Jan Bruin: 'Onze ploeg is nog niet volgroeid' ROTTERDAMS DAGBOEK I RZ WIL TEGEN BLUESTARS TRADITIE BREKEN Hendriks was in prima vorm KESSLER NAAR SPARTA De reparateur 'Jantjes' in Rotterdam goed ontvangen Wié is beste voetballer Enkele algemene zaken ROTTERDAM RIJNMOND Van der Aa kreeg de titel en promoveerde Supporters trotseren nachtvorst voor kaarties Feijenoord- B Vorwarts Berlin D. Ochtman won prijsvraag P. en C. Eerste paal voor uitbreiding bedrijf scheepsreparaties STRAATOPHOGING V' Actie 65+ Notities "pagina 4 - zaterdag 14 februari 1970 door DICKv.d. POLDER „Wie dupeer ik liet meest door weg te blijven?" Voor Jan Bruin» speler van landskampioen Punch en coach van Rotterdam-Zuid, is het een steeds terugkerende vraag. In sommige •weekends als de twee ploegen op verschillende avonden spelen is het voor de 32-jarige Dclftcnanr geen probleem om twee he ren te dienen, maar het kooit ook regelmatig voor dat de oud-inter national hij zichzelf te rade moet gaan en een keus moet mnkeu. v Ook deze week was dat het geval. Vanavond namelijk speelt Punch "in Leiden tegen Bona Stars er. vrijwel op het zelfde moment treedt Rotterdam-Zuid in de sporthal De Enk tegen Blue Stars aan. Een blik op de ranglijst leert dat de eerste wedstrijd een stuk minder be- 'langrijk minder is dan de tweede. Punch en Bona Stars hebben alleen nog maar een theoretische kans op het kampioenschap. Blue Stars en RZ daarentegen behoren tot de favorieten. Het ligt dan ook voor do hand dat Jan Bruin vanavond in Do Enk zal zijn. Op het moment dat we met hem spraken, moest hij nog overleg plegen met Sikkiug, de coach van Punch, .maar deze zal ongetwijfeld begrip hebben getoond voor zijn overwe gingen, want Sikking zelf verkeert re gelmatig in dezelfde situatie. Hij speelt namelijk voor DED. Hoewel Jan Bruin het spelen nog niet kan laten, geeft hij toe dat bij het coachen langzaam maar zeker belang rijker en bevredigender gaat vinden. Daarbij spelen de successen die hij .met RZ heeft behaald ongetwijfeld een voorname rol. In ruim zes jaar -vfcljd. is RZ onder zijn leiding van een Vnïetig basketball ploegje uitgegroeid •.tot een topteam, dat de mogelijkheden ;in zich heeft om een greep te doen ■Tiaar de titel. - Relativerende Jan Bruin: ,,We kun nen van iedere ploeg in de finalepoule winnen, maar we kunnen er ook van verliezen. Het ontbreekt ons nog aan. ervaring. Het team is nog niet vol- .groeid. Sommige spelers kennen hun eigen mogelijkheden nog niet. Neem Marcel Welch: een uitstekende speler, maar zijn fout is dat nlj niet wil do~ mineren. Te gauw vindt hij een ander :beter dan zichzelf. Dat moet je zo'n Jongen uit z'n hoofd zien te praten". - Jan Bruin constructeur op een -.ingenieursbureau gelooft in de -kracht van het woord. „Ik praat veel met m'n spelers", zegt hij. „Basketball „leent zich daar uitstekend, voor. Alles wat ik ni'n spelers wil laten doen pro- /beer ik te beredeneren. Ze moeten het niet doen, omdat ik het zeg, maar om- dat ze het nut ervan inzien. Een eerste vereiste daarbij is dat je hun vertrou wen hebt. Anders lukt het je nooit. Ik Wil best toegeven, dat ik in het eerste jaar dat ik bij RZ was we degra deerden toen uit de overgangsklasse m'n ei niet kwijt kon. De jongens hadden een heel andere instelling dan ik. Het waren zogenaamde recreatie- ballers. Langzaam, maar zeker is daar verandering in gekomen. We zijn nu zo ver dat ik durf te zeggen dat we een klein beetje bij de top zitten. Ik reken dit jaar minstens op een vierde plaats. Als we lager