"Praten tegen mensen, die er net niet zijn DS. BERT KOEK (NPB): Schiedams Politie Muziek Gezelschap concerteerde "wal do:: SCHIEDAM Probleem g''gVï 'dHHHHHHH zondag in discussie tijdens kerkdienst ii| medewerker/ster ODI laat zich zorgeloos overmeesteren mfmmm SCHIEDAM iriijl ie Stand GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 TOCH Raakvlakken Werkgroep OPENDE URDIENST Concert WF-Muziek KERKDIENST J. Sonneveld op receptie onderscheiden SCHOOLHOOFD DIENT KLACHT IN NA ONGELUK MET JONGEN 13 partijen voor kieskring Ridderkerk Wethouders van PvdA R'dam 4,6 en 7 op kandidatenlijst Kandidaten voor gemeenteraad TREKKING GING NIET DOOR Belmondo op witte doek in "Vlaardingen GULF OIL (NEDERLAND) N.V. EEN AKKURATE MEDEWERKSTER zaterdag 7 februari 1970 - pag.,5 door KEES WEEDA In zijn flat aan liet Chopin- plein in Groenoord staan we voor het raam, Het heeft in de afgelopen dagen hard geregend en de zandvlakte voor het ge» houw, waarover in de toekomst een rijksweg moet komen, is veranderd in een grote modder poel, Dominee Bert Koek (30), erg jong, slank, staart naar bui ten, handen in zijn broekzak ken. „Het is ontzettend depri merend zo'n nieuwe wijk, die nog niet klaar is." Later^ in een moderne kuip- stoel; zijn gevoelens op het ogen blik, dat de kerstnachtdienst on derbroken werd: „Ik had geen idee waar het om ging; ik dacht dat wat Carl van Meerendonk zei, persoonlijk tegen mij gericht was. Ik had er ook geen idee van, dat hij namens een hele groep sprak." „Je houdt in zo' dienst nooit met nel spontane rekening; het is een stei le gelegenheid. Er zijn mensen die er falikant tegen waren, maar ik zelf vind het geen gek idee, dat ze het ge daan hebben. Waarom zou je geen vragen moffen stellen. Voor mU is die doodse stilte na de preek Iets ver schrikkelijks". Over de dienst van zondag: „Ik vind de orde van dienst niet zo belangrijk voor die gelegenheid. In de bijbel 2oek ik een gedeelte uit, dat re levant is voor de discussie en We laten de dienst gewoon beginnen. Na de dis cussie wordt de dienst gesloten met gebed en eventueel met zang. Ik hoop dat het niet bij deze diseussiedienst blijft, maar dat er bijvoorbeeld een werkgroep komt om de problemen te gaan bekijken. Je wilt zo graag dat de mensen er direct bij betrokken zijn. Wat ik prachtig vind, zijn die diensten in Duitsland. Br komen daar deskun digen op allerlei gebied in de kerk, die een korte inleiding houden, en daarna kan cr gepraat worden". Engeland. Bert Koek studeerde theologie aan de universiteit van Bris tol. „In Engeland zijn. ze al een stapje verder met experimentele diensten. Als student moet je iedere veertien dagen ergens gaan prediken- Eind 196? ben ik terecht gekomen bij The Ds. Bert Koek in zijn flat aan het Chopin plein: „Als je werkelijk christen Wi'l kv/estie van naar de kerk gaan." zijn, te het niet meer alleen een Foto; Jack van Raey V SCHIEDAM Ondertrouwd: B.A. van den Bor, 21 jaar. en G.OjP.M. Melchers, 21 jr.; A.J. van der Geer. 20 jr. en J.W. Janse, 18 jr.; 3J. de Groot, 21 jr, en B, van Asten, 22 jr.: P.H.G. Kronenberg, 22 jr. en C.C. van der Touw, 19 jr.; T. Mahle, 2o jr. en A.H. Heflkoop, 20 jr.; L.H.G. Meeder. 