'Aanpassen bij snelle maatschappij-ontwikkeling 5 Parochiejuhileum I vieren met I discussie-avonden 1 I - f 1 'ALS NEDERLAND EEN 'POLITIESTAAT ZOU WORDEN, DAN HOEF IK' BESLIST NIET MEER 98 SCHIEDAM JUBILERENDE COMMISSARIS C. VAN DER HAAGEN Belangstelling GEEN KRANT ONTVANGEN? Korpssterkte Democratisering Succes bij examens „De Watervrienden" Tuberova-onderzoek in Magn. Deïkerk. Dronken rijder tegen lichtmast een geselecteerde collectie electronische orgels RIJKEN ek LANGE Vrijdag trekking van loterij voor „De Ooievaars" Raadslid vraagt WAAROM ZIJN UITKOMSTEN POPFESTIVAL GEHEIM? Auto rijdt tegen boom Gereedschapstas gestolen uit bestelauto S83S8 KORFBALLERS VAN ONDERSTE PLAATS DAGWINKEL TE HUUR A ij, 1 dinsdag 20 oktober 1970 - pag. 5 door KEESWEEDA In zijn fraai betimmerde werkkamer in het hoofdbureau van poli tie aan de Lange Nieuwstraat zegt commissaris C. van der Haagen: „Legt u de nadruk nu niet te veel op mijer zijn nog 23 mensen die op de kleine steentjes gelopen hebben en die de problemen ook heb ben moeten opvreten." Die 23 anderen zijn de jubilarissen die evenals commissaris van der Haagen woensdag het feit herdenken dat zij 25 jaar geleden een car rière als politieman begonnen. In de aula van. de scholengemeenschap Lidewijde aan de Mgr Nolenslaan rekent men woensdagmiddag op zo'n drie tot vierhonderd belangstellenden. Bén van de voorwaarden die de commissaris bij de afspraak voor een interview had gesteld, was dat het ge sprek uitsluitend zou gaan over het jubileum, alle Jubilarissen en liefst niet te veel over hem, Daar houdt hy zich in het begin dan ook stipt aan, maar naarmate de discussie vordert komen toch de meer algemene proble men rond het politiewerk ter sprake. Commissaris van der Haagen: „Et- vjnden op het ogenblik in onze maat schappij zeer snelle ontwikkelingen plaats en het politieapparaat moet zich daarbij aanpassen. Iemand die nu nog een standpunt van vijfentwintig jaar geleden zou huldigen, kan beslist niet meer werken. Er zijn. duidelijke pogingen om meer openheid in het be leid te brengen en een potótie-ambtc- naar moet zich constant bewust zijn van /yn dienende taak aan do ge meenschap." Kan ïiy daarvan een voorbeeld ge ven? „Als wij een gerichte actie als de snelheidscontrole ter hand nemen dan is dat voor degene die dat ervaart niet zo prettig, maar de gemeenschap moet begrijpen dat wij zoiets doen om het aantal verkeersongevallen terug te brengen". „Ik zou ook nog willen noemen en dat ligt in dezelfde orde van grootte als een deel van onze taak: de dienstverlening aan het individu. Als we bijvoorbeeld donors snel naar het ziekenhuis brengen of als we ergens een boodschap moeten overbrengen". Die dienstverlening van de -politie wordt dat inderdaad als zodanig erva ren. Hoe is het beeld van de politie n«ar buiten? Commissaris Van der Haagen: „Elk deel van onze taak wordt natuurlijk anders ervaren. We proberen wel een zo individueel mogelijke benadering tot stand te brengen, maar de image van de politic kan wel anders zijn dan zij nu is. Vroeger was dat de image van de autoritaire persoonlijkheid en dat gaat nu echt wel op een andero mamer. Natuurlijk kan een politieman wel eens een foutje maken, heilige mensen bestaan niet maar het beeld van één bepaalde politieman wil men terugbrengen op het gehele ap paraat en dat is niet zo ver. Er komt m ons werk steeds een contact tot stand en ik noem dat altijd: het con tact tussen de burger en de burger, die politieagent is," is er ondanks dat verkeerde imago toch nog voldoende be langste Hing voor het politievak? Commissaris Van der Haagen: „Ex* is echt wel belangstelling voor het poli tievak, maar er is een groep die op enigerleiwijze over het drempeltje heen geholpen, moet worden. Men wordt meestal alleen maar met de &are dingen van het politie-agent-zijn geconfronteerd. Er is op het ogenblik een goede opleiding, die er voor zorgt dat het vak beslist niet moeilijker is dan vijfentwintig jaar geleden. Er zun scholen voor de recherche, ver keer en kader. Dat zijn opleidingsin stituten met vormingscursussen, die net mogelijk maken dat de politfcman de ontwikkelingen in de maatschappij kan volgen. Overigens zijn er ook vormingswe- ken voor oudere politie-ambtenaren, waarin ze dan geconfronteerd worden met allerlei stromingen in de samen leving en dat is vreselijk belangrijk, want een politieman kan zijn taak nooit doen met oogkleppen op. Hij zal Zich bewust moeten zijn van wat er in de maatschappij leeft. De politieman is voortdurend bezig te vechten tegen Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotterdam, Schiedam, kunnen zich wen den tot onze plaatselijke agen- vooroordelen ja ook bij zichzelf en bezig een oortieel to vormen over de situaties zoals hy die aantreft. Je kunt nu eenmaal met volgens een bepaalde index werken. Ik bedoel: in ons vak is het niet zo, dat je een bock op een bepaalde bladzijde open slaat om dan in een of ander kolom metje te kijken wat de oplossing van het probleem is." De vraag of men er in Schiedam t» slaapt het contact met de burgers goed te onderhouden, wü commissaris Fa» der Haagen in verband brengen met de korpssterkte. „De korpssterkte wordt vastgesteld door de minister van binnenlandse za ken. Ik zal u uitleggen waarom ik vind dat de korpsen best wat groter zouden mogen zyn. Door de veelheid van ons werk zijn we gedwongen, te automatiseren en te mechaniseren en dat is van ongunstige invloed op het contact met de burgerij. Bijvoorbeeld, door do patrouilleren de auto met mobilofoon is het contact veel vlugger dan in het verleden toen de agent met de fiets aan de hand de ronde deed. Men komt er nu nauwe lijks toe zich afdoende bezig te houden met mensen die iets verkeerds doen. Dat is eigenlijk één van de redenen dat we een paar jaar geïedm het sy steem van de rayonagent hebben in gevoerd. We hebben er nu negen en liet systeem voldoet uitstekend. Als ie mand wat te klagen heeft is dit de manier om snel en adequaat te reage ren. Ik heb het pas na laten gaan; in de eerste negen maanden van dit jaar kreeg de rayonagent ongeveer vier honderd a vijfhonderd klachten, et zou echt goed zijn als de korpssterkte via een andere redenering bepaald werd. Ëén van de belangrijke dingen in ons vak die in het gedrang komen is de preventie. Als je in staat zou zijn om op de Koemarkt de hele dag een man te zetten, zou de weggebruiker zich netter gaan gedragen". Zijn er vacatures in het korps en hoe i3 het werken in, Schiedam? Commissaris'Van der Haagen: „Om met dat laatste te beginnen, Schiedam is geen lastige stad. Een maatstaf daarvoor vind ik is bet vereni gingsleven in een stad. Als dat goed is, en dat is het in Schiedam, betekent dit, dat de mensen, nog iets voor ei kaar over hebben en zoiets bepaalt het karakter van een stad. Wij hebben op dit ogenblik drie va catures in ons korps. Het liefst zou ik agenten, uit deze omgeving "hebben. Ten eerste omdat de aanpassing dan voel gemakkelijker is en ten tweede omdat je na een aantal jaren toch weer eexx trek naar de geboortegrond ziet ontstaan. De jonge agent wordt tegenwoordig echt wel goed voorbereid voor zijn taak. Eerst een jaar opleiding aan het instituut en daarna nog een jaar meelopen met zijn mentor in het korps." Hoe wordt de democratisering bin nen het politie-apparaat van Schie dam aangepakt. Commissaris Van der Haagen: „Er wordt naar gestreefd om een grotere openheid via een goede interne com municatie te bereiken. Er is een soort dienstcommissie, die een adviserende taak heeft over de rechtspositie van de ambtenaren. En dan