Gemiddeld inkomen Schiedam ligt onder het Rijnmond-niveau ESISËIS23 SS Lezers betrekken bij openbare bibliotheek KEURINGSDIENST GTB ZORGT VOOR1 DE VEILIGHEID ASSISTENT Parool reizen fELZIJNS-NOTA OVER WELVAART Verbetering door aantrekken van hoogwaardige bedrijven Lijnbaanring dit jaar voor K. Schot Sinterklaas komt 11 november Verbetering van de dienst verlening Norm ozon gehalte overschreden Publiek en koffie in de raad Schooltoernooi micro-korfbal GEEN KRANT ONTVANGEN? Bei voor 19.30 uur telefoon 135430 Vragen over grondwerkersloon RUILBEURS van DE VERZAMELAAR SCHOLIEREN PROTESTEREN LUID Museumorgel-concert van T011 Koopman OOK GRAMMOFOONPLATEN EN MUZIEK GROTE TOELOOP VOOR NIEUWE CRÈCHE IN ROTTERDAM ZUID Totaalplan voor straatverlichting Ladelichters in sigarenma gazijn SCHIEDAM KOERIERSTERS Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. Schiedam FINANCIËLE ADMINISTRATIE KOSTPRIJSA9M1NISTRATIE 1 SALARISADMINISTRATIE woensdag 14 oktober 1970 - pagina 5 (Van Mn onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De publieke belangstelling voor de gemeenteraadsvergaderingen Is de laaiste tijd groter geworden, hetgeen blijkt uit een groeiende stroom bezoekers. Dit wordt door b. en w. zeer toegejuicht, doch het geeft wei wat problemen. De publieke tribune in de raadzaal en ook de aangrenzende paden geven onvoldoende ruimte om de bezoekers te bergen. Daar om heeft het College besloten om- in de aangrenzende vergaderka mer van b. en w. een. luidspreker aan te brengen, zodat het publiek daar de debatten in de raadsver gadering ücan volgen. Doch daardoor komt het koffie- praatje van de raadsleden in de pauze In gevaar. Dit had. name lijk plaals in die vergaderkamer, zondar dat er publiek bij was. Daarom is nu, op voorstel van de Commissie voor Algemene en Be stuurlijke Zaken, besloten da,t de raadsleden voortaan de koffie op hun plaatsen in de raadzaal ge serveerd zullen krijgen. Het onderlinge koffie-overleg kan dus voortaan, in de «raadzaal zelf worden toegelaten; een raadslid dat een niet-raadslid wil spreken kan. dat uiteraard doen buiten de raadzaal. (Va een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag, In de Sporthal Margriet wordt op maandag 19 okloVIn de herfstvakantie dus, het sc'jol-microkorfbaltoernooi ge houden De organisatie berust bij de Centrale Schoolsporteonunisslc (secr. Bureau Sport- en Jeugdzaken, Oude Kerkhof Ï9a) maar de wedstrijdlei ding Is in handen -van korfballeiders, n.L mevr. B, Stellen van de korfbal ver. Schiedam, de heer C. Toussaint (ODI) en de heer J. Vrijhoef (Suc ces). Er doen in totaal 37 ploegen unee, waaronder twee uit Vlasrdïngen, ver deeld over zeven pioules, -waarin tel kens een halve competitie wordt speeld. De twmnlüig ploegen van de lagere scholen beginnen om 8.30 uur, one) prijsuitreiking om 13.10 uur; de twaalftallen van ihet voortgezet one* wijs komen om 13.20 uur a&- bod met de prij'smtredkinig om 18 uur. Er zijn drie prijzen per poule; elke school ontvangt een hartmnerimaavaanjtje. Abonnees builen Rotterdam, Schiedam, kunnen zich wen den-tot onze plaatselijke agen ten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Het lid ff» 4? gemeenteraad voor de PCG de P« Poot heeft schriftelijke vragen gesteld aan b. en w. over de salarissen van grondwerkers in gemeentedienst. Ln eon advertentie, waarin de ge- meente Schiedam om grondwerkers wordt een salaris van 922,66 *?P 50-jarige leeftijd) in het vooruit- aentgesteld. De heer Poot meent' dat grondwerkers in vaste dienst thans J ro per maand minder ontvangen en «U informeert of dit niet zal leiden tot tth ongelijke beloning. De heer Poot ™d0gt om een einde te maken aan aeze tnogeljjk ongelijke behandeling- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De