Ménsen moeten sfeer en individualiteit geven aan de oude binnenstad Het is boeiend werk om zulke plannen te maken Havenloodsdienst zal nog Schiedams blijven BART C. VAN GENT, PLANOLOOG SCHIEDAM MORRIS""™ SCHIEDAM 'WAL DO" EIGEN BRANDWEERPOST Instuif-programma vanROSSUM KOOPAVOND OP 26 MAART Trouwen in de museumaula of vm. Rijks-hbs Burgemeester Heusdens opende expositie Voorlichting brnnenstadsplan Kleuters naar de Tierelier Th. Sabel wordt havenmeester OOK RIJNMOND DRINGT AAN OPBEHOUD STAELDUIN Ontmoeting met Nederlandse schrijvers Discodansen Sloopy Kerkdiensten FABRIEK VAN LANDBOUWMACHINES ie FREZER ir MACHINE-BANKWERKER ONGESCHOOLDEN C. VAN DER LELY N.V. oL. Aute:/09i'Ei rti:b:i!JiT a. ASSISTENT (E) b. telefoniste/typiste administratieve medewerker gemeenteziekenhuis gemeente Schiedam j zaterdag 14 maart 1970 - pagina 5 door D, A. Buschkens „Er zit wel degelijk een continuïteit van het Structuurplan Schie dam van enkele jaren terug naar de planstudie, zoals die kortgeleden op tafel is gekomen. Toen ik aan het Structuurplan werkte had ik echt wel dezelfde ideëen ea opvattingen, die in de planstudie mis schien wat beter naar buiten zijn gekomen. Ja, dat is wel mogelijk. Maar denk er aan, een Structuurplan is een beleidsstuk, een leidraad voor het gemeentebestuur. Niet gedetailleerd, maar een werkstuk aan de hand waarvan een keuze gemaakt kan worden. Maar géén vormgeving! Dat kwam pas in het studieplan. Toen kon ik drie dimensionaal gaan denken. Gestalte geven aan mijn ideëen, aan de vormen die.beleefbaar zijn. Wat je ziet, wanneer je door de straten loopt." Barf, C. van Gent, klein van stuk, bescheiden, blond snorretje in een wat peinzend, onbewogen gezicht dat echter kan opflitsen by 'n harteHjk-öaverende lach, verzorgt het planologische deel in het omvangrijke werk voor de ontwik kelingsplannen voor de binnenstad van Schiedam. Hij kijkt verbaasd, wanneer ik hem verwijt dat uit dc planstudie een heel andere geest spreekt, meer mens-ge richt, meer stedelijk-geëngageerd, dan uit het Structuurplan, een kil zakelijk rapport, met veel aandacht voor eco nomische en middenstandsproblemen, winkelvloeroppervlaktes In vierkante •meters en zo meer, waartussen de mens-van-de-binnenstad verloren is gegaan. „Bij het werk aan het Structuur plan had ik wel degelijk de mens voor ogen. Maar dan de mens als massa, als totaliteit. Of als groep. Maar nu, m de plantstudie, kan ik me richten to de mens als individu. Over de mens die tussen, over binnenplaatsjes waar men de stilte vindt. In het Structuur plan kon dat niet. Toen werd mij ge vraagd om cijfers te produceren, pagi na's vol cijfers. Men stelde toen: vat gaat er uit en wat komt er in de plaats voor terug. Da was heus zo leuk niet om dat allemaal op te diepen cn uit te rekenen". Maar waarom is er in het Struc tuurplan dan niet duidelijker naai' vo ren gebracht, dat er wel degelijk uit gewerkte en alternatieve plannen zou den volgen, waann het wonen en le ven in de binnenstad belicht zou wor den? De heer Van Gent geeft niet voetstoots toe dat er iets aan de pre sentatie van de plannen gehaperd kan hebben. Eigenlijk nog steeds man keert. „Ik heb zo'n hekel aan dat schrijven. Ik kan het ook niet. Popu laire uiteenzettingen liggen me niet!" We pralen in z'n werkkamer in een onaantrekkelijk kantorenblok aan de Hang in Rotterdam, Aan een tafel vol tekeningen en rapporten. Een tekenta fel, eveneens heiaden met vele tcken- vcllcn. Het wijde raam kijkt uit op de stoere, quasie-antieke toren van het Rotterdamse stadhnis, afgeschermd door een rommelige