Schiedam levert een zee van - - Weinig beweging op arbeidsmarkt Meer jongeren dan ouderen werkloos jubilerend SPSV druk bezocht ditweekenI N.V. BOTTELO IN NIEUW „PAND Super-snelle machine vult 46.000 flessen per urn* Spanning in de voetbal competitie MOEDER EN DOCHTER STAL BONDSVLAG NOG NIET KLAAR SCHIEDAM I GEEN KRANT ONTVANGEN? NWE WATERWEG-NOORD: Werkgelegenheid zal toenemen Losgelopen autowiel verbrijzelt etalageruit Bijpostkantoor in Overschie VERLORENEN GEVONDEN hirgerlijhe Stand ANALYSE ARBEIDSMARKT Bromfietser krijgt hersenschudding 1500 honden in Ahoyhal HET RORFBAL- PROGRAMMAf AFSCHEID VAN DS. NAMMENSMA donderdag april ïfTO - (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM» donderdag, Onze goede stad Schiedam heeft de (wat ongelukkige) reputatie de „drankstad" van Nederland te zijn. En hij het vernemen van dat woord drank, beginnen veelal de oogjes te glimmen en wordt het bekende gebaar-met-het-kléine- glaasje gemaakt. Het zij zo, laten we berusten, in deze folklore. Ook al blijft het een feit dat er tegen woordig aanzienlijk meer. distil leerderijen staan buiten dan in Schiedam. Laten we er daarom maar op wijzen dat deze toch niet onaanzienlijke plas van sterke drank, die jaarlijks in Schiedam wordt vervaardigd, volko men In het niet zinkt bü de zéé van frisdranken, die óók in Schiedam wor den geproduceerd. Dat valt zo niet op, want frisdrank heeft geen folkloristi sche waarde. Maar het Is bg elkaar wel verschrikkelijk veel. Voor deze zoete strooi» van limona des is verantwoordelijk de Bottelo NV, dc grootste bottelaar in Neder land en de vijfde in grootte in heel Europa van Coca Cola, Faata, Sprite enz. Om de 2j^ a 3 miljoen kratjes met 12 of meer flessen drank te kun nen blijven vervaardigen is een nieuw en fors bedrijfspand aan de 's-Gra- velandseweg gebouwd* Tevens de thuishaven van de vloot van 120 vrachtauto's waarmee de drank naar de dorstige» wordt ge bracht Sinds september vorig jaar vloeit de Coca Cola al in de 's-Grave- landse polder, maar eerst vandaag heeft burgemeester H- Roelfsema offi cieel hot moderne bedrijf geopend. Het is in feite een enorme fabriekshal met een vloeroppervlakte van 13.500 m2, met daarvoor, aan de straatzijde, een modem kantoor in twee lagen. Zodat bet nog prettig is om te zien ook. Bottelcolonne Het hart van het bedrijf en de trots van Bottelo is een bottelcolonne, een enorme „machine", m staat om 46.00Q standaardflessen per uur te vullen. De snel te ooit ter wereld gemaakt voor Coca Cola. In deze colonne worden aan de lopende hand de flessen uit de kratten gehaald, grondig schoonge maakt en gecontroleerd, opnieuw ge vold, afgesloten en weer in de kratten terug gedaan, die dan weer op pallets worden gestapeld. Alles In één rok. Of dit nog niet genoeg is, is daar naast een tweede bottelcolonne in aan bouw. Van wat bescheidener afmetin gen, met een capaciteit van 26,000 flessen per uur- Dit is de oude colon ne, afkomstig uit de fabriek aan de Van Deventerstraat, die, na grondige revisie, naar het nieuwe bedrijf zal worden overgebracht. •Verder wordt de ©rote hal hoofdza kelijk gebruikt voor de opslag van het produkt en van dc binnengekomen lege flessen. Metershoge stapels! Ook een werkplaats voor het onderhoud van het wagenpark. De produkü e- afdeling is bescheiden van afmeting. Hier .wondt de geheim zinnige siroop in het moederbedrijf in de Ver. Staten vervaardigd volgens geheim recept, vermengt met de sui ker (duhbel-geraMneerd, hei moet erg culver zijn) qïi met water Oudt de leiding, maar dan wel zo gezuiverd, dat het alléén, maar water is zonder kwalijke andere stoffen). Op deze produki'ie wordt heel scherp gelet, want het is oen eis dat de Coca Cola., waar ook tér wereld gesmaakt, precies