oorlog, Overzicht van bezetting èn opbouw 29.80 2: ona 'SCHIEDAM 1940-1945-1970 Tijdbeeld in vier 'kamers' vast gelegd DRIE DWAZEN IN STERKE LACHFILM VANAVOND KOOPAVOND SERVICEAVOND BIJ m 95 SCHIEDAM SCHIEDAM Discussie over ,de herdenking' MUZIEK- EN SPORTS!! OW IN HARGA Apotheekdienst Voorlichting over binnen stadsplannen Ruim 4000 kinderen bij circus Elleboog In Passage: moederdag Samen uit thuis' samen Ruiter wedstrijden op Schuttersveld SLOTBIJEENKOMST Aankomend CorrespondenKe) Assistent Declarant-expediteur VERHOEFF Van Lóenen voor autolakken vrijdag 8 mei 1S70 - pagina 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Herden kingstentoonstelling „Schiedam 1940-1945-1970'% die momenteel in het Stedelijk Museum wordt ge houden (tot en met 3 juni), heeft grote belangstelling van het pu bliek getrokken. Na de opening waren er op Bevrijdingsdag 5 mei alleen al 3.173 bezoekers en ook in de afgelopen (vrije) dagen kwamen voortdurend mensen nieuwsgierig binnenstappen. Veel ouderen, maar ook opmer kelijk veel jongeren. Museum-directeur J. Paalman cn zjjn technici hebben, met grote en onmis bare» medewerking van het gemeente lijk Archief en ile dienst voor Gemeen tewerken, voor een aantrekkelijke pre sentatie b}j een 7o breed mogeiyico op zet gezorgd. „Over de oorlog, do be zetting en de bevrijding In Schiedam was niet zo gek veel materiaal voor handen", vertelt de heer paalronn, vooral ook betrekkelijk weinig visueel- aansprekende stukken, zodat voor de presentatie naar andere wegen gezocht moest worden. Ook was de tijd van voorbereiding niet erg ruim. Een vondst was zo om het docu- mentatie-materiaal te „verbinden" met een viertal „kamers", die in een momentopname een „tijdbeeld" ge ven van. een bepaald jaar, in chrono logische volgorde. Deze kamers zijn visueel bet aantrekkelijkst Zo een interieur uit het voor-oor- KV V V«?<V ADVERTENTIE Heeft U geen caravan of zomer huisjedan toch zeker wel een tuintje of baikon waar U in zo'n luie stoel fijn van het zonnetje kunt genieten. En als iemand 't verdient om uit te blazen ïn zo'n luis stoel ïs 't wel moeder..— geef er haar zondag een..». Kelax fauteuil met lichtgewicht aluminium frame, losse poly- aether kussens, die zijn over trokken met fraaie bloemstof. Deze komfortabel e stoel is ver stel baar in 5 standen cn U koopt 'm nu voor_nog géén drie tientjes. in 5 standen verstelbaar aluminium frame Vrijdagavond om 6 uur begint op de camping-afdeling, 2e etage, da verkoop van deze lichtgewicht relaxfauteuile mot aluminium frame, losse poly- aethsr kussens in fraai bloenv dessin, deze stoel ïs ïn 5 standen verstelbaar Elke vrijdagavond tot 9uur open Oak maandagmorgen open Qifo tofi of schrift best logse jaar 1939, toen de oorlog reeds om de hoek kwam kijken. In een „de gelijk" gemeubileerde kamer („niet alJes is authentiek; ik heb op een goedkoopje de rommelzolders moeten afzoeken", zegt de heer Paalman) biedt een dame in oudmodische kle dij een man in veldgrijs uniform een gasmasker aan. Leuk zyn een oude Singer handnaaimachine, een radio met stoffen, bekleding, Door een raam het uitzicht ('n foto) op het rustige Schiedam. Hongerwinter In schril contrast de kamer uit 1845, tydens de hongerwinter. Klets van waarde, alles is geruild voor eten. Do vloer Is in spaanders gehakt, om opge stookt te worden in de noodkachel mot daarop de Maj'o. Een klein radlotoe- stelletje is verborgen in het nacht kastje, waarin ook illegale krantjes. Op tafel bloembollen als eten. Géén mensen, want een W.A.