KNVB-clubs Kansen van ODI op titel SVDPW verliest derby tegen Ursus Toernooi werd groot succes HBSS laat de winst liggen DHS MOET IN HARD DUEL BUIGEN VOOR UNITAS f 'OOIEVAARS' TAFELTENNISTE GEVONDEN m? 3975 enorm Vrouw lijdt tegen muur KORFBAL Unitas-DHS 1-0 Westerkwartier- Excelsior 2-2 Bergambacht- Schiedam 1-4 BIJ VECHTPARTIJ OP HOOGSTRAAT MAN TOEGETAKELD Auto rijdt tegen lantaarnpaal Bromfietser rijdt door na botsing St. Hooger-Martinit 1-2 Kollekte voor geestelijk gehandicapt kind Esperanto-agenda Hekelingen-Demos 1-0 SVDP-WKF 2-2 SVDPW-Ursus 1-2 Stuif l Boys-FCN 1-1 Nestorio-DRZ 4-2 SFC-Vierpolders 1-2 Zaterdagvoetbal Meeuwen-HBSS 2-1 PPSC JAC 2-0 GTB-Sunligt 1-0 GSS-Onit 2-1 (Van een onzer sportmedewerkers) SCHIEDAM, maandag De Schiedamse KNVB clubs hebben niet zulke beste resultaten kunnen boeken. Het is maar bij één overwin ning gebleven, namelijk die van Schiedam op Bergambacht, een wed strijd waarin Eef Krabbendam niet minder dan vier doelpunten scoorde. Excelsior kwam tot een toch wel verdienstelijk gelijkspel 2-2 tegen Westerkwartier en DHS moest na een bikkelhard duel te gen Unitas, de punten in Gorkum laten. ferlenk dessins SCHIEDAM, maandag Mede door het slechte weer van de laatste dagen is door de korfbal lers een beperkt programma af gewerkt. Het veld van Succes werd afgekeurd en Odi had een vrije dag. Alleen de wedstrijd vanSchiedam tegen Noorder kwartier vond doorgang. Met 5 —2 kwamen de roodzwarten na een harde strijd als overwinnaars uit Leiden terug. Ook het niet spelende Odi had een beste dag. Wat ieder gehoopt had, gebeurde. Jodan Boys en Fluks speelden met 66 gelijk en Valto kwam niet verder dan 44 tegen War mond. Zonder ernstige misstap pen in de komende wedstrijden, komt de titel heel dicht bij. Op een. goed 'bespeelbaar veld heb ban de Schiedammers na 'n hard ge vecht de volle winst gegrepen. Dat de roodzwarten zioh hierbij ook niet on betuigd hebben gelaten, bewijzen de ms strafworpen tegen. Hiervan werd door Noorderkwartier geen enkele in «n doelpunt omgezet. Tellen wij hierbij ook nog de vier afgekeurde goals van do Leidenaren, dan gaat toch wel iets van de glans van de overwinning verloren. SCHIEDAM, maandag Zo succesvol als verleden week zijn de afdelingsvoetballers deze week niet geweest. Alleen Martinit en Ur sus kwamen maar tot de volle winst al ging de overwinning van Ur sus dan ten koste van SVDPW. WF kwam in de uitwedstrijd tegen SVDP tot een gelijkspel en dat mag toch zeker wel een verdienste worden genoemd. Een gelijk spel boekte ook nog FCN maar de rest van de Schiedamse clubs moesten het doen met een nederlaag. (Van een onzer medewerkers) SCHIEDAM, maandag Het tafeltennistoernooi, uitgeschreven door de Schiedamse Invaliden Sportvereniging „de Dooievaars" is een volledig succes geworden. Ongeveer 70 deelnemers(sters) van verenigingen aangesloten bij de Nederlandse Invaliden Sport bond waren hiervoor naar de sporthal Margriet gekomen. Ze kwamen uit het zuiden en oosten van ons land; uit de plaatsen Amsterdam, Rotterdam en omge ving, Delft, Vlaardingen en Schiedam Een spelmoment uit een van da spannende wedstrijden gisteren in de sporthal Margriet, waar de Schiedamse Invalide 'Sportver eniging „De Ooievaars" een ta feltennistoernooi had georgani seerd- dralon deken persoons 150 x 220- cm 2 persoons 190 x 230 cm. Gekkenwerk, om je vloerbedekking en je