'Slecht klimaat galeries is voor mij uitdaging' WEDUWE VEEL ACTIVITEITEN IN 'WEEK VAN DE Bustocht naar 'Appels Oogappels' in museum Utrecht mi ANDRIES AAN DE WIEL; Koffie en films in jarig museum OP STRAAT BEROOFD VAN f 2300,- SCHIEDAM iêÉÈËÊÈlsË Jubileum voorstelling van „Otliello" In Irene GEEN KRANT ONTVANGEN? Snuffelen Oranje kalender Pro Jirventutc voor 1971 Directeur Historisch Museum gaat naar Raad van Europa Zeven maanden wegens diefstal apparatuur persfotograaf Asfaltering JVestlandseweg in Maassluis Engelsman slaat eerste paal voor vier scholen TWAALF MAANDEN VOOR DIEFSTAL GIROCHEQUES EN INBRAAK NIEUWE CHEF ZEDEN- EN KINDER POLITIE Met klachten over verkeer en vervoer naar commissie Excursies Bekendmaking Gemeente Schiedam KOERIERSTERS woensdag 21 oktober 1970-pag. 5 Andnes aan de Wiel, eigenaar van de nieuwe galerie „Oase": „Ik geloof in alles, dat professio neel wordt aangepakt". Foto: Jack var» Raay (Vaneen onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woeosdaff Ter gele genheid van iet 71-jarig bestaan op zaterdag 24 oktober heeft hei Stede lijk Museum voor liet komend week end een klein feest-programma opge steld. Op de dag van het jubileum zullen alle bezoekers door liet museum met een kopje koffie ontvangen wor den. lSoVendieii krijgt iedere vijfen twintigste bezoeker een verrassing. Gedurende «het -weekend zal cr een doorlopend filmprogramma vertoond, worden mot films over vorm en kleur: „Marching the colours", een film <van Guy Glover uit 194-2, 3 minuten. De uitbeelding van een bekende militaire mars in geometrische en abstracte fi guren. .„Do werkelijkheid -van Karei Appel"; de «beroemde 15 minuten du rende film van Jan, Vrijman over de Nederlands/Franse schilder. Voorts .vier films van Normen McLaren. „Moisac", op-art in de film, een in «het -beeld geworpen vierkantje, dat zioh oneindig (herverdeelt tot een kleurrijk mozaïek is gevormd. ,,A Phantasy", een surrealistische, ab stracte film over tekening -van dode voor-werpen die in een bovennatuur lijk landsöhap tot leven komen. „Rythmetic", een ge'-allentoernooi op het filmscherm, waarbij synthetjsoh gcluid.de bewegingen onderstreept en het cEfekt -verhoogt. En tenslotte „Short en suite" een 5 «minuten duren de kleurencocktail gemixt tegen de achtergrond «van jaaz-muziek. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag De to neelvereniging „Othello" viert dit jaar haar 15-jarig bestaan. Dit feit zal za terdagavond 31 oktober gevierd wor den, lp (gebou-w „Irene" wordt dan een voorstelling gegeven van het stuk ,„A broom for «the bride" van George Baiso», dat in -het Nederlands de tiitel „Rare gevallen" meekreeg. Na afloop van deze voorstelling is er ba] -met muziek van «het trio John Wegman. S.V. „DE ROODE ZON" VIERT JUBILEUM MET DE WAMA'S (Van een onzer verslaggevers) Schiedam, woensdag. De scmedamse sportvereniging „De Koode Zon" bestaat dit jaar veertig jaar en heeft ter gelegenheid van dit feit op vrijdag: 23 oktober m>n grote feestavond georganiseerd. Een goed verzorgd programma heeft oe jubileumcommissie voor deze feest avond kunnen samenstellen, waaraan wordt meegewerkt door de 2a-ngeres- ?