De Blijde Boodschap van Oranje Vrijstaat mm 41 Verborgen rapport laagbouw Douwe Egberts 75 5% bevolking verliet in 69 Schiedam Sheriff Wayne met één oog Verkiezing van de leden van provinciale stelen SCHIEDAM Verkiezing van de leden van provinciale stalen SCHIEDAM OFFICIEEL ORGAAN VAN SCFJIED AM-KABOUTERS TAD Proclamatie Bel Canto viert jubileum met twee concerten Man bij poging tot inbraak aangehouden Een nieuwe Pickwick thee: Pickwick Darjeeling! Schoolvoetbal- en handbaltoemooi In Passage: Brand in schuur Showroom Van Roon's autobedrijf Wethouder van Kinderen lijsttrekker KVP-Schiedam ONDERLINGE WEDSTRIJDEN EXCELSIOR Ernst Happel wil Vorwarts nog een keer bekijken Kindercrèche in dé paasvakantie Van Loenen voor autolakken AUTO VERZEKERING vrijdaj» 13 maart 1970 - pagina 5 DE BLIJDE BOODSCHAP no, 1 is uitHet eerste officiële orgaan van Schiedam3 Kabouterstad in Oranje Vrijstaat is van de persen gerold. staande autoriteiten zichzelf bestu ren. „Dit is het einde van de under ground, van het protest, van het de monstreren; van nu af geven wij onze energie aan de opbouw van een anti-autoritaire maatschappij", aldys de Amsterdamse proclamatie. BUS BOTST OP STILSTAANDE AUTO (Vap een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Een auto bus, bestuurd door de 55-jarige G. O., is gisteravond op de Bung. Xnappent- laan achter op een stilstaande perso nenauto gereden, De 19-jarige be stuurder van de personenauto, die 17 meter door de bus werd meegesleurd en tegen een lichtmast tot stilstand kwam, js met een hersenschudding in •de Dr. NcJefc-sticbtinig opgenomen. Voor do lezres van deze krant, die bo venstaande zinnen als regelrechte wartaal ervaren (naar wij vrezen zijn dat er velen) is het misschien raadzaam eerst een korte uiteenzet ting te geven. Enige tijd geleden is in Amsterdam, me de op initiatief van Provo-raads lid 'Roel van Duyn, een alternatieve anti-autoritaire samenleving ge sticht onder de naam Oranje Vrijs taat. Volgens de proclamatie komt de ondergrondse maatschappij van opstandige jongeren boven de grond en gaat onafhankelijk van de öe- door D. A. Buschkens IN SCHIEDAM, maar bepaald niet alleen in onze gemeente, wordt de laatste jaren steeds meer kritiek ge leverd op de wijze waarop we onze nieuwe woonwijken, volbouwen. De roep om méér eengezinswoningen, voor velen nog steeds de meesi-ge- wenste woonvorm, wordt steeds sterker. Bij de behandeling van de begroting in december 1968 is de kritiek in de raad tot een ontploffing gekomen. Deze werd wel gesust, doch er resulteerde toch wel een eis om het houwen in de nieuwe wijken eens goed te gaan bestuderen. Waar bij meerdere fracties sterk aandron gen op de bouw van meer eengezins woningen. Het was dan ook zonder meer een verrassing in het Jaarverslag 1969 van. de Bedrijfs-cconomische dienst van de gemeente Schiedam te lezen dat ei" een rapport „Hoog-laagbouw" beslaat, dat in oktober vorig jaar aan b. on w. is aangeboden. Maar óók dat er in Schiedam al jaren, wordt gestudeerd op bet vraagstuk óf en in hoeverre laagbouw finan cieel haalbaar is in Schiedam. Met de conclusie (ik citeer het jaarver slag): „dat ook uit financieel oog punt de bouw van een hoog percen- age eengezinswoningen niet onmo gelijk zou behoeven te zijn, noch voor de huurders, noch voor de ge meente en' evenmin voor het Rijk". Een zeer hoopvolle conclusie dus. Dit rapport, opgesteld door de (deskundige) Bedrijfs-economische dienst, met instemming van het Overlegorgaan van de technische diensten van de gemeente, bevat