Doelpuntenregen bij DHS, Martinit, DRZ Mensen, doe toch meer met de ruimte. De Stam Brief van 10 rectoren geeft eenzijdig beeld I. A top form SPORTWERELD NAM AFSCHEID VAN JAN BRONNEMAN 795 Voetbal in SchLdam Schiedamse Vrouwenkoor jubileert Sterker PPSC met 2-0 matig beloond 9f$ 47*- Maar Excelsior kon weer eens niet op schot komen enorm Remmen weigeren: auto tegen boom gereden Actie in park voor „Leefbare Delta" J. de Waarddir. W. de Zwijger-mavo SCHOOLPARLEMENT VEEL ONVOORZIENE PUZZELS Zaterdagvoetbal Bromfietser rijdt tegen dranghek Meisje krijgt hersenschudding KOERIERSTERS maandag 28 september 1970 - 5 (ADVERTENTIE) Deze moderne spencer Is bij» 2onder goed te korrbineren met allerlei blouses en colpulfovers en staat zowel leuk op een rok als op een broek. Moderne spencer van 60% wol en 50% leacryl met fantasie gebreid voorpand en aparte houten knoopsiuitlng, 70 cm lang koopt U nu In vele kleuren voor nog géén acht gulden. 70 cm lang 50% wol en 50% leacryl Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze moderne spencer van 50% wol en 50% leacryl met fantasie gebreid voorpand, 70 cm lang, in de kleuren lindegroen, geel, bleu, wit, zwart, enz. en do maten 36 t/m 46 Ook maandagmorgen open GJrfrt te/. of schrift hut (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandagMet een receptie in gebouw Irene vierde zaterdag het Schiedamse Vrouwenkoor het zilveren jubi leum. Het is een leur art eeuw ge leden allemaal begonnen op het Frans Halspieitt. De oorlog aoas teneinde en ook de Schiedamse bewolking had behoefte zich uit te leven op het gebied van ont spanning en cultuur. De dames De Koster, Van Heijningen en La Bruyère opperden het plan onder de bewoonsters van het Frans Halsplein om een dameskoor op te richten. Tijdens de hiervoor belegde verga dering kwam het koor met 19 leden can de grond, met ols dmigent tctjlen de heer Zevenhuizen. Toen twintig jaar geleden Ria Borgmeijer als di- pffente werd aangesteld groeide het koor met alleen in ledental (thans 50) wear bereikte een niveau waarmee het zich rangschikte onder de beste Mn het land. Twintig keer kwam tot dusver het «oor voor de radio en zelfs voor de tv. P.e bekendheid bleef niet beperkt tot mnnen de landsgrenzen. Met succes deelgenomen aan Internationale koprfestlvab in Wenen en Praag. Om het zilveren feest vocaal te kunnen heeft het koor ingeschreven 2 L 3"aar Wales te houden Koorfestival, Jammer genoeg gaat de re» niet door, daar het festival reeds volgeboekt. Volgend jaar hopen be- stuur en leden deze trip alsnog te kunnen maken. °utstaan en deze groei van het koor schetste de heer p. Smit, die h®|hm_de sectie zang van de Scitie- flwnse Gemeenschap het bestuur ge- Qmu^ste F164 het jubileum. De heer wüL complimenteerde tevens de di-' Ria Borgmeijer voor haar aandeel in de muzikale ontwikkeling i,,w. ar koor. Een bijzondere ge- pKds Was wor mevr. Ch. Mak- anüicrn, die nu al drieëntwintig jaar Pennmgmeesteresse van het koor Is. .Namens de sectie bood de heer Smit aa geschenk onder couvert °nder de velen die hun opwach- kwamen maken bevond zich bur- fe^meester H. Roelofseona met eeltige- voort waren er deputaties li l «oorverenigingen uit Schiedam j® daarbuiten. Ook talrijke oud-koor- zijn naar gebouw Irene ge lden, waarvan de grote zaal in een iKmentuin was veranderd. Bloemen voor de bestuursleden, aange- vTr®0 door de gezamenlijke leden, die viw j n 6611 geldbedrag