ONBEVANGEN EN FEL SVV VELDE NEC EXCELSIOR LIET ZICH GEMAKKELIJK KNEVELEN Van Kooten dé man bij Hermes DVS ia» 13.75 I FEIJENOORD HAALT VIT TEGEN HOLLAND SPORT IN CELTIC-KLEUREN 'KV* r* Trevira f/v v* mm UNIT AS GREEP LAATSTE KANS 140 cm breed •IP" maandag 11 mei 1970 - pagina 13 ROTTERDAM, maadag. Feijenoord verlangt naar rust. Uit de 8—2 zege op Holland Sport zou men gemakkelijk de conclusie kunnen trekken dat de kersverse kampioenen van Europa nog Ma ken van strijdlust en voldoende energie over hebben voor een adembenemende eindsprint. Maar bet tegendeel is waar. Toen het stadion gistermiddag al lang was leeggestroomd, zat Theo Laseroms nog steeds, met een wazige blik in de ogen, in de vrijwel verlaten kleedkamer uit te puffen. „Ik ben kapot" gaf hij toe. „Licha melijk gaat het nog wel, maar nu de spanning is geweken, voel ik me geestelijk helemaal gebroken. Ik zou wel drie dagen kunnen slapen. Een toch wil graag ongeslagen blijven. Het zou toch een enorme sen satie zijn als we zonder een nederlaag op de tweede plaats eindig den". termeulen ?het .winkelen waard- f ;f f' tK fC mmMMMê. V *1 SCHIEDAM, maandag. De definitief geworden degradatie heeft SW verlost van een enorme zorg, die liet de afgelopen we ken onder een constante druk deed spelen. In de wedstrijd tegen het al veilige NEC was liet aan het spel van de Schiedammers dui delijk te zien, dat zij volkomen vrijuit konden spelen. SVV schotelde de 2000 toeschouwers een fris aanvallend spelletje voor, dat resulteerde in een 42 overwinning. Opvallend was het goede spel van Aad Koudijzer, die eindelijk weer eens een produktie- ve bui had: hij scoorde een hattrick. HELMOND, maandag. Als Excelsior de reis naaf de eredivisie dit seizoen niet haalt dan zal het. op de laatste voetbalzondag wel licht met weemoed terug denken aan de wedstrijd tegen Helmond Sport. Hoewel de Rotterdammers in Oostbrabant verdiend ïnet 2 0 verloren, hebben ze alle gelegenheid gehad om de overwinning te grijpen. In de eerste tien minuten kreeg Excelsior een aantal opge legde kansen: „Als we op dat moment met 20 achter gekomen waren, hadden we niet mogen mopperen", meende de Helmondse trainer Jacq de Wit na afloop. in reliëf en imprimé dessins Uitbundige huldiging met tien doelpunten als toegift Feijenoord—Holland Sport 8—2 (4—0) door DICK VAN DEN POLDER Ondanks de mentale vermoeidheid, waarover ook Wim Jansen klaagde, had de „Tank" het op kunnen brengen om de hele wedstrijd uit te spelen. Dit in tegenstelling tot Rinus Israel en Wim- van Hanegem die het in de rust al hadden laten afweten („Zelfs m'n Weltklassespieler zijn moe'', spotte Ernst Happel) en zich in de tweede helft in de dug-out limonade lieten serveren. Onder normale omstandig heden zou het Rotterdamse publiek dit zeker niet genomen hebben, maar nu had men er begrip voor. De wed strijd tegen Holland Sport was toch niet meer dan een toegift, een noodza kelijk verlengstukje van de huldiging die men do helden van Milaan had bereid. (ADVERTENTIE) Ons tuincentrum alleen al is zeker een kijkje waard en als er dan ook nog zo'n voordelige aanbieding als deze wordt ge houden, blijft U toch niet thuis? Spierstruik (Spirea bum. Anth. Water er). Deze struik is ideaal voor groepen en heggen, heeft een lage yroei en bloeit in j'uni- augustus. Duindoorn (Hippophea Rham- noides). Groeit op iedere grond soort. De oranje getinte vruch ten zijn zeer sierlijk. Ook bij zonder geschikt als haag te planten (zilverhaag). Mispel (Cotoneaster bullata). Liefhebber van zon en wind. Ongetwijfeld een van de mooi ste soorten voor groepen en heggen. Bloeit eind mei/begin juni met rose bloemen en vecl- bloemige tuilen. Morgenvroeg om 9 uur begint in ons tuincentrum op de 2e etage de verkoop van deze mooie en nu zo voordelige planten, door elkaar per stuk voor Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. y/y&*- - 4i* - J '«V - y«' i i t „ïr*"" S'JS. *iir m i'ft 'V,fit* v*-.' f 4r t V*'/ VO At} Rinus