Identiteit Schiedam staat op het spel: stad of 1n woonwijk Kiezen voor toekomst centrum Drietal objecten voor expositie tijdens JES '70 Mosquito Squadron onnodig avontuur PLANSTUDIEFLEDDERUS/V. GENT Pleidooi in wijkraad voor metro station NEH SCHIEDAM GEFN KRANT ONTVANGEN? VERPLCHTE KEUZE VÓÓR DE RECONSTRUCTIE BINNENSTAD Interpellatie S-boeht Kethel Jongen breekt enkel bij aanrijding Discoavond Kippenren WINKELCENTRUM HOLIERHOEK OP 13 MEI OPEN ARTS AFWEZIG TECHNISCHE SCHOOL BOUWT APPARATEN In Passage: Woningbeheer twee derde van Maassluis Drs. P. Romeijn tot presi clenl" directeur Benoemd Maassluis meer- dan 26.000 inwoners Huidige fracties in Barendrecht gereserveerd over D.A.B. D'66 Papendrecht vergadert morgen Weer Nederlandse tajibjjoot lek geslagen op Rijn STUTOFES IN MAART IN ROTTERDAM Paalslaan voor tuinbouwschool uitgesteld SCHIEDAM Verhoeff donderdag 19 februari 1970 - pag. 5 door D* A. Buschkens NA HET STUGGE, technologische Structuurplan Schiedam, dat zoge naamd een visie bood, doch geen enkel alternatief plan gaf en verder weinig duidelijk was, is, op aan drang van (enkele leden van) de ge meenteraad het Bureau Fledde- rus/Van Gent gekomen met een planstudie voor de reconstructie van de Schiedamse binnenstad. Een ver heugend werkstuk! Vooral omdat er nu wel alternatieven worden gege ven. Jammer alleen, dat ook deze studie is geschreven in lastig lees baar jargon, waardoor het moeilijk toegankelijk is voor de leek. Dc grote verdienste van deze stu die is, dat nu eens eindelijk scherp wordt gesteld: wat wil Schiedam nu eigenlijk met het stadscentrum. Moet het een (heel bescheiden) „city" worden met centraal een win kelcentrum öE mag het een. centrum worden geent op dc bestaande toe stand, waar gewoond en geleefd kan worden on waarbij de commercie naar het tweede plan wordt gescho ven. Want het maken van deze es- senliclc keus is de gemeenteraad tot nog toe angstvallig uit de weg ge gaan. Verdienstelijk is óók dat de studio er, voorzichtig, op wijst dat Schie dam zich maar eens moet beraden op de rol die de stad in de toekomst zal spelen in het Waterweggebied. Zal Schiedam een zogenaamd „zelf standige" gemeente kunnen blijven, of zal buurman Rotterdam Schiedam maken tot een „wijk met een zekere zelfstandigheid". Gezien de studies in het openbaar lichaam Rijnmond en zeker de recente nota van voorzitter Fibbe, ben ik allerminst zeker van een zelfstandig voortbestaan. DIT LAATSTE MAG de gemeen teraad wel eens goed overwegen, voordat er honderden miljoenen gul dens worden uitgegeven aan 'n „city" waar niet eens een „stad" achter staat. Zo'n modern en groots winkel centrum (overigens altijd nog twee de rangs) zal best wel aantrekkelijk wezen voor warenhuis-bedrijven om er een filiaal neer te zetten. Ook is mogelijk dat eon city-vorming inspi rerend zal werken op de Schiedamse middenstand (wat best wel mag), maar wat moet de gewone burger er nu mee? Moet die dan gaan betalen voor de winst-objecten van de com mercie? Op deze plaats heb ik al eerder geschreven, naar aanleiding van het Structuurplan, zelf weinig geïmpo neerd te zijn door de plannen voor het stichten van een „city-winkel centrum". Öók. dat ik het oude stadshart van Schiedam liefst ver nieuwd zag tot een stadscentrum, waann de eerste plaats goed ge woond en geléèfd kan worden. Daar mogen dan best wat warenhuizen en grote winkels bijkomen, maar dan niet als uitgangspunt. Het was een aangename verras