Ger. bejaardentehuis zal worden betrokken Een 'vader* verliet zijn korps C'70 KAN OP DEN HOEK REKENEN ESEGEGE! 7Ace High5 luchtige achterloze western ACHTER KETHELSE KERK PvdA werkt wel samen met PPR. niet met PSP De naam wordt 'De Harg' Middenstand had geen geweldig 1969 SCHIEDAM MET FEESTELIJKE UITTOCHT VANUIT BESTAANDE TEHUIS „Zip Fastening" in kippenren VEELEISENDE MUZIEKLIEFHEBBERS In Passage: Discoclub „Sloopy" in Landvreugd GEEN KRANT ONTVANGEN? RESTANT PAK-SCH1EDAM Wethouder De Bruijn blij om activiteiten van middenstand Veroime bezig aan memoires Eli Wallach op schlemielig pad Maassluis lelt nog 800 woningzoekenden Tweede tiental van VDV kon zich niet handhaven Diergaarde B Jij dorp voert systeem van zeifbediening in Verhoeff (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Het nieuwe gereformeerde bejaarden tehuis in Kethel, dat de naarn „De Harg" heeft gekregen, zal op za terdag 31 januari de eerste bewoners ontvangen. Het zijn 31 bejaarde mannen en vrouwen uit het bestaande Gereformeerde Thuis aan. de Nieuwe Haven (naast zaal Irene) dat daarmee verlaten wordt. Er wordt een feestelijk gebeuren van gemaakt. Dc gynJnaaüekvereni ging Juliana zal met drie groepen aanwezig zijn, dc drumband met vaan- dclgroep cn majoreltenkorps om de overtocht van dc bejaarden te begelei den. Dc bus waarin de bejaarden wor den verhuisd zal rond drie unr van de Nieuwe Haven vertrekken, Uiteraard zal de directrice, zuster Groenewegcn, de eerste bewoners van „De Harg'' hartelijk ontvangen. Het negen verdiepingen hoge ge .bouw, dat officieel aan het Hargplcin is gelegen, maar aan de Churehillweg grenst, is overigens nog niet helemaal gereed, doch wel zó ver „gebruiks klaar" dat de eerste bewoners er in kunnen trekken. In de komende we ken zullen dan de andere bewoners binnen komen druppelen. Het bejaar dentehuis telt in totaal 38 apparte menten, waarbij dan in een vrijstaan de laagbouw nog eens twaalf flats voor zelfstandige bejaarde echtparen. Deze flats zijn m- s in december be trokken. De naam „De Harg" is ontleend aan een watertje, dat in bet verre verle den door dc Kethclse landouwen ge stroomd moet hebben en dat de naam heeft gegeven aan de Hargpolder, de Harre weg enz. Het is een lenkc ge woonte geworden in Schiedam om juist bejaardentehuizen historische namen te geven: Hntzc Spaland, Huize Thurlede, Huize Frankeland. Huize De Harg is gebomvd in op dracht van de Stichting Gereformeer de Bejaardenzorg in Schiedam door het Aannemingsbedrijf Van Splunder uit Ridderkerk, op ontwerp van prof, W. G. Quist. De bouwkosten voor dit hoofdgebouw, inclusief de centrale verwarming waarvan de installatie op het dak is geplaatst, bedragen rond 2,5 miljoen. Op dc eerste verdieping zijn gesi tueerd een ziekenzaaltje, twee invali- dcnzaaltjes, een rcncuveringsruimte, de spreekkamer van de dokter on een zusterpost. Op de tweede tot en met achtste woonlaag bevinden zich de 88 appartementen voor de bejaarden. Deze bestaan uit een zit-slaapkamer van 3.60 bij 4.20 meter met portaaltje, toilet en wasbak. Op iedere verdieping is bovendien, een gemeenschappelijke doucheruimte met zitbad. De bovenste verdieping is geheel ingericht voor het personeel. (Van ecu onzer verslaggevers) SCHIEDAM. De sociëteit De Kippenren, gevestigd In de zaal bi} de kerk aan de Rijnstraat 1 in Schie dam-Zuid, is tegenwoordig elke zater dagavond van 20 tot 23 uur geopend en toegankelijk voor jongeren van 16 jaar