslijst: (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. „In de wethouders heeft de com missie de burgemeester willen treffen." Deze verklaring geeft PvdA-raadslid L. den Adel voor de plaatsing van de wethouders des. J. Reehorst, drs. J. G. van der Ploeg en H. W. Jettinghoff op een ontwerp-kandidatenlijst. „In afwijking van wat gebruikelijk is, heeft men de wethouders niet aan de kop maar vrijwel aan de staart van de lijst geplaatst," zegt Den Adel. Over zijn eigen positie. „Ik heb ge merkt, dat ik niet op het ljjstje Voor kom, hoewel verscheidene afdelingen m\j kandidaat hebben gesteld. Ik vraag me af of dit wel democratisch is." Den. Adel, sinds 22 juni 1950 raads lid voor de PvdA en gespecialiseerd in middenstandszaken, is teleurgesteld dat de commissie hem niet van te vo ren heeft meegedeeld dat hij niet op hun ontwerpljjxtje voorkomt. „Dat had je toch van partijgenoten kunnen verwachten," meent hij, „Als zij redelijke argumenten had den aangevoerd, bv. dat ik plaats zou moeten maken voor een jongere, dan was ik daar vermoedelijk wel mee ak koord gegaan." Maar die lijst is nog helemaal niet definitief. Den Adel: „Dat weet ik wel, maar de werkwijze vind ik wel tekenend voor de sfeer in de partij. Alle kandidaten hebben zich bijvoorbeeld aan een soort verhoor moeten onderwerpen van de commis sie. Volgens mij is dat niet democra tisch, omdat de commissie voorbij gaat aan de overwegingen van degenen die iemand kandidaat hebben gesteld." Een ander ondemocratisch punt meent hij te hebben gesignaleerd bij de stemming over de inmiddels be ruchte moüe-Lems inzake het haven- beleid. „De wethouders hebben onder dwang voor die motie gestemd," ver onderstelt hij. „Die motie was gericht tegen burge meester Thomassen. Maar ja, die is min of meer onaantastbaar Zijn ervaringen van de laatste maanden in de PvdA brengen Den Adel tot de verzuchting: „Ik ben nog zo twijfelachtig geweest over mijn PvdA-Iidmaatschap. Er is echter geen alternatief". De commissie die een voorlopige lijst heeft opgesteld, bestaat behalve uit gewestvoorzitter C. M. L. Rooze- mond en fractievoorzitter drs. A. J. Lems uit de dames J. M, Fijper-Mac- kenze en R. Maso-Italianer en B, v. d. Scheur, C. Pronk, J. H. C. Leune, J. M. Dijkers en B. Duyster. Secretaris B. Duyster van de com missie: „Er bestaat helemaal geen lijst. De commissie heeft nog slechts een denk beeld op papier gezet. Dit gespreks- stuk heeft weinig of helemaal geen betekenis". Het „denkbeeld" is vorige week vrijdag besproken met het bestuur van het gewest Rotterdam. Duyster: „Voor mij staat het vast, dat iemand zijn of haar mond voorbij heeft gepraat. Wij' hadden duidelijk afgesproken, dat van dit vertrouwelijk overleg niets naar buiten zou worden gebracht". Volgens Den Adel is in tussen in PvdA-kring vrij algemeen bekend, dat Lems op nummer 1 staat, de wethouders op nummers boven, de 10 en bijvoorbeeld de zittende vrou welijke raadsleden A. M, Ridderhof- Strik en M, Blom-Mourits niet op een verkiesbare plaats. Wel op zo'n plaats staan volgens hem nieuwkomers als F. van Heezik, de huidige fractie assis tent en de studenten J. Riezenkamp en C. J. E. Ribbius. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. De Shell-tanker Mysella, die in twee helften bij de NDSM in Amsterdam is gebouwd, zal maandag 9 februari bij Verolme op Rozenburg officieel wor den gedoopt. De doopplechtigheid zal worden uit gevoerd door mevrouw 3. S. N, Pos- thuma-Szopa, echtgenote van de di recteur van het Gemeentelijk Haven bedrijf te Rotterdam. De_ Mysella is dan terug uit het dok in Lissabon, tot dusverre het enige dok, waar mammoettankers behandeld kunnen worden. Gemeente-archief (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Het Ge meente-archief te Schiedam heeft een (goede) Iraditle gehandhaafd, door als eerste van alle gemeentelijke diensten en instellingen uR te komen met het Jaarverslag over 1969. Hierin constateert archivaris drs. G. van der Feijst, dat de laatste jaren een toene mend gebruik van de archieven wordt gemaakt. Doch over het aantal Schiedamse bezoekers is hij niet zo tevreden. Van de totaal 171 bezoekers waren er maar 78, dus minder dan de helft, uit Schie dam. En daaronder zijn dan nog vele scholieren, die in opdracht van de on derwijzer of leraar een opstel over de stad moeten schrijven en daarvoor naar het Gemeente-archief