'V erband tussen drugs en criminaliteit' Een Verenigd Europa moet alle Europeanen omvatten GEEN UITSPRAAK FAILLISSEMENT OMROEP 2000 Onderzoek onder 900 Nederlandse studenten door prof. dr. W. Buikhuizen en dr. R. W. Jongeman Acht maanden geëist wegens neersteken man Hoofdambtenaar tot boete van 15 mille veroordeeld voor belastingfraude Protest tegen Rusland in New York juli Tel Aviv meldt neerschieten 5 Egyptische Migs Ook waardering voor wetsontwerp dierp; roeven Rechtbank wil nog enkele gelidgen horen Versterking Slechts schijn Veranderingen Kabouters roepen 80-jarige oorlog uit Gedeeltelijke bebouwing van Hilversumse Meent Kleuter verdronken t pagina 8 - zaterdag 28 maart 1970 Prof. dr W. BUIKHUIZEN HAARLEM, zaterdag (ANP). De officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr H. Lagerwaard, heeft donderdag tegen de 29-jarige Turkse PTT-hulpkracht H. C. uit Zaandam, die terechtstond wegens poging tot doodslag, een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek van voorar rest geëist. Op nieuwjaarsdag had verdachte, die op kamers woonde op de achtste verdieping van een flatgebouw in Zaandam, enkele landgenoten op be zoek. Er was een ruzie ontstaan die uitliep op een vechtpartij. Verdachte bracht een 40-jarige landgenoot in de keuken van de flat met een mes enke le steken toe, waardoor het slachtoffer de linkernier en de milt moest missen. Gisteren verklaarde hij aangevallen te zijn en de indruk gehad te hebben dat zijn landgenoot hem wilde vermoor den. De officier van justitie was echter van oordeel, dat geen beroep op nood weer kon worden gedaan. Bij de strafmaat wilde hij er rekening mee houden, dat de Turk na de uitvoering van de straf uitgewezen zal worden en dat een verblijf in de gevangenis door gebrek aan communicatie minder gunstig voor de man zal werken. Uitspraak op 9 apriL (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, zaterdag Drug gebruikers plegen gemiddeld meer misdrijven dan niet-ge- bruikers. Dit is één van de con clusies uit een onderzoek, dat prof. dr. J. Buikhuisen en dr. R. W. Jongman, beiden verbonden aan het Criminologisch Instituut te Groningen, hebben ingesteld onder ruim 900 (mannelijke) studenten van de Nederlandse universiteiten. Het onderzoek is gepubliceerd in het vandaag ver schenen april-nummer van het Nederlands Tijdschrift voor Cri minologie. Van de onderzochte groep bleken er 90 één of meermalen drugs in hoofdzaak marihuana en hasjiesj te hebben gebruikt. Hiervan gaf 58% toe tenminste eenmaal een vermogensde lict te hebben gepleegd, tegen 38% van de niet-gebruikers; ruim 17% bleek zich schuldig te hebben gemaakt aan een seksueel delict, tegen 0% van de niet-gebruikers; 53% bleek wei eens te hebben gefraudeerd, tegen ruim 38%, terwijl 50% van de gebrui kers toegaf zich één of meermalen te hebben schuldig gemaakt aan vernie ling, tegen 26% van de niefc-gebrui- kers. Prof. Buikhuisen en dr Jongman, concluderen in het Tijdschrift voor Criminologie, dat voor alle typen de licten geldt, dat zij vaker worden be- dreven door druggebruikers dan door: niet-gebruikers. Dit maakt het niet, waarschijnlijk, dat drug-gebruiker: een willekeurige doorsneegroep vor men, aldus beide onderzoekers. Zij stellen vorder dat van een sa menhang van drug-gebruik met be paalde typen delicten niets is geble ken. „Wc kunnen niet anders doen dan aannemen, dat er met deze groep meer aan de hand is," aldus prof. Buikhuisen en dr Jongman. (Van een onzer verslaggevers) MAASTRICHT, zaterdag. De Maastrichtse rechtbank heeft de 55- jarige technisch hoofdambtenaar van de Provinciale Limburgse Elektrici teitsmaatschappij, H. de E. uit Maas tricht, wegens belastingfraude veroor deeld tot drie maanden voorwaarde lijke en een boete van 15.000 gulden. De 66-jarlge hoofdmonteor bij de PLEM, J. K. uit Meerssen, werd voor hetzelfde feit verootdi'Cld tot duizend gulden boete. De tussen 62 en 68 niet opgegeven inkomsten van de verdachten waren volgens de officier van justitie uit een grootscheepse corruptie bij de PLEM