en ouder. Animator Frank Tcttelaar meent voor zaterdag 31 januari weer een goede groep aangotsokken te hebben voor de Kippenren, n.l. „Zip Faste ning". Deze groep is in staat de hele avond ^en wat bluesy geluid te laten horen, «fwisselend gebracht door drie en dan weer vier man. Kom Zaterdag eens kijken, nodig Frank Tcttelaar uit. donderdag 29 januari 1970 - pag. 5 (ADVERTENTIE) KOMEN IN ONZE SPECIAAL INGERICHTE LUISTERRUIMTE f»fïl j JW AERT V.NESSTR.35 HUN HI-FI-INSTAU-ATIE UITZOEKEN - U OOK? Ut.f VSm i ROTIERDAMTEL.118811 (Vim een onzer verslaggevers) VLAAKDINGEN", donderdag Het zal de opvolger van com missaris van politie, dr. C. N. Peijstcr, (tot nu toe nog onbe kend, maat er gaan geruchten dat een hoge Schiedamse poli tiefunctionaris veel voor deze functie voelt) niet meevallen om de persoon van de vertrek kende* dr. Peijster spoedig te doen vergeten hij het politie korps. Dat bleek gisteren wel uit de hartelijke woorden die commis saris Peijster bij zijn afscheid van het korps kreeg te horen en waarvan we gisteren al summier melding maakten. Dr. Peijster die zoals bekend hoofd commissaris van politie in Den Haag wordt, hoorde burgemeester tnr. J. Heusdens als eerste spreker uitvoerig Ingaan op de Vlaardingse loopbaan van dr. Peijster, die op 15 oktober 1959 was begonnen. De burgemeester verschoot boven dien nog niet eens al zijn kruit op de afscheidnemende politiefunctionaris want hij wilde ook nog wat overhou den voor vrijdag wanneer dr. Peijster namens dc bevolking wordt toege sproken. Mr. Heusdens legde vooral dc nadruk op de goede sfeer die de commissaris in het korps had weien le brengen. Hij wees er ook nog op dat de commissaris niet afkerig was van medezeggenschap, inspraak en wist dat de ploegbij eenkomsten die regel matig werden gehouden een geest van vertrouwen tussen de leiding en de manschappen hadden geschapen. Ook had het Korpsblad dat op ini tiatief van dr. Peijster was opgericht daaraan meegewerkt, dacht de burge meester, die ook nog inging op wat somberder tijden; de brand bij Del- ta-Chemie. Mr. Heusdens die nog zei in dr. Peijster altijd het volste „vertrouwen te hebben gehad, kwam toch nog even op de inspraak terug. „U hebt mij nooit inspraak gegeven bij het aan stellen van-vrouwelijk personeel waar u in 1963 mee bent begonnen", zei spreker onder hilariteit-van mevrouw Heusdens, het gezin Peijster en de waarnemend hoofdcommissaris van het Haagse politiekorps, H. J. "W, Planje. Hij bood tenslotte als aandenken een boek over Gaardingen uit een oud verleden aan. Nog lovender en menselijker waren de woorden die inspectrice, mejuf frouw mr. A. S. C. Visser, namens de staf sprak. Zij betitelde dr. Peijster op een gegeven moment zelfs als de ^va der van het kórps", onder instemmend gdm ik van vele in uniform gestoken politiemannen. Zij prees vooral de ob jectiviteit in de commissaris en had er bewondering voor dat hij zijn eigen sympathie ondergeschikt wist te ma- ken. Voordat mej. Visser een ankerlicht als geschenk aanbood had ze nog ge zegd dat ze zelf ontdekt had dat dr. Peijster eerst denkt voor hij iets zegt en had een predikant haar eens ver teld dat „Peijster een zindelijk den ker" was. Hoofdinspecteur J. W. F- Dorleijn die tijdelijk commandant van het korps is wees er vooral op dat dr. Peijster een goed democraat is. Voor zijn slotwoorden zocht de beer Dor leijn het in scheepvaarttermen: „U hebt tien jaar gevaren, als gezagvoer der op