bruto 'Eis van f 37, Ziekenomroep voert actie om tiet werk te kunnen blijven doen imm m ft VI 88 m Zeekadetkorps n start nieuwe opleiding SCHIEDAM Voorzitter J. Ph. Backx van S.V.Z.: ƒ30.000 schade bij autodiefstal Nieuw bedrijf in industriewijk Afscheid van J. C. Bronneman in sportsoos Museimiconcert van Residentie Strijktrio Prof. Graapré Molière in Stedelijk Museum Wedvlucht van De Vrijheid GOED WERK VAN JULIANA IN DELFT Jubilarissen bij ÏJoek's onderscheiden VOOR MEER EN BETERE PROGRAMMA'S PLAT-GESMOLTEN FLES ALS „DEURKNOP" UITBREIDING CLUBHUIS EXCELSIOR Werkwijze college burgemeester en ivethouders bleef ongewijzigd S.' KOERIERSTERS dinsdag 15 september 1970 - pagina 5 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag.De Scheepvaart Vereniging Zuid, de werkgeversorganisatie in de Rot terdamse haven, heeft gisteren bij monde van haar voorzitter dr J. Ph. Backx laten weten geen duimbreed te zullen wijken van haar standpunt „De eis van 37,50 gulden bruto meer per week is onaanvaardbaar.. Wij houden ons aan het akkoord dat we met de erkende vakbonden hebben ge sloten (25 gulden bruto meer per week)En we zeggen tot alle sta kers: accepteer dat akkoord," al dus dr Backx. Op de vraag of de SVZ nog initia tieven zou ondernemen om de stacking te doen beëindigen zei de SVZ-voor zitter: „Een 'oplossing voor de staking •komt niet door inschakeling van de politie of door pleidooien van vak bonden of werkgevers. De oplossing komt pas als het gezonde verstand doorbreekt." Op de vraag of de toe zegging van de werkgevers dat sta kers die gisteren of vandaag het werk hervatten honderd gulden voorschot zouden- 'krijgen-, zei de heer Backx: „Het initiatief 'hiertoe werd genomen door de werkgevers die bezorgd zijn over het huiselijk leven in de gezin nen van de stakers." Do SVZ acht de eis van dc stakers onaanvaardbaar omdat de werkgevers in de haven zich gebonden achten aan de 400 gulden die 'm de Stichting van de Arbeid „als plafond is aanvaard". Dr Backx: „Wij zijn gebonden aan onze landelijke organisatie. Boven dien: wat 'hier 'gebeurt is in vele op zichten beslissend voor wat er clders in het land gebeurt." De SVZ heeft dit ook meegedeeld aan de regering 'die naar het standpunt van de organisatie had geïnformeerd. „De 25 gulden1 bru to die wij met de vakbonden zijn overeengekomen, blijft overigens ook volgend jaar doorlopen, aldus dr Backx. die tenslotte zei dal de looneis van de stakers voor alle havenbedrij ven te hoog is: „De kosten van de be drijven 'bestaan voor 70 tot 80 procent uit loonkosten. Esn loonsverhoging met 14 k 15 procent is een te zware belasting." Over de verschillende commissies en actiecomités die zich met de sta king bezig -houden zei de heer Backx: „Bij Arbeidersmacht (een uiterst linkse, strijdorganisatie, red.) heb ik niets constructiefs kunnen ontdekken. Over de door ex-OVB-bestuurder •Leen van Os in het leven geroepen „commissie van goede diensten": „Wij hebben geen contact gehad. Bovendien is voor zo'n commissie vertrouwen aan beide kanten nódig". Over de commissie van vertegenwoordigers uit de betrokken bedrijven: „Die spreekt andere taal als Arbeidersmacht. Maar voor een deel zijn hun eisen ook ex cessief. Als de erkende vakbonden, waarmee wij ervaringen uitwisselen, met deze commissie en ons aan de ta fel wil gaan zitten, zullen wij ons daar met tegen verzetten. Maar het initia tief behoort natuurlijk aan de vak bonden". Dr Backx herinnerde eraan dat de werkgeversorganisaties in de havens en de vorvoersbonden een soort „ur gentiecommissie" hebben gevormd, die tot taak heeft veranderingen voor te stellen op het gebied van de arbeids verhoudingen en de organisatie, zoals ae sterkte van de ploegen. Verbeterin gen in de werksiruetuur zouden dan per 1 november kunnen