Discussienota overturn[ie van C. J. >aspoort 'Ik sta nu alweer net ege enden ir. mm Z 'NIET ALS EEN SOORT STATUSSYMBOOL ZIEN' HAVODAM GAAT NOG NIET WEG VAN HET WEENA WBÊÊ aKoy VROUW KAN SCHOLINGS CURSUS IN METAAL NIJVERHEID VOLGEN Financiële faciliteiten SCHIEDAM Gunstig Nota Dor us en zijn gabber wonnen samen de honderdduizend Geld Willemse (KVP) wil verkeers- brigadiertjes vervangen door ouderen Beeld uit hal Grensflat gestolen uhdl VRAAG ARBEIDSKRACHTEN VORIGE MAAND GEDAALD Winnaar van 'drempelprijs' Sjef Henderickx in Sted. Museum Afdelingsvoorzitter PvdA, P. C. Tijsen legt furdetie neer Zilveren medaille voor C. H. Gilijamse Bromfietser valt bij inhaalmanoeuvre SCHIEDAM KOERIERSTERS woensdag 11 november 1970 - pag. 5 Reeds enkele jaren bestaat voor de jeugd van Schiedam een Cultureel Jongeren Paspoort (CJP), waarmee zij behoorlijke reducties kan krijgen op toegangsprijzen van theaters, concertgebouwen en musea in heel Nederland. Een goede gelegenheid om voor weinig geld in aanraking te komen met to neelvoorstellingen, die dan ook door veel jongeren in ons land benut wordt. In Schiedam blijkt de belangstelling voor het CJP echter tanende te zijn en hier en daar wordt het pas poort zelfs al bijna failliet verklaard. Secretaris G. Rens van het bureau Sport en Jeugdzaken geeft inderdaad toe dat de belangstelling dit jaar iels minder is; van de 700 CJP-houders van vorig jaar hebben ongeveer 400 het laten, verlengen. Maar over een faillissement wil hij beslist niet spreken, integendeel. „Ik heb liever, dat er 400 paspoorten uitgereikt worden die men dan ook gebruikt, dan dat men er toch niets mee doet en het als statussym bool gebruikt", aldus de heer Hens. door HENK VAN VEEN Ook de kritiek als zou liet CJP bulten de kortingen niets ie bicden Hebben, weerlegt secretaris Kens met de volgende woorden: „Primair is het verstrekken van het CJP om de jeugd over de drempel van de cultuurtempel te helpen. In tweede instantie komen dan de nevenactiviteiten, zoals gespreksavonden met kunstenaars cm andere speciaal voor de CJP-houders georganiseerde bijeen komsten. We moeten cr echter geen club vau willen maken. De nevenactiviteiten zijn eigenlijk alleen bedoeld om liet contact met de jeugd een beetje aan te halen." Het organiseren van activiteiten komt bij het CJP dus op de tweede plaats, maar de commissie CJP die de nevenactiviteiten verzorgt, is in geen jaar meer bij elkaar geweest en iu al die tijd is er voor de jeugd ook niets meer gedaan. Enthousiasme en bedrij vigheid is cr dan toch ook weer niet rondom het CJP. Rons: „Het is momentcel een wat passieve zaak, maar ik vraag me wel al of er eigenlijk belangstelling is bij do jongeren. Om een voorbeeld te noemen; enige tijd geleden, heeft de sociëteit „Guillaume" naast de soos- avonden ook geprobeerd activiteiten mot oen kchl-cullurcle inslag te hou den, maar de belangstelling was nihil en tenslotte ging men over de kop, vanwege de kosten die speciaal hier voor gemaakt werden. Men schijnt er geen interesse voor to hebben. Alleen sociëteiten wil de jeugd hier, want die zijn er wel in Schtedam en ze draaien goed". Nog een slotopmerking van de heer Rens over het kleinere aantal CJP-houders van dit jaar: „Het slech te culturele klimaat in Schiedam sti muleert natuurlijk niet bepaald de aanschaf van een CJP. Voor een be- yoek aan toneelvoorstelling of concert moet men meestal naar Rotterdam. Daar kun je bovendien na afloop nog eens ergens neerstrijken, en dat heb je hier ook niet". Die medewerker is Karei de Regt, een leerling van de Soeiale Academie in Rotterdam, die gedurende een jaar stage loopt in. het museum als cultu reel -werker. Hij wil in dat jaar de re latie tussen het museum en de bevol king