Wm. de Zwijger krijgt schoolparlement voor een jaar op proef 98ct Kritiek KVP-PCG op plan bejaardencentrum 89d gemeenteraad enthousiast 'KLIMAAT EN MENTALITEIT OP SCHOOL GUNSTIG' l 65 jaar getrouwd SCHIEDAM Commissies iiven besloten GEEN KRANT ONTVANGEN? Waardering Motoragent zwaar gewond Collecte 100.000ste ÖP FEMINA Twee nieuwe scholen voor Hoiywijk VOORSTEL TOT AANHOUDING STUIT OP 'MAGISCH GETAL' Korfbal DE EERSTE ZEGE YAN „SCHIEDAM" Diploma's voor Watervrienden Fietsrally van Kan Tan Kye- stam om de Wisselnaaf Juliana start teleurstellend BEHEERDER KOERIERSTERS :G dinsdag 29 september 1970 - pag, 5 p ADVERTENTIE ter meulen hel winkelen waard Voelt U er niet zo bar veel voor om een hoop geld uit te geven voor nieuwe gordijnen in de keuken? Dan Ts het zeker de moeite waard om naar do Binnenweg te komen. Kcukenbont verkopen wij nu voor de helft van de normale prijs. Er zijn 3 leuke dessins in figezellige kleurstellingen. Deze katoenen gordijnstof is 80 cm breed en kost per meter nog góén gulden. katoenen keukenbont Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van katoenen keukenbont in 3 dessins en 6 kleurstellingen, 80 cm breed, per meter voor H. I. AMBACHT, dinsdag. De Ambachtsc raai heeft maandagavond de meeste tij-d nodig gehad om te be palen of de raudsadviescommissies nu wel o£ niet openbaar moeten verga deren, Het regende amendementen (een dozijn van D'6C, drie van de CH-fracÜc) maar tenslotte bepaalde de raad met tien tegen vier stemmen dat deze commissies besloten blijven. De overige amendementen van de fractie van D'66 kregen geen steun van andeie partijen. Met de uitvoerige discussie bereikte de raad wel dat b. en w. een artikel over geheimhouding van aüe zaken die in de commissies worden besproken afzwakte. SCHIEDAM, Ondertrouwd: G. H. C. Ber nard. U 3T. en J. J, M. Jacobs, 22 jr.: H, Blom, 35 jr. en C de Boeck, 33 jr.; A. Bijl, 37 Jr. en M. C. Vorheijden, 38 jr.; W. C. J. van Fa, 21 jr. en E. M, de Roolj, 18 jr.; A, J. Ippel. 24 Jr en A. L. J. Petera. 20 jr: A. van der Most, 35 jr. en M. H. Zinsmeester, 33 jr.; H. J NelHse. 21 jr. en M. L. C van den Berg. 19 or.; P. C. van Noorloos, 24 jr. en G. de Kevel, 21 jrH. van «Ij. 24 jr. en J. Brouwer. 21 jr.; R G. Tournier, 24 Jr. en M. E L. L. Nefkens, 21 Jr.: G. van Vessem, 25 jr. en M. Wocrtneijer, 10 jr.; B. L Vo gel, 23 jr. cn L. Roljers, 20 jr.; G J. de Vries, 21 jr. en A. M. F. de Smits, 19 jr.; A. Wolffcrs. 22 jr en M. W. Swlüerskl, 20 .jr.; R. Zuiderent, 20 jr. en A. Warmerdam. 19 jr; A. Zwanevcld, 28 jr cn J. C. M. Wille, 21 jr. Gehuwd: E. 35, Engdall. 25 jr. en W. M. A. J, yan Oudenhoven. 25 jr; T. P. G. van Duikeren, 24 jr. en N. Vermeulen, 21 jr.; A. Schmohi. 22 Jr. en J. P. Overdijk, 20 jr.; A. M. van Rijswijk, 24 jr. en M. E. Glessel- baeh, 26 jr.; A. P. J. André. 22 jr. en. H. van de Leije, 21 jr.; R. S. van den Barse- laar, 24 jr. en P. H. A. C. Bos. 23 jr.; E, A. cplllgnon, 24 jr. en -H. van Steljn, 21 jr.; J. Kostensc, 23 jr. en C. van Heest, 19 jr.: A. B. J. Lansbergen, 23 jr. en A. H. Hdlscher, 21 jr.; S. van Houten. 21 jr. en M. A. Nagt- zaarn, 23 jr.; W. Breetveld, 23 cn L. T. Her mans <17 jr.; C. E. Werner, 21 jr. en G. Jongkind, 18 jr.; J, A. van der Heide, 23 jr. en m, de Jong. M jr.; A. Perez Clares, 39 Jr. en M. F. Marlz Lelrado, 32 jr.; C, B. Mooneti, 32 jr cn P. J. J. Sleek, 26 jr; B. H. Heljster, 22 jr. en H. M. M, M. Klefnckoort, 22 jr,j E. J. Sens, 23 jr. en L, M. van Etten, a Jr.: W. F. van Wezenberg. 