worden aan gepast. Naar aanleiding van de kritiek vaittP:rof„Ter boeven dat in de haven «sinds 1963 op sociaal gebied niets veranderd is" zei dr Backx: „Er is wel degelijk wat gebeurd. Prof. Ter Hoeven is al te somber". Waar aanleiding van de zaterdag in ue dagbladen verschenen advertentie van de SVZ, waarin werd gezegd dat havenwerkers 300 gulden per week verdienen, rekende een SVZ-functio- naris voor dat een stuwer I in een ge middelde werkweek van ruim 42 uur 297 gulden -verdient per week, gere kend over een periode van negen we ken waarin afwisselend dag-, vroege avond, en nachtdiensten worden ver richt, inclusief werken op een zater dag per drie weken. De SVZ-voorzitter is niet bevreesd dat ibij een eventueel verloop van de staking de onderlinge verhoudingen in de haven gespannen zullen zijn of dat het moeilijk wordt havenarbeiders aan te trekken: „Na ao'n wilde staking is er -natuurlijk wel ontevredenheid. Maar dat slijt wel weer uit als Feijen- oord -weer een cup wint". (Van een onzer verslaggevers) /SQHIEDAM", dinsdag De schade die ontstaan is bij de diefstal van de gemeentelijke taxi van het terrein van de VROM-dienst, waarbij verschillen de voertuigen werden beschadigd, be draagt ca. 30.000. (Van een onzer verslaggevers) VL AARDINGEN, dinsdag. „Sper- ry Marine Systems Division" heeft James Wattweg een nieuw be drijf geopend. Het bedrijf in de industriepolder „De Vergulde Hand" is een dochter onderneming van de Amerikaanse holding-company „Sperry Rand Cor poration Concern". Het bedrijf met overal in de wereld vestigingen heeft met de Vlaardingse vestiging de zesde dochteronderne ming in ons. land. In eerste instantie komen er dertig mensen te werken. Zij zijn betrokken bij dc verkoop, re paratie en service van nautisch-elek- tronïsche apparatuur, die in Engeland wordt gemaakt. De Scheepvaart Vereeniging Zuid belegde gisteravond een perscon ferentie, waar voorzitter'dr J. Ph. Backx (vierde van links aan tafel) verklaarde, dat een eis van 37,50 bruto „onaanvaardbaar is". (ADVERTENTIE) Onze kollektle transparante overgordijnstof, die moderne luchtige stof voor flats en af scheid ingswanden, wordt steeds groter..... komt U morgen eens kijken, dan kunt U gelijk van dit extra koopje profiteren. Acrïl transparant gordijnstof in blok én schotse ruit dessins, een dekoratievé stof in de modern ste kleuren, koopt U'nu, 120 cm breed per' meter voor bijna de halve prijs, voor nog géén drie gulden. liUlMJUNrVlftllfll! 131 tvmu Ml'ftifitllsli# m SiïfKü tf-iW acrïl transparant 120 cm breed -ft»" Morgenvroeg om 9 uur begint op de eerste etage de verkoop van deze acril transparant over- gardijnstof in iettke blok en schotse ruit dessins en in de mo dernste kleuren haast cfeze aan bieding nog tientallen andere soorten, kleuren en dessins), 120 cm breed, A per meter Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, hesr. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Dc eerste avonH van de schiedamse Sportsoos in het nieuwe seizoen heeft plaats op vrijdagavond 25 september in het clubhuis De Toekomst van Excelsior »20 in het sportpark Thurlede, aan vang 20.30 uur. Het wordt meteen een bijzondere bijeenkomst, omdat dan afscheid genomen zal worden van dc heer J.C. Bronneman flic immers als gemeentelijk ambtenaar van sportza ken zal aftreden wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. „Laat de Schiedamse sportwereld op grootse -wijze blijk geven van de waardering voor alles wat de heer Bronneman heeft gedaan", 20 schrijft ■het Sportsooscollcge in de convocatie. Gehoopt wordt dat alle verenigingen vertegenwoordigd zullen zijn; niet al leen om afsohcid te nemen, doch ook icr versteviging van de sportbanden. SCHIEDAM, dinsdag Op het ter rein van de N.V. Swarfctouw is giste ren 300 meter laskabel gestolen. De waarde van ae kabel is ca 2300. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Voor dc Ver. Vrienden «van het Stedelijk Mu seum >geeft ihet Residentie Strijktrio een concert in het Sted. Museum op zaterdag 19 september, -aanvang 20.15 uur. Het trio bestaat uit Peter Hoekstra viool, Just Gerretsen altviool en Wtm Mer tens cello. Uitgevoerd worden werken van Orlando Gibbons, Franz Schubert, Jean Francais en Max Re- ger. Voorverkoop dagelijks aan het museum; toegangsprijs 2,50 -voor le den, 4 voor piet-leden en 1 voor jeugdleden en houders van CJ-P. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. In het Ste delijk Museum Schiedam wordt van 20 september -tot 12 oktober een expo sitie gehouden van "aquarellen van prof. ir, M. J. Granpré Molière. De heer C. H, Sehwagcrmann zal deze tentoonstelling officieel openen op za terdag 19 september om 16 uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De S.V. De Vrijheid heefl met 150 duiven deelge nomen aan de wedvlucht vanuit Soig- nies, afstand 150 km. Gelost werd om 8 uur; eerste duif binnen 9.50 uur: laatste, prijsduif 10.05 uur. /Uitslag: 1,2,5,7,26 P. Pols. 3,4,32 W.' Poort en Zn, 6,18,25,28,29 Jan Doejaaren, 8,11,14,20,35 A. v.d. Berg 9 A. de Wilt 10,34 Joh. Westerholt, 12 H. Put, 13,33 H. Hagen, 15 C. Verhaeren, 16 J. Krijgsman, 17,19,22,27 Jack Doejaar- en, 21 P. Verlinde, 24 J. Kazenbroot, 30,36 F. Scholte, 31 M, Putters. Verzoekjes SCHIEDAM, dinsdag. Het heren team van Juliana heeft op het Sigi- toernool in Delft, een goede indruk achtergelaten. Temidden van enkele sterke credlvlsieploegen, top-hoofd- klasscrs en de kampioen van Enge land. werden eervolle resultaten be haald. Tegen het Haagse PVC, derde in de hoofdklasse werd een gelijkspel be haald, Eredivisie club HML kwam ook niet verder -dan een -gelijkspel. Tegen een van de sterkste eredivisie vereni gingen Tornado werd met slechts ge ring verschil verloren. Ju-llana bereik te haar hoogtepunt tegen <ie Engelse landskampioen. In een uitstekende wedstrijd werd een verrassende pun tenverdeling bereikt. -De laatste wed strijd tegen het Amsterdamse "U-S. werd door de Amsterdammers gewon nen doordat bij de stand 14—13 de iijdmaatregel moest worden gehan teerd. Temidden -van deze teams, die alle in hogere klassen spelen, heeft Juliana getoond een belangrijke kandidaat te zijn voor het kampioenschap van de overgangsklasse. Het toernooi werd gewonnen door Tornado dat in de fi nale U.S. versloeg. Kenmerkend voor het goede spel van Juliana was dat het de beide finalisten waren, waar Juliana geen -winst tegen kon behalen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Aan twee werknemers bij de N.V. W. A. Hack's Machine- en Zuurstoffabriek cn dc N.V. Maatschappij Oxygenïum tc Schiedam, die hun veertig-jarig jubi leum vieren, is een kon. onderschei ding, de Ere-medaille in zilver ver banden aan de Orde van Oranje Nas sau. toegekend. Het zijn de heren F. Gerkema,-inspec teur met betrekking tot de admini stratieve procedure bedrijf-cliënt, die op G januari 1915 te Schiedam werd geboren en thans aan dc Bocrhaave- laan 16b woont en de heer P. Wierin- gen, werkzaam bij de mechanische administratie van het bedrijf, die op 12 juni 1915 te Schiedam werd gebo ren en thans woont aan het Bachplein 93. Op het kantoor van het bedrijf aan het Stationsplein is gistermiddag een speciale bijeenkomst gehouden, waar bij burgemeester H. Roelfscma beide jubilarissen, heeft gehuldigd en hen de onderscheiding heeft uitgereikt. iü (ADVERTENTIE) Zo'n oude piano kunt XI bij ons inruilen bij aanschaffing len ni€ RIJKENes. LANGE KORTE LIJNBAAN 20. ROTTERDAM (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag De Ziekenomroep Schiedam gaat in de komende weken actie voeren om