Israel en Ove Kindvall, de mannen die rn Milaan tegen Celtic de doelpunten scoorden, droegen gisteren in triomf de Europa Cup door de Kuip. Al om twaalf minuten voor twee begon het feest met een triomfantelij ke entree van de Feijenoorders tussen een erehaag van Holland Sport-spe- lers en muzikanten van het tamboer en pijperkorps Ahoy. Na de gebruike lijke plichtplegingen (foto's, overhan digen van bloemen enz.) droegen dc Feijenoorders de Europa Cup in triomf door dc Kuip en natuurlijk werd ook trainer Ernst Happel in de hulde betrokken. Terwijl de 49.000 applaudisserende' toeschouwers zijn naam scandeerden, droegen de spelex-s de Oostenrijker op de schouders naar de middencirkel. Holland Sport speelde het spel braaf mee. De Hagenaars hadden zich voor deze bijzondere gelegenheid in hun groen-wit-gx'oen gestreepte reser ve-shirts gestoken, die volkomen identiek zijn aan de originele shirts van Celtic. Trainer Cor van der Hart was niet zo enthousiast geweest over het idee van manager Dirk Nijs, om dat hij vreesde dat Feijenoord er ex tra door geprikkeld zou worden, maar „Ome Dirk" had de stunt toch uitge voerd. „Ach", zei hij later. „Dit was geen normale wedstrijd. Dit was circus. Dat Cor het niet zo geslaagd vond, kan ik wel begrijpen. Hij is een full-profes sional en hij komt nog uit Amsterdam ook. Hot belangrijkste was dat de mensen het mooi vonden. Daarnaast hebben ze nog tien doelpunten gezien ook. Daar hebben ze toch het bele sei zoen op zitten wachten". Aanvankelijk zag het er overigens helemaal niet naar uit dat de score zo hoog zou oplopen. Feijenoord miste iedere inspiratie en de voox-hoede had de gi'ootste moeite om openingen te vinden in de versterkte Haagse defen sie. Na 25 minuten was het nog 00 on eigenlijk had Holland Sport op dat moment x-echt op een 10 voorsprong, want ons inziens was er niets aan te mei-ken op het doelpunt dat Jan Bos kamp in de 20ste minuut scoorde, toen Pieters Graafland een simpel balletje tussen zijn handen door liet glippen. De zwak leidende Frans Derks keurde de treffer echter wegens hands af. Net als in Milaan was het Rinus Is rael die voor Feijenoord de ban brak. Na een indrukwekkende opmars en een schitterende combinatie met Ove Kindvall, passeerde hij Van Vianen voor de eex-ste maal. Nog voor rust werd het 40 door treffei-s van Wery, Moulijn en nogmaals Wery en voor Holland Sport leek er toen geen grijn- tje eer meer te behalen, te meer daar *>z«is AAD KOUDIJZER .driemaal raakv.. SVV—NEC 4—2 (1—0) door HANS VAN RAALTE Rinus Israel speelde slechts 45 minuten mee, maar in die perio de stootte hij twee keer zeer gevaarlijk door in het hart van ae Haagse aefensie. De eersie keer was het raak. de tweede maal (zie foto) stuitte hij op doelman Van Vianen. Sjaak Roggeveen geblesseerd moest uitvallen. Met Haak en Vrauwcleunt op de plaatsen van Israel en Van Hanegem bleef Feijenoox-d in de tweede helft, superieur. Het feit dat Holland Spox-1. de „Celtic-shirts" had uitgetrokken (Dirk Nijs: „Het waren wollen win- tex-shirts. De jongens stikten er bijna in van' de hitte'') leek op geen enkele wijze van invloed. Pas nadat Hasil de stand tot 60 had opgevoerd, kwam Holland Sport er achter dat de vexrier diging van Feijenoord door het ver trek van Rinus Israel een stuk kwets baarder was geworden. Van der Laar en v. d. Bol raakten eerst nog de lat en paal, voordat Bos kamp en de zeer goed spelende Paul Roodnat binnen zestig seconden Pie ters Graafland konden passex-en. Maar ook nu weer had Feijenoord het laatste woord. In de 74ste minuut kwam ook Ove Kindvall tot een doel punt en acht minuten'voor het einde voltooide Henk Wery met een kopbal zijn eerste hattrick van dit seizoen: 8—2. Scox-everloop: 25 Israel 10, 35 Wery 2—0, 40 Moulijn 3—0, 44 Wex-y 4—0, 47 Hasil 5—0, 52 Hasil (straf schop) 60, 60 Boskamp 61, 61 Roodnat 6—2, 74 Kindvall 7—2, 83 Wery 82. namen, bezit van het middenveld. On middellijk bleek toch weer hoe snel de SW-verdediging