-matt Is binnen gekomen om een by dra ge voor de WJn- terhlLfc, Dan de tijd van opbouw: in de linker museum-vleugel een interieur uit omstreeks 1955, toen modern. Met rotanmeubels. Pastoe-kast, zéér kleurig servies. Uitzicht op de eerste flats in Nieuwland. Tenslotte heeft de Schiedamse binnenhuis-architect Pieter van der Heiden de kamer van 1970 mogen realiseren, maar meer zij'n visie op de jaren zeventig dan. Met verhoog de vloer als zitgedeelte; in-elkaar- zetfyare meubilair. Zéér modern, maar nogal kil in wit uitgevoerd. Daartussen het dacumentatie-mate- riaal. Als blikvanger bij de ingang de voortreffelijke zeer sfeervolle ama teur-foto van de heer Janssen (van het gelijknamige modemagazijn): drie Duitse soldaten in een volslagen lege Hoogstraat. Dan beelden in foto's en brochures van het fascisme in opkomst. Het NSB-centrum aan de Lange Haven (thans jeugdcentrum), hefc Schiedam se NSB-orgaan „De Zweep", aankon digingen van bijeenkomsten, enz. Het voorspel van de oorlog: Schie damse gebouwen beschermd met zandzakken. Ook een oproep in vier talen van Monumentenzorg, om als jeblieft de Grote kerk te sparen. De politie met gasmaskers op. Over de oorlog zelf een reeks be kend makingen. Over verduistering en luchtbescherming-, inkwartiering, wa penbezit, distributie en spertijd. Ook do waarschuwing van 19 mei 1940 dat „vluchtelingen uit Botterdam" gere gistreerd moeten worden, mèt een ge neeskundig bewijs. Een openbare be kendmaking van 10 mei 1940, getekend door burgemeester van Haaren over te volgen „gedragsregels". ZUverbonnen van ƒ2,50 en ƒ1,uitgegeven In Schiedam, getekend door burg. Van Haaren, maar nooit uitgegeven. Als de oorlog voortschrijdt, de posters met opwekking om dienst te nemen by de W.A., de arbeidsdienst, het vrijwilligerslegioen. Maar ook fo to's van de bombardementen op Pa rallelweg en Aleidastraat. Dan de foto van de Spitfire, op 19 augustus neergeschoten boven Kethel en daar bij de strafmaatregelen wegens „de demonstratieve houding van de be volking". Ook een oproep van 11 maart 1944 voor het leggen van de dijk ter be scherming van Kethel tegen het ge vaar van onderwater-zetting van de Noord-Kethelpolder. Alle mannen boven 16 jaar moeten meehelpen, ook op zaterdag en zondag „na melktijd". Foto's van lange rijen by de distribu tie. Tenslotte de Bevrijding, Centraal een grote foto van de „Binnenlandse Strijd krachten Strijdend Gedeelte" geno men voor de school aan de Lange Sln- gelstraut. Commandant was toen P. Mak. Een „Kennisgeving no. I" van me!.. 19-15: dc mede deling dat Karei Bosch waarnemend burgemeester Is cn mr. H. A. SI. Roolants wnfl. commis saris van politie. Do ge Kennisgeving De Hongerwinter van 1944-45 uit gebeeld in de tentoonstelling vloer wordt weggehakt (rechts beneden) als brandstof voor de ^noodkachel; op tafel een schaal „Schiedam 1940-1945-1970". De bloembollen, naast Illegale krantjes; links een W.A.-man die komt colporteren voor de Win- terhilfe. meldt dat mr. P. Cos (kantonrechter) plaatsvervangend burgemeester Is. Maar ook dan een stroom van be kendmakingen; over gevorderde au to's en fietsen en paarden, over de centrale keuken. Óp 31 juli 1940 wordt bekendgemaakt dat er weer gas geleverd wordt, maar dan alleen, tussen 11 en 12.30 uur. pp 24 juni weer levering van elektriciteit; één halve kwh per dag! Dan de na-oorlogse tijd van weder opbouw, Foto's van de nieuwe ge bouwen en stadsdelen van Schiedam, maquettes van uitbreidingsplannen en van het nieuwe Stadhuis, uitlo pend in de kaarten van Structuur plan en binnenstadsplannen van Fledderus van Gent. Tussen dit alles als museaal-ver- bindend element m de aula de druk sels van de oorlogskunstenaar Hen drik Nicolaas "Werkman, die vlak voor het eind van de oorlog werd doodgeschoten. Zijn Chassidische le genden zijn