ontstaan. De hoofdambtenaar had bij het uitgeven van grond- en kabelwer- ken als adviseur van de PLEM-diree- tie misbruik gemaakt van vertrouwen en zich door een Geleense aannemers firma zwaar laten betalen. - A De 23-jarige Jasja Kazakow, die vorig jaar uit Rusland emigreerde naar Israël, houdt sinds drie dagen een demonstratieve honger staking voor het gebouw van de Verenigde Naties in New York, Hij zegt te zuilen doorgaan tot zijn ouders zat worden toegestaan Rusland te verlaten. Op het bord de leuze: „Sowjet-Unie, laat mijn familie en mijn volk vrij". TEL AVIV, zaterdag (AP). - B« luchtgevechten boven Port Suez en bet zuidelijke gedeelte van het Suez- kanaal hebben Israëlische vliegtuigen gistermorgen v'tff Egyptische MiGs neergehaald. Aldus meldt Tel Aviv. Volgens Egypte is één Israëlisch vlieg tuig neergeschoten en een tweede geraakt De Egyptische jagers vielen, aan terwijl de Israëlische machines op weg waren naar te bombarderen doe len langs bet zuidelijke gedeelte van het kanaal en de Golf van Suez. De Israeli's zeggen in de afgelopen drie dagen nu in totaal negen Egypti sche MiGs te hebben vernietigd en sinds het einde van de juni-ooriog van 1967 85 machines. Al hun machines zouden veilig zijn teruggekeerd. Aan het vijf minuten durende ge vecht werd door ongeveer veertig vliegtuigen deelgenomen. Waarnemers geloven dat de ongebruikelijk felle Egyptische tegenstand er op wijst dat belangrijke doelen werden aangevallen.: Israël wil met zijn huidige luchtaan vallen vermoedelijk voorkomen dat de, moderne SAM-3-raketten worden ge ïnstalleerd. DEK HAAG. zaterdag (ANP) Do Nederlandse Anti-vivisectie Stichting heeft waardering voor het wetsont werp op dc dierproeven. Dit in tegen stelling tot de mening van de Neder landse Bond tot Bestrijding van Vivi sectie, die „liever géén wet heeft dan deze". Hoewel ook de Anti-vivisectie Siichting bezwaren heeft tegen het ontwerp ziet zij als belangrijke voor delen dat dit ontwerp registratie van en controle op de dierproeven kan worden verkregen terwijl aan ver schillende wensen van de Stichting te gemoet is gekomen. KAARDEN, zaterdag (ANP) De 55-jarige rector van het St. Vituscol- lege (atheneum) in Bussum, pater drs. J. F, van Vroonhoven, heeft met in gang van het nieuwe schooljaar zijn ontslag aangeboden. Pator Van Vroonhoven heeft dit be sluit genomen omdat hij het niet lan ger mogelijk en verantwoordelijk acht de school tc leiden. Hij heeft ver klaard onmogelijk zijn persoonlijke integriteit prijs te kunnen geven door toestanden te tolereren of beslissingen te nemen waar hij zelf niet achter kan staan. (Van onze correspondent) ARNHEM, zaterdag De Stichting Omroep 2000 uit Nijmegen, die onder bevriende organisaties geld heeft gedistribueerd dat ten gevol ge van een vergissing op haar gironummer was terecht gekomen, is gisteren niet failliet verklaard. De AMRO-bank tc Nijmegen had daartoe bij de rechtbank te Arnhem een verzoek ingediend, maar deze stelde donderdag na behandeling van het verzoek in raadkamer dc uitspraak uit tot volgende week donderdag, 2 april. De rechtbank wil eerst nog enkele getuigen horen. De AMRO-bank had a buste vein k op de girorekening van de Stichting Om roep 2000 een bedrag van 35.000 gul den overgemaakt, dat bestemd was voor de Stichting Open Jeugdwerk Nu mogen. Toen de bank de vergiss.ng be merkte. vroeg 20 het geld terug, maar Omroep 2000 was tot volledige resti tutie met meer m staat, omdat het be stuur /31.000,— had uitgekeerd aan do ASVA (die het geld besteedde aan betaling van boeten, waartoe Maag- denhuisbozetters waren veroordeeld), aan de Oranje Vrijstaat en aan de Bond van Dienstweigeraois. De AMRO-bank vroeg het faillisse ment van Omroep 2000 nadat zij de wettelijk vereiste tweede schuldeiser meende te hebben gevonden, een re clame-adviseur. Het bestuur, waarvan de leden Thomas Leeuwenberg (26) en Fred Ruyssenaars (29) in dc raad kamer aanwezig waren, betwisten deze vordering echter. Volgens de be stuursleden zou de reclameadvisnir hen pro deo hebben