maar levendige achterkant van een blok flatwoningen, naast het pot-dichte front van een ou der blok lelijke woningen. Daarvoor het water van de Hang („geen functie, kan wel weg"), naast een parkeerga rage in aanbouw. Er achter een par keerterrein („in het weekend een af schuwelijke lege vlakte, om angstig van te worden". Maar aan de wand van de kamer hangt het structuurplan voor de ge meente Zoetermeer. Een langzamer hand vermaard geworden ontwerp plan van de heer Van Gent, omdat daar voor het eerst in Nederland een goede inspraak is. „Zo moet het ook. Alle mensen die er bij betrokken zijn, moeten rond é&n tafel gaan zitten. Hot stadsbestuur, de planologen/archiiec- ten, de bouwers, maar <5ók de men sen die er wonen. En dan de midden standers. Dat is mooi werk. Door die samenwerking zijn de uiteindelijke bestemmingsplannen anders en beter geworden dan het oorspronkelijke structuurplan". Zou dat dan in Schiedam ook niet kunnen? De heer Van Gent lacht en zwijgt. Hij is er erg voor geporteerd, maar ja „Dan. moet er bij de burgerij toch wel een dirang zijn om mee te praten". Hij is niet kapot van de resultaten van de „inspraak", geleverd bij het Structuurplan! Maar dat ziet hij ken nelijk niet als zijn terrein. Houvast „Ik heb de opdracht om een recon structieplan voor de binnenstad van Schiedam te ontwerpen, nee, zonder verdere voorwaarden, bijzonder prettig gevonden, 'n Heel boeiend werk. In Zoetermeer moest ik inder daad werken met een lege polder rond een dorpskern. In Schiedam waren er veel meer aanknopingspunten." „Pledderus heeft eens gezegd, er zijn zó veel gegevens in Schiedam, waar je houvast aan hebt, dat het ont werp er vanzelf uitrolt. De kromme lijnen van de Schie en de aanwezige JWRS* SCHIEDAM, zaterdag De Instuif Schiedam heeft zondag 15 maart weer een avond in gebouw Arcade met dansmuziek van de Lightnings, een close-harmony formatie. Op zondag 22 maart komt, op veler verzoek, weder om Jessy's New Selection bij de In stuif, die verder op tweede paasdaf een paasbal organiseert met Studio- drive-in-discotheek. Rijn hebben het Structuurplan ge maakt. Ik heb Schiedam gezien in de totaliteit van de Rijnmond. Met rela ties tot do Rotterdamse haven, maar ook tot het recreatiegebied Midden- Delfland", In de binnenstad zelf is de Hoog straat zo'n houvast. „Vooral die prachtige kromme lijn. Zó maken ze die tegenwoordig niet meer en dat is wel jammer. En dan die verscheiden heid van bouw. Elk pand staat op zich zelf. Het gaat om de ribbels van de onderdelen en dan geeft het niet dat or 'n pandje verbouwd wordt. Want het gaat dan om één pand. Geen ver velende horizontale lijnen als in de nieuwe winkelstraten. Ook oude ver vallen pandjes die op zich zelf waar deloos zijn, zijn waardevol in het ge heel". „Vroeger waren er de vestingbou wers die de omvang van de stad be paalden. maar de poorters zelf bouw den de stad. Het zijn de mensen, de bewoners, die de stad bouwen. Zo knjg je de eenheid van maat. Jam mer, dat in zo vele oude binnensteden architecten bi] verbouwingen zich niet aan die maat houden. Dan gaat veel moois verloren. Ook voor Schie dam geldt dat nu. Ménsen moeten het doen, het particulier initiatief, zij m-oeten een sfeer scheppen! Dat is wait de individualiteit geeft aan een oude stad". Monumenten „Ook monumenten zijn belangrijk; die vormen het gezicht van Schiedam, Het museum cn de Undenbof, het stadhuis cn natuurlijk de Grote kerk. Die is onaantastbaar, blijft eeuwig staan. Maar ook de Beurs en dat hoekje bij de Dajn met dat mooie, smalle, hoge winkeltje. En verder bij