laat zich niet on verstoren' MM'ÜSÏ I38UHKI ROTTERDAMS DAGBOEK Sieto Hoving boekt winst met moordend sarcasme C0UZY Iets over AOW en WW, bromfietsen hengelsport artikelen en een duiventil Rijnmond wil recreatie project Rernisse uitvoeren ROTTERDAM RIJNMOND ^MINISTER SCHUT IN SPIJKENISSE OVER WOON- EN WERKGEBIEDEN: 9 Bouw bejaarden tehuizen zal worden getemporiseerd jacquard f^S- ADVIESLIJST VAN DE PPR Vergadering wijkraad Overschie uitgesteld Rechts bolwerk van studenten VEELEISENDE MUZIEKLIEFHEBBERS aan Oude gasfabriek brandde opnieuw uit ons tuincentrum 'pagina 4 - vrijdag 13 maart 1970 Minister Schut moest even het biljart iin de recreatiezaal va*n de Marckënburgh proberen. Burgemeester Bliek van Spijkenisse (rechts) en Jhr. G. Boekhoven, voorzitter van de Nederlandse Centrale voor Huisvesting ven Be jaarden, kijken toe. (Van een onzer verslaggevers) SPIJKENISSE, vrijdag. De rege ring gaat dc bouw van bejaardente huizen temporiseren. De komende da gen zal de Tweede Kamer hierover nader worden geïnformeerd. Dit zcl .minister. Schut gistermiddag bij de rópening van het bejaardencentrum De Marckënburgh in Spijkenisse. Mij -wees er. op dat momenteel twee- honderd'bejaardencentra (met totaal 26.000 bedden) Sn aanbouw zijn,1 ter wijl een groot aantal tehuizen in ont- werp is. Het 'accent zal, naar zijn zeg gen, vooral gelegd moeten wonden op de bouw van'zelfstandige bejaarden woningen,'in diverse variëteiten. Minister Schut noemde het van .grw>t belang dat nader wordt bestu- deerd'.'hoe een 'evenwichtig pakket van woonvoorzieningen voor bejaarden er uit moet 2ien. (ADVERTENTIE) Doordat wij beslag konden leg gen op een voordelige fabrieks- partij luxe gordijnstof, kunt U deze moois stof nu kopen n'iat voor ds normale prijs f' 7,95, 'rnagr voor nog g&n zes gulden per meter. Grote .fabriekipartïj bedrukte Jacquard gordijnstof, in een prachtig Jessin en twee bijzon der mooie kleurenkombinaties, 120 cm breed. Een stof uit de duurste series nu voor zo'n spotprijsje! overgorcSIJnstof 120 cm breedJ: Vrijdagavond, om 6 uur begint op da 1e etage de verïwop van ean grota partij bedrukte jac quard gordijnstof in een prach tig dessin en tweè-mooie kleu ren komblna ties, - 120 cm breed, per meter voor Ook nsMnoaffrriorgtn opto Géén lel .of schrift bast. Vv (Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM, vrijdag. Onge veer dertig leden van de Rotterdamse -Politieke Partij Radicalen hebben donderdagavond een advieslljst van kandidaten voor de raadsverkiezingen opgesteld. Via een schriftelijke stem ming onder alle leden zal de definitie ve kandidatenlijst worden vastgesteld. Volgens het advies is de heer J. Tuk, continu-arbeider en pla&tse- lijk bestuurslid PPR, lijsttrekker. Op de tweede plaats staat H. H. T. H. Micbels-Jacobs en verder 3. N- A. M. van Noordt, 4, D. A. Th. van der Heeon-Wagenakers, 5. P. J. Kloosterman, 6. E. Meima, 7. J. Wal raven, 8. P. Kroon, 9. B.' J. van Don gen, 10. J. B. MuL f ADVERTENTIE) wandklokken Electrlsch of mat batterij o.a. Jung hans. Kienzle. Hermla- en andere fabrikaten s v.a. 47,50 BINHENWEQAI TELII.flSIS ROTTERDAM (Van een onzer verslaggevers) SPIJKENISSE, vrijdag Minister Schut heeft nog eens gewezen op het belang, het evenwicht te bewaren tussen de ontwikkelingen ïn het Rijnmondgebied en in de andere delen van het land, „tussen de ontwikkeling van werkgelegenheid en die der arbeidsmarkt, tussen woongebieden en