Ned. Yep-.De Verzamelaar afd. Rotter- JJJi/Schifidam houdt op donderdag 15 oktober (elke derde donderdag in'de Riaand) weer een ruilbeurs in gebouw Arcade te Schiedam, aanvang 19 uur. nier kan men terecht voor het ruilen van munten, postzegels, sigarenband- 'es» lucifersmerken, suikerzakjes, speldjes, prentbriefkaarten en verder ^les wat er op verzamelgebied maar 'e rollen valt. Voor inlichtingen over deze ruil- teurs en de vereniging kan men zich jenden tot de heer C. Meijer, Heems- «erkstraat 15a te Rotterdam, tel- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. „Het gemiddelde inkomen te Schiedam ligt vergeleken, met dat in het gehele Rijnmondgebied onder het re gionale gemiddelde. Dat heeft een repeterend effect op de inkomens van verschillende groeperingen, o.a. in «e distribuerende en de dien stensector. Een van de middelen om het welzijnsniveau te verbete ren, zon dus zijn het verhogen van het welvaartsniveau. In de be staande bedrijven zal dit voornamelijk overgelaten worden aan die bedrijven zelf, doch voor de vestiging van nieuwe bedrijven kan de gemeentelijke overheid een eigen beleid uitstippelen. de Welzijns-nota, bijlage van de gemeentebegroting 1971 van Schie dam, waar onder het hoofdstuk „Ruimtelijk en materieel welzijn" een schakel wordt gelegd itussen welzijn en welvaart Ervan uitgaande dat het Rijnmond gebied een gezochte vestigingsplaats Is voor vele soorten bedrijven .geeft de nota het advies dat Schiedam, er naar moet streven bedrijven met hoog waardige arbeid aan te trekken. Op deze w|jze krijgt vooral de jonge ge neratie meer kansen op betere vor ming en voor de hoger gekwalificeer de werkkrachten wordt Schiedam aantrekkelijker als werkgebied. Doch hoogwaardige arbeid vindt men In verhouding heit meest in kapitaal intensieve bedrijven en nog met in ar- beidintensieve. Aan de eerste moet dus de voorkeur worden gegeven, ten minste zolang dat geen bezwaren, geeft uit oogpunt van milieuverontreiniging. Andere mogelijkheden ziet de nota in ondernemingen met een relatief grote administratieve staf van behoorlijk niveau of in administratie-onderdelen van elders gevestigde bedrijven. Dat Schiedam centraal ligt in de regio, met goede vedkeersbindingen, is'daar bij een gunstige basis voor het aan trekken van dergelijke bedrijven. Een bezwaar is edhiter, dat er voor 'het vestigen van nieuwe bedrijven slechts een beperkte ruimte beschik baar is in het industrieterrein ton westen van de Sohie. Dit terrein zal bouwrijp gemaakt moeiten worden In een tempo, dat overeemstemt met de ontwikkeling van de vraag, In Rotter dam huldigt men het principe „dat het schip nooit op de kade moet wadi ten"; in Schiedam moet men er voor waken dat bedrijven van vestiging af zien omdat de grond niet op tijd kan worden opgeleverd. De nota stelt dat de gemeente Schiedam tot op heden er „redelijk" in is geslaagd om een evenwicht te handhaven tussen vraag en aanbod van industriële bouwgrond. Er hoefde nog geen bedrijf'te worden geweigerd, terwijl aan de andere kant er geen terreinen onredelijk lang ongebruikt bleven. In de administratieve sector is de laatste jaren door particulieren een verheugende activiteit ontplooit. Er zUn 'n. aantal fraaie kantoorgebouwen gebouwd, terwijl ook het niveau van de personeelsbezetting verantwoord is. Aantrekkelijker Doch Schiedam moet niet alleen aantrekkelijk z|jn voor bet vestigen van bedrijven, de daarin verdiende inkomens moeten 20 mogelijk ook In Schiedam worden besteed. IVIet andere woorden, aan het personeel moet een aantrekkelijke woongelegenheid wor den geboden. In de eerste plaats geldt dit voor -het lagere personeel, dat bij voorkeur dicht bij het werk moet wonen omdat •het tminder mobiel is. Om echter het inkomensniveau in