oging van Jan Bols m sneeuw P3 V* 'FEIJENOORD IS DUIDELIJK DE FA VOR 'OP VELD BEN IK EEN HEEL ANDER MENS' 02333 TOCH UITSTEKENDE TIJD OP 3000 METER 1 BRUIN BRANDEN AAN DE COSTA DEL SOL Den Bosch Nederlands kampioen Drysdale geen probleem voor Tom Okker fr Oostduitse pers: 'Ajax door Jena overklast' Ajax Driftige Piet Romeijn zegt normaal een rustige jongen te ziin Tim Wood werd wereldkampioen Piet Romeijn wordt disciplinair gestraft Twee weken straf met PARCOl REIZEN en Toiue Hezemans aan de dood ontsnapt Roesink in finale vrijdag 6 maart 1970 - pag. 13 door TON DE WIT 1NZËLL, vrijdagDe sneeuw, die almaar vallende sneeuw, dar telde speels door het licht van de schijnwerpers, Het ijs was nau welijks te. herkennen. Knarsend schoven de snecuwschuiven over de bijna onzichtbare kunstijspiste van Inzeil aan de voet van de 1600 meter hoge berg „Der Faïkenstein". De top van de machtige grauwe steenmassa vervaagde in de al even grauwe lucht. Inzeil, het idyllische dorpje in de Kitzbiihler Alpen, kon zijn reeords bij voorbaat al vergeten. En dat terwijl 's werelds 6chaalsvedetten in het dorpje, van burgemeester SchwabI waren samengestroomd. LONDEN,vrijdag (ANP) De 35-jarige Australiër Ken Rosewall heeft gisteren de halve finales bereikt van het indoor prof toernooi in de Londensc Albert Hall. Rosewall. ver sloeg de Zuidslavier Nikki Pilic met 10-8 en 9-7. Ook Tom Okker stelde zich kandi daat voor de hoofdprijs, die door het sigarettenmerk Rothmans beschikbaar wordt gesteld. De Nederlander baande zich een weg naar de halve finales via een overwinning met 6-3, 6-2 over de Zuidafrikaan Drysdale. De Egypte naar Ismael el Shafei, die in de ope- ningsrondc van woensdag wereldkam pioen Rod La ver versloeg, reikte niet opnieuw tot dezelfde sub er be vorm en werd verslagen door de Amerikaan Earl Bucliolz. De cijfers: 2-6, 10-8, 11-9. - Martin Riesscn liet zijn verrassende overwinning op de nummer twee Tony Roche gevolgd gaan door een zege op de Brit Mark Cox: 25-27, 8-6. 7-5. Deze partij duurde 3 uur en veer tig minuten. In de halve finales van vrijdag komt Okker uit tegen zijn vriend en. dubbelspelpartner Rieseti, terwijl Ro sewall speelt tegen de Amerikaan Buchholz. Ja, pogingen waren er wel. Zeker nadat de Zweed Ove KÖnig als een van de eersten on der de zeer slechte omstandighe den zijn sprint in 39.6 seconden had afgelegd. Een prestatie ove rigens die later nog werd verbe terd door Erhard Keiler. De Westduitse „Goldjungen" reed er nog 0,3 sneller over, Zeker ook nadat de Noor Svein Erik Stian- sen zijn persoonlijk record op de 1000 meter, voortzwoegend langs de almaar uitdijende sneeuw- rand, op 1,20.7 had gezet. Maar zie koning Winter, die volgens do inwoners van Inzeil al voel te lang in het Beierse dal de scepter zwaait, deed er nog een schepje bovenop. Juist op het moment dat Jan Bols na een flinke massage de baan opstapte. De 25-jarige Hoogevcner reed gecon centreerd zijn baantjes op de inrij- sü'ook, De mogelijkheden waren ook hem kennelijk niet onopgemerkt ge bleven. Had do kleine Noor Per Willy Guttormson niet in de derde rit van de drie kilometer ook zijn persoonlijk record verbeterd? (4.18.9). Jan Bols realiseerde zich het maar al te goed. Zijn wereldrecord op de 3000 meter (4.16.4) kort na het Europese kam pioenschap in Innsbruck gevestigd, kon nog scherper. De dag vóór de eerste