sing te ontdekken in de planstudie, dat ook de deskundigen van het Bu reau FIcdderus/Van Gent een heel eind in dezelfde richting denken, door als alternatief aan te bieden het plan-Grote Omloop. Dat is het wel, in grote trekken. Behoud van de be staande structuur, maai- dan een' flink eind opgetrokken, verbeterd en gemoderniseerd. Nu bovendien gesteld wordt dat dit plan veel goed koper m de uitvoering zal zijn, krijg ik goede hoop dit „open, ruime en nieuwe hart" van Schiedam nog eens gerealiseerd te zien. In afwachting van de komende openbare toelichtingen op deze plan- studie, die hopelijk nog veel detail- nieuws opleveren, mijnerzijds de verklaring dat ik nog steeds niet ver rukt bon van het leggen van een metrolijn door het oude-nieuwe stadshart. Maar als die lijn onder gronds aangebracht kan worden (waarom kon het eigenlijk niet ten tijde van het structuurplan?) dan vind ik het best. Wat de afbraak van het Singelkwartier betreft geef ik voorlopig de voorkeur aan het Plan 2, zuiver omdat het leggen van de Stationsboulevard langs de Schie mij heel aantrekkelijk voorkomt. SCHIEDAM Geboren: Dennis C, z.v. J. Meder en A.M. Seheffers; Sylvia d.v. E. Post en T.G. Westerman; Natasja E. d.v, R. Kassei en F. Leendertse, Overleden: C.M. Lansbergen, 77 jr. wed. J.DF. Ronkema; J.P.J. Webcr, 77 jr.; KJ- Heijboer. S7 Jr.; G.L.H. de Groot, 66 jr.; J. Endenburg. 56 jr. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. A«VV\/WV>V (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag Mag Schiedam zijn identiteit als stad op het spel zetten om te gaan functioneren, als een meer of minder geslaagde woonwijk van Rotterdam: óf moet als taak gezien worden, niet in de laatste plaats ten opzichte van de Waterweg-agglomeratie, om een eigen stuk stedelijk leven te blijven verwezenlijken. Deze vraag (die overigens niet beantwoord wordt) is het uitgangspunt van de planstudic van het Bureau voor Stedebouw en Architectuur Bein H. Fledde- rus en Bart C. van Gent. In deze studie wordt de belangrijke vraag niet uit de weg gegaan of er wei redenen van bestaan zijn voor Schiedam als afzonderlijke stad met een eigen patroon van stedelijke voorzieningen. Vandaar dat in de planstudie meer dere alternatieven worden geboden, die echter terug te brengen zijn tot twee verschillende uitgangspunten: uitgaan van de bestaande structuur en deze verbeteren en vernieuwen, of meer radicaal breken met het be staande en komen met dc nieuwe con ceptie van een „city". Het Bureau Fleddcrus/Van Gent kiest zelf met, maar biedt argumenten voor beide standpunten, zij het in moeili j k-leesbaar planologen-jargon. Aangevoerd worden de „schaalvergro ting", met als reactie de „schaalver kleining". Voor de mens in de vorige eeuw vormde zijn stad o£ zelfs zijn kleine dorp, stadswijk of straat de schaal, waarop zijn leven zich in alle facetten afspeelde. De mens in de 20e eeuw gaat met meer geheel op in deze enge gemeenschap; zijn leven en werken beweegt zich over de gemeentegren zen heen. Hij legt andere, ruimere verbanden. Vooral de televisie heeft daar in de laatste jaren belangrijk toe hijgedragen. Dit is schaalvergroting. Schaalvergroting De ontwikkeling van teclmiek en wetenschap geeft dc moderne mens mogelijkheden om intenser, bewuster, vollediger te leven. Daar tegenover staat dat zijn leven gecompliceerder wordt, minder „vertrouwd", het lijkt verknipt. Hij „leeft In meervoud". Dit geeft de mens een kans op