uitbreiden en als één van de mo gelijkheden daarbij ziet hij het CJP, Daarvoor moet echter eerst nieuw le ven geblazen worden in de commissie CJP en dat gaat zeer binnenkort op een vergadering gebeuren. Iemand anders, die in verband met het CJP eveneens een gunstig oordeel uitspreekt over de mogelijkheden in Rotterdam is mejuffrouw Chr. Roe- Jant. Zij is docente Nederlands en vrije expressie aan de Spieringshoek Scholengemeenschap en bezoekt al enige jaren met groepjes leerlingen geregeld toneelvoorstellingen in Rot terdam- Door die geregelde bezoeken kreeg zij vele nuttige contacten o.a. met de p ubli c-rclations-medewerkster van het Nieuw Rotterdams Toneel, Mar griet Lohman, die haar betrokken heeft in een gezamenlijk overleg van cultuur bewuste, actieve docenten uit Rotterdam. De leerlingen van Spie- ringshoeks Scholengemeenschap, die vaak met juffrouw Roelant mee gaan. hebben zich op haar aan raden allemaal een CJP aange schaft. Deze leerlingen doen op vrij willige basis aan het theaterbezoek moe cn hebben daar groot profijt van, want bij moeilijke stukken zoals bijvoorbeeld „Het proces" van de Tsjechische schrijver Franz Kafka dat maandagavond door dc toneelgroep Theater gespeeld werd krijgen zij enige begeleiding in de vorm van een voor- en nabespreking. Dat dit initiatief veel waardering ondervindt, wordt wel geïllustreerd door het feit dat er van de 400 Schie- damse CJP-houders ongeveer 200 leerling zijn op dc Spieringshoek Scholengemeenschap. Mejuffrouw Roelant is ook lid van de commissie CJP en de vraag rijst of binnen de commissie ook niet van dit soort initiatieven ontwikkeld kunnen worden. Zij blijkt zich echter liever bij haar leerlingen te houden, want in die commissie ontplooit zij niet meer zo veel activiteiten vanwege de pas sieve sfeer die er heerst. Aan eventue le hernieuwde plannen van de com missie wil ze echter dolgraag meewer ken. En dat die plannen er zullen komen zit er wel in, want een medewerker van het Stedelijk Museum van Schie dam houdt zich al geruime tijd bezig met het CJP en hij heeft al enige ideeën hieromtrent. Voor die vergadering heeft Dc Rcgt een discussienota opgesteld met een aantal bezlvmlngsvragen, die betrek king hebben op o.a. de functie van commissie. Dat de commissie zich hier wel op moet beraden dwingt het standpunt van Karei dc Rcgt, want zoals hij het zelf zegt: „als de commis sie van mening is dat zij alleen maar een CJP hoeft uit te geven dan Is 2Ü overbodig en moet zichzelf opheffen. Dc administratieve zaken kunnen dan wel overgeheveld worden naar Rot terdam (waar men ook het CJP kent, Red.) want daar wordt toch al zo zwaar tegenaan geleund". Een stevige aanpak dus, die onge twijfeld tot resultaten zal leiden. En dat is ook de bedoeling, want op de huidige gang van zaken heeft Karei de Regt de nodige kritiek. „Ik vind dat men zich met het CJP niet zo vrij blijvend moet opstellen", zo zegt hij, „De CJP-houders bestaan op het ogenblik alleen maar voor de admini stratie en op het argument dat or vroeger geen belangstelling was kan je geen beleid baseren. De redenering, dat er geen activiteiten ontplooid hoe ven te worden omdat de jeugd toch geen interesse toont is volkomen on logisch, Bovendien als de heer Rens beweert, dat hü 400 paspoorthouders heeft die er ook veel gebruik van ma ken, waarom doet men daar dan niets voor". Deze nogal uitdagende houding van Karei de Regt lokt reacties uit en zal dc commissie CJP uit zijn slaap schudden en het is te hopen voor de jeugd dat zoiets resultaten gaat ople veren, want in aanraking komen met kunst en cultuur is gewoon een deel van je leven en daar moet je de kans voor krijgen. (Van onze kunstredactie) IK sta alweer met lege handen", zegt cabaretier Tom (Dorus) Manders, die in de Staatsloterij de honderdduizend heeft gewon nen. „Je kunt wol zeggen dat ik geen cent meer heb. Ten eerste heb ik die ton samen met mijn gabber Jan Ar- bouw (adjunctdirecteur van het Dorus vermadkcentrum) gewonnen. Dat be tekent dus een ton min vijftien dui zend gulden belasting, gedeeld door twee. Blijft er voor ons ieder 42.500,- over. Dat geld heb ik op de bank gestort en ik ben gelijk betalin gen gaan doen aan een heleboel men sen die nog geld van me krijgen. Ja, je weet het, door mijn cabaret hier ben. ik nogal in financiële moeilijkhe den geraakt. Veel medewerkers zijn me ondanks alles trouw gebleven. Ik kan zc nu betalen." Het is met de honderd duizend van Manders een malle geschiedenis ge weest. Als mevrouw C. Tjallingii, col- lectrlce van de Staatsloterij me* haar kantoortje in het groothandelsgébouw, er niet van overtuigd was geweest, dat de ton bij Manders was gevallen, dan was de prijs waarschijnlijk onuit gekeerd gebleven. Manders en Ar- bouw hadden, samen een serie loten gekocht. Allemaal met hetzelfde num- Dorus: „A! het geld is op" mer dachten zij." Toen de winnende nummers bekend werden in de krant heb ik wel gelkeken," zegt Manders. „Ik zag dat de honderdduizend op nummer 068393 was gevallen. Ik keek in mijn boekje loten en zag nummer 086391. Dan zit ik er net naast dacht ik, jammer. Maar mevrouw Tjallingii geloofde er niks van en ze heeft ik was in. het cinecentrum met mijn. te levisieshow bezig samen met mijn zoon de loten bekeken. En ja hoor! Mijn zoon. belde me in het cinecen trum op. Tijdens de opnamen. En dan wil ik alleen in heel dringende geval len gestoord worden. Hij zei „Pap, je hebt de honderdduizend gewonnen". Ik zei: „Joh, sodermieter op met je gijntjes." Hij weer: „Nee, pap, echt waar, want zo cn zo." Ik: „Ga dan boven op het lot zitten, pak een geweer en knal iedereen die in de buurt komt over hoop!". „Ja, haha, ik wist niet hoe ik het had." Tom. Manders heeft gisteren het geld gehaald op het kantoor van de Staatsloterij in Den Haag. Vanmorgen vroeg, wanneer hij ons dit verhaal ver telt, ziet hij mag knap witjes. Feestje gevierd? Daar komt het wel op meer. Binneon een kwartier gaat de telefoon welgeteld zeven keer. Kranten die bellen en mensen die hem gewoon maar even feliciteren. Manders: „Als ik het mu zo bekijk, dan heb ik toch wel een hoop geluk in mijn leven. Wil je een pilsje? Nee, nog te vroeg? Nou, dan een andere keer, wamt hot is hier gratis drinken de eerstkomende drie dagen! Collectrice mevrouw Tjallingii heeft er geen spijt van dat ze zoveel moeite heeft gedaan om Manders te overtui gen dat hij eefcut hot winnende lot in handen had. Van Manders en Arbouw heeft zij een cheque gekregen die haar in staat stelt om haar zoon in Austra lië .te gaan bezoeken. „Tom Manders? een echte heer!" zegt mevrouw Tjal lingii, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Naar aanleiding- van de vragen van het Rotterdamse gemeenteraadslid drs P. de Ridder om de jeugdige verkeers- brlgadlertjcs te vervangen door perso nen van ten minste 38 jaar heeft W. J. C. Willemse (lid van de gemeenteraad van Schiedam voor de KVP) zich met een soortgelijk verzoek tot het college van burgemeester en. wethouders ge richt. De heer "Willemse tekent hierbij aan, dat Engeland gepensioneer den het werk doen, dat hier door ver- keersbrigadlertjes na schooltijd ver richt wordt. Dit een aantal aktivitei- ten in Schiedam leidt de heer Willem se af, dat er „bij de 65+'ers de laatste tijd extra leven in de brouwerij ont staan is". Zover als zijn collega in Rotterdam wil de heer Willemse nog niet gaan. Hij verzoekt b. en w. allereerst de wenselijkheid van vervanging van de verkeersbrigadiertjes te onderzoeken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Ad junct-directeur van de beheersmaat- schappij van de Grensflat heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van het bronzen beeld uit de ihal van het gebouw. Het beeld stelt een meisje met hond voor. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag De havenmaquelte „Havodam" op het Weena zal voorlopig niet worden verplaatst Het college van b. en. w. beraadt zich op bet ogenblik waar „Havodam" een plaats zal moeten krijgen. Het voert onderhandelingen. Mochten die te lang duren, dan zal de maquette worden opgeslagen. Dit zegt het college van b. cn w. in antwoord op schriftelijke vragen van het raadslid F- J. van der Heijden (KVP). In het antwoord staat ook, dat de organisator van „Communicatie '70" de beer A. J, Pibbe, destijds op gezag van het college van b. en w. te gen de Lijaibaanwinlceliers - met name die tussen Kruiskade en Weena heeft gezegd, dat de havenmaquet- SCHIEDAM. Geboren. Serif d.v. O. Y-esdkaya en A. Bekar. Helen d.v. F. van Leeuwen en F. J. Smit. Marcel L. J. z. v. J. Martensen en L. van Meurs. Sharon d.v. H. Thomson en M. Saris. Elif d. v. C. Cehkoparan en. N. Elitas, Erik J. z. v. C. A. J. Sdheffers en. J. C. Dróge. Walter H. z. v. C. Ro vers en M. P. I. Deutz. Ellen E. d. v. C. Rovers en M. P. I. Deutz. Barbara d.v. W. J. Gloudi en A. Gelens. Patrick z-v, E, Semeiijn en J. M. Brouwer. Overleden: F. J, L H. 't Sas, 63 jr. A. P. Budiimhoren, 62 jr. (ADVERTENTIE) Europa's grootste dealershow van personen- en bedrijfswagens en sportboten Openingstijden: Toegang GRATIS 11 nov. 14-22 uur 12 t/ra 14 nov. 10-22 uur 15 nov. 10-18 uur. Nieuw Vauxlialt Viva, GM Ranger, Chevrolet Yega, Yespi Boxer en de Ab.oyliaI zelf. Verder alle Vauxb.aU, Chevrolet en Buide personenauto's, Bedford Bestel Brigade, Bedford trucks, Hanomag Henschel zwaar transport, Ciao brommers, Vespa scooters, IWT containers. En als dealer van het watersportbedrijf Arie den Boom: Sport/toer/zeilboten, buitenboordmotoren, waterski's, boottrailers, bij metrostation Zuidplein in Rotterdam-Zuid. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Op de arbeidsmarkt van het gebied Nieu we "Waterweg-Noord is de geregistreerde vraag naar arbeidskrachten per eind oktober iets gedaald ten. opzichte van de maand september. Bij het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord be droeg het aantal openstaande aanvragen per 31 oktober 3470 (man nen èn vrouwen), per 30 september was dit getal 3910. De arbeids marktspanning blijft in de nijverheidssectoren het grootst; de vraag/aanbod situatie in de hoofdarbeidersberoepen is veel even wichtiger. De direktcur van het GAB Nieuwe Waterweg-Noord, Ir, J. P. Nugteren deelde in het kader van de landelijke actie „Op de vrouw af' mee, dat er, vaoral in verhand met de spanning in de metaalnijverheid voor de vrouw fi nanciële faciliteiten zijn om een scho lingscursus In deze sector te volgen. Het aantal werkloze mannen be droeg aan het eind van de vorige maand 292 en steeg daarmee ten op zichte van september met 16. Voor de vrouwen zijn deze getallen: in sep tember 63 en. oktober 87, Te zamen vormt dit een totaal aantal werklozen van 379. Dat betekent dat procent van de beroepsbevolking in het gebied ten noorden van de Nieuwe Waterweg werkloos is (het gebied omvat de ste den Schiedam, Vlaardingen, Maas sluis, Maasland, Rozenburg en Hoek van Hoïand). Ten opzichte van de maand septem ber deden zich per eind oktober de voornaamste mutaties voor in de kan toorsector (4-22) en in de „overige beroepen" (4-28), In de eerste groep (Van eon onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Van 16 december tot en met 10 januari zal in het Stedelijk Museum een expositie te