Antwerpen kijkt met scheel oog naar Zeebrugge De Collignons in Alpen gew Weinig strijd bij komende en voor raad SCHIEDAM 'Open dag' Scouting Schiedam 'WEEKEND UITSTAPJE' MET INTERN. MEDAILLE Feijenoord zet spoed achter transfer van Magnusson Barre tocht door oerwoud Spo I GEEN KRANT ONTVANGEN? Programma van VKC/Cultura Opruimen van voetbal restanten Optreden tegen sex-winkels zaak van O.M. „BOEREN" DOEN NIET MEER MEE Inbraak in winkel Goedei'en uit vitrine gestolen Hoekse Wijkraad behandelt sportproblemen Protestmars tegen vestiging Hoogovens KUSluErSTERS donderdag 14 mei 1970 - pagina 5. In het nu nog genoeglijke haventje van Zeebrugge staan vrij grote dingen te gebeuren. In feite gebeuren ze al, want de2e Belgische leusthaven begint reeds nu al een omvangrijk goederenverkeer te ontwikkelen. Een. ontwikkeling, waar overigens zu sterhavenstad Antwerpen een weinig gevallig oog op laat rusten. De groei van de Zeebrugse haven steunt op twee belangrijke pijlers: de ruwe aardolie, die voor de Texacaraf- finaderij In Gent wordt aangevoerd en containers, op het ogenblik alleen nog In het verkeer op Engeland. Dc mar kante groei van de Belgische kustha- ven wordt duidelijk geïllustreerd door dc cijfers: In 1967 werd nog maar 8,13 miljoen ton goederen overgeslagen, in het afgelopen jaar was dat bijna 9 miljoen ton. Een verviervoudiging dus i» twee jaar tijde. De huidige faciliteiten van de Zee- brugse haven zijn nog niet om over naar huis te schrijven. Verbeteringen werden en worden ook vaak. zo vertrouwen de Brugse havenautoriei- ten ons toe door Antwerpse belan gengroeperingen tegengewerkt. De hudige groei is dus eigenlijk geschied tegen de verdrukking in. Dat gaat nu binnen afzienbare tijd veranderen, want een aantal werken tot verbete ring van dc haven zijn nu reeds in volle uitvoering, terwijl plannen voor nog verder gaande verbeteringen de zegen hebben van de Belgsche minis ter van Openbare Werken. De toegang tot de haven Is nu ge schikt gemaakt voor schepen tot 100.000 ton, die voor ongeveer 75 per cent beladen kunnen binnenkomen. De zwaai kom in de haven zelf wordt met het oog op nog grotere schepen gebracht op 550 meter. In aanbouw is op het ogenblik een nieuwe roll-on roll off passagiersterminal. De rij-op rij-af schepen van de Britse maat schappij Townseud maken op het ogenblik nog gebruik van het oude zeesluisje in Zeebrugge. Een inter- roinal voor het spoorwagen ver voer. Op het schiereiland in de buitenha ven worden op het ogenblik nieuwe kademuren gebouwd, waar aan de ene kant een nieuwe grote contai ner-terminal wordt gebouwd en aan de andere kant de tankers met ruwe olie gelost kunnen word. De Belgen hebben voor hun nieuwe containerterminal al een eerste suc cesje geboekt, want de grote contai nerschepen van de nieuwe Australië- dienst zullen naast Vlissingen de nieu we Zeebrugse containerterm inaal aan doen. Onderhandelingen met andere onder meer transatlantische maatschappijen zijn in volle gang zo wordt in Zeebrugge gezegd. Het succes van de huidige contai- ncrterminal in Zeebrugge kan in grote mate worden toegeschreven aan. dc samenwerking met de Belgische spoorwegen. Het nadeel van de minder goede verbindingen ie water tnet het achterland (schepen van maximaal 709 ton) werd weggenamen met de de huidige Komst van de container, die in Zeebrugge in tegenstelling tot bijv. in Rotterdam direct van het schip op de spoorwagon wordt ge plaatst. Dc aan- en arvoer van dc containers geschiedt dan ook voor 80 procent pet spoor. Het is duidelijk, dat men in dc Sin jorenstad deze ontwikkeling met een scheel oog bekijkt, te meer omdat Antwerpen nu het in de sector massagoed wegens de ontoegankelijk heid van de Schelde