Slechte bodem vaak oorzaak van drukke werkzaamheden Microkorfbal gaat veldkompetitie tijdje vervangen Nieuwste boek van Bomans Wijziging in het bestemmingsplan Bijdorp voor school Conservatorium officieel in gebouw van oude N.E.H. OVERLAST BEWONERS KAN NIET ALTIJD VOORKOMEN WORDEN Kort geding 'Ton' en Ter Meuten gaat door Opperrabbijn L. Vorst vertrekt Pijperzaal knirps SCHIEDAM Feijenoord heeft interesse voor Iians Postumus Nieuw parkeerterrein in Dr Zamenliofslraat Tets maken is stoomafblazen' Twee hearings over Spaland en Woudhoek Jongen ernstig gewond bij aanrijding Rijmnondraad verwacht meer buitenlandse arbeiders wanneer koppelbazen worden geweerd Massale volks kerstzang in sportpaleis DE Dr. C. Vëlckers overleden Gestolen auto in water teruggevonden Vogelvanger betrapt SCHIEDAM KOERIERSTERS (ADVERTENTIE) opvouwbare paraplu's =^l Dit It de platte ETUI-KNIRP5 ooit In mini. De grootste sortering ook voor heren-vindt Ubl) SPIEKERMAN Hoogstraat 168 Tel. 137803 ROTTERDAM Ook overtrekken en repareren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag In de afgelopen maanden hebben de in woners van een aantal straten in het oostelijk deel van Schiedam nogal wat last gehad van drukke werkzaamheden aan ondergrondse kabols en leidingen en aan het wegdek. Het waren de noodzakelijke onderhoudswerkzaamheden, die voor al in Schiedam zeer geregeld moeten geschieden in verband met de uitzonderlijk slechte bodemgesteldheid, ten gevolge waarvan gas- en waterleidingen en telefoon- en elektriciteitskabels verzakken en vaak hersteld, vernieuwd of verlegd moeten worden. Dit werk moet gedaan worden en bij de dienst voor Gemeentewer ken heeft men alle begrip voor de overlast die de bewoners wordt aan gedaan, Vandaar dat zij ook van te voren op de hoogte worden gesteld van de komende werkzaamheden. De gang van zaken bij die werkzaamheden is voor niet-inge- wijden echter volkomen onbegrij pelijk en ook vaak reden voor pit tige kritiek. Er worden sleuven gegraven, er wordt wat geprutst en dan gaat de sleuf weer dicht, enzovoort. Het duurt vaak enorm lang en elke samenhang schijnt te ontbreken. Dit wil wel eens wre vel wekken, hetgeen uitmondt in klachten. Toch wordt bij het werk wel degelijk gecoördineerd tussen de verschillende betrokken diensten. Vooral omdat men er bij die dien sten van overtuigd is dat de werkzaamheden zo snel mogelijk moeten verlopen en zo min mo gelijk overlast mogen veroorza ken. Maar men heeft niet altijd alle factoren in de hand en het wil wel eens tegenzitten. Ter illustratie nu een verslag van hot verloop van de gebeurtenissen, tij dens het werk in de Wibautstraat, een wel erg getroffen straat. De te herstellen leidingen en kabels lagen in het midden van de straat. In het verleden was dit gebruikelijk, maar door de intensivering van het verkeer gaf dit zoveel bezwaren dat men tegenwoordig de kabels maar aan de kant legt. Zodoende moesten er dus twee sleuven gegraven worden. Maar voordat een nieuwe waterleiding aan gesloten mag worden op het net moeten de buizen met chloor gezui verd v/orden. Ter controle worden don watermonsters genomen, die on derzocht worden op een laboratorium in Rotterdam. Dit onderzoek vergt drie weken en daarom gaan tussen tijds de sleuven weer dicht. De kwaliteit van de watermonsters blek bij het onderzoek onvoldoende te zijn, zodat nogmaals een proef ge nomen moest worden. Dat betekent opnieuw water aftappen en opnieuw een uitstel van drie weken. Bovendien moesten de