zien zijn van de Schiednmse kunste naar Sjef Henderickx. Met zijn gra fisch werk won Henderickx dit jaar de drempelprijs van de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotter dam. Een deel van liet werk waarvoor hij die prijs kreeg is momentcel te be zichtigen in de Kunstzaal-Zuid in Rotterdam. was dat het gevolg van aangekondigde bedrijf sluitingen of overplaatsingen (Slim trim en Hollandia). Het toene mend aantal inschrijvingen bij het GAB in dc tweede groep werd voor namelijk veroorzaakt door seizoenstn- vloeden en selectie van de zijde van. de bedrijven. In de bouw resulteerde het seizoen in een vergroting van het aanbod van schilders. Enkele stucadoors werden werkloos door het ontbreken van de aansluiting van een aantal objecten. In de nieuwbouw nam als gevolg van. een verhoging van de bedrijvigheid in de utiliteitsbouw de personeelsbezet ting toe. Het aantal bouwvakkers in Rozenburg, dat in de industriebouw werkzaam is steeg met 55. Op ca, 75.000 bezette arbeidsplaat sen in het gewest betekent het aantal openstaande vnkatures van 3470 een percentage van 4%. Het grootste deel van deze aanvragen blijkt in Schie dam te liggen: 1424, gevolgd door Vlaardingen met 914. Wat betreft liet aanbod komt eerst Vlaardingen met een geregistreerde arbeidsreserve van 175, gevolgd door Schiedam met 159. Collecte voor geestelijk gehandicapten bracht flink bedrag op (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag -De natio nale collecte ten behoeve van het geestelijk gehandicapte kind, die van 26 t/m 31 oktober gehouden is heeft in Schiedam, 15.075,47 opgebracht. Dit is een aardig resultaat, vooral omdat de weersomstandigheden tij dens de collecte niet erg gunstig wa ren. Het plaatselijk colleclebureau dankt al degenen, die hebben meegewerkt. ite onmiddellijk na afloop vn->, C. '79 zou worden verplaatst. Vo.gens het college is het onjuist de heer Fibbe een verwijt van die toezegging te ma ken, zoals de heer Van der Heijden in zijn vragen had gedaan. In het antwoord zegt het college voorts: „ïn een gesprek dat de pro ject wethouder voor C '70 (drs J. G. van der Ploeg, red, HRP) op 14 okto ber 1970 met een aantal winkeliers van de Lijnbaan heeft gevoerd, heeft hij hun aangeraden af te wachten of maand oktober 1969; het valt immers resultaten zou opleveren dan de maand oMober 1969, het valt immers op, dat velen gemakkelijker over het "Weena lopen .tussen de havenmaquette en het winkelfront, en dus ook naar de Lijnbaan, dan vroeger het geval was. Voorts heeft hij hun aangeraden, in dien slechtere resultaten zouden zijn bereikt het college van b. en W. en eventueel de gemeenteraad te verzoe ken de havenmaquette van het Weena te verwijderen. Het gemeentebestuur kan zich dan beraden op deze situa tie". Het college ontkent voorts dat, zoals de heer Van der Heijden had be weerd, „Havodam" een „dood object" is, aangezien de maquette nog steeds bezoekers van binnen en buiten de stad trekt- Overigens zijn. b. en w. met de heer Van der Heijden van mening, dat „het aanbeveling zou verdienen het Weena zuidzijde zo spoedig moge lijk een vriendelijker aankleding te geven. Intussen ontkent het college van b. en w. dat „Communicatie '70" een fi nancieel fiasco is, (de heer Van der Heijden isprak van „het vermoedelijk financieel fiasco van een aantal mani festaties van C '70 red. HRP). Wel moeiten volgens b. en w. havenma quette en kabelbaan gedurende lange re tijd worden geëxploiteerd, tenein de de daarin gestoken investering roe rend te maken". Desgevraagd zegt het college op de bewering van de heer Van der Heij den dat „in feite de volmachten die de heer Fibbe als organisator van het feest heeft gekregen nog eens verre worden uitgebreid": „Er is geen spra ke van het uitbreiden van volmachten aan wie dan ook". (Van een onzer verslaggever*) SCHIEDAM, woensdag. 