gelijk van samenstelling en smaak moet zlin. Ontstaan Wat de Bottelo NV betreft, die werd in 1949 in Schiedam opgericht, doch is ecu voorzetting van een bottelarijtje dat in 1933 in Botterdam, werd ge sticht, als tweede Coca Cola-fabriek in Nederland. In 1951 werd de fabriek aan de Van Deventerstraat betrokken, die nu tek lein is geworden. Er waren ook depots in Rotterdam-2md en Pen Haag, doch fabriek èn. depots zijn. nu alle geconcentreerd in het nieuwe pand in Schiedam. „Wij hebben vertrouwen ia de toe komst van do frisctrankenhandel in Nederland- De concurrentie^ op de markt is wel groter, maar wij zijn er trots op dat wij een kwaliteitsprodukt kunnen leveren, dut door de concur renten alleen maar nagebootst kan worden en niet geëvenaard", zegt Bot- telo's directeur J* Smeijers. Er wordt dan ook gedacht aan eventuele uitbreiding. Wat kan op een aangrenzend terrein van 15.000 m2. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees bulten Botter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. De strakke, moderne gevel van het nieuwe bedrijfspand van Bot telo N.V. aan de 's Gravelandse- weg, dat vandaag officieel 'is f opend. -. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM/VLAARDINGEN, don derdag Op de arbeidsmarkt in het gewest Nieuwe Waterwee-Noord is door het Gewestelijk Arbeidsbureau In de maand maart ivelnlfir beweging geregistreerd. De vraag naar perso neel bleef, ook vergeleken met vorig Jaar, onveranderd op een hoog niveau gehandhaafd, met een lichte stijging in maart. Bij de mannen van 2545 naar 2561 en bij de vrouwen van 433 naar 522. Maar ook de geregistreerde manne lijke arbeidsreserve gaf een lichte stijging te zien, n-1. van 347 naar 363, wat aan toevallige omstandigheden toegeschreven wordt. Dit aanbod bij de mannen ligt overigens 40% hoger dan in maart vorig jaar. Deze stijging doet zich vooral voor bij de minder- geschikten en ook bij de beroepsgroe pen metaal en handefcpersoneeï. De stijging in de vraag doet zich in alle beroepsgroepen voor, met uitzon dering van metaal, waar een verdere teruggang valt waar te nemen. Activiteiten In de bouwnijverheid neemt, door het gunstige weer, de activiteit toe. Zo zal binnenkort begonnen worden met de bouw van het graansilo-overslag bedrijf aan de Beneluxliaven. Ook is het niet uitgesloten dat in juli begon nen wordt met het heiwerk voor do bouw van dc grote energiecentrale op de Maasvlakte, een werk dat ïn fasen wordt uitgevoerd. Een chemische industrie heeft we gens uitbreiding van de produktie dertig ongeschoolden nodig. Daar die in het gewest niet beschikbaar zijn, zijn er wervingsactiviteiten via de GAB's in westelijk Noord-Brabant. Door grote uitbreidingen in het Eu ropoort-gebied zal in de komende tij den een zwaar beroep op de arbeids-1 markt worden gedaan. Zo is met dc uitbreiding van het raffinaderijge deelte van BP een.'begin gemaakt Dc; capaciteit van deze - raffinaderij zal drie maal zo groot worden, tot 15 min. ton per jaar. Dit betekent dat in 1971 150Ö tót 2000 metaalarbeiders extra nodig zullen zijn. Ook de bouw van een grote fabriek voor industrlegassen in Europoort biedt interessante moge lijkheden. Zo blijft de werkgelegenheid voor metaalbewerkers in het Waterwegge bied bijzonder ruim. Met de verwach ting dat die nog zal toenemen. Boven dien wordt van elders een beroep om deze metaalbewerkers gedaan, wegens de ervaring met de bouw van raffina derijen. Zo zoekt Fluor Nederland, be last met de uitbreiding van Mobil OU in Amsterdam, rond 350 inan perso neel voor diverse functies, waarvoor men in het Waterweggebied gaat wer ven. (Van een c r verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag De eta- üaigeruït van de firma. "W. van Nood dennen ds .gisteravond verbrijzeld door een wiel dat losgeraakt was-;van de ri jdende auto Van de'heer -N. JI C. van Schaick, De auto reed op het Broers- vest toen de b westigingsmoeren va» het rechter voorwiel -losraakten. Het wiel schoot het trottoir op een raakte de ruit van de winkel. ROTTERDAM, woensdag. Op maandag 13 april wordt in een ruimte van de bejaardenflat „Abtshove" in Overschie een nieuw bij postkantoor geopend. Dit 'postkantoor Rotter- dam-Ameidestraat' is een tijdelijke vestiging, het blijft in bedrijf tot het grote postkantoor dat op 600 meter afstand van het nieuwe bijkantoor ge bouwd wordt, gereed zal zijn. (Van een onzer sportmedewer- kerts) SCHIEDAM, donderdag. Naarmate de voetbalcompetitie afloopt wordt bet voor verschil lende Schïedamsc clubs elke week spannender. Is het niet door een mogelijke promotie, dan door een dreigende degradatie. Zo beeft DUS nog een klein kansje op dc titel, maar zodra er Wed strijd verloren, wordt, is wellicht dc promotiekans ook weg. Zondag speelt DUS thuis tegen CKC en moet dat duel kunnen winnen. SVDPW zit in de de- gradatiezorgea. Toch Is er' nog een kans als zondag Van SMV wordt ge wonnen. Dat moet mogelijk zijn, want ook de Rotter dammers hebben nog niet veel punten bijeen geschopt. Bij „Schiedam" en Bxcelsiör'20 is het weer anders. Beide clubs,' uitko mend ia dezelfde klasse, hebben kam pioenskansen- Schiedam krijgt zondag 'de -wedstrijd van het seizoen. Het ont vangt koploper RKW1K en winst zou de situatie voor Schiedam gunstiger 'maken. Wordt er verloren, dan zijn de kansen op de titel wel verkeken. Zo is •het ook voor Excelsior, dat het schijn baar wet makkelijker heeft dan Schiedam in de thuiswedstrijden te gen Spoorwijk. In de afdeling moet Martin.it de uit wedstrijd 'tegen Dilettant in winst om kunnen zetten. WF gaat uit naar NRC en fajj winst zouden de scheepsbou wers definitief veilig zijn. In de eerste klasse B, zal de derby UrsusDRZ enorm spannend kunnen •worden. Ursus moet winner» om de mogelijkheid voor Hét kampioenschap i te behouden en DRZ moet winnen om de dreigende rode lantaarn niet in handen te krijgen- Laten we hopen dat de hartstochten niet te hoog op laaien en. dat de beide Schiedamse teams tot een sportieve wedstrijd ko men. In de tweede klasse zijn de wed strijden Smeetsland-Schiedamse Boys en OiïW-FCN voor de Schiedamse clubs alleen maar belangrijk voor de annalen, De KNVB-clubs, uitkomende in de zaterdag-competitie zijn vrij, omdat daar een inhaalprogramma is vastge steld. In de afdeling speelt GTB uit tegen MFD en GSS moet het Opnemen tegen DES '67. SCHOOLVOETBAL- TOERNOOI GAAT BEPERKT DOOR (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag". Door het slechte weer gedurende de paas vakantie is het schoolvoetbaltoeraool dit jaar niet door kunnen gaan. "VVat een teleurstelling was voor de jon gens, maar ook voor dc commissie ei voor vele scheidsrechters, waarvan -enkelen een paar extra vrije dagen hadden -genomen. Om nu toch iets van het verregende toernooi goed te maken heeft de school voetbalcommissie besloten om het toernooi in beperkte vorm door te laten, gaan op woensdagen 15 en 22 april, maar dan uitsluitend voor de eerste elftallen! van hot basis-onder wijs. Op 15 april wordt in de poules Epeeld, met de halve finales een weck later. Op 22 april ook de scholen die tevoren in. het schoolbuiteohuis zaten. Dc finales zullen, als gebruikelijk, op Koninginnedag worden verspeeld. SCHIEDAM. Te bevragen aan. het hoofdbureau van politie 1e Schiedam, dage lij Ks van 9-17 uur. behalve op zaterdag en zondag- étui itih. 3 sleutels; ring met 8 sleutels; ring met 4 sleutels; S autosleuteltjes; muts: jongenslach; herenschoen (R); doos inh- plastic flacons; portemonnee met