®n Yvonne on Yvette, de jongleurs 9? Wido-s, hot diaboierende paar Les Uiobohques en de conferencier Hans Borghatdt, die «het geheel ook presen teert. Het hoogtepunt van de avond wordt ongetwijfeld bereikt als De Wa- ma sop het toneel komen. Muzikale ondersteuning krijgen al artiesten van de pianist/oraanist xheo Kops. - De dansmuziek, die het eind van hei programma 2al voltooien, wordt ver- ZQrfl door de gebroeders Vaoi Vessem, door HENK VAN VEEN Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotterdam, Schiedam, kunnen zich Wen- tien tot onze plaatselijke agen ten. SCHIEDAM, woensdag. In. de afgelopen maanden sloten in Schie dam twee galeries, „Punt Vier" aan de Rotterdamsedijk en „Galerie De Graaff" aan het Oude Kerkhof. Reden van de2e sluitingen volgens de respectievelijke eigenaars: Gebrek aan koopgrage belangstellen den, Twee sprekende voorbeelden dus van een duidelijke ongeïnte resseerdheid voor dit soort zaken bij het Schiedamse publiek. Om dan toch een nieuwe expositie ruimte te gaan inrichten is zacht ge zegd een hachelijke zaak, maar An- dries aan de Wiel gaat het toch proberen, ïn de ruimte boven zijn kunstnijverheid- cn luxe huishoude lijke artikelen winkeltje „Oase" aan de Dam start hij vrijdagavond 6 no vember met een oponingscxpositic. Waarom zo'n enthousiast begin roet iets, dat tot nog toe in Schiedam niet bleek te kunnen, gedij en? Aan de Wiel: „Toen- ik dc beschik king kreeg over deze ruimte, was ik al van plan er een expositieruimte van te maken. Dat er op het ogeniblik een slecht klimaat is voói- galeries, zie ik alleen maar'als een- uitdaging. Ik'wil de mensen hier de gelegenheid geven om eens rond te kijken en we zul]en zien of ze dat initiatief waarderen. Bovendien zie ik het ook een beetje in betrekking -met zijn winkel; de men sen -krijgen; nu een grotere «keuzemo gelijkheid. En door die winkel is «het zo, dat ik geen direct commercieel be lang -heb bij deze nieuwe galerie. Ik hoef er niet van te leven." Een redelijk optimisme dus van de kant van de heer Aan de Wiel, die zijn -verhaal doet in de aanstaande ga lerie, een ruime zaal, -waarvan dc aan kleding al duidelijke vormen 'aange nomen heeft en zowaar al wat sfeer geeft. Strakke vlakken, die consequent in een diepzwarte of helwitte 'kleur gehouden zijn. En als smaakvol con trast van deze koele rechtlijnigheid een houten warmforuine vloer vol -gril lige houtnerf-structuren. Kortom, een fijne, neutrale basis voor -het te oxpo- seren werk. Wat voor soort werk eigenlijk? Andries aan de Wiel antwoordt: „Voornamelijk keramiek, %vant dat ken ak een beetje. Van al d-at andere- heb ik eigenlijk geen bal verstand, ma-ar dat 'komt wel -in de 3oo.p -cle-r «tijd. Ik leer het wél. Bovendien heb ik nu og 'de steun en heit a'd-vies ivan Hans Paai-ma-n en Mien >van Muyen-van Maaien -van het Stedelijk Museum. Voorlopig zullen bij de opening dc gebroeders Zaalberg uit Leiderdorp met keramiek en do Schiedammer Joos-t Mintiigh roet etsen en «schilderij en exposeren. Verder «héb ik al contact met Jaap Ravelli, "een ontwerper van grote 'karamlekobjecten, on LJucy Bak ker uit MaMutm komt volgens jaar hierheen -met ihaar moderne 'gebruiks ei! sieraard ewerk." „Ik hoop dat de mensen straks zul len komen, al is het alleen maar om eens rond le kijken. Ik zal zeniet hierheen slepen, omdat ik wat aan ze wil verkopen. Laat ze maar binnenko men, Iaat ze maar snuffelen. Als ze iets willen kopen, dan vinden ze wel ergens een •prijslijst. «Het is eigenlijk net -als met mijn winkel, want daar fis het winkelend patroon ocuk «veranderd. Men -is-nu ook welkom om alleen maar ddcofjcs op te doen voor een eigen