een schip van middenklasse, u hebt het schip goed afgemeerd". Omdat bij het bevaren van een groot schip van de koninklijke rederij nogal wat papieren nodig zijn bood hij een diplomatenkoffertje aan, Uit de dankwoorden van dr. Feij- SCHIEDAM Jongeren boven de 16 jaar uit Grocnoord en omgeving kunnen vanaf zaterdag 31 januari eenmaal in de veertien dagen by een nieuwe discotheek terecht. Dan start naxndijk, Discoclub „Sloopy" in. de Boerderij Land vreugd aan de Swee- linckslngel 7 in Groenoord (achter CO-OP- Laan van Bolnes). Op de installatie worden de aller nieuwste platen gedraaid. In de boer derij heerst een. intieme en gezellige sfeer, die uniek in Nederland is. Ge zien de grote belangstelling is het noodzakelijk zo snel mogelijk lid te worden tegen betaling van slechts f2,- daar het aantal lidmaatschaps kaarten beperkt is. Twee pasfoto's meenemen en het inschrijven kan ge schieden aan de zaal. De toegangsprijs is voor de disco-avonden ƒ1,50. Aan vang 20 uur. SCHIEDAM, Geboren: Dexmls F. z.v. F. J. B. Kleiss cn C. A. \V. van Beugen Jan z.v. C. van Hoorn en A. Blom; Fokko C. P. z.v. C. P. Keizer en W. M. van der Burg. Overleden: M. van der Most, 65 jr; M. Woensdregt. 52 jr: G. van Knotsenburg, 68 jr; T. de Vries. 88 jr; J. Dekker. 45 jr. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees bulten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. ster zelf kwam naar voren dat het dan wel waar mocht zijn dat hij gezorgd had voor een goede geest in het korps, maat dit zat dan toch ook wel in de ploeg zelf. „Dit korps telt een groot aantal excellerende krachten", aldus spreker, die zei verheugd en dankbaar te zijn voor alle goede woorden en ge schenken. Burgemeester Heusdens dankte hij voor het vertrouwen en de samenwer king en de speelruimte die hij had ge kregen om zijn gedachten over de uit voering van zijn laak waar te kunnen maken. Ook andere sprekers en spreeksters kregen een dankwoord voor het ge-: sprokene en voor de geschenken. Als een soort garnering staan er veie oude huisjes en schuurtjes rond de Hervormde kerk in Kethe!. In het bijzonder valt dat op aan de torenzijde van de kerk. In de loop der jaren is er veel verloren gegaan van deze gebouwtjes, ook door de vestiging van enige technische bedrijfjes en garages. Het is echter nog interessant een verkenningstocht rond de kerk te maken. OCTAVE DE CONINCK (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De Partij van de Arbeid in Schiedam zal b# de komende gemeenteraadsverkiezingen wèl samenwerken met de Politieke Party Radicalen (ppr), doch niet met de PSP. Dat betekent uitkomen met een gezameldijke lijst, een gezamenlijk pro gramma en van gezamenlijke fractievergadering. Zo is besloten, met' bijna algemene stemmen op de ledenvergadering van de PvdA. Dit betekent óók flat van een Pro gressief Akkoord in Schiedam weinig is overgebleven. De D '6S heeft zich reeds eerder uit het overleg terugge trokken, omdat de Democraten zich op dit moment niet willen binden cn bo vendien dc mogelijkhe'd open willen houden voor een overleg met progres sieve figuren 3n andere partijen. Nu is ook de PSP door de PvdA ge weigerd, wat overigens nog niet in houdt dat alle overleg is uitgesloten. Doch dan zullen de pacifisten moeten afstappen van enkele standpunten. Er zal nog een bespreking volgen tussen PvdA, PPR en PSP ter uitwisseling van de standpunten. Doch dan zal de PSP enkele eisen moeten laten vallen, zoals