Schiedam te ver hogen, zal eohiter ook aan de leiding gevende functionarissen geschikte woongelegenheid moeten worden ge boden. Dit is op het ogenblik nog in onvoldoende mate het geval. Daar moet dan. in de toekomst meer aan dacht aan worden gegeven. Meer in het bijzonder geldt dit het aanbieden van eengezinswoningen. In de nota wordt daarbij gewezen op de concurrentie van Vlaardingen, Maassluis, Rotterdam enz. Nu de in terlokale verkeerswegen verbeterd zijn, kunnen juist de hogere functio narissen in de bedrijven en m het ambtelijke, maar ook de mensen wer kend in het vrije beroep makkelijker uitwijken naar de omliggende ge meenten. Image Men kan de zaak ook omkeren: Schiedam, zou de omliggende gemeen ten concurrentie moeten kunnen aan doen als woongemeenschap. Doch dan moot de hele „image" van de stad worden verbeterd. Niet alleen op het punt van wonen, doch ook op het ter rein van het onderwijs, kunst en cul tuur, de recreatie, de maatschappelij ke relaties, de winkelvoorzieningen, enz, In de nota worden de verschillen de onderdelen nader bekijken. Voor wat de woningbouw en. het onderwijs betrefit, hebben we hieraan reeds aan dacht besteed. Bij het onderdeel maatschappelijke relaties, wordt gewezen op het in aanbouw zijnde Stadskantoor, dat in 1973 huisvesting zal bieden aan vele gemeentediensten en instellingen. In dit gébouw, esthetisch beantwoordend aan de moderne vormgeving, zal niet alleen efficient gewerkt moesten wor den, dooh daar zal ook aan alle bur gers de meest algemene service gebo den moeten worden. Met een handha ving van het persoonlijke karakter. Bij de recreatieve voorzieningen kan sohiedam bogen op relatief veel groen van goede kwaliteit binnen de gemeentegrenzen. Ook in de bestem mingsplannen wordt daar grote aan dacht aan gegeven. Dodh per wijk ge zien is de groenvoorziening wat on evenwichtig, wat vooral spreekt in de oude wijken. Incidenteel worden hier wel verbeteringen aangebracht, doch een redelijk leefklimaat zal pas be reikt kunnen worden in het kader van een sanering. Cultuur In de culturele sfeer kan Schiedam trots zijn op het Stedelijk Museum, „dat een levende en dikwijls levendige instelling is". Er ontbreekt echter een modem zalencomplex, waarin uitvoe ringen van enige omvang op verant woorde w|jze gegeven kunnen wor de. Voor grote manifestaties kan Schiedam wei op Rotterdam leunen, doch er wordt behoefte gevoeld aan een plaatselijk ontmoctings- cn pre sentatiecentrum, „al is het moeilijk deze behoefte te peilen". Het Prove niershuis kan, na aanpassing, op enigszins ludieke wijze aan deze be hoefte tegemoet komen, meent de nota. Wat de winkelvoorzieningen betreft wordt in de nota gewezfiij op de plan nen voor hot stadscentrum, maar ook het winkelcentrum aan de Zwaluw laan in Kcthel, waarvoor een keuze is gemaakt en waarvoor nu de plannen nader worden uitgewerkt. Op verschillende wijze is gisteren door scholieren geprotesteerd. Deze jongelui maakten op „ferme jongens, stoere knapen-wijze", duidelijk dat ze de luchtverontreiniging in hun stad, Vlaardingen, zat zijn. In het stadhuis werden ze door het college ontvangen., Het-dagelijks bestuur doet wat het kan, zei burgemeester Heusdens, maar we zijn niet gebaat met rellen, maar met -een vruchtbaar gesprek. ROTTERDAM, woensdag De vijf de Jjijnbaanring is dit jaar toegekend aan de heer K. Schot, biologieleraar te Rotterdam. Bij ha aar advies aan het bestuur van de vereniging winkalprcunenajde Lijn baan heeft de in 1966 ingestelde „ïüngeominissie" zich mede laten lea den door ihet iet, dat 1970 het natuur- bos chermings j aar is. De heer Schot heeft zich sinds 1950 bezig gehouden, met het verzorgen, van zieke Vogels en andere dieren om ze na genezing in de natuur terug te brengen. Samen