22 jr. en A, van Mourik, 20 jr.; R. van Meel, 21 jr. en A. M. E. van Dun, 24 jr.; M. J. Vleugel, 21 en M. S. Burnet, '19 jr. GEBOUEN: Marco z.v. B, Slavenburg en Sosma; Monique A. S. d.v. A. Kal en v. wnlt; Karin d.v, J. van den Bosch cn M. «ster; Esther d.v. J. G. de Graal en M. l. westerhoff; Monique P. d.v. H. H van Linden c„ a, M. Hogenboom; Martin 2tj7v' H. J. F. Hennekes. en G. J. van Geitenbeek; Annlgjc A. d.v. T. J, van •j aarden burg en N, X, J. Groeneweg; Ma* fw J. d.v. j. p. j. verrijzor en G. J. N vorstenbos. Overleden; p. p. van der KUs, 45 jr. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees builen Rotterdam, Schiedam, kunnen zich wen den tot onze plaatselijke agen ten. Nadat ook mevrouw A. J. Tijsea Jonker en de heren G.P. VerhuJsdonk en T. op 't Ende namens respectieve lijk de PvdA, de VVD en de CPN hun waardering: voor het voorstel hadden uitgesproken ging de wethouder voor Onderwijs, mevrouw G. D. Verwey— de Graaf nader in op de gemaakte op merkingen. Op de vraag van de heer Schuring of de angst voor de ondermijning van de rechtspositie van de leraren ge grond was, maakte zij hakend dat de plaatselijke afdeling van de Algemene Bond voor Onderwijzend Personeel aan -haar hoofdbestuur had gevraagd of artikel 11 van hot reglement, waar in staat dat het schoolparlement door b. en w. gehoord zullen worden over de aanstelling van leraren, de rechts positie van de Ieraren niet in gevaar zou brengen, „Het hoofdbestuur heeft geant woord, dat zij die ondermijning niet ziet", aldus mevrouw Verwey, In antwoord cp de opmerking van de heer Kaptein antwoordde de wet houder, dat zij zijn suggesties zou doorgeven aan de commissie op de sdhool die het huishoudelijk reglement van het sohoolparlement gaat vaststel len. Bepaalde opmerking in de brief van de rectoren en conrectoren kon ook mevrouw Verwey niet begrijpen. „Noch de scholengemeenschap Spie- ringshoek, noch de Rijksscholenge meenschap heeft b. en w. of de raad inspraak gegeven bij vaststellen van reglementen of iet dergelijks. Ik zie echter na deze brief hun standpunt ten aanzien hiervan met belangstelling tegemoet". Nadat mevrouw Verwey beloofd had de grootst mogelijke voorzichtig heid te betrachten bij het bekijken of deze vorm van democratisering ook voor andere scholen geschikt zou zijn, besloot de gemeenteraad met algeme ne stemmen de "Willem de Zwijger mavo .gelegenheid te geven gedurende één jaar met het schoolparlement te experimenteren. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag De 29- jarige hoofdagent van politie C. J. Scherpenzeel uit Rotterdam Is zater dag met zijn motorfiets gevallen over een hond, die de straat overstak. De motoragent gleed ongeveer -acht tien meter over het wegdek en is met hersenletsel, verwondingen aan zijn hoofd en een gebroken arm naar het academisch ziekenhuis Dij kzigt bracht. De hond werd doodgereden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Met ingang van 1 oktober zal de Willem de Zwijger-mavo de beschikking hebben over een schoolparlement Het voorstel hiertoe van het college van burgemeester en wethouders werd in de raadsvergadering van. gisteravond door de gemeenteraad goedgekeurd. Deze goedkeuring ging gepaard met een grote mate van enthousiasme over de poging om met de democratisering van het onderwijs op de Willem de Zwijger-mavo daadwerkelijk te beginnen. Was de raad