geadviseerd over ledenwerving. Controle. Het bestuur van de Omroep 2000 stelde zich verder op het standpunt, dat een beginnende omroep ver enig. ng met de beschikking heeft over een „gespecialiseerd controlemechanisme". Zij kan by gebrek daaraan niet uit maken of een storting van een bank. die wel over een der geluk controle mechanisme besch kt, teiocht of ten onrechte is geschied. De Omroep 2000 heeft intussen een ledental van 10 000 bereikt en ver krijgt h. ermee recht op zendtijd. Wordt deze omroep failliet verklaard, dan kan zich he* unieke feit voordoen, dat dc curator eventueel moet beslis sen hoe de zendtijd wordt besteed. DE ervaringen uit twee wereld oorlogen hebben aan het licht gebracht dat Europa te zwak is om zich tegen interne ge welddadige krachten te verwe ren, dwz, om geïsoleerd zijn pro blemen op te lossen. Europa kan ert mag zich thans tegenover de wereld niet als leider en niet als heerser opwerpen: Europa is ge roepen datgene te zijn, waardoor het de wereld aan zich heeft ver plicht, namelijk bouwmeester en voortbrenger op het gebied van de geest. Een breuk met de Verenigde Staten zou in strijd zijn met juist datgene waar de moderne technologie naar streeft en waarin ook de zin van de integratie van West-Europa zelf zou moeten liggen een rationele ar beidsverdeling, het uitbreiden van de eigen markt en het te juister tijd ver overen van wetenschappelijke ver worvenheden. De macht en de onaf hankelijkheid der volken hangt tegen woordig in de eerste plaats ai van een hoogontwikkelde technologie en het daarbij aanpassen van maatschappe lijke structuren. Het is geen toeval dat de Verenigde Staten aandringen op de integratie van West-Europa, zoals ook het intellectuele onbehagen van Euro pa over de overmacht van de Verenig de Staten niet toevallig is. De ge meenschappelijke noemer ligt in ge lijkgerechtigde samenwerking cn niet in afscheiding en tegenwerking dus niet in imaginaire, hegemonistische en nationalistisdhe dromerijen over inte gratie, met het doel een einde te ma ken aan de verdeeldheid van Europa in Amerikaanse en Sowjet-invloeds- sferen en terwllle van de „bevrijding" van Oost-Europa door „Europese krachten". Nog uitziehtlozer is een militaire confrontatie met Oost-Europa. Zelfs als West-Europa de daarvoor benodig de krijgsmacht op de been zou kunnen brengen, dan nog zou het alleen een defensiegemeen5Chap vormen. Hoewel bijvoorbeeld de hereniging van Duits land zowel rechtvaardig als gewenst is, zouden zich. voor een gewelddadig optreden alleen de resten van het des perate nazidom aaneen willen sluiten. Geen enkele Europese natie is tot nu toe ooit bereid geweest een kruistocht tegen het communisme te ondernemen en, zo die bereidheid al ergens mocht bestaan, zal deze nog afnemen onder invloed van factoren als de crisis waarin de communistische ideologie verkeert, de sociale veranderingen waarvoor ook de Sowjet-Unie niet ge spaard is gebleven en de strijd der Oosteuropese naties voor gelijkbe rechtigde betrekkingen. Dit is het tweede dee! van de rede die de Joegoslavische ex-poli ticus en publicist MtlOVAN DJILAS in Nederland gehouden zou hebben als hij nïet getroffen was door een uïtreisverbod. Het eer ste deel plaatsten wij gisteren. Een militant anti-communisme ver sterkt de conservatieve, geestelijk vermolmde structuren van Oost-Euro pa. Dat wil niet zeggen dat men zwak moet zijn of dat West-Europa niet door gevaren wordt bedreigd, zolang die structuren overheersen en de bu reaucratische hegemonistische krach ten de macht in Oost-Europa in han den houden. Het gaat om het begrip om de oriëntatie en de methoden je gens Oost-Europa: het karakter daar van bepaalt in vele opzichten de ont wikkeling in Oost-Europa en daardoor meteen ook de toekomstige integratie van geheel Europa. Het wordt tijd dat men gaat inzien dat communisten mensen en geen dui vels zijn en dat de „socialistische" maatschappijen een realiteit zijn die men niet met druk van buiten en dreigementen kan veranderen. Op wat er in die landen