Mobiele behandelpost Kon. EHBO - Schiedam JACHTBOUW IN Rijnmond haalt le prijs in Kerkrade Brand was slopers voor bij oude Spieringshoekschool Waalhaven wordt tweede overslag voor containers Werkstuk van groep leden Ambulance wagen liad aanrijding Hamilton Richardson breekt kuitbeen SCHIEDAM Burgerlijke Stand1 VOOR HET EERST IN GEBRUIK BIJ DE KOMENDE KERMIS Jeugdige Ridder kerkers betrapt op diefstal Herder gevonden Twee gewonden bij explosie in matrassenfabriek GEEN KUIT ONTVANGEN? mestvaalt door havenstaking V akantieregeling voor sluiting van Kolpabad Spanjaard leidt F eijenoord-Arad Tomaten naar woensdag 22 juli 1970 - pagina 5 SCHIEDAM. Geboren; Thomas K. z.v. R. van den Ende en M. van Wltzenburg, Vale» rie G. M. d,v. G J L A Meijer en G H. J. Zutdgeest, Claudia E. d.v P M de Jager en E iïoekveen. Eric z.v. B Korpel en J J. Vermeulen, Johanna M. d.v, B. Smalle* gange en D. J. van der Wijk, Jan' z.v. J- Lupker en K E Staal, Joan M zv M. Faute Garcia en A. Dominguez Gil. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Vanaf komende zaterdag beschikt de Schiedamse afdeling van de Koninklijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp bij Ongelukken over een mobiele behandelpost. De hier voor ingerichte caravan is 6.5 meter lang met een breedte van 2,25 meter. Deze inrichting bestaat uit. een behandelkamer en een gesepa reerd verblijf voor het bedienende personeel. Behalve over verband- materiaal plus een zuurstofkoffer kan dit personeel beschikken over een behandeltafel en twee brancards. De caravan is geschilderd in de EH- BO-klcuren. Zaterdagmiddag om 15 uur zal het nieuwe bezit door de dochtor van de docent, dokter A. Q. C. Klomp in tegenwoordigheid van het bestuur cn leden officieel in gebruik worden gesteld. Voor de eerste keer zal de caravan dienst doen tijdens do 'komende ker mis aan de Broers vest. Verder bij evenementen waarbij de EHBO gewoonlijk zijn diensten pleegt te verlenen. Zonodig kan de mobiele post ook worden ingezet bij ram pan en ongelukken waarbij alle beschik bare hulp noodzakelijk is. De inrichting van Öe caravan is een werkstuk van een groep leden t.w. de heren F. Dominie, G. van Eeden, A. van Katwijk, H. do Ruit,er en W. Bras wiens beide zoons eveneons de handen uit de mouwen wisten te steken bij het creëren van de .nieuwe aanwinst, waarmee dc afdeling een primeur brengt in de landelijke EHBO. Ook diverse winkeliers droegen een steentje bij door materiaal te schen ken ofwel tegen kostprijs te leveren. De opbrengst van de jaarlijkse collec te vormde de basis tot aanschaf en in richting. De heer J. van Geene van Interpri- se, Lekstraat 11, stelde vocxr de bouw een gedeelte van zijn bedrijfsruimte boshikbaar. Hier vindt ook de officiële ingebruikstelling plaats. Een probleem is nog een onderko men te vjmden voor de caravan. Het. wachten os op een welwillende aan bieding uit hot bedrijfsleven. RIDDERKERK, woensdag. Twee jeugdige Ridderkerkers zijn op heter daad betrapt bij het stelen van brom- fietsonderdolen, zo heeft de Baron- drechtse recherche na geregelde con trole ontdekt. De twee achttienjarige jongens sleutelden de onderdelen van bromfietsen in de stalling van bet NS-station. Een NS-man zag de knapen rond scharrelen en verwittigde de rijkspoli tie. Uit de onbewaakte stalling ver dwijnen regelmatig fietsen en brom fietsen. De Ridderkerkers V. van W- en C. van der W. hebben volgens het Barendrechtse korps, daar niets mee te maken. Zij zijn na een verhoor naar huis gezonden. Ook Daan Bras hielp mee bij de afwerking van de mobiele be handelpost van de Kon. E.H.B.O.- Schiedam. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Bij het Bad Groenoord is loslopend aangetrof fen een bastaard Duitse herder, oen reu. Het dier is overgebracht naar het dierentehuis -van de Dierenbescher ming aan de St Anna Zusterstraat. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag In de Ubiea matrassenfabriek aan de SluSs- jesdijk heeft zich gisteren een gasont ploffing voorgedaan. De 18-jarige magazijnbediende R. Linnenbank uit Poortugaal werd ge troffen door een steekvlam en liep brandwonden aan gezicht, handen en benen op. Hij is in het academisch ziekenhuis Dijkzigt opgenomen. Dj 59-jarige expeditiechef J. Hen driks uit Rotterdam liep lichte brand wonden op. Hij moest zich onder dok tersbehandeling stellen. De ontploffing vond plaals in een kelder, waar beide mannen werkzaam waren. Bij onderzoek bleek er een lek to zitten in de gasleiding. Tier 7 in de Waalhaven wordt het tweede grote, containeroverslag cen trum in de Rotterdamse haven. Eind 1971 moeten, op deze pier 300,000 containers per jaar behandeld kunnen worden. Pier 7 In de Waalhaven komt vrij wanneer de hier geves tigde massagoedoverslag bedrijven van de Steenkolen Handels Vereeniging en Krmval zyn verplaatst naar respectievelijk de Maasvlakte en Euro poort. lïet nieuwe coniainercentrum zal worden geëxploiteerd door de Steen kolen Handels Vereeniging via haar dochteronderneming Unltcentre N.V. Unitcentre N.V. is nu een volledige dochteronderneming van dc SHV ge worden doordat de Rotterdamse Stuwadoorsmaatschappu )een dochter onderneming van Eurness N.V.) haar vijftig procente aandeel in Unltcen tre aan de SHV heeft verkocht. Unitcentre houdt zich op het ogenblik be zig met container!) verslag op een belendend terrein aan dc Heyplaatweg. Over dc bestemming van dit terrein dat gezamelyk eigendom blijft van Furness en SHV is nog geen beslissing genomen. In de eerste fase zal door Unitcentre N.V. op pier 7 een opslagterrein van S0.00Q vierkante meter in gebruik worden genomen en worden twee brugkrancn omgebouwd tot 50 tons containerkranen. Hiermee zal de over slag capaciteit van Unitcentre N.V. op 100.000 containers per jaar worden gebracht De grootste thans in aanbouw zijnde containerschepen kunnen aan pier 7 in de Waalhaven worden ontvangen. De directie van Unitcentre N.V. verwacht dat de eerste fase eind dit jaar, begin volgend jaar voltooid kan zijn. Verdere groei van het contai nerverkeer kan worden opgevangen door ook de vier andere brugkranen op pier 7 voor containerbehandcling om te bouwen waardoor de verwer kingscapaciteit gebracht kan worden op 300.000 containers per jaar. Unitcentre houdt nu reeds rekening met de mogelijkheid dat hoewel deze terminal voorlopig aan de behoefte zal kunnen voldoen, verdere acti viteiten in de RIjnpoorthaven moeten worden ondergebracht. Bel vor 19.30 uur s telefoon 13 54 30 Abonnees buiten Hotter- 2 dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze f plaatselijke agenten. BRIELLE, woensdag. Door de havenstaking in Engeland moeten bij een grots aanvoer van tomaten op de veiling Voorne-Putten en omstreken hondenden kilo's naar de mestvaalt omdat de vastgestelde prijs van 3,50 per bak niet wordt gehaald. Een groot Hollands bedrijf heeft duizenden kilo's van deze veiling ge- kocht om de tomaten tegen de helft van de vastgestelde prijs te verkopen. De 'gevolgen van de staking komen bij de tuinders zo gevoelig aan dat zij vaak genoegen moeten nemen met de doordraai.vergoedi.ng die geput Wordt uit het fonds v?n het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen, die slechts 3,per bakje bedraagt. Het uitgebreide complex van houten loodsen waarin tot voor kort nog de r.