zijn geko men. Uit „harde" noodzaak dus en mmder uit historische belangstelling. Toch komt drs. v.d. Feijsfc tot de con clusie „dat de plaatselijke historie- beoefening zich in een grotere belang stelling van. de bevolking verheugt dan veelal wordt aangeomen". Toch ziet drs. Van der Frijst weinig mogelijkheden om de belangstelling te stimuleren, want op het archief heeft men nu al te kampen met een. gebrek aan ruimte in de leeskamer en grotere aantallen bezoekers kunnen moeilijk verwerkt worden. De onderwerpen, waar de meeste belangstelling naar uitgaat zijn de begraafplaatsen, mo lens, lijnbanen en haringvisserij, stads poorten, stedelijke monumenten en het voormalige dorp Kethel. Ruimtegebrek Ook anderszins heeft het archief te kampen met ruimtegebrek. Door de aanschaf van nog drie verrijdbare stellingen in het middendepot op de begane grond en de aanschaf van twee ladenkasten voor het opbergen van prenten en foto's is de uiterste ca paciteit van het gebouw bereikt. Door een efficiënter opbergen in het depot kan hoogstens nog wat meters planklengte worden, gewonnen. Het wachten is dan ook op een betere en definitieve huisvesting van het Ge meente-archief. Het is overigens voor de tweede maal in zijn geschiedenis, dat het pand aan het Oude Kerkhof 5 tot ar chiefbewaarplaats werd aangewezen. De eerste maal was bij raadsbesluit van 10 juni 1898! En toen werd nog gesproken van „voorlopige bewaring" en „totdat daarvoor definitief een ge schikt gebouw zal kunnen worden aangewezen". Nu, zeventig jaar later, is men nog niet verder, want op 24 november 1969 word voor de tweede maal het oude pand aangewezen als archi ef bewaarpl a a Is. MAASSLUIS, 26 jan. De frac tie-voorzitter van de Groepering Alge meen Belang in de gemeenteraad van Maassluis, de heer M. Spcijer, heeft, zoals uit de memorie van antwoord 1970 blijkt, bezwaar tegen bet subsi diëren van de Stichting Hulp aan Bui tenlandse Werknemers. Wij menen, zo zegt hij, dat het niet de taak van de gemeente is een subsi die te verstrekken aan genoemde stichting, maar meer van de onderne mers en ronselaars die deze werk krachten aantrekken. Bovendien wordt, hoewel dit niet tot v haar taak behoort, door de vakbewe ging reeds uitstekend werk verricht ten behoeve van de bij haar aangeslo ten buitenlandse werkkrachten- Wij kunnen ons er niet mee verenigen hiervoor nogeens gemeenschapsgelden aan te wenden, zegt hij tenslotte. B. en w. zijn een tegenovergestelde mening toegedaan. Wij menen te moe ten stollen, zeggen zij, dat de bijdrage die de buitenlandse werkemers leve ren aan onze nationale economie, niet meer worden gezien, als een belang uitsluitend van de werkgevers. Door de Stichting Kuip aan Buiten landse Werknemers wordt een rijks subsidie ontvangen in de personeels- en apparaatskosten. In deze kosten dragen ook de gemeenten een gedeelte bij. Wij hebben ons steeds, zeggen b. en w., op het standpunt gesteld dat geen subsidie zou worden verstrekt in de kosten voor ruimtelijke voorzienin gen en groepsactiviteiten. De kosten daarvan worden gedekt door rijks subsidie en bijdragen van het be drijfsleven. Op de vraag van de AR-fractie wat er gebeurt voor de buitenlandse arbei ders antwoorden b. en w. met een bij lage over dit onderwerp bij de memo rie van antwoord. Daaruit blijkt dat er in Rotterdam al zeven centra zijn waar deze buitenlanders in de avon duren en het weekeinde terecht kun nen. Langs deze weg wil Be alle vrienden en kennissen danken voor het medeleven met de dood van mijn Man CORNELIS DEN DUNNEN op de lee£ti3d van 73 Jaar. J. H. den Dunnen-v, Put TexRelververij Ooststugel 2 iet na 5 uur 268924 MANTEL verven 17,50 VELOURSGORDIJNEN verven 4,59 p. mtr SUÈDE JASJES (kort) reinigen 17^— Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) wraakt vaste be- zorgero(ster) voor Schiedam en omgeving. Aanm.: Hoogstraat 76 Schiedam, tel. 267379. des avonds na 7 uur tel, 155960. Groot landelijk ochtendblad vraagt voor Schiedam AGENT om leiding te geven aan de be zorgers. Verdienste ƒ200 pan. Tevens bezorgerefstere). ver dienste 85 p.m- Aanm. Morla- straat 54. tel. 251207. Algemene inlichtingen 01850-30247. S028 Foto, film en projectie PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren, Hoogstraat 106, Schiedam, tel. 26S720. Let op Juiste adres. Slft»

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2