meubelbeklëding aan te passen aan de gordijnen? U zou ze de kost moeten geven, die dat doen. Dat komt, omdat het verdraaid lastig is om gordijnen uit te zoeken, die helemaal passen bij de rest van het interieur. Daar komt Top-Form om de hoek. Top-Form heeft 'n kollektie meubelen met en gordijnen èn met vloerbedekking. Stap daarom meteen naar de Stam. Daar staat alles van Top-Form. waar gezelligheid begint vrijdagavond open SCHIEDAM, maandag Vier zaterdagclubs en drie overwin ningen. Dat is een goed resultaat. Schiedams hoogst geklasseerde zaterdagclub, HBSS was de enige die de eer aan de tegenstander moest laten. Het verloor de uit wedstrijd tegen Meeuwen met 21. PPSC won van JAC met 20 en dat was een verdiende overwinning. GTB blijft ook aan de winnende hand. Nu werd het Vlaardingse Sunlight met een ne derlaag van 10 naar huis ge stuurd. GSS blijft ook aan de goede kant van de ranglijst, want het won na overigens een zeer matig duel met 21 van Onit. Alleen Schiedam komt tot volle winst (ADVERTENTIE) Voor degenen onder onze klan ten, die graag oen gezellige ven- sterval voor de ramen hebben, houden wij morgen een bijzon der aantrekkel Ijke verkoop Twee gezellige terlenka venster- vallen, kant en klaar met zoom en hoofdje, 45 cm hoog, koopt U nu bi] ons door elkaar per meter voor nog géén acht dub beltje!. Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze 2 terlenka venstervallon, klaar met zoom en hoofdje, 45 cm hoog, door elkaar per meter voor 79c Ook maandagmorgen open Géén Ut. of schrift, bost Schiedam kwam snel inet 02 ach ter. De aanval kreeg door het te hard verdedigend spel van hun tegen standers geen kans tot vloeiende ac ties te komen. Vooral de opponent van Ane Jansen trad hierbij veel tehard op en wist door zijn onsympathieke houding, die hem een officiële waar schuwing opleverde, zijn korf voor doorboring te vrijwaren. Na de vakwisseling ging het aanval lend beter. Ger Overkleeft en Freek veer zorgden met 2 doelpunten voor 22, Frans Majoor en Chris Niehot maakten er na rust 42 van en toen Arte Jansen eindelijk kans zag zijn tegenstander te verschalken, was bet 5—2. ■I*.'#, Geboren: Jeürey R„ zv J. Pluijmers en Boelhouwers; Sander, zv A. 3. Lems en Prudon. N. Prudon. Overleden: C. M. Verbruggen, 73 jr., 'chtg. J. c. van Zijderveldt. Van beide kanten een slecht duel waar de straffe wind, dwars over het veld daar mede schuldig aan was. Niet echter aan het te harde spel waaraan beide partijen zich te bulten gingen. Goed beschouwd, hadden de Schie dammers de wedstrijd moeten en kunnen winnen. Doelman Burgers bijvoorbeeld heeft maar heel weinig te doen gehad. In feite kreeg hij twee moeilijke ballen te verwerken. Bij de eerste ging hem dat .voortreffelijk af, «naar bij de tweede, vier minuten voor tijd moest hij capituleren op een schot van Put ters. Uit een hoekschop van Van Llg- ten was volgens de DHS-verdedlging de bal over de lijn gegaan. De scheidsrechter liet echter doorspelen en er ontstond een doel worsteling waaruit Putters zijn club naar de overwinning schopte. Voor de rust heeft DHS verschillen de goede kansen gehad, o.a, voor Kor- pel, maar deze zag de bal door de paal gekeerd. Weber kwam zelfs tot een doelpunt, maar de arbiter keurde dat of omdat hij meende dat Weber de keeper te hard had aangevallen. Na dat de thuisclub zo kort voor tijd tot een doelpunt was gekomen, kwam DHS tijd