-k. Scholengemeenschap Spierings- hoek in Schiedam was ondergebracht, is vanmorgen rond 9 uur bij een korte doch zeer hevige brand totaal in de as gelegd. Slechts de stenen randen van de fundering resten, met daartussen de stalen fietsenloodsen. De Scbiedamse brandweer was o.l.v. commandant D. de Jager op „groot alarm" uitgerukt met zes wagens en alle manschappen die m deze vakantietijd voor handen waren, omdat het vermoeden bestond dat het nieuwe, eerst op 18 juni j.l. officieel in gebruik genomen gebouw van de Spieringshoekschool in brand stond. Doch het bleek het aangrenzende complex van oude houten loodsen te zijn- De brand kon makkelijk gelokaliseerd worden en met tien stralen was men het vuur snel meester. D e brandweer werd slechts gehinderd door enorme rook ontwikkeling van het brandende hout. Naar de oorzaak van de brand is het onderzoek nog gaande. Men was reeds be2ig de houten loodsen, d-ie naar verluidt doorverkocht zouden zijn, te slopen. Hoe groot de schade is, is nog niet te zeggen. De in groten getal© aanwezige Spieringshoek-schoiieren hebben met plezier hun oude school zien branden. De brand zou de sloop verhaast hebben. Op de plaats van de oude loodsen zullen sportterreinen voor de nieuwe school worden aangelegd. VLAARDINGEN woensdag Van af morgen (donderdag) zal in de Stadsgehoorzaal dagelijks (behalve zondag), een speciale vakantiefilm worden vertoond. Dc eerste film Ls het lachsucces „Do zotte wereld van Lau rel en Hardy". VLAARDINGEN, woensdag Het aantal vreemdelingen, dat is opge nomen in het bevolkingsregister be droeg in juli 1958 '1162 personen. Op 1 juli 1969 -waren er 1482 vreemdelingen •geregistreerd in het bevolkkigsregister' en per 1 juli VLAARDINGEN, woensdag. In het Kolpabad is een vakantiedienstre geling van toepassing waarmede le dereen wordt verzocht rekening te houden. Op zondagen is het binnenbad ge opend van 10 tot 13 uur en het bui tenbad van 10 tot 18 uur. Op maandagen zijn de zwemuren van 712 uur, 1214 uur, 1418 uur, 19.30—20.30 uur en voor dames van 21—-22 uur. Op dinsdagen van 712 uur, 1214 uur, 14"—'18 uur en van 19.3020.45 uur. Op woensdagen van 712 uur, 13— 18 uur en van 1820.30 uur. Op donderdagen en vrijdagen van 712 uur, 1214 uur, 14—18 uur en van 19.30 tot 20.30 uur. Tenslotte, op zaterdagen van 7 12.30 uur, 1416 uur en van 1719.30 uur. Het buitenbad is van maandag tot enmet zaterdag geopend van 7 tot 19.30 uur. Bij zeer warm weer blijft het bui tenbad op werkdagen geopend van 7 tot 20,45 uur. In dit geval is het bin nenbad na 9 uur gesloten. De mini mum temperatuur van het buitenbad bedraagt 22 graden C, die van het binnenbad wordt constant op 26 gra- den C gehouden. Gedurende het eerste halfjaar be droeg hot aantal bezoekers aan het Kolpabad 260.923 (vorig jaar 250.884). In de maand juni werd he>t bad be zocht door 69.740 personen (vorig jaar 55.126). Met 6338 bezoekers vormde 10 juni 1970 een topdag, een aantal dat sinds jaren niet meer bereikt was. Vlak voor zijn woning in het Nfeuwsticht N.Z, bouwde de 36 jaar oude heer W. F. J. van der Vlies een éigen plezierjacht waarbij hij de hulp kreeg van zijn buurman Bertus Nieuwenburg (60 jaar). Twee Jaar lahg volgden de overige buurtbewoners deze bouw die gepaard ging met ge luiden die doorgaans alleen op een scheepswerf weerklinken. Zij waren getuigen van de tewaterlating van het jacht dad met het stukslaan van een kleintje pils tot „Wendeliena" werd gedoopt Met bloemen op het vóór- en achterplecht lichtten twee mobiele hijskranen de „Wen- del iena" van haar bouwblokken en deponeerde haar vervolgens op het water van de Buitenhavenweg. Mevrouw Van der VPies kreeg bij deze gelegenheid bloemen en geschenken van haar buren nu het jacht is voltooid en de rust in het Nieuwsticht weer :is teruggekeerd. BARENDRECHT, woensdag. Een ambulance-auto van de Ridderkerks e Zieken- en Ongevallendienst, die op weg was naar een onwel geworden man in Heerjansdam heeft op de Nol- dijk een aanrijding gehad. De zieken wagen werd evenals de auto van de 20-jardge Rotterdammer Eddy AD. ernstig beschadigd. Het ongeval betekende