gaande is, kan men Invloed uitoefenen, maar veranderd kunnen ze alleen worden door krach ten die uit henzelf opkomen. Daarom is het voor de Europese éénwording, waar het om gaat, niet alleen niet essentieel, maar zelfs scha delijk er op aan te dringen dat West- Europa qua atoombewapening zelf standig wordt. Een verenigd West-Eu ropa zou economisch wel in staat zijn een dergelijke last te dragen, maar het zou op die manier geen haarbreed dichter bij do Sovjet-Unie of Oost-Eu ropa komen, en het is de vraag in welke mate het als dichtbevolkt en betrekkelijk klein grondgebied de ge wenste veiligheid zou krijgen. West- Europa wordt voldoende beschermd door de Amerikaanse „atoomparaplu" en bovendien bezitten twee Westeuro- pese staten, namelijk Frankrijk en Groot-Bnttannië, de noodzakelijke minima aan atoomwapens. Er bestaat geen dwazere illusie dan het geloof dat de Sowjet-Unie voor druk door de knieën zou gaan, zelfs al zou die druk bestaan uit een dreiging met atoomwapens. De omstandigheden in de Sowjet-Unie en de Oosteuropese staten zullen veranderen, dat is zeker, en wel onder invloed van de omstan digheden in Europa en de wereld, maar ik herhaal nog eens ze zullen alleen veranderen vanuit de omstandigheden en op de wijze die elk der Europese volkeren afzonderlijk ei gen is. Want het verzwakken van de ideologie betekent niet tevens ook een verzwakking van het streven naar on afhankelijkheid en gelijkgerechtigd heid in de Oosteuropese staten. Inte gendeel, verzwakking van de ideologie is juist een produkt van dat streven. Samenwerking met andere volken op voet van gelijkheid en verstrengeling met andere systemen is een essentieel punt in alle reformistische stromingen en beschouwingen van de meest crea tieve geesten, niet alleen der Oosteu ropese volken, maar ook van de vol ken der Sowjet-Ume. Daarom ook heeft het in tweeën ge deelde Duitsland, ondanks het feit dat het voortdurend als een open wond bloedt en pijn en narigheid veroor zaakt, geen uitzicht om 2ijn hereniging op een andere manier te verwezenlij ken dan door samenwerking tussen en integratie van Oost- en West-Europa, Het is iedereen wel duidelijk dat Duitsland niet ten eeuwigen dage ver deeld kan blijven, maar men zou ook moeten inzien dat Oost-Duitsland zijn nationale eigenschappen met heeft verloren doordat het een ander sy steem heeft dan West-Duitsland en dat men juist daarom de weg naar de Duitse hereniging moet zoeken in een interne sociale evolutie en niet in na tionalistische, oorlogszuchtige dwang voorstellingen. Van speciale betekenis in deze ver wachtingen en beschouwingen zijn de gistingen in de Sowjet-Unie, het land waarvan de ontwikkelingen en de mo gelijkheden der Oosteuropese landen afhankelijk ztjn. Hoewel ik van me ning ben dat er geen aanleiding is om in Rusland plotselinge explosieve ver anderingen, van welke aard dan ook, te verwachten, geloof ik dat men de pogingen tot hervorming en democra tisering, die daar van tijd tot tijd aan de dag treden, zeker niet moet onder schatten. Schrijvers van een dergelij ke morele kracht als Solzjemtsyn en geleerden van een sociale verbeel dingskracht als Sacharov, kunnen geen toevallige of op zichzelf staande verschijnselen zijn. De Sowjet-Unie schijnt na Chroesjtsjow te volharden in de te rugkeer naar vormen uit vóór-revolu- tionaire tijden: een centralistische, im perialistische bureaucratie, die zich staande houdt door compromissen met andere klassen in eigen land met de technocraten in plaats van, zoals eertijds, met de aristocratie en de bourgeoisie, en in de overheerste lan den in plaats van met dc aristocratie, met de partij-bureaucraten. Net als in de tsarentijd treden in plaats van volksbewegingen opoffering en ver vreemding van de meest begaafde, zieh van hun eigenwaarde bewuste in tellectuelen aan den dag. Maar die analogiën zijn in vele op zichten slechts schijn. Het tsaristische Rusland was in zijn grondslagen een wereld op zichzelf agrarisch en half-Aziatisch. Alles wat in het huidi ge Rusland