eindigen, valt het me tegen." Nu RZ al zo ver gekomen is, zou Jan Bruin zijn. werk ook graag willen afmaken. Hij is er zfcli echter van be wust dat het laatste stukje naar de top het moeilijkst is en dat enkele transfers van spelers de krachtsver houdingen door dc war kunnen gooien. „Als Flamingo's er volgend seizoen twee spelers bij krijgt, kan het kampioen worden en dat geldt voor meer clubs", betoogt hij. „Bij RZ zijn we op het punt geko men, dat we wat meer aan de begelei ding van de spelers zouden moeten gaan doen. We hebben enkele spelers onze internationale Ruud en Huug Harrewljn en. John van Eek die vier keer per week trainen, twee keer bij mij en twee keer bij bondscoach Egon Steuer. Deze jongens zouden een keer in de week naar een masseur moeten kunnen gaan. En als ze ge blesseerd zijn zou ik ze naar dokter Lap moeten kunnen sturen. Dat gaat eenvoudig niet, omdat de middelen ontbreken. Een sponsor zou een oplos sing zijn, Wellicht v'nden we die, als de bond straks toe? >m behalve de trainingspakken oc~ iclame op de shirts te maken. Misschien zijn we dan wel 20, 30 of 40 duizend gulden waard voor een bedrijf". Voorlopig moet RZ zich nog behelpen met de contributies van de leden en de recettes van de thuiswedstrijden. RZ-coach Jan Bruin: „Ze moeten het oiet doen, omdat ik het i omdat ze het rout ervan inzien." Nu de resultaten zo goed zijn, worden die wedstrijden door gemiddeld 450 a 500 betalende bezoekers bijgewoond en vanavond verwacht men er zelfs ruim 600. Van die opbrengst gaat thans nog 300 gulden naar de gemeen te voor zaalhtiur, maar RZ heeft de toezegging dat de zaalhuur voor de laatste drie wedstrijden bijna gehal veerd zal worden. Aan sfeer zal het vanavond ze ker niet ontbreken. RZ mag zich ver heugen in een bijzonder enthousiaste .supporterschare. Jan Bruin: „Buiten Rotteidam zijn zc wat dit betreft ja loers op ons. Onze supporters moedi gen onze jongens geweldig aan cn het gebeurt nog vrij beschaafd ook". RZ heeft nog nooit van Blue Stars kunnen winnen. Vanavond wil het een einde maken aan die traditie. Lukt het dan zullen ook de andere clubs van de finale poule RZ daar dankbaar voor zijn, want dan is de strijd om het kam'poénschap weer volkomen open. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. Drie -van de acht deelnemers hebben vrij dagavond toen de wedstrijd groot bil- jart libre, die in dc biljartzaal Piet van de Pol werd voortgezet, de aan dacht getrokken. Twee ervan, Hana Sundquest en Maarten Hendriks door zeer sterk spel, terwijl Jaap ScJumtt met een uitslag naar buis ging, zoal3 hij vermoedelijk nooit eerder deed. .Tegen de sterke Schiedammer, die in vier beurten zijn totaal bijeen had, scoorde Schmitt geen enkele carambo les. Zijn resultaat waren, vier nullen. Hendriks, die heel slecht in het vorlgo weekend begon won nu twee keer achtereen. Eerst versloeg hij Van Heezlk en later op de nvond nam hij eén voorbeeld aan SundqueBt en won van Van Waardenbnrg ook in vier beurten. Hendriks startte best en had in tien beurten, dank zij series van 129 en 77 al 326 caramboles. "Voor de resterende 24 had hij evenwel nog vijf beurten nodig. Wie verwacht mocht hebben, dat Hendriks ook in zijn tweede partij op deze avrel zwakke momenten zou krijgen, giste zich, want van Acquist scooiv.hij een serie van 110 en liet er onmiddellijk een van 210 op volgen. Met nog twee beurten voor de rest, was ook Hendriks in 4 beurten gereed en voerde zijn algemeen moyenne een mooi stuk omhoog. Loendersloot, die aanvankelijk