het zakkendragershuisje, daar moet een pleintje achter komen, dat kan fijn worden," „Maar de monumenten, net als de structuur van de stad, moeten te ge bruiken zijn. Je moet ze niet tegen de behoefte fn handhaven. Niet als die Heemschutters, die beschermen monu menten als monument. Nee, je moet die monumenten inpassen in het ge heel, als bruikbare onderdelen". „De havens? Héél waardevol! Prachtig die tegenstelling tussen steen en water. Waarom willen de mensen toch altijd maar havens gaan dempen! Wat knjg je dan? Parkeerplaatsen! De stad wordt er altijd minder door. Jazeker, dat geldt beslist ook voor de Nieuwe Haven helemaal geen dood end! Kijk nu eens de ene oever ligt waarachter nog hoger dan de andere, dat is toch kostelijk. Zo krijg je een gevoel van binnen-de-stad aan de ene kant en buiiten-de-stad aan de ande re". „Dot verpest ik helemaal niet door daar een parkeergarage neer te zetten! Kom nou toch. Dat wordt juist een reuze fijne entree naar de binnenstad, bij die grote invoorweg. Die garage laat aan de Lange Haven de bestaan de bebouwing intact en aan de West- vest bij de molen de Walvis heb ik fijne schakel-flatjes gedacht, die de garage aan het gezicht onttrekken. Aan de andere kant van de invoer- weg bij de Korte Haven ook zo. Leuke flatjes met veel groen langs het water. Ja, de Westvest als doorgaande weg moet natuurlijk dicht. Anders wordt dat maar een verkorting van de ring weg en dat is de bedoeling niet". Geen voorkeur Dan komt de onvermüdelpe vraag: wat verdient de voorkeur Plan A de „grote omloop" of Plan B, nadruk op het winkelcentrum? De heer Vau Geut lacht. „Ik spreek me niet uit over een voorkeur- Beide plannen hebben voordelen ên nadelen." „Plan A is misschien wat aantrek kelijker, omdat de bestaande struc tuur niet zo aangetast wordt en je kan er eigenlijk wel meteen mee beginnen, bij stukjes en beetjes. Maar je bent wel meer afhankelijk van het particu liere initiatief. Als de middenstanders er niet in geloven door de winkels langs de grote omloop op peil te hou den, dan ben je nérgens. Bij Plan B is dat organisatorisch makkelijker, ook door inschakeling bijvoorbeeld van een planontwikkelingsbureau. En je kan klein beginnen en naar behoefte het plan uitbreiden". Maar belde plannen zijn, naar mijn meing voor Scdiiedatn aanvaardbaar. En goed uitvoerbaar. Ik heb het bij zonder prettig gevonden deze plannen te mogen. Boelend werk!" De Alexanderpolder id Rotterdam heeft de beschikking gekregen over een eigen brandweerpost, schuin tegenover het station van de Neder landse spoorwegen, De brandweer post is van tijdelijke aard en is be doeld voor de eerste uitruk naar branden in de polder en Ommoord. In het gebouwtje, dat enkele jaren zal blijven dienen als brandweer post, is voor die eerste uitruk een tankautospuit gestationeerd. Verder zijn er zes brandweerlieden om de wagen te bemannen. De voorschriften bepalen, dat de brandweerauto binnen vijf minuten op de plaats van de brand moet kun nen zijn. „Voor de Alexanderpolder en Om moord is de brandveiligheid met deze post voldoende gewaarborgd. We zullen mettertijd de beschikking over een grotere post krijgen op het terein van de toekomstige vuilver branding, maar dat duurt nog wel enkele jaren", aldus brandweerdi recteur ir. I. van der Kooi. De eerste uitruk in dit gebied kan zonodig gevolgd worden door assis tentie van de brandweerposten Zaagmolenkade (voor het noordelijke gedeelte, dus ook Ommoord} en Bos- land voor het meer zuidelijke deel. (•ADVERTENTIE) Automobielbedrijf V. Beverenstraat 5 - Schiedam Tel. 266561 - Privé 156123 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. De Schie damse Handels- en Bedrlifsraad heeft namens vele winkeliers 3an b, en w. gevraagd om op donderdagavond 26 maart koopavond te mogen houden. De volgende avond is nl. Goede Vrij dag en volgens de Winkelsluitingswet mogen op die dag geen koopavonden worden gehouden. Maar juist omdat het gaat om het laatste weekend van het kwartaal en juist voor de paasdagen, wordt het wegvallen van de wekelijkse koop avond als een gemis gevoeld. Vandaar het verzoek aan b. en w. om vrijstel ling van de regelingen. Aangezien er steeds meor gebruik wordt gemaakt van dc wekelijkse koopavonden zijn b. en w, bereid aan het verzoek te voldoen, maar de be slissing ligt bij de raad. SCHIEDAM, zaterdag Om te kun nen trouwen in Schiedam zal men niet langer uitsluitend aangewezen z(jn de raadszaal ïn het stadhuis aan de Grote Markt. Wanneer de gemeente raad er mee akkoord gaat, zal het voortaan ook kunnen in de statige aula van het Sted, Museum aan de Hoog straat en zelfs in het voormalige ge bouw van de K(jks-hbs aan de Over- scblesestraat 2, waar immers de afd. Bevolking van de gemeente zal wor den ondergebracht. De behoefte om op verschillende plaatsen in Schiedam tegelijk te kun nen trouwen wordt steeds groter. Zo melden b. en w. Vooral in de drukke trouwmaanden november en decem ber wordt het wenselijk dat ook op andere plaatsen huwelijken kunnen worden gesloten. Dat kon sinds 1949 eigenlijk ook al in de aula van het museum, maar dan alleen wanneer de raadzaal van. het stadhuis m gebruik was voor verga deringen of zo iets. Nu willen b. en w. ook officieel aula en voormalige Rïjks-hbs-gébouw aanwijzen als deel van het „huis der gemeente" waar hu welijken kunnen worden, gesloten. Dt Rijks-hbs dan meer speciaal voor de eetparen die in stilte wensen te trou wen en dan geen gebruik willen ma ken van raadzaal of aula. Dat zal dan kunnen in de z.g. ondertrouwkamer. VLAARDINGEN. ln de Burger zaal van het stadhuis heeft burge meester mr J. Heusdens vrijdagavond de grote tentoonstelling geopend, ter gelegenheid van het vijfde lustrum van de bevrijding van Nederland. De eerste burger deed dart met het uit spreken van de wens, dat vele ou deren en jongeren da weg zullen weten te vinden naar het Visserijmu seum. Tevoren had mr Heusdens de na druk gelegd op de betekenis van de tentoonstelling, die als titel heeft Toen oud en jong samengingen. Willen we telkens het feest van de bevrijding opnieuw duidelijk worden gemaakt vieren als volk dan moet iedere keer het waarom. Dat antwoord kan worden gegeven als we een blik te rugwerpen naar de jaren 1940-X945, Het was ieders vurige wens om onze verloren gegane onafhankelijkheid weer terug te krijgen, aldus mr Heusdens. Hij merkte op, dat het aantal steeds kleiner wordt van degenen, die de oorlogsjaren bewust hebben meege maakt. En er breekt een tijd aan, dat niemand meer kan zeggen, de oorlogs jaren 40-45 te hebben meegemaakt. Willen we in de toekomst de bevrij ding blijven herdenken en vieren dan is het de plicht van de bewustlevende generatie om steeds opnieuw bet waarom van het herdenken en feest vieren, in herinnering te brengen. Het heeft alleen dan zin, als de erva ringen, opgedaan in de oorlogsjaren steeds worden doorgegeven en we blijven zeggen en handelen „1940-1945 dat nooit meer". De expositie, ingericht door de heer J. Anderson werd daarna door de ge nodigden bezocht in het Visserijmu- seum. (Va-n een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. Omdat de openbare voorlichtingsbijeenkomst