•statuten nieuwe jeu eerst in Instemmen met conclusies van overlegorgaan IK WAS DE BANGSTE MAN VAN NEDERLAND' VEEL EXPOSITIES IN STED. MUSEUM Vastgelopen tanker loost explosieve stoffen op Oosterschelde ISCHIEDAMi DEZE MAAND NOG GEEN RAADSVOORSTEL SCHIEDAM Ambtsjubileum J. J.C.Kloos DE VOETBAL- AMATEURS HEBBEN HEEL WAT GOED TE MAKEN Utile Duld met Boeing-Boeing GEEN KRANT ONTVANGEN? Spoedvergadering Verklaring Schrijvers lezen uit eigen werk voor Juliana naar Punch voor beslissing Goederenomzet in de haven steeg 15 pet. Voorstel aan Rijnmondraad Mevrouw- Nol voert PvdA-lijst Oostvoome aan FRANK BOER: Weinreb Angstdromen GEMEENTE SCHIEDAM "STE8S Verhoeff (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Tijdens een vergadering van: de ge meentelijke jeugdcommissie gisteravond in de aula van het Stedelijk Museum is op initiatief van de leden van de voorbereidingscommissie „nota open werkgroep jeugdbeleid" besloten, dat het college van b. en w. nog niet aan de gemeenteraadsvergadering van eind maart goedkeurir.g zal vragen van de statuten voor een nieuwe raad voor jeugd en jongeren. {Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag De heer J. J. C. Kloos, hoofdcommies A bij de afdeling Financiën herdenkt op dins dag 17 maart het feit dat hij veertig jaar in dienst is van de gemeente Schiedam. B. en w. zullen aandacht schenken aan dit jubileum tijdens een bijeenkomst met de jubilaris in de raadszaal van het stadhuis op 17 maart. Na afloop daarvan zal er voor het personeel van .de gemeentelijke diensten eri bedrijven en voor andere belangstellenden een receptie zijn, die om 16.30 uur begint. donderdag 12 maart '70 - pagina 5 (Van ecu onzer sportverslaggevers') Schiedam. Gezien de resul taten van zondag j.l hebben de amateurclubs het komende week einde wat goed te maken, In de tweede klasse gaat DHS weer naar Dordrecht, nu voor de wed strijd tegen ODS. Bewezen is nu wel, dat DHS het in de verdedi ging wel klaart. In tie voorhoede loopt het echter nog niet zoals trainer Schop het wel zou willen. Er worden te ■weinig doelpunten gemaakt en ook zondag a.s. zal dat wel niet gebeuren. In de vierde klas D moeten wc ern stig rekening gaan houden met ccn degradatie van SVDrW- Alleen een wonder kan de jongens cr nog boven op lielpen. Zij zfjn allemaal van goede wille, maar het lukt eenvoudig niet. Ook in de uitwedstrijd tegen Moerka- pelle kunnen we gcea winst zien. 'Schiedam gaait ook een moeilijke uitwedstrijd tegemoet tegen BMT, maar moet toch de beide punten naar huis kunnen brengen. Excelsior zal om zover te komen heel wat olie op het vuur moeten gooien in dc uitwed strijd. tegen Gona. In dc afdeling zien. we WF het stou te stukje van zondag j.l. tegen St. Lo- dewijk nog niet uithalen in de thuis wedstrijd tegen Dindua. Martinit mag ■geen fouten meer maken en moet de uitwedstrijd tegen NRC dan ook win nen. In B staat de derby DRZUrsus op het programma. Beide clubs hebben al weken naar deze wedstrijd, todge- Jeefd en er valt moeilijk een voorspel ling te doen, hoewel we Ursus toch de beste papieren geven. In de eerste klas C gaat Demos naar THH en moet daar toch wel een puntenverdeling kunnen halen. SFC speelt ook uit en moet naar DZB, op eigen terrein een moeilijk te bekampen tegenstander. •In de tweede klas heeft Schiedamse Boys de aansluiting met de kop los moeten laten, maar een overwinning op Hoogvliet zou het weer een zetje naar