verlanglijstje, maar nog niet al het winkelend pu bliek is daar aan gewend.", aldus de nieuwbaikflten galeriehouder. Vanaf 6 november heeft Schiedam dus weer een -plekje, waar kunste naars hun werk aan de man kunnen brengen. Een nieuw kansje om de klaagzangen van de laatste tijd over het cultuur-arme Schiedam te weerleg gen. En ai zegt de aanstaande gale rie-eigenaar „er geen bal verstand van te hebben", toch is hij zelf niet zo bang voor de toekomst, Andries aan de Wiiel hec-hit «namelijk «geloof aan alle dingen, zoals hij zelf verklaart. En dat hij -diit principe ook bij deze «zaa-k in de gaten heeft gehouden is een in druk, cie zóeh sterile -opdringt bij een bezodk aan de -nieuwe galerie „Oase". GEBOREN SCHIEDAM Clement A. z-w. H. A. van ELsëckCr en A. Ou wens. Michel z.v. J, p. A. de Ruiter'en A. van Vugt. Marco z,v. J. J. H. Bemoste? cn A. M. Brandt. Carolus A. J. M. z.v. C. A. J. M. van Leeinvcn en J. E. van den Berg, Monica d.v. F, SuddinE en C. Kerktim. OVERLEDEN R. Wijzenbroek, 71 jr. A, van der Beek. 65 Jr. C. Zonneveld, SO jr wed, J. Ploolj. A. A. de Groot, 84 jr eehtg. A. ZIeieman, K. V. Bruilnzeels. 56 jr. (Van onze verslaggever) SCHIEDAM, woensdag. Onder het motto „Help een kind aan eeu kans" geeft de vereniging Pro Juvën- lute haar 24ste kalender uit. Ook voor 1971 weer een unieke Oranje-kalen der met een aantal nog niet eerder ge publiceerde foto's van het koninklijk huis. De 'kaflender kost 4.25 en 'kan ge haald worden -bij de afdeling Schie dam 'van Pro Juvcnltute in het -gebouw aan de Nieuwstraat 12. Voor toezen ding wordt 70 porti in rekening ge bracht. Ook «voor buitenlandse relatie heeft de vereniging weer een «speciaal afgestemde -kalender in omloop ge bracht. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag -De direc teur van het Historisch Museum, de heer C. J. du Ry van Beest Holle heeft zijn ontslag bij de gemeente ge vraagd, omdat hij een functie van cul tureel correspondent aanvaardt bü de Raad van Europa in Straatsburg. De heer Du Ry werd in oktober 1SGQ benoemd tot directeur van het museum. Hij was toen dertig jaar en was conservator van het Rijksmuseum voor Volkenkunde in Leiden geweest. Als zodanig was -hij in 1Ö57 benoemd, kort nadat hij in Parijs aan de Sor- bonne en aan de Eeole du Louvre had gestudeerd. Hij maakte studiereizen naar Venezeuela, Trinidad, Noord- Amerika en Italic o.a. InStraatsburg zal een van de werk zaamheden van de -heer Du Ry zijn het met een aantal andere, deskundi gen schrijven van een boek over ver gelijkende kunstgeschiedenis. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Gis teravond is de 76-jarige weduwe M. E. uit de Eerste Pijnacker- straat in Rotterdam op straat bij haar woning aangevallen door een man en beroofd van een boodschappentas, waarin onder meer 2300,zat. Zij werd van achteren gegrepen door een onbekend gebleven man. Hf] gaf haar énkele klappen in. het gezicht waardoor, zij op straat viel en even buiten beivustzijn-raakte. De politic is een speurtocht naar da dader begonnen. Mevrouw E. had en kele lichte verwondingen aan haar ge zicht'. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. De Rot terdamse rechtbank veroordeelde van morgen de 32-jarige Rotterdamse classificeerder Sigard S. tot een ge vangenisstraf van zevEn. maanden, waarvan drie voorwaardelijk met af trek van voorarrest, wegens diefstal van fotoapparatuur ter waarde van 10.000 gulden. Wegens heling van deze apparatuur werden de 47-jarlge café houdster Wilhelmina H. en de 25-jari- ge hulpkelncr Henk van S. beiden uit Rotterdam, veroordeeld tot een boete van 250 gulden, conform de eis. De officier van justitie had veertien dn gen -geleden tegen S. een gevange nisstraf van zeven, maanden met af trek van het voorarrest geëist. S. 'had de apparatuur gestolen uit de auto van de Rotterdamse persfoto graaf Ary Groeneveld. Het «geheel had (hij als onderpand voor een geldlening van 225 gulden aan «de caféOioudster gegeven. Toen de classificeerder niet op de afgesproken tijd kwam betalen had de caféhoudster, samen met haar hulpkelnor, do 'zaak proberen te ver kopen. Hierbij werden ze door de po litie gearresteerd. Op donderdag 15 oktober «kwam de zaak tegen Sigard S. nogmaals voor de rechtbank om de zenuwarts drs, J. Ardon te horen. De president van de rechtbank: rav A. R. Jolles zei tc vrezen dat het met verdachte een kwestie van vallen en opstaan zon blijven. Hij vroeg zich af of S., die al eens -ter be schikking van -de regering gesteld was •geweest en nog in twee proeftijden loopt, niet een gevaar -voor de openba re orde vormt. Drs. Ardon zag in S. nog geen be dreiging van de maatschappelijke orde. Een ter beschikking stelling zou geen nuttig effect op de verdachte heb ben, even-min als een lan-gduri'ge de tentie. Naar de mening van drs. Ardon zou psychiatrische hulp wellicht nog eni-g resultaat afwerpen. De officier van justitie mr. A. -Nie sen, zag geen aanleiding om af te wij ken van de eerdere éis. Hij vroeg ten uitvoerlegging van een der voor waardelijke vonnissen. De raadsman van verdachte, mr. G. H. O. van Maanen, vond n«iet dat zijn cliënt als een zware jongen bestem peld mocht worden. De veroordelin gen betroffen meestal lichte feiten. Een gevaar voor de maatschappij was naar zijn mening niet aanwezig. (Vaai een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Het zal vrywel algemeen bekend zyn dat de directie van het Stedelijk Museum de befaamde tentoon stelling „Appels Oogappels" van Karei Appel graag in Schiedam zou hebben gebracht. Maar door velerlei voornamelijk finan ciële redenen kon deze wens niet in vervulling gaan en liet is daarom dat het museum de inwo ners van Schiedam toch nog de gelegenheid wil geven vrij goed koop de tentoonstelling in het Centraal Museum van Utrecht te gaan bezoeken. «Er is daartoe op zaterdag 31 oktober een -bustocht naar Utrecht gepland» die mits er voldoende inschrijvingen komen belangstellenden voor 7,- per fpersoon een geheel -verzorgde middag aanbieden. In deze prijs is begrepen de «tocht naar .Utrecht v.-v.; de entree voor «het Centraal Museum; een rond leiding over «de 1 nUo'onstelling en «het bijwonen van eet; klvurentilm en dia- klankbeeld over KarelAppel, -De excursie, die - in samenwerking met de vereniging „Vrienden van het Stedelijk Museum" wordt georgani seerd begint zaterdagmiddag 31 oktober om twee uur op het Museumplein, van waar de bus naar Utrecht vertrekt. Behalve het georganiseerd bezoek aan dc tentoonstelling bestaat ook nog de mogelijkheid, om individueel de Dom stad te bekijken, omdat de bus pas om 17.00 uur vanaf het Centraal Museum' terug naar Schiedam vertrekt, Voor kinderen t/m.negen jaar is het tarief ƒ2,- en terwijl do ouders de tentoonstelling bezoeken kunnen de kleinsten in een crèche en worden do ouderen in de> creatieve