recordpogin gen, die voorafgaat aan de vijf-lan den wedstrijd van het komende week einde, schoof hij in het restaurant van Inzell's wonderhaan al onrustig op zijn stoel heen en weer. „Ik ben er nog helemaal niet zo zeker van", zei hij wat bedeesd, „dat ik dat record hou." Leeuw Maar toen Jan Bois gisterenmiddag aan zijn race tegen de Noor Tveter 31BS8 OOST-BERLIJN, vrijdag (ANP) „Vorwarts bewees te be schikken over een voortreffelijke wedstrijdinstellmg en grote inzet, maar dat verandert niets aan het feit, dat Feijenoord duidelijk favo riet blijft voor de retumwedstrijd", dat is de conclusie van „Neues Deutsehland", naar aanleiding van de eerste wedstrijd tussen, de beide kwartfinalisten van het Europese bekertoernooi. „De neder- landse kampioen speelde op het met zand en zaagsel afgedekte ijs- parket krachtig en met volle overgave, maar overdreef daarbij helaas dikwijls de bij een dergelijk duel behorende hardheid." De „Berliner Zeitung" is van me ning: „De gas tea waren zoals ver wacht moeilijke tegenstanders. Dat zij niet in hun spel kwamen, ligt aan de goede prestatie van de PC Vorwarts. Tegen de dooi* Hamavm voortreffelijk georganiseerde verde diging konden de Nederlanders geen noemenswaardige' doelrijpe kansen scheppen". „Junge Welt": „Gebruikt men de wedstrijd tegen Rode Ster Belgrado als maatstaf, dan is de FC Vorwarts bepaald vooruitgegaan. Helaas mis ten de Berlijners in de slotfase de kansen op een grotere zege". Sport- echo: „De FC Vorwarts bouwde goed vanuit de verdediging op, maar de aanvalsspitsen vonden nauwelijks gaten in dc georganiseerde Feijert- oord-dofensie, die niet bepaald fijn zinnig was in de keuze van de ver dedigingsmiddelen. De negenvoudige Nederlandse kampioen bewees voor al na rust gevaarlijk te kunnen zijn". spel-riitme van de gasten. Na de pauze heeft de Ajax-verdediging zich beier op hel spel van Jena inge steld, temeer daar vermoeidheids verschijnselen bij de Duitsers merk baar werden. Zo viel in de tweede helft toch nog de ere-treffer voor de Nederlanders, die hun voor de re turn-wedstrijd nog enige hoop geeft". Sportecho: „Nagenoeg moeiteloos beheerste de FC Carl Zeiss het ter rein en de tegenstander, Opvallende punten: Het schitterende aanpas singsvermogen, de konsekwente tak- iische opzet en de zekerheid waar mee de spelers opereerden. De onze kere Ajax-defensie kreeg geen kans zich op dc verwarrende aanvalsma noeuvres in te stellen. Na de 50ste minuut echter speelde Jena niet meer zo vol elan en. doelgericht." Over de geruchtmakende spikes affaire is door de Oostduitse pers- bureau's met geen woord gerept. Jan Bols: geveld door de „verschrikkelijke sneeuwman". begon hoefde hij niets meer te vrezen. Zijn veertien voorgangers waren ge ruststellend uit de buurt gebleven van zijn Cortina d'Ampezzo tijd. Alleen hijzelf zou opnieuw kunnen schitte ren. Als een leeuw, happend in dc door HANS REISMANN SCHIEDAM, vrijdag. „Het was verschrikkelijk om te zien. En ik had van te voren nog te gen Piet gezegd: houd je daar nou rustig." Nel Romeijn is woensdag in het Walter UI- bricht-stadion in Oost-Berlijn LJUBLJANA, vrijdag (ANP) Evenals vorig jaar in Colorado Springs is Tim Wood gisterenavond in Ljubljana uitgeroepen tot de sterkste kunstrijder Ier wereld. De na de ver plichte figuren nog op de 'tweede plaats staande 21-jarige Amerikaan verdrong de Europese