inh,; groene damesportemonnee met Inh.; torulp suètte Jrnipportemonnce met inh" make-up tasje mot Inh. Te bevragen bij de vinders: rode skelter, de Waard, Biepenbrock- straat 87; aktentas met Inh., Sehlpperus, J. van Z-utph.cnstraat 79; fototoestel, G, J. Sjoer, Noordmolenstraat Si; ruitenwisser. Stulvenberg, Rotierdamsedijk 297; bankbil jet, R. Jonk, I. C, van Marken straat 34; zil veren bedeikotting, mevr. Maasdam, J. Oretiosingel 275; dameshorloge, Schfltcn, Vlaardingerdjjk 243a; herenhorloge, v. Soest, Leeuworlltsinget 15 (tel, 261313)1 paar blauwe handschoenen, v.d. Lent, Mid- delhamissestraat 7; bos sleutels, v.d. Lin den, St. Ltnchlinaplein 12; brllétui, v.d Hammen, Jullannlaan 30b; ring met 3 sleu teltjes, Gokke, Parkweg 178; étui. Inh. 3 sleutels, Grannemon, Schiekode 0! bos sleu tels (7 stuks), Ketsen, Parkweg 123 (tel, 284840, toestel 194); herenbril. Dekker, Nas- saulaan lb; rood-brulne Ierse setter, Rode, RWdeikerksestraat ïla: krielhaan. Schuur man» Warande I5é. Dierentehuis, Sint Anna Zusterstraat; beige-wit hondje, téef; pincher, reu; zwar te kat (ziek): witte hond; reu (ziek); zwart harige bouvier. Onder de velen, die het beétuur van de jubilerende Schiedamse Politie Sport Vereniging hun ge lukwensen kwamen aanbieden, bevond zich ook burgemeester H. Roaifsema. Links op de foto commissaris C. van der Haagen. (Va» een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Tijdens een druk bezochte receptie gistermid dag in gebouw de Rank hebben een aantal sprekers hulde gebracht aan bet bestuur van de 50 jaar bestaande Schiedamse Politie Sport Vereniging- De Politü'e Sportvereniging is dui delijk van plan dóór te blijven gaan iin het verkeer- SCHIEDAM. Gcboreh: Nanda J. d.v. A. L. J. Meijer en A. M- van der Knaai Wendy d.v. G, J. M. den Hollander en a. Bouthoorn; Marco J, z.v, T. J, Lansbergen en J. P. Lust. Overleden; E. van Baarle, 92 jr Wed. 3 Bredtus; A. Koopman. 64 3r; J. Casten Jn, 74 Jr. wed. L, Kastelein; J. A. Scholte. B3 jr. wed. J, A. SoesbergenrG. 3. 5Vl. Mulder, 89 jr. wed, T. J. JeijsmanH. A, van Antwer pen, 76 jr. wed. C. In 't Veen; 3. L. A- Zwaard. 59 Jr. (Van een onzer verslaggevers) SCHEEDAM/VLAARDINGEN Door het Gewestelijk Arbeidsbureau voor de Nieuwe Waterweg-Noord is een analyse gemaakt van de arbeids markt in het gewest over de twee laatste jaren. Daarbij is gebleken, te gen de verwachting in, dat bij de ge registreerde mannelijke arbeidsreser ve de jongeren relatief sterker zij» vertegenwoordigd dan de oudste werknemers. „Hieruit valt af te leiden Vier dagen oude Cadanza' is het eerste veulen, dat dit jaar geboren werd uit een pony van de rïjveremging de „Spalandruiters". Zondag morgen om zes uur beviel moeder Carmina ven deze zo te zien zeer welgeschapen dochter. De trotse eigenaar is de heer P. Verspeek, die de pöny en haar veulen gistermiddag voor de foto even uit de stal achter zijn woning aan de Schi'edamsèweg haalde, Ten/vijl moeder en dochter bevallig poseren, vertelt 'de heer Verspeelt, hoe jammer hij het vindt, dat Carmi-na met haar dachter in de kleine stal moet staan. „We zijn nog steeds bezig met de gemeente te praten om een stukje grond te krijgen, waar de pony's va n de Spa landruiters kunnen lopen. Maar tot nu toe hebben we nog niets bereikt". Op de vraag of het jonge veulen nu dan al naar buiten zou kunnen, zegt de heer Verspeek; „Dit 'is een Hof linger pony; een Oostenrijks ras, dat best de hele winter buiten zou kunnen blijven". Nadat de foto is gemaakt worden de zes jaar oude moeder en haar dochter haar een klein stukje land gebracht, dat de heer Verspéék „het.zand? noemt, Op het enkele tientallen meters grote stukje grond achter het huis gaan de pony's direct in draf, maar worden al gauw geremd