uit evenwicht is te brengen. De rust was verdwenen en de passes werden onzuiver. Uit één van die slordige passes kwam de bal voor dé voeten van Pijs, die met een harde onhoudbare schuiver scoorde: 2—1. NEC bleef aandringen, maar dank zij het goede spel van Ciric en Lang horst keerde de rust bij de Schiedam mers terug. In de 25ste minuut lan- ceex-d® Ciric Koudijzer, die geen moei te had De Bree te passeren. Maar opnieuw leek een marge van twee doelpunten niet voldoende, want weer kwam NEC terug. Jendrossek strafte een foutje van Van der Roer af, die een schot van Mellaart slechts half keerde. 32. Verder kwamen de Nijmegenaren niet. Het nu niet aangeslagen SW nam het initiatief weer in handen en vijf minuten voor het einde beslisten de Schiedammers de strijd. Van Beek gaf op rechts een harde, lage voorzet, die door de alweer goed meegekomen Koudijzer in het Nijmeegse doel werd gegleden: 4—2. SW en NEC hebben er, ondanks de vei-lammende warmte en ondanks de onbelangrijkheid van de wedstrijd, geen overdreven vriendschappelijke strijd van gemaakt. Met name SW streed bijzonder fel. Het was duide lijk, dat de Schiedammers de geslon ken aanhang wilden laten zien dat het toch wel tot redelijk voetbal in staat is. De Nijmegenaren speelden welis waar niet met een even grote inzet als SW, zij waren toch geenszins van plan de wedstrijd cadeau te geven. Maar NEC kon toch niet voorkomen dat SW op het eerste kwartier na de strijd beheerste. Dat dankte het aan de goed stuwende Ciric en aan de actieve Koudijzer. Tien minuten voor rust nam SW dan ook verdiend de leiding, Itoen Van Meetoren een com binatie met Van Beek goed afrondde: 1—0. Nadat Van der Roer onmiddellijk na het beginsignaal voor de tweede helft van scheidsrechter Mulder eerst met een snelle reactie een hard schot van Mellaart moest keren, begon Koudijzer vijf minutenlater te bou wen aan zijn hattrick. De Bree stomp te de bal na een schot van Van der Korput voor de voeten van Van Mee- teren, die eerst opnieuw tegen De Bree aanknalde en vervolgens de paal beukte. Koudijzer maakte tenslotte een eind aan deze opwindende scrim mage door de bal nu hard en hoog in te schieten: 20. Na het tweede SW-doelpunt schrok NEC een beetje wakker. Cen trale verdediger Pijs ging zich met de aanval bemoeien en Werts en Bonnen Helmond Sport—Excelsior 2—0 (1—0) Van onze correspondent Butter net overgeschoten had mocht Kwakkernaat het in de negende mi nuut nog eens overdoen. Nu ketse zijn scho af op de paal.' De man die die kansen liet liggen was een van de twee spitsspelers van de Rotterdammers, Kwakkernaat. In de vijfde minuut kx-eeg Kwakker naat de eerste kans na een goeds actie van Toledo, die ondanks hst feit dat hij met een gebroken hand speelde de besie Rotterdamse aan valler* was, Van dichtbij rolde Kwakkernaat de bal te slap in de •richting van het doel waardoor de al verslagen doelman Honings toch nog in kon grijpen. Nadat Aad den Slap spel van Sparta DEN HAAG, maandag De stemming in de broeierige kleed kamer van Sprta was na de strijd tegen ADO tot ver onder het nul punt gedaald. De Spartanen wa ren ontgoocheld en kwaad. Kwaad op zichzelf dan, want stuk voor stuk beseften de spe lers drommels goed dat de zeer teleurstellende nederlaag (02) geheel aan eigen onvermogen, te wijten was. De Rotterdammer-s kleedden zich u?e!ï?, aan- Trainer Pim Visser zocht sulletjes een weg naar de uit- S?ng. „Ik heb niks te zeggen", sprak hij in het voorbijgaan. „We speelden vreselijk slap. 