over het binnenstadsplan, die op 3.3 maart in een kleine zaal van het Sted. Museum ia gehouden, veel belangstel ling heeft getrokken, wijst het ge meentebestuur er op dat het aanbeve ling verdient voor de volgende soort gelijke bijeenkomsten van te voren gratis kaarten aan te vragen. Dat kan geschieden bij de afd Openbare Wer ken van dc gemeentesecretarie. Oude Kerkhof 19, telefoon 269501, toestel 49. De volgende avonden zullen gehou den worden op dinsdag 17 maart, dinsdag 24 maart, vrijdag 10 april en de slotbijeenkomst op vrijdag 15 mei. SCHIEDAM, zaterdag De kleutertjes in Schiedam zullen voortaan gaan naar scholen die gezellige namen dragen. De open bare kleuterscholen waren name lijk officieel niet voorzien van een naam (uitgezonderd de Maria- en de Alidakleulerschool), zodat men altijd zat met stijve aandui dingen als „de kleuterschool aan de Burgemeester van Haareïilaan 954" of zo. Op verzoek van de hoofdleid ster rijft de namen ontleend aan de „spelletjessfeer'', aangepast aan de kleuters zelf dus. Voorge steld worden Het Draaitolletje (kleuterschool Laan 1), Tierelier (Dwarsstraat 4), De Mallemolen (Ed. van Beinumlaan 84), De Ze vensprong (Fahrenheitstraat 2), Olleke Bolleke (Thorbeckesingel 2), Het Keteltje (Schledamsewee 65), Dombo (Min. Donkerstraat 2), De Bibelebontseberg (Peter van Am-ooylaan 5), De Harlekijn (Burg. v. Haarenlaan 954) en Het Stokpaardje (Frans Halsplein 37). SCHIEDAM, zaterdag B. en w. zijn van mening dat voorlopig geen verandering dient te worden gebracht ln de positie van de havenloodsdienst Van de gemeente Schiedam en ook dat er geen aanleiding is om een wijziging te brengen in de positie van de ge meentelijke Havendienst. Mocht ech ter later van hogerhand dc totaliteit van de loodsdienst in het gehele ge bied van Rijnmond aan de orde wor den gesteld, dan zal het College een dergelijk initiatief positief henaderen en dan overleg plegen met de gemeen teraad. De positie van de havenloodsdienst is overigens wel onderwerp van studie geweest en met Rotterdam is overleg gepleegd over de vraag of hot wense lijk is de loodsdienst over te dragen aan die gemeente. Daarbij is gebleken dat een even tuele overname van de loodsdienst, vooral wat het verhalen van schepen bij dé' bedrijven betreft, zo- ■danüge problemen met zich meebrengt, dat het een onrendabele zaak wordt, Wat inhoudt dat bij overname jaar lijks een niet onbelangrijk bedrag aan Rotterdam zou moeten worden be taald. Bovendien rees de vraag wat er dan zou moeten gebeuren met de gemeen telijke Havendienst, Gebleken is dat de verantwoordelijkheid voor de ha vendienst en de loodsdienst in ëen hand, dient te blijven, rekening hou dend met cte algemene gang van zaken en met eventuele calamiteiten. De betrokken Schiedamse bedrij ven, Werf Wilton Fijenoord en de Scheepsbouw Mij Nieuwe Waterweg bleken bij navraag zeer tevreden met de huidige gang van Z3ken; er wordt veel prijs gesteld op handhaving van de bestaande toestand. Indien de loodsdienst zou overgaan naar een grotere formatie, dan zou men te maken knjgen met problemen, die allen, die alleen maar storend kunnen werken, gezien de eisen van de rederijen; snel klaar, snel verhalen, sn©l weg. De loodsdienst geeft op basis van de begroting 1970 een nadelig saldo van f19.000. Doch de verhoging van de loodsgelden met telkens 25% op l maart en 1 juli as. zal de inkomsten met ca. f 85.000 per jaar doen stijgen, welke stijging bij een budiget van 1225.000 niet geheel zal opgaan aan loon- en prijsstijgingen. Zo delen b. en w. de raad mede. Nu de positie van