Onderzoek naar brand bij 'Winespirits' GESTEGEN AANBOD DE ARBEIDSMARKT OP SCHIEDAM TWEE REDDERS GEHULDIGD R.Ph. O met premiere van Tansman Strijd om de dam-titel GAB Nwe Waterweg-Noord SCHIEDAM NVV helpt hij invullen van belastingbiljet Juliana-heren hebben de rust goed henut Museum-concert Twee projecten van Stanley Brouwn RECHTVAARDIG VERMOEDEN VAN BRANDSTICHTING Mr. K. Staab vraagt of Rotterdam evenals Amsterdam financiële hulp van rijk krijgt Jongetje hij oversteken aangereden Snel ingrijpen redde zwemmer het leven Drie inbraken GEEN KRANT ONTVANGEN? VRIJ WAT SEIZOEN-ONTSLAG ONDER BOUWVAKARBEIDERS Hooguit zeventien PvdA'ers terug in Rijmnondraad ZILVER VOOR MAN UIT RIJSOORD Koninklijke onder scheiding voor M. Oosthoek Sliell-tanker bij Verolme gedoopt en overgedragen Onderhandelingen over nieuwe order voor Shell-tankers Minding-Rechts' mag niet meedoen aan verkiezingen COMPUTER. OPERATORS Verhoeff TELEFONISTE/ RECEPTIONISTE PONSTYPISTE dinsdag 10 februari 1970 - pagina 5 (ADVERTENTIE) SCHIEDAM, dinsdag De strijd om het kampioenschap dammen van Schiedam begint nu goed op gang te komen. Het ziet er naar uit dat in de hoofdklasse de strijd om de titel zal gaan tussen de broers L. en W. Vrij land. Beiden wonnen hun partij tegen J. C. Onink en P. Lansbergen. M. de Routing eu J. de Wilde deelden de punten. In de eerste klas gaat de strijd nog aardig gelijk op. J. van Kuijk en H. Willamse wonnen hun partijen; P, de Heer, J. Breraan, R. Nijhuis en L. Breevoort speelden remise. In de tweede klas is er nog geen te kening gekomen in de stand. Hier kwamen geen remise-partij en voor; F. Pauw won van W. Dijkshoorn, A. D. Meijer van A. de Kroon en F. de Ko ning van A. van Engelen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De NW- Eestaardershond Schiedam gaat de le den een bijzondere service verlenen: hulp bij het invullen van het aangif teformulier voor de inkomstenbelas ting. In de voorgaande jaren ts er steeds zeer grote belangstelling ge weest voor deze hulp. Deze hulp is alleen bestemd voor le den van een van de Schiedamse vak bonden, aangesloten bij het NW. Zij kunnen zich laten inschrijven op za terdag 14 februari tussen 10 en 14 uur in het zaaltje Stadhouderslaan 119, In maart zal men dan een oproep krijgen om door NVV-mectewerkers geholpen te worden bij het invullen van het aangiftebiljet SCHIEDAM. Het eerste heren' volleybalteam van Juliana, dat op dc ranglijst een allesbehalve rooskleurige plaats inneemt, heeft de vele weken van gedwongen rust benut om zich terdege voor te bereiden op de tweede helft van de competitie hoofdklasse West, die zaterdag a.s begint. Er zijn diverse oefenwedstrijden gespeeld en het trainingsprogramma is uitgebreid tot drie avonden per week. Met uitzondering van hoofdaanvaller Henk van Ossanen is iedereen weer fit, terwijl de selectieploeg is aange vuld tot acht spelers. Da eerste wedstrijd van zaterdag gaat thuis legen bet op de derde plaats staande PVC uit Den Haag, waartegen de eerste wedstrijd werd verloren met 0-3. Ook nu is de ver wachting dat PVC te sterk zal blijken voor Juliana; doch het wordt als een goede krachtmeting gezien voor de komende wedstrijden tegen de even eens la«.u .^klasseerden. Aanvang 20.30 uur in de sportzaal Thomas a Kempisstraal(Willem de Zwijger mavo). (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM. -- De Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum organiseert op vrijdag 27 februari, aanvang 20.15 uur in de aula een mu seum-concert, te geven dóór Frieda van Engelenburg alt, Alain Winkel man fluit en Gerrit Jongejan clave- citnbel. Uitgevoerd worden werken van o. m. Sweelinck, Telemann, Mo zart, Bach, Varèse en Zelenka. Voor verkoop dagelijks in het museum; toe gangsprijs voor leden f 2.-, voor niet- Ieden 3., voor jeugdleden en houders van C. J. P. l.-. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM. In het Stedelijk Museum Schiedam zal van 15 februari tut 16 maart een expositie gehouden worden van twee projecten van Stan ley Broutvn. De opening heeft plaats zaterdagmiddag 14 februari om 16.30 uur, waarbij de heer K. Schippers de Manifestatie zal inleiden. Esperanto-agenda SCHIEDAM Merkreclon, la ilan de februar o klubvespero. Ni konver- sacios ce kacio H. Letsch sr Lekstraat 100 b. Propagondu rüan karan ling- von. Vizitu la R.E.K. kunvenon je la .14 an de februaro. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag De brand in de panden van de Schiedamse firma „Winespirits" aart de Raam op zaterdagmorgen 7 februari heeft een aantal vraagtekens opgeroepen. Van verschillende zijden is het vermoeden uitgesproken dat de brand zou zijn aangestoken. De belangrijkste reden van dit ver moeden is het vinden van een aantal kranten en wat hout in het kantoor pand van de firma op no. 13, welk materiaal In brand stond, toen twee agenten van politie bij het pand aan kwamen. Deze agenten waren gealarmeerd door een werknemer van de Eerste Schiedamse Bewakingsdienst, die kort nadat de brand uitbrak om 04.35 uur de gebouwen passeerde. Op zijn weg om de brand te melden trof de man een surveillancewagen van de politie, die zich onmiddellijk naar de Raam spoedde. Daar aangekomen bemerkten, de agenten van cle surveillancewagen, dat er niet alleen brand was in het kan toor op nummer 13, maar dat ook de magazijnruimte op no. 9 in brand stond. Zij slaagden er nog wel in cle brand in het kantoor te doven, maar de vlammen in het magazijn hadden al te ver om zich heen gegrepen. Het lijkt overigens zeer onwaar schijnlijk, dat het begin van brand in het kantoor de oorzaak is geweest van het vuur in de magazijnruimte op no. 9. Tussen het kantoor en ddt magazijn ligt het pand rio, 7, waar evenals in de ruimte waar de grote brand is uitgebroken, emballage- en reclame materiaal was opgeslagen, Een woordvoerder van de firma Wi nespirits verklaarde dat indien er sprake is geweest van brandstichting, dit in eerste instantie in. het magazijn op no. 9 moet hebben plaats gevonden. Men heeft zich pas daarna naar hei kantoor begeven om ook hier te pro beren brand te stichten. Ruit ingeslagen De politie heeft geconstateerd, dat een ruit In het kantoor is ingeslagen, waardoor men zich toegang tot het gebouw heeft verschaft. "Via dit kantoor bestaat de mogelijk heid om in de aangrenzende panden waarin vroeger de N.V. Distilleer derij A. Daalmeijer Zn. gevestigd was te komen. Over het feit of, de brand in het magarijn inderdaad is aangestoken, kunnen alleen maar sterke vermoedens bestaan, omdat het vuur de panden volledig in as heeft gelegd en alle aanwijzingen lijken te zijn verdwenen. In de panden aan de Raam is overi gens al eerder ingebroken. Eind vorig jaar heeft men in het gebouw alle wa terkranen opengezet en alle afvoer buizen dïchtgeslopt, waardoor een ernstige waterschade ontstond. De heer Maarschalk, die als woord voerder van. de firma Winespirits op trad, wilde geen verband leggen tus sen de inbraak van december vorig jaar en de brand van zaterdag. „Dat lijkt mij een zeer voorbarige conclu sie", aldus de heer Maarschalk, die vertelde dat het produktieproces van het bedrijf geen enkele stagnatie had opgelopen. De twee panden, waarin een gedeel te van de produktie plaats vindtt en die grenzen aan de uitgebrande maga zijnruimten zijn niet door het vuur aangetast en hebben slechts zij het ernstige waterschade opgelopen. Hij vertelde dat de schade wordt be groot op ca 700.000, De brandscha deverzekering van het bedrijf is door de makelaars R. Mees en Zonen op de Rotterdamse beurs ondergebracht. Man aangehouden Dc politie is momenteel nog druk bezig met het onderzoek. Men heeft kort na het uitbreken van de brand een man aangehouden. Later bleek echter, dat de man een sluitend alibi had. Hij was 's morgens vroeg van huis gegaan, maar naar uit verklaringen van de overige bewoners van zijn huis bleek, pas nadat de brand was uitgebroken. Ook de brandweer heeft geen nadere aanwij zingen kunnen vindein, aldus een ver klaring