ten aanzien van het voorstel In zijn algemeenheid zeer welwillend, over de verschillende on derdelen van de sohoolparlemcnt-rc- geling werd door een aantal fraktle- vvoordvoorders enkele vragen gesteld. PCG-woord voerder dr H. A. Schu ring vroeg 2ich af of men niet bang moest zijn voor de rechtspositie van de leraren. De heer G. Kaptein (D'68) vond dat de raad het schoolparle ment niet kon afwijzen. „Hot klimaat cn de mentaliteit op de school is zoda nig gunstig, dat het wel kan", aldus de heer Kaptein. die de bezwaren die een aantal rectoren en conrectoren in een brief aan de raad hadden meege deeld, niet deelde, „Men gaat de rust en orde laten prevaleren boven de mogelijkheid om het bestaand patroon .te wijzigen". Ook wees hij op het feit, dat er wei nig ervaring is met schoolpa riemen ten in Nederland. „Als dit experiment slaagt, liggen we ver voor op mis schien, -tientallen scholen, die ook een schoolparlement krijgen". De iheer Kaptein wilde het school parlement meer mogelijkheden geven dan alleen het vergaderen over wat er nu In het reglement staat. Hij stelde voor. dat het parlement ook bijeen zou moeien komen als bijvoorbeeld 15 leerlingen en leraren dat verzochten om dan ook over andere dingen te. gaan praten. Mevrouw M. A. C. Tavernevan Campen (KVP) vond dat het raads stuk hijzonder „rammelde", maar dn bezwaar werd voor haar voor een groot gedeelte weggenomen omdat de regeling slechts voor één jaar gold en- het voorstel moest dan ook volgens haar volledig gehonoreerd worden. De idee voor de brief van de recto ren en conrectoren dacht zij, dat was voortgekomen uit de angst van deze schoolhoofden, dat ook op hun scholen dergelijke initiatieven ontwik keld zouden worden. „De rectoren zullen hierdoor wel beledigd zijn, maar wij steunen het voorstel" aldus mevrouw Taverne. VLAARDINGEN Zaterdag a.s. zal een straatcolleete worden gehouden voor de vereniging dierenbescherming „Nieuwe Waterweg", Het bestuur van deze vereniging doet een beroep op de bevolking, deze collecte te doen slagen. Collectanten wordt verzocht zich op te geven bij mevrouw Wtlpporman, Parallelweg 98a, tel 344080. Verder kunnen medewerkers zaterdagmorgen vanaf 8 uur een col lectebus afhalen bij het collectebureau aan de Maassluisedijk 7a. VLAARDINGEN, dmsdag Afge lopen zaterdag vierde Z. V. De Viking "60" in het Kolpabad in interne kring haar 10-jarig bestaan, In deze afge lopen 10 jaar is Viking uitgegroeid tot op een na de grootste zwemvereniging in Vlaardingen. DE FEMINA heeft de IQQ.OQDste bezoeker ontvangen. Het was me vrouw C, Valk 'uit Zwijndrecht, die door Femina-directeur J. Hoffman met bloemen en geschenken begroet werd. Behalve een geldbedrag van de Fe- mina en van de Amro-bank, kreeg zij de inmiddels traditioneel aan het worden marconi, waterpijp en damespruik aangeboden. Voorts ontving zij een bon voor een gratis beurt uitlijnen van autobanden, een vistram „zitzak", (foto), beschuit en een pop. De heer Hoffman begeleid de mevrouw Valk op haar tocht door de tentoonstelling, links de voorzitter van de Femina, de heer C. van Linden. VLAARDINGEN, dinsdag Aan de Koningmnelaan in Ho-ly zijn gister avond twee scholen officieel in ge bruik genomen. Het zijn „De woelige roei" (kleuterschool) en „Open vensters" (basisschool), tezamen vormend de scholengemeenschap voor christelijk kleuter- en basisonderwijs, Tijdens een geanimeerde bijeen komst in de hal van het complex