1 tweeduizend gulden feestje bouwen voor C '7O ROTTERDAMS DAGBOEK De 'pruiken' van Constant Postmus HAPPEL KIJKT VOORUIT OOK UIT DE WIJKEN WEINIG OPWEKKENDE BERICHTEN sMf Ernst Happel tekende bij ROTTERDAM RlJNMOND Geen kleren Vijandig Vals Onwetendheid Koningin Onderscheidingen voor Jaap Keur en mevr. C. Vuyk Best wijkje VEELEISENDE MUZIEKLIEFHEBBERS Briefje aan bezorger door DICK VAN DEN POLDER gag. -4 - zatprdag 21 februari 1970 /««'W jA Njevr. H. C. J, Canter Cremers M. van Hattem Mevr. W, H. D. Suur P. Burik Mevr. C. W. Timmerman door BERT VAN POLEN Na al het rumoer over de „2000 van Fibbe" blijven er weinig op wekkende berichten vanuit de wijken over (de samenwerking met) C'70 binnenkomen. Alexanderpolder meent; „C'70 heeft ons in de kou laten zitten". Lombardijen vaart uit: „Van C'?0 als organisatie hebben wij als wijk niets te verwachten". IJsselmonde laat weten: „Het is allemaal zo verward dat het je af en toe gaat duizelen". stad willen wij op een positieve ma nier proberen tegenwicht te geven aan acties tegen C'70". Hoek van Holland zegt-: „C'70 ziet soms door het bos de bomen niet meer". Kralingen stelt: „Het is een grote warboel". Bospolder/Tussendijken oordeelt: „C'70 wopdt langzaam een flop. Het concept voor de wijken is niet goed". Middelland deelt mee: „Fibbe heeft een grote stommiteit uitgehaald: hij heeft de waarde van de communicatie onderschat". Fibbe doet dot nog steeds. Een voorbeeld. De klaagliederen over de financiële tegemoetkoming van C'70 (die twee- duizend gulden) aan de wijken om buurt moeilijk met jongeren die tegen zelf een feestje te bouwen, zijn nog C'7Ö zijn. de Crocswijkse Hattem. Hem Positief is ook buurtleider M. van kunnnen die tweeduizend gulden niets schelen. Hij zegt: „dat geld is niet nodig. In '45 hadden we ook niets, geen geld, geen kleren, en toch hadden we een leest". Maar Van Hattem heeft het in zijn lang niet verstomd integendeel. Om de gemoederen wat te sussen had Fibbe dan ook zij het veel te laat als een haas het bericht de wereld in kunnen sturen dat het bedrijfsleven een lief bedragje aan activiteiten in öe wijken gaat stoppen al voor een miljoen. Maar wat doet hij? Hij noemt dit bedrag (kjnderlijk- trots nog wel) als achtergrondinfor matie tijdens' het eerste informele perscontact begin deze week {„dan hoort u ook eens wat uit mijn mond en niet alleen van mijn voorlichtings ambtenaar"), een mededeling waar van je overigens niet koud of warm kunt worden omdat Fibbe het bij het noemen van zo'n rondborstig bedrag lédt. En de wijken kunnen best een op pepper gebruiken. Een vijandige stemming is nooit goed- Tekenend voor de stemming tussen C'70 en de wijken is een verhaal van mevrouw "W. H. D. Suur-Schadd, een belangrijke vrouw in Lombardijen. Zij vertelt grimmig dat C'70 heeft geprobeerd een tentenverhuurder over te halen niet Lombardijen een bepaal de tent te leveren maar aan C'70 - een verhaal dat bij nadere informatie helemaal niet blijkt te kloppen. Boosaardigheid dus, moedwillig of niet. Werkelijk groot enthousiasme is er niet veel. Het Oude Noorden en Schiebroek blijken gunstige uitzonde ringen. Lombardijen en Alexander polder zijn wel enthousiast, maar niet over C'70. Tot nu toe doet één wijk definitief niet aan C'70 mee, Vreewijk, IJssel