sleuven weer open en dicht. Is de nieuwe leiding goedge keurd, dan moeten de dienstleidingen naar oe woningen, vervolgens worden overgebracht van de oude naar de nieuwe leidingen. Dit veroorzaakt op nieuw sleuven, nu dwars over de straat- Zo ontstond in de Wattstraat een lelijke lappendeken van oude en nieuwe stukken straat. Dit kan zo niet blijven was de mening van de dienst Gemeentewerken, waarop besloten werd om de hele "Wattstraat te doen herbestraten. De straat werd weer opengebroken en een nieuw wegdek gelegd. Personeelstekort Onvoorziene moeilijkheden deden zich hierbij echter voor, vooral door een getrek aan struatmakers. Er waren er te weinig voor handen, ze wisselden nogal eens, de vakanties speelden er tussendoor cn later gafdc weersgesteldheid vertraging. Daardoor heeft alles langer geduurd dan voor zien en gehoopt was. Een typische bijkomstigheid was dat in deze buurt relatief veel bejaarden en zelfs boog-bejaarden wonen. Juist dze mensen zijn bijzondr gedupeerd door het overhoop halen van vooral de trottoirs. Ook dat was reden voor klachten. Dit bezwaar heeft men bij Gemeentewerken zoveel mogelijk ge tracht te ondervangen door de wo-1 ningen steeds redelijk goed bereikbaar te houden door het aanleggen van provisorische voetpaden van tegels o£ door vlonders. Dit gaf wel wat extra werk maar het is door de bewoners toch wel gewaardeerd. De grote winst voor de bewoners van de "Waltstraat is. dat zij nu zitten met een geheel nieuwe straat, zonder rimpels en bobbels. Een voordeel voor jaren. De Wattstraat is maar een voor beeld, een illustratie van de gang van zaken- Uiteraard hebben soortgelijke problemen ook gespeeld bij het werk in de Ampèrestraat en op het Edison- plein, spelen zij nog bij de werkzaam heden in de Edisonstraat, de Volta straat en Stephensonstraat en zullen zij straks gaan spelen bij de vernieu wingen in de Franklinstraat. En ge zien de slechte bodem waarop Schie dam is gebouwd is dit een verhaal dat eindeloos kan worden herhaald. (Van een onzer medewerkers) SCHIEDAM, woensdag De eerste helft van de veldcompetitie korfbal is zondag afgesloten. Dit wil echter geenszins zeggen, dat de dames en heren tot eind februari op non-actief komen te staan. In tegendeel, microkorfbal of beter gezegd zaalkorfbal gaat de ko mende maanden het veldkorfbal vervangen. Een volwaardige ver vanging waaraan de deelnemers en ook de toeschouwers veel plezier beleven. Door het weglaten van het middenvak wordt het spel sneller en flitsender en doet hierdoor veldkorfbal min of meer vergeten. Microkorfbal is bezig een volwaardige sport te worden, die iedere vergelijking met andere zaalsporten glansrijk kan doorston. Urthoü- UOO VüSS dingsvermogen, baltechniek en tactisch inzicht zijn de absolute voor- aom-*c waarden voor iedere speelster of speler. woensdag 25 november 1970 - pag> 5 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Het kort geding over De Ton, het C'70 cafeetje aan het Binnenweg plein gaat door. Exploitant P. A. W. Crooshof laat de zaak niet af breken, zelfs niet ontruimen. Het geding dient donderdagmorgen om half tien. Eiser is de NV Ter Meuien, die vindt, dat het cafeetje moet verdwij nen omdat het een overlast betekent voor het warenhuis. De exploitant heeft echter een verlengd huurcon tract tot eind december in zijn zak, dat hij heeft gekregen van de Stich ting Communicatie '70, in casu de gemeente Rotterdam. De gemeente Rotterdam zal dus gedaagde zijn in het kort geding. Eind vorige week