schonken uw aankoop van nieuwe zangpar- (Van een onzer sporfjnedewerkers) SCHIEDAM, maandag. Dit weekeinde konden een paar opmer- kelijke voetbaluitslagen genoteerd worden. Zo won DHS de thuis* •wedstrijd tegen ODS met niet minder dan 6—1. In dc afdeling deed Martinit daar niet voor onder en scoorde tegen F SV-—Pretoria zeven doelpunten. Daarom is de nederlaag die Demos weer moest boeken teleurstellend, toch dc betere ploeg. Het kreeg ook meer scoringskansen, maar zag toch geen kans daarvan gebruik te maken. tlrsus nam na 40 minuten de leiding door Venvey, toen de Rotterdamse doelman een voorzet van Schuurmam niet onder controle kon krijgen. Na de thee maakte de voortreffelijk spelende doelman Van Kampen de enige fout in de wedstrijd en daaruit kwam dan ook de gelijkmaker. DHS-ODS 6-1 DHS speelde tegen ODS een goede wedstrijd. liet kreeg morele steun, toen reeds la de tweede minuut Ver meer een van de paal terugkomende bal van Brandwijk, kon Inschieten. DHS bleef sterker dan het stug ver dedigende ODS en na een half uur spelen drukte Plet Rozen dat in een doelpunt uit, Nog voor de rust maakte Ruimboom 2—1. Na de thee scoorde de goed spelende Piet Rozen het derde Schiedamse doelpunt Daarna ging ODS in de aanval maar DHS bleef baas op hel middenveld en kreeg, doordat de verdediging van de bezoe kers te ver naar voren ging, tal van kansen. ODS mag van geluk spreken dat er maar drie, alle van rechtsbui ten Weber, in een doelpunt werden omgezet. Excelsior-Het Noorden 0-1 Het blijft voor trainer Heyster een moeilijke zaak. In dc voorhoede van Excelsior '20 ia niet een kpeler, die koelbloedig een aanval kan afronden. Zo ook weer in de thuiswedstrijd te gen Het Noorden. In dit stevige, maar sportieve duel namen de bezoekers door Admiraal in de 36e minuut de leiding. Daarna heeft Excelsior het beste voetbal laten zien. Hel schiep zich ook legio kansen, maar tot een gelijkmaker kwam het niet. SMV-Schiedant 1-1 Schiedam heeft in Rotterdam tegen de verwachting in één punt verspeeld tegen SMV. De thuisclub overdonder de de verdediging van Schiedam een beetje. In üe tiende minuut kreeg ach terspeler IJzerioo de bal wat ongeluk kig op de voet, zodat het leer in eigen doel verdween, Nico Huet jr, vroeg' alles .van .de Rotterdamse verdediging en kort voor de rust had hij succes. Hjj mocht een vrije trap nemen en daaruit ketste de bal via de binnenkant van de !at en de rug van doelman Wolf In het doel l1. Na de rust ontwikkelde zich een spannende strijd om het winnende doelpunt, dat echter uitbleef. Martimt-Pretoria 7-0 Martinit boekte een monstcrover- w'inning van 7—0 op een toch niet slecht spelend FSV Pretoria, dat nog maar niet kan wennen aan het voetbal in dc afdeling. Binnen tien minuten had Martinit een voorsprong van 20, door twee doelpunten van De Quadt. Na de thee kwam Martinit goed los; de Rotter dammers konden het tempo niet meer bijbenen en De Quadt scoorde zijn derde doelpunt. Van der Horst, voor het eerst in de voorhoede opgesteld, liet 4 en 5—0 aantekenen, Kooyman scoorde 6—0 en daarna mocht Van der Horst zijn hattrick maken. Kockanje-Demos 3-0 Weer Is het Demos niet gelukt tot een overwinning te komen en dat lag deze keer dan ook wel in de Kjn der verwachtingen. Het sterke Rockanje, op eigen veld, heeft Demos niet veel kans gegeven. Do thuisclub won door doelpunten van Klok (twee maal) en Noordermeer. Belvedere-WF 1-1 Het gelijke spel