Havendienst en van loodsdienst ia geregeld, kan ook «en einde gemaakt worden aan de si tuatie waarbij de functie van haven meester niet werd vervuld, B. en w. stellen de raad voor om de waarnemend havenmeester, de heer R. Gording, die bereid was na het be reiken van de 65-jarige leeftijd. no§ encge maanden in dienst te blijven, per 1 mei eervol ontslag te verlenen. Per gelijke datum kan dan zot haven meester worden benoemd de heer Th. Sabel, thans havenloods bij de Haven dienst. Het is de bedoeling dat de nieuwe havenmeester op normale wijze loodsdiensten zal verrichten. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag Het dage lijks bestuur van het openbaar li chaam Rijnmond heeft er by de mi nisters van recreatie en van ruimtelij ke ordening en bjj gedeputeerde staten met klem aangedrongen op bet behoud van het Staelduinse bos als recreatie- en natuurgebied. Zoals bekend heeft de Rotterdamse Golfclub het plan een deel van het bos geschikt te maken voor golfbaan. Hiertegen hebben tal van natuurlief hebbers geprotesteerd. Het Rij nmondbestuur verzoekt de bewindslieden voorts dat deel van hei Staelduinse bos, dat eigendom is van het rij'k en verboden gebied, open te stellen voor het publiek. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. Vril veel Schiedamse jongeren grepen Kiste«h de gelegenheid aan om persoonlijk kennis te maken met drie bekende Nederlandse auteurs. De ver. vrien den van het Stedelijk Museum organi seerde hiervoor ln de aula een literai re avond, een opzet die mogelijkheden voor de toekomst inhoudt. Wie nu wie was viel eerst op te maken toen de drie schrijvers uit ei gen werk voorlazen. Kees Schippers (onverstaanbaar) maakte een herken ning moeilijk, zo niet onmogelijk. Meer direct contact met zijn gehoor kreeg de Dordtenaar Cecs Buddtögh, bij het citeren uit zijn bestiarium; „Het bezoek kan afscheid nemen" verschenen in 1968. Aansprekende hu mor en satire gepresenteerd In. een monotone verteltrant doch boeiend, Als derde van het klaverblad las Jan Bernlef voor uit een nog niet uitgege ven bundel korte gedichten. Werken van de drie auteurs waren geëxposeerd. Ze werden, verkocht al dan niet gesigneerd door de schrijver. SCHIEDAM, azterdag De disco- dub „Sloopy" organiseert vanavond zatedag 14 maart in bet wijkcentrum. Boerderij Landvreugd in Groenoord weer disco-dansen. Om precies acht uur wordt Sloopy's tune op de draai tafels gelegd. De belangstelling voor de discoclub is zo groot, dat het be stuur heeft moeten besluiten een ledenstop in te stellen. SCHIEDAM, Ondertrouwd: JP B Bic mans, 23 jr. en L.AM.J. van Zufjlen, 21 Jr.; P. de Bleyser. 23 Jr. en MT. van Oeveren, 20 jr.; SJ. BreeUveld, 22 Jr. en NA. Kal den, 21 Jr.; J. van der Kraan, 21 j:. en MP. Hoogstad, 20 jr.; KJ. Kupertts, 2i jr. en A. Broeren. 17 jr.; D. Mooiman. 2g jr. en J.F.M. van der Steen. 22 jr.; CM. van den Nouwland, 23 jr. en D. van LoopUt, 18 jr.; CU. Peet, 20 jr. en M J- Kte nekaort, 20 jr.; M. Relnders, 20 jr. en E.AM Venviel, 16 jr.; E. Schot. 21 jr. en m. Maltha. 18 jr.; C.J. Seas. 19 jr. en E.A. de RoO, 21 jr.; N. Koolj, 22 Jr.; J.A. Verbiest. 21 jr. en G.A. Pastoor, 20 jr.; J. Wuister, 24 jr. en H. van Hattem, 23 jr.; H.G. van Zetten, 21 Jr. en D. de Lange, IB jr. Gehuwd: S.M. Veenbrlolc, 23 jr. en G.P. Vosmeljer, 19 jr.; A. van Ruiven, 23 jr. en C.C, Snoeli. 19 jr.; T.J. Buitendijk, 23 jr. en A.M. Burcksen. 