overhandigde wethouder A. G. Kloots de sleutel van het gebouw aan ir. H. J. H. Smeenk, voorzitter van het be stuur van de vereniging voor christe lijk schoolonderwijs in "Vlaardingen. Deze gaf de sleutel op zijn beurt weer aan de heer Bijl, hoofd van de basis school, en mejuffrouw Fleijsier, hoofdleidster van de kleuterschool. Behalve enkele genodigden waren tientallen ouders aanwezig bij de offi ciële ingebruikneming van het com plex, dat gebouwd is volgens het Sim plex-systeem. De school lelt 16 klassen, 12 voor het basisonderwijs en vier voor het kleuteronderwijs, en wordt bezocht door ongeveer 440 leer lingen (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Op de eerste de beste „normale" vergade ring van de nieuw-verkozen gemeenteraad van Schiedam is het „ma gische getal 23-14" reeds een rol gaan spelen. Dit getal immers geef* de stemverhouding aan. van de twee „blokken" in de raad. De 23 stemmen van PvdA/PPR, VVD, D'66 en CPN, waarop het College van b. en w. steunt, tegenover de 14 stemmen van KVP. PCG en SGP. Mr. M, J. M. van Kinderen (KVP) en M. Eykenaar (PCG), de heide oud wethouders, deden gisteren een aanval op een vijftal samengevatte voorsteller van b, en w. inzake de stichting van een. bejaarden-centrum enzovoort aan de Nieuwe Damlaan. Maar het amendement van rar, Van Kinderen om vier van de vijf voorstellen een maand asn te houden voor een nadere bestudering', werd weggestemd n.et het „magische getal". Het is zo duidelijk geworden dat in. de toekomst we] vaker in de raad beslissingen zullen vallen op dit magische getal. De voorstellen betreffen de uitgifte van gTond met daarop aansluitend de garantie door de gemeente van een geldlening voor de bouw van een woongebouw met 104 bejaardenflats door de Humanistische Stichting voor huisvesting van Bejaarden Schiedam eu van een gezinsvervangend tehuis voor geestelijk gehandicapten door de algemene Stichting voor Verzorging ea Verpleging van Zwakzinnigen, in welke voorstellen ook de bouw van een dienstencentrum voor bejaarden werd aangekondigd. Het vijfde voor stel betreft het verlenen van een kre diet voor het bouwrljpmaken van het bouwterrein aan Burg. Honnerlage Gretelaan Nieuwe Damlaan. De heren Van Kinderen en Eyke naar -waren niet tegen deze plannen. Uiteraard niet, want als leden van het vorige College van b. en w. hadden zij deze plannen zelf voorbereid. Maar terwijl het vorige College van mening was dat de plannen nog niet „rijp" waren om in de raad gebracht te wor den, heeft het huidige College dit wèl gedaan. Het was dan ook voorname lijk de wijze van „presenteren", de formulering van de door de raad te nemen besluiten, waar vooral mr. Van Kinderen fel tegen van leer trok. Toen de heer G. P. Verhulsdonk (WD) het College wiilde helpen met de constatering dat het College er goed aan. gedaan had „de stoffige plannen" aan de orde te brengen, ver klaarde mr. Van Kinderen honenend „dat zijn eigen duimafdruk nog in het stof stond". Eén geheel Mr Van Kinderen stelde vast dat het weliswaar om drie bomvohjecten ging, te weten het bejaardenflatge- bomv, het gezinsvervangende tehuis cn het dienstencentrum, die door drie verschillende instanties gebouwd en geëxploiteerd zouden worden, doch dat ze stedebouwkundig en architecto nisch één geheel moesten vormen. Voor de twee eerste objecten komen nu voorstellen op tafel, doch niet voor het dienstencentrum. Wanneer de planning voor het dienstencentrum