te kort om nog de gelijkma ker te kunnen maken. Excelsior heeft op de valreep toch nog een gelijkspel kunnen halen ln dc uitwedstrijd tegen Westerkwartier. Het begon voor de Schiedammers zo goed, want Pototsky was zo onfortuin lijk de bal ln eigen doel te werken, 01. Tooh zou de 'thuisclub terug slaan, want nog voor de rust werd het 21 door doelpunten van Schoonen en Dufais. Excels.or bleek niet gebroken. Na de thee zette het alles op de aanval en met succes, want Van der Huls scoor de de gelijkmaker. Wat Excelsior daarna ook in het werk stelde om tot het winnende doelpunt te komen, het mocht niet baten. Schiedam heeft niet veel moeite ge had in Bergambacht van de club met die naam te winnen. Ecf Krabbendam werd de held van de dag, want hij scoorde alle vier de doelpunten. Na een kwantier was Kier» die na een lange solo-ren Krabbendam dn de gelegenheid stelde Schiedam op 01 te brengen. Een misverstand dn de Schiedamse verdediging stelde Kop pen ln staat zijn ploeg naast Schiedam te brengen. Nog voor de rust liet Krabbendam zijn tweede doelpunt aantekenen en weer was dat na goed werk van Kiers. In de tweede helft ging Schiedam goed door en uit een lange pass van Jan van Namen was het weer Eef Krabbendam, die met een goed ge- rloht schot tot een doelpunt kwam Met nog een kwartier te spelen was het weer Klers die Krabbendam een kans bood en met een schitterende kopstoot van het hoofd van Krabben dam werd het 1—4. Eerst daarna blies Schiedam wat stoom af, maar Ber gambacht kwam toch kracht te kort om de achterstand te verkleinen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De heer G. A. Tegelaar is vrijdagnacht bij het installeren van de feestverlichting in de Hoogstraat door een drietal dron ken jongelui ernstig toegetakeld. Het drietal had de man daarvoor lastig ge vallen bij zijn werkzaamheden. Toen de heer Tegelaar daar een opmerking over maakte, ontlokte hij daarmee een flinke vechtpartij. De politie heeft de drie mannen later aangehouden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. In de nacht van zaterdag op zondag is de 22-jarige Rotterdammer P. H. op de Horvathweg met zijn auto tegen een lantaarnpaal gereden nadat hij met hoge snelheid plotselirg een uitwijk manoeuvre moest maken. Zowel de bestuurder als zijn vrouw zijn in de Dr. Noletstichting opgenomen. De to taal vernielde auto werd met een ta kelwagen weggesleept. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Op de Vlaardingerdjjk is de 49-jarlge J. v. D. aangereden door een onbekend ge bleven bromfietser. Hij liep hierbij een hersenschudding op. De bromfiet ser is na de aanrijding doorgereden. De technische leiding berustte bij de sportvereniging T.S.F. met als wedstrijdleider, Je heer J. Th. Clazm. Met TSF leverde ook NOAD de beno digde wedstrijdtafels waarvan er tien in de sporthal aanwezig waren. Het toernooi was ingedeeld in zes klassen waarvan er enkelen gecombineerd moesten worden gezien de top in d» NIS vrij smal. De wedstrijdsfeer was volledig aan wezig en vooral de finales kregen een spannend verloop. De publieke be langstelling voor dit sportevenement was, vooral tijdens demiddaguren bij zonder groot. Wethouder, mevrouw G. D. de Verwey-de Graaff reikte aan het slot de bekers uit aan de klasse winnaars. Verschillende prominenten uit de NIS namen aan hot toernooi deel. Han Pimmelaar uit Ridderkerk die tevens