werkplaats van -het museum in Utrecht bezig ge houden. met klei, verf en krijt. De opgave voor deelneming moet ge schieden vóór 27 oktober aan «de balie van het Stedelijk Museum, op werk dagen van 10.00 tot 17,00 uur, vrijdag avond van 20.00 tot 22.00 uur en zon dag van 12.30 tot 17.00 uur. MAASSLUIS, woensdag. Zeer 'binnenkort zal een aanvang worden gemaakt met de feitelijke uitvoering van werkzaamheden tot asfaltering van het wegdek van de Westlandse- weg. De asfaltermg zal betrekking heb ben op beide weghelften van. de West- landseweg, voorzover gelegen tussen de Mozartiaan en de Dr. Jan Schou tenlaan. Het- thans aanwezige klinkerwegdok zal geheel worden verwijderd en dc aldus vrijkomende klinkers zullen worden afgevoerd naar de «nabijgele gen dijkpolder, alwaar zij bij realise ring van het uitbreidingsplan voor normale bestrating zullen worden aangewend. Van de aan te brengen .asfaltering, die uit drie werklagen zal bestaan (fundering, middenlaag en slijtlaag) zullen over de gehele Westlandseweg •in eerste instantie nog slechts de fun dering en tussenlaag worden aange bracht. Het aanbrengen -van de slijt laag zal in een later tadium als afron ding van de werkzaamheden plaats vinden. Tijdens deze werkzaamheden zal het wegverkeer over de Westlandse- weg vanzelfsprekend rekening moeten houden met bepaalde verkeersmaat regelen ter plaatse. Dit tijdelijke offer zal echter binnen afzienbare tijd ruim schoots zijn beloond met een geasfal teerd wegdek, hetwelk ten opzichte van de huidige situatie op de W-est- ïandseweg een belangrijke verbetering zal betekenen. BRIELLE, woensdag. Gistermid dag heeft het lid van -gedeputeerde staten van Zuidholland, do heer H. B. Engelsman, de eerste paal geslagen voor vier scholen, in de woonwijk Gró te-Zuurland in Den Bxïel. Het worden twee schoolgebouwen met elk een zesklassige lagere en een tweeklassige kleuterschool van het z.g. Simplex-systeem. D.e totale kosten zullen twee miljoen gulden bedragen. Het kleuter- en la ger onderwijs nis in één gebouw onder gebracht om -het onderwijs dichter bij elkaar te.brengen, letterlijk en fi guurlijk. De gebouwen staa-n open voor bijzonder zowel als openbaar on derwijs. Een der gebouwen zal in augustus 1971 in gebruik worden genomen, (Van eeu onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Wegens diefstal van girocbeques en ccn in braak veroordeelde de Rotterdamse rechtbank vanmorgen de 24-jarige Rotterdamse verenmaker Edgar 't Z. tot een gevangenisstraf van twaalf maanden, waarvan drie voorwaarde lijk, met aftrek van voorarrest. De 36-jarige schilder Valerius M., eveneens uit Rotterdam werd wegens het plegen van een inbraak en het in nen van 2000 gulden op een spaar bankboekje wat niet zijn eigendom Was, veroordeeld tot een gevangenis straf van negen maanden met aftrek.- De officier van justitie had tegen Edgar een gevangenisstraf van tien maanden, waarvan -drie voorwaarde lijk, met aftrek van het voorarrest geëist. Tegen Valerius M. was de eis zeven maanden met aftrek van. het voorarrest. De inbraak hadden beide verdach ten bij een vriend in dc Crooswij-kse straat gepleegd. Hierbij werden een paspoort, een spaarbankboekje en een bank-boekje gestolen. Ed'gar 't Z. had door het achterna lopen van postbodes kans gezien chequeboekjes te stelen. Valerius zou hier aan. mee gedaan hebben, maar deze ontkende dit ten- stelligste. Dode -natuur. De angst daarvoor is het thema van de „Week van de Aarde" met ook in Schiedam vele activiteiten. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag De zeden- en kinderpolitie van Rot terdam heeft 'n nieuwe chef. Het is de heer W. G. Verveld die bij koninklijk besluit van. 15 oktober tot commissaris van politie is be noemd. De heer Verveld was als hoofdinsptecteur chef van de re cherche Linker Maasoever. De «heer Verveld werd op 28 oktober 1912 in Velsen geboren. Op l maart 1933 deed hij zijn intrede bij het Rot terdamss politiekorps. Na het doorlo pen van de inspecteursrangen werd hij in. 1949 hoofdinspecteur. De «nieuwbenoemde commissaris deed dienst bij diverse, afdelingen van de geüniformeerde politie en de re cherche. Van 1362 tot 1967 was hij chef van de geüniformeerde politie bureau Oostervanstraat, van 1967 tot 1969 chef -geüniformeerde politie bu reau Sandelingplein en vanaf 31 maart 1969 ohef recherche Linker Maasoever. VLAARDINGEN, woensdag De commissie voor verkeer en vervoer,die «maandag 26 «oktober dn vergadering bijeenkomt, «zal van 19 tot 20 «uur een openbare zitting houden, teneinde de «burgerij in de gelegenheid te stellen, Machten en suggesties op het gebied van verkeer en vervoer, ter kennis te (brengen «van de teden van- deze com missie. Belangstellenden kunnen zich maandagavond tussen 7 en 8 uur in het stadhuis vervoegen «bij ide (bodeka mer. Het is dë bedoeling, een dergelijk spreekuur ivïgelinatig te houden. De commissie voor verkeer en vervoer vergadert «telkens op maandagavond, voorafgaand aan de openbare raads vergadering. (Van eeu onzer medewerkers) In het kader van Week van de Aarde" wordt zaterdag a.s. in Den Haag een mars gehouden voor natuurvrienden en anderen die zich zorgen maken over het hui dige leefmilieu in eigen omge ving en elders in de wereld. Het Comité N 70 zal met behulp van de Aktie Strohalm een Milieu manifest verspreiden en dit ook de regering aanbieden Onder de demonstranten zullen zich ook leden bevinden van de Koninklij ke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging, afd. Schiedam/Vlaardln- gen. Het bestuur van deze afdeling: doet een beroep op de inwoners van beide steden zoveel mogelijk aan de mars deel te nemen. Het vertrekpunt van de mars is het Malieveld waar om 14.30 uur het startsein zal worden ge geven voor een zwijgende tocht langs het Binnenhof en de verschillende mi nisteries. Van 21 t/m 24 oktober organiseert do Stichting „Natuur na '70" in de Rotterdamse Rivièrahal speciaal voor scholieren van de middelbare scholen een jongerencongres. De nadruk zal in het bijzonder worden gelegd op mi lieubewustzijn en het behoud van do leefbaarheid. Geïnteresseerden kunnen 'zich ivoor inlichtingen en eventuele deelname wenden tot mej. Frida van Noortwijk, Statenbolwerk 12 te Haar- lem. De RNNV-afdéling zelf ontwikkelt ook de nodige activiteiten teneinde de aandacht te vestigen op alles wat leeft en groeit in de vrije natuur. Op 23 oktober begint ten huize van de heer C. J. Amsterdam een determi- natieeursüs van „Eenden, Kiekendie ven en Futen". Cursusleider is de heer H- de Vette. Alle inlichtingen ver strekt de heer J. van Haren, Natuur historisch secretaris, teïef. 