optimale ontplooiing. Maar hij blijft dit ervaren als een wijze van bestaan, die op gespannen voet staat met zijn behoefte aan een leven, in een overzichtelijke, alle le vensterreinen omvattende gemeen schap. Vandaar de herwaardering in de laatste jaren van het gezin en an dere kleine gemeenschappen. Dus een schaalverkleining! Het is o.m. de zo sehaaldifferentiatie, zo stelt het Bureau Fledderus/Van Gent, die de toenemende spanning veroorzaakt in de relatie tussen bur ger en het lokale bestuur. De overheid staat voor de noodzaak om maatrege len te nemen op het macrovlak, die zich aan de waarneming en invloed van de burger onttrekken. Daartegenover heeft de burger de behoefte om zich in het microvlak te doen gelden, in zijn nieuwe betrok kenheid tot zijn directe omgeving. Hij verlangt invloed in het geven van vorm aan de gemeenschappelijke voorzieningen, de ruimtelijke orde ning, dc leefbaarheid van zijn milieu. Bestuurlijke „brij' Deze problematiek moet ook een rol spelen in de plannen voor de recon structie van een stadscentrum. Zeker in het Waterweggebied. Denkbaar zijn de afzonderlijke kleine of middelgrote gemeente, maar ook de tot een zekere zelfstandigheid gebrachte wijk van een grote gemeente. Zou men het gehele Waterwegge bied tot een grote gemeente maken, dan ontstaat een bestuurlijke „brij", een vormloos geheel, dat voor de be woners ongrijpbaar wordt. Niet voor niets tracht Rotterdam, zonder vee] resultaat een oplossing voor het pro bleem van schaalvergroting en -ver kleining te vinden door toepassing van het wijkradensysteem. Niet voor niets het streven om naast regionale bestu ren de gemeenten als leefbare kernen in stand te houden. „De gedachtengang heeft een be langrijke rol gespeeld bij de opzet van het Structuurplan Schiedam", stelt nu het Bureau Fledderus/Van Gent Daarin werd nadrukkelijk gekozen voor een eigen kleine city met een nieuw, modern winkelapparaat en een eenvoudig ontmoetingscentrum. Een opzet van bescheiden allure. In geklemd. tussen Rotterdam en Vlaar- dingen, moet Schiedam zich hoeden voor vermenging en isolement. Open vraag „Ia de discussie over het structuur plan is de keuze naar de achtergrond gedrongen", constateerde de studie. Zo bleef de vraag open of bet nieuwe centrum eigenlijk wel een city moet worden dan wel een nieuw woonge bied met wat baurtwinkels. Door het aanvaarden van het Struc tuurplan werd wel gekozen voor de bescheiden city, maar in de discussie daarna werd steeds gevraagd naar de alternatieve mogelijkheden, met va riaties. Het liefst zou men een weten schappelijke bewijsvoering hebben bij de beantwoording van deze vragen. „Dit is echter 'onmogelijk", zegt het Bureau Fledderus/Van Gent dat zich wil baseren op goede ervaringsregels elders opgedaan, in vergelijkbare si tuaties. Aan de andere kant wordt in de studie gesteld, dat een volledig plan voor de binnenstad niet kan worden opgesteld zonder dat een duidelijke keuze is gedaan omtrent de meest ele mentaire functies van de binnenstad. Vandaar de twee alternatieve plannen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag Het lid van de gemeenteraad voor de KVP, de heer P. J, Beekman, heeft te kennen gegeven dat h(J aan de gemeenteraad In de vergadering van 23 februari verlof zal vragen tot het houden van een interpellatie. Hij zal dc volgende vraag stellen: „In de laatst^ weken zijn cr weer ver schillende keren verkeersmoeilijk heden geweest in de S-bocht