gebeurt, wordt van de ene dag op de andere deel van Europese en mondiale bewegingen. Het tegen woordige Rusland staat met voor het probleem hoe de sprong te maken van agrarische en feodale naar industriële verhoudingen, maar om van deze over te gaan naar de post-industriële, elektronische technologie, met alle daaruit voortvloeiende gevolgen, zoais de Inschakeling bij de mondiale ar beidsverdeling en de wereldmarkt. Ondanks de begaafdheid van de Russische mens en in weerwil van zijn onuitputtelijke mogelijkheden, is Rusland in alles, behalve in militair opzicht, aanmerklijk bij Europa ach tergebleven. Het tegenwoordige Rus land heeft van het tsaristische een wereldrijk geerfd dat het ook na het uiteenvallen van de overige Europese imperia in stand houdt. Zolang een dergelijk wereldrijk zich in Azië handhaaft, zal China ermee overhoop liggen de kans afwachten om zijn slag te slaan. Bovendien houdt Rus land, op grond van een achterhaalde, versteende ideologie, in Oost-Europa volkeren in een ondergeschikte posi tie, die moer ontwikkeld zijn dan het zelf is. Zolang dergelijke verhoudin gen blijven bestaan, kan Oost-Europa met tot rust komen en West-Europa niet rustig en onbewogen toezien hoe de pogingen der Oosteuropese vol ken om zich te bevrijden de een na de ander worden onderdrukt. In Rusland overheersen tegenwoordig machten die alles hebben gezet op het conser veren van verouderde vormen en van een even verouderd imperium. Maar, geconfronteerd, met het 700 miljoen zielen tellende China, welks macht van dag tot dag toeneemt, in een we reld die in de kosmische ruimte is doorgedrongen, en tegengewerkt door de meest bekwame en vaderlandslie vende mannen in eigen land, kan Rus land het uitsluitend met atoomwapens, een geweldig leger en een goed inge speeld apparaat voor het handhaven van de dwingelandij niet redden. De Sowjet-Unie wordt rijp voor veranderingen. Alleen de volkeren der Sowjet-Ume en niemand anders kun nen beslissen over wat er in hun va derland moet gebeuren en hoe het zal gebeuren. Maar de richting waarin de integratie van West-Europa zich vol trekt, dwz. het zien van West-Europa als één geheel en het geleidelijk op n5et-gewelddadige wijze overbruggen van tegenstellingen binnen Europa, kan die veranderingen in de Sowjet- Unie bevorderen, verhaasten en zelfs invloed uitoefenenen op hun vorm. Bedreigingen en onwaarheden kunnen hierbij op het ogenblik alleen schaden. Het Russische volk en de overige vol ken van de USSR moet men door da den de weg wijzen naar nieuwe moge lijkheden naar veiliger, vrijere en meer dynamische levensvoorwaarden. De samenwerking met en de toena dering tot de Sowjet-Unie en de Oos teuropese landen als allereerste voor waarde voor de toekomstige vereni ging van Europa, zou dan ook nergens anders op kunnen worden gebaseerd dan op wederzijds belang en abslouut integere bedoelingen op vrije uit wisseling en met-inmenging in bin nenlandse aangelegenheden, in het bijzonder met uitsluiting van zelfs maar de gedachte aan een terugkeren van vóór-revolutionaire, „vóór-socia- listisehe" verhoudingenWant wel ke mening men ook mag hebben over 't communisme als ideologie, uit histo risch oogpunt bezien valt het niet te ontkennen dat de USSR en de Oosteu ropese landen dank zij deze ideologie de vermolmde verhoudingen en ver sleten structuren hebben gesloopt en zij subjecten van Europa en de wereld zijn geworden, zoals thans de burgers van die landen door toedoen van de martelaren en afvalligen van diezelfde ideologie zich bewust worden van hun rechten en voorwaarden als mens. In de politiek gebeurt niets waarbij geen materiële belangen en met baat zucht gemengde ambities in het spel zijn. Maar evenzo is er geen enkele radicale maatschappelijke en politieke verandering denkbaar, zonder idealen en zonder een onwankelbaar geloof in dc verwezenlijking daarvan. Zij die op de bres staan voor een vredelievend, in technisch opzicht bijdetijds en hu manistisch Europa, kunnen niet met succes handeten zonder een idealisme dat de