de weigering om medewerking te verlenen aan de Bescherming Be volking en het afwijzen van „militaire voorlichting" op de scholen. Wethouders In het voor-overleg zijn vier alter natieve samenwer kings-pro gramma's voorgesteld. Daarbij heeft, zo werd medegedeeld, de PSP gekozen .voor een gezamenlijk programma en geza menlijk fractie-vergadering, doch met behoud van een eigen lijst bij de ko mende raadsverkiezing. Bovendien werd geopperd om de wethoudersze- lels in de nieuwe raad te verdelen on der de in PAK-verband samenwer kende partilen. Dit programma werd door de PvdA-vergadering verworpen als ziindc „onverkoopbaar" aan de kiezers. De heer A. Tigges, die voor de PvdA het overleg heeft bijgewoond, bracht verslag uit. Hij schetste de contacten als plezierig, maar wees ook op het gevaar van de stelling dat de samenwerkende partijen bij het ver overen van een meerderheid bij de komende raadsverkiezingen alle wet houderszetels zouden opeisen. kig waren met het afwijzen van de samenwerking met de PSP. Niet al leen om dat zo weinig van het Pro gressief Akkoord over is gebleven, maar ook omdat de D '66 politiek op de wip kan komen te zitten. Anderen echter wezen op het gevaar van sa menwerking met de PSP, omdat deze partij zich nogal eens „negatief" op stelde waardoor botsingen in de frac tie zouden kunnen ontstaan. Oppositie Hij meende namelijk dat PvdA, PPR en PPS samen die meerderheid niet zouden halen en dan zou de con sequentie zijn öal dc PvdA in de op positie zou moeten gaan en geen wet houderszetels bezetten. Ook geen me deverantwoordelijkheid dragen. Dit was een punt waar in de verga dering nogal zwaar aan is getild. Want na de oorlog heeft de PvdA al tijd medeverantwoordelijkheid gedra gen en is daar ook steeds toe bereid geweest Het afwijzen van wethou derszetels werd ook niet nodig geacht, 'omdat het programma toch wel te verwezenlijken is, wanneer er bij een stemming een meerderheid verkregen is. Toch waren er leden die niet geluk- VLAARDINGEN, donderdag. Wethouder T. de Bruijn heeft woens dagmiddag de eerste paal geslagen voor een complex van zeven winkels cn achttien woningen op een terrein aan het Veerplein langs de Cronjé- sfcraat. De bouwer van dit project is de bouw- en aannemingsmaatschappij Both NV in Vlaardingen. Binnen an derhalf jaar hoopt mert klaar te zijn met de bouwwerkzaamheden. Het bouwterrein beslaat een opper vlakte van 320 vierkante meter. Er zullen vijftien tweekamerwoningen worden gebouwd en drie driekamer woningen. De winkels hebben nog geen definitieve bestemming. Aanne mer Both is nog met enkele grote be drijven in onderhandeling. Wel staat vast, dat er een Boerenleenbank an nex reisbureau zal komen. Het complex komt onder beheer van de Nv Exploitatiemaatschappij De Taandery. De heer Both deelde nog mee, dat tegenover het bouwterrein waar een een groot parkeerterrein is in de verre toekomst ook winkels en wonin gen. zullen worden, gebouwd. Dit is een terrein met een oppervlakte van 1900 vierkante meter. Van het oor spronkelijke plan er een warenhuis neer te zetten heeft men afgezien. In een korte toespraak wenste wethouder De Bruijn de bouw- en aannemings maatschappij Both NV geluk met dit nieuwe project. „De firma Both heeft een belangrijk aandeel gehad ïn de Vlaardingse woningbouw na de oor log. Ik ben blij, dat dit bedrijf nu ook in liet oude winkelcentrum activitei ten heeft ontplooid". (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Scheepsbouwer