voor schepen bo ven ÏOO.OÖD ton al concessies aan Rot terdam wat betreft het vervoer van de ruwe aardolie. Wanneer de „derde generatie" con tainerschepen in de vaart komen, be gint ook voor deze vaartuigen de moeilijke vaartocht over de Wester se holde te tellen en biedt Zeebrugge zich duidelijk aan als alternatieve ha ven. De ontwikkeling van het container verkeer tussen. Engeland en Zeebrug ge valt ook spectaculair te noemen. In Zeebrugge werd in 1969 820.784 ton goederen per container verscheept (1968 308.920 ton). In Antwerpen wordt de spectaculai re Meer en W. van Hillof Ctoeyit, z. v, I. Kayam en S. Atacan; Lauren C. d. v. P. E, Taylor en E. P. Addison: Marcus J. z. v. G. C. J", Ooms K. C, A, de Vfcenl; Geer trui-da d v, C, Lips en M. H. van der Wa teren,' Wanda A. d. v. O. C, F. de Pauw en K, A. Heesterman; Mirjam D. cj. v. W Sdhururman en D M. T. Borst; Jacöfca M. d. v. H. S. Saervödt en G. Rijsdijk: Paul z, v. A. J. G. Hermans en tW. C, C. H Jas pers: Wither G t. v. W Meijer en M T Olfermana; Aard J H. r. v. H. van Aporloo en U. H. van l/den. Overleden: B, M. van de Langkruis, 52 jr.; C. Kok, 05 jr.; p. Vrolijk, 39 jr.; J. H. M. Lourens, M Jr. yv^u-vvvvVv-A/swv^i-wvAjv-vvvv'v/v-ii.-, Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter- dam, Schiedam, kunnen S zich wenden tot onze plaatselijke agenten- WWV re groei van het Zeebrugse container verkeer gezien als een. bovoordeling van Zeebrugge door de 'Belgische spoorwegen, die immers nu de nieuwe grote container terminal laat bouwen. De tarieven af Zeebrugge zijn 'tzelfde als de tarieven af Antwerpen- Een af stand dus van 60 kilometer, die vol gens Antwerpen, aan de internationale verladers wordt cadeau gedaan. In Zeebrugge wordt de Antwerpse lezing verworpen en gewezen op de snelle behandeling van die containers in de kustlhasven en de snelle omloop tijd van de schepen, die direct uit zee de haven kunnen binnenvallen. De haven van Zeebrugge dateert uit 1907 toen Leopold H de nieuwe zee haven van Brugge inhuldigde. De nieuwe kustplaats werd door een ka naal verbonden met de oude handels stad Brugge, Veel geluk was het nieu we project niet beschoren, want de haven werd grondig verwoest in beide wereldoorlogen. Daarnaast tot 1968 speelde Zeebrugge eigenlijk alleen een rol bij het vervoer van spoorwa gons over zee cn trein- en autopassa giers. die in Zeebrugge dc boot naar Engeland namen. Met de komst van'de container en de „trek" van de raffinaderijen naar de kust kwam echter in 1968 de om mekeer. Het is duidelijk, dat Zeebrugge met de felle havenstrijd in België in het afgelopen jaar in de belangstelling kwam. Dc Belgen moesten een keuze maken toen bleek dat de mammoet tankers geen Belgische haven moer zouden kunnen bereiken. Dit had tot gevolg, dat een groot aantal mensen nieuwe havens gingen tekenen, waar van twee ontwerpen in de discussies naar voren kwamen. Be „Atol" in vol le zee van prof. Jozef Mcrtelmans en het ontwerp voor een „polyvalente" haven in Zeebrugge, waar een soort Maasvlakte gecreëerd moest worden. Deze zaak draaide bijna op een po litieke crisis uit, toen de minister van Openbare Werken De Saeger (in Zee brugge wordt zijn naam met vleugje heiligheid omringd) voor Zeebrugge koos en de oude handelsstad en het kabinet wist mee te krijgen voor een nieuwe zeesluis, geschikt voor schepen tot 125.000 ton. Daarnaast moet het oude kanaal, dat Zeebrugge met de moederstad Brugge verbindt, gedeeltelijk ver breed worden, waardoor in totaal een 215Ü hectare ïndustriegrondi ter be schikking komt. Er is vrij veel be langstelling van de zijde van het be drijfsleven. De Brugse havenautoritei ten zeggen met verschillende interna tionale concerns in