van de Schiedamseweg te Kethel. Willen b. en w. maatregelen nemen en de nodi ge voorzieningen treffen om te bevor deren dat op het circuit Schiedamse weg- Noordemde-Laan van Spaland- Lindeij erstraat voor gemotoriseerd verkeer eenrichtingverkeer wordt in gesteld?" (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag Op de Eduard van Bemumlaan is gisteren een 12-jarige jongen aangereden door een auto. Hij liep hierbij een enkel- fractuur op, waarvoor hij in de Dr. Noletstichtmg ter behandeling is op genomen. De automobilist moest bij het passeren van drie fietsers plotse ling naar rechts uitwijken voor een tegenligger. Hij raakte daarbij de meest links fietsende jongen, die kwam te vallen. SCHIEDAM In sociëteit De Kip penren geeft zaterdag 21 februari in het zaaltje Rijnstraat 1 een disco avond met medewerking van de in stuif drive-in discotheek. Hans Tette- laar zal ditmaal zelf als disc-jockey optreden. Entree 1, (Van een onzer verslaggevers! VLAARDINGEN, donderdag Het winkelcentrum Holierhoék op de hoek van de Kraa nvogellaan-—Reigerlaan wordt woensdagmorgen 13 mei om 10.00 uur officieel geopend. Hert cen trum bestaat uit 22 winkels. Burge meester Heusdens as gevraagd de offi ciële opening te verrichten. RIDDERKERK De Rjjsoordse arts J. A. Crezee is van 20 tot 28 fe bruari afwezüg. Zijn praktijk wordt waargenomen door de arts Van Driel Sn de praktijkruimte van dhr. Crezee aan de Rijksstraatweg. Docent F. Laurens geeft een aanta! leerlingen van de Tech nische School aanwijzingen voor het vervaardigen van de drte objecten, die op de manifestatie JES'70 tentoongesteld zullen worden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag Op de manifestatie JES '70 (Jeugd Expressie Schiedam), die begin maart in het Stedelijk Museum gehouden wordt, zal de Techni sche School van de Mgr. Nolens- Iaan goed vertegenwoordigd zijn. Sinds de eerste weck van januari zijn de leerlingen onder leiding van docent F. Laurens druk bezig geweest met het vervaardigen van een drietal objecten. Eén daarvan de frisse-Iucht-au- tomaat heeft een tijdje geleden al de publiciteit gehaald. Men vond, dat er iets gedaan zou moeten worden aan de toenemende luchtverontreiniging in dit Rijnmondgebied. Besloten werd toen om een. bijna 2 meter hoge automaat te maken, waar uit men tegen betaling van één cent een bekertje frisse lucht kon tappen. Het apparaat is nu bijna klaar en ziet er al bijzonder „echt" uit. Allerlei in gewikkelde buizen lopen door de van plexi-glas vervaardigde kast, zodat de bezoekers van JES'70 een goede in druk kunnen krijgen, hoe de Techni sche School er in slaagt, van veront reinigde weer verse lucht te maken. Een ander met te verwaarlozen ob ject is een onmogelijk te omschrijven ingewikkeld apparaat, dat de naam heeft gekregen „Schiedam, stad. in be weging". Via een druk op de knop brengt een elektrometer een groot aantal raderen In beweging, die door o.a. 6 fietsbellen een groot aantal de cibellen lawaai produceren. Ook visueel is het apparaat zeer aantrekkelijk gemaakt. Gelijk met het ronddraaien van de raderen gaat bijv. een op schaal vervaardigd maanlan dingsvaartuig in een maanlandschap dalen en weer opstijgen. Het gevaarte blijft na de druk op de knop ongeveer 1% minuut in bewe ging en dat is beslist nodig om een goede indruk te krijgen van wat er al lemaal gebeurt in de „stad in bewe ging". Bovenop het apparaat komt bijv. een lichtkrant met de naam van het