meer onderzoek. Het strekt zich uit tot het jaar 20QQ, het bevat een plan voor woningdifferentiatie naar het aantal kamers, het geeft een berede neerde behoefte-prognose t.a.v. de eengezinswoningen, met beschou wingen. over de esthetische proble matiek, met de financiële conse quenties. Kortom, een zeer kostbaar rapport, zo te oordelen. Met ant woord op vole brandende kwesties in de woningbouw. Maar waarom is dit rapport nu zo geheimzinnig in eon la van b. en w. blijven liggen?! Ik ken de inhoud niet, maar afgaande op de conclusie, zou dit rapport antwoord kunnen geven op veel brandende vragen èn op veel kritiek. Nu hebben gemeen telijke diensten van Schiedam een goed stuk werk geleverd en dan wordt het weggehouden! Het lijkt wel op het oude euvel van de ge meente Schiedam, die zo graag-het heldere licht krampachtig onder de korenmaat houdt! Üit tegenzin voor de publiciteit? Nu zijn de problemen rond de laagbouw niet zo eenvoudig op te lossen als vele roepers om eenge zinswoningen wel denken. Het is grotendeels een financieel en finan cieringsprobleem. IN DE ROTTIGE Schiedamse bo den blijven de onderbeide huisjes ■wel staan, maar de tuinen en straten en daarmee de riolering, de kabels en leidingen, enz. zakken weg. Dat maakt op gezette tijden een kostbare ophoging noodzakelijk. Zoals kortge leden de inwoners van de Vogel- buurt in Kethel tot hun grote schade hebben gemerkt. Bij volkswoning bouw komt die schade voor rekening van de gemeente en. dat maakt dat de gemeente terugschrikt voor deze laagbouw. Het zijn in Schiedam dan ook uit sluitend particuliere bouwers die woningen in laagbouw realiseren. Koopwoningen, overwegend- Maar nu constateert het rapport dat bouw van eengezinswoningen door de ge meente toch óók wel mogelijk is „tot een belangrijk percentage" naast de hoogbouw. Gezien, de grote vraag naar eengezinswoningen wordt het toch alleszins de moeite waard om het althans eens te onderzoeken en te proberen. Daar komt nog bij dat bij de voor de deur staande sanering van de binnenstad vele huisjes opgeruimd zullen moeten worden en dat zijn bijna uitsluitend eengezinswoningen! Daardoor gaat de verhouding hoog- Douw-laagbouw nog schever liggen. Schiedam is een uitgesproken „ver- txek"-gemeente, wat geweten wordt aan het ontbreken van aantrekkelij ke woningen. "Vooral voor het hogere kader is dat een reden om zich el ders te vestigen. Wat een verschra ling van de toch onmisbare top van de bevolking betekent. Dit zijn toch wel uiterst belangrij ke kwesties, waar mogelijk het rap port „Hoog/laagbouw" een antwoord op weet. Maar dan wordt het wal zaak dat rapK w. te halen! Een gebeurtenis die aan alle under ground en anti-autoritaire alterna tieve jongeren in den lande uiter aard niet fs voorbij gegaan. Zo ook in Schiedam voelde een groep jon ge mensen zich tot in het diepst van haar ziet getroffen door deze bood schap van de Amsterdamse mede broeders. Een logisch gevolg was hot toetreden tot de Oranje Vrijstaat en het uit roepen van Schiedam als stad in de Oranje Vrijstaat. Dat scheen alleen maar te kunnen gebeuren als Schie dam eerst verklaard werd tot Ka bouterstad en de initiatiefnemers noemden zich dan ook zeer conse quent „kabouters". Een kwalificatie, die de schrijver van dit artikel niet begrijpt, maar dat ligt uiteraard aan hemzelf. Het machten -was nu op een geschikte gelegenheid voor ie officiële procla matie, die alras gevonden werd tij dens de openingsavond van de cul turele manifestatie Jeugd Expressie Schiedam '70 in de aula van