van IVF tegen Bel vedere mag een prestatie genoemd worden, WF heeft vooral verdedigend goed gespeeld en kon de voorhoede van de thuisclub aan banden leggen. Bovendien had Belvedere weinig ge luk. De Schiedammers namen reeds in de eerste minuut door Blomsteel na een goede solo-actie de leiding, maar zeven minuten later was het weer ge lijk door Wiemer. Bloemliof-Ursus 1-1 üraus kwam tegen Bloemhof niet verder dan 1I, maar was technisch DOZ-FCN 2-1 FCN heeft weer genoegen moeten nemen met een 21 nederlaag tegen DOZ. Het nam wel de leiding, toen Sla attent reageerde bij een terug speelbal, DOZ bleek niet verslagen en kwam na de rust terug. Wessels scoor de de gelijkmaker, waarna Maasdam moeizaam tot het winnende doelpunt kwam. DRZ-OHW 6-1 Het team van DRZ la nu ingespeeld. Gisteren werd er tegen OHW lustig op los gescoord. Binnen twintig minu ten hadden Slavenburg, Den Brinker en De Monnik de stand van 3—~0 op het bord gebracht- Na de thee ging DRZ rustig door. De Munnik scoorde 40 en 50, waarna Den Brinker het halfdozijn volmaakte. Berst toen kon Troost een tout van Grootveld afstraffen en de eer voor rijn club redden. Sehied. Boys-Hoogvliet 3-1 De Boys sloten de eerste helft tegen Hoogvliet af met een magere 10 voorsprong, een doelpunt van Ver- kaayk. Na de rust scoorde Van Hassel na een goede combinatie tussen Sla- i venburg en Van Gerven nummer twee en vijf minuten daarna liet Schenk het derde doelpunt aantekenen, Even voor tijd kon Hoogvliet terugkomen tot 3—1. SFC-Meeuwenp!aat 3-1 SFC heeft tegen Meeuwenplaat heel wat meer kansen gehad dan de cijfers doen vermoeden. De eerste helft werd afgesloten met een achterstand van 0—1, ook omdat Kars een strafschop niet benutte. Na de-thee kon SFC het overwicht uitdrukken In twee doel punten van De Koning. Ossewaardo, door De Koning In staat gesteld bracht SFC op 3J. (ADVERTENTIE) Het bankstel ratten we straks daar,, bij het raam. De teevee in die hoek. Schemerlamp in de andere hoek. Fout I U kunt met de ruimte vee! méér doen dan u wel denkt. Door Top-Form. De Stam kan met deze meubelen alle kanten uit Maken kleins kamers groter of grote kamers kleiner. Altijd even komfortabel dankzij Top-Form. De Stam ontwerpt gratis en vrijblijvend de plattegrond van uw gezelligheid. 3 vardlepfngen meubelen woningtextiel Vraag hot Grote fteubelboek van Top-Form. Gratia. waar gezelligheid begint Mariniersweg hoek Goudwringel Rotterdam vrijdagavond open Den Haag Schiedam (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Op de Tuinlaan heeft dc 26-jartge J, Knoops toen de remmen van zijn auto weiger den, het voertuig tegen een boom tot stilstand gebracht. De man wilde van af de Tuinlaan-links af naar dc Lange Nieuwstraat rijden, toen het defect in de remmen optrad. Hij reed de auto toen recht door, gedeeltelijk het voet pad op. AUTO TEGEN LANTAARNPAAL (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Vermoe delijk doordat hfj de radio in zijn auto wilde aanzetten, raakte de 20-jarige RS. zaterdag op de de Laan van BoTes ter hoogte van de Zoom weg de macht over het stuur van'zijn voer tuig kwijt. Da auto reed tegen een lantaarnpaal en kantelde. De bestuur der kon de auto ongedeerd verlaten. Esperanto-agendo SCHIEDAM Merkredon, la 30an de septembro klubvespero. Ni konver- sacios ce kado H. Letsch sr Lekstraat 100 b- Intemacia Ungvo urgas pli kaj pli do propaganda Esperanton. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Jan Bronneman, de gemeentelijke ambtenaar van sportzaken gaat met pensioen en tijdens de eerste sportsoosavond in het nieuwe sei zoen heeft sportminnend Schie dam afscheid genomen van deze voor alle sportverenigingen zou vertrouwde figuur. „Door Je kennis van de sport heb Je de moeilijke klus goed opgeknapt" vond de voorzitter van de SBLO, de heer L. v.d. Kraan. „O bent met niets begonnen en u hebt een groot aantal Jaren gewerkt In het belang van de sport. Het was moeilijk want n was ali ambtenaar sterk afhankelijk van de overheid. Werd er niet door de één naar u geschopt, dan was het de an dere Wel die dat deed". Spreker herinnerde er aan, dat do heer Bronneman zich niet aan kan toortijden hield, maar waar dat nodig (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag Het stra lende herfst weertje lokte ook nu weer duizenden Schiedammers naar het Prinses Beatrixpark en de rest van het recreatiegebied. Het Centraal ac tiecomité Rijnmond „Leefbare Delta" maakte van de gelegenheid gebruik handtekeningen te verzamelen onder de wandelaars in het park die tevens het nodige documentatiemateriaal te gen de vestiging van Hoogovens kre gen aangeboden. Binnen enkele uren verzamelden de propagandist ruim 350 handtekeningen. Het ligt In de be doeling, zolang het goede weer aan houdt, elke zondag in de plaatselijke parken en wandeloorden soortgelijke acties te endernemen- SCHIEDAM, maandag. Op de Burgemeester Knappertlaan is zater dagavond H„ Groenewegen uit Maas sluis met zijn bromfiets tegen een hek gereden, waarmee het fietspad in ver band met werkzaamheden aan de straat was afgezet. Vermoedelijk met een hersenschudding Is de man in het Holyziekenhuls in Vlaardlngen opge nomen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De tien rectoren en conrectoren van drie scholen van voortgezet onderwas in Schiedam, te weten het Sted. Gymnasium, de Rijksscholengemeenschap en de BJL Scholengemeenschap Spleringsboek, hebben niet alleen In een (zaterdag gepubliceerde) open brief bezwaren ge maakt tegen het instellen van een «cboolparlement op de Willem d« Zwijger- school voor MAVO, zij hebben óók hun bezwaren direct kenbaar gemaakt aan de gemeenteraad, die vanavond over het experiement met het schoolparlement zal moeten beslissen. De ondertekenaars van de brief noemen het voorstel „Prematuur, ver moedelijk juridisch aanvechtbaar, on voldoende voorbereid, schadelijk voor het onderwijs in het algemeen en voor de rust binnen de scholen In het bij zonder". De volgende argumenten worden aangevoerd. Op h«t ministerie voor Onderwijs en Wetenschappen wordt gewerkt aan een reglement voor de Rijksscholen en het vermoeden be staat, dat dit voor een groot aantal ge meenten als richtsnoer zal dienen. Bij het ontwerpen van een reglement voor een schoolparlement kunnen zich allerlei onvoorziene juridische puzzels voordoen, welke door niet- of nauwe lijks ingewijden in de zeer ingewik kelde onder wij swetge ving zelfs niet vermoed worden. Burgemeester en wethouders, die blijkens hun streven naar een ge meenschappelijk» schoolraad voor het gehele onderwijs in Schiedam, prijs stellen op een nauwe samenwerking met alle takken van onderwijs, heb ben een goede gelegenheid verzuimd dit metterdaad te tonen, door althans de rectoren -en conrectoren in te lich ten of te horen over hun voorstel. Zij hebben hun inlichtingen moeten put ten uit