gevaarte. Overigens zijn alle onderdelen van de objecten door de leerlingen zelf vervaardigd, of zoals een leraar het uitdrukte: „Geen enkel onderdeel is gekocht, alles hebben de jongens zelf gemaakt." Een derde project zijn de zoge naamde „mobiles". Een aantal raam werken, waarin meer of minder dui delijk te herkennen voorwerpen zijn gemaakt, die eveneens aangedreven door de elektromotor van de „stad in beweging" ronddraaien. Na de manifestatie in het Stedelijk Museum van 6 tot 12 maart komen de objecten terug naar de Technische Sehool, waar ze tijdens de jaarlijkse expositie tentoongesteld zullen wor den. Vlak na de oorlog- en in het begin van de jaren vijftig was het vervaar digen van oorlogsfilms een gewone en eigenlijk ook logische zaak. Het was de, al dan niet geromantiseerde, ge schiedschrijving van een recent stuk verleden. De betere films in het genre droegen bovendien altijd een sterk element „anti-oorlog" met zich mee, wat in latere jaren dan weer als argu ment gebruikt werd voor de „nood zaak" van het maken van dergelijke films. Op een enkele uitzondering na is dc gemiddelde oorlogsfilm volkomen in het genre van de avonturenfilm be land, met zoveel mogelijk spectaculai re en sensationele stunts. Vooral de Italianen behandelen de tweede we reldoorlog met losse pols, als bevon den ze zich in het Italiaanse Westen. „Mosquifco Squadron" is een Engels- Amerikaans produkt, maar wat be treft benadering bestaat er weinig verschil. Aanleiding is een z.g. „echt gebeur de" aanval van Engelse bommenwer pers op een Frans kasteel, alwaar de snode nazi's aan de V3 en V4 zaten te knutselen. Omdat de hele toestand slechts op een heel speciale manier gebombardeerd kon worden, is de me thode van „Bommen op de Roei dam" overgenomen (plus een groot deel van het scenario). Als reconstructie van een „histori sche gebeurtenis" is het een erbarme lijk stuntelig (regisseur Boris Sagal) werkstuk geworden, vol slechte truca ges en achtergrondprojecties, wat bij luchtgevechten altijd al een lacher is. De obligate liefdesaffaire tussen de vlieger en de weduwe van de gesneu velde vriend kan maar beter niet ge noemd worden, want dat maakt dc boel alleen nog maar erger. Blijft over de vraag waarom deze film gemaakt moest worden en dan nog wel door United Artists. (14 j.) In het Passagetheatcr draait op zon dagmiddag om 14 uur „Ursus en de leeuwenkon ing" 14 j MAASSLUIS, Van de ruim 7850 woningen in Maassluis zijn met min der dan 5,000 woningen in beheer bij de woningstichting „Woningbeheer" Daardoor is slechts een derde van de in Maassluis staande woningen in par ticuliere handen. Uit deze cijfers blijkt al duidelijk de spectaculaire groei die de woning stichting „Woningbeheer" doormaakt, in 1930 gesticht door diverse woning bouwverenigingen. Sinds 1 september 1969 staat er aan het hoofd van de stichting een direc teur tw. de heer Barendrecht. Van de 5.000 woningen van Woningbeheer 2ijn cr 200 die binnenkort zullen worden afgebroken. Verder omvat het bezit ook nog 150 bejaarden-woningen en 130 garageboxen en 14 winkel panden. Ruim de helft t.w. 2700 wo ningen heeft centrale verwarming. De huurincasso omvat momenteel een be drag van 9,000.000 per jaar. Sinds 1 maart 1965 wordt er alleen nog maar per maand huur geïnd. Per giro be talen nu reeds 61% van de huurders. Dit percentage neemt per maand momenteel toe met 1% zodat over enkele jaren het huurmnen door in casso aan de deur tot het