het Stedelijk Museum. Voorafgegaèn door de Oranje-fanfare de twee gitaristen Carl van Mee- rendonk en Frank Hoogcarspel, van wie de laatste niet onverdienstelijk op de mondharmonica blies, beklom student geschiedenis Han van der Horst de katheder en las met plech tige stem de proclamatie voor. Daarna volgde het zingen van het volkslied „De uil zat in de olmen" en Schiedam was Kabouterstad. ]£n nu dan ligt het officieel orgaan De Blijde Boodschap op tafel. Dit eer ste, zes pagina's tellende nummer bevat veie bijdragen van de hand van kabouter Han, die van. alle in woners van Oranje Vrijstaat, gezien zijn lengte wel de meeste moeite zal hebben het predikaat kabouter" staai.de te houden. Maar om de bui tenkant gaat het tenslotte niet en do gedrevenheid van Han lijkt zeer op recht. Een greep uit de inhoud: Schiedam- Bevrijd, Oranje-Slulp-in.Verve' ling-Geer.-Aktie en Een-Toornig- Stuk-Bn-Niet-ZondeivReden. Di strekking van de artikelen bespre ken zou erg ver voeren, tnaar de bedoelingen zijn erg anti-aUtorltair, Het wachten is nu op nummer twee van de Blijde Boodschap, maar mis- schien is dan inmiddels al een alter natieve Oranje Vrijstaat, geprocla meerd, KEES WEEDA (ADVERTENTIE) SCHIEDAM, vrijdag. Het R.K. Gemengd koor Bel Canto in Kethel bestaat in april twintig jaar en zal dit feit uiteraard op vocale wijze gaan vieren. Kerkelijk op zondag 5 april in de St. Martinuskerk waar het koor de mis van 10.45 uur zal opluisteren- Uit gevoerd worden de Missa. Solemnis en het Te Deum van Mozart. Mozarts veelzijdige oeuvre stelde Bol Canto bij de viering van het der de lustrum in staat Kethel een mu ziekavond op niveau te presenteren. Deze werd niet alleen een mijlpaal doch rangschikte het koor onder de beste van Schiedam. Op 10 april volgt in gebouw De Rank het jubileumconcert met een uitzonderlijk programma. Naast het pure klassieke werk weet het koor ook de romantiek van de opera te vertolken. Verder enkele fragmenten van bekende oratoria en ook het Ne derlandse volkslied. Al heel wat jaren staat het koor on der leiding van Joop Hoogervorst die als veelzijdig musicus rijn stempel op het koor heeft weten te drukken. Voor hem was Ruud de Beer dirigent die de eerste leider van het koor, Wim van Berkel, opvolgde. Bel Canto heeft talrijke concerten gegeven in samenwerking met het muziekgezelschap St. Radboud. Vorig jaar kwam het op het podium samen met het Politie Muziekgezelschap. In het trefcentrum van de St. Mar tinuskerk bestaat op 5 april na de. feestmis gelegenheid bestuur en leden geluk tewensen. Het dagelijks be stuur bestaat momenteel uit de heer H. Dries die tevens zijn derde lus trum als voorzitter herdenkt; mejl. K. Dries secretaresse en de heer W. van Slobe als penningmeester. Het koor. telt veertig leden waarbij de dames de overhand hebben. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag, De politie heeft vanmorgen om eiroa zes uur de 21-jarige schilder J. de N. aangehou den bij een poging tot inbraak in het kantoor van het Algemeen Zieken fonds aan de Tuihlaan. De man trachtte nog te vluchten via de tuinen aan de achterzijde van het gebouw, maar de politie had do omgeving fin- middela afgezet. Deze exquise thee, die slechts gedurende twee korte perioden geoogst kan worden, is afkomstig san de lagere hel lingen van de Himalaya. Het is een bijzondere thee met 'n exotisch karakter, een verrassend rijke geur en een weelde aan smaak. Pickwick Darjeeling, de thee die de echte theelieihebber zal weten te waarderen. Let op het donkerrode doosje met gouden band. Geurige Darjeeling Bladmelange (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Het jaaroverzicht 1969 van de bevol kingsstatistiek van de gemeente Schiedam geeft wat onthutsende cijfers. Genomen over het gehele jaar 1969 blijkt de bevolking met 124 personen (of 0.X5 proeent) te zijn teruggelopen, terwijl er in 1968 nog een groei was met 576 personen. 