boven kunnen geven. FON speelt uit tegen Blijdorp. Het zaterdagvoetbal brengt voor HBSS een uitwedstrijd tegen De Meeuwen en we kunnen niet meer in een overwinning geloven. ;PPSC speelt thuis tegen Unicum en met een beetje goede wil worden de Schiedammers uit die wedstrijd twee punten rijker. In de afdaling ontvangt GTB het Rotterdamse Energie Boys en GSS speelt uit tegen "Vulcyon. SCHIEDAM De Schiedamse To neelvereniging Utile Dulci geeft onder auspiciën van de Schiedamse Gemeen schap op dinsdag 17 maart in gebouw Irene een opvoering van het blijspel „Boeing-Boeing" van Mare Camoletti, aanvang 20 uur. Dit vrolijke verhaal van de piloot-charmeur die afwis selend met drie stewardessjes van verschillende luchtvaartmaatschap pijen op stap gaat, heeft ook succes geboekt bij het beroepstoneel. SCHIEDAM. Gehoren: ELkana d.v. G. van der Kru:)t cn C. J. M. Iwema: Alain P. S. z.v. P. S. Hertog en L. M. T. Egging: Denis W. J. z.v. W. J. Donkers en C. de Korte; Denise d-V. C. J. Sakko en P. de Jonge; Robert z.v. A. P. van Bodegom en T. Poot; Pteter J.z.v. N. H. van der Ree en F. S. Bfgers; Alwin z.v. J. C. Droog en H, J. L. Voorwatd: Anoek d.v, H. P. Mln- neboo en J. L. M. Winnübst." Overleden: H. Vijgeboom 74 jr; D, van Bommel 87 jr; J. van den Berg, 75 jr: A. van der Burg, Dl Jr: wed. W.- A. Baris. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. Deze statuten zullen eerst bespro ken worden in een vergadering van dc voorbereidingscommissie op vrijdag 10 april. Met dit uitstellen van het voor stel aan dc gemeenteraad heeft dc voorbereidingscommissie een hall .toe geroepen aan een naar haar mening onaanvaardbare gang van zaken. Begin deze week zijn namelijk vijf leden van de commissie uitgenodigd om een vergadering bij te wonen van de gemeentelijke jeugdcommissie om dc ontwerp-statuten voor een nieuwe raad voor jeugd en jongeren te be spreken. Bij het lezen van de statuten die nog niet gepubliceerd konden wol don konstatcerden de uitgenodigde le den Son ja Maaskont, Hans Krabben dam. Jos v.d. I,ugt on Aat Wiegman echter, dat onvoldoende rekening was gehouden met beide nota's ven dc voorbereidingscommissie, waaraan sinds dc gemeentelijke hearing op 22 oktober 1069 gewerkt was. Deze vier leden besloten toen de voorbereidingscommissie In een spoedvergadering hijeen te roepen, om zich te beraden over het standpunt, dat ten aanzien van de gang van za ken moest worden ingenomen. Zij schreven de overige leden een brief met als voornaamste strekking, dat alles wat de voorbereidingscom missie aan het college van burgemees ter en wethouder had aangeboden „mooi van tafel is geveegd". Ook vroegen de vier zich af, waarom de uitnodiging niet gestuurd was naar de voorbereidingscommissie zodat zij zou kunnen beslissen over een afvaardi ging- Over deze kwesties werd gister avond in de spoedvergadering gespro ken. De vier uitgenodigde leden de vijfde, oen vertegenwoordiger van de gereformeerde jeugdraad, was niet aanwezig bevestigden nogmaals, dat de statuten geheel voorbijgingen aan de groene (meerderheids-) nota en de witte (mindex-hcids-) nota. Naast deze twee nota's bestaat er ook nog een no la van de gereformeer de jeugdraad, die ook aan het college van b. cn w. is aangeboden. Volgens de voer komen de statuten het meest overeen met de „gereformeerde" nota en zij verklaarden daarover zeer te- leugesteld te zijn. De motihoude en de afdeling juridische zaken