23 ir. en G, Brouwer, 22 jrK. F. M. v. d. Meer. 31 jr. en J.M, van dén Heuvel, 17 jr.; HL. Noordhoek, 21 jr. en L. Poldervaart. 17 Jr.: C. Prinsen, 22 jr. en W. Molendijk 22 jr.; J. Rijntalders, 30 jr. en B.R. Rellum, 21 Jr.; W. Schneiders, 24 jr. en C.WJ. Broeien, 18 jr.; J.GA. Ülijn, 21 jr. en J.V. Ideraa. 24 jr.; H-H. Vlugman, 41 jr. en M. Schippers. 43 jr.; NA, Vuïjk, 26 jr. en N,A van Bel, 23 Gehuwd; t>, van fessen. 24 jr. ett D.H. Lemson, 25 Jr,: APJ. van Hattum, 22 jr. en A.M. Heeren. 21 jr.; G.W.J. de Blok, 23 jr. en G, Karsdorp, 23 jr.; F.H. Predcrik, 23 jr. en A. Wolthuis, 29 jr.? P.G.H, Verbeek. 22 jr. en M.C. Richters, 23 jr.; VV.M, Essenberg 26 jr, en M.L.H. Monster. 23 jr.; JP. Dröge, 22 jr. en LJJM. Brus, 22 jr. Geboren; Ruger J. z.v. F.C. van Oossanen en S. Janson; Cinderella d.v. E. Vlasvel en F.M. Meeuws; Carlo z.v, JJ. Weerman en MS. van. den Keuvel; Alexander z.v. JA. de Heer en B. van Es; Nalasja d.v. J.W. Koene en Y. Roodbol; Sylvia d.v. P. Kor poraal en aiE.C. van der Hul; Freddy z.v. H.W. Elderkamp en J. StomDe: Reraco z.v. J.H. Versteeg en WJ. Kiov». Arjan z.v. P. Kok en C.M. Hooft; Frans z.v. P. Kok en C.M .Hooft. Overleden: C.C.G. van der Arend, 73 jr. Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. Tijdens de kerstnacht van 25 december 1969 beeft een groepje Schiedamse jongeren de dienst in de kerk van de Nederlandse Pro testanten Bond trachten te on derbreken. De jongeren die deel namen aan de vredesvoettocht in de kerstnacht wilden in de kerk discussiëren met de kerkgangers en hun de vraag voorleggen of het wel zin had Kerstmis op deze wijze te vieren, terwijl er nog zo veel ellende in dc wereld Is. De predikant van deze dienst, ds. B. A. Koek, zei vanaf de kan sel tegen Carl van Meerendonk de woordvoerder van de jon geren dat er na de dienst ver der gepraat zou kunnen worden. Dat is Inderdaad gebeurd met als resultaat dat er zondag 8 februari in de kerk aan de VVestvest een diseussiedienst gehouden wordt. Het lifft in de bedoeling, dat Ie dereen aan de discussie kan deel nemen, waarbij de kerkgangers zich zullen kunnen uitspreken over een aantal vragen die door de jongeren worden voorgelegd. In het begin van deze weck heeft de groep zich beraden over de kwesties die aan de orde moeten komen. Eén van de belangrijkste vra- - gen zal zijn, of de kerkdienst al leen maar moet fungeren als be vrediging van de religieuze ge voelens, of dat de kerkdienst een bijdrage moet zijn aan het maat schappelijk gebeuren. Over dC2e problemen, over dc diseussiedienst, maar ook vooral over ds. Bert Koek gaat dit ver baal. Congrational Church. Dat was een kleine kerk midden In Londen, die op liet punt stond gesloten te worden. Er waren veel slumps daar in die buurt. Het was een hele kleine gemeenschap en daar was je met de realiteit bezig. We hielden bijvoorbeeld kerk diensten, die niet in een kerk plaats vonden." Vertelt over de ellende, waarmee hü geconfronteerd werd en het maat schappelijk werk, dat gedaan moest worden. „Als je in Londen loopt, dan ruik je dc revolutie." Hij laat een affiche zien van de TOC-H organisatie, waaraan hij in Engeland verbonden was. „TOC-H is een morse codering voor de letters T en H. Die letters staan voor Talbot House. Dat was in de Eerste "Wereld