347428. Dc vogel werkgroep maakt op 25 ok tober een vogeltrekexcursie naar Hoek van Holland. Ook belangstellen den kunnen zich' aansluiten. De deel nemers vertrekken per frein uit Schiedam 7.45 uur - Viaardingen-Oost 7.51 - Vla ar dingen- Centrum 7.55 - Vlaardingen-West 7.58 uur. Vertrek bij de „Semafoor" in Hoek van Hol land 8.30 uur. Leden van de KNNV en alle overige natuurvrienden worden door het Ni- von uitgenodigd voor lezingen te hou den in zaal Irene, Nieuwe Haven 155 te Schiedam, De eerste op £7 oktober met vertoning van een film gemaakt tijdens de Nederlandse Spitsbergen expeditie. Enige jonge biologen stelden een onderzoek in naar de verspreiding van ijsberen. Op 26 november volgt een lezing met film dear Simon da Waard roet als onderwerp: „Natuurle ven in Nederland". Beide avonden be ginnen om 20.00 uur. Toegangsprijs ?Q,5Ö per persoon. Een beeldverslag van een-' zwerf tocht over Texel krijgen alle .vogel liefhebbers woensdag 4 november jn de -zaal Emmauskerk, hoede Kethelweg te Vla-ardxngen. Een Ornitologische ge- heuutenjs gepresenteerd door de heer J. L. L. Steenhart uit Amsterdam. Aanvang 20 uur. Ook enkele excursies staan op het programma. Op zaterdag 31 oktober naar de Broekpolder. Verzamelen bij het Kolpabad om 8.30 uur. Leider de heer C. J. Amsterdam. Niet minder interessant belooft de excursie te wor den naar de Katwijkse- en Wasse- naarse duinen op zondag 8 november. Alle inlichtingen verstrekt hierover de leider, de «heer D. M. van Kampen, te lefoon 350896. Traditioneel is ook de «najaarsexcur- 31e naar het Hellegatsplein door de vogel werkgroep georganiseerd voor zondag 2-2 november. Een vogelgebeu- ren- van de eerste orde. De leiding be rust bij de heer L. Noordhoek. Inlich tingen/aanmelden bij de heer J. van Haren, telef. 347428. Ook de pdantemverkgroep ontwik kelt in dit natuunbeschermmgsjaar do nodige aotivitei'ten. De werkgroep be legt elke eerste en derde wonsdag van de maand determineer-avanden. Doel hiervan is de winterkenmerken van bomen, heesters en struiken onder dé loupe «te «nemen. Ook de paddestoe len worden hiérbij niet vergeten. De laatste vrijdag van de maand, te beginnen op 30 oktober, worden avon den georganiseerd voor het determi neren van mossen, hetg««2en geschiedt in samenwerking met de KNNV-afd, Rotterdam. In dit verband staat ook de op zaterdag 14 november -te houden speciale „mossenexcursie op Voorne", Alle inlichtingen, over activiteiten en het doel van de werkgroep verstrek ken de heren D. van Rooden, telef. 346946 (OIO) en W. van Meggelen, te- lef. 264277 (010). VLAARDINGEN. Het filiaal Babberspolder van de «gemeentebiblio theek aan de Van Hogendorplaan 100 zal op donderdag 29 oktober 's avonds om 8 uur officieel worden geopend. Na het officiële gedeelte zal er gele genheid -bestaan om. de bibliotheek te bezichtigen. in verband met herstelwerkzaamheden za! de Beurs- brug over de Lange Haven zijn afgesloten voor alle verkeer in de nacht van donderdag 22 op vrijdag 23. oktober a.s. van 22.00 uur des avonds tot 6.00 uur des mo rgens, of zove el langer of korter d an nodig zai zijn, Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt VASTE BEZORGBRS(STERS) voor Schiedam en omstr. Aanra. tel. 267279, 's avonds na 6 uur -tel. Foto, film en projectie PASFOTO'S KLAAR TERWIJL U WACHT. Foto Van Vunren. Hoogstr. 106. Schiedam, teteï. 26G720. Let op 't juiste adres. Diversen -Steeds verse BATTERIJEN en grote sortering zaklantaarns, pechlampen voorradig. Waar- dat-wiel-draalt, Hoogstraat 87— 69, tel. 010-265436, Schiedam..

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2