niet naar verwachting verloopt, komt de eenheid in gevaar en ontstaat een „stedebouwkundig monstrum". Mr Van. Kinderen, ging vooral zeer diep dn op de financieel-teehnïsche as pecten van de kwestie, die hij onvol doende belicht vond; constateerde een schier eindeloze lijst van tekortkomin gen en onduidelijkheden in de ter ta fel gekomen, voorstellen, voor wat be treft de financiering, gronduitgifte, de garanties op de lenmgen en Melde vast dat de voorstellen „absoluut fout" waren- Hij vond het verstandiger deze zaak maar terug te nemen (afgezien van het bouwrijp ma kern van het ter rein) om alles in. de volgende verga dering weer op de agenda te plaatsen, samen met de voorstellen inzake het dienstencentrum. „Anders komt de raad in een dwangpositie". De iieer Eykenaar onthield zich van het strooien van zo ontzaglijk veel zout op de vele slakken, maar had vooral bezwaren tegen een vermeend onvoldoende voor overleg over de plannen met vooral het ministerie van CRM, dit m verband met de subsidies Wel zou hij het betreuren wanneer de uitvoering van „dit mooie plan" stag neren zou. Tegen deze op langdurige ervaring en deskundigheid ter zake steunende kritiek van de beide oud-wethouders konden de nieuwe wethouders C. J. M. Bolmers (Gemeentewerken) en drs J. Houtman (Financiën) zich maar moeilijk verweren. Maar wet houder B. E, Collé (Maatschappelijk werk.) kon de kritiek aardig weerleg gen. Snel Wethouder Bolmers legde er de na druk op dat ook de plannen voor liet dienstencentrum vrijwel gereed waren en dat deze beslist geen wijziging zou den brengen in de eenheid van de drie complexen, doch ook dat de bouwende stichtingen aangedrongen luilden op snelle afdoening van zaken, omdat an ders prijsstijging dreigde. De bouw van de bejaardenflats zou twee jaar vergen en het dienstneen- ti'um nog met eens een jaar; een later begin zou dus weinig uitmaken. Hij rokende verder op een snelle goed keuring van Gedep. Staten en op het snel verkrijgen van geld. Wethouder dis. Houtman verzekerde dat het wel goed zat met de leningen en de garan ties. Doch mr Van Kinderen verklaarde dat hy van deze wethouders geen ant woord had gekregen op zijn vragen en dat de voorstellen niet deugden. Hij wilde geen obstructie plegen, zo ver klaarde hij, doch hij bleef er bij dat de voorstellen beter een maand aan gehouden konden worden, voor zorg vuldiger bestudering en formulering. Waarop hij de klassieke woorden van de Romeinse senator Cato parafra seerde niet „en verder blijf ik er bij dat de wethouders Bolmers en Hout man zo gauw mogelijk moeten ver dwijnen!" Doch het blok van 23 sloot zich aaneen, de fracties hadden geen be hoefte aan een aanhouding van de voorstellen on de KVP-PCG verloren de aanval op het „magische getal". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Ter f. legenheld va'n het 65-jarig huwelijks feest heeft het echtpaar Nieuwenhof gistermiddag in het Francois Ha ver schmidthuis, waar het woont, gere cipieerd. De lieer J. C. Nieuwenhof is 91 jaar (geboren op 2B april in Rot terdam) en mevrouw C- Nieuwen- hof-Hand elm an 87 jaar. Het bruids paar geniet echter nog een goede ge zondheid. Burgemeester en mevrouw Roelfsc- ma zij'n ook op de receptie aanwezig geweest om het bruidspaar hun ge lukwensen aan te bieden. Het ge meentebestuur had een fruitmand laten bezorgen. (Van onze korrfbalmedewerker) SCHIEDAM, dinsdag. Schiedam heeft dit seizoen voor de eerste