'Deze achteruitgang valt ie verkla ren uit' het feit dat juist iu 1969 wei nig nieuwe woningen In Schiedam zijn opgeleverd, omdat men bezig is met enkele grote .woonobjecten» die eerst dit jaar rendement opleveren. Dit neemt niet weg dat in 1969 4.429 personen o£ ruim. 5% van de bevol king Schiedam hebben verlaten, tegen maar 4.012 in 1968. Daartegenover staat dat maar 3.580 personen zich nieuw in Schiedsam hebben gevestigd, tegen 4.010 een. jaar tevoren. Een ne gatief vestigingsoverschot zo van 430 in 1369 tegen 2 in. 1968. Het geboorteno verschot was echter in 1969 met 725 groter dan in 1968 met 578. Er zijn vorig jaar aanzienlijk meer kinderen geboren dan in 1968, n.l. 1.418 tegen 1.286 en het aantal sterfgevallen is gedaald, van 708 in '68 tot 693 in '69, Vorig jaar werden meer meisjes dan jongens geboren, terwijl dat in 1968 juist omgekeerd was. Maar in beide jaren stierven meer mannen, dan vrouwen. Van de 1.418 geboorten (in l! 1.286) waren er 577 (542) eerstgebo renen en 38 (31) z.g. „onwettige" ge boorten. 23 (16) kinderen werden dood geboren. Meer huwelijken zijn in 1969 geslo ten, nJ. 830 tegen 784 in '68; doch minder tussen Schiedammers onder ling, 452 tegen 467. 97 (79) huwelij ken werden door echtscheiding ont bonden. Van de 830 (784) jonge echt paren konden 344 (373) een eigen wo ning in Schiedam betrekken; 108 (98) paren gingen afzonderlijk wonen en 257 (181) vestigden zich buiten Schie dam. Wat vestiging en vertrek betreft kan opgemerkt worden, dat Rotterdam nog steeds een belangrijke leverancier van inwoners was, hoewel wat minder dan in 1968. Daarentegen hebben Vlaardïngen en Maassluis relatief méér Schiedammers weggetrokken. yT':?r y I/sjv; ,N 'i DHS-vel tl Zaterdag gaat het bij DHS beginnen. Dan zal de eerste spade in de grond worden gestoken voor de aanleg van een nieuw trainingsveld. Dit wordt een heel stuk werk, waarbij veel „doe het zelf" gedaan wordt. In de geschiedenis van DHS is voor de bouw of de aanleg van een terrein nog nooit een vergeefs beroep ge daan op de leden en ook nu rékent het bestuur op zijn leden. Als u za terdagmorgen hele scharen mensen naar Kethe] ziet gaan moet u dus niet vreemd kijken. Het zün DHS- ers, die in grote drommen naar het DHS-complex trekken om te helpen bij de aanleg van het nieuwe, zo broodnodige trainingsveld. SW-steun Voor SW wordt zondag de ontmoe ting tegen DWS wellicht de wed strijd van de waarheid. Immers in dien de rood-groenen het niet tot een goed resultaat brengen dan lijkt de laatste plaats voor de rest van de competitie voorbehouden aan de Schiedammers. De elf in het veld kunnen niet buiten de morele steun die de supporters hun geven. De jeugd met toeters on vlaggen laat nooit verstek gaan. Zij 2ullen zich ook zondag wel weer danig roeren. Laat ook de oudere voetballiefheb bers steun geven aan de enige Schiedamse eredivisieclub. HBSS uit HBSS heeft de punten hard nodig. Daarom wordt in de komende wed strijden ook de steun van de leden en de supporters verwacht. Niet al leen op Harga, maar ook bij de uit wedstrijden. Zaterdag gaat HBSS naar Zoutelande voor de wedstrijd tegen De Meeuwen en er wordt ge