werkgebieden". Hij deed dit gistermiddag bij de of ficiële, opening van het bejaardencentrum De Marckënburgh te Spij kenisse. Met de verkiezingen vlak voor de deur kan een avondje bij Sieto Hovings Tingel Tangel 'cabaret, zoals gisteravond in de Rotter damse Doelen, voor vooruitstre vende politici heerlijk ontspan nend zijn. Wat trapt die man te gen alles wat maar confessioneel, is. Moordend. En geen kwaad woord over PvdA, PSP, CPN of D'66, ze worden niet of nauwlijks genoemd. Nee, dan de CHU en vooral haar „lid" Kikkert. Ho ving grijpt ze bij de keel en bijt, maakt de wond een beetje schoon, strooit er meteen zout op, bijt weer, enzovoort Het is een enorme winst vergeleken bij vorig jaar toen hij in zijn pro gramma „Re heb u lief mijn Neder land" lief was, te lief. Politici van alle richtingen konden rustig komen, Winst dus omdat hij veel kriti scher is op de hele maatschappij zoals dat een echte cabaretier trou wens ook past. Maar daaraan moei wel worden toegevoegd dat die winst soms door geforceerdheid, door kramp achtigheid bereikt werd. Hovings vinnigheid, sarcasme, de wijze waarop hij zijn kritiek spuit is ongelooflijk boeiend om te horen, hij is en blijft een. geniale prater, maar wat hij te zoggen heeft is vaak niet zo nieuw. Het merkwaardige is liet verschil in niveau, toch heeL kenmerkend voor Hoving. Want sommige gedeelten van zijn conferences en enkele liedjes to renen dan ineens qua trefzekerheid zo hoog boven de rest uit, zijn zo bril jant, dat het bijna niet te geloven is dat een man dit alles heeeft geschre ven. Zo'n liedje over de kerk, aan het einde van de 'tweede conference, heel fijnzinnig, uniek bijna. En dat ensem- blenmnmer over wasmiddelen reclame, van een vitaliteit en een trefzekerheid het is verbijsterend. Op zulke ogenblikken zeg je: een beter cabare tier is er niet. Wat ook in dit programma opvalt en dat blijf ik een bezwaar vinden: de solo en ensemblenummers zijn in het algemeen te lang. Vooral Marijke Ho ving had het wat dit betreft niet ge makkelijk, Haar „Wild Life Fund", ,,lk rook een sigaar" en „Das ev/lg welbliéhe" waren de minst geslaagde liedjes van het hele .programma, Tineke van Leer blijft een persoon lijkheid van formaat. Haar liedje „Wat vraag ik nou" (over seksuele ge woonten er zat veel sex in het pro gramma, nogal modieus) was qua tekst aan de magere kant, maar ze bracht het voortreffelijk. En dan Frits Lambrechts, de nieuwe man, die niet alleen enkele nummers goed voor zijn rekening nam, maar ook al de muziek heel muzikaal op papier zette em ook voor de uitvoering zorg de. BERT VAN POLEN ROTTERDAM, vrijdag. De open bare vergadering van de- wijkraad voor Overschie die eind maart zou plaatsvinden, is uitgesteld tot donder dag 9 april in verband met de afwe zigheid van de ambtelijke secretaris, die reeds van aanvang februari met De bewindsman constateerde dat een evenwicht tussen woon- en werk gebieden zich niet ongestraft laat sto ren. „de komst van Hoogovens naar de Maasvlakte stelt stelt ons dat weer eens duidelijk voor ogen: binnen een aantal jaren zal voor enkele duizen den gezinnen woongelegenheid moeten worden verkregen", aldus minister Schut. „Het accent zal daarbij waarschijn lijk op het westen van Voorne-Putten, met name op Hcllevoctsluis komen te vallen, maar het is als zeker aan te nemen, dat ook Spijkenisse de invloed daarvan zal ondervinden". Hij stelde dat de stedelijke ontwik kelingen over het geheel