ach ter was gebleven bij Bas de Zeeuw scoorde op een gegeven moment een serie van drie cijfers en kwam in de buurt van zijn. tegenstander.'Dat werd de Zeeuw te gevaarlijk en toen hij kans kreeg plaatste hij zijn clubge noot voor een voldongen feit door de partij met een slotserie van 143 uit te maken. Nadat Schmitt de aequitstoot had gemist, stak Sundquest van wal en toen de driehonderd was gepasseerd, rees het vermoeden dat hij zou probe ren om de strijd in één beurt te be slechten. Dat mislukte, want op H62 car moest hij afbreken en had voor de nog nodige 38 caramboles drie beurten nodig. Jaap Schmitt benutte geen en kele kans en had op zijn scorelljst uit sluitend nullen. fVnn onze kunstredactie) Rotterdam, zaterdag. Na de lan delijke première van „De Jantjes" in de versie van hei Amsterdams Volks toneel in Tiiburp dinsdag j.i. heeft Rotterdam nu een aantal weken de mogelijkheid het stuk (weer) te gaan zien. In het Luxortheater. Gisteravond de eerste voorstelling voor een vrijwel uitverkochte zaal. „De Jantjes" werd bijzonder goed ont vangen. Veel open doekjes en een da verend applaus en bloemen aan het slot. De bijval gold vooral Bep Nooy Sr., Johnny Jordaan, Carry Tefsen, Yoka Berretty, Ramses Shaffy, Dick Rienstra cn Martin Kiifïg. Maar ook het ensemblewerk viel in de smaak. Dit mede omdat de geluidsinstallatie van Luxor goed was aangepast, Alle liedjes en daar drijft „De Jantjes" toch voor een groot deel op kwa men, goed over. Omdat het wel eens anders is geweest in Luxor mag dat best vermeld worden. Voor een recen sie van „De Jantjes" verwijzen wij naar ons krant van woensdag j.l. De wedergeboorte van Boubers „musical" is tot en met 4 maart in Luxor tc zien. Eerste klas libre Van oirze sportredactie ROTTERDAM, zaterdagHet dis trictskampioenschap eerste klas libre is veroverd door Van der Aa, die bo vendien met een algemeen gemiddelde van 8.96 boven de limiet voor deze klasse kwam en naar eeu hogere klas overging. Hij zal evenwel Rotterdam niet kunnen vertegenwoordigen in de strijd om het gewestelijk kampioen schap, aangezien hij meer dan 20 pro cent boven de promotiegrens (zeven) kwam. Dierijck, die tweede werd met 8.23 en dus ook promoveerde, zal eind april naar Nieuwe Wetering gaan om in het gewestelijk toernooi uit te ko men. Leen Dierijck, die van de aanvang van dit toernooi in de voorste gelede ren vertoefde, bleef in de laatste ron de Mannotje, die een van de favo rieten voor de titel was, toen hij be gon, de baas en legde beslag op dc tweede plaats. Winkelman, die hét do andere finalisten heel moeilijk heeft gemaakt, moest zich met de dar-de plaats op de ranglijst vergenoegen. Vossens die slechts één partij won en Voltman, wiens scorolijst volkomen blanco bleef, enitilgden met een alge meen moyenne beneden de degrada- tiügrens (4.50) en liepen een halve degradatie op. AMSTERDAM, vrijdag. Om streeks half april verschijnt bij de uit geverij Het Wereldvenster te Baarn een facsimile-uitgave van de belang rijkste nummers van het in de jaren 1940-'45 illegaal verschenen verzets blad Vrjj Nederland. De trouwe aanhangers van Feijenoord hebben er een nacht van vorst voor over gehad om zich van een plaats bewijs voor het Europa Cupduel tussen Feijenoord en Vorwarts Berlim (18 maant) te verzekeren. Bi'j de voorver koopadressen hadden de eersten al in de loop vati gisteravond post gevat-Toch was cfe algehele tendens dat het rustiger was dan bij vorige cupgelegenheden, „Het was aardig druk", aldus vanmorgen voetballer-sigaren winkelier