van ondercommandant de heer Passchier. Hangende het politic-onderzoek is het uiteraard niet mogelijk nu reeds conclusies te trekken. De omstandig heden waarander dc brand uitbrak lijken echter het vermoeden te recht vaardigen, dat er sprake van brandstichting. ROTTERDAM, dinsdag. Krijgt de gemeente Rotterdam wel dezelfde financiële steun van de regering als die is toegezegd aan de gemeente Am sterdam? Een vraag van deze strekking heeft de WD-fractievoorzitter mr. K, Staab, gesteld aan b. en w. van Rot terdam. Hij herinnert eraan, dat de regering aan Amsterdam financiële hulp heeft aangeboden bij de sanering van de tekorten van de vorige jaren en het opvangen van de tekorten die op het openbaar vervoor worden ge boekt. De heer Staab informeert tevens of de gemeente al bezig is een meer-ja- renplanning op te zetten in het bij zonder van de uitgaven. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Op de Van 's Gravesandestraat is gisteren de 10- jarige Philips van Endhoven aangere den door 'n auto bestuurd door de 34- jarige H. T.A.van der A. uit Rotter dam. Het jongetje, dat plotseling de rijbaan overstak, kreeg bij de aanrij ding een snijwond aan het hoofd. Hij werd ter behandeling naar het ge meenteziekenhuis gebracht, vanwaar (Van een owzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Tijdens een korte bijeenkomst op (le gemeen te-secretarie heeft dc heer C. Brunt chef van het kabinet van de burge meester namens de Maatschappij tot Redden van Drenkelingen twee. Schie dammers gehuldigd. De heren H. Houwen (30) er) H. van Knotsenburg (20) resp. chef-bad meester en hulpbadmeester van het zwembad „Groenoord" waren er op 16 juli van het vorig jaar in geslaagd een in Rotterdam wonende T.irk M. Yildiz van de verdrinkingsdood te redden. De man, die niet kon zwemmen, was in het diepe bassin van bad Groenoord terecht gekomen en dreigde te ver drinken. De heer Houwen ontving uit handen van de heer Brunt de bronzen legme- daille van de Maatschappij tot Redden van Drenkelingen, alsmede het getuig schrift en de kleine draagmedaille, be horende bij deze onderscheiding. - De heer Van Knotsenburg ontving een waarderend schrijven van de Maatschappij voor zijn aandeel in het redden van de drenkeling; het op de kant brengen van de heer Yildiz. De heer Brunt schetste de situatie, zoals die zich op 16 jülï had afgespeeld. Hij vertelde, dat de heer Houwen door snel mond-op-mond beademing toe te assen de levensgeesten van de dren keling weer op had weten te wekken. De chef van het kabinet betrok zjjn. hulde ook mevrouw Houwen en mej. D. C. W. M. Ebben, verloofde De heer C. Brunt speldt de heer H. Houwen de bronzen medaille op. De heer H. van Knotsen burg en zijn verloofde kijken toe. hij na behandeling naar huis kon te- yan heer Van Knotsenburg, die sa- »-ttrrb",*,Y*r>" men met de neer Tl. ,T. weicm» rugkeren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. In de afge lopen nacht is er op een drietal plaat sen -in. de stad ingebroken. Uit de houthandel van de firma Jongeneel aan de Bulten Havenweg verdwenen twee blusapparaten en twee schuifma- ten ter waarden van 75.-. Eveneens aan de Buiten Havenweg werd in de kantine van de Ver. Glas fabrieken ingebroken. Een nog onbe kende hoeveelheid rookartikelen werd ontvreemd. In heit magazijn van de industrie- en handelmaatschappij Jacobs aan de Tuinlaan hebben inbrekers vannacht een aantal zakken met peulvruchten Voor zover bekend wordt vermist. leeggegooid. 1 er niets vermi men met de heer B, J. Heisma, direc teur van Bad Groenoord, naar de se cretarie gekomen waren, om na afloop van de plechtigheid een toost op de redders uit te brengen. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees bulten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. SCHIED AMfVXiAARDINGEN Het niveau van de werkloosheid in het gewest Nieuwe Waterweg-Noord is gedurende de maand ja nuari 1970 nog verder gestegen, n.l. van 342 tot 416 mannen en ligt bovendien ook duidelijk hoger dan ultimo januari 1969, Voorname lijk onder de bouwvak-arbeiders, maar verder ook onder de metaal bewerkers; het niet-varend verkeerspersoneel, het horeea-personeel en de minder-geschikten nam de werkloosheid iets toe. De oorzaak hiervan moet voor een belangrijk deel toegeschreven worden aan sei zoeninvloeden, het slechte weer in het algemeen. De vraag naar mannelijk personeel daalde in januari licht van 2.761 tot 2.748, doch de openstaande vraag bleef belangrijk hoger dan een jaar geleden, n.l. van 2.064 op 31 januari 1969. Deze tendens Is overigens gelijk aan die in de provincie Zuid-Holland, alleen liggen daar percentages rond twee maal zo hoog. Zo blijkt uit het maandoverzicht van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nwe Waterweg-Noord. Bij de wouwen een wat gelijkmati ger beeld. Een lichte daling van het aanbod, maar groter dan een jaar ge leden; een lichte daling van de vraag, maar aanzienlijk hoger dan een jaar geleden. Doet de stijging van het aanbod als seizoenverschijnsel zich In vrijwel alle beroepsgroepen voor, on der de bouwvakarbeiders is deze ex cessief. Bij het G.A. B. ziet men als belangrijkste oorzaak het afstoten van bouwvakarbeiders door uitleenbedrij ven, die voornamelijk buiten het ge west zijn gevestigd. Een klap dus voor voornamelijk de pendelaars. Niet verontrustend „Geen verontrustend verschijnsel", vindt overigens de heer J, J. Hoog- carspel, directeur van het G.A.B. Daar komt nog bij dat het G. A. B. in het maandoverzicht een momentopna me geeft, va» een vloeiend verloop, terwijl ook vele van deze werkzoe kenden alleen „administratief werk loos" zijn. Zo is een deel van de inge schreven werkzoekenden weer terug gegaan naar een uitleenbedrijf, hoe wel een groter deel zich nieuw Het in schrijven. Verwacht mag worden, dat het merendeel binnen enkele weken weer aan de slag zal zijn. In de metaalindustrie blijft de vraag naar vaklieden aanzienlijk; bij een aanbod van maar 91 mannen een geregistreerde vraag van 1.728, Het gaat_ in hoofdzaak om regeltechnische vaklieden, verder ketelmakers, pijp lassers en -fitters, machinebankwer kers. Doch er is ook vraag naai' twin tig ingenieurs! Verder constructeurs en tekenaars. Tegen het begin van de zomer zul len de nieuwbouw-activiteiten op het gebied van de chemische fabrieken, bij Gulf Raffinaderij Nederland N.V.' in Europoort op Rozenburg voltooid zijn. Omstreeks duizend metaalarbeiders zullen hierdoor vrij komen, doch ve len wonen buiten het gewest, zodat dit geen noemenswaardige stijging van het aanbod in het gewest zal ge ven. Bovendien dienen nieuwe objec ten zich alweer aan. Merkwaardig is verder de niet on aanzienlijke stijging in de vraag naar kantoorpersoneel, van 87 tot 98 bij een aanbod van 30, (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Van de 37 zittende PvdA-leden in de Rjjn- mondraad zullen er na de verkiezin gen op 3 juni voor een nieuwe raad hooguit zeventien terugkeren. Dat blijkt uit dc ontwerp-kandldatenlijst van de PvdA. De lijst wordt aangevoerd door de huidige fractievoorzitter J. dc Jong (44), die in Bvd A-kringen wordt ge noemd als kandidaat-gecommiteerde. Als de nummer twee geplaatste mr B. H. Engelsman inderdaad gedeputeerde van Zuid-Holland wordt, zal De Jong, naar verluidt, als zijn opvolger naar voren worden geschoven. Opvallende kandidaten op de PvdA-lijst zijn de als nummer 10 ge plaatste redactiesecreatris van econo- misch-statlsche berichten, P. A. de Ruiter, en de als nummer 16 geplaats te burgemeester van Poortugaal, mr J. van Huis. RIDDERKERK dinsdag. Burge meester C. J, v. d. Hoeven heeft maandag op het directiekantoor van Boele's scheepswerven- en machinefa briek N.V. te Bolnes de zilveren orde van Oranje-Nassau uitgereikt. Het ere-metaal werd uitgereikt aan de houtseheepsmakersbaas K. Nugte- ren (60) uit Rijsoord. De heer Nugte- ren, die aan de Rijksstraatweg 38: woont in Rijsoord was veertig jaar in dienst van de N.V. RIDDERKERK, dinsdag. De 53 