met zijn jonge mede werksters heeft hij ongeveer 25.000 dieren behandeld. Donderdag 29 oktober zal de voor zitter van de vereniging wirtkelprome- nade Lijnbaan, de heer J. "W". B. A, Giesbers, de ring aan de vinger van de heer Schot (schuiven. (Van een onzer verslaggevers) SpHIEDAM, woensdag. Op het kleine maar fraaie Hess-orgel in do aula van het Stedelijk Museum Schie dam wordt op zaterdagmiddag 17 ok tober, als steeds op elke derde zater dag in de maand, weer een concert gegeven, ditmaal door Ton Koopman met medewerking van hoboïst Ku Eb- binge. Museumbezoekers hebben gra tis toegang. ROTTERDAM, woensdag St Nicolaas is in aantocht. De be jaarde kindervriend zal op woens dag 11 november met de „Eras mus" aankomen aan. de Parkkade. De intocht wordt gevierd met sa menzang op het Stadhuisplein, cn vertier op de Veemarkt. 'Een bonte stoet van Pieten, ruiters en clowns zal met muziek door de stad trekken. ROTTERDAM, dinsdag. Uit een spoorwagon op de Maashaven is giste ren een partij damestrui en en pullo vers gestolen. De waarde bedraagt on geveer 5000. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. „De bibliotheek is een instituut, dat zich ten doel stelt informatie te geven over en uit cultuuruitin gen en verworvenheden, voorzo ver deze althans in geschriften zijn vastgelegd. Maar de biblio theek is tevens dienstbaar op het "terrein van de communicatie. Echter, geschrift en boek zijn slechts tijdgebonden communica tie-middelen. Zodra andere me dia ter vastlegging van culturele verworvenheden worden ge bruikt, zal de bibliotheek zich ook daarop moeten richten. "Waar bv. naast het fonetische taalboek de grammofoonplaat wordt ge-v bruikt, dient de bibliotheek die platen ook aan te schaffen. Dit geldt ook voor informatie langs elektronische weg en op audio-vi- sueel terrein". Aldus de Welzljns-uota, waarin ou der het hoofdstuk „Vormend welzijn" enkele opmerkelijke uitspraken over de bibliotheek worden gegeven. Over de genres boeken die aanwezig dienen te zijn, wordt gesteld dat de openbare bibliotheek naast de algemene Infor matie-behoefte van ieder mens, even eens tegemoet zal moeten komen aan specifieke behoeften van de Indivi duele burger of van. groepen. Zo rijst de 1vraag of Schiedam een muziekbibliotheek moet opzetten, of dat dit een zaak is, die dn ruimer ver band moet worden bekeken. Verder wordt gedacht aan speciale collecties voor zieken, ouderen, gezichts-geha n- dica/plen, werkende jongeren, enz., evenals aan hulpdiensten ten behoeve .van het onderwijs, vormingscentra, enz. Urgent ts momenteel, mede met het oog op de onderwijs vernieuwing, om te komen tot een evenwichtige biblio theekvoorziening ten behoeve van het onderwijs, zowel voor het lagere als ihet voortgezet onderwijs. Op korte termijn zal deze zaak in studie worden genomen. De nota geeft ook aandacht aan de werkwijze van de bibliotheek. Een (technisch perfect catalogus-apparaat wordt zinloos bevonden, wanneer de lezers-klanten er niet mee overweg kunnen. Ook dienen de mogelijkheden .van de bibliotheek beter onder de aandacht gebracht te worden. Dit be tekent in beide gevallen aanpaasing aan de klanten. Service „De openingstijden dienen gunstig te liggen voor de klanten; dat kan wel pcrsoneelsmoeilijkheden geven, znaar die zullen niet uit de weg mogen wor den gegaan". Administratieve regelin gen met betrekking tot dc dienstverle ning dienen zo beperkt mogelijk te bl|jven en mogen gecu belemmeringen vormen voor een werkelijke dienst- verlening. Vestigingsplaatsen van de bibliotheek moeten verhand houden met bewoning in de stad. Op korte termijn zal daarvoor een gericht on derzoek worden gehouden. „Een dienstverlenend apparaat als een openbare bibliotheek zal echter alleen dan effectief kunnen 