boogschutter is en die in Enge lend de wereldtitel in zijn klasse ver overde alsmede de intenationals Jan Verstralen uit Maastricht en de Dord- tenaar Paul Suykerbuik welke laatst» kampioen werd in klasse 1. In de finale versloeg hij Hans Pim melaar met de set-cijfers 2117; 21 —18. In de gecombineerde klassen 2 en 3 duelleerde J. Kasteleen uit Rotterdam met Els Veltman A'dam) om de le en 2e plaats. Hij won dat duel met 1821; 21— 14; 21-17. Bijzonder fel is ook gestreden inn de flnale-oartij van de 4e klasse. Hierin versloeg de in de NIC-compctitie uit komende S. Jyap uit Amsterdam de Limburger Jan Verstralen, die welis waar de eerste set met 2112 wist te winnen maar de twee volgende seis met 2220 en 2118 aan Jyap moest laten. Winnaar in klasse 5 en 6 werd R. Rok uit Beverwijk die met 2112 en 2119 Damhuizen (Delft) naar de tweede plaats verwees. In het dubbelspel zegevierde het koppel VerstratenBul met 2116 en 2321 over het dubbel P. VisS Syap. T« bevragen aan htt hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 09 00 uur 17.00 uur. behalve op zaterdag en zondag: Bril; 1 sleutel: kinderbril; herenbril: sleutels met label met opschrift; plastic re genbroek; skalleren ceintuur met ringen en ketting; wielslerdop; slerrlng van autowlel; verz. bewijs bromfiets. Te bevragen bij de vinders: Gouden oor bel, v. Rami, Havendijk 196g; zilveren he renhorloge, Gelkoma, Johann Strausspleln 155: bankbiljetten, V.d. Bout. Groenenlaan 43c, na 38.00 uur; jenijpportemonnee met inhoud, Joke Poot, Portugaalaestraat 14, tel. 264003: tas lnh. groenten. Van Kampen, Kamer 7322, Huize Spaland; grote sleutel, M. Schnater. Charlotte de Bourbonstraat 23; etu! met sleutels, A. v.d. Sljde, Mozart- laan 41; bos sleutels, boekhandel M. Nij- kamp, Nolenslasn: etui met 4 sleutels, mevr, Brox, Schaperlasn 66; rood etui met 5 sleutels, mevr, Houwerling, Henri Polak straat 108; ring met 7 sleutels, V.d Geer, Broersvest 93; ring met 4 sleutels, P. D. Joosse, Bart Verhallenpleln 64; zwart jon gensjack. Weenink. Spulstraat 3; 3 nylon jacks (kinder), Hendriks, Veenlandstraat 20; 1 1. klnderjehoentje. Burgering, Gor- donstraat 52a, na 17.00 uur; nylon jongens jack 7 jaar), Smit, Fabrlstraat 15; rode Jongenstrui. mevr. v, Haaften. Rozenbur gerplein 3: metalen gereedschapkist met dlv. gereedschap. Engering, Parkweg, tel. 263159; autostep, Boutersen, Veentandstraa'. 18a; bos bindgaren. Jan Wetter, v. Ostade- laan 48; jenge hond, groenendaler. Tim merman, Fultonstraat 17a. Te bevragen bij Bierentehuis. Sint Anna Zusterstraat, Schiedam: Bastaard hond, zwart, 4 mod. oud: bastaard keeshond, zwart wit, 4 jaar oud. Schiedam, dinsdag. Ten bate van het geestelijke gehandicapte kind zal in de komende periode een nationale kollekte worden gehouden. Voor Schiedam zal dat gebeuren op zater dag 31 oktober. Naast het vele geld dat er nodig is voor de voorzieningen in tehuizen en voortzetting van het werk met geestelijk gehandicapte kin deren is er veel mankracht nodig om de kollekte te houden. Vrijwilli gers voor de straatkollekte kunnen zich aanmelden bij D. de Brjin, P. K. Onneslaan 139b, tel. 267983; A. Hoot- kamp, Damlaan 46. tel. 263497 en bij P. J. van Noortwijk, Veenlantstraat (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Gisteren is de 19-jarige IJ. M. E. S. met haar auto tegen een pui van een woonhui3 aan het Lorentzpieln gereden. De