Burgemeester Roelfsma schiet 'De .Ketel' open jongedame mimm zwemmeester(es) HARDE KNAL EN VEEL ROOK UIT KANON Vakwerk van acht duivels $7 'Schiedam" en Excelsior '20 moeten kansen benutten SCHIEDAM „GOEDE NAAM VOOR WINKEL CENTRUM IN GROENOORD" Feestelijk Vlot verlopen Goede naam □r." rêwM* m In Passage, Gaudeamus Concours trelct record aantal deelnemers J. J. J. B. Collignon bij jubileum onderscheiden Kerkdienst met muziek en zang Nieuwe showroom fa. W. van Kleef Klaverj asconeours Ons Genoegen-W est Michel Cardena, in Galerie Punt Vier Discoclub Sloopy Inlichtingen kiezersregister medewerkers sociale dienst gemeente schiedam Jonge vlotte kelner idem buffetjuffrouw CHAUFFEUR MEM 3I1Ö0 MIEMIES KOERIERSTERS auto verzekering Gemeente Schiedam STEMMEN BIJ VOLMACHT vrijdag 20 maart 1970 - pagina 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag Een zeer luid kanonschot, gevolgd door een. enorme rookontwikke ling luidde gisteren de officiële opening in van winkelcentrum de Ketel aan de Borodinlaan in G roenoord. Dc kanonnier* was Schiedams bur gemeester H. Roelfsema, die met een ferme fakkel de lont aanstak, waarna een enorme knal weerklonk en uit de loop van het kanon een aantal bal lons met daaraan een spandoek met het opschrift „welkom" de lucht in vloog. Nadat de rook was opgetrokken be gon burgemeester Roelfsema aan zijn rondgang door het centrum, gevolgd door een groot aantal nieuwsgierige kooplustigen. In elk van de 12 winkels ging de heer Roelfsema binnen om een praatje met de winkeliers te ma ken. Maar ook het koperspubliek bet zich niet onbetuigd. In de supermarkt van de heer A. Bij! waren al snel alle tachtig boodschappemvagentjes in be drijf en ook in de sigarenzaak/lec- tuurverkoop van de heer J. de Bot stroomden de klanten binnen. De bewoners van Groenoord. hebben met dit winkelcentrum de beschikking gekregen over een aantal zeer ge nuanceerd gekozen branches. Zo is er een drogisterij, groente- en fruithan del, een slagerij, een slijterij, een brood- en zuivelhandel, een ta- bak-Iectuurhandel, een bloemenhan del, een zaak met huishoudelijke arti kelen en ijzerwaren, een rijwielenhan- del, een berenmodezaak, een heren kapper en een supermarkt. Na de tocht langs de winkels stap ten de genodigden in twee autobussen en werd de feestelijke openingsdag verder in hotel-restaurant Rijnmond voortgezet. Daar sprak burgemeester Roelfsema 'n officieel openingswoord. Nadat hij door drs. G. C. J. G. van der Linden, directeur van de Neder landse Middenstands Financierings Maatschappij voor Bedrijfsobjecten N.V. (kortweg het M.B.O) bedankt was voor de openingsdaad. zei de heer Roelfsema: „Hei is vandaag een feestelijke dag. Groenoord heeft lang gewacht, maar vandaag is het dan zo ver. Het onge duld was groot, maar gelukkig is alles vlot gegaan". Voordat hij in het kort de geschie denis schetste van de totstandkoming van het winkelcentrum, sprak de bur gemeester 2ijn bewondering uit voor de winkeliers aan de Laan van Bol'es en in Keüiel, die lang hun uiterste best hebben gedaan, om de grote toe loop van klanten zo goed mogelijk op te vangen. „In 1965 begonnen de besprekingen over de winkelvoorzieningen van Groenoord en over de totale voorzie ningen. Maar al spoedig bleek, dat over een. zo groot gebied sprekend men met in één keer tot een oplossing kon ko men", aldus de burgemeester, die ver telde, dat men in