rekend op een groot aantal suppor ters. Er zal een bus' naar Zoutelande rijden en die vertrekt zaterdagmor gen om 10.30 uur. Voor de echte le den zal de prijs, 3,50, geen bezwaar zijn. Iuvaller Zondag jd. stonden de spelers van SFC 4 en GLZ 3 te popelen om eens te gaan voetballen, Veertien weken hadden zij op zondag thuis gezeten en eindelijk was het dan zo ver, dat zij dc kicksen aan konden trekken om een lekker partijtje te gaan „pillen". Bij een voetbalwedstrijd hoort nu -eenmaal een scheidsrech ter en voor die wedstrijd was door de scheidsrechtersct>mmis5ie aange steld de heer J. v.d. Slot. Een kwar tier voor de wedstrijd, was de arbiter nog niet aanwezig en een kwartier na het vastgestelde aanvangstijdstip was de beste man er nog steeds niet. Hij liet ook niets van zich weten. Gelukkig was, om zo maar eens te kijken, de heer H. Brandt, een der topseheidsreehters van het zaterdag voetbal op het terrein van SFC en deze heeft toen die 22 voetballers de helpende hand toegestoken. Hij nam de leiding op zich en daarvoor zijn die mensen hem bijzonder dankbaar. Het lijkt wel boze opzet Eindelijk heeft John Wayne, na ruim 200 films, een nominatie voor een Oscar gekre gen voor zün rol in „True Grit" (De een-ogige sheriff), of hij belandt weer waar hij begonnen is. Paramount heeft Henry Hathaway's kassucces hier in Nederland om onduidelijke re denen nogal weggemoffeld, want „True Grit" is zeker niet minder dan de vorige Hathaway, „five Gard Stud". Het gaat opnieuw om ecu wraakne ming, het favoriete thema van deze zeventigjarige Hollywood-veteraan. Dc vader van het meisje Matti Ross vermoord en ze huurt Rooster Cog- burn (Wayne, wie anders?) om de moordev.aar te vinden, In het (stukge sneden) begin geschiedt dat nogal traag, maar als het schieten begint zijn Hathaway en Wayne weer in hun element. Als het daar om gaat is het niet moeilijk raden wie in ht land der blinden koning is (14 J.). In het Passagetheater wordt zon dagmiddag om 14 uur vertoond „Ik, dr. Fu Man-chu" voor 14 jaar en ou der. ;Van eer» onzer versegge vers) SCHIEDAM, vrijdag. De schuur achter de woning van du familie K. "VV. Romein aan de Schiedamseweg is gistermiddag gedeeltelijk uitgebrand. De 16-jarige zoon was bezig in de schuur oud papier te verbranden en gebruikte daarbij benzine om het pa pier beter te doen vlamvatten. Door het omstoten van een jerrycan stroomde een hoeveelheid benzine in het vuur en de gehele schuur vatte vlam. Enkele buren hebben het vuur met een tuinslang gedoofd en de ge alarmeerde brandweer hoefde geen dienst te doen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Tijdens de komende paasvakantie van de scholen zal weer het traditionele schoolvoetbal- cn handbal toernooi worden gehouden ia Schiedam, waarvan de finale-wed strijden verspeeld worden op Konin ginnedag 30 april. Voor het schoolvoetbaltoernooi worden de deelnemers uit het voort gezet onderwijs naar de leeftijd ver deeld in drie groepen, terwijl de jongens van de lagere scholen in een groep bijeenkomen. Gespeeld zal worden op 31 maart, I en 2 april. Bij het handballen een splitsing in, zes groepen, zowel naar de leeftijd als naar jongens en meisjes. Gespeeld wordt "op 2 en 3 april. SCHIEDAM. C. van Boon's Au tobedrijf NV- opent op donderdag 19 maart een nieuwe showroom aan de ,'s Gravelandseweg 612 met een receptie van 16 tot 19 uur. Daarna is er een Simca-show '70, ook op vrijdag en za terdag van 10 tot 22 uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vr^dag De KVP Katholieke Volkspartij