onderhandeling te zijn. Met deze werkzaamheden moet in 1971 nog begonnen worden. Daarna heeft Zeebrugge ,,Maasvlakte"-plan- nen door nieuwe dammen In de zee te willen bouwen, waar flrie grote in- steekhavens ook de grootste tankers moeten accommoderen. Eerst in dat stadium zou Zeebugge zich als een concurrent van Europoort kunnen aandienen. Overigens vinden de Brugse haven autoriteiten het een normale zaak, dat Antwerpen de eerste nationale haven is en blijft. „Maar wij zien Zeebrugge, vooral door zijn gunstige ligging als een complementaire voorziening in het goederenverkeer van en naar Bel gië". Het 75-jarig bestaan van dc nu be- De haven van Zeebrugge mot oen schiereiland in de buitenhaven vanuit de lucht in kaart gebracht. ginnend florerende haven van Zee brugge werd in Brugge gevierd met een aantal studiedagen over haven ontwikkeling; Rotterdamse haven deskundigen waren wel uitgenodigd, maar kwamen niet en een grote mari tieme tentoonstelling, waar we als Ne derlandse representanten de voor het Nederlandse goederenverkeer zo be langrijke en vooraanstaande havens van Vlissingen en Amsterdam met een stand vertegenwoordigd zagen. Rot terdam had het volgens de organi satoren zo druk met C'70 dat men sen noch materiaal beschikbaar wa ren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Ter ge legenheid van zestig jaar „scouting", in Nederland houdt Groep 4 „Burg. van Haaren" in Schiedam van de NJPV op zaterdag 23 mei van II tot 23 uur „open dag in het eigen ge bouw ,,'t Raadhuis" aan d.e Schlcdam- seweg 200 (hoek Nieuwe Damlaan) cn de omliggende terreinen. Iedereen, jong en oud, kan dan kennismaken met de veie facetten van het „spel van verkennen'. Door de verkenners wordt een com pleet kamp in vol badrijf ingericht; er. wordt gepionierd en klasse-eisen wor den uitgevoerd, de jongens cn het lei dersteam zullen de vaardigheden de monstreren en tonen hoe het spel in onderdelen wordt gespeeld. Kinderen, die geen padvinder zijn, zullen zoveel mogelijk aan de activi teiten kunnen deelnemen, terwijl er ook speciale kinderspelen worden ge houden. Er komt een informatiestand waar dia's en films worden vertoond en waar documentatiemateriaal aan wezig is. Daarnaast zijn diverse attrac ties; consumpties verkrijgbaar tegen kostprijs. 's Avonds een „disco-Bal Champê- tre, georganiseerd door de voortrek kers van Kan Tan Kye-stam van Groep 4 voor de oudere leden van de vier scouting organisaties en introdu cés. Disc-jockey Joop Adriaanse ver leent medewerking, ("Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag Door het Vlaardïngs KuKureel Centrum VKC, waar de algemene Schiedamsc kunst kring Culture mee samenwerkt, is het programma bekend gemaakt voor het komende seizoen 1970/71. De uitvoe ringen worden gegeven in de Vlaar- dingse Stadsgehoorzaal. Belangstellen de Schiedammers kunnen deelnemen via Culture, waarvan secretaris is dc heer J. J. F. Morel, Parkweg 186, tel. 264182. Het programma opent op 12 sep tember met de musical „De kleine pa rade". Hoogtepunten zijn, verder het optreden van "Wim Sonnev'eld op 30 januari en Wim Kan op 2 maart met imn nieuwste programma's; het Nieuwjaarsfestival van het cabaret Pepijn op 23 januari en de opera La Bohème door het gezelschap Forum in april. In de abonnementenserie worden gegeven op 25 september het Nieuw Rotterdams Toneel; op 10 oktober Globe met „De Alchemist"; op 26 ok tober de Haagse Comedie; op 12 no vember het Nieuw Rotterdams To neel; op 27 november het Nationaal Ballet; op 9 december Globe met „De kersentuin"; op 17 februari de vrije produktic „Kom hier, ga weg" en op 25 maart weer het NRT. Sclioolkorfbal- toeruooi {Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Het