door het hekwerk rondom het loopveld je. „Kijk", zegt de heer Verspeek, „zo zouden ze eigenlijk enkele honderden meters moeten kunnen lopen". SCHIEDAM, donderdag Big een inhaalmanoeuvre gisteravond in de Lange Kerkstraat zijn de 15-jai'. fiet ser J. W. en de 17-janige -bromfietser P. van der L. met elkaar in botsing gekomen. De jongeman die op de bromfiets reed, is met een lichte her senschudding in. hst Hojy-alekenhuis dn Waardiingen opgenomen. GEREEDSCHAP UIT AUTO GESTOLEN (Yan een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van enkele tassen gereedschap en een doos met radio-onderdelen ter waarde van circa ƒ400,— De goederen lagen dn de auto van de heer M. A. L., die geparkeerd stond in de Emmaatraat. dat de ouderen geen extra probleem geven bij het verstrekken van werk", zegt de heer J. J. Üoogcarspel, direc teur van het GAB in Vlaaröingm. Voor deze analyse zijn de werkzoe kenden verdeeld in vier leeftijdscata- gorieën, die echter uit een ongelijk aantal jaarklassen bestaan. De uit komsten zijn terugherieid per jaar klas, om een juist inzicht te krijgen. Daarbij is gebleken dat in de cafa- gorie 1924-jarigen er lp 2968 gemid deld 5,3 mannen en in- 2Ö6S 6,7 man nen iverkloos waren per jaarklas. In de categorie 2539-jarigen was dat gemiddelde in 1968 6,7 en in 1869 5,8 mannen per klasjaar; ia de categorie 4049-jarigen in 1968 3,2 mannen en Jn 1969 4,8 mannen. In de catagorie 5064-jarigen tenslotte was het ge middeld 5,4 mannen in 1968 en 5 mannen in 1969 per jaarklas. Er zijn. duidelijk relatief meer jongeren werkloos dan oudere». Duur Ook is nagegaan de duur van de in schrijving van de mannelijke werk zoekenden in 1969 (met tussen haak jes de cijfers van 1968). Minder da»' een maand (dat is de z.g. „ivrtjvlngs- werkloosheid", bij het veranderen van baan) stond 42°/o (38%) ingeschreven. Tussen 1 en 3 maanden (dc moeilijker wrijvingswerklooshcid en ook de In vloed van het seizoen) stoud 25% (28%) ingeschreven. Tussen 3 eh 6 maanden stond 10% (14%) ingeschreven; tussen 6 en 12 maanden 10,9% (8,1%) wat de zorge lijke gevallen zijn of de structurele werkloosheid. Langer dan 12 maanden stond 7,4% (6,8%) ingeschreven, doch dit zijn overwegend minder geschikte werkkrachten. De werkloosheid in het gewest Nieuwe Waterweg-Noord is minimaal. Per duizend werkzame mannen waren er in 1965 2,6 man zonder werk, in 1966 3, in 1967 6; in 1963 6,2 en in 1969 4,6 mannen. Het percentage i» het gewest is een kwart van het lan delijke éit de helft van het provinciale ■gemiddelde. Tekenend is ook dat in de sector metaal in 1969 de vraag gemid deld 1677 was tegen een aanbod van 46; wat gunstiger is dan in 1968 bij een vraag van 1397 gemiddeld en een aanbod van 54, ROTTERDAM, donderdag. De kynologenclub-Rottcrdam gaat zijn tienjarig bestaan vieren met een grote Internationale hondententoonstelling In de Ahoyhal met nationale- en in ternationale kampioenschappen op 11 en 12 april. Voor het' eerste in de geschiedenis zullen de keuringsresultaten per com puter worden verwerkt. IBM.voert dit experiment uit. Vijftienhonderd honden nemen aan de tentoonstelling deel. Ze komen uit Nederland, Denemarken, Italië, Frankrijk, Delgie, Noorwegen en Zweden. Ze zullen worden beoordeeld door 48 keurmeesters, onder wie zp- ventien buitenlanders. De aandacht zal sterk vallen op de Hollandse rassen, o.a. het kooiker hondje, dat men allee» nog maar ken den van.oude schilderijen, maar welk ras is teruggelokt Liefhebbers voor dit viervoetertje staan op een wachtlijst, Aanstaande vrijdag zullen de zes Hollandse rassen (staby, wetterhounen, Drente patrijs, schapendoes, herdershonden en kooi kerhondje) met praalwagens door de stad gaan. Begeleiders zullen in Friese en Drentse klederdracht aan de op tocht, die anderhalf uur duurt, dee), nemen. Zaterdagmiddag wordt een demonstratie gegeven met-honden van de Rotterdamse politie en zondagmid dag met legerdon den van de lucht machtbasis Volkel. De toegangsprijs bedraagt 3,- per dag (voor beide dagen 5.