oorlog in zuidwest België een open huis voor frontsoldaten. Engelse mili tairen hebben na de oorlog dat idee mee «aan Engeland gebracht. Die TOC-H organisatie houdt zich nu in een aantal landen bezig met allerlei maatschappelijke en sociale proble men." „Na mijn studie kreeg-ik het aanbod om primitieve godsdiensten te gaan bestuderen in Afrika. Maar in die tijd overleed mijn vader. Ik kon ook werkprojecten op maatschappelijk ge bied gaan opzetten in België. Dat laat ste heb ik toen maar gedaan, omdat ik dan. een beetje dichter bij Nederland zat en ik wilde ook niet helemaal in de rimboe verdwijnen". Bert Koek, geboren in Heerenveen, zoon van eert psychiater, later ver huisd naar Amersfoort, daar de mid delbare school doorlopen en in 1961 naai' Engeland om theologie te stude ren- Hij gaat koffie zetten, „Mijn vrouw is in verwachting. Ze slaapt nu, want ze moet erg veel rusten." De slaapka mer ligt blijkbaar aan de andere kant van de gang, want vanuit de keuken blijft hij met stemverheffing doorpraten En: „Je zit vaak zo volkomen naast elkaar te leven". Over de oecumenische gedachte: „Er wordt oecumenisch gedachrt, ja, maar dat is flauwekul, want je zit al lemaal vanuit je_ eigen hokje te pra ten. Ik ben beslist voor een grotere samenwerking tussen, de kerken, maar dan. structureel. Als je alleen al be kijkt hoe on-economisch het is al die kerkgebouwen. Op 25 januari hebben hervormden en katholieken in de Martmuskerk samen een avondmaals viering gehad. Juist op dezelfde dag, dat de paus had gezegd, dat katholie ken geen commune mochten hebben mat anders gelovenden. Dat was erg stout, ja." Zegt, dat de opzet van de kerk» waarbü hij werkt, hetzelfde is ais van een voetbalclub, „Het is een bond van vrijzinnige mensen. Erg flexibel van opzet. Ik zelf ben remonstrant." Over het interkerkelijke samenwer kingsorgaan Bedrijf en Bedrijfsleven: „We mooten nagaan waar de raak vlakken liggen. Waai- kun je als kerk een taak vinden in de maatschappij?" Hierdoor komen we weer terug op ons uitgangspunt: de diseussiedienst. „Ik ga er zelf net zo onbevangen naar toe als ieder ander, maar üc zou ook direct geen antwoord weten op de vragen van de jongeren. Als je wer kelijk christen wil zijn, is het niet meer alleen een kwestie van naar de kerk gaan." „Je hebt als predikant het gevoel, daft je staat te praten tegen mensen, die er dan net niet zijn". Later in heft gesprek komt hij nog eens terug op de werkgroep die hij graag na de diseussiedienst zou willen zien. „Er wordt zo vaak door jongeren ergens tegen aan geschopt en. daar blijft het dan bij." SCHIEDAM, zaterdag - De com missie voor het Opendeurwerk in de hervormde gemeente organiseert op zondag 8 februari om lo uur een Opendeurdienst in de Opstandings- kerk aan de Burg. Honnerlage Grete- laan, hoek Troelstralaan. Deze dienst wordt geleid door ds. J. W. Zimmerman op het thema „Zelfon derzoek" n.a.v. het laatste hoofdstuk van Faulus' tweede brief aan de Co- rinthiërs. Medewerking verlenen, de chr. muziekvereniging Harpe Davids o.l.v, de heer A, L. Glotzbach en de heer A. Eikelboom, orgel. Iedereen is welkom. SCHIEDAM De Harmonie Wilton Fijenoord geeft op zaterdagavond 14 februari, aanvang 20 uur een concert