SchoolKorfbaltocrnooj 1970 zal oi „pinkster-dinsdag" 19 mei worden ge houden op het HBSS-terrein in het Sportpark Harga. Het toernooi, waar van de leiding berust bij de deskundi gen van de drie korfbalverenigingen, begint om 10 uur cn de prijsuitreiking ua afloop zal omstreeks 16 uur.plaats hebben. In de afd. A. komen uit 'twee teams van de Willem de Zwijger-mavo, twee van de Huishoud/Technische school en één van de Leao. Bij de lagere scholen komen uit Jan Ligthart, Go- menius, Gunning en de Groenoord- school. (Van een onzer verslaggevers) ONDER DE RUIM. 9000 "WANDELAARS die hebben deelgenomen aan de op 9 en 10 mei gehouden Zwitserse Wandeltweedaagse bevond zich ook het Schiedamse echtpaar G. Collignon-v. d. Burgh uit de Anthonie Muysstraat. Beiden zijn 59 jaar oud en waren de enige Schiedammers onder de 150 Nederlanders die aan dit wandel evenement hun plezier beleefden. Gé Collignon zit 't wandelen go te zeg gen in grii benen. Dit jaar hoopt hij drieuoudig icandelgoud te verdienen. Negen keer liep hij tot dusver de Schiedamse Avondvierdaagse even als de internationale van Nijmegen en hij trekt in september voor de tiende keer naar Oosterbeek om hier even het Airbowkruts in de wacht te slepen. Op alle drie mar sen zal hij zijn vrouw als metgezel krijgen. DU samen wandelen dateert uit 1966. Wel ging zijn vrouw altijd mee naar Nijmegen en. wist zich hier bost te vermaken als haar man de nodige kilometers onder zijn voetzolen liet doorgaan. Naar Oosterbeek ging Gé in zijn eentje op stap, Op een gege ven moment zei vrouwlief: „Op die manier geniet hij meer vakantie dan ik" waarop Gé repliceerde: „Dan zal je er tegenaan moeten" en sindsdien wandelen ze samen. Na een busreis van 13 uur met als vertrekpunt Leiden arriveerden de Nederlandse wandelaars zaterdag morgen om half vijf in Bern. Drie urn* later gingen de Collignons vanuit de Curlingshalle in de groep „Hij en Zij" van start voor de eer ste 20 kilometers. Deze voerden de wandelaars over sterk geacciden teerde paden en wegen met een ge leidelijke klim tot 600 meter hoogte. Dit alles bij een fraai Zwitsers landschap met als achtergrond da besneeuwde toppen van de Alpen. Eindpunt van de eerste dag was Mun- chehbuchee waar de nacht werd doorgebracht in een ondergrondse bunker van de Zwitserse defensie. Eij de gemeenschappelijke maaltijd ontmoetten onze stadgenoten wan- delkervnisseti uit Nijmegen. Een ge zellige boel, volgens Ge en een ver zorging orn U tegen te zeggen. Daags daarop weer 20 km bij goed weer. Om één uur in Bern, waar de prestatiemedailles werden uitge reikt. Vijf uur later de bus weer in, die maandagmorgen om zes uur in Leiden aankwam. „Kijk, dat deed ons de das om, want dan voel je je gebroken", zegt Gé Collignon. „Bij leven en welzijn gaan we het vol gend jaar weer, maar dan knopen we er één of twee dagen aan vast" Wie wat moois wil beleven en van wandelen houdt kan hij deze trip aanbevelen. Kosten per persoon 65,-. Blijf je 'n paar dagen in Bern hangen dan komt er natuurlijk het nodige bij. De Collignons houden er prettige herinneringen en een in ternationale medaille aan over. Nu nog de drie gouden kruisen voor Gó, die het hoogtepunt gaan vormen van zijn wandelcarrière. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, donderdag, Fije- cnoord hoopt nog deze week de 2fi-ja- rige Zweedse rechtsbuiten Roger Magnussen ic contracteren. De sta- diondub zou de transfer graag rond hebben voor Magnu&sen met het Zweedse elftal naar Mexico vertrekt. Volgons berichten uit Frankrijk, waar Magnusson de laatste twee jaar voor Marseille speelde, zou de zaak al vrijwel beklonken zijn, maar dit wordt door Feijenoords manager Guus Brox tegengesproken. De uit Aividabei'g afkomstige Mag nusson is sinds 1966 eigendom van de Italiaanse vereniging Juventus. Omdat de import-stop van buitenlandse sterren toen al in Italië van kracht was, leende Juventus de Zweed ach tereenvolgens uit aan FC Köln en Oiympique Marseille. In Passage: Een geroutineerd verfilmd verhaal met aantrekkelijk veel afwisseling aan spannende momenten in „Oor- logshel Batangas". Een Amerikaanse kolonel heeft het goud van de Filip pijnse regering veilig gesteld voor dc Japanners, die het eilandenrijk onder de voet lopen. Het plannetje deze goudschat door een onderzeeër naar een veilige plaats te vervoeren mis lukt, omdat het schip wordt vernie tigd. Zonder het te weten maakt de vu and het goud buit, dat onder een schuil is verborgen. Een Amerikaanse gelukzoeker die vlieger is, een Amerikaanse Zende- lingsdochter en een groep landslieden ondernemen daarna de tocht door het barre oerwoud naar de zendingspost, waar een vliegtuig gereed staat. Daar mee wordt tenslotte de goudschuit vernietigd. De barre reis door het oerwoud, waarbij de Gideonsbende voortdurend op de hielen wordt gezeten door de Japanners, maakt het hoofdbestand deel van de film uit. Vera Miles als de Amerikaanse en Dennis Weaver als dc onverschillige Streber spelen daarin een aardige rol, bekwaam in de hand gehouden door regisseur Keith Larsen, die bovendien een aardige variant vond op het gebruikelijk liefdesver haaltje waarin oorlogsfilms zo vaak uitblinken (14 j.)- In het Passagetheater wordt op pinksterzondag en maandag om 14 uur vertoond voor alle leeftijden „De laat ste Robin Hood". (Van een onzer sportmedewerkers) SCHIEDAM, donderdag De laat ste restjes van de voetbalcompetitie moeten nog opgeruimd worden. Dit weekeinde. Zo ontvangt DHS het Dordtse EBOH en misschien dat deze ploeg de jongens van trainer Schop kan inspireren tot goed voethal, dat er zondag j.l. tegen HOV niet bij was. In de vierde klasse ontvangt SVDPW Paraat. SVDPW is reeds ge degradeerd en misschien kunnen de jongens daardoor wat ontspannen voetballen. Excelsior en Schiedam we ten dat zij de titel niet meer kunnen halen, omdat die reeds bij RKWIK is. Daarom mag er bij de wedstrijden Excelsior '20-Rijswijk en Schiedam- Spoorwijk een frank en vrij partijtje voetbal worden verwacht. Het zater dagvoetbal brengt voor PPSC een belangrijke wedstrijd omdat het moet winnen orn de kans op de titel te blij ven behouden. Het moet naar TÜGR in Rotterdam, en zal daar aan de Schulpweg op een warm onthaal kun nen rekenen. Toch zitten er winstkan sen voor PPSC in. Een zeer aantrek kelijke duel kan het op Harga wor den, waar HESS het reeds naar de nieuw te vormen eerste klasse gepro moveerde Zwart Wit ontvangt. Het zal een gang naar Harga waard zijn. In de afdeling gaat GTB naar Goud- waardse Boys. GTB zit in de hoek waar de slagen kunnen vallen en heeft een overwinning nodig om het gevaar te keren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Het is aan het Openbaar Ministerie en niet aan bet College van b. en w. ter beoordeling of en op welke wijze op getreden moet worden tegen de «.g- 5ex-wlnkels. Zo hebben b. en w. heel kort medegedeeld op schriftelijke vra gen van het raadslid J. van Katwijk voor de P. C. G. De heer Van Katwijk had geïnfor meerd of de in de etalages van de sex-wlnkels (waarvan Schiedam er ook een paar rijk is) tentoongestelde en voor verkoop bedoelde geschriften en afbeeldingen niet in strijd waren met de verbodsbepalingen inzake het verspreiden van pornografische lec tuur. Zo ja, of het college dan bereid was „geëigende maatregelen" toe te passett. Brand in kuil met takken SCHIEDAM, donderdag Naast een woning aan de Hoge Banweg is gisteren in een kuil met