2|jn, in dien zij gebaseerd is op reële wensen on behoeften van de^ bevolking", zo stelt de nota. Onderzocht dient dan ook te worden of en hoe het mogelijk is de „directe gebruiker" van de open bare bibliotheek organisatorisch bij het wenk te betrekken. In de nota worden ook cijfers gege ven, waaruit de groei van de openbare ibibbotheek blijkt. In 1969 waren er 10.526 lezers, (6.630 volwassenen en 3.890 jeugdigen), tegen 9.900 in 1968 en 9.760 an 1967. Het aantal uitlenin gen bedroeg 442.900 (v.j. 421.9QO) en het boekenbezit was 109,500 werken (vj„ 104.400). Alleen het aantal aan kopen bleef met 10.500 gelijk aan dat in 1968. Wol werden meer boeken voor volwassenen aangekocht, doch voor de jeugd daalde het aantal ih ge lijke mate. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, woensdag Rotter dam is een kindercrèche rijker. Cis- toren is aan de Spïjkenissestraat het kinderdagverblijf „Zuid" in gebruik genomen. Het was Oorspronkelijk de bedoeling het gebouw om tien uur to openen, maar om half negen was -de toeloop van moeders met kinderen al 20 groot, dat men besloot hen niet op de stoep te laten staan. Reeds nu zijn er vijftig aanmeldingen binnen. Dit is echter veel te veel, aangezien er maar drie leidsters zijn en de ruimte slechts dertig kinderen, toelaat. Het kinder dagverblijf, dat onder subsidie werkt, 35 bestemd voor kinderen in de leef tijd van 0 tot 6 jaar, waarvan de moe der overdag buitenshuis werkzaam is. (Van een onzer verslagge tors) SCHIEDAM, woensdag. In het algemene „welzij ns-beleven" vaa de burger is een feilloze levering van elektriciteit, gas en drinkwater een eerste levensbehoefte. Vandaar dat in de Welzijnsnota, bijlage b|j de ge meentebegroting 1967, óók aandacht wordt gegeven aan deze „vanzelfspre kende veersianingen". Do gemeentelij ke Technische Bedrijven hebben cr maar voor te zorgen dat men de ont wikkelingen bübl|jft en dat de toe komstige behoeften tijdig onderkent worden. Daarbij vraagt de zorg voor de vei ligheid steeds uneer aandacht. Dit geldt oiiet alleen voor de distributie netten van elektnoiteit, gas cn water, maar eveneens de apparatuur, die m grote verscheidenheid in woningen, (en bedrijven aanwezig is, De G.T.R. heeft daarom een keuringsdienst ingesteld ten behoeve van de gebruiker, om an samenwerking met hen Ihet risico van calamiteiten 20 gering mogelijk te ma ken. In de nota wordt gemeld, dat de Technische Bedrijven dit jaar gestart zijn anet.een totaal-iplan om die straat verlichting aan te passen aan de mo derne behoeften. Het eerste deed van dit plan wordt uitgewerkt voor het oosten van de stad. Oude armaturen zullen, daarbij vervangen .worden, ter wijl de lichtsterkte wordt aangepast aan de functie van de straten. Niet al leen voor de verkeersaders, maar ook voor de woon-leef-straat. De afname van gas stijgt rog steeds stormachtig, toch moet de capaciteit van "het leidingnet hierop berekend blijven. Nog dit jaar komt een ©root deel van ihet ihogedruk-transportnet gereed, waarbij Inbegrepen de 'koppe ling van de (twee gas- ontvangststations op ihet GTB-terrein, aan, de Dwars straat en die aan. de Laan, van Bol'es. Wonitijgvorwax-nung met aardgas is niet alleen: makkelijk en goedkoop, ihet doet ook de iuchtveront.rdmh.ging ver minderen. Kwaliteit water De behoefte aan water stijgt niet in gclüke mate als die aan gas en. elek triciteit, doch hier wordt speciale aan dacht gevraagd voor de kwaliteit. Deze wordt de laatste jaren langza merhand beter. Het distributienet in Schiedam bestaat nog voor een groot deel uit stalen en gietijzeren buizen. Om de nogal een® optredende -over last wegens roestatormling te voorko men, moeten de bestaande buizen ver vangen worden door nieuwe materia- Jen. Om de continue levering ven wa