be stuurster Teed met lage snelheid toen de auto plotseling begon te slingeren en door onbekende oorzaak naar rechts uitweek. Ten gevolge van de botsing liep de vrouw een hersen schudding op en werd een venster van het woonhuis vernield. Merkredon. la 28an de oktobro klubvea- pero. Klon ni faros, cu via havas ldeon ce Kado H. I/etach ar Lekstraat 100 b. Mi eape- ras, ke mi havos suflce da sldlokoj. (ADVERTENTIE) U kunt voor de komende win termaanden vast nog wel een paar warme dekens, geblui- ken...'.. profiteer daarom nu van deze voordelige aanbieding Draion dekens. Kies nu uit een partij prachtige Draion dekens, er zijn fraaie uni kleuren (double fees) en diverse ruitdessins, maten: 1 persoons en 2 persoons. De thuisclub speelde ln de eerste helft tegen de wind ln en dat drukte hun mede in de verdediging. Martinit trachtte met verre schoten tot resul taat te komen, maar dat sorteerde weinig effect omdat de Rotterdamse doelman uitstekend op dreef wae. Martinit moest zelfs een doelpunt toestaan aan de thuisclub. Bij een verrassende uitval lukte het Loeff de stand op 1—0 te brengen. Even voor de rust had Lupker succes met een ver schot en dat bracht de partijen weer cp gelijke vcet. Na de rust ging de strijd gelijk op en er ontstond een spannend duel om het winnende doel punt en het was Martinit dat door de Quadt na een voorzet van Kooyman, hiertoe kwam. Demos, met A. Tetteroo als invaller voor Van Sohljndel en Bokkum voor Van der Berg, heeft tegen Hekelingen een goede wedstrijd gespeeld, maar toch de winst bij de thuisclub moeten laten. Dat doelpunt van Hekelingen werd gescoord in de eerste helft en was min of meer een geschenk van de overi gens goed spelende verdediging. Voor vermeend buitenspel bleven de Schie dammers staan en toen de arbiter niet affloot, was het voor B er vers een koud kunstje om zijn club op 10 te brengen. Natuurlijk heeft Demos alles in het werk gesteld om tot een beter resultaat te komen, maar dat lukte niet. IVF heeft zich niets van de reputa tie van SVDP aangetrokken en het de lijstaanvoerder zeer moeilijk gemaakt. Het heeft bUna de gehele tweede helft met tien man gespeeld, omdat doel man Van Dam, na lang getreiterd te zijn eigen rechter speelde. Dat zag de scheidsrechter en Van Dam moest er uit. Met de stand 01 in het voordeel voor WF nam De Gids onder de lat plaats. Toen was het heel snel 21, want WF zat even bij de pakken neer. De 10 voorsprong van de scheepsbouwers wes gekomen uit een doelpunt van De Nijs en het was in feite maar een magere afspiegeling van de Schiedamse veldmeerderhold. WF kon zich na de achterstand ech ter go»d herstellen. Het zette met tien man alles op de aanval en uit een strafschop was het De Nijs, die de stand op 22 bracht en daarmee mocht SVDP dik tevreden zijn. Natuurlijk was er bij deze derby een enorme spanning en dat was bij de spelers ook wel merkbaar, want daar waren de zenuwen ook overhecr- stend, temeer omdat er voor beide clubs heel wat op het spel staat. Het is de wedstrijd van doelman Van Campen geworden, echter niet onder de lat. Van Campen is al enige tijd in de lappenmand en stond dan ook niet opgesteld. Trainer Van Kam pen haalde een stout stukje uit, door van Campen als wisselspeler té ge bruiken en hij was het die zijn club naast SVDPW bracht, want de thuis club had door Slavenburg de eerste helft afgesloten met een voorsprong