november 1966 be sloot eerst maar te gaan praten over het stichten van een buurtcentrum. Daarna zijn er besprekingen geko men met het M.B.O- en het Ontwikke lingsbureau voor "Winkelcentra en die kontakten hebben volgens de bur germeester lijn m de plannen ge bracht* „Op 22 april 1968 kwam er een be sluit van. de gemeenteraad. Er werd een plan gemaakt voor de branche- verdeling. Men streefde naar zo veel mogelijk branches. De selectie van de gegadigden is overigens vlot verlopen in tegenstelling tot wat sommigen denken, U moet niet vergeten, dat er honderden gegadigden waren." De burgemeester herinnerde er aan dat de bouw erg vlot was verlopen na het slaan van de eerste paal op 12 september van het vorig jaar. De aannemer, de heer D. Baron, sprak toen de hoop uit, dat het werk voor Pasen 1970 klaar zou zijn en het centrum is binnen de gestelde termijn klaar gekomen, ondanks vorst en slecht weer. De heer Roelfsema bedankte alle instanties, die aan de realisatie van het project hebben meegewerkt en in het bijzonder het archiiektenbureau Tol, Noordhoek en de Ruyter uit Rot terdam. „Ik vind, dat de architekt er in geslaagd is een winkelcentrum te maken: klein, van opzet, maar groot van allure. Na 1945 zijn er veel centra ge bouwd, die volgens de vakpers koud aandoen. Men is er nu op uit om de intimiteit te doen voelen1', aldus de burgemeester, die vond dat in het win kelcentrum de Ketel een sfeer hangt, die aanspreekt. Hij drukte de winkeliers op het hart er voor te waken, dat die besloten sfeer en intimiteit goed verzorgd wor den. De heer Roelfsema feliciteerde de pas opgerichte winkeliersvereniging van het centrum met de naam „de Ketel". Hij vond het een goede zaak, dat die naam de historische gebondenheid «t? hk ff Burgemeester H. Roelfsema be kijkt [<n het winkelcentrum de nieuwe zaak van sigarenhande laar J. de Bot. met het oude dorp Kethel aanduidt- Een andere reden waarom luj de naam zo goed gekozen vond, was dat de oorspronkelijke betekenis van het woord „kethel" betekent: een laagte of een kuil m de streek, en dat vond de burgemeester uitstekend aansluiten bij do intimiteit van het centrum. Nadat hij er bij de winkeliers op aangedrongen had vooral een eenheid te vormen en eon goede service te verlenen aan de consument, voorspel de hij het winkelcentrum een goede toekomst en bedankte de winkeliers voor de moed om in het nieuwe pro- jekt een zaak te beginnen. Namens de jonge winkeliersvereni ging bedankte de heer A* Bijl de bur gemeester voor zijn woorden en bood hij hem als herinnering aan een ïood- koperen ketel gevuld met bloemen. Ook bedankte hij de heer D. Baron voor het geschenk in dc vorm van een grote ketel, die als verslering in het winkelcentrum hangt. De heer Baron zorgde tenslotte voor de nodige hilariteit door te zeggen, dat hij nog niet de kans had gehad om die ketel officieel aan te bieden, maar dat hij dit ondanks het vroegtijdige be dankje van de heer Bijl alsnog gaarne deed. Met „Devik 8" („De Duivelse 8") zfóu wo opnieuw in het genre van „The Dirty Dozen" beland. Plaats van handeling is dit keer niet het slagveld, maar het Diepe Zuiden van de Ver enigde Staten. Daar bevindt zich een bende illegale whiskystokers en al menig FBI-agcnt heeft er zijn einde gevonden. Tot agent Faulkner (aardige naam) de opdracht krijgt. Hij recruteert een aantal dwangarbeiders „specialisten", voor de job. Vervolgens