ruimere bekendheid te geven aan het werk, maar vooral ook om de momenteel zeer zwakke financiële positie te versterken. Tevens heeft het bestuur een brief gericht aan het College van b. en w. èn aan de leden van de gemeenteraad, met het verzoek om materiële en vooral financiële steun van de gemeente, „W(j zouden bijzonder graag uit de huidige benarde situatie komen en willen groeien tot een goede gezonde Ziekenomroep, die, sociaal-cultureel gezien, de luisteraar nog beter ten dienste kan zün het verblijf in het ziekenhuis zo aangenaam mogelük te maken," zo voert voorzitert ML J. Brand in dc brief aan. De Z.O.S. functioneert al jaren in Schiedam en bestaat uit een groep jongeren (momenteel veertien, maar liet moet minimaal twintig personen zijn), die met veel enthousiasme en opofferingen doch met schamel mate riaal de omroep in stand houden. In concrete komt dit werk neer op het samenstellen van een verzoekplaten- programma voor zowel het gemeente ziekenhuis als de Dr. Noletstlcbting gedurende twee uur per week. Met daarnaast speciale uitzendingen op nationale en stedelijke hoogtijdagen, als de Sintcrkiaasmtocht. Koninginne dag, de verkiezingen enz. Het doel wordt als volgt omschre- - ven. „De luisteraars voor wie wij werken vinden, wij in de beide zie kenhuizen van de stad; instituten die echter meer aanspraak kunnen maken op de naam „ziekenfabriek" dan op de naam „ziekenhuis", De grootte van de huidige moderne ziekenhuizen en de efficiency waarmede deze zijn opge zet, hebben een. aantal nare sociaal- culturele gevolgen voor de patiënt in het ziekenhuis. Voor ons: de luiste raar. Deze zijn vooral een steeds ver dergaande anonimisering, een onper- soonlijking, het worden van een „ge val". in plaats van het zijn van de mens, buiten de al reeds bestaande isolering van de mens, die gedurende enige tijd door welke oorzaak dan ook, van de buitenwereld is afgesne- den." „Wij, de Ziekenomroep Schiedam, /trachten dit alles zoveel mogelijk op te heffen door de programma's die wij in de beide ziekenhuizen brengen. Wij doen dit door middel van persoonlijk contact van de presentator/presenta trice van de programma's met de pa tiënten, het samenstellen van de pro gramma's waarbij wij zoveel mogelijk trachten de patiënt individueel te be naderen, onder meer door het noemen van zijn of haar naam, het draaien van de door -hem of haar gevraagde plaat speciaal voor hem of haar, het maken van reportages en interviews betreffende actuele gebeurtenissen in onze stad Schiedam." Utopie „Uit herhaalde reacties van onze luisteraars blijkt cchtcr, dat dit onvol doende is." Zo stelt de heer Brand. Doch de Ziekenomroep kan niet meer brengen, het is een gedwongen gerin ge activiteit De Z.O.S. zou^zelf graag willen uitbreiden met o.a, een week end- en een kinderprogramma. „Ge zien onze huidige mogelijkheden is 'dit een volkomen utopie." De heer Brand geeft dan een om schrijving van de moeilijkheden waaronder gewerkt moet worden, Do „studio" is -ondergebracht in een soort garage of kelder onder een van de Uatblokken aan de Dr Kuyperlaan; de ruimte is te klein, er is geen sanitair en de huur bedraagt ruim ƒ28 per maand. In de veel te kleine omroepcel van één bij twee meter, moeten -twee omroepers een hele avond (minimaal drie uur) zitten voor de opname, zon der ventilatie of verwarming. De huidige apparatuur is na tien jaar zeer intensief gebruik geheel ver sleten; er is geen geld voor nieuw. Deze schamele apparatuur is met iveel passen en meten in de ook al te krap pe „technische ruimte" ondergebracht. Er is nauwelijks ruimte voor de admi nistratie, de discotheek of voor het vergaderen (dan moeten stoelen bij de buurman worden geleend). De discotheek is zó bedroevend klein, dat eigenlijk niet aan de meeste verzoekjes