C, Veroime werkt op bet ogenblik aan zijn memoi res. Blijkens tipn mededeling van zjjn persdienst zullen de memoi res in september verschünen "bij de Rotterdamse uitgever Ad. Donker. Verolme's persdienst zegt dat de memoires „veel zullen onthullen''. Ondanks het gruwelijke grote aan tal mensen dat de film niet overleeft, is „Ace High" geen keiharde western. De Italiaanse regisseur Giuseppe Co- lizzi maakte er een luchtig, wal achte loos produkt van. De drie hoofdrolspelers worden niet gehinderd door nobele neigingen. Ze zijn alleen maar gek op geld en geint- tjes- Bride zaken Jopen af en toe fors uit de hand, Eli Wallach wint het dui delijk van de twee anderen. Dc Ne derlandse titel ,,De grynzende doder", mag dan speciaal op hem slaan, zo kil gedraagt hjj zich. zeker niet. Als Caco- pouios, kortweg, Caco, doet hij eerder wat schlemielig aan. Het verhaal heeft weinig te beteke nen. Terence Hill als Cat en Bud Spencer als Hutch (het Hoss-type uit Bonanza, maar stukken leuker) zijn er vandoor mot een benijdenswaardige hoeveelheid geld. Caco meent daar ook recht op te hebben en pakt het af. Cat-met-de-staalbiauwe-ogen en Hutch -met-de-machtige-tors, hebben begrijpelijke bezwaren. Caco blijkt eenvoudig op te sporen; de twee vrienden gaan gewoon af op het lawaai van een door Caco aange richt carnavalsfeest. De feestende dor pelingen zijn daarover zo enthousiast, dat zij de Caco's portret van kransen voorzien. Dat treft, want hun hulp komt latei- goed van, pas bij een mini-revolutieop de operette-aebtige manier van „Viva Maria". Alleen veel bloediger. De kolossale vechtpartij duurt trouwens wel erg lang en is nogal verward Caco weet weer, feestelijk lachend, met de buit te ontsnappen. Maar de pret is snel afgelopen, In een louche goktent wordt hij vakkundig uitge kleed. Uit nood gaat het drietal dan maar weer samenwerken. Het voor de eigenaars lucratieve roulettesy steem wordt vaardig uitgevlooid en Caco mag voor gezamenlijke rekening grof winnen. Dat loopt uit op een smakelijke iel, compleet met ogen schijnlijk achtenswaardige notabelen, die ondanks hun ontroerend mooie principes de rouleiteklanten vakkun dig wisten te tillen .(14 jr.). Voor dc matinee op zondagmiddag 14 uur ui het Passagethcater wordt vertoond „Commando's vallen aan" (14 jr.). HOEK VAN HOLLAND, don- derdag Omdat niets verander lijker is dun een mens, zal Hoek van Holland zich toch weer op C'70 gaan manifesteren. Daarmee is de Hoek ten derde male omgezwaaid. Na de allereer ste besprekingen bleek er in de Hoek tveinig bereidheid te iijn om aan de Rotterdamse festivitei ten ter gelegenheid van het 25- jarige bevrijdingsfeest mee te werken. Later werd een commissie gevormd die wel wilde meewerken. De com missie werd gewijzigd en bleek toen in eerste instantie geen kans te zien de plannen organisatorisch en finan cieel van de grond te krijgen. Op nieuw dreigde de Hoekse deelname dtis in het slop te geraken. Tijdens de laatste vergadering was de grote man van de wijkmanifesta tes, de heer P. Burik, persoonlijk naar de Hoekse hulpsecretarie geko men om orde op zaken te stellen. Met. succes overigens, want zijn uiteenzet ting leidde ertoe dat nieuwe perspec- tie ven zich openden. Hoek van Holland gaat dus toch naar C'70. Het geld bleek een belang rijk misverstand in het leven te heb ben geroepen. Bedragen van 25 tot 30 miljoen en de betrekkelijk kleine be dragen voor de wijken