jarige chef van de afdeling verkoop van de staalgieterij en machinefabriek Bakker N.V., de heer M. Oosthoek, is koninklijk onderscheiden. Hij kreeg in het directiekantoor van het Ridder- kerkse bedx-ijf de zilveren ere-medail- le verbonden aan de orde van Oran je-Nassau op de revers gespeld door burgemeester C. J. van der Hoeven. De heer Oosthoek kreeg de onder scheiding voor zijn 40-jarig ononder broken dienstverband bij dc machine fabriek- Hij trad in februari 1930 ais jongste bediende in dienst en kwam via de loonadministratie op de ver koopafdeling terecht. (Van e onzer verslaggevers) ROTERDAM, dinsdag. Gisteren is de bij de NDSM. in Amster dam gebouwde Shell-supertanker My- sella (210.000 ton) bij Yerolme's Scheepswerf op Rozenburg gedoopt en overgedragen. Het schip komt in de vaart voor Shell.Tankers Ltd. Londen. De doop werd verricht door mevrouw 1. S. N. Posthuma-Szopa, echtgenote van de directeur van het Gemeentelijk Havenbedrijf te Rotterdam. De doopplechtigheid werd bij ge brek aan een tewaterlating, het schip werd in Amsterdam in twee helften gebouwd aan dek van de supertan ker uitgevoerd. Deze plechtigheid vond plaats bui ten aanwezigheid van de nieuwe pre sident-commissaris van het Ycrolme- concern, Verolme zelf en betekende tevens voor het eerst een officieel op treden van de nieuwe president-direc teur, de heer B. J, Scheffer. De heer Scheffer wees er in zijn welkomstwoord op dat de Yerolme- bedrjjven de afgelopen maanden wel licht teveel in het nieuws zijn geweest door de liquiditeitsproblemen. „Wij zijn echter bly met het ver trouwen van de regering dat blijkt uit het verlenen van de noodzakelijke krediet-garanties. Ook zijn wij blij vandaag weer eens een feestelijke ge legenheid op de werf te hebben," (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag, De Verolme Verenigde Scheepswerven en Shell zijn in onderhandeling over de bouw van nieuwe manunocttankers. De heer G. A. Wagner, directeur van •de iShel ze! gisteren na de doop van de Shell-tanker Mysella dat Shell weer nieuwe marmnoettankers gaat bestellen en dat ook de Verolme-wer- ven hierbij betrokken zouden worden. Over definitieve orders kon hij nog niets zeggen, maar hij liet doorsche meren dat oók in Nederland weer mammoets besteld zouden worden. Dit zou gaan om schepen in dezelf de klasse als de gisteren overge dragen Mysella, dat wil zeggen sche pen met een inhoud van 210.000 ton d.w. Eerder had de heer P. Goedkoop Dzn., oud-directeur van de NDSM, al gewezen op de sterk verminderde prijs voor mammoettahkers. DE wereldpremière van de Homma ge a Erasme de Rotterdam van de thans 72-jarige Alexandre Tansman, de Poois-Franse componist wiens werken in Eduard. Flipse steeds een vurige pleitbezorger vonden, was zondagmiddag eigenlijk een 'staartje van de verleden jaar gehouden Eras mus herdenking. Het in opdracht van het Rotterdams Philh. Orkest geschreven werk, door Tansman op zijn beurt opgedragen aan dit orkest en aan Jean Foumet, heeft een verklanking gekregen van deze dirigent en het R.Ph.O. die wel zo par titu urge trouw en doorklonken aandeed alsof het een. zoveelste repri se gold ln plaatsvan een première. Tansmans muziek (steeds met reminl- ceniies aan vooral de Franse impres sionisten en expressionisten) heeft de grote verdienste van overzichtelijk heid qua structuur zowel als qua in strumentatie en in deze Erasmus- hommage valt bovendien een geser- veerder betoogtrant waar te nemen dan in vroegere werken van deze componist. Er waren derhalve genoeg redenen aanwezig om het werk die vertolking te gunnen die het verdien de. maar het compliment aan Foumet en het R.Ph.O. is er niet minder, om, want menig koioristisch effect zou zonder hun toewijding en raffinement ten dode gedoemd zijn. Jammerge noeg zijn de inhoudelijke mérites van déze hommage namelijk gering (meest al bij Tansmans werken) en. we zou den deze componist mét de beste wil van de wereld dan ook geen geslaagd medium kunnen noemen voor Eras mus' geest