ideologische en door blokvor ming, ontstane kloven overbrugt. De wereld en Europa zijn geladen met geweld en zuchten onder de be wapening; misschien zullen de be- beurtenissen de idealisten niet in het gelijk stellen, zoals zij ook Erasmus van Rotterdam in zijn visie en be proevingen om de Europese volkeren boven hun verbitterde fanatisme te verheffen, niet meezaten. Maar al wat het meest spiritueel, levensvatbaar en creatief is in Europa, heeft zün meest consequente en minst succesvolle hu manist gerechtvaardigd en zijn ideeën bevestigd. De boodschap van Erasmus van Rotterdam verlicht ook onze tijd als een wijsheid van levensbelang: Europa kan enkel en alleen als een alle Europeanen omvattend, humanis tisch geheel blijven voortbestaan en gedijen. BELGRADO, MAART 1970 Niets van deze tekst mag worden ver veelvoudigd en/of openbaar gemaakt door middel van druk, fotokopie, microfilm of op welke wijze ook. zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. No part of this text may be reproduced In any form by print, photo-print, micro film or any other means, without written permission Irom the publisher. AMSTERDAM, zaterdag - Oran je-Vrijstaat heeft de „tachtigjari ge alternatieve bevrijdingsoorlog" verklaard aan „dc onderdrukkers die niet toestaan dat wij in vrij heid voortleven." Die onderdruk kers zijn b. cn w. van Amster dam. die deze week dc bezette panden aan dc Sarphallslraat hadden laten ontruimen, Dc oorlogsverklaring werd daarna op een volksvergadering van Oranje-Vrijstaat uitgespro ken door Frans van Bommel, van het Volksdepartcment voor Bui tenlandse Zaken. BIJ nadere In formatie bleek ons, dat dc tachtig jaren opgevat dienen te worden ais „kabouterjaren". Oranje-Vrij staat beschouwt zich voortaan, zo bleek ter vergadering, als „bezet gebied". De volksvergadering stelde een voorlopige lijst samen, waarmee Oranje-Vrijstaat onder hel «lotto ..Amsterdam-Kaboutcrstad" de gemeenteraadsverkiezingen zat ingaan, Roel van Dnyn voort dc lijst aan gevolgd door onder an deren. Conny Bos (2), Guy Kilian (3), Frans van Bommel, Lund Schimmripennrack, Rogier Pro per cn dc gebroeder Jan en Nico UaasbroEk (allebei 16). De negende volksvergadering zal volgende week donderdag de definitieve lijst opstellen. Julius Vischjagcr, de man die zich als tegenkandidaat van Rod van Duyn had opgeworpen, zal daar niet op staan. Van Duyti rei gis teravond: „Hij is Hd van do PvdA en hij heef. niet de mentaliteit van Oranje-Vrijstaat". Voor de kalJQuterlijst hebben zich 5G kan didaten gemeld. Minister wijzigt streekplan: DEN HAAG, zaterdag (ANP) De Hilversumse Meent mag gedeeltelijk worden bebouwd. De nijpende be hoefte aan woningen voor dc minst öraagkracbligen In de Goolse ge meenten maakt dit noodzakelijk. Het is gebleken, dat op korte termijn geen woningen in voldoende mate op de Oostermcent bij Huizen kunnen wor den gebouwd, zoals aanvankelijk werd verwacht. De nieuwbouw zal aansluiten aan dc bestaande bebou wing van Bussum, aldus deelt hel mi nisterie van volkshuisvesting en ruim telijke ordening mee. De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, ir "W- F. Schu^ heeft dit besluit genomen op grond van een akkoord over dc mogelijkhe den om op korte termijn te voorzien in het resterend tekort aan grond voor womngbouwhet Gooi. Dit akkoord kwam medio 2969 tot stand tijdens een bespreking van de minister met vertegenwoordigers van de provincia le besturen van Noord-Holland eo Utrecht, het gewest Gooiland en de gemeenten Hilversum cn Bussum. Do Rijksplanologische commissie bracht de minister hierover onlangs advies uit. Mede op grond van dit ad vies heeft de minister de van kracht zijnde aanwijzing met betrekking tot het Streekplan voor het Gooi en de Vechtstreek op dit punt herzien. DRACHTEN, zaterdag (ANP) De bijna 2-jarige Oedsc Bergsma uit de Veenhoop bij Drachten is donderdag by zijn ouderlijke woning in oen sloot' gevallen en verdronken. f AD VERTENTJE) verpakking:14.en40 tabletten

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 3