maal het zoet van de overwinning geproefd. Na drie opeenvolgende nederlagen werd het Rotterdamse Kwiek met 9 3 overtuigend verslagen. De rood zwarten hadden deze overwinning moreel hard nodig. De opstelling was voor deze wed strijd gewijzigd; scherpschutter en aanvoerder Freek Veer stond in de eerste verdediging en tweede aanval. De derde opstelling bleek te zwak om tegen sterkere tegenstanders tot winst .te kunnen komen. Het begin was weinig hoopvol voox do rood-zwarten. Binnen twee minuten namen de Rotterdammers uit een doorloopbal de leiding. Arine Lïgthart zorgde voor de gelijkmaker. De twee de aanval liep als een goed geoliede machine en Ger Overkleeft en Freek Veer maakten er 31 van. Ook Frans Majoor maakte een juweel van een doelpunt. Toen werden de vreemdste fouten gemaakt. Een straf worp werd door Chris Niehot gemist en Kwiek doelpuntte tegen, 4—2. Chris Niehot onderschepte de bal in het middenvak en Arie Jansen maakte 52. Na de thee bleken de Rotterdammers over minder conditie te beschikken en hun vesting werd stormrijp. Arie Jansen trof met een ver schot de roos en Freek Veer deed dit tweemaal, 28. Chris Niehot benutte in de 85e mi nuut een stxafworp, maar slordig plaatsen in de Schiedam-verdediging werd door Kwiek afgestraft. Eind stand 93. ODI heeft de reis naar Warmond voor niets gemaakt. De scheidsrechter liet het afweten, en ODI kon onver- xichterzake naar huis. Een onaan vaardbare zaak. SCHIEDAM Een groot aantal le den van de zwemvereniging De Wa tervrienden hebben met goed gevolg m het Sportfondsenbad de proeven afgelegd voor de hogere zwemdiplo ma's, na de proeven A en B. Al deze leden zijn opgeleid door de technische commissie van de Watervrienden on der leiding van de heer A. Kalkhoven. Voor Zwemvaardigheid I slaagden SUvia van Bovenkamp, Adrie Brussé, Carolien. van Dorp, Carola Groenen- daal, Thea Heesbeen, Annemleke Sehoo, Cockle Zom, Ria van Embden, Marian Verbeek, Harm Reijsbergen, Luc Boer, Yvonne Muis, Marcel Wig mans, mevr. W. van Vessem, mevr. G. Bonefaas. Totaal 15. Voor Zwemvaar digheid 2: Trudy van Eijk, Robert den Hollander, Rob ten Hove, Hele<fti de Jong, Belinda Kitz, Brigitte Kitz, Ma rian Koevermans, Ingrid Juipers, Ju dith v. d. Loo, Joop van Oostende, Ed- dij Pak, Nanny v. d. Post, Fred Rijs- bergen, An ja Reijsbergen, Fons Reijs bergen, Hans Schoo, Ronnie Timmer mans, Ineke v-an Woerkom, Armelies van Beurden, Dick Bazuin, Airia Was- man, Ingrid Bonefas, Rinie Vlugman. Totaal 23. Voor Zwemvaardigheid 3: José Ham, Trudy Koevermans, Karin Kuypers, Marianne Kuiters, Fred van Oostende, Airend ,Sjoerdsma, Marian Hoppe .totaal 7. Voor Zwemvaardig heid 4: Martine Knijf, Theo Mackay, Ria Oosterman, mevr, A. Toxopeus, totaal 4. (ADVERTENTIE) Woensdag heropenen wij onze geheel gemoderniseerde slagerij met enige zeer goedkope aanbiedingen, oa.i 1 kg doorregen varkenslappen voor f 3,75 1 kg haaskorbonade voor 5,99 I kg runderlappen voor ƒ6,25 250 gr. echte Schiedamse beuling ƒ0,80 l i ons leverworst voor ƒ0,48 500 gr. gekookte worst 1,55 SLAGERIJ MALTHA Hoogstraat 49, Schiedam Haak hem nu zelf, zo'n leuke poncho, in een fijne kleur en het model dat U .al maanden zoekt..... en waar U zeker geen tweede van tegenkomt. Dit prachtige breigaren, merk "Oisillons", dat ook bijzonder geschikt is voor het breien van jumpertjes en vesten, koopt U nu tijdens deze speciale aan bieding in diverse mooie kleu ren per kno£ voor nog géén