kampioen An- drej Nepala met duidelijk verschil- Wood's elegante kuer, waarin een drievoudige toeloop en de drievoudige Salchow waren verwerkt, gaf de jury aanleiding tot zeer hoge cijfers. De drie dames: de Hongaarse Leees, de Amerikaanse Graham en de Engelse Phihpps gaven hem zelfs de hoogste absolute waardering: Een zes, Met uitzondering van .tweemaal een 5.8 kreeg Wood voor de rest alleen, maar vijf komma negens. De eindstand luidt: 1. Tim Wood (VS) 2779,3 pi%t. 2. Andrej Nepela- (Tsj.SL) 2757.6 pnt. 3. Günter Zölter (O.Dld) 2702.0 pnt. getuige geweest van de pijnlij ke aftocht van haar echtgenoot. Ze blijkt „iets" te hebben zien aankomen. „Noem het vrouwe lijke intuïtie", zegt ze. „Ik weet het niet. Maar ik had éen voor gevoel." Het is donderdag, de dag na de slag, de dag ook dat de jongste telg uit het Romeijn-nest de leeftijd van vier jaar bereikt. Nel probeert een wat luguber grapje: „Ik dacht even dat zc hem zouden houden". Piet lacht er om. Even slechts. Dan. ernstig: „lk weet niet wat het met me is. Buiten het veld ben ik toch een rustige jongen* Maai' binnen dc lijnen handel ik te impulsief. Dan ben ik oen heel ander mens* Een verkeerd mens. wel te verstaan". Piel Romeijn, voor de tweede maal in zijn carrière van het veld gestuurd (veertien jaar geleden overkwam hem als SW'er hetzelfde in een wedstrijd va» liet Nederlands UE» FA-elftal), zegt van zijn agressieve houding „verschrikkelijk veel spijt te hebber.". „Maar', verzucht hij gelaten, „dat komt altijd achteraf, als het te laat is. Ik ben heel stom geweest. Gelukkig is het 10 geble ven, Stel je voor dat het 2—0 of 3 —0 zou zijn geworden. Dan zou het veel erger geweest zijn. Dan dupeer je Ook je medespelers". De rest van de (woens)dag heeft Piet Romeijn (30) danig Sn de put geze ten. „Ik ben de bus ingegaan en ik heb praktisch de hele avond m'n mond niet open gedaan. Gelukkig hehben dc jongens me goed opge vangen. Ik heb ook Piepenburg zelf nog gesproken. Tijdens het banket na afloop kwam hij naar me toe. Hij zei dat het een faire wedstrijd was geweest en dat-ie het rot vond dat ik er uit moest. Ik weel alleen niet of-ie het meende." Driftige Piet zit er inmiddels mooi mee, „Het ergste is", zegt hij zacht jes, „dat ik In de return niet mee mag doen. En ik weet niet wat Feij enoord van plan is. Meneer Brox en meneer Happel hebben wel ge zegd dat er disciplinaire maatrege len genomen zullen worden. Ik ver moed dat het een geldboete zal wor den." Even stilte. Dan: „Onderhand gaat het wel in de papieren lopen-" PIET ROMEIJN ...'te impulsief'.. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, vrijdag Piet Romeijn zal door hert bestuur van Feijenoord worden gestraft. Ma nager Guus Brox en trainer Ernst Happel hebben hem gistermiddag ter verantwoording geroepen naar aanleiding van zijn onbehoorlijke gedrag in de wedstrijd tegen Vorwarts Berlin. Romeijn had halverwege de tweede helft de Oostduitse linksbuiten Piepen burg in de buik gestompt, waarna dc Feijcnoorder door scheidsrech ter Ken Jones van hel -veld werd gestuurd. Romeijn, die in de return tegen Vorwarts niet mee mag spelen, zal door zijn vereniging discipli nair worden gestraft. Manager Guus Brox: „Over de aard van de straf zullen wij geen mededelin gen doen. Dat is een zaak tussen Romeijn en Feijenoord." Waar schijnlijk zal Piet Romeijn een geldboete krijgen. Het