van de gmeente. Wij eisen tenslotte een in formele raadsvergadering, waarin dc voorbereidingscommissie haar wek kan toelichten". Na afloop van de besloten vergade ring van de gemeentelijke jeugdcom missie maakten de vier afgevaardig den hel eerder genoemde resultaat be kend. Eén van de vier, Sonja Maas kant, vertelde dat de ontwerp-statu ten op korte termijn voor iedereen, be schikbaar zouden zijn. Afgevaardigde Aat Wiegman ten slotte toonde zich zeer veronhvaardigö over de gang van zaken: „Meneer Bosman van de jeugdcommissie zei, dat de statuten een compromis was uit de drie nota's. Maar het is natuurlijk je reinste onzin, dat juridische 2aken, die de statuten heeft opgesteld, een compromis zou moeten maken. Daar moeten de groepen, die aan de nota's gewerkt hebban.over beslissen". Na een korte' discussie in de vesti bule van het Stedelijk Museum gingen de vier afgevaardigden en de overi ge leden van de voorbereidingscom missie toch nog enigszins tevreden huis- of cafêwaarts. Naast deze twee nota's bestaat er ook nog een nota van de gereformeer de jeugdraad, die ook aan het college van b. en w. is aangeboden. Volgens de vier komen de statuten het meest overeen met de „gereformeerde" nota en zij verklaarden daarover zeer te leurgesteld to zijn. De motivatie voor deze teleurstelling is, dat de vertegen woordigers van de gereformeerde jeugdraad pas in een zeer laat sta dium bij de voorbereidingscommissie zijn. gekomen en vrijwel zonder over leg zelf een nota hebben samengesteld, waarmee naar de mening van de vier „ingewijden" het meest reke ning bleek te zijn gehouden. Na een rumoerige discussie besloot de voorbereidingscommissie een ver klaring op te stellen cn die door dc vier afgevaardigden te laten bekend maken: ui. Wij kunnen alleen maar spreken over statuten gebaseerd op ingediende nota's. 2. Wij kunnen niet spreken over statuten die niet bij de hele voorbe reidingscommissie bekend zijn er door deze commissie besproken zijn. 3. Blijkbaar zijn de beide nota's on der de tafel geschoven. Wij eisen dat het raadsvoorstel wordt ingetrokken, omdat het geba seerd is op zeer raadselachtig tot stand gekomen ontwerp-slatuten. 2e, dat er statuten worden gemaakt gebaseerd op de groene en witte nota, met inbe grip van het aangenomen voorstel van Aat Wiegman, om gelijk met een raad voor jeugd en jongeren te beginnen deze statuten moeten worden gemaakt door de voorbereidingscommissie, de wethouder en de afdeling juridische zaken van de gemeente. Wij eisen tenslotte een informele raadsvergade ring, waarin de vóorbereidingseom missie haar werk kan toelichten". SCHIEDAM. - Di het Stedelijk Museum Schiedam, waar op het ogen blik zeer veel te beleven valt, komen morgen, vrijdag 13 maart, aanvang 20.30 uur drie bekende nederlandsc auteurs, Cces Buddingü, J, Bernler en Kees Schippers uit eigen werk voorle zen. Dit is georganiseerd door dc Ver. Vrienden van het Stedelijk Museum; de toegangsprijs is 2.- voor jeugdle den en houders van oen C. J. P. ƒ1.