voor de in moeilijkheden verkerende man In Heerjansdam nauwelijks enige vertra ging. Per mobilofoon werd een andere ziekenwagen opgeroepen, die enkele minuten later inj de Develsluis arri veerde. De ambulance-auto van de Ridder- kerkse Zieken- en Ongevallendienst kreeg volgens de politie geen voorrang hoewel de wagen zijn hoorn en zwaai licht gebruikte. Bovendien reed de ziekenauto op een voorrangskruismg... (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag» Bij het Wereld Muziekconcours 1970 tdat mo menteel in Kerkrade wordt gehouden, heeft de Rijmnondband uit Schiedam in de marswedstrijd een eerste prijs behaald ia de le divisie. tVat een gou den medaille van het W.M.C. oplever de, met een oorkonde en nog enkele andere prijzen. De Rijnmondband veroverde in to taal 213 punten, wat net 3 te weinig is voor de aantekening „met lof van de jury" doch wel voldoende om geklas seerd te worden als het beste korps van de dag van optreden, nl. zaterdag jj. En dat terwijl er dinsdag toch voortreffelijke korpsen in actie zijn geweest, o.a, het Ham ar Muziekkorps uit Noorwegen en de Fanfarenzug I960 Meinerzbagen uit Duitsland, Het behalen van deze hoge klasse ring opent de weg naar de Wereld-ti tel. Doch dat zal eerst op 10 augustus' bekend zijn, wanneer alle deelnemers aan het W.M.C. een beurt hebben ge had. En er zijn vele uitmuntende korpsen onder de deelnemers. De Rijnmonidband werd tijdens het optreden geleid door taraboer-maitre B. den Breejen, maar de band is uit gebreid geïnstrueerd door de heer H. Freijsen uit Zwijndrecht, die ook de twee nummers heeft gecomponeerd die in Kerkrade zijn, vertolkt. Dit wa ren „Bemkastel" dat lopend weid ge speeld en „Bran aire" dat stilstaand ten gehore is gebracht. Het laatste nummer werd met 9999 iets ho ger .gewaardeerd dan het eerste, met 8%—8^99, door de zeer deskun dige jury. De kwalificatie van. de uit 54 leden bestaande Rijnmondband door de jury was: „Goed optreden, klank zeer goed, fijn tempo, duidelijk en helder spel van de blazers, frisse uitvoering". In dat internationale gezelschap blaast de Schiedamse Rijmnondband dus echt wel een hoog toontje mee. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, dinsdag De thuis wedstrijd van Feijenoord tegen UT Arad in het Europees toernooi voor landskampioenen zal door een Span jaard worden geleid. De naam van de scheidsrechter is nog niet bekend. Ne derlandse arbiters zullen worden be last met de leiding van de wedstrijden B 1603Slovan Bratislava (Europa Cup 1) en Vorwarts Berlin.Bologna (Europa Cup H). (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, woensdag. Ncer- landa beste honkballer Hamilton Ri chardson heeft gisteravond in Spüke- nisse zijn rechterkuübeen gebroken en zijn enkelbanden beschadigd. Sparta zal dit slezoen niet meer over hem kunnen beschikken. De doktoren heb ben het been voorlopig voor vier we ken in het gips gedaan en Richardson volledige rust voorgeschreven. Daarna krijgt Richardson waarschijnlijk nog vier weken loopsips. Het ongeluk gebeurde tijdens de training van de honkbalclub sportclub Botlek in Spijkehisse. Op uitnodiging van enkele oud-Spartanen, die thans lid zijn van SC Botlek, helpt Richard son daar een maai in de week t>ü de training. Gisteravond zou Richardson aan het einde van de training demonstreren hoe een sliding uitgevoerd moet wor den. De spelers van SC Botlek hadden daar al enkele keren om gevraagd, maar Richardson had de oefening uit gesteld omdat het veld te droog was. Daar het de laatste dagen flink gere gend had, durfde Richardson het gis teravond wel aan. „Had bij het maar niet gedaan", zei de teleurgestelde Sparta coach Henk Hendriks. „Nu moet ik voor de rest van het seizoen m'n beste man mis sen".

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2