afd. Schiedam heert voor de komende gemeente raadsverkiezingen de groslijst van kandidaten bekendgemaakt. Lijsttrek ker is wethouder mr M. J, M. van Kinderen, gevolgd door de fractie voorzitster mevr. M. A, C. Taverne- Van Campen en de raadsleden 3 W. J. C. Will ems e en 4 H. A, D- Campman. Dit zijn de enige vier van de zitten de negen raadsleden die op de lijst voorkomen, afgezien van het raadslid C. P. M. Lansbergen die naar een niet-verkiesbare tiende plaats is ge zakt. Van de huidige raadsleden zullen niet in de raad terugkomen de heren J- Alijk, P. J. Beekman, H. W, Metaal en mr J. B. Schueler. Op deze groslijst, die door de Ad viescommissie is opgesteld en waarin dus nog verschuivingen mogelijk zijn, prijken verder de namen van 5 W. Poels, 6 mej, A. GM. Fluym, 7 M. van Overveld, 8 E. J. M. van Dijck, 9 J. Foppen, 10 C, p, M. Lansbergen, 11 J. M. de Koning, 12 mevr. P. M. Steens-v.d. Knaap, 13 N. J. J. van de Water, 14 F. A. M. de Groot, 15 F. de Koning, 16 mevr. W. Woerdenbageh- Sens, 17 A. J. Mulder, 18 R. Poels en 19 j. van Geloven. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM. Sporthal Margriet staat zondag in het teken van gym nastiek en turns port nu de Gymnas tiekvereniging Excelsior daar de jaar lijkse onderlinge wedstrijden houdt voor jongens en meisjes. Het aantal deelnemers hieraan be droeg vorig jaar 300. Ditmaal zullen bijna 400 jeugdleden kampen om de persoonlijke prijzen. De ouderen te vens om een plaats in de selectie teams, die Excelsior op 22 maart in Vlaardingen gaan vertegenwoordigen bij de daar te houden districtswed- strijden. De wedstrijden zijn voor ledereen toegankelijk. Da eerste groepen star ten om 10.15 uur. Tot besluit geeft de Drumband Schiedam een grote show. Tot l januari was deze drumband nog een onderafdeling van Excelsior. Het wordt het eerste officiële optreden van deze nu zelfstandige decoratieve band met majorettes die in hun uni formen de stadskleuren dragen. ROTTERDAM, vrijdag. Ernst Happel overweegt dit weekend nog maals FC Vorwa rts te gaan bekijken. De Oostduitse kampioensploeg moet zaterdag in en tegen Magdeburg spe len, maar Feijenoord heeft nog geen zekerheid dat de wedstrijd, doorgaat. De omstandigheden, zijn in Oost- Duitsland nog steeds slecht. (ADVERTENTIE) Voor moeders tweede huishou den in de caravan, tent of boot verkopen wijldeze handige pro visiekastjes. PrQvisiek'astJss, waarin U Uw etenswaren fris en hygiënisch, vlieg- en stofvrij bewaart en die U als een plat pakje meeneemt. Moderne provisiekastjes, voor het buiten-huishouden, uitrits- baar, met ueniilatiegaas, klein opvouwbaar en in gezellig plas tic cretonnen uitvoering,.,., voor. nog géén-'twee rijksdaal ders. Provisiekastje 85 x 35 x 25 cm Vrijdagavond om 6 uur begint op onze camping-afdeling, 2e etage, dé verkoop van deze hygiënische provisiekastjes in plastic.uitvoering met frisse blöemmotieverv, 85x35x25 cm Op woensdag 18 maart komt om verkeerstechnische redenen de brug- opening Koningshaven van 22.44-22.59 te vervallen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. De Vereniging van vrouwen met acade mische opleiding organiseert in de paasvakantie een crèche voor kin deren. van vier tot twaalf jaar in de speeltuin 't Kinderhoekje aan de Werkhoefsttaat. De crèche gaat open, om half negen en sluit om kwart voor zes. De kosten van de vier dagen £31 maart, 1, 2 en 3 april) bedragen 28 gulden die kunnen worden overge maakt op giro 506036 ten name van mevrouw C. J, Hupkes-Caben, Vrede man de Vriesstraat 