1De voor zitter van de Partij van de Arbeid af deling Schiedam, de heer P. C. Tijsen is van plan binnenkort zijn functie neer te leggen. De heer Tijsen doet dit in verband mei zijn sludie. Ook de (tijdelijke) secretaris van de afdeling Schiedam van de PvdA, de heer N. C. Kerkhoff, zal binnen kort niet meer als zodanig optreden. Drukke werkzaamheden nopen hem dit reeds eerder aangekondigde besluit binnenkort uit te voeren. Bekend werd ook, dat de heren J. J. Daal- meyer en drs. J. Simons kandidaat zullen zijn voor de Tweede-Kamer verkiezingen. Tijdens een algemene ledenvergadering ging de afdeling met deze kandidaturen akkoord. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM woensdag Tijd ais een bijeenkomst vanmorgen op net stadhuis heeft burgemeester H. Roelf- sema de eremedaille in zilver verbon den aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de 57-jarige C. H. Gi lijamse. De heer Gilijmse krijgt de medaille wegens zijn 4ö-jarig jubi leum. bij de firma Vincent-Schiedam, waar hij op 17-jaiige leeftijd in dienst trad. De jubilaris is na veel wisselen de werkzaamheden thans aangesteld als voorman en plaatsvervangend fa brieksbaas. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Op de Parkweg is gisteravond bij een in haalmanoeuvre de 17-jarige bromfiet ser M. J. H. gevallen. Bij de val liep hij enkele schaafwonden op en waar schijnlijk ook een hersenschudding. De jongeman was na het ongeluk eni ge tijd buiten kennis en werd daarom met grote spoed naar het gemeente ziekenhuis overgebracht. De valpartij werd veroorzaakt doordat H. bij het inhalen van de 40-jarige A. A. C. van E. met zijn arm het stuur raakte van diens bromfiets. SCHIEDAM, woensdag Na mél ding van een bewoonster van de Burg. Knappertlaan heeft de politie daar vannacht een op straat liggende man aangetroffen. De man, de 40-jarige W, K., bleek door onbekende oorzaak met zijn bromfiets te zijn gevallen. Hij liep daarbij een gecompliceerde beenbreuk op, waarmee hij in het kenhuis is opgenomen. Heden overleed mijn lieve man. onze lieve vader, schoonvader, grootvader, broer en. zwager Pieter van der Ylies, op de leefüjd van 72 jaar. Schiedam: A. M. van der "Vlies-van Doorn G. J. van der Vlies M. van der Vlies-Albrecht Bruinisse: P. van der Vlies K. van der Vlies-van der Vlies Vlaardingen: A. Donkervoort-van der Vlies EL DonJkervoort Schiedam: A. M. Spruyt-van der Vlies W. H. Spruyt kleinkinderen en verdere familie Schiedam, 9 november 1970. Vlaardingerdïjk 236, De crematie zal plaats hebben op donderdag 12 november om 12.30 uur in het crematorium „Rot terdam-Zuid", Maeterlinckweg 101. Gelegenheid tot condoleren in de aula van het crematorium. Foto, film en projectie PASFOTO'S KLAAR TERWIJL U WACHT. Foto van Vuuren, Hoogstr. 106, Schiedam, te!. 266720. Eet op 't juiste adres. Personeel gevraagd Diversen Bij verdiensten: THUISWERK, o.a. vouwen, plakken, schrij ven, sorteren, enz. werk wordt ook zelf door ons geleverd, in lichtingen. (postzegel inslui ten): Firma METALEN Post bus 511, 's-Hertogenbosch. S020 Steeds verse BATTERIJEN en grote sortering zaklantaarns, pechlampen voorradig. Waar- dat-wlel-draait. Hoogstraat 67 —69, tel. 010—2GM36, Schiedam. De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt VASTE BEZORGERS (STERS) voor Schiedam en omstr. Aanm. tel. 2Ü7279, *s avonds na 18 uur, tel. 155960. S020 no claim 20*/» oplopend tot 4i3*/i» Speciale autoverz. ambte naren. Schade wordt verhaald. Financ. Hypotheken. Pers, le ningen. Nicolay Assurantiekan toor, Burg. Melneszlaan 87B, tel. (OIO) 239986. R080

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2