- In de pauze is er gelegenheid de aan de gang zijnde tentoonstellingen te bezichtigen. Dat is in dc benedenzalen de JES '70 (Jeugd Expressie Schiedam) met hippe werkstukken van verschillende scholen. Bij de wand-objecten van Rob Figce kan de bezoeker zelf ac tief-creatief bezig zijn, met het bepa len van kleur-composities door het omklappen van gekleurde houten pa nelen. Dan dc merkwaardige tentoon stelling van de Rotterdamse fotograaf Alphons Mineur, die ook experimen teert met negatieven. Tenslotte nog dc projecten van Stanley Brown, met cle aanzet tot een imaginaire wereldreis. Dit alles tot cn met zondag 15 maart. Volgende week drie nieuwe ten toonstel] in gen. Burgemeester H. Roelfsema opent op vrijdag 20 maart om 20.15 uur in de aula de groepsten toonstelling van het werk van de Schiedamse kunstenaarsvereniging „S 45". Maar eveneens een groepsten toonstelling van werk van de Algeme ne Fotoclub Schiedam. Beide exposi ties zullen te bezichtigen zijn tot 20 april. Zaterdagmiddag 21 maart hoeft 10.30 uur de opening plaats van een tentoonstelling van aquarellen, eisen en lithografieën van de Japanner Hi- sako Abe. SCHIEDAM. Juliana gaat vrij dag naar Delft voor de belangrijke wedstrijd tegen Punch, die direct be slissend kan zijn voor degradatie. Bei de ploegen bezetten de laatste plaats met ieder zes punten. Juliana speelde afgelopen zaterdag verrassend sterk en behaalde een onverwachte 32 overwinning. Trainer Schreutelamp heeft voor deze wedstrijd het team ongewijzigd gelaten. Aanvoerder Aad Bremer, Aad Besuyen (beide spelver delers) en aanvallers Aad Koremans, Hans Schreutelkamp, Peter Soeters en Hans Soeters. Aanvang 21.00 urn* in de sporthal van de Technische Hogeschool te Delft. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. Vol gens de nu definitieve cijfers is in het jaar I960 182,6 miljoen ton goederen in de haven van Rotterdam omgezet. Dit betekent een stijging van 15 pro cent ten opzichte van 1968. Het stuk goed steeg met 13 procent tot 27,9 miljoen ton, bulkgoederen met 15 pro cent naar 154,7 miljoen ton. De graan aan- en afvoer daalde weer, dit jaar met 22 procent naar 4,6 miljoen ton. Ruwe olie kwam vorig jaar voor 't eerst boven do 100 miljoen ton uit. om precies te zijn 107,3 mil- jo enton, een stijging van 24 procent. Afvoer van ruwe olie per pijpleiding steeg niet 8 procent naar 1.4 miljoen ton. Afvoer van produkten per pijplei ding nam in het afgelopen jaar een bijzonder hoge vlucht: totaal 2,4 mil joen ton, een stlging van 395 procent. RIDDERKERK. De NW-leden die moeilijkheden heben met het in vullen van hun aangifteformulier voor de inkomstenbelasting over '69 kun nen maandag 23 maart, 's middags en 's avonds, terecht in de vergaderzaal van Sl. Joris, waar NW-functionaris- sen bij het invullen behulpzaam zullen zijn. In de middag kan men er terecht van 14 tot 16 uur en 's avonds van 19 tot 21 uur- „Crashed angel", een overdruk- foto van Alphond Mineur t zien in het Sted. Museum, (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. De 1800 ton metende Rotterdamse bin- ncnvaarttanker Caspta van rederij Ph. van Ommeren heeft gisterochtend op de Oosterschelde by Sievenissc drie honderd kubieke meter van de hoogst explosieve stof cyclobexaau over boord gepompt. De kapitein van de Caspia. besloot hiertoe, zo verklaarde hy tegenover de rijkspolitie te water, nadat zfón schip dp een zandbank was vastgelopen en dreigde tc breken. Het cyclohexaan, dat gebruikt wordt bij de fabricage van polyester en plastic, kritalliseerde tot „ijsschot- sen", die kilometers ver over de Oos terschelde dreven. Van omstreeks half negen tot rond een uur moest het scheepvaartverkeer worden omgeleid, 's Middags waren de schotsen door de eb- en vloedbeweging zodanig afge kalfd en versplinterd dat geen gevaar meer bestond voor ongelukken. De