monde heeft nog nauwelijks iets ge daan, Crooswijk heeft ie kampen met „onderling gekibbel" en lijkt Vreewijk te volgen. De animo om in het centrum op te treden (wat een beloning van duizend gulden oplevert) is bepaa'd niet over weldigend, al zegt C' 70- wijkcoördinator P. Burik dat „zo'n muzikant het prachtig vindt eindelijk eens op de Coolsingel te kunnen bla zen". Th. Fransman vanuit de Alexan derpolder-. „Er zijn valse illusies ge wekt. We konden wel een drumband met majorettes sturen. Maar achteraf kon dat toch niet. Ze hadden zelf al iets. Nou, nu sturen we niets naar de stad". Mevrouw Suur vanuit Lombar dijen: „Wij doen er niet aan mee, tenzij C'70 beslist iets ven ons wil hebben. Maar dan moeten ze het wel vragen. We doen het dan voor die duizend gulden". Een aantal wijken doet vaak wan hopige. pogingen geld of iets anders los te krijgen van het bedrijfsleven en" de middenstand. In Lombardijen helpen de winkeliers bijvoorbeeld graag, in Spangen is er een tevergeefs beroep gedaan op de fabrieken in de Spaansepolder mee te rijden in een fantasieoptocht. Spangenaar S. de Boom meldt dat de grote fabrieken niet eens antwoord hebben gegeven, op verzoek om mede werking. Nu Is de bedoeling dat er een collecte onder de buurtbewoners wordt gehouden. Wat er van de plannen vaak over blijft, zijn activiteiten die anders ook hadden plaatsgehad, alleen „krijgen ze nu dan een C'70-etiketje op". Maar zelfs daaraan doet de Alexan derpolder niet mee. De activiteiten die daar zullen plaatshebben, worden ge bracht onder de naam Communica- tie-Alexanderstad. Fransman: „Wij hadden het hoofd in de schoot kunnen leggen toen C'70 ons in de steek liet, maar dat wilden we niet. Met onze activiteiten onder de naam Communicatie-Alexander- _J zijn. „Al kan ik me hun emotionele reac ties wel voorstellen, ik ben het met met ze eens. Ik dacht dat we bly moesten zijn dat we 25 jaar zijn be vrijd". „Ik geloof dat we veel mensen een plezier doen als we wat leven in de brouwerij krijgen. Als je C'70 niet viert, verandert er niets. Ik zeg: je doet het niet voor de stad, je doet het voor elkaar". Een aantal wijken (Hoek van Hol land, Ommoord, Oude Noorden, Pernis bijvoorbeeld) rekent op meer geld dan die armoedige tweeduizend gul den. Een paar duizend meer vaak. J. Adnaanse zegt vanuit Perais. „Fibbe zegt: het is niet onmogelijk dat er nog meer geld komt". Dat wekt verbazing. Burik: „Nee, ze krijgen met meer. Maar ik heb de wijken gezegd: stuur je begroting maar m, dan kun nen we altijd, nog zien. Als het om een paar honderd gulden gaat dat lukt wel. De Afrikaandenvijk en 't Oude Noorden is overigens meer toegezegd. Maar de Afrikaanderwijk is erg somber. Mejuffrouw M. Vermeulen laat we ten: „Het gaat slecht. Het programma voor de vijfde mei de opening van het plein is rond weliswaar maar verder is het zeer moeilijk. Wat kun je nou doen met tweeduizend gulden? Dat is zo op. En als het op is (steeds bozer) dan doen we vijf maanden lang ruks". (Bunk zegt dat het helemaal met de bedoeling is dat er vijf maanden feest is. Hij laat merken een beetje sceptisch te zijn over de grootse plan nen van Alexanderstad en Lombardij en). Ja, de onwetendheid is groot. Alles loopt door elkaar heen: comité Natio nale Belangen, Comité 5 mei en C'70. 