SVV zal tegenslagen wel weer overleven 4 Nieuwbouw bij Gusto nodig voor uitbreiding Felle discussie over onderwijs STUDENTEN MOCHTEN NIET MEEPRATEN Attractiever spel is nodigF eigen complex in harga dit jaar bespeelbaar 98 >95 SCHIEDAM Jongen krijgt hersenschudding hij val EERSTE PAAL BEDRIJFSKANTOOR IN POLITIEK CAFÉ Kon. Wilhelmina mars in teken Zweedse hulp GEEN KRANT ONTVANGEN? Familie jaagt twee inbrekers op vlucht de natuur viert feest inBliïdorp natuurlijk rustpunt in feestelijk C 70 Krediet van 3% ton riolering voor r Wedstrijden in het popduiken van de S.R.B. „Geef de vrede een kans" in Sted. Museum Balletstudio van Tosca Balm danst op Space Dimensions Orgelconcert van Jan Brandwijk in Stedelijk Museum Kees Vollemans bedankt voor culturele raad CULTURELE RAAD HAD SCHRIJVEN NIET INGEKEKEN EN GING TOCH AKKOORD Apotheekdienst Kampioenschap schaken Bombardement herdacht vrijdag 15 mei 1970 - pagina 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vnjtiag. De promotie van SW naar de ere-divisie ■was het grote succes van het seizoen 1969-70. Heel Schiedam en SW in het "bijzonder, was er trots op dat SVV zich weer heeft geplaatst pij de top van het Nederlandse voetbal. Inmiddels is de vreugde wel enigszins getemperd nu het zeker is dat het verblijf in de hoogste di visie maar voor één jaar is geweest. „Wij hebben in het 66-jarig be staan van SW vele ups en downs gekend. Ook dit zal SW weer overleven om volgend seizoen krachtiger dan ooit aan de start te ver schijnen. Onze vereniging is gelukkig kerngezond en bruisend van le venslust, zodat dit geen probleem Voor ons is." (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag De 12-jari- ge Noach Elward is gisteren tijdens het speelkwartier van de Johan Cal- vijnsehool op de speelplaats gevallen. De jongen liep daarbij een lichte hersenschudding op. Hij werd ter be handeling naar het Gemeentezieken huis gebracht. (ADVERTENTIE! Voor kieskeurige klanten cöe alleen het allerbests goed ge noeg voor hun ramen winden, js er ru een aanbieding^ Luxe vensterva! van originele franse terga! voile (dabeste üfe er bestaat} met een bijzonder aparte dessinermg. £en droom van ee» vensterva! met zoom en hoofdje* in de hoogtes 95, 110 en 125 cm, nu door elkaar per meter voor neg géén vijf gulden. luxe venstetval van tergal voile in 6 dessins Vrijdagavond om 6 uur begint op de 1e etage de verkoop wan een prachtige vensterva! wan fraaie franse tergal voile met rijke dessïnering (er zijn 6stuk voor stuk heel mooie dessins}, 95,110 en 125 cm hoog, per meter Eikevrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best Zo schrijft secretaris Car de Vries in het jaarverslag: van SW over het seizoen 1969-70, welk verslag wat erg vroeg is verschenen, nog voor het hele seizoen is verstreken, zulks bij besluit van dc vergadering. Op dinsdag 26 mei wordt fn het clubgebouw in Harga de algemene le> denvergadering gehouden, aanvang 19.30 uur precies. Daarbij zal ook de bouw van het SW-complex bespro ken worden. In het afgelopen jaar is achter de schermen hard gewerkt aan de plan nen voor dit eigen sportcomplex, waarvan het hoofdveld, volgens de verwachting, reeds in het nieuwe sei zoen speelklaar zal zijn. Met de bouw van de meuwe overdekte tribune, plaats biedend aan ca. 1700 personen, is reeds een begin gemaakt. De bouw zelf is uitbesteed aan de aannemers firma S.S.N. te Schiedam, doch veel van het bijkomende -werk zal door de leden zelf worden uitgevoerd. De vorig jaar direct na de promotie gevoerde bliksem-actie „Geef SW de ruimte" is „voor Schiedamse begrip pon" eon groot succes geworden, zo schrijft secretaris Cor de Vries. De opbrengst daarvan is gestort in het bouwfonds. Ondanks de grote investe ringen. die SVV zich daarvoor moei getroosten wordt het bezit van een eigen home noodzakelijk geacht in verband met de bestaansmogelijkhe den van de vereniging en de exploita tiekansen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. In een discussie, die