waren oorzaak van een zekere wrevel. Nu zijn die bedragen in principe wel juist, maar ze zijn zeker niet in zijn geheel afkomstig uit de gemeen- tepot. Rotterdam legt namelijk als ge meente 5 miljoen op tafel, de andere iViiljoenen komen uit het bedrijfsleven en worden uiteraard ten dienste van bedrijfsprojecten aangewend. Met de 5 gemeentelijke miljoenen moet men tamelijk zuinig zijn. De propaganda bijvoorbeeld heeft al een bedrag van een miljoen. Voorzienin gen aan de promenade van drie kilo meter lengte vragen vijf ton. Getallen De getallen die men aan de wijken kan uitkeren ten behoeve van de ma nifestaties schrijft men dan ook in duizenden en zeker niet in tienduizen den, zo zette de heer Burik uiteen. Hij deefl niettemin een aantal waardevolle suggesties voor mogelijkheden met weinig geld, toch veei te doen. Het gaat er bepaald niet om een manifes tatie op professioneel niveau te bren gen. Het is juist de bedoeling te laten zien wat een bepaalde wijk maat schappelijk en cultureel te bieden heeft, In dat op2icht biedt juist Hoek van. Holland tal van mogelijkheden. Het resultaat van de besprekingen js in elk geval geweest dat de commissie weer aan het werk is getogen om een programma en draaiboek samen te stellen. Vele verenigingen zegden hun medewerking toe. Het is in eik geval de bedoeling het gehele programma ook in Hoek van Holland te brengen. Men hoopt ctli op een spectaculaire en aantrekkelijke wijze te kunnen doen, zodat ook onze plaats zelf zal kunnen meegenieten van het Hoekse C'70. MAASSLUIS. In een antwoord op wagen over het functioneren van de „doorstromingsregeling" in Maas sluis geven B en W in de „Memorie van Antwoord" cijfers over het aantal woningzoekenden in Maassluis. Daaruit blijkt dat cr op 10 decem ber 1969 in totaal 796 woningzoeken den stonden ingeschreven. Daarvan waren 88 aanvragen van gezinnen die momenteel nog ergens inwonen. Gegadigden voor een andere woon ruimte (die dus momenteel al over een zelfstandige woonruimte de beschik king hebben) waren er in totaal 461. Dit is de grootste groep van woning zoekenden. Aanstaande echtparen wa ren er 170 die zich tot het gemeente bestuur hebben gewend voor woon ruimte. De laalste groep bestaat uit bejaarden vanaf 60 jaar (zonder kin deren of met één kind) in totaal. De op 1 januari 1967 in werking ge treden verordening „Geldelijke steun doorstroming" heeft in de afgelopen drie jaar aanleiding gegeven tot het uitkeren van in totaal 156.000,B en w denken voor 1970 nog in een 50- tal gevallen tot uitkering over te kun nen gaan. VLAARDINGEN, dinsdag. Maan dagavond was het voor de elfde keer dat de Vlaardingse middenstandscen trale een gezamenlijke feestavond hield in de stadsgehoorzaal- Voorzitter J, Ligthart wierp een korte terugblik in de afgelopen periode en. daarin merkte hij op, dat 1969 bepaald geen geweldig jaar voor de Vlaardingse middenstand js geweest. Als oorzaak daarvan noemde hij de invoering van de btw en de opvoering van de loon- en andere lasten. De strijd om het be staan zal barder worden zei hij. Eerst heeft men een strijd moeten voeren om het kopen in Rotterdam tegen te houden en nu wordt er onderling een strijd gevoerd om zich staande te kunnen houden. Wat betreft de laatste tien jaren zei de heer Ligthart dat Vlaardingen een echte koopstad is ge worden. De Beneiuxtunnel heeft daar op een gunstige invloed gehad. Hij noemde Vlaardingen een mo derne stad met moderne winkels