Is de tweede maal binnen drie maanden dat Romeijn door zijn vereniging wordt gestraft. Begin dccsmber bad hij na afloop van dc competitie -wedstrijd FC TwenteFeijenoord scheidsrech ter Arie van Gcmert beledigd. Zowel van" de strafcoimnissic als van Feijenoord kreeg Romeijn sneeuw, klauterde hij tegen de lichte bries op. Steeds dichter kwam hij in de buurt van een nieuw wereldrecord. Dc speaker deed het stadion verstom men met de mededeling dat Bols met nog twee ronden te gaan gelijk lag met het schema van het wereldrecord. Maar de verschrikkelijke sneeuw man met de al even verschrikkelijke hamer doemde toch onverwachts op. De speaker corrigeerde gauw dat on der deze omstandigheden, een wereld record niet te verwezenlijken zou zijn; Jan Bols lag anderhalve seconde ach ter. Het Nederlandse kamp was in middels al op de baan gesneld om de sneeuw te verwijderen en Bols alle mogelijkheden te bieden. Zelfs Kees Broekman, de coach van de dames- ploeg, gisteravond laat na een reis van achtentwintig uur in Inzeil gearri veerd, voegde zich in do rij van sneeuwruimers. Geen record Het werd toch geen record, of schoon de tijd van 4.18,9 wel voldoen' de was om met Guttormsen de eerste plaats op het erepodium te bezetten. Chef d'équipe Jacques de Koning met coach Leen Pfrommer aan de rand van de baan bijna ingesneeuwd, glunderde toch: „Wat een tijd hè", sprak hij tevreden en hij vervolgde: „Dat is pure kracht, man." Geen record dus. Later verduide lijkte coach Leen Pfrommer dat het er ook niet in zat. Hij had Jan Bols op een schema van 4.24 laten vertrekken. Hij had kennelijk bij voorbaat het nutteloze van een recordpoging inge zien. Toch was hij tevreden. De kleine kaboutercoach met zijn oranje punt muts had de vaderlandse schaatselite, alleszins hoopgevend voor de komende vijflandenwedstrijd, in hun ritten be geleid. Jan Bazen, gisteren met Schenk ook teruggekeerd van het Amerikaanse avontuur, gleed op de 500 meter naar dc zevende plaats (40,81) en werd daarmee de beste Nederlander op de sprint. Toch was de natïonle sprint- kampioen niet gelukkig: „Ik heb wei nig geslapen en dat voel je de volgen de dag dan ook wel. Het ging niet zo fijn", verontschuldigde hij zich. Ard Schenk die aanvankelijk ook zou star ten zag later van deelneming af. Evenals Kees Verkerk, die ook niet in actie kwam omdat hij het persoonlijk klassement van de landen wedstrijd wil winnen, wilde hij zich niet force ren voor de vijflandenontmoeting met dc Henniger Karamaltz Wanderpreis als inzet. Een, bokaal dde beschikbaar is gesteld door de Henniger bierbrou werij inMünehon, een firma waarin de organiserende Deutscher Eis- schnelUaufklub Frillensèe een sponsor heeft gevonden die met tachtigduizend mark garant staat voor de komende schaatswedstrijd. Toch wel uniek in de schaatswereld. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. Keiler (Weill 39,30 seconden. 2. König (Zwe) 39.60, 3, Börjes (Zwe) 39.75, 4. Hanntnen (Fin) 40.33, 5. HtiXmgren (Zwc) 40,46. 6. Lichten - stern (Wdl) 40.72, 7. Bazen (Ned) 40,81. 8. Bols (Ned) 40.83, 9, Sltansen (Noor) 40.91, 10. Högain fZwc) 40,93, 14. Nottet (Ncd) 4-1,41, 16. Vertieyen 41,58. 18. Palsma 41.75, 24. Van Dijk 42.13. 3000 meter: 1. Bols (Ned) en Guttormsen (Noor) 4.18.9, 3. Tveter (NoorJ'4.10.9, 4. Ver- heyen (Ned) 4.24.1', 5, Van Dijk (Ned) 4.24.2, 6. Henriksen (Noor) 4.26.6, 7. Sandler (Zwei 4.29.8, 8. Kosklnen (Fin) 4.31.1. 