kapitein van de Caspia óte een proces-verbaal heeft gekregen wegens overtreding van de wet vervoer ge vaarlijke stoffen, heeft tegenover de rijkspolitie verklaard dat zijn schip vastliep toen het zicht niet meer dan slechts driehonderd meter bedroeg. Om half vier gistermiddag kwam de Caspia, die 1147 ton cyclohexaan ver voerde, weer vlot met behulp van het bergingsvaartuig Walrus. De lading van de Rotterdamse tan ker behoort tot het type K 1, de meest gevaarlijke categorie volgens de wet vervoer gevaarlijke stoffen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. Het dagelijks bestuur van Rijn mond is het in grote lijnen eens met de conclusies in het advies van het dagelijks bestuur van het overlegorgaan Zeehavenontwik- keling Zuid-West-Nederland. De Rijnmondraad- wordt voorgesteld dit standpunt te laten innemen door de Rijnmond-vertegenwoor digers in het algemeen bestuur van het overlegorgaan, als dit binnenkort bijeen komt om een standpunt te bepalen over de wenselijke ontwikkeling van ha vens en industrieën in dit gebied. Uitgangspunt bij dit beraad is dan het advies van het dagelijks bestuur. Het dagelijks bestuur van het over legorgaan, waarin vertegenwoordigers van Rotterdam, Brabant, Zeeland en Rijnmond zitting hadden, kon vorig' jaar geen eensluidend advies opstellen over een wenselijk ontwikkeling en het te voeren beleid. De meerderheid kwam tot de con clusie dat de mogelijkheden voor een snelle zeehavenontwikkeling in het Westerscheldebekken aanwezig zijn, zodat eenzelfde ontwikkeling in de noordelijke Delta op korte termijn niet noodzakelijk is. Hierbij wordt met name gedoeld op industralisntie van de Hoekse Waard. Arbeidskrachten Voorts meende de meerderheid dat de berekeningen in cle ï-its Rotter damse rapporten die zich met de ont wikkeling van de noordelijke delta bezig houden (het groene, blauwe en gele boekje) niet in alle opzichten we tenschappelijk verantwoord moeten worden geacht.. Met name wordt erop gewezen dat in deze rapporten te wei nig aandacht is besteed aan het be perkte aanbod van arbeidskrachten it de noordelijke Delta. De Rotterdamse vertegenwoordiger in een werkgroep die door het dage lijks bestuur was ingesteld, kwam met een minderheidsrapporfc uit waarin hij stelt dat de kritische beschouwingen ten aanzien van de Rotterdamse rap porten onvoldoende gefundeerd zijn. In de aldus ontstane impasse kwam voorzitter Fibbe van Rijnmond met een tien-punten-nota waarin de grote lijnen van het te voeren beleid in Zuid-West-Nederland voor 19701980 wordt samengevat. Het dagelijks be stuur van het overlegorgaan kon met de strekking van de nota-Fibbe in stemmen. In deze zin bracht de dage lijks bestuur een advies uit aan het algemeen bestuur dat binnenkort hierover zal beraadslagen. De Rijnmondraad wordt nu voorge steld er mee in te stemmen dat de Rijnmondvertegenwoordigers in het algemeen bestuur zich achter het ad vies van het dagelijks bestuur van het overlegorgaan stellen, zich daarbij ba serend op de conclusies op de nota „Rijnmond in de Delta" die door de Rijnmondraad is geaccepteerd. OOSTVOORNE. Op de ledenver gadering van de Partij van de Arbeid, afdeling Oostvoorne, werd de defini tieve kandidatenlijst voor de gemeen teraadsverkiezingen vastgesteld. 