in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen. SCHIEDAM Nett. Hervormde Gem. Grote kerk: 10 uur ds A.D. Klaassen, 17 uur ds W, Vrocgtedewey (Katwijk) en 19 uur ds. J.W. Zimmerman. Bethelkcrk: lo uur ds. A. Ie Ccq. Opstandirigskerta 10 ds. J.W. Zimmerman (Opendeurdienst) 19 uur ds. D-H. Spallmg. Vredeskerk: 10 uur ds. Vermaat (Vlaardingen). Herv. Gem. Ketbei. Dorpskerk: 10 üUi J.W. Falkenburg (Delft) en W uur ds E. Verwaal. St, Martinuskerk: 9.30 uur ds. E. Verwaal. Xed. Herv. Gcref, Evang. Gebouw Irene: 10 uur dhr. G.H. v.d. Kamp (Den Haag). Grote kerk: 17 uur ds. W. Vroegtndewey (Katwijk). Ncd. Prot. Boud. Westvest 90: 10.30 uur ds. B.A. Koek. Erang. Lutherse Gom. JO uur ds. A. steüdiart. Leger des HcUs, Lange Haven 27: 10 uur en 19-30 uur samenkomst. Koogstraat; 18.30 ütir Openluchtsamenkomst. Alle bijeen komsten o.l.v, kapitein en mevr. HJ. Ben- tink-Geboers. Geref. kerk. Oosterkerk: 10 uur en 1? uur ds, J. C. van Veen (H. Avond maal). De Ark Kethel: 9 uur en 10-30 uur ds. K. Bokma (Voorthuizen) en 17 uur ds. J. Vrolijk (Rotterdam) .Mag- nalia De'ikerk: 10 uur en. 17 uur ds. C. van Zuylen (H. Avondmaal), De Goe de Haven: 10 uur en 17 uur ds. K H. Schuring (H. Avondmaal en dankzeg ging). Julianakerk: 10 uur ds. J. "Vro lijk en 17 uur ds. K- Bokma. SCHIEDAM, zaterdag Tijdens een zeer drukke receptie gistermiddag in café-restaurant Europoort aan de Maasboulevard in Schiedam, ter ere van de heer J. Sonneveld die vijftig jaar in dienst is b(J het kantoor Schie dam van Bank Mees en Hope N.V. heeft burgemeester H. Koelfsema de jubilaris ook dc Ere-medaille in zil ver, verbonden aan de orde van Oran- je-Nassau uitgereikt, waarbij de bur gemeester even de nadruk legde op de wel unieke plaats die de heer Sonne veld in het bankwezen in Schiedam inneemt. „De verpersoonlijking van fle Bank van Mees" hebben wij de heer Sonne veld eerder in een interview ter gele genheid van dit jubileum genoemd en dat is dan. ook wel tot uitdrukking ge komen op de receptie, die tot een hul diging werd. Uiteraard zijn er door de aanwezigen oude herinneringen op gehaald uit de tijd dat het Bankiers huis R. Mees en Zoonen nog pioniers werk verrichte in een Schiedam, dat door de grote banken nog niet was ontdekt. OOSTVOORNE De Partij van de Arbeid, afdeling Oostvoorne maakt bekend, dat zij, die gebruik willen maker van een machtiging voor de verkiezingen Iran de Provinciale Sta ten, later ook van Rijnmond en de Ge meenteraad zich schriftelijk of telefo nisch op kunnen geven bij H. Muntz, Duinzoom 15 Oostvoorne, tel. 3358. Dit geldt evenzeer voor ieder, die graag voor vervoer in aanmerking komt. Het Schiedamse Politie Muziek Ge zelschap heeft gisteravond in gebouw Arcade met veel succes het jaarlijks concert gegeven. Het repertoire was wat minder klassiek dan de afgelopen jaren. De symfonische mars „Banda Sucré" van G. Orsomando vormde een van de hoogtepunten in het concert. Daarnaast zal de selectie „The Black and White Minstrel Show' met num mers als „Alexander's Ragtime Band" en „By the light of the Silvery Moon1' veel ouderen onder het publiek genoe gen hebben, gedaan. Na afloop kreeg de dirigent M. Bril- leman, die waarschijnlijk dit jaar voor het laatst het