9, Hietala (Fin) 4.31.2, 10. Nalto (Japan) 4.33.4. 16. Bazen (Ned) 4.41.0.•- 1000 mete?; I. Stlansèn (Noor) 1.20.7. 2. Erlksen (Noor) 1.21.0, 3. KÖnig (Zwe) 1.21.8, 4, Litid (noor) 1.22.0. 5. Nottet (Ned) 1.22.5. 6. Höglin (Zwe) 1.22.6, 7. Zimmermann (Wdl) 1.22.9, 8. Kujanen (Fin) cn Börjes (Zwe) 1.24.0. 10. Hanntnen (Fin) 1.25,3, U. Palsma (Ned) 1,25.4 De Oostduitse dagbladen zijn het erover eens, dat Carl Zeiss Jena de Nederlandse Europa-cupfinalist Ajax in de ontmoeting voor de jaarbeurs beker volkomen overrompeld heeft. De wijze waarop de Amsterdammers in de tweede helft terugkwamen, heeft echter de vreugde over de over* winning aanzienlijk getemperd, Neues Deutschlaad: „Jena speelde voor rust een bijzonder goede partij voetbal en deklasseerde de Neder landse gasten volkomen. 3n de twee de helft echter ging de draad van het spel verloren. Het elftal was niet meer tot de allergrootste inspan ning in staat. Ajax kwam steeds meer in het beeld, het ging in de aanval met snelle directe combinaties en werd ook in de achterste rijen zeker der. Daardoor kwam de ere-treffer van de opgerukte Vasovic niet als een verrassing." Berliner Zeitung: „In de veröedi- - ging klopte het concept van Jena om Werner aan de gevaarlijke Cruijff en Strempel aan Keizer -te koppelen bij zonder goed. Daarmee waren de prominentste aanvallers vanaf bet begin lamgelegd, wat natuurlijk van beslissende invloed was op het NIJMEGEN, vrijdag (ANP)' De KNVB heeft Lambert-Verdonk van NEC voor twee weken geschorst we gens natrappen ih. dc vriendschappe lijke ontmoeting van zijn club tegen AGOW afgelopen, zondag. Hierdoor kan Verdonk, die bovendien een boete van 150 gulden kreeg opgelegd, pas op 22 maart weer spelen. NEC ontmoet dan Haarlem. TORREMOLINOS Het befaamde vakantieoord in het uiterste zuiden van Spanje biedt vrij wel alles voor de verwende toerist: stralende zon, gezellige stranden en een bruisend nachtleven. In de interessante omgeving treft u die witte dorpen aan met die myste rieuze Moorse invloed. Vergeet u, wanneer u hier toch bent niet steden als btfv. Granada, Ronda en Mijas te bezoeken of misschien het in Afrika gelegen Tanger. ONGEBONDEN IN UW PKIVËFLAT Appartementen Bonanza biedt een ideaal verblijf voor 'hen die niet ge bonden willen zijn. Uw privéverblijf omvat o.a. een geheel gemeubileerde zitkamer, een slaapkamer, een zonneterras met ligstoelen, een compleet ingerichte keuken inclusief koelkast en een badkamer met toilet en voor zien van warm en koud stromend water. Uw flat wordt dagelijks schoongehouden. Bij het complex Bonanza behoren onder meer een zwembad, een minigolfbaan, tennisbanen, een restaurant, een supermarkt, een wasserij en diverse winkels. Het is een bijzonder aangenaam verblijf, ook wanneer u met kinderen wilt gaan. REEDS v.a, 315.— Vertrek iedere zondag vanaf 12 april per DC-8. Vertrek iedere donderdag vanaf 29 mei per DC-9. Appartementen Bonanza (logies) Prijzen per persoon 8 dagen 15 dagen 22 dagen 5 personen f 330.351.429.— 4 personen f 332.355.— 434. 3 personen f 344.ƒ379ƒ470. 2.personen ƒ361.— ƒ414.— ƒ522. 1 persoon ƒ414.ƒ518.ƒ679. Niet inbegrepen in de reissom is een reisverzekering 6.50 per week) en luchthavenbelastingen die wij wel voor u zullen verzorgen. Tussen 26 juni en 7 augustus geldt 25.