krantenartikelen. Met name de gedeelten .in het ont- werp-reglement, handelend over het handhaven van de orde en de benoe ming van onderwijzend personeel, zullen zeker geen stimulans zijn, voor het aantrekken van docenten. Daar door zullen de moeilijkheden in het vervullen van onderwijsvacatures die zich overigens door allerlei begrij pelijke oorzaken in toon amende mate in de Randstad voordoen nog ver groot worden. Organisatorisch gezien is een log li chaam als een schoolparlement, ge completeerd door een strafcommissie en een Commissie van Beroep, een te topzwaar instrument voor de eenvou dige beslissingen, waarmee «en school meestal wordt geconfronteerd. Een termijn van twee maal 48 utrr bij de beslissing over een verwijdering, zelfs uit één klas, is onderwijskundig een monstrum. Aldus de tien rectoren en conrectoren. Brief J. de Waard De heer J. de Waard, directeur van de WlHem de Zwijgermavo en zo een van de leiders in het experiment met het schoolparlement, la het op zijn beurt niet eens met de bezwaren van de rectoren, „omdat ia de open brief een aantal beweringen staan, die van de situatie een vertroebeld beeld, ge ven en bovendien db gang van taken te eenzijdig: belichten". Ook hij komt nu met een „open brief'. Hieruit en kele opmerkingen. „Het is wat cnief om te veronder stellen, dat onrust kan worden, verme den door bepaalde gevoelens, die bin nen een schoolgemeenschap leven, te negeren", aldus de heer J. de Waard. „De school kan niet voorbijgaan aan de maatschappelijke tendentie om steeda meer personen en groeperingen bij de besluitvorming te betrekken en steeds meer inspraak te verlenen aan degenen, die de gevolgen van di* be sluitvorming ondervinden". Op de Willem de Zwijger-mavo is de wens naar voren gekomen om een schoolparlement in te stellen, waarin vertegenwoordigers van alle groepe ringen, die tot de schoolgemeenschap behoren, zitting hebben. Dit als op rechte poging om de communicatie tussen die groeperingen te verbeteren en hen meer dan voorheen bij de be sluitvorming te betrekken. „Het zou van weinig werkelijkheidszin getuigen als het gemeentebestuur aan die wens voorbij zou gaan. Niet door het instel len van een schoolparlement, maar juist door het na te laten zou een bron van onrust worden aangeboord." De vraag of de jeugdige schouders de verantwoordelijkheden kunnen en willen dragen (zoals door de rectoren gesteld) kan onmogelijk nu al worde» beantwoord. Vandaar juist de proef tijd van één jaar. In dat jaar zal moe ten blijken of de sombere voorspellin gen bewaarheid zullen worden. JEven makkelijk als het uitspreken van de bewering, dat bet inzicht van de leer lingen schromelijk wordt overschat, kan men de vraag stellen wie nu ei genlijk wel kan beoordelen waartoe leerlingen op dit gebied in staat zijn en hoe genuanceerd hun vermogen tot oordelen Is". De opmerking dat in feite de vol wassenen zullen beslissen, omdat de leerlingen in de minderheid zijn, wordt gelaakt. Niemand en zeker met de leraren van de school, die vrijwel allemaal van mening ujn, dat het schoolparlement In deze experimente le vorm een kans moet krijgen, heeft er behoefte aan „een onwaarachtig spel te spelen met de ernst van kinde ren en hen te paaien met een dode mus". was, tot diep in de nacht in touw bleef om de verenigingsbestuurders te helpen, ook ai was dat dikwijls niet op het ambtelijke vlak. Voor tal van bestuurders was hij de