92, Rotterdam. Eerste permanente winkel in Holy wijk geopend (Van een onzer verslaggevers) VLAARDÏNGEN, vrijdag. D eerste permanente winkel in de Hly- wijk is gisteren symbolisch door bur gemeester Heusdens „open geschoten". Toen de heer Heusdens een blauwe ballon in flarden had geschoten kon den de jeugdige eigenaren van de camping- en sportzaak gebrs. C. en M- van Wóerkom beginnen met de ver koop. Zij kregen eerst van de burge meester nog woorden van lof te horen voor hun ondernemingslust. GEMEENTE SCHIEDAM Sluiting gemeentelijke bureaus wegens verkiezing Provinciale Staten van Zuid- Holland De bureaus van de gemeente-secretarie, het bu reau huisvesting en het kantoor van de kassier van de gemeente, zullen op WOENSDAG 18 maart a.s. voor het publiek gesloten zijn. Het bureau van de afdeling bevolking, burgerlijke stand en militaire zaken van de gemeente-secre tarie, gevestigd Nieuwstraat 26, 2al die dag echter wel geopend zijn voor zake betreffende de BUR GERLIJKE STAND van 8.30—12.00 uur en van 13.30—14.30 uur en voor VERKIEZINGSAANGE LEGENHEDEN van 8—19 uur. Schiedam, 13 maart J970 De burgemeester van de gemeente Schiedam brengt ingevolge artikel I 8 der Kieswet ter open bare kennis, dat op woensdag 18 maart 1970 van 's morgens acht tot 's avonds zeven uur de stem ming ter verkiezing van de leden van Provinciale Staten zal plaats hebben. Hij wijst op het bepaalde in artikel 128 van het wetboek van strafrecht: Hij die opzettelijk zich voor een andar uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Schiedam, 13 maart 1970. De burgemeester. Spuitousje in 550 autokleuren. Dam 41—45, Schiedam. Telefoon 266192. Gordijnrails met deWJjsCen f 6.50 per meter. Gegoten Kope ren deurkrukken, ooit, smeed- Schledam, tel, 010—268436. PASFOTO'S klaar terwijl ti wacht. Foto Van Vuuren, Koog- straat 196, Schiedam, tel. 266270. Let op 't juiste adres. De Schiedammer (Het Rotter dams ParooU vraagt vaste BE* ZOBGERS(STBRS) voor Schie dam en omgeving. Aanmelden: Hoogstraat lpS, Schiedam, tel. 267279 's avonds na 1 uur tel. 155960. SÖ28 met gratis rechtsbijstand RECHTSBIJSTAND 30% introductie, no- claim voor iedereen voor auto's tot 6 jaar oud, J. C. RAND, alle verze keringen, Mathenesser- weg 47a, Rotterdam, Tel. 010—371057, ook 's avonds. Uitoefening kiesrecht door personen die in dienstbetrekking zijn De burgemeester van de gemeente Schiedam herinnert in verband met de aanstaande stemming ter verkiezing van de leden van Provinciale Sta ten aan de onderstaande bepalingen der kieswet. l. Volgens artikel X ÏQ der Kieswet is Iedere werkgever verplicht te zorgen, dat iedere werknemer, die bij hem in dienstbetrekking is en bevoegd is aan de stemming deel te nemen, voor zover deze niet buiten de tijd van zijn dienstbetrekking aan de verkiezing kan deelne men, daartoe de gelegenheid krijgt. Deze ver plichting geldt niet ten aanzien van de werkne mers, die uit hoofde van hun dienstbetrekking binnen de Voor de stemming bepaalde tijd niet vertoeven in een gemeente, waar zij aan de stemming kunnen deelnemen, of in een aan grenzende gemeente, tenzij om aan de stem ming deel te nemen niet meer dan gedurende twee achtereenvolgende uren verhinderd zullen zijn, hun arbeid te verrichten. 2. Op grond van artikel X 9 der Kieswet wordt de werkgever die de hierboven vermelde, hem opgelegde verplichting niet nakomt, gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste vijfenzeventig gulden. Schiedam, 13 maart 1970. De burgemeester.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2