1. H. A, v.d. Nol-Spoor; 2. J. J. Sjoukes: 3. D.'J. Tesselaar; 4. C. D. Mouliin; 5. A. v. Marion; 6. L, C. den Bakker; 7. H. Muntz; 8 A. Rehorst; 9. H. L. v.d. Handel; 10. H. M. Nederveen-v. Veen; 11. H. A. v. Rossum; 12. E. Houthuis:' 13. LI Gelderland-Noordermeer; 14, B. Loeven; 15. A. Kleine-v, Bork; 16. J. Spelbrink. Op 13 maart gaat de afdeling Oost voorne op bezoek bij de afdeling Roe kan je, die een contacts vond zal hou den in de zaal van de Ned. Herv. Ge-j meente. Aanvang half acht. ROTTERDAM, donderdag Maan dag gaat het centraal stembureau be slissen of negentien politieke groepe ringen aan de gemeenteraadsverkie zingen op 3 juni mogen meedoen on der de volgende namen en/of aandui dingen: protestants-christelijke groep (AR en CHU), Boerenpartij, PSP, WD, SGP, GPC. PPR, .D'66, PvdA, KVP, Binding Rechts CPN Argus Votum Praktische Politieke Partij Volksfront, Democratische Socialisten! '70, Leefbaar Rotterdam, Bejaarden zorg 65-Plus, CDU (Christen Demo-i cratische Unie). Met uitzondering van! de laatste zeven groepen nemen del partijen ook deel aan de Rijnmond-1 verkiezingen. i Hij vervolgt: „Het verzet is be gonnen in protestants-christelijke kringen. Dat waren de gangma kers. Later kwamen anderen eraan te pas. In een van de eerste boeken over het verzet: „Het Grote- Ge bod", daar kwamen steeds dezelfde namen in voor. Later veranderde dat. Toen las je in andere boeken ook andere namen". Hoe kwam u bij de verzetsgroep De Geuzen? „Door toevalligheden. Nogmaals: wij waren burgers du.e neen. zeiden tegen de Duitsers". Morgenavond is weer de jaar lijkse herdenking bij het Geuzen- graf, hier in Vlaardmgem Vindt u dit belangrijk. Waarom? „Daar zou ik twee redenen voor op willen geven. In de eerste plaats het offer dat is gebracht. De opof fering van mensen die zichzelf wegcijferden. En dan, ten tweede: „We realiseren ons nu welke vrij heid we hebben". Frank Boer: „Man tegen man..." f^UD-VERZETSSTRIJDER Frank Boer uit Vlaardingen: „Wij waren burgers die neen zeiden tegen de Duitsers". zegt hij en vertelt dan nog dat hij ook het een en ander doet in de dierenbescherming. „Maar daar is al zoveel over geschreven". Heeft Boer door zijn beleve nissen in de oorlog nog weieens angstdromen? „Daar ben ik weieens bang voor. En daarom ga ik ook nooit naar een film over het verzet. Of lees er boeken over. Ik vrees dat ik dan anders niet kan slapen". Bent u na de oorlog veel veran derd? „Je voélt dat je in de oorlog die per hebt geleefd. Je hebt waarde van het leven èn de kracht van. de dood leren onderscheiden. De ware verzetsman heeft geleerd dat de inhoud van het leven belangrijker Is dan de lengte daarvan. Na de oorlog is over ons een soort lijd zaamheid gekomen. We zijn ge woon weer aan het werk gegaan. Wij pakten ook geen blikkies aan na de oorlog. De verzetsmensen die dit wel deden zijn fout geweest. Het was tegen de afspraak. We zouden geen medailles aanpakken. Vindt u dat de drie oorlogsmis dadigers die nog in Breda vast zitten vry moeten komen? „Laat Kotalla, Aus der Fünten en Fischer maar rustig zitten. Ze hebben zulke afschuwelijke dingen gedaan. Dat kunnen ze nooit meer goed maken. Het spoor van hun. misdaden loopt als een. rode draad' door Nederland". Frank Boer, de oud-verzetsstrij der, die nu dagelijks vecht voor hét, leven van een kat, of het behoud] van een vogel, hij wordt opeens' fel. Hij gaat recht op zitten: én.7 roept dat de jeugd die nu bij aller*: lei protestacties soms met rook-fi bommen gooit niets heeft tebe-;: tekenen. „Wij", zegt hij zich op./d§; borst kloppend, „wij vochten