Rinus Israël, „er stonden behoorlijke rijen, maar ze waren niet zo lang als anders. Ik geloof dat er iets minder animo was." Op de foto supporters voor sigarenwinkel Van Beek op de Nieuwe Binnenweg. Daar waren de eersten ai gisteravond zeven uur aangekomen. Men hield' zich warm met_ het drinken van bier en cognac en men bracht de tijd door met het zingen van het clublied en met klaverjassen. In de loop van de ochtend waren alle kaartjes in de voorverkoop uitverkocht. (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM, zaterdag. De heer D. Ochtman uifc de Rochucsenstraat ontving gistermiddag uit handen van de bedrijfsleider van Peek en CIop- penburg, S. Boersma, de eerste prijs van een wedstrijd die het kledingma- igazljn ter gelegenheid van zijn hon derdjarig bestaan had uitgeschreven. Met twintig andere prijswinnaars van de P. en C.-vestigingen gaat de heer Ochtman in april en mei een 21-daagse reis naar de Verenigde Sta ten maken. Deze reis leidt onder meer naar New York, Washington, de Niagara - wa ter val. Miami, Cape Kennedy en Houston. De wedstrijd van P. en C. bestond uit het oplossen van tien vragen op modegebied en het maken van een slagzin voor het kledingmagazijn. ROTTERDAM, zaterdag. Dinsdag a.s. om 11.00 uur zal de eerste paal worden geheid voor de bouw van een belangrijke uitbreiding van de scheepsbouwhal van Niehuis en van den Berg's Scheepsreparatiebedrij! N.V. te Rotterdam (Pernis). Hoewel het nieuws van deze uitbrei ding niet vergeleken kan worden met de veelal spectaculaire bouwprojecten ten behoeve van de scheeps nieuw bouw industrie, betekent deze aan zienlijke vergroting van de reparatie capaciteit voor het bedrijf toch een belangrijke stap in de toekomst. De investering omvat een. bedrag van 2.500.000 gulden. Geen van de spelers, die in ons voetballers- klassement een topplaats innemen, is er ajgelo- pen zondag ïn geslaagd een hoog cijfer te beha- "SWWHBB daardoor hebben zich in de ranglijst geen v&gcJiuivingen voorgedaan. Winst werd alleen geboekt door Sparta's aanvoerder Hans Eijken- broek, die evenals zijn oud-clubgenoot Theo van Toledo (mi Excelsior) een acht kreeg. Eijken- broeh deelt nu met Laseroms'Treyteï en Ter Horst de dertiende plaats. Israël en Van Beveren kregen beiden een zevenwaardoor het onderlinge verschil gelijk is gebleven Het klassement ziet er nu als volgt uit: 1. Israël (Feijenoord) 7,55 (151 uit 20); 2. Van Beveren (Sparta) 7,47 (127 uit 17); 3. Eikelenboom (Fortuna) 7,32 (139 uit 19); 4. Jansen (Feijenoord) 7,25 (145 uit 20); 5. v. dBurg (Hermes DVS) 7£0 (144 uit 20); 6. Van Nierop (Hermes DVS) 7,17 (129 uit 18); 7. Van Hanegem (Feijenoord) 7,16 (136 uit 19); 8 Libregts (Excelsior) 7,(140 uit 20); 9. Romeijn (Feijenoord) 6,89 (124 uit 18); 10. 'Bos veld (Sparta) 6,85 (137 uit 20); 11. Moitlijn (Feijenoord) 6,80 (136 uit 20); 12. Ven Kooten (Herwies DVS) 6,79 (129 uit 19): V. d. Roer (SVV) 6,76 (142 uit 21); 13 t/m 16. Laseroms, Treijtel (beiden Feijenoord), Eijkenbroek, Ter Horst beiden Sparta) 6,75 (135 uit 20); 17. Van Duivenbode (Feijenoord) 6,70 (134 uit 20); 18. Van Beveren (SVV) 6,67 (140 uit 21); 19. Bassant (Excelsior) 6,65(133 uit-2Ö); 20f Baksteen (Fortuna) 6.63 (126 uit 19). ROTTERDAM, zaterdag, Ge meentewerken. afd. bestrating begint binnenkort met het ophogen van de Rondolaan. Het gemeenteriooï zal worden vernieuwd en er komt een nieuw aan te leggen parkeerstrook. Voor belangrijke familiegebeurte nissen als huwelijk of sterfgeval zal de dienst trachten de betrokken wo