Schiedams Politie Muziek Gezelschap geleid heeft, bloe men aangeboden. Na het concert volg de een optreden van het cabaret „Po lygonum Hydropiper", Dit jonge ge zelschap had licht satirische nummers op het Schiedamse Politiekorps in het programma opgenomen, waarbij com missaris en de brigadiers het moesten ontgelden. Het van oorsprong gereformeerd jongereneabaret schroomde niet de ei gen kerk op de korrel te nemen, lot groot genoegen van de zaal die Poly gonum Hydropiper na afloop met een staande ovatie beloonde. Na concert en cabaret volgde het gebruikelijke bal met medewerking van „De Joema's" onder leiding van M, Slavenburg. (Van onze correspondent) VLAARDINGEN, zaterdag. —De heer S. J. Drijver, hoofd van de Prins Hendrikschool, heeft een klacht inge diend bij de politie. Dit naar aanlei ding van een ongeluk. Hierbij werd Arno van Brandwijk (7) woensdag op het nippertje van de verdinkingsdood in een duikerput aan de Aalscholver- laan gered. Het kind was speldende te water geraakt .De heer Drijver vindt het geen wonder. „Er is daar geen zelfs geen bord dat het gevaarlijk is", zegt hij. De duikerput, die 35 meter lang, twee meter breed en anderhalve me ter diep is< ligt op de hoek van de Aalscholverlaan en de Korhoenbmg. De bodem bestaat geheel uit drijfzand. Naast de put ligt een brug. Voor kin deren is de plas erg aanlokkelijk. Voor oudere mensen, die naar de bouw werkzaamheden komen kijken, trou wens ook. Toen de duikerput werd gegraven heeft men er onmiddellijk waarschu wingsborden neergezet. Ook had de aannemer een hek om de put laten aanbrengen. „Het hek, dat er om heen stond, is pas een week of twee geleden weggehaald", aldus de Drijver. De heer Drijver heeft gemeend de politie er bij te moeten halen „omdat er zo snel mogelijk een eind moet ko men aan deze gevaarlijke situatie. Als er niet snel iets wordt gedaan, zullen er meer slachtoffers vallen. De politie heeft toegezegd dat de klacht van de heer Drijver, die de buurman is van Amo van Brandwijk, „zal worden on derzocht". OOSTVOORNE, zaterdag De animo, om de gasten&vond te bezoe ken. waarbij burgemeester A. Bol- widt gespreksleider zal zijn, is zo groot, dat de burgemeester zich ge noodzaakt z:et, deze avond in de ver enigingszaal „De Toren" te beleggen. Dit is op maandag 9 februari, te acht uur aan het Kerkplein te Oost voorne. Nu de plaatsruimte geen pro bleem meer vormt, zijn eventuele ver late opgaven nog welkom. (Van onze korfbalmcdewerker) SCHIEDAM, zaterdag. ODI heeft het er na de rust in de wedstrijd tegen Maassluis lelijk b|j laten zitten. Met nog twintig minuten te spelen hadden dc Schiedammers een 4—1 voorsprong opgebouwd. Deze voorsprong was tot stand gekomen door goed en degelijk spel en niets wees cr op dat de tegen stander nog in staat zou zijn hieraan iets te veranderen. Met de gedachte, dat de laatste twintig minuten slechts een formali teit zouden zijn, bliezen de Schiedam mers stoom af, hiermede Maassluis de gelegenheid gevend terug te komen. Dat deze tactiek fout was, werd direct hierna reeds bewezen. Met een ioorloopbal scoorde Maas sluis 24. ODI hierdoor nog niet ge waarschuwd, bleef volharden in het tempoloze spel. Een Maassluise dame werd geheel vrijgelaten, wat 