20 Jr.; KP. Zuurmond, 26 jr. en L.C.I Kramer, 30 jr.; A.J. Coüée, 21 jr. en N.AJI. Govers, 20 Jr.: C van Kat wijk. 23 jr. en J.A Schonevetd, 20 Jr. Geboren: Edwin z v. A. C. Vollebregt en P. Sterk, W Ika z.v. W. Ommuring en R J S. lartée, Jeroen z.v. M. C. A. Emmereeel en o. de Munnik, Sylvia 4 v. A. Litigen en A. Bioni cs verleden: J. van den Hoek, 74 jr.. M.C. Blanker, 65 jr., J. de Man, 67 jr, -H, den Uljl, 63 jr., H.J. Lagrouw, 78 jr. SCHIEDAM Ned- Hervormde Gem. Grote kerk: 10 uur ds. A. Ie Co, 17 uur ds. A. Gooijer (Delft) en 19 uur ds. Vos (Delfshaven). Betbelkexk: 10 uur ds. H. J. Groenewegen. Opstandlngskerk: 10 uur ds. J. W. Zimmerman en 19 uur ds. A. be Coq; Jeugddienst. Vredeskerk; 10 uur ds. J. O. Jansen. Hcrv. Gem. KctheL. Dorpskerk: 10 uur ds. S. Gerbrandy ea 19 uur ds A. B. Nauta (Vlaardingen). St. Martlnuskerk: 0.3Ü uur ds. E. Verwaal en 19.15 uur Oecumenische dienst, onderwerp: „medepUjden". Ntd. Herv. Geref. Evang- Gebouw Irene: 10 uur dhr. D. G. v.d. Hoeven (Benthuizen). Grote kerk: 17 uur ds. a, gooijer (Delft). Ned. Pret. Bond. Westvest 90: 10.36 uur ds. J, Zuurdeeg (Maörssen). Evang. Enth. Gcm. 10 UUr ds. A. Steln- hart. Leger des Heils. Lange Haven 27: 10 uur en 19.30 uur samenkomsten. Hoogstraat: 18.30 uur Openluchtsamenkomst. AUe bijeenkomsten o.l.v. kapitein en mevr, H, J. Rentjnk-Geboers. w Voor de uitvoerende afdeling van onze technische dienst vragen wij een vakbe kwame met Bemetel opleiding (universele freesmachines) met Bemetel-opleichng en kennis van elektrisch lassen. De werzaamheden van de technische dienst bestaan, naast de uitvoering van diverse onderhouds- en reparatiewerkzaamheden uit de nieuwbouw van machine-hulpstukken en mechanische projecten. Hiertoe is een ruime werkplaats ingericht naast ons produköebcdrijf. Wij bieden een vast weekloon, goede werkomstandigheden in een klein team van vaklieden. Tevens vragen wij voor transport en expeditiewerkzaamheden Eigen vervoer naar Vlaardingen, Schiedam en het gehele Westland. Schriftelijke sollicitaties aan onder staand adres, ter attentie van de perso neelschef, die eventueel telefonisch na dere inlichtingen kan verstrekken, van maandag tot en met vrijdag tussen 8 en 17 uur onder nr 01899—2644 en zater dags tussen 10 en 12 uur onder nr 01899—3755. WEVERSKADE 10 MAASLAND TEL. 01898-2644 De Schiedammer (Het Rotter damse Parool) VASTE BE- ZORG-BpsSTERSvoor Schie dam e« omstreken A&nm tel 267279, "s avonds na 7 uur t 155950. SOZï Kapsalon Hélene De Salon voor de bet ore permanent. Al onze parmanenten exclusief BTW. Gratis halen cn brengen er luxe auto voor permanen ten. Kapsalon Héïéne. Item- hranótlaan 22. Schiedam, 5250 Personeel gevraagd Diversen CITROEN Werkplaats: Eökshveg 88-90; Quiek-servies SmgaUI-4J, Setóedtan Foto, film en projectie Pasfoto's klaar teïwijl u wacht Foto van Vuuren. Hoogstraat 106. Schiedam. Tel. 265720. Let op juiste adres. Site ln hot nieuwe ziekenhuis kan worden ge plaatst een JAMES WALKER CO. (NEDERLAND) N.V. vraagt voor spoedige indiensttreding voor haar klein kantoor te Schiedam voor de boekhouding. Wij geven de voorkeur aan een medewerker(ster) die goed, vlot en accuraat kan werken. Enige kantoorervaring is daarom vereist, met enige kennis van de Engelse taal. Geboden wordt: gevarieerd werk, prettige sfeer en goede honorering. Soil, te richten aan James Walker Co (Neder land N.V.), A. W. G-. Fokkerstraat 551, Schiedam, tel. 151833. Leeftijd ±18 jaar. Bij voorkeur Mulo/Mavo-oplelding. Salaris afhankelijk van opleiding en leeftijd. tl Belangstellenden verzoeken w// binnen 10 dagen te schrijven, onder vermelding van vekaturenummer 7509 een da administrateur, Burgemeester Kneppertlaan 25

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2