verloopt alles volgens het geijkte patroon: de trai ning, de onderlinge conflicten, de uit eindelijke confrontatie met de gena deloze tegenstander en het beslissende ei ndgevecht (wat toch weer aan een slagveld doet denken). Regisseur Burt Topper, zelf een specialist in oorlogs films („War Hero", „Tank Comman dos", „War is Heli") heeft er zich als een iets mindere uitgave van Don Sie- gel bekwaam dooi'heen geslagen en samen met een aantal B-acteurs heeft hij precies dat afgeleverd wat er van hem verwacht werd: vakwerk. (14 j.) In het Passagetheater wordt op zon dagmiddag om 14 uur vertoond „De zonen van Katie Elder" (14 j.). (ADVERTENTIE) elke vrijdagavphd ...tot O uur open Een schoonheid van een vitrage dat is echt niet overdreven voor deze prachtige Italiaanss polyester voile bedrukt met fij ne dessins. Er zijn wel 10 verschillende dessins, allemaal even mooi. hoogopgewerkten in fraaie pas tel kleuren. Een mystère die er uit springt, van een ragfijn weefsel (weinig doorkijk}..... dat de normale prijs rond het tientje ligt zal iedereen we! kunnen begrij pennu brengen wij deze luxe vitrage voor nog géén zes gulden per meter. volte mystère 175 em hoog '9,®®" Vrijdagavond om 6 uur begint op de eerste etage de verkoop van_ deze luxe mystères van Italiaanse polyester voïfe, een ragfijn weefsel, bedrukt met hoogopgewerkte dessins in pas teltinten (kies uit 10 verschil- lende dessins}r hoogte 175cm, mob An voor noogte m Ook maandagmorgen open Ó6én ter, of schrift bes t SCHIEDAM. Gefcot«n: Blanca dv "Wever en A.A. Bakker; Wilhelmina h. T. dv W. J Storm en C. W. L, Baars; 123, dv P, de Ba ter en A. Munnik: Andy M. zv L. R Lux en D. H Clnasz Coockson; Sandra C, dv J. J. P. A. Smljers en M. A. Smelt. Overleden; P, j. de Vormer, 40 jr. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, vrijdag. Het In ternationale Gaudeamus Concours voor Vertolkers van Muziek van Onze Tijd wordt van 1 tot 6 april gehouden m de zalen van het Rotterdams Con servatorium en De Doelen. Voor het concours zijn een record aantal in schrijvingen ontvangen, namelijk 47 met in totaal 77 deelnemers, afkomstig uit 16 landen. Voor het eerst is ook Rusland vertegenwoordigd. De jury staat onder voorzitterschap van Johan van den Boogert. Als leden hebben zitting Renée Alain (Frank rijk), Italo Gomez (Italië), Constantin Simonovitch (Frankrijk) en Wanda Wilkumirska (Polen), Er zijn vijf prijzen te winnen, waarvan de groot ste ƒ3000 en de kleinste ƒ750 be draagt. Voor het fmaleconcert worden ten hoogste vijf deelnemers of deelne mende ensembles toegelaten. Iedere deelnemende solist of ensem ble Is verplicht in totaal zes werken voor de jury te spelen: tweee werken van na 1950, twee werken van Neder lands origine en twee werken in de traditionele notatie. Dc deelnemers aan het concours en de bestuursleden van de stichting Gaudeamus, die op 4 november 25 jaar bestaat, zullen door het Rotter dams gmeentëbestuur worden ont vangen. De prijswinnaars zullen op 7 april in Bern optreden en op 8 april in Utrecht. SCHIEDAM, vrijdag. De heer 3. J. J. B. Collignon, autosmeerder-mon teur bij de gemeentelijke Vcrvocrs-, Roinigings-, Ontsmettings- en Markt - dienst heeft gisteren zijn 40-jarig ju bileum gevierd bij deze VROM-dienst. Tijdens een bijeenkomst gistermid dag op het stadhuis is de jubilaris ge huldigd door burgemeester H. Roelf sema, die hem tevens de eremedaille in brons behorende bij de Orde van Oranje Nassau uitreikte. De heer Collignon, die op II decem ber 1905 in Schiedam werd geboren, woont thans aan de Van Leeuwen hoekstraat 10a. SCHIEDAM, vrijdag. In de her vormde Bethelkerk aan de Nieuwe Maasstraat zal de kerkdienst op zon dagmorgen. 