-), kinderen De 1 spreker was de heer.iJL G. Sdholteneyer voorzitter van het strict West van de Politie Sport Bond. Hij achtte het van groot belang dat zoveel mogelijk podiiemensen in ver enigingsverband aan de actieve sport beoefening deelnemen. „In de sport ontmoeten de mensen elkaar zonder enige rang", aldus de heer Scholt- meyer, die «ei het te betreuren dat het aantal aanmeldingen bij de sportver enigingen niet in dezelfde mate toe neemt als de vrije tijd. Hij memoreerde in het kort de 'ge- schiedends van de SPSV waarbij hij aantekende met .hoeveel geestdrift er is gewerkt om de vereniging goed. te laten lopen. „Direct na de donkere da gen van de oorlog, slaagde men ex in om ïn augustus 1945 als voetbalwed strijden te organiseren.". Na zijn woorden bood de heer Soholtaneyer het bestuur van de jubi lerende sportvereniging de traditio nele bokaal van het district West aan. Hij moest echter tot zijn spijt hét aanbieden van de al even gebruikelij ke bondswiropel achterwege la-ten, omdat de fabriek die de wimpels ver vaardigde, opgehouden, had te bestaan. Hij verzekerde de S.P.S.V. er echter van, dat de wimpel gemaakt door een andere fabriek beslist later nog zal worden overhandigd. Na de. heer Sdholtmeyer, sprak de heer H. Soeters, één van de oprichters van de Schiedamse Politie Sportver eniging. Hij wenste bet bestuur toe, dat de vereniging nog lang zal mogen groeien en bloeien. - Namens de Schiedamse Gemeen schap overhandigde directeur P. van der Boom daarna een cadeau onder couvert. Onder de vele aanwezigen, die hun gelukwensen kwamen, aanbieden» be vonden zich ook burgemeester.H. Roelfsema en-comanjLss'aris va» politie C. van der Haagen. (Van onze korfbalmedewerker) SCHIEDAM, donderdag. .On danks het slechte weer van dc laatste weken vordert dc korfbalcompetitie gestaag. Alle drie de Schiedamse twaalftallen hebben nog drie wed strijden te goed. Voor Succes en 001, zijn voor. resp. zondag en zaterdag wedstrijden vastgesteld, terwijl „Schiedam" een dag vrijaf heeft.- De roodzwarten benutten deze vrije Zon dag om tegen het tweede twaalftal dat eveneens niet hoeft te spelen, een oe fenwedstrijd te spelen. Succes ontvangt zondag TOV «nit Dordrecht. De Dordtenaren beschik ken over een geroutineerde ploeg, waartegen altijd moeilijk te spélen valt. Winstkansen zijn zeker aanwe zig, vooral als de jeugdige Succes- ploeg zijn tegenstander geen kans geeft in zijn normale spel te kotngó. Een hoog tempo van hegin tot eind;:is een van de mogelijkheden, cm dit' te voorkomen. De stand ïn deze afdeling is: Tér- heyden 11—21, Aio 11-16. Succes 11—12, TOV 12—12, Ten Donck 10— 11, Vlaardingen 12—9, Noorderkwar tier 11—6, Delta 0—1. De opstelling is: Dames; M. Beukers. R. Foulus, C. v. Vliet-Jansen, L. Duifhuizen, "M. 'Groenendijk, E. Ruseier, Herea:H. Assies, J. Beukers, H. Hassfeld, B. v. Krogtén, F. Lalau.'A. de Rooyyli. v- Dijk (reserve) Voor zaterdag staat de ontmoeting Maassluis—ol op het programma. De witzwarten moeten in staat zijn'U'è punten mee naar Schiedam te nemen. SOHISDAM, donderdagMórgen-- middag neemt dis. J. N. Namraehsma, -gereformeerd predikant afscheid -'in het jeugdhuis van de Gereformeerde - kerk van Schiedam. Zondagmoddog zal hij voor het laatst de dienst lei den. Zondag 26 opril zot de heer Nabi- Y mensma zign ambt voort in Saeëk.ri Sindis 1 januari 1969 was bfljj vootóSt-> ter van de plaatselijke raad van- ker- r- ken. '-Yb

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2