middels dienst- besprekingen, kaderbesprekingen en andere vergaderingen wordt er zoveel mogelijk getracht het geluid te horen van de jongste tot de oudste en van dc hoogste tot de laagste, opdat de be leidsbeslissingen genomen kunnen worden op brede informatie door heel de organisatie heen." Er is nog niet gesproken over het i» deze tijd veel gehoorde „recht en orde" en het daaruit -voortvtoeteitd gevaar van een politiestaat. Commissaris Van der Haagen: „We leven in een land met vele rechtsre gels, die op een bepaalde tijd werden vastgesteld en die toen de problemen dekten. De ontwikkeling is zo dat een deel van de nonnen vervalt en daarvoor nieuwe normen in de pfaats komen. Dat gaat in een stroomver- snelling en het is moeilijk voor de po- litie-ambtenaar in dat niemandsland tastenderwijs de weg te zoeken. Maar als Nederland een politiestaat wordt, zal ik dat niet meemaken, dan hoef ik niet meer. En met mij een he leboel Nederlandse politiemensen". Commissaris C. van der Haagen: „De politieman moet zich voort durend bewust zijn van wat er in de maatschappij leeft" Commissaris van politie van Schiedam C. van der Haagren is 4G jaar en geboren in Den Helder, waar hij in 1945 zijn loopbaan be gon als „schrijver" op dc adminis tratie van de gemeentepolitie. In 1948 ging hij als inspecteur naar Nijmegen en in diezelfde rang kwam iiij in 1954 in Schiedam, waar hij in 1958 hoofdinspecteur werd en per 1 januari 1964 plaats vervangend commissaris. Op 1 juli 1967 volgde hij daarna oud-commissaris Rijpma op. Voor jaartallen heeft dc nu jubilerende commissaris blijkbaar weinig „fee ling", want gevraagd naar de hoogtepunten in zijn carrière moet Wj uit een indrukwekkende kluis zijn dossier te voorschijn halen. (Van een onzer verslaggevers) •SCHIEDAM, dinsdag Met groot succes hebben jeugdleden van zwem vereniging „De Watervrienden" de examens afgelegd voor het zwemdi ploma A en B. Van dc 45 kandidaten is iedereen geslaagd. Geslaagd voor Jict diploma A 2ijn: Astrüd Akkerman, Marco Boer, Joke de Boer, Wxlly Donks. Arjan van Dijk, Jacky van Grijp, Yvonne Heesbaan, Hana Hekman, René Klein, Suzy Kok, Karin Kool, Rob Koxpel, Lem Kra mer, Yvonne Deenslag. Joke v.d. Meer, Ferry Meerhof, Carta Moerer, Marcel Munrjik, Wira. v.d. Fluym, Sjef Siermans, Peter Timmerman, Jan Veltman. Kees van Vessem, Mirande van Vessom, Joop Jan de Waard en Mia de Wit Voor diploma B slaagden: Frits Berkhout, Renee Bonefaas, Richard Bruns, Jacqueline Brussé, ïUiea Jonk man, Willy vati Ettimger, Charles v.d. Horst, Rudy Kemper, Ruud Kieinvel- derman, Ruiben Kleppest, Aad Kok, Freddy Koster, Sylvia Kroos, Robert Reeken, Paul van Sahijndel, Lïndie Slavenburg, Mananne Stiaber. Sonja Tettero ea Marian Verkerk. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Het Tube rova-onderzoek dat op het ogenblik in de wijk Nieuwland wordt gehouden, zal in de week van 19 tot en met 23 oktober a.s. worden onderboken. Het röntgen team zal dan in verband met een bedrijfsonderzoek elders worden ingezet. Op maandagmiddag 26 okto ber a-s. fte 14.00 uur wordt het onder zoek op het bureau in de zaal van de Magnalia Deikek in de Albardastraat voortgezet. (ADVERTENTIE) schoenenmark! entresol Met deze ïjzersterke jongens schoenen, die een werkelijk onverslijtbare zool hebben, kan Uw zoon er voorlopig weer te gen. Sterke jongenspeduia, volko men waterdicht met een heer lijk warme voering, koopt U nu in de kleur zwart; wegens klei ne schoonheidsfoutjes die niets aan de kwaliteit afdoen, extra voordelig per paar voor nog géén zes gulden. Morgenvroeg om 9 bui; begint op onze schoenen-afdeling, en tresol, de verkoop van daze sterks jongenspedula met een onverslijtbare zool, waterdicht, warme voering, in de kleur zwart ends maten 25 t/m 37, per paar Oofcmaandagmorsen