verleden za! behoren. (Van een onzer veislaggcveis) VLAARDINGEN Drs. P. Romeijn is per 16 februari tot president-direc teur bij Cincinnati-Nederland NV be noemd, Hij volgt de heer R. C. Star- key op. De heer Romeijn is de eerste Nederlander, die bij de Nederlandse1 dochter van dit Amerikaanse bedrijf aan de top komt. Hij studeerde econo mie en kwam m 1Ö63 bo Cincinnati in dienst. MAASSLUIS. In de maand ja nuari is de gemeente Maassluis de 26000-grens gepasseerd. Op 1 januari 1970 was het aantal inwoners 25878 en op 1 februari 1970 was dit aantal 26034 inwoners. Er worden in de eer ste maand van het jaar 61 kinderen geboren en eer kwamen 11 inwoners te overlijden. Er vestigden zich in janua ri 204 bewoners en er vertrokken in dezelfde tijd 98 personen. Het geboor- teoverscot was derhalve 50 en het vestigingsoverschot 106 totaal 156. Er werden in januari slechts 2 huwelij ken gesloten. BARENDRECHT, donderdag. De leiders van dc zittende fracties in de Barendrechtse gemeenteraad Staan ta melijk gereserveerd tegenover de pas opgerichte groepering Democratisch Akkoord Barendrecht Er is geen behoefte aan een nieuwe groepering in de gemeente is over het algemeen de reactie van de fractielei ders, die door het D.A.B, uitgenodigd zijn om tijdens de eerste avond (26 februari) van het politiek café over de gemeentepolitiek te discussiëren. Die uitnodiging beziet men enigzins argwanend. SGP-voorman H, G. Ba- rendregt zal in ieder geval niet present zijn. omdat er een Rijnmondvergade ring plaatsvindt. S. Silvis (a.r.) meent dat men de uitnodiging te danken heeft „om stof aan te dragen om een programma samen te stellen, omdat ze (het D.A.B.) dat zelf met kunnen". Hij verwacht dan. ook met dat de nieuwe „splinter" m Barendrecht een been aan de grond zal krijgen, evenals de SPG-fractieleider die verwacht dat het „D.A.B." geen blijvertje zal zijn. Barendregt: „Wanneer er ontevrede nen zijn moeten ze zich tot de be staande partijen richten". Een mening die ook het VVD-naadslid M. L, Ma- thijssc is toegedaan. Toch zullen die raadsleden evenals de socialistische fractieleider D. Blin de waarschijnlijk we! aanwezig zijn m het politiek café, hoewel „er eerst nog Overleg gepleegd moet worden onderling", want, zegt de heer Ma- thijsse: „Ik sta sympathiek tegenover elke poging de politiek meer onder de mensen te brengen". Het „openbreken" van de plaatselij ke politiek, of dc fri«se wind die het D.A.B. door de raadzaal wil laten waaien, ziet men als een „mensen- trekkertje". Barendregt: „Zij kunnen mets bereiken, wat wij met kunnen". De socialist D. Blinde vreest het D.A.B. ook niet. „Wanneer het ge meentebeleid nou slecht geweest was. Dat is echter met het geval". PAPENDRECHT, donderdag. D'66 houdt morgen een openbare alge mene ledenvergadering in Cultura aanvang 20.00 uur. Op de agenda o.m.: Statenverkiezin gen; samenstelling verkïezingscom- missie; bespreking vaststelling „groei programma voor de gemeente Papen drecht, samengesteld door D'66", voor stel van bestuur om te komen tot nieuwe organisatiestructuur" van de afdeling en rondvraag- (Van een medewerker) ROTTERDAM, donderdag. De wijkraad voor KralJngen gaat in grote lijnen akkoord met de plannen voor de uitbreiding van de metro in ooste lijke richting, zoals weergegeven in het metro-rapport 6. In een openbare vergadering maak te de wijkraad alleen op enkele on derdelen aanmerkingen, Vanuit de wijkraad werd de vraag gesteld of er misschien