genomen zijn verlopen overeenkomstig het streek-' plan voor Voorne-Putten en Rozen burg, „al is Hellevoetsluis wol achter gebleven bij de aanvankelijke ver wachtingen. Bij dit laatste heeft de wat vertraagde ontsluiting var het ei land Voorne-Putten wel een: rol ge speeld, en dan., zeg ik het nog heel vriendelijk", aldus de heer Schut: Hij wees voorts op de streekfunctie van De Marckënburgh. Vooral Rotter dam heeft een hoog percentage be jaarden, dat voor opname in een te huis in aanmerking komt. Eerder op de dag had de bewinds man b en w van Spijkenisse onder houden over de teruggang van de wo ningbouw ter plaatse. Hij had 2ich daarover zorgen gemaakt,- zo liet bur gemeester Bliek weten. „Maar die te ruggang in Spijkenisse is slechts schijnbaar, zei hij. De heer Bliek ver-' telde dat minister Schut had toege zegd te zullen bevorderen dat op rege ringsniveau de aandacht voor Spijke nisse zal worden vergroot. Desgevraagd verklaarde burgemees ter Bliek ons, dat hij de minister had gevraagd om meer zekerheid over de continuïteit bij het treffen van nood zakelijke voorzieningen op bijvoor beeld sociaal terrein. Hij ontkende dat minister Schut extra woningcontin genten voor Spijkenisse in het voor uitzicht beeft gesteld, Terwijl overal in.stad en land de spanning wordt opgevoerd voorde komen de verkiezingswoensdag lijkt de strijd in de studentenflat aan de Maas boulevard al gestreden. VVie afgaat op de raambiljetten, die hier met onge bruikelijk kwistige hand zijn verspreid, kan de stembusuitslag ongeveer voorspeller». Zestien stemmen voor de WD, dhie voorde; PSP, twee voor D'66 en twee voor de AR. Merkwaardig, zo'n rechts studentenbolwerk, waarvan anders nooit veel blijkt. Of moet de oppositie aan de Maasbou levard nog op gang komen? We zullen blijver» tellen de komende dagen, ADVERTENTIE) KOMEN IN ONZE SPECIAAL INGERICHTE LUISTERRUIMTE HUN HI-FHNSTALLATIE UITZOEKEN - U OOK? AERTV.NESSTR-3B ROTTERDAM TEL.118811 TTAiVDAAG weer de maan delijkse opruiming. Ik bewaarde voor U een ge voelig briefje van een my goed bekende onderwijzer aan de eerste Rotterdamse open- tuchtschooleen met ergernis doorkneed stukje over brom fietsenee» vraag van en een antwoord voor een midden- vijftiger en tenslotte een tip voor sportvissers I QNDERWIJZER C. C. Magoidans Gcr voor intimi is de moed in de schoenen gezakt. Hij had de kinderen van zijn school zo graag een wat meer gerichte faunlstieke opleiding «rillen geven zoals het dagelijks op het schoolplein verzorgen van konijnen, kippen enz. maar aangezien'hij niet garant kan staan voor een frequente ver zorging óók in de uakantie- maandenheeft hij van zijn aanvankelijke ideetje moeten afzien. Er is echter voor hem (en zijn leerlingen) nog één moge lijkheid overgebleven: een duiventil. Het houden van 'duiven is zijns inziens wie beter weet belt mij te allen tijde mogelijk, omdat deze dieren wel so bijdehand zijn om hun eigen kostje bij elkaar te zoeken. Het hoofd der school heeft daarom al diverse instanties tevergeefs benaderd ter ver krijging van een dergelijke duiventil. Vandaar Magendans' verzoek om een kattebelletje in het dagboek. Een ieder, die hem aan zo'n duiventil kan helpen, belle 15.23.60 of mij. 11 "IVAN is het my opgepcilicn, dat er veel meer aandacht is voor de overlast door straal motoren van vliegtuigen dan voor de veel verbreider en ook veel frequenter overlast door bromfietsmotoren. - Zn de avonduren