't is bijna met meer te volgen. Kralingen, bij monde van mevrouw H. C. J. Canter Cremers-Kappeyno van de Coppello, begrijpt er met veel meer van. Ze is niet de enige. Ze zegt: „Ze hebben bij C'70 ge zegd: we hebben met graag dat wij ken op 5 mei iets organiseren. En dat is toch de bevrijdingsdag?" Eenzelfde geluid komt uit de Alexanderpolder? Fransman: „Burik heeft ons gezegd: je moet op 5 mei mets groots organi seren, dat zou zonde zijn van de ener gie. Hij zei: het programma in de stad is geweldig, veel mensen zullen daar heen gaan." En nu lacht Fransman schamper: „Maar toen we dat programma van de stad zagen, toen dachten we: we moe ten juist op 5 mei zelf iets organise ren. "Want wat heb je op de Coolsin gel? Een maaltijd voor genodigden. Nou, 'leuk. Ja, de mensen zullen me daar genodigden-gaan-kijken. Hoe ze eten. Haha". (Hans van Heelsbergen (25), jong ste in het gezelschap, stimulator van de wijkgedachte m Bospolder-Tussen dijken: „Op 5 mei zijn er in de stad alleen festiviteiten voor genodigden. Dat .kunnen de mensen moeilijk verte ren. Zij hebben de oorlog meege maakt, zij hebben geleden''.) liever een straatfeest in de wijk heb ben dan iets op de Coolsingel. Overi gens erkent hij dat er m het begin strubbelingen zijn geweest tussen C'70 en Comité 5 mei, moeilijkheden die nu volgens hem zijn opgelost. Nog meer kritiek. Lombarijen bijvoorbeeld vindt het erg storend dat er zo weinig (jaja) communicatie is. Mevrouw C. IV. Timmerman-Van Noort: „Laat C'70 toch alle activitei ten vrij geven, dan kunnen wij ons daarnaar richten. Stel, er is iets groots in de stad, wij hebben Ook iets geor ganiseerd maar niet zo grootdan gaan de mensen naar de staddan hebben wij aehtencenhalve maand voor niks gewerkt. Trouwens, onder ling, met andere wijken, kun je ook geen gegevens uitwisselen, dat is zo jammer." Hans van Heelsbergen (Bospol der/Tussendijken.) valt haar bij. Hij zegt: „C'70 kijkt alleen naar de stad. De communicatie met de wijken is onvoldoende. Ze kunnen dan wel een prachtig foldertje uitgeven, maar wat heb je daaraan?" Hij wijst erop, gesteund door Aïexanderstads Th. Fransman, dat er In de wijken veel mogelijkheden voor een heel mooi feest hadden gezeten. C'70 had, zegt hij, minder interlokaal en meer lokaal moeten denken. Kra- hnger mevrouw Canter Cremers ful mineert in dit verband over de „idio tie" allerlei mensen en dingen van bulten Botterdam voor C'70 te laten werken. Om nog even bij Hans van Heels bergen te blijven: C'70 viert volgens hem te veel. Hij zegt: „Er wordt maar gevierd en gevierd en er wordt met herdacht. In iedere maand zou je één dag moe-en herdenken. In plaats van dertig dagen feestvieren, dus maar 29. Een soort interimdag. Zodat de mensen tijd heb ben tc dtnken: waarom zijn we nu ei genlijk aan het feest vieren." (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, zaterdag Weeeus hun bijzondere verdiensten voor de sport cn lichamelijke opvoeding In Rotterdam zijn de heer Jaap Keur, se cretaris van dc afdeling Rotterdam van de KNVB, en mevrouw C. Vuyk- Bras onderscheiden met de zilveren speld Van de Raad voor de Lichame lijke Opvoeding. Tijdens het gister avond gehouden jaarfeest van de raad heeft de voorzitter, dr H. 3. van Zuy- lcn, de spel aan