is geprobeerd een oplossing voor het conflict te vinden. Volgens C '70 perschef Richard Mat- thijse is toen „afgesproken", dat de heer Crooshof maandag de zaak zou laten ontruimen. C '70 stuurde gistermorgen een ver huiswagen naar De Ton. Do wagen moest na enkele uren leeg teruggaan, de zaalc werd niet ontruimd. Ook van morgen werd er geen aanstalle ge maakt Dc Ton te ontruimen. (Van. onze sportredactie) ROTTERDAM, woensdae Feijenoord heeft bij het be stuur van de eerste divisiever- eniging Wagen ingen genfor- meerd naar de transfersom van Hans Posthumus. De 22-jarige spitsspeler is door zijn vereni ging op de transferlijst ge plaatst. Hij kan eventueel in de tweede transferperiode (115 december) door Feijenoord worden aangetrokken. Hans Posthumus, oud-speler van het Nederiands-amateurelftal, die vorig seizoen van de Iïarderwjjkse zater dagvereniging WOG is overgeko men, heeft deze competitie nog niet gespeeld. Zijn financiële eisen zijn dermate hoog, dat Wageningen er niet aan tegemoet wenst te komen. Trainer Maarten Vink van "Wagenin gen, die liet weten dat de breuk tussen Wageningen en Posthumus definitief is, verleide dat meer clubs belangstelling voor de jonge aanval ler hebben getoond. „En dat ver baast me niets", zo 2 ei hij, „Hans is nu eenmaal een koelbloedige afma ker". Gisteren is er een oriënterend ge sprek tussen Posthumus en Feijen oord geweest. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag— Bij het uitvoeren van bestratingswerkzaam heden in de Dr. Zamenhofstraat is van de gelegenheid gebruik gemaakt om m die straat een parkeort erreintj ete ereëeren. Het terrein, dat plaats biedt aan zeventien auto's is aardig ingepast in het daar aanwezige plantsoentje. Op deze manier zoekt men bij de dienst Gemeentewerken steeds naar mogelijkheden om. het parkeren in woonwijken, te vergemakkelijken. SCHIEDAM Gelio ren: Ramon z.v. F. C. van £Uk en W. Bijl; Sheila d.v. 3?. J. Fucha en L. de Haan; Dandëlle d.v. C. M. van Raaf) on T, van do Vorle; Baymtmdus N. z.v. J, M. van der Veer en C, M, F. Nleuwenhuljzen; Francisco z.v. F. Jurado Moreno en M, d. C. Aguera Burgublos. Overleden: A. D. M. Heetkamp, 45 jr; E. Vogelïj72 jr, wed. J. "D. Wuister; J. A. van den Berg, 39 jr; P. J. M. Frltschij, 81 )r. ROTTERDAM, woensdag „Van dichtbij gezien", het nieuw ste boek van Godfried Bomans, werd gisteren in de Bijenkorf officieel aan hem overhandigd door een vertegenwoordiger van uitgeverij Sijthoff, de heer W. van der Meuien. Het boek is ge maakt naar aanleiding van een tweetal televisieuitzendingen over Jeruzalem en Rome en van gesprekken met zijn in een kloos ter vertoevende zuster Wally en broer Arnold. De uitgever had bij gelegenheid «van. de uitgave van het boek een grafoloag gevraagd naar een karakterschets -van de schrijver. In de conclusie van het rapport komt Bomans naar ivoren als een alzijdig begaafd mens. Een hoge intelligentie paart hij aan een zekere gemakzucht. Andere eigenschappen die met name worden genoemd zijn onder meer ijdolheid, improvisatie vermogen en een gevoel van onzeker heid. Op deze punten gaf Bomans de on bekende grafoloag gelijk. Hij zei; „IJ delheid, indolentie en onzekerheid, dat zijn allemaal dingen die u ook hebt. Maar ik heb er iets van gemaakt. Je kunt, geloof Ik, niet creëren vanuit de harmonie. Iets maken is stoom afbla zen." Godfried Bomans kijkt met de heer Van der Meuien naar zijn nieuwste boek. SCHIEDAM,, woensdag Nu de gemeenteraad zijn goedkeuring heeft gehecht aan