open Géén teh of schrift best ROTTERDAM, maandag Op de Schiedamseweg is in de nacht van vrijdag op zaterdag een personenauto tegen een lichtmast gebotst. De be stuurder, de 48-jarige I. A. O. uit Den Haag, reed onder invloed van een be hoorlijke hoeveelheid alcohol. Hij moest, evenals zijn medepassagier de 21-jarige F. A. met zware verwondin gen aan hoofd en borst in het acade misch ziekenhuis Dijkzigt worden op genomen. De auto en de lichtmast zijn zwaar beschadigd. ADVERTENTIE SOLINAv.a.f 995, EMINENTv.a. f2400 SAFIRAv.a. f1690, PHILICORDA met volledig pedaal f 2995,- KORTE LIJNBAAN ROTTERDAM TELEFOON 119400 18 jgjjK Yan een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Vrijdag 23 oktober wordt dc verkoop van loten ten behoeve van de invalid enspor tv ex- eniging ,J)e Ooievaars" gesloten en zal de treidcing plaatsvinden. Deze lotenverkoop werd verricht vla de Sobledamse sportverenigingen, die zodoende hun gehandicapte sport- genoten kunnen helpen aan nieuw sportmateriaal. De venkoop is tot nu <toe vlot verlopen en de ioterijcomxnis- sie mocht al de nodige opbrengsten in ontvangst nemen. Maar nog lasig niet alle uitgegeven loten zijn verrekend. Dit kan o,a. een gevolg zijn van een fout in een circulaire, waardoor som mige giro-overschij vingen niet behan deld konden worden. De loterijcommissie van „De Ooie vaars" verzoekt daarom de penning meesters van de verenigingen, die nog moeten afrekenen, het geld zo spoedig mogelijk te storten op gironummer 2034843 in.v. dhr. Jac. van Oudheus- den ten bate van de loterij „De Ooie vaars". (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Waar om zijn de verslagen van de diensten en bedrijven over het verloop en de uitkomsten van ihet Holland Popfesti val vertrouwelijk? Dat vraagt het so cialistische raadslid J. Relzenkamp aan b. en w. Hij informeert of wanneer er „gewichtige redenen zijn die openbaarmaking verhinderen" in elik geval het financiële resultaat van dit festival voor de gemeente vrjj gegeven kan worden, of tenminste aan te geven is of dit positief of negatief is. CS ZUID-HOLLAND TEGEN VERPLAATSING SPORTVLIEGERIJ VAN ZESTIENHOVEN NAAR YPENBURG (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG, dinsdag. Het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heeft het ge meentebestuur van Nootdorp meegedeeld tegen de overplaat sing van de sportvliejferij van de luchthaven Zestienhoven naar de luchthaven Ypenburg te zijn. De aanleiding tot het versturen van deze mededeling was een brief van het gemeentebestuur van Nootdorp, waarin het zijn bezorgdheid uitsprak over de eventuele verhuizing. Daarbij werd opgemerkt, dat de omgeving van Zestienhoven reeds lang hinder van de sportvliegerij ondervindt en dat het het op prijs zou stellen van de over last verschoond te blijven. Intussen is van overheidswege nog steeds geen beslissing over de over plaatsing gevallen. Het verzoek van de Rotterdamse sportvliegers om, mocht Zestienhoven niet meer ge bruikt mogen worden, Ypenburg als luchthaven te mogen gebruiken, be vindt zich nog steeds by de directeur- generaal van de rijksluchtvaartdienst. BROMFIETSER RIJDT OP AUTO NA MISVERSTAND (Van een onzer verslaggevers) SOHD3DAM, dinsdag Op de kruising van de Lange Haven en de Koedam is de 17-jarige fbromifietser R. J. S. tegen de auto van de 23-jarige Rotterdammer M. G. de H op .gere den. K. J. S. liep een hersenschudding op bij deze botsing die ontstond nadat er enig misverstand was ontstaan over de voorrang. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Op de Pol derweg is gisteren op onbegrijpelijke wijze de 32-jarige G. D. de J. miet een personenauto tegen een rechts van de weg staande 'boom gereden. De man is met een hersenschudding in het Ge meenteziekenhuis opgenomen. SCHIEDAM. Ondertrouwd: H. J. Adams, 27 jr en J. Hcijboer, U7 jr. X>. J. W. van Seek, 29 jr. en J. C. M. Geeratz, 37 jr. A. M. Bevers, 21 jr en J. W. "Weljlmg, 20 jr, E. R. van den Brink, 28 jr. en E. S. Winter, 21 jr. H. Cramer. 