mevrouw Vuyk uitge reikt. De heer Keur kon wegens ziekte niet aanwezig zijn. De Raad voor de Lichamelijke Op voeding hield gisteravond in de Rivie- ra-hal haar jaarlijkse reünie voor commissieleden, In tegenstelling tot voorafgaande jaren, toen het samen zijn gevierd werd met een diner, had de raad deze keer besloten een caba retvoorstelling te houden. Ted de Braak cn zijn gezelschap, met solisti sche medewerking van José don Bur ger. zorgden voor een bijzonder go- slaagde avond met het programma Tête Ted. In zijn welkomstwoord had dr Van Zuylen er zijn teleurstelling over uit gesproken dat de belangstelling tc wensen over heb Hij zei gehoopt tc hebben op 600 bezoekers, maar hij moest tot zijn spijt constateren dat nog niet de helft was opgekomen. De avond werd besloten met dansen op muziek van het kwartet Willy de Vries. En dat zegt iemand van 25 jaar. Maar na alle negatieve geluiden zijn er ook positieve berichten. Schie- broeksc mevrouw Bessem zegt dat het in haar wijk uitstekend gnat. Veel ac tiviteiten. „En hot leuke is: dat er zoveel men sen zijn die er enthousiast voor wer ken. Dat wordt wel eens vergeten. Als alles lukt, krijgen wij een best Wijk je." En dan het Oude Noorden tbc in mevrouw F. M. P. Bremer-Ziudema een enthousiaste spreekbuis heefu Zij zegt: „Er is veel kritiek op C'70. Maar waar gewerkt wordt, vallen spaanders, dat is altijd zo. Ik vind al die negatieve berichten met zo leuk" (En C'70? Bunk wondt boos op Hoekse opmer kingen als „C'70 ziet door het bos de bomen met meer". De mensen zullen zelf de bomen wel niet meer zien. roept hij u:t. Hij wil er overigens aan zien toegevoegd dat die mensen in de wijken amateurs zijn. Hijzelf trouwens ook. En wat de stad betreft: die komt ook zonder de wijken wel vol, zegt hij. „Dat is ook nog makkelijker: dan ga ik naar de arbeidsbeurs". spelers uit» Spartadie afgelopen zondag als enigen in actie zijn gekomen, hebben niet voor schokkende verschuivingen in ons voetbal lersklassement kunnen zorgenDe Hoogstge- ivaardeerde Spartaan was Jan Klijnjan, maar de acht was voor hem toch niet voldoende om zich bij de beste twintig voetballers te scharen. Jan van Beveren kreeg een zeven en dat be tekende dat de positie van Rinus Israel niet in geiiaar kioam. Rinu* lamel De stand in het klassement: 1, Israel (Feijenoord) 7J55 (151 uit 20); 2. Van Beveren (Sparta) 7,44 (134 uit 18); 3. Eikelenboom (Fortuna) 7,32 (139 vit 19); 4. Jansen (Feijenoord) 7/25 (145 uit 20); 5. v. d. Burg (Hermes DVS) 7J20 (144 uit 20); 6. Van Hierop (Hermes DVS) 7/17 (129 uit 38); 7. Van Hanegem (Feijenoord) 7,16 (136 uit'19); 8. Libregts Excel sior7,(140 uit 20); 9. Romeijn (Feijenoord) 6,89 (124 uit 18); 10. Bosveld (Sparta) 6,85 (137 uit 20); 11. Moulijn Feijenoord6,80 (136 uit 20); 12. Van Kooten (Hermes DVS) 6,79 (129 uit 19); 13 t/m 15. EijkenbroekTer Horst (beiden Sparta) en u. d. Roer (SVV) 6,76 (142 uit 21); 16/17. Treijtel en Lcseroms (beiden Feijenoord) 6,75 (135 uit 20); 18. Van Duivenbode (Feijenoord) 6,70 (134 uit 20); 19. Van Beveren (SVV) 6,67 (140 uit 21); 20. Bassant (Excelsior) 6,65 (133 uit 20). (ADVERTENTIE) KOMEN IN ONZE SPECIAAL INGERICHTE LUISTERRUIMTE Pfll I #V AERT V. NESSTR,38 F HUN HI-FI-INSTALLAT1E UITZOEKEN - U OOK? 1 ROTTERDAM TEL/118811 fET