als- man tegen man". Dan filosofisch, mijmerend, ,.de jeugd wil de maatschappij veranrV deren, maar weten niet hoe. Wij droomden in de oorlog ook over een andere wereld. Naar een maat schappij zonder rang of stand. We.'1 dachten dat dit na de oorlog ver-: wezenlykt zou worden". Hij staat op. Biedt me aan in zijn auto naar huis te rijden.: Voor we instappen zegt hij'., nog: „En dan vraag je je wel af. Als je nu ziet dat er nog niets is veranderd. Hebben we dan daarvoor gevochten?" Wat vindt u van de figuur Wein reb? „Mensen, die niet aan het verzet hebben deelgenomen, de oorlog niet hebben meegemaakt, zij kunnen moeilijk begrijpen wat wij hebben meegemaakt. Mensen die verkeerd zijn geweest in de oorlog, sommigen hebben grote bedrijven, zijn zelfs minister geworden, dit soort mensen oordeeltnu over Weinreb, Vergeet niet: deze man heeft dingen gepresteerd. Anderen zouden dit nooit hebben gedurfd. En dan wat die juffrouwen betreft, die beweerden dat ze door Weinreb lastig zijn gevallen. Ze zijn toch eerst regelmatig bij hem op bezoek geweest zeker. En dan zeggen: we zijn lastig gevallen. Ik bekijk 2e met een scheef oog". Was u nooit bang in het verzet? „Ik was de bangste man van Ne derland. Maar we deden het ge woon. Nee, we waren geen helden. Maar we konden eenvoudig niet terug. Je deed dingen waardoor andere mensen afhankelijk van je werden. Ik had natuurlijk een af wijking. Anders was ik toch nooit in het verzet gegaan. Ik heb wel heel veel geluk gehad, Vergeet niet: onder de grond had ik uni formen van geallieerde piloten, schietkatoen. En, ja: 2elfs spring stof. Zoveel dat ik heel Vlaar dingen wel had kunnen opblazen", grinnikt Frank ondertussen naar cle voortdurend rinkelende telefoon stappend, „Dat was een roevrouw. Ze had een kat met gebroken pootjes. Maak ik straks wel even in orde," Van Loenen voor autolakken Spuitbusje in 550 autokleuren. Dam41—45, Schiedam. Telefoon 266192. BEKENDMAKING (RECOGNITIEDIENST) Reconstructie binnenstad De aandacht wordt er nog eens op gevestigd, dat vrijdag. 13 maart a.s. in het Stedelijk Museum, aanvang 20.00 uur, de eerste voorlichtingsavond voor de burgerij wordt gehouden over het recon structieplan voor de binnenstad. Voor deze avond zijn nog toegangskaarten ver krijgbaar bij de afd. Openbare Werken van de Gemeente-Secretarie (oude Kerkhof). Deze kaar ten kunnen ook telefonisch worden gevraagd (2C9051, toestel 49). Dc Schiedammer (Het Roltcr- rfams Parool) vraagt - VASTE BBZOBGERS(STERS) voor Schiedam on omstr. Aanm. tel. 287279 's avonds na 7 uur. Tol. 155960, S028 PASFOTO'S KLAAR TERWIJL U WACHT. Foto Van Vuuren, Hoogstr, 105. Schiedam. Tel, 2G6720. Let op 't Juiste adres, SISO Textiel ververij Oostsingel 2 tel. na 5 uur 268924 MANTEL verven 17,50 VELOURSGORDIJNEN verven 4,59 p. mtr SUÈDE JASJES (kort) reinigen 17,— BOODSCHAP Een interessante boodschap op de televisie voor ieder een die beter en beter betaald tijdelijk werk zóekt. Ver der voor ieder, die een goed uitzendbureau zoekt Kijk naar de eerste Europese televisieuitzending van.de uit zendorganisatie V.:-.; TEMPO-TEAM op donderdag 12 maart Ned, I voor 8 uur. en dinsdag 17 maart Ned. II voor 8 uur. '."LV; Wij geven voor onze woonplaats u persoonlijk alle Ta- lichtingen, van maandag t/nv donderdag van 8.30—17.30 uur en vrijdag 8.3019.00 uur. '.'.T.U Hoogstraat 198, Schiedam, teL 260844.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2