raads- èn leidsman. Daarvoor bracht de heer Van der Kraan dan ook namens alle' verenigingen dank aan de scheidende Bronneman, die hij een dikke enve loppe aanbood. „Door uw werkzaamheden heeff uw .vrouw u Jieel wat .uren móeten fis sen. Het harde werk heeft de roman tiek wellicht uit uw leven gehaald. Daarom gebruik het geld om samen met uw vrouw een reis te gaan ma ken!" Oud-wethouder, ror. P, van Bocho- ve schetste de samenwerking tussen hem en de heer Bronneman als bij zonder waardevoL „Wij hebben twin tig jaar samen opgetrokken. Jij was bijzonder lang van stef, Ik bijzonder kort. Ik kon echter luisteren, waar door ik wist wat Ik in het college moest zeggen en doen". Spreker vond Jan Bronneman een levenskunstenaar en stelde vast als het reisje maar tot Gorkum zou komen, de heer Bronne man tooh wel wat van zou weten te maken, De heer Van Bochove stelde vast dat er door de samenwerking tussen hem en de ambtenaar van aportzaken heel wat tot stand Is gekomen: Bad Gr oenoord en de sportcomplexen. Hij waardeerde het in de scheldende funktionaris, dat die geen ambtenaar In de ware zin des woords was ge weest „JIJ ww niet als ambtenaar op gevoed. Je kende geen werktijden en je werkte voor de verenigingen omdat Je hart dat Ingaf. Je was een eerlijk mens, die alleen maar de sport wilde dienen en daarvoor zlln we je alle maal dankbaar". In zijn dankwoord zei de heer Bronneman onder meer, dat hij zijn afscheid een „sportmanifestatie" vond. Hij wees er op dat hij zijn werk "altijd met plezier had gedaan. De heer Bronneman dacht dat in de toekomst, met nog meer vrije tijd, de verenigin gen meer lamtileclubs moesten wor den met tal van takken van sport. Na dat de vertegenwoordigers van de sportverenigingen officieel afscheid hadden genomen van de heer Bronne man bleef men onder een gezellige babbel nog enkele uren bijeen, pra tend over het verleden, heden en de toekomst van de sport in Schiedam. Al eerder op de dag had de heer Bronneman officieel afscheid geno men. De gemeente Schiedam had hem 's middags een receptie aangeboden, die door vele belangstellenden bezocht werd. De collega's van de scheldende ambtenaar van sportzaken waren blijkbaar al op de hoogte van de tip die de voorzitter van de SBLO had gegeven, want zij overhandigden hem als afscheidsgeschenk twee fraaie reiskoffers. (Van «en onzer sportverslaggevers SCHIEDAM, maandag. Tweemaal rrfnst en tweemaal verlies is het resultaat geboekt door het Schiedamse zaterdag voetbal. HBSS verloor van Splj- kenissc en GSS moest na een bik kelhard duel de punten bij MFB laten. Voor PPSC en GTB waren de beide winstpunten. Spijkenisse-HBSS 4-1 Een voortreffelijk keepende Van Hees heeft HBSS voor een nog grotere nederlaag behoed, door rwak spel op het middenveld bij de Schiedammer/1 zijn de punten In Spljkenlsse geble ven. Door een misverstand tussen Nico Mulder en Jan van Hees kon Van der Slot de thuisclub de leiding geven. Teers kreeg wel kansen, maar hij faalde bij de afwerking. Apn de an dere kant moest Boender op de lljo redding brengen, toen Eikenhout op 't doel schoot. Kort in de tweede helft moest doel man Van Hees toch capituleren en Ei kenhout bracht rij li club op 2—0. Den Braber moest na een ongelukkige bot sing met een hoofdwond het veld ver laten maar invaller De Bree zag kans de achterstand te verkleinen 21. Van der Slot ondernam een eoloactis en gaf Van Hees geen sdhljn van kans. 3—1. Vijf