Constant Postmus heb ik gisteren in den brede gesproken over het nut van een pruik. Niet voor mezelf, want ik heb aïies nog, maar voor hen die op dit punt mis deeld zijn. Ik kwijt me vandaag dus weer van een zuiver voorlich tende taak. Constant (voor het geval V hem niet kent) is er één uit het rijk getalenteerde kap persgeslacht Postmus. Zijn broer John zit in de bewer king van het natuurlijke haar. Constant zelf doel in prothe sen. Het complete gezin assis teert hem daarbij. Met de volgende woorden be gon het onderhoud. Jk wil niet dat je over een pruik praat. Een pruik heeft iets muffigs. We spreken hier over reserve-kapsels". Een reserve-kapsel ak koord. Is het een luxe? Constant vond van niet. „Ook dat'woord luxe verfoei ik. Een tweede kapsel is nooit een statussymbool geweest. Ja, misschien in de vorige eeuw, maar tegenwoordig is het gewoon een noodzaak. Want iaat een desillusie zou het zijn voor vrouwen en mannen, wanneer ze zichzelf na een hoo/dbehandeïing (be straling!) in een 2iekenhuis kaal in de spiegel zouden zien. Dat bestaat met meer. Voor dat de patient tn staat is öe- ft E7- hij een gedaanteverwisseling. Waar karnen de prothesen vandaan? C.: „De oogstgebleden zijn China, India, Roemenie, Span je en Hongarije. Maar voor hoelang nog? Het is zeer vraag of deze landen de ont wikkeling van de Europese haarmode kunnen bijhouden. Bij een steeds groeiende vraag, loopt men de kans dat deze landen kaal geknipt worden. Er wordt waanzinnig hard ge werkt aan de vervaardiging van een fcunstyerel, waarmee men hetzelfde kan doen als met natuurlijk haar. Zeker nu de nylonpruik een mislukking is." dagboekschrijver CONSTANT POSTMUS: ,Over een pruik praat ik niet, we/ over een reserve- kapsel'. tweede kapsel, dan komt er irt lk:beschouwen de mannen de eerste plaats rust m de psy- hun haarstukje ook als reser- chische toestand van de pa- ve?" tient en is de kans groot dat C.: „Sommigen. Ik heb hier het eigen haar weer gaat jongens gehaddie pas uit jnili- groeien Jk heb deze gevallen taire dienst waren. Zij hadden verstikt op den duur; er komt de praktijk vaak meege- driekwart bij de legerkapper geen geordend model meer in. maakt. moeten achterlaten. Voor hen Maar met een vervangend Ben ander voorbeeld. Br zijn tüos vervangende kapsel kapsel krijgt het haar rust. hier mannen bij me geweest, (^en volle bos) een uitkomst. Blijkbaar keek ik een mo- die bij sollicitaties waren af ge- Vooral zij, die in een band Cchifderechtcr Lou van Raven tegen een base In gezonden.«tukkenechrljver: ,Als li Jt-ti bewijzen, dat Sparta'e tweede goal In de wedstrijd tegen Holland Sport buitenspel was, dan krijgt u van mij honderd gulden. Het staat hier zwart op wtt met mijn handteke ning eronder.' geciteerd uit Het Vrije Volk hoorlijk te denken, heeft hij ment wantrouwend. Hij ver- wezen, gewoon omdat ze kaal- spelen. Ook die heb ik gehad." Bunks antwoord, geërgerd: „Ik heb ze gezegd: kijk uit vrat je doet op 5 mei. De kans is immers groot dat veel mensen naar het centrum trekken, om de koningin te zien bijvoorbeeld," Van zo'n opmerking kijkt J. van Katwijk, secretaris van Nationale Be langen en Comité 5 mei een beetje op. Hij zegt de wijkgedachte wat 5 mei betreft juist „zo aardig" te vinden. Htj voert nog aan dat de