aangrijpende kunstwer ken. Deze visuele tentoonstelling wordt opgeluisterd met twee klankbeelden. Een met authentieke opnamen uit en na de oorlog, met flarden van toe spraken, doch ook van liedjes uit die tijd. Het andere is gewijd aan de op bouw en toekomst van Schiedam. Bovendien worden op zaterdag zondagmiddagen om 15 uur in de aula films vertoond, n.1. „De achttien do den", beelden uit de oorlog en de eerste herdenking; „Het laatste schot" over de opbouw; „Victory in the Netherlands" over ae bevrijding en „Een leger van gehouwen steen" over de verzetsmonumenten. Zeer sympathiek is dat ook de jon ge ren-van-nu gelegenheid hebben gekre gen om aan deze herdenkingstentoon stelling een hydrage te leveren. Aï Js het maar om in bekende kreten de waarde en de zin van deze herdenking in discussie te brengen. „War is over, if you jvant it" van John en Yoko; de leus van deze jubi leum-herdenking „Vrijheid ook voor de ander"; „Eén wereld, of geen we reld", posters van Amnesty Interna tionaal, enz. De Vredes-werkgroep Schiedam en de Sehie-Kabouters van de Oranje-Vrijstaat hebben zo ook hun opvattingen kunnen laten mer ken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. De discus sieavond over de vorm van de Doden herdenking en over de zin van het her denken in deze tyd, waar de leden van de Jan van Hoofstam op hebben aan gedrongen in een „open brief", zal plaatshebben op maandag 11 mei in de Opstandingskerk, aanvang 20 uur. Als voorzitter treedt op ds. H. Jf. Groene- wegen. De bedoeling is, zo zette Jan van der Horst, lid van de Jan van Hoof stam uiteen, om een open discussie te houden. Gehoopt wordt dat personen van alle richtingen aanwezig zullen zijn, „Niet alleen langharigen van rond twintig jaar, maar ook ouderen die de bezetting en bevrijding heb ben meegemaakt". Van de opkomst zal de vorm van de discussie afhangen, maar ook de plaats van de discussie. In de grote kerkzaa! (zoals gehoopt) of in de kleinere benedenzaal. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM. Een. grote muziek- en sportshovv met een défilé in het sportpark Harga op zaterdagmiddag 9 mei van 13.S0 tot 17 uur zal de be vrijdingsfeesten in Schiedam gaan be sluiten. Hieraan werken een groot aan tal Schiedamso muziek- en sportver enigingen mee onder algehele leiding van de heren J. H. Blomsteel cn J. van Oudheusden. De show begint om half twee met een défilé voor burgemeester H. Roelfsema van alle deelnemers. Na af loop zullen door de deelnemende kin deren luchtballonnen worden opge laten, wat dan weer geldt als start voor de „prestatie-loop" van 5 km door Harga en eventueel het Pr. Bea- tnxpark. Dit is geen wedstrijd, maar staat open voor een ieder. Zy die de tocht volbrengen krijgen een „prestatie- lintje" en er zyn enkele prijsjes. De leiding heeft de sportleraar Loek den Hollander; aanmelden om 13 uur op het Hermes-terrein achter de tribu ne. Om 14.15 uur een gezamenlijk op treden van de muziekkorpsen St. Ambrosius, Gusto's muziekvereni ging, O.B.K., Rijnmondband, Harpe Davids, Harmonie Wilton Feijenoord en SI. Radboud en de drumbands van DOK en Schiedam. Daarna de monstraties volleybal van S.V.C., U.V.G. en Juliana en judo van de Sportschool Bishoff, besloten door een show van de ïhjnmondband. Om 15 uur een gymnastiek- ei turnshow (lange mat, vrije oefenin gen en toestel turnen) van de gym verenigingen Animo, DOK, Excelsior, Juliana, ODO en THOR; waarna een muziekshow van O.B.K. Om 15.40 uur een korfbaldemonstratie van Succes en een hometrainerwedstryd van de Rennersclub Schiedam, gevolgd door een optreden van de DOK-drumband. Om 16.00 uur een handbaldemon stratie van UVG en DWS met tot