wordt de herrie ondraaglijk, wanneer bromfietsers hun machine uit proberen in stille straten of op parkeerterreinen. De motor tjes maken dan zulke hoge toerentallen, dat het gillende lauiaai het leven tot in de wijde omtrek verpest. De politic kan toeinig doen. De wet is zó gesteld, dat het bewijs, dat de hoeveelheid la waai, die een brommer voortbrengt, het toelaatbare overschrijdt, vrijwel nooit kan worden geleverd. Om metingen te kunnen verrichten moef de politie zo'n bromfiets meenemen iiaar ergens waar het doodstil is en begin daar in deze contreien maar eens aan. Nog dan heeft de bromfietsberijder de wet meer achter dan tegenover zich. De politie beperkt zich lot. controles van uitlaatsy stemen, toaaruit b.v, de be schuttende schotjes niet mogen zijn verwijderd. De tolerantie ten aanzien van dit groeiende geluidsvuil is wel wonderlijk. Het moet toch mogelijk zijn, de wet zó te veranderen, dat de politie, wanneer zij de indruk krijgt, dat een bromfiets een hinder lijk lawaai produceert, hét ding in beslag kan nemen voor nader onderzoek. Voor de pelutdspiraien zou oen dergelijke maatregel wel remmend werken. III 'P'EW vraag van een midden-vijftiger, die sinds vier maanden zonder werk is vanwege liqwidatie van werk gevers zaak en dolgraag tvecr aan de slag sou willen: ,Je hoort en leest de laatste tijd niet anders dan over 65- plussers, die graag weer willen werken. Ze hebben dan hun AOW-uitfcering, wellicht nog een pensioentje,-f de ece- tra-verdie?iste. Ik gun deze mensen het totale bedrag van harte, maar m.l. zijn mensen met -alleen hun- WW of WWV-uitkerlng de dupe. Je kan merken, dat werkgevers je te oud vinden en dat ze hui verig tegenover ja efltaris staan. Ik vind dit irreëel. Hét antwoord (m.m.v! de stichting Het leven begint bij 40): „Het is bepaald «iet de bedoeling geweest om functies in beslag te nemen voor werk zoekenden tussen 40 en 05 jaar. Als in de advertenties de leeftijd onder 22 en boven 65 vernield wordt, bewijst dat, d((t het enkel cn alleen gaat om een heel--klein' gesalarieerde betrekking, 'desnoods part-ti-:. 'me. Een werkzoekende, die voor de taak staat een gezin 'te verzorgen, zou van het. joon van de gesteldeleeftijd .toch niet kunnen rondkomen,Én dan: icma?id, die, tegen een klei» loon of salaris wil gaan werken naast de WW of WWV zal dit toch. moeten opgeven". IV SPORTVISSERS, die voor- nemens zijn in het paas- weèk.einde de Visma '70 te be zoeken, zullen ter plekke fAhoy-hal) üóor enkele stand houders wordenverrast met hengelsport-materialen, vit reizen en andere kleine ge-• bruiksvoorwérpjes. De manier waarop U deze.artikelen.gratis worden aangeboden, kan ik., niet vertellen, maar krijgen doet U ze. Desnoods neemt V de aan my toegezonden bro chure daarvoor mee. DAGBOEKSCHRIJVER QNSTELLEND en schanda- lig. Dit zijn mijn reacties op het feit, flat een hartpatiënt een actie moet gaan voeren voor het afbouwen van het Thorax-cqntrum van de Medi sche, faculteit. Iteflèh: het ontbreken van 3,1 miljoen Een zeer groot bedrag, maar als je weet wat ér gedaan wordt met die mil joenen van de belastingbeta lers, is dit maar een druppel. Ondergetekende wil géén actie ontketenen, want voor elk goed doel, moet toch de burgerij het geld te voorschijn halen. Maar waarom niet an ders? Waarom niet die miljoe nen, die de gemeente en de zakenmensen uit vrUc wil voor de,-manifestatie C7Q- bij een bréngen, schenken aan het Thorax-centrum. Dan