een tussenstation, althans een uitgang, zou kunnen komen bij de Nederlandse Economische Hogeschool. De metrostations vóór en na de Hoge school vond men te ver uit elkaar lig gen. Wijkraadsvoorzitter rar. J. C. N. Schrijver deelde mee, dat daarover met de directie van de RET overleg is geweest. De wijkraad maakte er bezwaar te gen. niet tevoren over de plannen te 2ijn ingelicht. Men sprak zich in gun stige zin uit over het station Voor- schotoriaan, dat in de vorm van een klein winkelcentrum zal worden uit gevoerd. KEHL, donderdag (AP) De Rot terdamse tanker Mysia is gisteren te gen een pijler van de Europabrug tus sen Kehl en Straatsburg gelopen en lek geslagen. Ongeveer 40 ton benzine is uit de tanker in de rivier ge stroomd. Wegens brandgevaar heeft de wa terpolitic het verkeer op de Rijn. voor het grootste deel van de dag stopgezet terwijl de rest van de lading van de Mysia in twee andere tankers werd overgepompt Later is de Mysia naar een haven langs de rivier gesleept. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. De omvang van de scha de is r.og niet bekend. De politie onderzoekt een bericht dat een niet geïdentificeerd schip de Mysia op zo korte afstand zou zijn ge passeerd dat de kapitein van de tan ker zijn schip niet langer op stoom kon houden. Maandag is na een aanvaring tussen een Nederlandse en een Duitse tanker bij Mannheim zeventig ton olie in de Rijn terecht gekomen. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, donderdag. Het tiende Studenten Toneel Festival (Stutofes) wordt van 16 tot en met 21 maart in Rotterdam gehouden. Het is niet alleen de eerste keer dat Stutofes in Rotterdam plaatsvindt, mar het is ook voor het eerst dat het evenement niet in Wageningen plaatsvindt. Gedurende zes dagen zullen circa zeven studentengroepen de Rotterdam se Schouwburg, de Groote Schouw burg, de kleine zaal van De Doe len, het Piccolotheater en De Lantaren bespelen. Welke groepen dit zijn is nog niet definitief vastgesteld. Zeker is echter dat het Rotterdamse SARST deel neemt met de produktie „Gorilla Queen" van Ronald TaveL De uitgebrachte stukken worden slechts beoordeeld door een forum, waarin NIc Brink, Leonard Frank en Carel Alphenaar zitting hebben. Ook gastoptredens tijdens Stutofes: waarschijnlijk de dansgroep van Pau line de Groot en een toneelgroep uit Zwitserland. Alle toneelvoorstellingen zullen zo veel mogelijk 's avonds en eventueel 's nachts gehouden worden. De ochten den en middagen worden gevuld met workshops en discussies onder leiding van John van de Rest, artistiek leider van het NRT. Voor het eerst zullen dit jaar geen prijzen worden uitgereikt. Tijdens het festival zal dagelijks een speciaal krantje „Spektakel" geheten, worden uitgegeven. ROTTERDAM, donderdag. Het slaan van de eerste paal voor de nieu we lagere tuinbouwschool „Prof. Hugo de Vries", hetgeen gisteren zou gebeuran is wegens de slechts weers omstandigheden tot nader te bepalen datum uitgesteld. Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt VASTE BEZOKGERS(STERS) voor Schiedam en omstr. Aanm. tel. 287279 's avonds na 7 uur. Tel, 155960. S028 Foto, film en projectie PASFOTO'S KLAAR TERWIJL U WACHT. Foto Van Vuuren, Hoogstr. 105, Schiedam, Tel. 265720, Let op 4 juiste adres. Oostsingel Z tel, na 6 uur Z68934 MANTEL verven 17,56 VELOURSGORDIJNEN verven 4,50 p. mtr SUÊDE JASJES (kort) reinigen 17,—

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2