slot om 16.45 uur het gezamenlijk optre den van alle muziekkorpsen en bands. SCHIEDAM Apotheek Van Westendorp, Parkweg 207, telefoon 26 7674 zal dit weekend van vrijdag 18 uur tot maandag 8 uur de wacht dienst voor apotheken waarnemen en gedurende de volgende week ook de nachtdienst. In spoedgevallen zijn de huisartsen te bereiken via de telefonische Bood schappendienst op nummer 2066 11. Receptie bij jubileum Korfbalver. Schiedam SCHIEDAM Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de korf balvereniging „Schiedam" zal het be stuur recipiëren op zaterdagmiddag 23 mei van 15 tot 17 uur in gebouw Irene. (Van een onzer verslagevers) SCHIEDAM, woensdag De slotbij eenkomst van de voorlichting over de binnenstadsplannen zal niet op vrijdag 15 mei, doch eerst op dinsdag 2 Juni, gehouden worden De overweging is dat de vrijdagavond voor Pinksteren voor velen een ongun stige datum is. Op deze slotbijeenkomst, die om 20 uur ïn de aula van het Sted. Mu seum wordt gehouden, zullen in aan wezigheid van b. en w. de belang rijkste binnengekomen vragen en op merkingen worden besproken. Gratis toegangskaarten zyn te verkrijgen by de afd. Openbare Werken van het Stadhuis, ingang Oude Kerkhof, tel. 26 9051, toestel 49. Voor zover dit nodig mocht blijken, zal de voorlichting worden voortge zet. Zo delen b. en w. mede in ant woord op vragen van bet raadslid P. Boschman. Verder is het College be reid te zorgen voor een adequate ver slaggeving en voor vertegenwoordi ging van zowel ambtelijke als be leidsfunctionarissen op bijeenkom sten, die de inspraak van de bevol king beogen te vergroten. Van alle gehouden bijeenkomsten zijn notities voorhanden, die ook ter kennis van de raad zullen worden ge bracht. Op de vier gehouden bijeen komsten is een lid van het College drie keer aanwezig geweest, een ander lid twee keer. Maar tijdens alle bijeenkomsten, zijn ambtenaren aanwezig geweest. Zij hebben zich weliswaar buiten de discussies gehouden, doch hebben wel getracht vele individuele vragen te beantwoorden en informatie te ge ven. Werkelijke beleidsvragen konden zij uiteraard niet beantwoorden. Al dus het antwoord van b. en w. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Ruin» 4000 leerlingen uit de lagere klassen van de Schiedamse scholen hebben gistermor gen en. gistermiddag een voorstelling bijgewoond van het Amsterdamse kin dercircus „Elleboog". Ingeleid door een jeugdige spreek- stalmeester brachten de artiesten van Elleboog een aantal circusattracties, die door de Schiedamse jeugd zeer enthousiast werden onthaald. Hoewel het circus Elleboog geen echte dieren gebruikt, waren de als bijvoorbeeld olifanten verklede artiesten echt ge noeg, om de bezoekers tot grote geestdrift te brengen. De specialiteit van het circus is de acrobatie, die dan ook gistermiddag uitgebreid en zeer deskundig getoond werd. SCHIEDAM Geboren: Jan P. z.v. J. Hendriks en M, Boot. Johanna M. F. d... P. D. j. Wjllemse en M. A. van Beurden, Peter z.v, P. C. J. van der Poel en A. Zwa nenburg. Jeltje d.v. A, J. Hubregtse en. T. M. Jliissaar. Raymond O. z.v. H. T, G. Lan- gezaal en II. M. Veenbrink. Robertas H. G. zv. G. H. G. Roijen cn M. T. I, Verburgli. Brenda C. d,v, K. J. Wtlleimen en G, Wou denberg. Sylvia M. A. d.v. K. D. de Gier en C. J. M. Cornell sse. ÖTcrledcn; B. T. A. Engcring, 56 jr. M, J. Reherman, 69 jr. echtg. C. J. Etman. J. C. Jansen. 63 jr. wed. G. J. van Wezenberg. A Klein, 81 jr. A, Lans er. 77 jr. wed. D. van der Kraan. J. Kater. 