ter veilig te stellen, zal iu het noorden van de gemeente een tweede pompsta tion gebouwd worden, In de nota ook aandacht voor de brandweer, die immers een belangrij ke taak heeft bij het bevorderen van .de veiligheid van de bungeus en hun bezittingen. Voel in het venleden de nadruk op ihet blussen van branden, Ihans wordt vooral veel aandacht ge geven aan de brandpreventie. Zowel bij nieuwbouw ads b|j wijziging van bestaande gebouwen worden adviezen gegeven om het risico te verminderen. „De daaruit voortkomende Voor schriften en verboden worden wel als vrijheidsbeperking gevoeld, maar deze hebben toch -ook ten doel het welbe vinden zo veilig mogelijk, te stellen", zegt de nota. In 1970 ns -de .benoeps- kern van de brandweer belangrijk uitgebreid, doch de vrijwilligers kun nen beslist nog niet gemist wonden. De aanmelding laat echter momenteel te wensen over. ROTTERDAM, Metingen van. de Rotterdamse Keuringsdienst van Waren hébben uitgewezen dat de norm voor het ozon-géh&lte dn de tucht gisteren, verscheidene malen aanmerkelijk is overschreden. Russen twaalf en drie uur gister middag registreerde de czon-meter van ihet gebouw van de keuringsdienst aan de Baan, /in het centrum van Rot terdam, eriige analen hogere waarden dan de (toegestane 100 microgram per kubieke meter per uur. Tussen half con en half twee werden waarden, van 150 opgetekend. In de middaguren registreerden de •drie stikstofdioxydematers van de keur/ingsdionst (stadhuis VHaardimgen, Geulhaven en aan de Baan) oveneens vrij hoge concentraties N02. Beide stoffen, ozon en N02, zijn in hoge mate verantwoordelijk voor de irriterende prikkeling van. de etfjm- vüezen, waarover gisteren honderden klachten bij Rijnmond binnenkwa men. De standaandrookmetingen van de keuringsdienst gaven, gisteren pok betrekkelijk hoge waarden aan. De cijfers inzake de verontoetiniging mot S02 werden vrijwel normaal ge noemd. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM —Lade lichters hébben gistermiddag uit "de kassa van een sigarenmagazijn aan de Nieuwe Binnenweg rutin f 250 gestó len Omstreeks half vier kwamen er tien Zuidslaven binnen, van wie één be langstelling voor een aansteker toonde. De anderen hielden zich in de buurt van de kassa op. Na hun vertrek miste de winkelier het geld. Personeel gevraagd. De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vr VASTS BE ZORGERS (STERS) voor Schie dam en omsir. Aanm tel 2S7379. 's avonds na ig u. tel 455960 S020 Voor woning en gezin Te koop wegens verhuizing:, blank berken slaapk,, 2 pers. bed met 2 nachtkastjes, 3-drs. Gandoröbekast. tafeMje en 2 stoelen, alsmede koelkast, Te Bevragen te,. 267120 S06O Foto, film en projectie Pasfoto's Maar terwijl u wacht FOTO VAN VUUREN, Hoog straat 106. tel. 266720. Let op juiste adres. S180 Gotenburg 4-daagse zeereis Vertrek iedere zaterdag vanaf 100,— Londen 2-daagse winkêliochten op 16,17,22,23,26 en 27 november en 3 december 145.- Londen Weakendtrips op iedere vrijdag van. oktober— 18 december/135,- LID VAN DE RIJN-SCHELDE GROEP Wij stellen enkele jonge mensen in de gelegen heid om afs geplaatst ta worden op onze Afdeling FINAN CIËN ADMINISTRATIE. Er zijn mogelijkheden om te worden ingescha keld in de sector: Vereist wordt: of (M)ULO/MAVO-opleiding, Praktijkdiploma Boekhouden, of studerende daarvoor. Geboden wordt een aantrekkelijke functie, die in toenemende mate zelfstandig moet worden vervuld en die voor geschikte krachten goede vooruitzichten biedt. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Per soneelsdienst van onzemaatschappij. Postbus 22, Schiedam. Voor telefonische inlichtingen (010) 26 92 00, toestel 3072. Wilton-Pijeeoard.Adm. de RuyterstraatM, Schiedam

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2