sinds het bestaan van het Politiek Café in Schiedam nog nooit zo geanimeerd is verlopen, is gisteravond in pand Nieuwstraat 12 gesproken over de vraag „Gaan de politieke partijen iets doen aan de onderwijsvernieuwing in onze stad'\ Perspectieven dringende erenigingen sem steken (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Dc Koningin Wil helm ina-mars die op zaterdag 30 mei voor de 26e maal in Schiedam zal worden gehouden, zal dit jaar ia het teken staan van de Zweedse voedsel hulp, die in 1945 aan Nederland is ge boden. Vandaar dat de Zweedse am bassadeur in Nederland, baron K. G* Lagerfelt als ere-voorzitter van het Ere-comité het défilé van de deelne mers aan de mars zal afnemen. Ook de persoonlijke beloningen van de deelnemers zijn op dit Zweedse ge beuren afgestemd en de groepsprïjze» worden zelfs Speciaal uit Zweden geïmporteerd. De mars zelf, die jaarlijks tussen de 4 en 5000 deelnemers trekt, belooft ook dit jaar weer een feestelijk ge beuren te worden. Zo hebben reeds tien muziekkorpsen zich beschikbaar gesteld om de wandelaars te begelei den. Na afloop van de mars is er weer het gebruikelijke feestprogramma in de Plantage. De start voor de afstanden vaa 40 en 50 km is vastgesteld op 10 uur. Voor de overige afstanden (en dat is veruit de meerderheid) wordt om 14.30 uur, eveneens vanuit de Planta ge, gestart. Maar de lopers op de 25 km kunnen eventueel al om 13 uur ver trekken. Alle inlichtingen verstrekt secreta ris Ph. van Oordt, Oldenbarn&velfc- straat 79, tel. 263309. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. Juist in verband hiermee wordt de degradatie spijtig gevonden, want het spelen In de eredivisie opende grote re perspectieven voor de toekomst. Dit vanwege dc tendensen In het Neder landse betaalde voetbal, dat meer en meer professioneel wordt. „Daardoor zullen steeds meer clubs moeite heb ben zich aan te passen. Aldus het jaarverslag. „In de komende jaren zal er onge twijfeld veel gaan veranderen in het betaalde voetbal. Hoofdzaak is dat wij als vereniging deze veranderingen op vangen en ons aanpassen. Attent blijven is een noodzaak. Wanneer de vereni; de hand niet in eigen boezem en zich aanpassen, aan de nieuwe om standigheden en daarbij de voetbalza ken blijven bekijken -naar de Neder landse maatstaven, dan zal het ziek te-proces geen halt toegeroepen kun nen worden." Ook al zal men jaarlijks miljoenen uit de toto-pot kunnen halen. „Ten aanzien van de verdeling van deze totogelden willen wij echter wel vast stellen, dat de gehele constellatie schreeuwt om verandering," aldus het jaarverslag. Daarbij kan het betaalde voetbal de steun van de overheid niet missen. „"Wij menen dat het betaalde voetbal als vorm van recreatie recht heeft op overheidssteun, hoe dart ook. De voet balverenigingen leveren actieve en passieve recreatie aan een zeer be langrijk deel van de bevolking, zodat steun geheel verantwoord is. Steun publiek Wat ook niet gemist kan worden, dat is de steun van. het publiek, In het afgelopen jaar is wel gebleken dat dit publiek veel meer belangstelling beeft voor wedstrijden in de ere-flivisie, waarbij de top-elf tall en in actie ka meu, dan voor die iu de lagere divi sies. Daarbij verwacht het publiek echter beter en attractiever voetbal, „Helaas is dat maar al te vaak een te leurstelling geweest." Het publiek kan alleen naar de voetbalvelden getrokken worden, wanneer een aanvalsspel wordt ont wikkeld dat aantrekkelijk en aan vaardbaar is voor de kijkers. Met te veel defensief spel en onmogelijke sy stemen, voor het gemiddelde publiek onbegrijpelijk, worden de toeschou wers verdreven naar die wedstrijden, waar de spelers niet-begaafd en onbe taald zijn, doch een grote dosis en thousiasme en ijver tonen. „Ook onze betaalde spelers moeten zich daarop beraden, willen ze niet uitgerangeerd raken. Wil men in de top-sport meedraaien en daarvan de voordelen, trekken, dan zal men 2jeh hiervoor inspanningen moeten ge troosten." Aldus het jaarverslag