82 jr. W. van Amen. 76 jr. E. Steenweg, 90 jr. wed. A. Gljsen. A. Pnns, 38 jr. J. van Naamen, 82 jr. (ADVERTENTIE) zondag... Waar kunt U een jonge moeder beter mee verrassen dan met een kadootje dat betrekking heeft op da baby. Wat dacht U van dit baby-al bum, waarin veel ruimte voor baby's foto's (tussen de pagi na's spinragpapier) en op de eerste pagina's kunt U de be langrijkste gebeurtenissen uit baby's loven noteren, zoals ge boortedatum, de eerste tandjes, de eerste woordjes, e.d. Het album heeft een leuke kaft meteen echte baby-voorstelling en kostnu nog géén drie gulden. x 24t/2 cm Vrijdagavond om 6 uur begint in het souterrain de verkoop van deze haby-albums, met veel pagina's stevig papier, tus sen de pagina's spinragpapier cn een leuke kaft. Elke vrijdagavond tót 9 uur open ÖoJr maandagmorgen open a. Géén tel. Of schrift best rijmgrapjes zo doseren dat er e half uur amusement ontstaat waarom vaak gelachen kan worden is al een hele toer en als het dan bovendien nog: gaat over de oorlog en het verzet rvordt het treffen van de juiste toon zelfs een uiterst riskante horigheid, In „Samen uit, samen thuis!" (%a grando Va- drouille) is de Franse regisseur öérard Oury op beide punten, geslaagd. Zijn lachfilm zit vol afwisseling, is vlot verteld en komt spontaan van het doek. Dat de grapjes aanspreken is niet in de eerste plaats de verdienste van de drie komieken: Bourvil, Louis de Funès en de Engelsman Terry Tho mas die overigens goed op dreef zijn, maar aan de vondsten en het gevoel voor situatiehumor van de regisseur, die daarvoor zelf de basis legde in zyn scenario. „Samen uit, samen thuis!" is een lachfilm waarin het forse kluchtwerk niet geschuwd wordt en de humor hoewel die in de beste momenten op vallend raak en geestig overkomt echt niet a la Tati op subtiele goudschaal tjes gewogen wordt. Maar het ver haaltje over drie Engelse piloten die uit hun aangeschoten bommenwerper springen en met hun parachutes mid den m Parijs neerdalen, een feit dat de simpele huisschilder (Bourvil) en de humeurige dirigent (Louis de Fu nès), die hen voor de Duitsers verber gen, van de ene smalle situatie in de andere doet struikelen, wordt met flair en trefzeker opgedist. Geen ge zichten trekken, niet leuk dóen, was de juiste opdracht die Ourij aan zijn komieken gaf. Bourvil past het beste in die stijl van leuk zijn door voor de hand liggende reacties op de situaties. Terry Thomas, als de onverstoorbare commandant van de Engelse bom menwerper heeft Oury ook goed be grepen. De Funès kan het af en toe niet laten toch een mannetje te ma ken, maar komt verdienstelijk mee. (A.L.) In het Passagetheater wordt zon dagmiddag om 14 uur vertoond „De Noormannen komen" (14 j.) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Districts-ruiter- wedstrijden van Delfland worden zaterdag op het Schuttersveld gehou den, georganiseerd, door de landelijke rmterver. „Schiedam". In totaal zul len ca. 75 paarden deelnemen, 's Mor gens om 9 uur beginnen de dressuur- proeven en 's middags zijn er spring- nummers, stoelendans, enz. De deel nemende verenigingen komen uit Berkel, Delft, Loosduinen, Maasland, Overschie, Pijnacker, Schipluiden, Wateringen cn Schiedam, zelf. voorlichting binnenstadsplannen niet op 15 mei, maar op 2 juni. Gebleken is, dat voor de laatste voorlichtingsbij eenkomst gekozen datum, 15 mei, voor velen be zwaarlijk is, omdat deze vrijdagavond onmiddel lijk voorafgaande aan Pinksteren, velen utistedig zal doen zijn, De slotbijeenkomst is daarom verschoven naar dinsdag 2 juni, aanvang 20.00 uur in de aula van het Stedelijk Museum. Op deze slotbijeenkomst zullen, in aanwezigheid van het college van B en W, de belangrijkste van de tot nu toe ingekomen vragen en. opmerkingen worden besproken. Ook voor deze avond worden gratis toegangskaar ten afgegeven op de afdeling Openbare Werken van het Stadhuis, (tel. 269051, toestel 49). De Schiedammer Wet Rotter dams Parool} vraagt vaste BE ZORGERS (STEÏtS) voor Schie dam en omgeving. Aanmelden: -ïoogstraat 76, Schiedam. Tel 2G7279. 