22 maart om 10 uur opge luisterd worden met muziek. De Chr. Muziekvereniging Insulinde uit Vlaar- dmgen zal voor de aanvang van de dienst reeds liederen spelen, die mee gezongen kunnen worden, terwijl ook tijdens de dienst veel gezongen, wordt. SCHIEDAM. Het Automobielbe drijf \V. van Kleef te Rotterdam heeft een nieuwe showroom geopend aan het Nieuwlandplein 18-19 in Schie dam. Hierin staan de nieuwste model len Japanse auto's geëtaleerd, zoals de Honda 600, de Suzuki Fronts ert de nieuwe Toyota Carolla 1200. Het garage- en servicebedrijf van de fa. Van Kleef blijft overigens ge vestigd aan de Lekstraat 15-17, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. De kla ver jas vereniging Ons Genoegen-West organiseert op donderdag 26 maart een groot klaverjas-concours in ge bouw Arcade, aanvang 20 uur met ui teraard weer eieren als prijs. Gespeeld zal worden om 2 x 2.000 punten. Het inschrijfgeld bedraagt 1,50 per persoon. Koppels kunnen zich o.a. opgeven bij secretaris D- Op- schoor, M. C. M. de Grootstraat 49, tel. 260124. SCHIEDAM. Apotheek Gouka, Groenelaan 127, tel. 268035 neemt dit weekend van vrijdag 18 uur tot maandag 8 uur de wachtdienst van, apotheken waar en gedurende volgen de week ook de nachtdienst, In spoedgevallen, zün de huisartsen te bereiken via de telefonische Bood schappendienst op nummer 206611. Schiedams burgemeester Roelf sema lost het „startschot" voor het nieuwe winkelcentrum de Ketel. (Van een onzer sporf- medewerkers) SCHIEDAM Voor dc ama teurs uitkomende in de KNVB is er een inhaalprogramma vastge steld. Daarom spelen DHS en SVDPW niet. Wel komen Schie dam en Excelsior'20 in het veld. Met Schiedam is het een beetje een vreemde zaak. Na zo verrassend ge start te zijn, valt het team nu wat te rug. Wat daar de oorzaak van is, zal men fn de boezem van de vereniging wel weten en dat er naarstig naar een oplossing gezocht zal worden, dat is zeker. Schiedam hoort nog stéeds bij de kanshebbers, maar om daar bü te blijven zal zondag de uitwedstrijd te gen Gona gewonnen moeten worden. Precies eender is het met Excelsior '20. Ook is dit nog niet afgeschreven voor de titel maar de elf van Thurlede zullen uit van ODI moeten winnen om bij te blijven. In. de eerste klasse A van de afde ling is Martmit vrij en WF speelt thuis tegen Belvedere. Een zeer moei lijke wedstrijd achten we en als daar één winstpunt uit gehaald wordt, dan mogen de scheepsbouwers blij zijn. In B ontvangt Ursus Bolnes en hoe wel het niet gemakkelijk zal gaan, moet dat duel toch winst opleveren voor de Schiedammers. DRZ ontvangt Hekelingen. Een tegenstander, waar van winnen moeilijk zal zijn. In C is SFC vrij en Demos speelt uit tegen VOB; ook hier zullen bij een gelijk spel tevreden mensen naar Schiedam terug komen. In de tweede klasse gaat Schiedam- se Boys naar Indus en FCN ontvangt Nado V, met de meeste kans op winst. In het zaterdagvoetbal krabbelt HBSS langzaam naar een gunstiger positie. Het staat nog steeds op de voorlaatste plaats, met twee punten meer dan Barendrecht "Wellicht zor gen Aad Bierhuizen en zijn mannen zaterdag voor een