van SW, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag De familie "W. Hamel uit de Stadhouderslaan heeft vannacht in hun woning twee inbrekers op de vluchtgejaagd. De beide mannen waren via een open staand raam de woning binnenge drongen- maar hadden daarbij zoveel lawaai gemaakt, dat de bewoners wakker werden. Er ontstond een kort handgemeen, waarna de inbrekers via de keuken de woning uitvluchtten. (Van. een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag Met het slaan, van de eerste „konings paar* heeft Schiedams burge meester H. Roelfsema gistermid dag het offici91e startsein gege ven voor de bouw van een nieuw kantoorgebouw op het terrein van de Werf Gusto. Het nieuwe hedryfskanloor, dat twee verdiepingen gaat tellen was noodzakelijk geworden door de uit breiding van de activiteiten van de Industriële Handelscombinatie Hol land en de Werf Gusto, die aan de huidige koutoorcapactitcit niet meer voldoende hadden. Het nieuwe gebouw zal oen zeker sociaal karakter dragen. Er komen twee grote kantines in; de kantoren van de afdeling personeelszaken en de afdeling geneeskundigedienst van de Werf Gusto, die o.a. de beschikking zal krijgen over een uitgebreid labo- rotorium en een röntgenkamor. Het ontwerp van het gebouw, dat een totale vloeroppervlakte van ca 1200 m2 zal beslaan, is gemaakt door de technische dienst van het bedrijf. De bouw is in handen van de S.S.N. bouwmaatschappij, die het projekt eind dit jaar gereed hoopt te hebben. Na afloop van de plechtigheid ont ving burgemeester Roelfsema „loon naar werken" in de vorm van een cheque, die hij aan een zelf door hem uit. te kiezen goed doel mag besteden. Daarna kregen de „officiële" gasten de gebruikelijke receptie-drankjes aangeboden. De niet-genodigden waaronder een aantal werknemers van het bedrijf konden op kosten van de baas een flesje bier tot zich nemen. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Bijna 500 zomerhuisjes op het zgn. .nieuwe ge deelte van het ïiuisjeskamp in Hoek van Holland zullen van riolering en waterleiding worden voorzien. De ge meenteraad ging gisteren akkoord met een voorstel hiervoor 376.000 gulden uit te trekken. De kosten van binnen leidingen met bijbehorende aftap- co stopkranen, alsmede die van het nodi ge sanitair en de spruitaansluitmgen zullen de eigenaren van de huisje? zelf moeten betalen. Burgemeester H. Roelfsema sloeg gistermiddag de eerste paal voor het nieuwe bedrijfskantoor van Werf Gusto. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Ook dit jaar hield de Schiedamse Reddings brigade in het Sportfondsenbad weer wedstrijden in het popduiken voor het kampioenschap 1970, een belangrijk onderdeel van de opleiding tot het zwemmend redden. Er waren 42 deelnemers die, inge deeld m vier groepen, aan vijf eisen moesten voldoen. De hurksprong in het water zohder dat het hoofd onder water verdwijnt. Op dc plaats waar de pop (drenkeling) zich kon bevin den moet de deelnemer een rechtstan dige duik maken. Vervolgens hem bo ven water halen en naar de kant bren gen waarbij diens hoofd boven water moet blijven. Alle handelingen lever den punten op, maximaal 5. Vooral de jeugdgroepen kwamen in deze amusante en spannende wed strijden tot goede prestaties. Uitslag meisjes: 1 Joke Steenbergen, 25 pnt; 2 Marron "Walbeek, 24 pnt., 3 Marlies Bosman 20 pnt. Jongens: 1 Herman Steens 25 pnt., 2 Henk v.d. Berg 23 pnt. 3 René Sakko, 22 pnt. Dames: 1 Mary Krabbendam, 23.5 pnt., 2 Rob Witberg 23 pnt.; 3 Koos Cor velijn, 22.5 pnt. De nummers één kregen de wissel beker die zij volgend jaar moeten verdedigen. De overige prijzen be stonden uit medailles. Brigadevoor zitter J. Bosman belastte zich met hei uitreiken van deze trofeeën aan de nieuwe kampioenen 1970. SCHIEDAM In de aula van het Stedelijk Museum Schiedam zal op vrijdag 22 mei, aanvang 20.30 uur een literaire herdenking plaatsvinden on der het motto „Geef de vrede een kans". Een groepje Rotterdamse amateur toneelspelers geeft dan een