mensen (of zij) allang een kapsel aan gemeten gekregen. Om de ha verklap worden we ook door de Daniel den Hoedkliniek ge roepen". Dan is een tweede kapsel toch wel een luxe tn de andere gevallen. ,JIee, ook niet. Sommige vrouwen hebben hun eigen volgde. Dit is geen. verkoop-praat je, dit is waar. Na een paar maanden zie je ook het oude haar weer opbloeien. Een tweede kapsel biedt daarom niet alleen sociale voordelen, maar ook praktische. Het be vordert zeker de hygiëne. En hoeveel mensen heb je hoojdtg waren." Bn ouderen? Even stilte in de zaak aan C„Voor hen ts het blij de te-Grauendijlcieal. vend. Oudere mannen nemen nE BEZORGER, die ai} gis- „Het klinkt misschien wat geen stukje om hun eigen *-■' teren In een verrukkelijke onwaarachtig, maar het is zo." haar rust te gunnen; zij ne- verteltrant zijn (nare) erva- Ik: „Hoe lang gaat een men het alleen wanneer haar- ringen met een Oom agent op tweede kapsel mee?" uitval een bhjvend karakter papier toevertrouwde, zal het C.: „Heel lang, maar het is aanneemt. De meesten zouden zijn opgevallen, dat er iets mis zaak, dat de vrouwen het om het haarstukje ook niet meer ia gegaan met mijn antwoord. de paar maanden laten model- willen missen ze zijn er Wat er precies is fout gegaan, leren. Een handig yrouuitje stukken jonger mee. Niet dat weet ik zelf niet, maar er bad - -- kan hetzelf. Vervangende kap- wij een man van 55 een ver- moeten staan, dat Ik voor je weer volume acn je haar ge- En als ze dat mérken, dan krijg seis behoeven «it eenmaal een vangend kapsel geven van een brief 5,—- tipgeld betaal, en ven, mag dan wei visueel aan- je dc hopeloze situatie, dat ze even nauwkeurige en frequen- jongen van 25, we gewen hem. dat jo dit bedrag kunt krijgen trekkeiijk zijn, medisch is het nog nerveuzer wordente behandeling als de eigen gewoon dat wat bij een 55-ja- door even met mij te bellen evenwel een kapsels." nge past. Maar toch ondergaat {toestel 69). haar zó getoupeerd, dat het is niet, die door nerveuze stortu- paan breken. Steeds maar gen last krijgen van haaruitval. niet verantwoord. Het haar Nemen Ernst Happel begint lang zaam maar zeker weer m dc Europa- Cupsfeer te komen. Zoals bekend réist hij dinsdag naar Oort- Berlijn om FC Vorwarts te besptonne ren en gister avond bracht hij in gezel schap van rijn assistent Bené van Eek cn zijn landge noot Frans Hasil een bliksembezoek aan Antwerpen. In het oude, onge rieflijke, maar toch wel gezellige Olympische Stadion van de Sinjo renstad zagen zij mot nog zo'n 6000 toeschouwers hoe Beenschot een 12 nederlaag leed tegen Legia War schau. De aandacht van Happel was Uiteraard volledig gericht op de ver richtingen van de Poolse kampioens- ploeg. Legia heeft zich evenals Feij enoord. voor de kwartfinales van de Europa Cup geplaatst en omdat het daarin de ogenschijnlijk zwakste te genstander treft het Turkse Guls te sa ry is de kans groot dat de Po len, die eerst het Roemeense UT Arad en vervolgens St. Etienne uit schakelden, de laatste vier zullen bereiken. Natuurlijk moot er nog heel vrat gebeuren willen Feijenoord en Legia tegenover elkaar komen te staan, maar Ernst Happel 20U een slechte coach zijn geweest als hij deze mogelijkheid om de Polen zo dicht bij huis aan het werk te zien, voorbij had laten