20 jr. en E. W. van Doom, 22 jr. J. X,. van Etsden, 08 jr. en D, J. Caiferata. 20 jr. G, B. Hof, 24 jr. enC. B. Boekestijn, 23 jr. B. W. Kamp, 34 jr. en 3. A, den DuOc, 42 jr. E. J. de Koning, 21 Jr. on. J. Varewy&t, 21 jr. F Overtiljk, 22 jr en A M Borsboom, 17 jr L T Henlrle, 28 jr en M. G. Wind, G2 jr. A. L. A.S chef- fers, 23 jr. en J. C. Collignon, 20 jr-A. van der Spek. 9 jr. en J. W. tie Bruijne, 17 it. 3. H. K. van Slljn, 18 jr. en J. Moerer,17 jr. P. van Tongeren. 23 jr. en A. MUnnik, 22 jr. M. G. P. Tretjtcl, 24 jr. en E. A. L, M. Nefkens, 22 jr. G. P. de Wolf, 24jr. en A. van Gogh, 20 jr. L. S. C. Zwanenburg, 23 Jr. en J. W. M- Over de Vest. 22 jr. Gehuwd: A. BUI, 37 jr. en M. C. Vcr- heijen, 38 jr. D. J. R. Bier, 24 Jr. en A. Schouwlnk, 24 jr. C, Roozenbeek, 29 jr, en G. van Wijmgaartien, 31 jr, h. A. van den Brink, 22 jr. en A. van den Berg, 21 jr. 3. P. M. Bruininga, 21 jr. on M, W. J. van Dijk, 21 jr. H. Grocn, 24 jr. en F. R. de Bruin, 18 jr. J. C. S. J. van milkeren, 34 jr. en M. T. van der Waal, 02 jr. J. F-Smol- ders, 20 jr. en M. H. Vis, 08 jr. M. KooJj, 24 jr. en J. H. J. Buurman, 22 jr. C.Prins en, 23 jr. en W. Molendijk, 23 Jr. C. J. Peet. jr. en M. J. Kleinekoort, 21 jr. Geboren: Michel, z.v. H. A. C, von Straten cn H. H. Sfntdh. Wendy, d.v. C. A. van de Pas en. H. van der Linden. Wendt T., d.v. H. W. van der Velden en T. M. A. Schoenmakers. Miranda, d.v. J. Winter en M. Pak. Overleden: C. Hun, 80 jr. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. In Let weekend van 12 en 13 december z.al als hoogtepunt van de viering van het 12% jarig bestaan van de O.L.Vr. Vistatie-parochie aan de dr Sehaepmansingel in. Schiedam West een aantal feestelijkheden gehouden worden. Zaterdagavond 12 december is er een eucharistieviering, waaraan onder meer wordt meegewerkt door het Gemengd koor van de parochie o.l.v. de heer R. Eons, dat een uilvoering geeft van „Die Deutsche Messe" van. Franz Schubert. De volgende avond is er in de aula van de „Spierings- hoek"-scholengemeensehap een voorstelling van het toneelstuk „Een geboren leugenaar" van Keith Walterhouse-Wülïshall, verzorgd door het toneelgezelschap „Brederode". Dit zijn echter alleen de feestelijke gebeurtenissen rondom het jubileum van de parochie. Zoals uit Je geschie denis van de O.L.Vr, Vistatiekerk blijkt, hebben de geestelijken steeds een vooruitstrevende koers voorge staan, Deze vooruitstrevendheid is ook nu weer te bespeuren, want het be langrijkste deel vatt de 12'^-jarig be sta ans viering- wordt gevormd door een zestal disJaissicbÜcenkomstcïi, -waarop de plaats van de kerk in de maat schappij en de relatie tot Christus de inzet tot het gesprek zijn. (ADVERTENTIE) Om een verantwoorde keus van dis- kussieöndsrwGrpen. te kunnen maken, hebben de drie huidige funktionaris- sen. van dc parochie, pastoor J. J. Oudshaorn, kapelaan M. Sehiebroek en kapelaan G. Pieterse, vele gesprek ken gevoerd met willekeurige inwo ners van de wijle. Centraal in de dis- kussie's staat steeds de figuur van Christus. De thema's van. de verschillende bijeenkomsten zijn „Geloof "als uit gangspunt van ons denken en doen", „De mentaliteit van het gezin t.o.v. de samenleving", „De mens en zijn werk", „Egoïsme of gebrek aan wer kelijke interesse in de ander", „Be staan er meer kleuren dam. Rwart en wit en tenslotte „Geloof en politiek, een onverantwoordelijk spel of een ChristenpOicht". Allemaal open vra gen, die d!e basis snoeten vormen voor een vruchtbaar gesprek, De onderwer pen zullen, allereerst ingeleid worden, zodat er meer