's Avonds na i9 60 uur, tel. 155960. Gordijnrails met deklysten ƒ8.50 per meter. Gegoten kope ren deurkrukken. Ook smeed ijzer. bij. WAAR DAT WIEL DRAAIT. Hoogstraat 67-69, Schiedam, tel. OiO—268436. openbare kennisgeving (artikel 20 der Wederopbouwwet) Burgemeester en Wethouders van Schiedam bren gen ter kennis, dat is ingekomen een aanvrage van Muijs en De Winter's Bouw- en Aannemings bedrijf N.V- te Rotterdam om vergunning voor de bouw van twee flats, bevattende 92 woningen en een winkelgalerij, op een terrein aan de 's-Grave- landseweg alhier Dit bouwplan wijkt af van het bestemmingsplan „Nieuwland 1961". De stukken betreffende deze bouwaanvrage lig gen, ingaande 11 mei 1970, gedurende één week ter gemeentesecretarie (afd. Openbare "Werken, Oude Kerkhof 17) voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen bezwaren tegen dit bouwplan schriftelijk bij hun college worden ingediend. Schiedam, 8 mei 1970, Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, M. J. Blok. De Burgemeester, H. Roelfsema. Pasfoto's klaar terwijl -wacht. Foto van Vuuren, Hoogstraat 106. Scheidam. Tel. 26S720. Let op juiste adres. SISO Gevraagd voor spoedige indiensttreding: Moderne talen, goede typevaardighcid, Interes sante en gevarieerde werkkring. Leeftijd ca 17-25 jaar. Ter assistentie bij het in- en uitklaren van goederen en daarmee verband houdende werkzaamheden. Sollicitaties mondeling of schriftelijk aan M. Cohn's Wijn- en Spiritualienhandel, Willemskade 1, Schiedam. Tel. 26 47 10. (ADVERTENTIE) Personeel gevraagd Diversen TUINGEREEDSCHAP. spade 14,95, ƒ5,15, Grasseharen ƒ5.45 Heggasdharen 6,35, Grasma- ïliines va. 37.9$. Waar dat wiel draait. Hoogstraat 67-63. Schiedam Tel. 268430. S230 Voor woning en gezin Foto, film en projectie Textïelververij suède-xei afging Oostsingel 2 hoek Singel Tel. 268924 Het adres voor verven en suède-reiniging Spuitbusje in 550 autokle'uren. Dam 4145, Schiedam. Telefoon 2 OPENBARE KENNISGEVING (artiel 20 der Wederopbouwwet) Burgemeester en Wethouders van Schiedam bren gen ter kennis, dat is ingekomen een aanvrage van Muijs en De Winter's Bouw- en Aannemings bedrijf N.V. te Rotterdam om vergunning voor do bouw van twee flats, bevattende 92 woningen en een winkelgalerij, op een terrein aan de''s-CJrave- landseweg alhier. Dit bouwplan wijkt af van het bestemmingsplan „Nieuwland 1961". De stukken betreffende deze bouwaanvrage lig gen, ingaande 11 mei 1970, gedurende één week ter gemeentescretarie (afd. Openbare Werken, Oude Kerkhof 17) voor een ieder ter Inzage. Gedurende de2e termijn kunnen, bezwaren tegen dit bouwplan schriftelijk bij hun college worden ingediend. Schiedam, 8 mei 1S70, Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, M. J. Blok. H. Roelfsema. Verkiezing leden gemeenteraad Terinzagelegging genummerde lijsten van kandi daten De burgemeester van Schiedam brengt ingevolge artikel H 22, lid 2 der Kieswet ter openbare ken nis, dat door de voorzitter van bet centraal stem bureau de geldige lijsten van kandidaten voor de aanstaande stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad, met vermelding van de daaraan toegekende nummers en de namen of de aanduidingen der politieke groeperingen, ter ge meentesecretarie, afdeling bevolking, c,a„ Nieuw stest 26, voor een ieder ter inzage zijn. gelegd. 8 mei 1970 De burgemeester voornoemd, H. Roelfsema

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2