hebben wc iets waar we allen trots op kunnen zijn. v. d. Falmslr, J. Bosnians, Rotterdam (Van een onzer, verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Het openbaar lichaam Rijnmond .wil, zich gaan belasten met? de uitvoering van het zgn. Bernisse- project, Dit voorziet in de aanleg van. eert recreatiestrook langs de Bernisse, en de aanleg van een zgn. groene ster tussen Spijkenis se, Zuidland en Abbenbroek. Het Tocreatieproject beslaat totaal een gebied van 500 hectare, gelegen op het grondgebied va<n vier gemeenten, Abbenbroek. Zuidland. Heenvliet en Geervliet. Deze gemeenten willen do 'uitvoering en dc exploitatie van dót grote project toevertrouwen aan Rijn mond, onder voorwaarde dat zij door mLddél van een commissie voortdu rend scherpe controle kunnen houden op eventuele aantasting van lokale belangen. Iti hoeverre Rijnmond een taak zal krijgen bij de uitvoering van dit re- creaticproject van formaat, staat nog niet vast. Breekpunt voraut de finan ciering von de uitvoering cn een rege ling van de jaarlijkse exploitatiekos ten. Er is een verdeelsleutel opgesteld, die echter op bezwaren stuit bij eèn flink aantal van de gemeenten die ge vraagd zijn deel te nemen in het pro ject. Rijnmond hoopt echter dat ook de besturen van gemeenten, die in eerste instantie niet positief hebben gerea geerd, toch zullen meedoen, "Verreweg het grootste deel van dc uitvoerings kosten komt nl. -waarschijnlijk voor rekening van het rijk (75 proernt en van de provincie (15 procent). De Rijnmondraad wordt voorgesteld <Se kosten die volgens dc opgestelde verdeelsleutel voor rekening van de gemeenten komen, ten laste van het openbaar lichaam te brengen wanneer die gemeenten toch niet in het project willen deelnemen. Brandweerman gewond (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. De 24- jarige brandweerman II. W. II. Hou wen Is gistermiddag gewond geraakt toen opnieuw brand was uitgebroken Ju het complex van de voormalige gasfabriek „KraUngcn'L Bij het blussen kreeg de brand weerman' een losgeschoten dakpan op zijn hoofd'. Met niet ernstige verwon dingen aan zijn gezicht is de man ter behandeling naar Dijkzigt gebracht. De brand in liet gebouwencomplex brak gistermiddag rond half zes op nieuw uit. Omstreeks hetzelfde tijd stip brandde een dag tevoren een deel van de voormalige gasfabriek volko men af. Gistermiddag heeft de brandweer weinig moeite gehad om het vuur on der de knie te krijgen. Acht brand weerwagens waren evenwel naar de gasfabriek uitgerukt. Kort na zes uur .was.-men de brand -meester. Om'half zeven waren de meesje wagens al weer ingerukt. (ADVERTENTIE) Bloembollen die men in de herfst plant zijn genoeg be- kend, maar wist U, dat wij in ons tuincentrum een speciale aanbieding zomerbloeiende bol len hëbben,: die U nu kunt planten Zomerbloeiende bollen, die in Uw tuin, balkon- en terrasbak- ken een overvloed van heerlijke bloemen geven, tot de vorst in-, valt, nu voor 'bijzonder lage prijzen. 15 tuïnfreesiaV 15 mombretia's 15 gladiolen 2 dahlia's 20 anemonen 3 dubbele begonia's 20 sparaxis 20 ornithogalum 15 ixia's 20 irissen gemengd 2 tijgerlelies .10 lelietjes van1 dalen Vrijdagavond om 6 uur begint in het tuincentrum, 2e etage, de verkoop van deze zomer bloeiende bollen, per soort in zakje verpakt Efke vrijdagavond.tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift best.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 1