inhoud tgegeven kan worden aan deze, in eerste instantie, volkomen vrijblijvende titels. De bijeenkomsten zullen respectie velijk gehouden worden op 1, 10, 15, 24 en 29 november en 8 december. De avonden op dinsdag worden gehouden in de Qpstamöingskerk -aan de Burg. Honnerlage Gretélaan. De zondagbij eenkomsten zullen een onderdeel van de eucharistieviering in de OX.VIr. Vi- sitatiekerk zij». Voor het bijwonen van de bijeenkomsten zullen aan een groot aantal gezinnen uitnodigingen gestuurd worden. Na afloop van alle diskussiebijeen- komsten zal een witboök uitgegeven worden van. al hetgeen er gezegd is. Dit witboek zal dan naar alle betrok kenen gestuurd worden en op zich weer als een soort khekussienota die nen. (Van een onzer verslaggevers) SCHEBDAM, dinsdag Uit de be stelauto van de 21-jarige S. A. S. uit Rotterdam, is gistermiddag een zwart leren tas met meuJbelmakersgereed- sahap gestolen. De waarde van de vermiste tas en de inhoud bedraagt 185,—, De auto stond geparkeerd op het tenrein van een. warenhuis aan de BuitenlhaiveniWQg en was niet afgeslo ten. U zult er morgen snel bij moe ten zijn, wilt U profiteren van deze aanbieding marquisette, nu voor minder dart de helft van de prijs..... Een partij urï marquisette, 90 cm breed, en fantasie marqui sette, 100 cm breed, uit do series van f 1,95 en f 3^25 koopt U nu door elkaar per meter voor nog gëén acht dub beltjes. uni en fantasie Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze marquisette, zowel uni 90 cm breed), ais fantasia (100 cm breed) door elkaar per nieter Ook maandagmorgen open Géén tof. of schrift bests A VLAARDINGEN, dinsdag. Op het nieuwe terrein van de korfbalver eniging VIaardingen in de Holywijfc aan de Willem de Zwijgerlaan werd door de thuisclub de eerste "overwin ning van dit seizoen (behaald. Het Rot terdamse Velox werd met 5-2 versla gen en daardoor heeft Vlaardingen af stand genomen van de onderste plaats en deze overgelaten aan Succes, dat een punt heeft uit 5 wedstrijden. Vlaandmgen bezit thans 3 punten «£t 6 wedtrijden. BEKENDMAKING GEMEENTE SCHIEDAM De burgemeester van Schiedam brengt ter openbare ken nis. dat het bestemmingsplan „Bijdorp", vastgesteld bl| raads besluit van 21 augustus 1967, rechtskracht heeft vorkragen, met uitzon de ring van: 1. het Westelijk gedeelte van de langgerekte strook met da be stemming „actieve recreatie", zoals dit op de plantekening met een zwarte omlijning 15 asngagBven. Ingevolge Koninklijk Ba skill van 29 augustus 1970, nr. 7; 2. enkele bepalingen van de bijbehorende bebouwlngsvoor- schriftan. Ingevolge Koninklijk Besluit van 29 augustus 1970 nr7. Het plan ligt met ingang van 23 oktober 1970 voor een teder ter gemeentesecretarie (aid. Openbare Werken, Nieuwstraat 26] ter inzage. Schiedam, 19 oklober1970. De burgameestervoornoemd, H. Boalfsema. Personeel gevraagd Diversen De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt VASTS BEZORGERS (STERS) voor Schiedam en omstr. Aanm. tel. 287279, 's avonds «ia 16 uur tel. 155060. S020 Steeds verse BATTERIJEN en grote sortering zaklantaarns, pechlampen voorradig. Waar- dat-wiel-droait. Hoogstraat 87- cg, tel. 010-268136. Schiedam. S250 Foto, film en projectie VERDAMPUKTGSBAKKEN v.a. f 1.25. Haaardglas en mica: ka- che'kit jl,-. Alle maten ka chelpijpen en ellebogen voor radig, -Butaaregüskaohels J75,-. Waar-dat-wiel-draait, Hoogs Sr, 67-68, Schiedam. Tel. 258436. S250 PASFOTO'S KLAAR TERWIJL U WACHT. Foto Van Vuuren, Hoogstr. 10a. Schiedam, tel. 266720. Let op '<t juiste adres. S180 BEKENDMAKING In het oosten van Schiedam is een Gegadigden worden uitgenodigd schriftelijk te reflecteren bij de directeur van de gemeentelijke woningdienst, Lange Haven 14*5, Schiedam. ,-r J'

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2