kan worden voldaan; er Is geen geld om de discotheek uit te breiden. Een platehhandelaar in Schiedam helpt daar door voor de uit zending platen te lenen. Doch dit Is een noodoplossing die risico's geeft, zowel voor die handelaar als voor de Z.O.S. Gezien de gebrekkige -technische ou tillage moeten de programma's wor den „ingeblikt". Daardoor gaat niet alleen de kwaliteit achteruit, er zijn ook extra-kosten aan verbonden: een opname- en twee afspeelrecorders en verder telkens nieuwe, goede en dus dure banden. •Éénmaal, -dat was op 5 december 1959, mocht de Z.O.S. live uitzenden. Daarvoor werd een noodstudio opge bouwd in een administratieruimte van het gemeenteziekenhuis. Dat werd zeer gewaardeerd, zowel doo'r de Z.O.S.-modewerkers als door de pa tiënten/luisteraars, Een herhaling is organisatorisch noch financieel moge lijk, constateert de heer Brand. „Wij zouden het niet eens durven, gezien de overlast die wij dan het gemeentezie kenhuis nogmaals zouden bezorgen.'' Steun Om uit al die moeilijkheden en pro blemen te komen, bij het streven de Z.O.S. nog tc verbeteren, wordt nu een beroep gedaan op het gemeente- beslnur om steun. De wens is een pas sende, permanente ruimte, liefst, in ecu van de beide Schiedamse zieken huizen. Als dat laatste niet mogelijk is, dan een passende ruimte elders in dc stad, bijvoorbeeld twee pandjes in het Proveniershuls. Maar dan wel met sanitaire voorzieningen, goede en meer studieruimte, een rechtstreekse muzieklljn en een binnenlijn naar elk van de twee ziekenhuizen, Dan financiële steun. Bijvoorbeeld een eenmalige subsidie van. rond ƒ5.000 voor de vernieuwing van de huidige „gare" apparatuur. Een jaar lijkse subsidie van minimaal ƒ1500 als bijetra ge in de onkosten van de or ganisatie en administratie, de disco theek en afschrijving van. de appara tuur. Nog een speciaal verzoek: het ver krijgen van alle mogelijke pers-facili teiten, „zodat we niet zoals in het ver leden, met alle respect voor de tot nu toe verleende medewerking van de stedelijke politie, gehinderd worden bij het maken van geluidsopnamen." De Schiedamse kunstenaars Frits en André Henderickx, goochelaars met het materiaal glas, hebben jaren geleden eens éeri grapje uitge haald. In hun met hoge temperaturen werkende glasóven hebben zij, min of meer bij toeval, flessen gesmolten. Gewone waardeloze huis- tui n-en-keukenf lessen. Een vondst, want het tot platte plakken geworden ordinaire flessenglas was door de bizarre tekeningen jn het materiaal bijzonder geschikt orn verwerkt te worden tot plastieken. Frits Hende rickx maakte van die platte flesjes een hele glaswand voor een bedrijf. Ook broer André weet er weg mee. Voor het nieuwe kantoor van de Erven Lucas Bols in Nieuw-Vennep (waar Frits een mozaïekwand voor leverde} ontwierp hij deze „deurknop": een gesmolten fles (van Bols uiteraard!) gevat in een vlak van gepolijst aluminium. Het .effect is verrassend (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De R.K. Sportvereniging Excelsior '20 gaat de nieuwe kleedkamers bij het clubhuis De Toekomst in het sportpark Thurle de met enig vertoon officieel in ge bruik stellen op zaterdagmorgen 19 september om 11 uur. Het 'bestuur van Excelsior maakt van de opening gebruik, om ook de ouders van de jeugdleden in de gele genheid te stellen kennis te maken met het sport-home waar de jongens gehuisvest zijn tijdens de sportbeoefe ning. Tevens kunnen de ouders dan'in contact -komen met de jeugdleiders," bestuursleden, en2. Het bestuur doet dit met des te meer graagte, omdat Excelsior *20 nu beschikt over een prachtige accommo datie in Thurlede. In het clubhuis 'heeft men nu de beschikking over een bestuurskamer, -kleedruimten, maga zijnen, toiletten, een soheidsreehters- en een EHBO-kamer. KRIMPEN AAN