gaan. Hot is altijd gevaarlijk om vergaande conclusies te trekken uit oefenduels. Competitie wedstrijden, waarin mot hot mes op tafel wordt gespeeld, zun uiteraard veel leerzamer, maar toch heeft Ernst Happel zich gisteravond een redelyk beeld kunnen vormen van het speltype, hei systeem en do individuele kwaliteiten van de Polen. Legia heeft In het eer ste half uur voortreffelijk voetbal laten alen. Met verrukkelijke combi naties, wsarm de bal snel van man tot man ging, werden de Belgen een korte periode volkomen van de mat getakt. Bij de Polen onderscheidde zich toen vooral het middeveldtrio Blaiït IDeyaBrychczy. De Bel gische journalisten om me heen wa ren vooral verrukt over het spel van de 36-jarige major Lucjan Brychczy, een klein, vierkant kereltje met een prachtige techiak en grote strategi sche kwaliteiten. Bryehozy heeft zes tig interlands en ÖOO wedstrijden voor Legia op zijn conto staan en moet in zijn beste jaren een gewel dige speler zijn geweest. Ook nu straalde de klasse er nog van af, maar slechts een derde deel van de wedstrijd. Toen de nogal primitief spelende Belgen er na een half uur wat harder tegenaan gingen en het zware, zuigende veld rijn tol begon te eisen, zakte Brychczy plotseling weg en met hem de hele ploeg. „Dat komt, omdat we onvoldoende condi tie hebben", zei trainer Edmund Zientera later. „ïn Polen staat de competitie tijdens de wintermaanden stii, We hebben de laatste weken al leen twee oefenwedstrijden in Bul garije kunnen spelen. In Warschau kan op het ogenblik nog met gevoet bald worden. Daarom zijn we naar West-Europa gekomen. Zondag spe len we in Waregem en matchmaker Julius Ucicraincyk heefit ook nog een wedstrijd tegen Nancy voor ons georganiseerd". Het is Ernst Happel nieit ontgaan dat het Legia niet al leen aan conditie mankeerde. De Po len schieten ook in fysceke hardheid en incasseringsvermogen tekort. In de persoonlijke duels waren ze nogal angstig en bij normale „Engelse" tackele toonde ze zich vaak kleinze rig. Enkele spelers bleken ook gauw aangebrand. Vooral „Ausputzer" Blaut II verloor snel zijn zelfbeheer sing en aan het einde dreigden er dan ook nog even incidenten, toen Loth ar Emmerich, het Duitse ploeg paard van Beerschot, begon door te drukken. Voorzichtige conclusie van Happel: ,,Die Polen kunnen voetbal len. Vooral in eigen omgeving zijn ze gevaarlijk, maar als ze onder druk komen te staan, zijn ze kwetsbaar". Dat was ook de mening van Tom my Kaloperovic, de Joegoslavische trainer van Galatosary, die nog een blauwe maandag voor NAC heeft gespeeld. Hij zag nog wel moge&jk- heden voor de Turken, maar Julius Uckratneyk, die zijn goede vriend Lmst Happel met een warme omhel zing had begroet, dacht er heel an ders over. „Legia komt bij de laatste vier", zei hij met grote overtuiging. Dat weten we dus vastï (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, zaterdag. Feijen oord zal ook het volgende seizoen door Ernst Happel worden getraind. Enkele weken geleden al te het contract tus sen de landskampioen en de Oosten rijker met een jaar verlengd. ROTTERDAM, zaterdag. De bis schop van Rotterdam, mgr M. A. Jan sen,heeft in overleg rnet de provin- ciaal der Dominicanen patordr JTh. dam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 3