negentig cent. pennen 3-3% Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van dit prachtige breigaren, merk "Oisillons" in wit, lichtbeige, flesgroen, cognac, marine, lichtgrijs, helderrood, linde groen, rood en zwart meleé, per knot (50 gram) Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Voor do tiende achtereenvolgende keer organi seerde de Kan Tan Kye-stam van de NPV-groep Burgemeester van Haaren zaterdag een fietsrally. Inzet was de Wisselnaaf, vorig jaar gewonnen door een NPV-groep uit Vlaardingen. De rally, stond ditmaal open voor alle leden van Scouting Nederland uit het Delta-gebied. Dit bracht 110 deelne mers aan de start, afkomstig uit Hoogvliet, Rotterdam, Vlaardingen en Schiedam. Het parcours van de rally was uit gezet richting 'het Westlarid en bevatte een aantal voetangels en klemmen, waarmee de speurzin en vaardigheid van de in koppels rijdende verkenners danig aan de tand werden gevoeld. De groep met het beste koppelgemiddelde werd winnaar van de Wisselnaaf. Dit was de organiserende Kan Tan Kye- stam zelf, die bovendien beklag legde op de tweede prijs van het koppel- Jdassement Winnaar (hiervan was Groep 17 van het NPV uit Rotterdam. (De meisjes van de Tono-groep Sdhie- dam veroverden een derde ptrij's. Start en finish van de raüy vonden plaats in het groepshuts 't Raadhuis. JNa afloop reikte ere-oubaas Dick van Vooren hier de prijzen uit. Dankzij het mooie weer en de vlot lopende or ganisatie is de rally een groot succes -gewonden. Alle d eeln emers sters) kregen tot slot een herinneringstotem. SCHIEDAM, dinsdag Het eerste herenteam van Juliana heeft de eerste volleybal-competitiewedstrijd met Z —3 verloren van Matador uit VIIs- singen, dat een beter wedstrijdritme bleek te bezitten. Toch. is Juliana goed gestart. Zonder veel moeite werd in de eerste set een 71 voorsprong behaald, waarna Üe Schiedammers nerveus werden en het peil zakte. De set wend toch nog met 15—12 gewonnen. In de tweede set eenzelfde spelbeel'a, maar nu gin'g de set met 815 verloren. Daarna een. opleving bij Juliana, waarop de derde set met 159 werd gewonnen. Doch Matador duldde geen tegenstand, be paalde 'het spel en won de vierde set met 6—15. In de beslissende laatste set kwam Juliana nog met 107 voor te staart, docih de Zeeuwen beslisten de set en. de wedstrijd met 1510. f de SPAARBANK ANNO 1820 te Schiedam, vraagteen: voor haar RIJDEND BIJKANTOOR in bet bezit van rijbewijs B-E. ulo, mavo of gelijkwaardige opleiding. Gebodenwordt: een afwisselende werkkring; een aantrekkelijk salaris; <-■ goede sociale voorzieningen; gunstige premie-spaarregeling; minimaal 18 dagen vakantie; na gebleken geschiktheid opneming in premievrije pensioen-regeling. Sollicitaties mondeling of schriftelijk bij de Directie van de Spaarbank anno 1620, Lange Nieuwstraat 195 te Schiedam, telefoon nr. 260321, toestel 31. Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt VASTE BEZORG-ERS(STERS) voor Schiedam en omstr, Aarnn, tel, 2671279, 's-avonds Ba 6 uur tel. Foto, film en projectie PASFOTO'S KLAAR TERWIJL U WAOHT. Toto Van Vuuren, Hoogstr, los, Schiedam, felef. 28S72C. Let op 't juiste adres. SI80 Diversen VERDAMPING-SBAKKEN* v.a. S 1.25. Haaidglas en mica; ka- ühelkït ƒ1.—. Alle tnaten ka chelpijpen en ellebogen voor radig. Butaangaslcachels ƒ75.—. Waar-dat-wiel-draatt, Hoog straat 67—69, Schiedam. Tel. 288436. S250

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2