maar voor de winkeliers blijft er weinig geld over voor het doen van nieuwe investeringen. Specialiseren achtte hij wenselijk voor de middenstand. Het afgelopen Jaar is nfet zo best geweest, met uitzondering van de maand december die vrij gunstig w.v Min of meer in de mineurs temm i n i' zei de heer Ligthart, dat er onder de middenstand veel armoede wordt ge leden en daarbij merkte bij op. dat. veertig procent nog niet boven het minimumloon uitkomt van een gewo ne arbeider en dan nog te weten dat man en vrouw meestal beiden werk zaam zijn. Er zijn tal van aanvragen gericht tot borgstelling en sanerings fonds, aldus de heer Ligthart. Het feestprogramma dat daarna volgde stond onder leiding van gast heer Peter Piekos en daarin werd verder onder meer medewerking ver leend door Andrê van Duin en Conny Vink. VLAARDINGEN Het tweede tiental van VDV, dat in de afgelopen seizoen debuteerde in de hoofdklasse van de Rotterdamse Dambond is er niet in geslaagd om zich te handhaven in deze sterke klasse. Samen met CDH 2 uit Rotterdam werden de onderste twee plaatsen ingenomen waardoor beide teams vrijdag in Schiedam uit moesten maken wie van hen zou de graderen en wie niet. Volkomen verdiend wonnen de Rot terdammers mat 128 ook al zag het daar niet direct naar uit. Want, reeds na anderhalf uur spelen werd geen enkele zege meer behaald. Remises werden genoteerd voor Mast, Gerrit sen, Boudwijns en Tamboer. De ver- liespartijen kwamen voor rekening van Smits, Foot, Korver en Lucassen jr. In het komende seizoen zal VDV 2 dus weer uitkomen in de eerste klasse van de Rotterdamse Dambond waarin het vorig jaar kampioen werd. Het eerste tiental van VDV dat in Rotterdam uitkwam tegen Constant 2 In verband met het 70-jarig bestaan van deze vereniging, gaat deze jubi leumwedstrijd vermoedelijk met 11 9 verliezen. De voorlopige stand is af gebroken met een 10—3 voorsprong voor Constant 2. De hangpartijen tus sen Biel en Akkerman moet uitmaken of het 1010 zal worden of 11—9 voor Constant. Winstpartijen werden gemaakt door Niesiadt en Van Woerden, terwijl Van den Kerkhoff, Van Veelen, Van Leeu wen en Van Splunter remise behaal den. Vermeulen, Buyse en Verburg (op de klok!) verloren. ROTTERDAM, woensdag. Mei ingang van het zomerseizoen, vermoe delijk tijdens de paasdagen, zal dier gaarde Blydorp in restaurant, koffie- serre en RIvierahal zelfbediening gaan uivoeren. Het vast 4n dienst zijnde keuken-, buffet- en bedieningsperso neel, ongeveer tien man sterk, zal kunnen worden gehandhaafd. Op het ogenblik wordt er met do zelfbediening proef genomen. In de praktijk van de zomermaanden zal het nieuwe systeem betekenen, dat men over het algemeen geen aanvulling van. ambulant personeel nodig heeft. In het restaurant zuilen dan alleen nog „menu's van de dag" worden geser veerd. AUeen bij besproken diners zal dan weer ambulant personeel worden ingeschakeld. Van Loenen voor autolakken Spuitbusje in 550 autokleuren. Dam 4145, Schiedam, Telefoon 286192. Textielververg Oost Angel 2 fel. ua 5 uur 268924 MANTEL verven 17,50 VELOURSGORDIJNEN verven. 4,50 p. mtr SUÈDE JASJES (kort) reinigen 17,— De Schiedammer (Het Rotter dams Farool) vraagt VASTE BEZORG ERS(STERS1 voor Schiedam en omstr, Aanm. tel. 287279 's avonds na 7 our. Tel. 355060. S028 PASFOTO'S KLAAR TERWIJL U WACHT. Foto van Vuuren, Hoogstr. los, Schiedam, tel, 266720. Let op "t juiste adres.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2