en ideeën. De componist die op het podium kwam toonde ach terecht zeer voldaan. Perfect en meeslepend spel liet het orkest horen aan het einde van de drukbezochte matinee in de grote Doelenzaal, toen het nl. Ravels onvol prezen meesterwerk La Valse vertolk te. Maar dat was te voorzien, want het betrof hier inderdaad een zoveelste reprise in dit seizoen; in mindere mate ook Debussy's La Mer dat in de weer gave door het R.Ph.O- er echter niet zonder kleerscheuren afkwam. De late binnenkomst van Fournet (na de pau ze) wees er reeds op dat onvoorziene omstandigheden een rol speelden en dat bleek ook zo: de solofagottist werd plotseling onwel en zijn collega, wiens taak reeds was beëindigd, kon nog net worden teruggeroepen om een partij te spelen die hij niet had ingestu deerd. Dat was ook min of meer het geval bij de solofluitist die de piccolist plotseling moest vervangen om weer andere redenen. Bijna rijp voor de plaat (een man kement aan bet instrument "vande tweede hoboïst heeft" even het ideaal moeten verstoren) was. tenslotte" de verklanking van Beethovens Vijfde pianoconcert. Men hoorde hier dank zij de beroemde solist Malcolm Frager en zijji tot in details meelevende part ner Foumet we) de hoogste vorm. van interpreteren. In het pianospel van Frager beleeft men als het ware het inspiratieproces van de componist mee; een gewaarwording die te meer intrigeert wanneer het zo'n: overbe kend werk betreft. Men blijkt dan op deze Beethoven zó subliem ge speeld nog steeds niet uitgehoord. S. NIEBOER RIDDERKERK, dinsdag. „Bui ding Rechts" - mag niet meedoen aan de verkiezingen voor de Provinciale Staten in de kieskring Ridderkerk. Het hoofdsiembureau heeft maandag morgen de kandidatenlijst van dxe partij ongeldig verklaard. Dat gebeur de in een openbare zitting, waar ech ter geen ménsen van „Binding Rechts" aanwezig waren. Men kan nu tot woensdag.bij Gede puteerde Staten in beroep gaan tegen de beslissing van het hoofdstembu reau. Tot maandag h?eft „Binding Rechts" de tijd gehad om de kandida tenlijst, die niet ondersteund werd door voldoende (25) handtekeningen, te verbeteren. Men heeft daar geen gebruik van gemaakt, zodat die partij 18 maart niet op de .stembiljetten-in de kieskring Ridderkerk zal voorko men. DELTACOM informatiesystemen Schiedam Wij zijn een dienstverlenende organisa tie, wij bonwen programmapakketten en verzorgen via informatiesystemen de verwerking van bedrijfsgegevens voor handels- en industriële ondernemingen. Op korte termijn hebben wij plaats voor enige Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste be- *-l voor Schiedam avonds na 1 uur tel. 1 met ervaring op schijf- en magneet bandsystemen. Leeftijd tot 25 jaar. ULO-niveau is ver eist, Men moet bereid zijn om in teamver band goede prestaties te leveren in het belang van onze relaties. Voor hen die belangstelling hébben met onze organisatie mee te „groeien", bieden wij een aantrekkelijke salarisre- geling met vakantietoeslag (8%). flcatie en drie weken vakantie pi grati- per j Zij die later geschikt blijken voor pro grammeur, kunnen door ons worden opgeleid. Solliciteren, schriftelijk of na telefoni sche afspraak bij de heer H. Wytzes, Lange Haven 80, Schiedam. Tel 262772. Foto, film en projectie PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren, Hoogstraat 106, Schiedam, tel. 256T20. Let op het juiste adres. Textiel ververij Oostsingel 3 tel, na 5 nop MANTEL verven 17,50 VELOURSGORDIJNEN verven 4,50 p. mtr SUÈDE JASJES (kort) reinigen 17,— DELTACOM informatiesystemen Schiedam vraagt voor spoedige indiensttreding een Leeftijd tussen 20 en 23 jaar. Opleiding MULO. - y.'; en een Leeftijd tussen 18 en 22 jaar. Aan hen die bereid zün.in, teamverband te werken, bieden wij een goed salaris, .6% vakantietoeslag en gratificatierege- ling. A-.- Sollicitaties kunt u richten aan: - de heer H. Wytzes» DELTACOM, Lange Haven 80-te-Schie dam. Tel. 262772. -A

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2