34 be tekende. Even later kwam voor de tweede maal een dame vrij voor de korf en de stand was gelijk. Tengevolge van een enorm misver stand tussen Cees Passchier en vakge noot Arie van *t Hof, kwam een Maas sluise aanvaller in vrije schietpositie en de Schiedammers hadden een 4—5 achterstand. De Odianen werden door deze onverwachte tegenslagen wat on zeker en toen een Maassluise dame doorbrak, werd haar geheel onnodig de bal uit de handen geslagen. Straf- worp, 46. Met een in het wilde weg geschoten bal wend de eindstand op 4-7 bepaald. Voor de rust zorgde Costick Tous- saint met een ver schot voor 10- Na een tegendoelpunt vond Cees Pas schier met twee prima doorloopballen de korf. Tien minuten na rust zorgde Ton Spruyt voor 41. Daarna voltrok het drama zich over de Schiedam mers. BIDDERKSRK lo de kieskring Ridderkerk hebben 13 politieke par tijen een kandidatenlijst ingediend voor de verkiezingen voor de provin ciale staten op 18 maart Er is echter alle kans dat de lijst van één partij ongeldig zal worden verklaard. Die party, „Binding Rechts", heeft name lijk aan een aantal voorwaarden niet voldaan. „B.R." heeft de kandidatenlijst niet laten indienen door een inwoner van de kieskring, terwij] er verder 13 van de 25 handtekeningen van leden die de lijst ondersteunen ontbraken. Tot maandag beeft „Binding Rechts" de tijd een en. ander te herstellen. Maandag komt namelijk het hoofd stembureau byeen om te beslissen over de geldigheid van die kandida tenlijst Is het meedoen van „Binding Rechts" nog onzeker, in de kieskring Ridderkerk zullen in ieder geval de PvdA, WD, KVP, CHU, D'66, CPN, GPV, SGP, PSP, PPR, AR en de „Boeren Partij" om de gunsten van de circa 173.000 kiezers dingen. De kieskring Ridderkerk omvat de eilanden IJsselmonde, met uitzonde ring van Botterdam, Voorne Putten, Hoekse Waard en Goeree Overflakkee. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. Öp de ontwerp-kandidatenlijst van de PvdA voer de Rotterdamse gemeenteraads verkiezing op 3 juni staan de wethou ders drs. J. Reehorst, drs. Jf. G. van der Ploeg en H. W. Jettinghoff respec tievelijk op de vierde, zesde en zeven de plaats. De vierde PvdA-wethouder in Rotterdam, de heer t>. Langerak, had zich niet herkiesbaar gesteld. Aanvoerder van de Rotterdamse lijst is het Tweede Kamerlid A. J. Lems. De voorzitter van het gewest Rot- 4 terdam van dc PvdA, de heer C. M. L, Hoozemond, ontkende gisteravond tij dens een persconferentie met Klem, dat tussen de wethouders Reehorst, Van der Ploeg en Jeütinghoff enerzijds en het gemeentelijk bestuur en de on afhankelijke commissie, die de ont- werp-kandidatenlijst samenstelde, an derzijds een conflict zou zijn gerezen. Zoals bekend, werd vorige maand een onftwerp-kandidatenlijst gepubli ceerd, waarop de wethouders de elfde, dertiende en vijftiende plaats bezet ten. Wethouder Reehorst onderstreepte de woorden van de heer Roo2emond, De heer Reehorst verklaarde het juist te vinden, dat verjonging tot in de top van de lijst wordt gedemonstreerd en karakteriseerde de lijst als „een mengsel van vernieuwing en continuï teit". OOSTVOORNE. De PvdA-kandi- daten voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing te Oostvoorne, die de bereid