reprise van dit indrukwekkende programma, dat op Bevrijdingsdag in het Piccolo Theater te Rotterdam werd uitge voerd. Het is een collage van gedich ten en fragmenten over geweld in de wereld van nu. De medewerkers aan dit programma, Jana Beranova, Ank van Rutten, Astrid Scholten, Piet Ro mein, de schilder Jan Berkelouw, de beeldhouwer John Moree en de foto grafe Toscha de Jong hebben een lo venswaardig initiatief genomen om dit programma gratis toegankelijk en ongesubsidieerd aan het publiek aan te bieden. Dit programma bezint zich tijdens de jubilerende bevrij ding op de huidige toestand in de we reld. Na de collage van gedichten en dia's, geluid en muziek volgt „Guerni ca", een cynische eenakter van Arra- bal over slachtoffers van de oorlog. „Geef de vrede een kans" een programma om in deze tijd zinvol de bevrijding te gedenken. De organisatoren van het politieke café hadden voor deze avond een aan tal raadsleden en aanstaande raadsle den uitgenodigd om zitting te nemen in een forum, waaraan door de aan wezige vragen gesteld konden worden. Behalve deze acht politieke forum leden waren, nog een groot aantal be stuurders van Schiedam naar de Nieuwstraat 12 gekomen om over de moeilijke onderwijsproblematiek te praten. Onder hen bevonden zich ook dne wethouders, mevrouw G. D. Verwy-de Graaf (onderwijs) en de heren M, Ey- kenaar (sociale zaken) en mr M, J. M. van Kinderen (woningdiens tb Ook dr H. A. Schuring, die voor de CHIT in de Tweede Kamer zit en die als PCG-raadsild na 3 junt Schiedam mee zal gaan besturen gaf gisteravond zijn visie op de moeilijkheden in het on derwijs. Op een eerste vraag vau gespreks leider Joop Daalmeyer gaf dr. Schuring een_ weming hoopvol ant woord. Hij zei, op korte termijn geen oplossing voor het onderwijsvraag stuk te weten. Na een wat stroef begin kwam daana de discussie, die door Joop Daalmeyer uitstekend geleid werd, wat op gang. Tot aan de pauze werd er echter tamelijk vrijblijvend gespro ken, omdat alle politieke partijen het bijna roerend eens waren over het feit, dat het dringend nodig is een op lossing te zoeken voor de problemen waarmee het onderwijs m ons land geconfronteerd wordt. HoeweL uiter aard de ene vertegenwoordiger daar wat feller op reageerde dan de ander. Zo maakte de heer B. E. Collé, ge meenteraadslid voor de CPN de op merking, dat „zoalng er nog één kind op straat is, mag er geen onderwijzer in de militaire dienst". Nadat iedereen min of meer aan bod was gekomen was het pauze en nam Lida de Koning de leiding van de discussie over. Het gesprek na de pauze werd wat geëmotioneerder en daarme kwamen de verschillende partijstandpunten wat duidelijk naar voren. Voor volgende week donderdag is het thema „gaan de politieke partijen in deze tijd van „welvaart" iets doen aan het welzijn van de Schiedam mers". De organisatoren hopen, dat ook dan evenals gisteravond het politiek café weer vol zal zitten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag Tosea Balm, de leidster van dc gelijknamige balletstudio in Schiedam zal met haar leerlingen, op vrijdagavond 15 mei een openbare les verzorgen in de tentoon stelling „Space Dimensions" in het Stedelijk Museum. Dit ruimtelijk object, ontworpen door Truus Wilmink, Coen Wilderom en Arjen Toet, is geprojecteerd op de toekomst, eventueel geplaatst tussen de eenvormige starheid van de flat- blokken en „creatief bezig te zijn". Op de platforms van verschillende hoogte kunnen allerlei activiteiten plaatsvin den. Het huidige project is aangepast moeten worden aan de museumzaal, maar moet niet als definitief worden gezien. Elke stadsarchitectuur schept de eigen mogelijkheden. Men kan. er lezen en musiceren, een speakers corner houden of gewoon lekker ia de zou zitten. Om te Illustreren hoe men „bezit kan nemen" van zo'n toekomstig ar chitectuurbeeld, zullen de leerlingen van Tosca Balm een moderne dans opvoeren op de verschillende plat- vorms, op muziek van The Flog. Daarna wordt het publiek uitgenodigd