overwinnig op het bezoekende Ter Leede. PPSC speelt een uitwedstrijd en RCL lijkt een te genstander die te Moppen is. In de afdeling heeft GTB verleden week weer eens gewonnen. Of dat er in de thuiswedstrijd tegen Berkel ook in zal zitten? Een gelijk spel lijkt in de lijn der verwachtingen te liggen. GSS tenslotte ontvangt Oldi en dat kan een overwinning worden. SCHIEDAM. In de Galerie Punt Vier aan de Rotterdamsedijk 339 a zal Michel Cardena tot en met 12 april zijn chauffages en tekeningen expose ren. Zondagmiddag 22 maart zal om 15,15 uur de heer T- Cruis deze expo sitie openen. SCHIEDAM. De discoclub „Sloopy" houdt op zaterdag 21 maart weer een disco-avond m het wijkcen trum Boerderij Landvreugd, De avond is een week vervroegt, omdat dit door verschillende omstandigheden niet op 28 maart 'kan. De volgende avond is weer op 4 april. Om 20 uur beginnen de dise-jockey's met draaien van platen. De burgemeester van Schiedam brengt op grond van artikel D 5 der kieswet ter openbare kennis, dat aan een ieder kosteloos inlichtingen uit het kiezersregister kunnen worden verstrekt, waaruit deze kan opmaken, of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Op grond van artikel D6 der kieswet is een ieder- bevoegd schriftelijk aan burgemeester en wethou ders verbetering van het kiezersregister te vra gen. Datum.: 20 maart 1970 De burgemeester voornoemd, H, Roelfsema LID VAN DE RIJN-SCHELDE GROEP Dok- en Werf- Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V, Schiedam Op onze Afdeling Algemene Werktuig bouw kan een geplaatst worden voor het verrichten van eenvoudige administratieve werk zaamheden, waarbij enige kennis van Engels en Duits gewenst is. Voor de vervulling van deze functie den* ken wij aan een jongedame m de leeftijd van 16-20 jaar, die een (MjULO-op- leiding heeft genoten en reeds enige kantoorervaring heeft opgedaan. Sollicitaties te richten aan de Per soneelsdienst van onze maatschappij, postbus22,Schiedam. Voorhetmaken van een afspraak voor een pereoonlijk onderhoud kunt U zich ook telefonisch met ons in verbinding stelten onder nummer (010) 26 92 00, toestel 3072. Wagens uitbreiding van de werkzaamheden kunnen bij de Sociale Dienst op administra tieve afdelingen worden geplaatst enkele Taken 1centrale varwerking van statische gegevens, 2. medewerken aan de uitbouw van de interne controle. 3. Voorbereiding tot automatisering. 4. machinate verwerking van administratieve gegevens. 5. behulpzaam zijn bij de administratieve werkzaamheden van da Algemene Bijstandswet. Vereisten: mulo-diploma of gelijkwaardige opleiding; voor de taken 1 an 2 is een vakopleiding, b.v, diploma boekhouden en zo mogelijk MBA gewenst. Aanstelling kan geschieden in de rangen schrijver (A) of adjunct-commies, (salarisgrenzen f 452 tot f 1.072) afhankelijk van leeftijd, ervaring en opleiding. 6% vak, toeslagA.O.W.- voor rekening van de gemeente I .Z. A.-ziektekostenverzekering gedeeltelijke vergoeding studiekosten, Belangstellenden verzoeken wij binnen 70 dagen ta schrijven, onder vakature- nummer 1610, met volledige personalia, opleiding en ervaring aan de directeur, postbus 197 tg Schiedam. met spoed gevraagd voor café De kleine Confian- ce, Rottordamsedijk 56, tel. 267807. Gevraagd voor spoedige indiensttreding in het bezit van de rijbewijzen B-C-E. Tevens: Mannelijk personeel voor onze wijnafdelingen en distilleerderijen. Soil, persoonlijk of schriftelijk aan: M. Cohn's Wijn- en Spirifualiënhandel N.V. Willemskade 1, Schiedam. TeL 26.47,10. Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste BE ZORGERS (STERS) voor Schie dam en omgeving. Aanmelden: Hoogstraat 106. Schiedam tel. 267270 's avonds ma 7 uur tel. V oor woning en gezin Gordijnrails met defcltfsten 6.50 per meter. Gegoten kope ren deurkrukken, ook smeedij zer bij: WAAR DAT WIEL DRAAIT. Hoogstraat 67—69, Schiedam, tel O10—2BS436. SO60 Foto, film en projectie PASFOTO'S klaar terwijl tl wacht. Foto Van Vuuren, Hoogstraat 136, Schiedam, tel. 266370, Let op 't juiste adrei. S180 met gratis rechtsbijstand. 30°/» introductie - no-eiaim voor iedereen voor auto's tot 6 jaar oud, J.C. BRAND, alle vewekeringon, Mathe- nesserweg 47a, Rotterdam. Tel. 010-371057, ook 's ajvond6. VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE GEMEENTERAAD 1. De burgemeester van Schiedam brengt ingevolge artikel K 3 der kieswet ter openbare kennis, dat ter secretarie dezer gemeente, afdeling bevolking, ca., Nieuwstraat 26, kosteloos verkrijgbaar zijn de formulieren voor de verzoekschriften om bij de a.s. stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad bij volmacht te stemmen. 2. Het verzoekscbrijft moet uiterlijk op 20 mei 1970 door de kiezer worden ingediend bij burge meester en wethouders der gemeente in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling 2l april 1970 Is opgenomen. 3. Bij het verzoekschrift moet een verklaring van de gemachtigde worden ingediend, dat deze be reid is als zodanig op te treden, alsmede, indien de gemachtigde niet in hetzelfde kiezersregister is opgenomen als de volmachtgever, een door de burgemeester der gemeente waar de gemachtigde in het kiezersregister is opgenomen, afgegeven verklaring, dat de gemachtigde op de dag der kandidaatstelling is opgenomen in het kiezersre gister van zijn gemeente en dat de bereidverkla ring van de gemachtigde in overeenstemming is met het bepaalde onder punt 5 van. deze bekend making. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemach tigde op te treden, moet op de dag der kandidaat stelling zijn opgenomen in een kiezersregister. 5. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzin gen als gemachtigde aannemen. 6. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. 7. Onder de aandacht wordt gebracht dat in de gemeenten, gelegen in het gebied van het Open baar Lichaam Rijnmond, gelijktijdig met de stemming voor de gemeenteraad, de stemming ter verkiezing van de leden van de raad van Rijn mond zal plaatsvinden. In deze gemeenten zal een verzoek, om. bij de stemming voor de gemeente raad bij volm achtte stemmen, tevens gelden voor de stemming voor de raad van Rijnmond. Datum: 20 maart 1970 De burgemeester voornoemd, H. Roelfsema „BAD GROENOORD" SCHIEDAM (Kethel) ExpL „Stichting Op enluchtbaden' Het bestuur vraagt voor het seizoen 1970; dipl. KNZB of KNBRD-A of „hulpzwemonderwijs" vereist. Sala ris 802,- tot 923,- p.m., afhankelijk van opleiding en ervaring. 42%-urige werkweek van 6 dgn. Wisselende ochtend- of xmddagdienst. Dienstkleding vry. Einde seiz. 6% vak. ioesl. en 2-5% prest.toesL Elke 14 dgn, volledig weekeinde vrij. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van opleiding en ervaring aan. de dir. B. J, Helsraa, Bachpieïn 324, Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2