van 10. Uit de teerste voorzet van Van Cam pen kon Schinkel de stand op 1I brengen en daarna was het weer na goed werk van Van Campen, dat nu tweede wisselspeler1 Valk kon scoren en wat SVDPW ook probeerde om tot een beter resultaat te komen het bleef 1—2. Morgenvroeg om 9 uur begint op da 1e etage de verkoop van deze partij Dralon dekens in double face uni kleuren en ruitdessins, nu voor'aanlokkelij ke prijzen. Ookmaindagmorgen open Géén tel. of schrift, best. In de eerste helft toonde FCN zich de betere ploeg. Stiefel zag zijn aktie haast beloond met een doelpunt, maar de paal bracht redding voor de thuis club. Toch zou FCN de leiding nemen. Met een goed schot trof Van der Grijp de roos. Na de rust kwam de thuisclub gevaarlijk opzetten, maar de verdediging van FCN kon lang stand houden. Vijf minuten voor tijd moest doelman Van Vliet echter capituleren. DRZ had peen dat kort na het begin een gaaf doelpunt werd afgekeurd. Het was de thuisclub die daarna de leiding kon nemen door Tennissen. Een strafschop, omdat Den Brinker onderuit werd gehaald en goed geno men door Grootveld bracht de partij en weer op gelijke voet. Het werd 2 1 door Boomsluiter omdat de scheidsrechter niet voor buitenspel wenste te fluiten. Slavenburg na goed werk van Jansen deed de partijen gaan rusten met een gelijke stand. 2 —2. Het leek er op, dat dit ook de eind uitslag zou gaan worden, maar kort voor tijd kwamen er uit twee hoek schoppen even zoveel doelpunten, ge scoord door Moonen en De eNef. DRZ kon daar niets meer tegenover zetten en moest met de nederlaag genoegen nemen. SFC speelde tegen Vierpolders een zeer middelmatige wedstrijd on ver loor dan ook. Toch had het reeds na zes minuten succes. Het was Van Vliet die de stand op 10 bracht. De bezoekers sloegen echter meteen terug, want twee minu ten later was het weer gelijk, door en treffer van Steyl, die kort daarop naar wat later zou blijken het winnende doelpunt scoorde. Hij lepelde handig de bal over de uitlopende doelman heen. SFC had niet de kracht om te rug te komen en moest dan ook ge noegen nemen met de nederlaag van 2—1. ADVERTENTIE Hang u niet op aan de gordijnen. 3 verdiepingen meubelen woningtextiel Vraag het Grote Meubelboek van Top-Form, Gratis. De Stam Mariniersweg hoek Goudsesinge! Rotterdam - Oen Haag Schiedam Het Is bij HBSS een beetje vreemde zaak. Vergeleken bij het vorige sei zoen speelt ht veel beter voetbal. Het team is goed op elkaar ingespeeld, maar toch blijven de resultaten uit. Zo ook zaterdag in de uitwedtrijd tegen De Meeuwen. Er was maar één club die goed voetbal speelde en dat was HBSS. Steeds maar waren de Schiedammers ln de aanval en de frontlinie was zeker niet zuinig met schieten. Helaas voor onze stadgeno ten er was een enorm goede doelman bij de .thuisclub en daarbij kwam dan nog dat paal en lat deze keeper voor treffelijk hielpen. Vrouwe Fortuna ilirtte dan ook be slist niet met HBSS, dat ondanks het betere spel toch de eerste helft af moest sluiiten met een achterstand van 10. Dat was een doelpunt van Faas- sen geweest. Uit een voorzet kopte bij de bal in, net boven het hoofd van doelman Van Heest, die misgreep en dat kostbare foutje bestraft zag met een doelpunt. De tweede helft was gelijk aan de eerste. Een 'steeds maar aanvallend HBSS en een zich itot uitvallen beper kend Meeuwen. Een doelpunt van Houtman werd afgekeurd