om zelf creatief mee te doen. Het spectakel begint om 21 uur; de toe gang is gratis. SCHIEDAM. Op het orgel in de aula van het Sted. Museum zal Jan Brandwijk zaterdagmiddag van 15 tot 16 uur het maandelijkse concert ge ven, dat gratis toegankelijk is. Op bei de pinksterdagen zal het museum van 12 tot 17 uur geopend zijn. Zaterdag om 16.15 uur zullen in het kader van. de tentoonstelling „Schie dam 1940-1945-1970" gratis de films worden vertoond: „Een leger van ge' houwen steen", een film over di naoorlogse Nederlandse beeldhouw kunst en „Victory in the Nether lands", een volledig overzicht van. de bevrijding in 1945 door het eerste Ca nadese leger, met authentieke opna men. Op zondag 17 mei volgt van 15-16 uur een herhaling van genoemde films. Tevens worden dan vertoond „De achttien doden" beelden uit oor log en bezetting en „Het laatste schot", een film over de heropbouw na de oorlog. (ADVERTENTIE) Voor mannen die hoge eisen stellen aan hun overhemden, maar die hun vrouwen uren strijken willen besparen houden wij deze verkoop. Zetfstrijkende popeline over hemden (beslist niet strijken een pracht kwaliteit, in aparte ton-sur-ton dessins. Nu kiest U ze uit, te kust en te keur, moderne hemden, bij zonder praktisch beslist zelf- strijkend, voor nog géén negen gulden. ton-sur-ton zelfstrijkende popeline Vrijdagavond om 6 uur begint op de parterre de verkoop van deze zelfstrijkende popeline overhemden, in ton-sur-ton des sins, in wit en diverse pastel tinten en alle courante maten voor Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maan dagmorgen open Géén tel. of schrift, best VX.AARDINGEN, vrijdag De heer Kees Vollemans, heeft gister avond aan het eind van de bijeen komst bedankt als lid van de culturele raad. Volgens de heer Vollemans had bet al langer in zijn bedoeling gelegen te bedanken als lid van de raad, maar de vergadering van gisteravond had hem in zijn voornemen gesterkt. Hij vertelde dat hij zijn activiteiten nu tegen de culturele raad zou gaan richten. Een raad die bij, volgens zijn zeggen, „niets anders vindt dan een. bekrachtigingsinstituut van de voorstellen van het dagelijks bestuur". Als reden voor zijn bedanken gaf hij ook nog op dat de culturele raad wel secties koos, maar dat de vernieuwing geen kans kreeg. Ook vond de heer Vollemans dat de culturele raad geen achterban had, behalve wat culturele middenstanders zoals de verenigingen die hun verte genwoordiging in de raad hadden. Voorzitter, wethouder Walstra, zei het jammer te vitoden dat de heer Vollemans had bedankt. Hij bedankte hem voor zijn werk dat hij had ge daan. (Van een onzer verslaggevers) VDAARDINGEN, vrijdag Do leden van de Culturele Raad hebben gisteravond een schrijven l van de Stichting Vlaardingse Ge- roeenschap voor kennisgeving aangenomen over de verdeling van de subsidie voor culturele t doeleinden 1970 zonder dat ze het schrijven hadden ingekeken. Dit kwam aan het licht toen do heer Vollemans vroeg waarom hü het schrijven niet thuisge stuurd gekregen had dan had hij het kunnen inzien. „Nu moet ik over iets beslissen wat ik niet heb ingezien", aldus Vollemans. „Het schrijven ligt op het stad-»' huis ter inzage", antwoordde de heer "Walstra tot dc heer Volle- mans. „Maar wie heeft er nu tijd om overdag naar het stadhuis te 1 komen", repliceerde Vollemans. Na wat onderling zwijgen, een opmerking over „je had toch om - zeven uur het schrijven in kunnen komen kijken", stelde de heer Vollemans de vraag aan zijn hede culturele raadsleden „zeg nu eens eerlijk, wie heeft nu het.,; schrijven over de subsidieverde- ling ingezien", er ging een vinger de hoogte in. 5 „Dan zijn we het eens met een voorstel zonder dat we het hebben ingezien", was de conclu sie van VoUeroans. Na wat zwijgen viel de hamer van voorzitter Walstra. SCHIEDAM. Apotheek Rem brandt, Rembrandtiaan 5, tel. 268855 neemt dit weekend van vrijdag 18 uur tot maandag 8 uur de wachtdienst voor apotheken waar en gedurende de volgende week ook de