takken brand ontstaan, doordat een bewoner een brandende lucifer vanaf het balkon in de takken gooide. Met een straal slaagde de brandweer erin de vlam men te doven. Er ontstond geen schade. (Van eeu onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De Boe renpartij en dc daarvan afgescheiden Binding Rechts hebben het plan opge geven om in Schiedam aan de stem busstrijd bij de gemeenteraadsverkie zingen van 3 juni deel te nemen. Bij de Statenverkiezingen van maart is duidelijk geworden dat deze partijen geen of weinig kans maken op een ze tel in de raad. De strijd zal nu gaan tussen negen partijen, waarvan de lijstnummcrs als volgt zijn vastge steld: 1 Partij van de Arbeid/PPR, 2 Frot. Chr. Groep, 3 KVP, 4 VVD, 5 PSP, G CPN, 7 Kiesbeweging Votum (van Hein de Koster), 8 D'66 ep 9 St. Geref. Partij. Zo te oordelen zal het geen felle strijd worden. De vroeger zo zeer ge bruikelijke openbare vergaderingen met debat zullen niet veel worden ge houden. „Die hebben weinig zin", vindt drs J. Houtman, fractie-voorzit ter van de WD, „er komt maar een handje-vol mensen, keiharde partij leden en wat nieuwsgierige mensen van andere partijen die toch niet te overtuigen zijn". Alleen de samenwerkende KVP en PCG hebben een gezamenlijke open bare vergadering aangekondigd op 28 mei in gebouw Irene en dan voor zo wel de raads- als de Rijnmondverkie zingen. De PvdA is bet actiefst op dit punt met een serie van vijf bijeen komsten in de verschillende wijken, waarvan die op 29 mei in het Wijk centrum aan het Dr. Wibautplein voor de gehele burgerij van Schiedam is bedoeld. Verder houdt men. het maar bij de discussies die in het Politiek Ka fee aan de Niemvstraat 12 gehouden, zui len worden met een forum waarin alle plaatselijke partij-afdelingen (naar men hoopt) vertegenwoordigd zuilen zijn. Vandaag zal het gaan over de onderwijs-verniemving, op 21 mei over het welzijn en op 29 mei over de openheid. WD«wensen De VVD-Schiedam heeft nu ook het partij-program "bekendgemaakt. „En kele liberale voornemens voor de ko mende vier jaar. Het zijn allemaal haalbare wensen", verklaart VVD-Iei- der drs J. Houtman. De in alle par ti j-programma's opgenomen punten ontbreken ook hier niet: zorg voor de milieu-hyglene, snel kiezen voor de reconstructie van de binnenstad, plei dooi voor een eisen cultureel centrum, meer groen in de stad. Maar typisch is het pleiten voor het stichting van kinder-dagverblijven, zo nodig met exploitatie door de gemeen te; een meer efectieve controle op de toepassing van de bijstandswet, waar van te veel misbruik wordt gemaakt; het aanwenden van lelijke sloopter- reinen als parkeerterrein, parkje o speelplaats; het stichten van bejaar den-sociëteiten als overheidstaak; de bebouwing van Woudhoek en Spaland overwegend met eengezinswoningen, zowel in de woningwet- ais de vrije sector. In het komende debat over het gronduitgiftebeleid zal de WD Ide2en voor de mogelijkheid om grond te verkopen, omdat zo geld verkregen kan worden voor andere doeleinden. „Geen geld in de grond laten zitten, terwijl voor andere objecten het geld ontbreekt", vindt drs Houtman. De inspraak van de burgerij vindt de WD „een wassen neus". Geen in spraak maar uitspraak doorbelang hebbenden, die dan wel in een vroeg stadium geraadpleegd, dienen te wor den. SCHIEDAM, donderdag. In een kledingzaak aan de Hoogstraat is gis teren ingebroken. Via het overkUm- men van een schutting kwam men aan de achterzijde van het gebouw, waar een niet afgesloten deur de inbrekers toegang verschafte tot de winkel. TJit de kasse verdween oa. 300 gulden VROW KKIJGT HOOFDWOND BIJ VAL SCHIEDAM, donderdag. Op de Overschleseweg is gisteravond de 90- jarige mevrouw K. O. gevallen. Zij