ning zoveel mogelijk bereikbaar te houden. Het publiek gelieve zich hiertoe te wenden tot de heer A. Kamman van het districtskantoor Groothoefblad nr. 10, teL 16 3179. ■ANDAAG weer wat alge mene zaken. Eerst wat over Feijenoord en de witte platenmaatschap pij, dan wat over de verhou ding huurder en kandidaat- huurder en tenslotte een stuk je over het betalen mei een betaalcheque in een waren huis. De volgorde is willekeu rig. I. r j kunt de grammofoon- \J plaat, waarop de Feij- enoord-spelers zich zingend presenterenniét in de bekende grammofoonplatenzaken ko pen De opname is gemaakt door Imago en deze platenmaat schappij behoort tot de witte categorie. De consequentie hiervan is, dat er geen bepaal de contactadressen zijn, waar men de plaat kopen kan. Offi ciële grammofoonplatenzaken nemen witte platen niet op. U moet er dus toeuaUig tegenop lopen. Kees van Waas, cle manager van Rotterdamse Henkie, met wie ik over het uooruat sprak, vond het een kwalijke zaak. Hij vermoedde clat Guus Brox dit nooit van tevoren had ge weten. En dat vermoeden is juist. Maar het mooie van het ge val is, dat Feijenoords mana ger het nauwelijks als een be zwaar ziet. „De jongens hebben hun zakcentje al binnen. Wc hebben er verder geen bemoeienissen meer mee. Maar ik heb inderdaad van. te voren niet geweten, dat de verkoop niet langs de gebrui kelijke weg zou kunnen plaatsvinden." Hoe het ook zij, als ik een adres weet waar u de plaat kopen kart, zal tfc u toch be richten... IX. EEN lezer vertelde my dat hy twee percelen bezit, waarin, hij zelf in de beste verstandhouding woont met zijn huurders. Soms, niet vaak, komt er bij hem een woning leeg. Het is begrijpelijk dat de ver- trekkenden dan proberen hun stoffering voor zover zij die liever niet meenemen, over te doen aan nieuwe huurders. Meneer waarschuwt dan echter altijd de nieuwe huurders, dat het eventueel krijgen van de woning niet is gebonden aan hun bereidwil ligheid 'tot overneming van welke spullen ook. Toch heeft meneer al dikwijls gehoord, dat wanneer die nieuwe kandi daten-huurders naar zo'n huis komen kijken, zij van de oude huurders min of meer te horen krijgen, dat zij beter doen maar op de aanbieding van gordijnen, vloerbedekkingen of iets dergelijks in te gaanom dat „welwillenden" anders wel eens meer kans zouden kunnen maken op het huis. Jonge mensen, aldus me neer, die enorm verlangen naar een eigen home zijn op het moment doof en blind. Dat weet meneer uit ondervinding. Hij vraagt me daarom nog maals naar, voren te willen brengen, dat „oude" huurders helemaal niets over het ver huur van hun huis in de melk te brokkelen hebben. Gega digden moeten dan ook niet in een opwelling ja zeggen. Meestal is wat wordt aange boden ook wel min of meer rijp voor de vuilnisman. Laat de mensen indien zij het niet vertrouwen zich toch met de makelaar of de huiseigenaar in verbinding stellen. Iets anders is het uiteraard als men de aangeboden dingen graag wil hebben, omdat zij er nog goed uitzien, maar dan wetc men toch, dit men een normale prijs kan betalen, omdat de overneming .nooit is gekoppeld aan de huurper- missie van de eigenaar. 