verklaring hebben getekend zijn in al fabetische volgorde: L. den Bakker, W. Blaas, L. Gelderland-Noordermeer, H. L. v.d. Handel, E. Houthuis, A. Kleine-v, Bork, B. Loeven, Andr. v. Marion, C. D, Moulijn, H. Muntz, H. M v. Nederveen-v. Veen, H. A. v.d. Nol-Spoor, A. Rehorst, H. A. v Ttos- sum, J. J, Sjoukes, J. Spotbrink en D. J, Tesselaar. Hierop volgt een advies- lijst, waarna op de ledenvergadering van 9 maart a.s. een definitieve gros lijst zal worden samengesteld. VLAARDINGEN. De trekking van de loterij van. de CJV Liefde en Vrede waarvan de opbrengst ten goe de komt aan de kosten, verbonden aan de verbouwing van gebouw Obadja, kon vrijdagavond geen doorgang vin den en deze is nu uitgesteld tot vrij dag 6 maart te 19.30 uur. De trekking zal worden verricht door notaris W. Robert. Van de 10.000 loten zijn er ongeveer 7.000 verkocht. Tijdens de vrijdag avond gehouden werkersvergadering van Liefde en Vrede hebben allen af gesproken, dat de resterende loten zo snel mogelijk zullen worden verkocht. VLAARDINGEN. Na enkele min of meer experimentele films vermeldt het programma van de Stadsgehoor zaal op dinsdag 10 februari a.s. een speelfilm van" niemand minder dan Jean-Luc Godard, met in de hoofdrol len Jean-Paul Belmondo en Jean- Se- berg. Het verhaal luidt in het kort als volgt: Bij een ontmoeting met de poli tie schiet Michel Poiccaxd, die in een gestolen auto rijdt, een agent neer. Michel ontmoet een Amerikaanse stu dente en begint de ene misdaad na de andere. Het meisje laat hem in de steek en tenslotte wordt hij gedood. De camera geeft treffende beelden van de hoofdpersoon in al zjjn ellende. Zeer opvallend zijn de knappe monta ges. Het scenario is geschreven door Jean Truffaut. Toegang 18 jaar. \V CITROEN AUTOMOBIELBEDRIJF WéApiüijtsi BokeJwsg 88-90; QuItk-MrvicsSingel 41-45, ScïifedtM Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste BE ZORGERS (STERS) voor Sch'e- dam en omgeving. Aanmelden: Hoogstraat 76, Schiedam. Tel. 267279 's avonds na 7 uur. Tel. 155960. SD28 Diversen Kapsalon Hélène. De salon voor de betere permanent. Al onze permanenten exclusief BTW. Gratis halen en brengen per lüxe auto voor permanen ten. Kapsalon Héléne, Rera- brandttaan 22, Schiedam. S?50 PASFOTO's klaar terwij) u wacht. Foto van Vuur en. Hoogstr. 106 SChledam. Tel. 266720. Let op 't juiste adres. 5=180 Voor onze opslag- en distributie-installatie te Schiedam zoeken wij een die speciaal belast zal worden met werkzaam heden bij de facturering van produktleverin- gen. Een MULO-opleiding en enige kantoorervaring zijn noodzakelijk. Leeftijd tot omstreeks 22 jaar. Sollicitaties te richten aan de Chef van de In stallatie van Adin. de Ruyterstraat 39, Schiedam, Tel. 264765. Voor spoedige indiensttreding gevraagd: Bij voorkeur Ulo-opleiding en kunnende typen. Wij bieden afwisselend werk, waaronder corres pondentie. Prettige werkkring in een nieuw ge bouw. Goede sociale voorzieningen zoals 6% vakantie toeslag, gratificatie en 3 weken vakantie per jaar. Sollicitaties gaarne aan onderstaand adres even tueel na telefonische afspraak (toestel 191). VAN GELDER COMPAGNIE N.V. POSTBUS 660 ROTTERDAM. TEL. 15 66 22.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 3