raakte met haar hoofd de, trottoirband en moest met een bloedende hoofd wond in het gemeenteziekenhuis wor den opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag In een voor een winkel aan de Mgr. Nolens- laan staande glazen vitrine is gisteren een hoeveelheid siergoederen ter waarde van ca. 1000 gulden ont vreemd. JONGEN BREEKT ARM (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag In het zwembad Groenoord ja gistermiddag de 8-jarige Leen W. gevallen bij het spelen in. een klimreK. Het jongetje werd met een gebroken linkerarm naar het gemeenteziekenhuis ge bracht. HOEK VAN HOLLAND, donderdag In de vergadering van 26 mei .zal het dagelijks bestuur van de wijkraad de leden een ontwerp-sportnota vóór- leggen, waarin de belangrijkste pro blemen kunnen worden opgelost. De wijkraad is van mening dat door .de gestadige uitbreiding van. Hoek van Holland moet worden, uitgezien naar nieuwe sportaccommodaties voor scholen en. plaatselijke verenigingen. In het uitbreidingsplan „Oost" is met die noodzaak rekening gehouden' tin zijn terreinen gereserveerd, voorde sportvelden. De wijkraad wil nu ook met de practische uitvoering gaan be ginnen. De twee ontworpen sportvelden aan de Hoekse Hillweg kunnen in de toe komst gedurede de weekeinden ver huurd worden aan de HSV 1946 voor korfbal. Bouw van een kantine is voor deze vereniging onmisbaar, evenals voldoende kleedruimte. Zondagvoetbal Het huidige voetbalveld en tennis- complex van de Mij. Zeeland aan de Zekkenweg kan worden overgenomen door de voetbalvereniging Hoek van Holland, welke hier een eigen com plex wil stichten mei een bijbehorend half verhard oefenveldje en een par keerterrein aan de Prins HendrLkweg. Bij Hoek van Holland vindt men de eigen accommodatie (twee velden) nodig, in verband met de uitbreiding van. het aantal jeugdleden. De huidige ligging van de terreinen kan iets ver beterd worden en dient door groen te worden omringd. Volkstuinen De bestaande 20 volkstuintjes van de Mij. Zeeland dienen iets verplaatst te worden naar de zuidoostelijke hoek van het terrein. De maatschappij stelt het behoud van de volkstuinen als voorwaarde, ten gerieve van haar per soneelsleden. Het bestaande schoolwerjcfcuinen complex aan de Harwichweg kan worden overgebracht naar het grotere complex aan de Hoekse Hüweg. Daar heeft men op een terrdn voldoende ruimte om alle kinderen die dat wen sen van een schooltuintje te voorzien. Op het terrein waar zich nu' 'de schooltuinen bevinden kan men vijf nieuwe tennisbanen aanleggen, vlak naast het bestaande complex. Voor een regelmatige bedrijfsvoering heeft men minimaal negen banen nodig. Op saterdag 23 mei (Van een onzer verslaggevers). ROTTERDAM, donderdag. Het centraal actiecomité „Rijnmond", (Leefbare Delta) organiseert zaterdag 23 niei a.s- een grote protestmars door het centrum van Rotterdam. Deze .unaxs van angst en onrust" is bedoeld om de bewoners van het hele Rijnmondgebied gelegenheid te geven te protesteren tegen de vestiging, van de Hoogovens op de Maasvlakte. Degenen die willen meelopen worg den verzocht zich om twee uur op het Schouwburgplein in Rotterdam aan-: wezig te zijn, Personeel gevraagd Een actieve vertegenwoordiger, leeitijd 21-30 jaar. Woonachtig in Schiedam oï Vlaardingen. inlichtingen: Tel. OD-265950. Pe Schiedammer (Het kotter- damse Parool) vraagt VA5TE BEZOKGERStSTERS) voor Schiedam en omstr. Aanm. tel. 287279, avonds na 6 uur tel, 155960. S028 foto, film en projectie Pasfoto's Folo van Vuuren, 108. Schiedam. Tel, 286720. Let op juiste adres. S028. Voor de tuin 4,95, S 5.15. Grasscharen Heggescharer- J8.3S, Grasma chines v,a. 37,95. Waar

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2