111. DAT nog niet overal even gemakkelijk met de groe ne betaalcheque en de groene betaalpas wordt omge sprongen, ondervond mijn col lega zaterdagmiddag op de grammofoonplatenafdeling van een groot warenhuis in onze binnenstad. Na zijn keuze in de bakken te hebben gemaakt, ko» hij met zijn groene paperassen niét by de a/delingskassa terecht. Omdat hij niet in staat was in klinkende munt te betalen, ad viseerde men hem een poging te wagen by de hoofdkassa. Mijn collega, die uitmunt door bereidwilligheid, volgde het advies op. en rende naar de hoofdkassa, waar zijn pas met een aan wantrouwendheid grenzende precisie werd be keken, doch werd goed be vonden. Hy kreeg het geld voor de platen, leverde de groene be taalcheque in en moest terug «aar de afdeling, waar de aan vankelijke transactie op de traditionele manier werd afge rond. Dc reden van deze omslach tigheid zit hem in het feit, dat de jonge verkoopsters niet in staat worden geacht iemand te identificeren. Er zit wat in... "DAGBÖËfCSCHRTJVËR TN het kader van de actie A 65plus, gelanceerd door de Stichting Ideële Reclame, zal bet Dienstencentrum Walen burg vanaf nu optreden als kontakt-adres. Dit houdt in, dat alle 65- plussers („Ik ben je opa-niet, geef me liever wat om han den") met hun wensen kun nen aankloppen bij dit Dien stencentrum aan de Walen- burger weg 31. Ik maak'u er wel op attent dat alle verzoeken om kleine klusjes schriftelijk moeten worden ingediend, met op de brief de vermelding naam, adres, woonplaats, geboorteda tum, eventuele opleiding, laat ste werkkring en laatste func tie. Ook dient vermeld te worden hoeveel uur per. week de 65-plussers aktief willen zijn. Eventueel kunt u gebruik maken van het telefoonnum mer 24G999. Maar dan uitslui tend tijdens de morgenuren. jTN 2o hebben wij mannen vrijwel al ons bezit aa» de vrouw overgedragen. De vrouw geeft ons geld uit. En het absurde begrip rid derlijkheid is hét excuus voor deze waanzinnige ge woonte, de gewone vrouwen te vereren en te verwennen voor het simpele feit dat ze van 't vrouwelijk geslacht zijn. Ona geld wordt opge hoopt aan de voeten van het vriendinnetje, van de bruid, van de vrouw, en vooral van mam, de al machtige moeder. Er aan gezien geld de kristallisa tie is van menselijk poten•- tleel, heeft de vrouw thans een excessieve macht over ons. PHiLiP WYL1E geciteerd jn Intermediair - gOMS zit je als rubriek- schrijver in de greep van de charitas. Daar kun je niét onderuit. Want zeg nu eens ncc, als een geval je ter harte gaat. Neem deze. In augustus krijgen dfc leer lingen van de Prinses "Mar griet Franciscaschóol, die allen met een, handicapaan hun ogen zijn geboren, een nieuw schoolcomplex aan de Heia- dijk In Groot IJsselmondc. Nu is dc directeur vun me ning dat hier een aardigheidje aan gekoppeld moet worden. Welke is op dit moment niet belangrijk, belangrijk Is hoe aan wat armslag te komen. De leiding heeft een fancy- fair voorgesteld, waarmee de kans van slagen gelijktijdig in uw handen is gelegd. Immers, er moeten spulletjes komen. Een ieder heeft wel iets dat hij missen kan. De slager zijn rollade en de tuinier zijn schop. Alles kan gébruikt worden. Vooruit, neeni eens contact op met de beer .G, van Ballcgooien in de Zegenstraat in Rotterdam, üw bijdrage zal zeer op prijs worden, gesteld. KORT-h ME'JK Mevr. Spaan van de Die renbescher ming uit Rot terdam heeft mij verzocht U mede te delen dat de dierenbe- waarplaats aan de Abraham van Stolkweg alweer vijf jaar bestaat. Dit lustrum wordt ge- vürd óp', zondag 14 en 35 fe- bruari êri alle dierenvrienden worden uitgenodigd een kopje thee te komen drinkentussen twaalf en zes uur 's middags. Er zal daar ook van alles te koop zyn ten bate van de die renbescherming en er zullen stellig weer konden en katten 'aanwezig zijn, die allemaal op een-goed tehuis-wachten.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 1