— toeslag per persoon per week. Bij vertrek op donderdag geldt 15.korting per persoon. NOG MEER STRALENDE ZONNEVAKANTIES In samenwerking met Eit-vliegreizen N.V. organiseert Volkskrant-Reizen onder meer voor. de komende zomer reizen naar Benidorm. Mallorca, Ibizaen Turkije. Voor nadere inlichtingen en boekingen kunt u zich wenden tot onze kan toren: Wibautstraat 148—15D, tol. 020—817711 VRAAGT INLICHTINGEN OVER DIE PRETTIGE EN ZORGELOZE VOLKSKRANT-REIZEN Van een medewerker DEN BOSCH, vrijdag Met een verdiende 8—2 zege op het Tilburgse TYSC/Trappers, gisteravond in het uitverkochte ijsstadion De Vliert be haald, is het ijshockey te am Den Bosch ongeslagen kampioen 1S69—'70 van Nederland geworden. Met deze zege sluit het Bossche team een bijzonder succesvol seizoen af. Derde in de Cou pe International, winnaar van de Cou pe Brabant en nu dan voor het eerst in zijn vijfjarig bestaan een Neder lands kampioenschap. Hiermee heeft het Bossche team ook de hegemonie van het Haagse HIJS/HOKIJ, dat met de regelmaat van een klok de laatste dertien jaar kampioen werd, voor de eerste maal doorbroken. Een heel groot aandeel in deze zege had gisteren de aanvallende verdedi ger Van den Bosch. Vier van de acht doelpunten kwamen van zijn stick. Door een onbegrijpelijk nerveuze start Den Bosch wüde ongeslagen kam pioen van Nederland worden zagen in de eerste speelhelft de Tilburgers nog kans enige initiatief te ontplooien. Via McDonald openden zij zelfs al na enige minuten de score. Het was ook dezelfde McDonald, die aan het eind van de eerste perio de, toen Den Bosch met 2—1 voor stond, het tweede Tilburgse doelpunt voor zijn rekening nam (22). Het vertragende spel dat de Tilburgers toen op het ijs legden haalde niets uit. Het initiatief werd volledig door Den Bosch genomen. Onder aanvoering van Po- gorny en Simons poogden de Tilbur-" gers op alle mogeijke manieren het tempo nog uit de Bossche aanvallen te halen- Dit paste wonderwel in het spel van van Den Bosch want met twee schitte rende doelpunten bezorgde hij de Bosschenaren een 4—-2 voorsprong. In de laatste speelhelft haalde Den Bosch definitief uit en door Hagerman (twee maal, Van den Bosch en Van Domme len werd het 82. De tussenstanden waren 22, 20, 40. Den Bosch 6 6 0 0 12 35—12 Tilburg 5 3 0 2 6 27-37 Den Haag 5 1 0 5 2 23-26 Smoke Eaters 6X 0 5 3 22—31 PALERMO, vrijdag. (AP) De Nederlandse coureur Toine Hezemans heeft gisteren ongedeerd een frontale aanrijding tussen zijn auto en een vrachtauto overleefd. Hezemans oefende voor de Targa FJorio race, die op 3 mei wordt gehou den, toen het ongeval plaatsvond. Zijn wagen, een Alfa Romeo GTA 1600 cc, werd ernstig beschadigd. LAKELAND, vrijdag (ANP) De Nederlandse golfspeler Martin Roe sink heeft zich tijdens een internatio naal open toernooi in Lakeiand ge plaatst voor de finale-ronden. Na twee ronden staat hij op de gedeelde ne gende plaats met een totaal van 142 slagen, twee onder par. Het klasse ment wordt aangevoerd door de Ame rikaan Bob Stone (ADVERTENTIE) OLIFANT GESTOLEN. Bij" de grote juwelenroof te Amsterdam werd o.m. ccn fles Olifant Jonge vermist. De politie werd hierdoor op het spoor gezet van de bekende kraker Janus de Nippert. Bij zijn arrestatie viel hij door de mand met de worden: „As ik een fles Olifant zie staan, kal ik er niet afblijvel"

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 4