door de ma tig leidende arbiter, maar een kwar tier voor tijd werd het toch door Tie- man met een goed gericht schot 11. ln diezelfde minuut nam de thuisclub echter weer de leiding. Doelman Van Heest stopte een schot van Leevens. Deze speler van De Meeuwen bleef vlak bij Van Heest op de grond liggen en toen dan ook Francke voor de tweede keer inschoot en roos trof had de scheidsrechter dit doelpunt wegens buitenspel af moeten keuren. Hij deed dat niet en daardoor had de thuisclub heel goedkoop de leiding kunnen nemen. De scheidsrechterlijke dwalingen haddei tot gevolg, dat het laatste kwartje. ji deze wedstrijd bijzonder onpruug werd en zelf bik kelhard. Doelpun'en bleven verder uit en oveer had HBSS tegeh alle verhou- d.ngen in verloren. JAC is voor PPSC altijd een moel- ke tegenstander gebleken en in het verleden is het JAC ook wel eens ge weest, die PPSC min of meer de kans op de titel heeft ontnomen. Zaterdag heeft PPSC duidelijk re vanche kunnen nemen. In een aan- trekkelik duel won het de ontmoeting met 20. De eerste twintig minuten al werd JAC geheel in de verdediging gedrukt en dat resulteerde dan ook uiteindelijk ln een doelpunt van Win kelman, na een goede combinatie met Katwijk. Na dit doelpunt kwam JAC sterk op zetten, maar de verdediging van PPSC waarin Rost een hoofdrol speelde, gaf geen krimp. De uitvallen van PPSC bleven echter zeer gevaarlijk. Na de thee begon JAC weer met een hevig offensief en toen dat na een kwartier geen effect opleverde, ver slapte de bezoekers. Een onjuist op treden tegen Piet van Veen werd be straft met een directe vrije trap op de rand vun het strafschopgebied. Win kelman belastte zich daarmee en met een kerige oog verdween de bal in het doel, 2—0. JAC probeerde nog wel even terug te komen, maar gaven toch moed op enalleenhetuitótek endede de moed op en alleen het uitstekende werk van doelman Lolkema voor kwam een grotere nederlaag. Na de overwinning van 10 op Sun light is GTB nog steeds ongeslagen en het dankt dat vooral aan de uitsteken de verdediging. Dit deel van de ploeg, met doelman Rikxoort aan het hoofd, sleepte zaterdag weer de overwinning uit het vuur. Het werd een enorm spannend duel, want eeist een kwartier na het begin van de tweede helft werd het doelpunt gescoord. Uit een schot van Jansen stompte de doelman het leer voor de voeten van Van Dongen en deze liet zich de toen geboden kans niet ontne men. 10. Hoewel Jansen en Ballijns kort daarop geblesseerd het veld moesten verlaten en de VlaardLngexis nog ster ker gingen drukken, bleef de glfjkma- ker uit. Met drie invallers, o.a. voor de ge broeders Van Ingen heeft GSS toch kans gezien de beide punten ln de wachit te slepen. Hoewel het merendeel in de aanval was, leek toch dat de voorhoede stoot kracht tekort kwam en het eerste doelpunt moest dan ook door een ver dediger van Onit gemaakt worden, na een voorzet van Kerkhof. Na de rust bracht een omzetting in de GSS gelederen Van Putten ging in de spits spelen maar vaart en stoot kracht, want hij was het die GSS op 2 0 bracht. Onit ging feller spelen, het was op de grens van het toelaatbare, maar er moest toch een verkeerde uit gooi van doelman Schniermannie aan te pas komen om de achterstand te verkleinen. Verder konden de bezoe kers niet komen en GSS had daardoor weer een overwinning te pakken.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2