nachtdienst. In spoedgevallen 2ijn de huisartsen te bereiken via de telefonische Bood schappendienst op nummer 206611. SCHIEDAM, vrijdag. In de vier de ronde van de strijd om het schaak kampioenschap van Schiedam 1070 is Reitsma er in geslaagd zijn leidende positie te versterken. Zelf won hij van dc Bruin terwijl Liefhebber, die In puntenaaötal gelijk kon komen, iu slechte stand afbrak tegen Dekker. Overige uitslagen luiden: Harmanny Dekker 10 en Vrijlandvan Se- ters 0-1. De stand luidt: Reitsma 2Vz (uit 3) Harmanny en Van Seters 2% (uit 4) Liefhebber \Vz l afgebr. (uit 3). De uitslagen en de andere groepen zijn: le klasse: Henkelman-de Jonge 01, v. Grootveld-v. Leusden 1—0, Troost-Marbus 10, Kinnegen-Bogers 01, Bogers-Troost 01. 2e klasse: (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM vrijdag. Met en kele korte woorden heeft burgemees ter W. Thomassen gisteren aan het eind van de gemeenteraadsvergade ring het bombardement dat precies dertig jaar geleden op Rotterdam plaats had in herinnering gebracht. Hij herdacht de slachtoffers die daar bij op 14 mei 1940 zijn gevallen. Keuzenkamp-Emor 01, Malkus— Ventura Ferrer 10, Riksen-Teeuw 1—0. 3e klasse: Waltman-Heesemans 0'1, v.d. Ham-v.d, Geyn 1—0, Nef- kens-Boele 10. Teleae: WXjnmaal- en-Hoogendoorn 1—0, Jordaans-Ter- louw 1—0, Dekker-Moolhuyzen 1—0, Brand-Vetmeulen afgebr. Jeugd: Mej, Riksen-Schilten 01, Huyzer- van Klinken 10, Lagewaard-Wijn- maalen 10. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, vrijdag De twee geschorste studenten van de Pedagogische Academie uit Rotterdam zijn gisteravond in de Cultu rele Raad niet aan het woord gekomen. Met 21 stemmen voor en 2 te gen schaarde de Culturele Kaad zich achter het advies van het da gelijks bestuur om bedoelde op de publieke tribune aanwezige studenten niet te horen. INBRAAK IN HUT (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag Aan boord van het Noorse motorschip Hoege Gandria, dat ligt in dok 8 bij Walton Fijenoord, is gisteren in de hut van een van de officieren ingebroken. Dit een tas verdween een bedrag van ca, 600 gulden. Het dagelijks bestuur had zijn ad vies gebaseerd op de taakomschrijving van de raad. De inhoud van die taak omschrijving biedt geen aanknopings punt om tot het horen van bedoelde studenten over te gaan. De beide studenten hadden getracht hervorming»'vernieuwingen op de aca demie in Rotterdam aan de orde te stellen. Ze waren daarop geschorst. Een van hen een Vlaardinger was zelfs door zijn ouders uit huis ge zet, deze weigerden bovendien allerlei stukken te tekenen. Hierdoor was het voor bedoelde student niet mogelijk zijn studie elders af te maken. Voordat het voorste} om de studen ten te laten meepraten was ver werpen had Kees Vollemans die het voorstel ook had ingediend gevraagd „of de publieke tribune mocht mee praten", in een vorige vergadering was dit ook geschied. Volgens voorzitter Walstra verzet het reglement van orde zich tegen, het meepraten van de publieke tribune. Dat dit de vorige keer bij een punt van de agenda was geschied was uit zondering. De heer H. J. M. Dubbeldam onder steunde de heer Vollemans zijn voor stel en zei dat „politici zich te veel aan reglementen van orde houden". Hij vond dat daar van afgeweken moest kunnen worden. „Iedereen heeft recht op inspraak", voegde hij de voorzitter toe. „Het is jammer dat deze mensen de kans niet krijgen om fouten in ons onderwijssysteem aan te wijzen." Cultuur In tegenstelling tot de heer Volle mans die vond dat onder cultuur wel degelijk onderwijs valt, zei Wal stra „dat we nog niet zo ver zijn dat we ons met onderwijs bemoeien Door, bet voorlezen van artikel 3 uit het reglement van orde waarin de taakomschrijving van de Culturele Raad staat toonde de heer Vollemans aan dat de raad zich wel degelijk'' met onderwijs moest bemoeien. De anderen vonden blijkbaar van niet en gingen in op het afwijzende avies van het dagelijks bestuur.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2