't Was om te huilen." Sparta's instelling in het Zuiderpark W3it raadselachtig. Van een club, die zulke prachtige kansen op internatio naal contact (vunners-up competitie) heeft, mag toch wel de nodige „Be- geisterung" veinvacht worden, maar daarvan was geen spoor te bekennen, bparta bestreed ADO futloos en zon- r®1' een greintje overtuiging en die matte houding was een kolfje naar de ADO—Sparta 2—0 (2—0) door HANS REISMANN hand van de veel agx-essievere Hage naars. Sparta was in feite al na twintig minuten een geslagen ploeg. ADO's buitenlandse spelers Harald Bex-g en Niels Hölmstrom hadden in dat tijdsbestek Jan van Beveren tweemaal het nakijken gegeven! Aan beide vol treffers ging weifelend optreden in de Spartaanse achterhoede vooraf. Het eerste doelpunt viel twee minuten na bet beginsignaal van veelfluiter Arie van Gemert. Berg, veel te snel en be weeglijk voor Dries Visser, gaf een scherpe voorzet. In het centrum van het strafschopgebied kreeg Hölmström alle tijd om de bal zuiver en hai-d in de uiterste bovenhoek te koppen (1 0). Nadat Van Beveren op schitterende wijze een knal van Aad Mansveld uit de hoek had gestompt, sloeg ADO an- dermaal toe.'Ter Horst kopte de bal weg boven het hoofd van Hölmström, richting linkervleugel. Berg spurtte langs de „slapende" Visser en met een scherpe schuiver liet hij Jan van Be veren opnieuw kansloos: 20. Sparta had er geen antwoord op. ADO, dat in de 37e minuut Korevaar (wond boven oog na kopduel met Venneker) door v. d. Oever verving, bleef de strijd beheersen, ook na rust, toen het tegen de wind in speelde. Afgezien van twee fraaie soli van Jörgen Kxistensen is Sparta maai- een keer heel dicht bij een doelpunt ge weest. Dat was in de vijfde minuut van de tweede helft. Na een voorzet van Kristensen miste Ton Thie en kreeg Janusz Kowalik een prachtige kans. Het schot van de Pool werd evenwel door de goed spelende Aad Mansveld op de doellijn geblokkeerd. Daai-mee bleek Sparta zijn kruit te hebben verscnoten. Ook het feit dat Hans Eijkenbroek als „Stiirmer" ging trad het veld als vervanger van de aan fungeren (Kees van de Munnik be- zijn enkel geblesseerde Kowalik) kon daar niets aan veranderen. Achtdui zend toeschouwers wax-en van een en ander getuige. GORINCHEM, maandag. Unitas heeft het kleine kansje om de degra datie te ontlopen tegen een lusteloos spelend De Mr.sschen met beide han den aangegrepen. De Rotterdammers die met vei-scheidene invallers in het veld kwamen, speelden zonder enige inspiratie. Alleen in de eerste helft was er een korte opleving. Dat gebeurde na dat De Boon Unitas de leiding had ge geven. Verhey zorgde in de twintigste minuut voor de gelijkmaker en kort daarop passeerde Van der Most doel man Stamkott voor de tweede maal: 12. De vreugde was van korte duur. Nog voor het verstrijken van de eersie helft bracht Picrsma de partijen weer op gelijke voet. Na de hervatting was het een zeer matige vertoning. Unitas speelde wat geestdriftiger en dat kwam tot uiting in het winnende doelpunt waax-van Piersma de maker was. Helmond Sport putte uit' de tegenval lers voor Excelsior zo veel moed dat het gedurfder ging spelen. Het ge vreesde Excelsior moest terug. En na een kwartier waren de rollsn omgekeerd: Helmond Sport had nu het overwicht en schiep zich de kansen. Uit een van die mogelijkhe den knalde Kx-eekels zeven minuteo voor de rust de bal hard langs Bram Geilman die niet helemaal fit was en na rust zijn plaats afstond aan Balen'tiien. Kort voor rust kreeg Helmond Sport nog enkele knappe kansen maar ook de thuisclub schoot niet al te best. Van Lint had pech toen hij een goede kogel door de paal gekeerd zag. Na rust kon Excelsior niet de overtui ging opbrengen om terug te vech ten. Er lag een zekere matheid over de ploeg en ook de inzet ontbrak bij enikele knapen.. Aanvallend stelde Excelsior heel weinig voor omdat het moest spelen zonder vleugels. Thijs Libregts werd op rechts volle dig aan banden gelegd door Jan Eenders terwijl op links Bassant volledig faalde. Bob Janse haalde hem een kwartier voor tijd van hei veld waarna Luck de ondankbare taak kreeg er nog iets van te ma ken. Hoewel do thuisclub in de tweede helft het spelbeeld beheeste, het tempo bepaalde en diveirse goede kansen kreeg duurde het toch nog twee minuien voor het einde voor dat de 4000 toeschouwers er zeker van waren dat Helmond Sport in de eerste divisie blijft. Met een droge knal plaatste