DE IJSSEL, dinsdag. Burgemeester en wethou ders hebben besloten de taakverdeling binnen het college ongewijzigd te la ten. Deze taakverdeling is als volgt: Burgemeester: personeelsaangele genheden; economische aangelegenhe den, w.o. industrialisatie; onderwijs en financiën en belastingen; wethouder J. Goudriaan: ruimtelijke ordening en volkshuisvesting; grond bedrijf en verkeer; wethouder M. Fontijne: sociale en maatschappelijke zorg, w.o. woon ruimteverdeling; jeugdzorg; recreatie, culturele zaken en sport; openbare werken en gezondheidszorg. Wethouder Goudriaan zal optreden als loco-burgemeester. SCHIEDAM. Het Zeekadetkorps „Jacob van Hcemskerck" te Schiedam is, nu de vakanties helemaal achter de rug zijn., vol goede moed en met frisse nlemve ideeën aan het nieuwe seizoen begonnen. Het in de Voorhaven lig gende opleidingsschip „Jan van. Gel der" is grondig schoongemaakt; cr is geputst en geboend en naar hartelust met water gesmeten. Bovendien is op de huid van het schip met heel grote letters het woord „Zeekadetkorps" aangebracht; dit om het misverstand le voorkomen dat het een marine op leidingsschip zou zün. In de vakantie hebben de zeekadet- ten deelgenomen aan het jaarlijks zo merkamp bij het Marine Opleidings kamp te Hilversum en op de Loos- drechtse plassen, waaraan door negen korpsen is deelgenomen. De Schie damse kadetten zijn daarbij de trotse trofee, de Pokhouten Pul, die de laat- ste twee jaar was gewonnen, nu kwijtgeraakt. Aan het korps, uit IJ- mui den) waarbij Schiedam tweede \yerd. Nu kan de korps-opleiding weer be- ginnen, waarbij het de bedoeling is dat in september gestart wordt met een nieuwe „bak". Deze' opleiding be staat uit Schiemannen, navigatie, zei- len, roeien, kompassen, enz. naast de - praktische lessen in zeilen, roeien, mo torsloep varen, enz. Ook de sport neemt een belangrijke plaats in bij het Zeekadetkorps, dat verder excursies maakt naar werven (o.a. tewaterlatin- gen) en toeleveringsbedrijven voor de scheepvaart. Jongens van 13 jaar en ouderf die in het bezit zijn van een zwemdiploma, kunnen lid worden. Contact kan wor- den opgenomen met de commandant, de heer F. J. Bèrgveït, Rotterdamse- dijk 417, tel. 263001 of bij: de heer H. P. Gjjtenbeek, "Vivaldilaan147. Na tuurlijk-kunnen de. jongens ook)direct via de Werf Gusto naar de'Jan van Gelder komen, waar de kadetten bezig zijn op zaterdagmiddagen van 14 tot 18 uur. Voor liefhebbers is'het'moge lijk op zondagen te zeilen. Familieberichten Heden overleed na een kortstondige ziekte," mijn lieve Vrouw, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Hester Margaretha van den Berg geb. Van der Reijden in de ouderdom van 80 jaar. J, A. H. van den Berg Den Haag: A. M. M. Hoekstra van den Berg E. Hoekstra Toronto (Canada), E.'E. Hoekstra M. Hockstra-Elzinga Schiedam, 14 september 1970. Lange Nieuwstraat 175. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer Nassaulaan 68, Schiedam. Gelegenheid voor be zoek aldaar woensdagavond 16 september van 7 tot 7.30 uur. De begrafenis -zal plaats hebben op de algemene begraafplaats te Schiedam donderdag 17 septem ber te 11.45 uur. Aan het woonhuis geen bezoek, Foto, film en projectie Pasfoto's klaar terwijl u wacht. FOTO VAN VUUREN, HoogStr. 106, tel. 266720. Let u op .juiste adres, S1B0 -Diversen. VERDAMPINGSBAKKEN v.a. 1|25.-Hoardglas en mica; ka- ehelKit: "J" 1,-. Alle maten ka chelpijpen. cn ellebogen voor radig. Butagaskachels ƒ75,-, waar dat wiel draalt, Hoog straat 67-G9, Schiedam. Tel. 20B443. S250 Personeel gevraagd De "Schiedammer (HetRotter^- dams Parooll v. VASTE BE ZORGERS (STERS) voor Schie dam: en omstr. Aanm.: tel. 157279, 's avonds na 18 uur: tel. 155960. SÖ20 ->b vWs:/ 'ï-hG nil- r3.grt;

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2