minuten voor tijd werd het door Koopman nog 41. PPSC-Naaldwijk 2-0 PP SO stag overrompelend van start, maar door goed en stug verdedi gen kon Naald vrij k twintig minuten staande blijven. De doelman kon een voorzet van Lock Kalden niet onder controle krijgen en Plet van Vepn schoot In. In de tweede helft een botsing tus sen Rost en Dekker, waarop de Naaldwijker met een gebroken been het veld afgedragen moest worden. Daarmee was ook het ritme uit het spel van beide ploegen. Een combina tie roet Van Veen besloot Lody Kal den met een schot waarmee PPSC het betere spel beloond zag roet een twee de doelpunt, GTB-Groen Wit 2-1 Ondanks dat GTB veel slechter speelde dan het bezoekende Groen Wit, won het de wedstrijd toch met 21. De eerste helft werd, terecht, af gesloten met een voorsprong van 1—0 voor de bezoekers. Txen minuten voor het einde pas kwam GTB opzetten. Jansen maakte gelijk, kort daarop kon middenvoor Van Dongen, in het straf schopgebied te zwaar aangevallen, het winnende doelpunt scoren- MFB-GSS 2-1 ïn een bikkelhard duel, dat na de 'rust geheel uit de hand liep, heeft GSS de punten bij MFB moeten laten. Na een 00 ruststand nam de thuis club via de binnenkant van de paal de leiding. Vijf minuten later kon MFB een doelpunt scoren met duidelijk hands. Hierna werd GSS duidelijk sterker en verkleinde door Wessel uit een 'vrije trap de achterstand. De scheidsrechter kon de partijen geen baas meer en be sloot de wedstrijd vijf minuten te vroeg. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De 19-ja- rige W.H. Geul uit Vlaardingen is in de nacht van zaterdag op zondag roet rijn bromfiets tegen een dranghek ge reden, da» doOr onbekenden dwars over de rijbaan van de Sportlaan was geplaatst. De jongeman, die bij de botsing een hersenschudding opliep, heeft enkele uren bewusteloos op het wegdek gelegen, tot hij om circa 5 uur door enkele voorbijgangers werd ge vonden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. In de Pu- cinlstraatiis zaterdagmiddag de 3-jari- ■ge Anita van Leeuwen tijdens het spelen op de rijbaan gekomen en aan gereden door een elektrokar. Met een zware hersenschudding is het meisje tn de Dr Noletstichttng opgenomen. BH beschikking van de kantonrechter te Schiedam van 22 september 1970 zijn aan de minderjarige Eugenius Johannes Gerardus Bonefaas, geboren te Schiedam op 12 mei 1051, wonende te Schiedam, Groenelaan 89, de na volgende rechten van meerderjarigheid verleend: .het drtiyen van een zuivelhandel en het exploiteren van een melk wijk, hetwelk inhoudt het In- en verkopen van melk, boter, kaas en aanverwante produkteo, alsmede die artikelen welke in deze branche gevoerd worden, het ontvangen en uitgeven van gelden en het sluiten van huurovereenkomsten, een en ander in de ruimste zin des woords, doch met inachtneming van het bepaal- artikel 235, lid 3, boek 1 van het burgerlijk wet- Da wnd griffier: L. T. Bijl. Personeel gevraagd PASFOTO'S, KLAAR TERWIJL U WACHT. Foto Van Vu uren/ Hoogstr. 106, Schiedam, tel. 269720. Let op t Juist» adrea. De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt VASTE BEZORGERS (STERS) voor Schiedam en omstr. Aarjn. tet •267279, 's avonds na 6 uur teL Foto, film en projectie Diversen Steêds verse batterijen en gro te sortering zaklantaarns, pechlampen voorradig. W&ar- dat-Wiel-draait, H 76-69, teL 014-268436. i

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2