de beste Helmondse speler, linksbuiten Van Berlo, de bal hoog in het Rotterdamse doel. Balenken was volkomen kansloos: 20. Scheidsrechter Joosten had het niet moeilijk in deze aantrekke lijke wedstrijd. (ADVERTENTIE) Binnenkort naar een verjaar dagsfeestje..... dan toch zeker niet weer met dat zelfde japon netje van de vorige keer. Maak zelf een voordelig jurkje of pakj'e. Nu verkopen wij vooreen extra lage prijs een prachtige kwali teit Trevira 2000 Jersey in di verse unikleuren w.o. wit, bleu, cerise, groen, zwart, enz. en in vele meerkleurige imprïmé- dessins. Een prachtige kollektie stoffen uit de serie van f 19,75, nu per meter voor nog géén veertien gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van het prachtigs Trevira 2000 Jer sey in een grote kollektie kleu ren, o.a. wit, bleu, cerise, groen, zwart, enz. en in vele meer kleurige imprimé dessins, 140 cm breed, nu per meter Ook maandagmorgen ópen Géén tel. of schrift, best NOAD—Hermes DVS 1—4 (0-1) Van onze correspondent TILBURG, maandag Van Koo ten, de aanvalsspits van Hermes DVS was in Tilburg een gevierd man, al thans bij de Schiedammers. Tot drie maal toe buitte hij op slagvaardige wijze de onzekerheid uit, waarmee de verdedigers van NOAD in deze wed strijd te werk gingen. Vijf minuten voor het einde voegde zijn ploeggenoot De Raay daar nog een schitterende treffer aan toe, waardoor NOAD bij hrt eindsignaal tegen cen verdiende en niet eens gefiatteerde 41 achter stand aankeek. De Schiedamse gasten hadden zich namelijk op elk spelon- derdeel sterker getoond. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat de Tilbxu-gers een dergelijke nederlaag te slikken zouden krijgen,. NOAD had het eerste half uur welis waar geen sterk overwicht, maar was beslist gevaarlijker dn zijn aanvalsac- ties. Toen echter na een half uur spelen in het Tilburgse strafschopgebied Bak kes een kopduel van. Maas won en Van Kooten ongehinderd met een om haal kon scoren, zakte NOAD al prac- tiseh meteen de moed in de schoenen. Er wex-d aan Tilburgse zijde nu plot seling veel onzorgvuldiger geplaatst en ook het tempo zakte. NOAD kwam na de heirvatting met twee invallers. Joop Zieltjens en Theo Neten werden vervangen door Van Dijk en De Beer, maar het betekende geenzins een versterking. Integendeel zelfs. Al in de eerste minuut bleef de Tilburgs defensie als aan de grond genageld staan bij een dieptepass, waarna Van Kooten met een boogbal over doelman Heil kon scoren: 0-2. Verrassend snel echtei- halveerde NOAD de achtex-stand, want reeds vijf minuten later bleven de Schiedam mers ten onrechte staan voor buiten spel en Van P.anzow had toen geen moeite meer met doelman Spermon. Even leek het, dat NOAD uit dit doel punt in inspiratie zou putten, maar de Tilburgse ploeg kon toch niet voorko men, dat een conditioneel en technisch beter Hermes spoedig de teugels weer in handen nam. Dat Schiedamse over wicht kreeg in de negende minuut op nieuw gestalte in een doelpunt. Nu was het Van Baarle, die een vrije trap zo listig nam, dat het Tilburgse muur tje totaal geen effect sorteei-de, waarna de op tijd gestai-tc Van Kooten zijn hattrick kan voltooien. Dat betekende ook practisch de definitieve ondergang van NOAD, dat er niet meer in geloofde, al had Henk Zieltjens pech, dat na een doorbraak zijn boogbal opnieuw op de Schie damse lat viel. Hermes DVS speelde weliswaar op zekerheid, maar ging toch veel energieker te werk. Zelfs bij deze - comfortabele stand toonden de gasten cen bewonderenswaardige in zet en'strijdlust. Dc beloning daarvoor kwam vijf minuten voor het einde met een doelpunt, dat in aanmerking kwam voor de schoonheidsprijs. On geveer halfverwege het veld mocht Lagendijk ingooien. Hij deponeerde de bal precies voor de voeten van De Raay, die zich in de vrije ruimte had gestort en vervolgens in volle vlucht met het linkex-been de bal hoog in de touwen joeg; 14.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 3