de plannen voor een eco logisch onderzoek ,ten behoeve van de stadsuitbreiding in de gebieden Woud- hoek en Spaland zijn de data bekend gemaakt, waarop de twee hearings, die in het kader van dit onderzoek ge houden worden, zullen plaats vinden. De eerste hearing is gepland op dinsdag 8 december in de grote zaal van Irene, Nieuwe Haven 155. De tweede zal gehouden worden op dins dag 14 december in de zaal van de St. Martinuskerk, Willem Andriessenlaan 55 in Groenoord. De avond in Irene begint om 20.00 uur; de bijeenkomst in -de St. Martinuskerk om 20.30 uur. Het is de bedoeling dat op de hea rings de belangstellenden informatie wordt verschaft over de plannen voor do nieuw te bouwen wijken in Woud- hoek en Spaland. Daarnaast informa tie over de aktiviteiten die het onder zoek met zich brengt, om daardoor de inbreng van de bevolking te realise ren. Er is ook gelegenheid voor een ge- dachtenwissellng over de plannen zoals die de werkgroep van -de Land bouwhogeschool in Wageningen (die het onderzoek uitvoert) voor ogen staan. Belangstellenden kunnen op de avonden ingeschreven worden voor de te verrichten activiteiten. O dl, vorig Jaar gepromoveerd van de derde naar de tweede klasse, krijgt dit seizoen de gelegenheid te bewijzen dat het over een goede ploeg beschikt. Gerenommeerde tegenstanders als Koo- zenburg, Achilles en BCK zijn bij de wlt-zwarten ingedeeld. Het achttal van Schiedam speelt een klasse later, maar dat houdt niet in dat de rood-zwarten een gemakkelijk seizoen tegemoet gaan. Overkanters en Spartaan lijken ons de moeilijkste tegenstanders. De Hoekse SV en H.WR zullen de Schiedammers wel onder druk weten te houden. Voor het eerst sinds lange tijd neemt ook Succes weer aan de zaal competitie deeL Met een achttal, sa mengesteld uit het eerste, tweede en derde komen de dames en heren In de laagste klasse van de regionale bond uit. De eerste wedstrijd tegen Schie dam 3 leverde een overwinning van 32 op. De nu afgesloten veldcompetitie heeft -niet aan alle verwachtingen vol daan, Alleen Odi kan meer dan tevre den terugzien; 12 punten uit 6 wed strijden, een score van 100 procent, Schiedam had een matige start, maar naarmate de competitie vorderde wer den de resultaten beter. Met acht punten in de laatste vier wedstrij den behaald bezet de ploeg een veilige plaats in de middenmoot. Jam mer dat de eerste drie wedstrijden geen punten opleverden. Dubbel Zes voert met 12 uit 7 de ranglijst aan. De prestaties van Succes zijn ons wat tegengevallen. Met 2 uit 7 staan de Schiedammers onderaan de rang lijst. Door de trainerswisseling en de verjonging van het twaalftal hebben de spelers en speelsters nog niet het nodige zelfvertrouwen, De komende maanden zal hieraan aandacht moeten worden besteed. De standen na de eerste helft van de veldcompetitie zijn: Dubbel Zes 7—12; Wien 9—12; Ten Donck 99; Eureka 79; Schiedam 78; Noorderkwartier 7—4; Madjoe 8—4; Kwiek 7—0. Jodan Boys 1015; Fluks 913; Odi 5—12; Valto 8—9; TOP 5i; Odo 83; Warmond 62; Spirit 92. BKC 10—16; Overkanters 9—13. Zwervers 812; Sagitta 88; Blauw Wit 87; Velox 106; VIaardlagen 96; Succes 72, Het programma voor de komende zaalcompetitie is inmiddels ook be kend. Voor Schiedam is dat 28.11: 19-00 Hoekse SVSchiedam, Veiling- dingenSchiedam. Sporthal Vlaardin- gen. 20.12: 16.50 Schiedamde Spar taan, Eenergiehal Rotterdam. 27.12: 14.40 OverkantersSchiedam, Sport hal de Enk Rotterdam. 3.1: '16.50 SpartaanSchiedam, Engergiehal Rotterdam. 6.1: 21.50 SchiedamHou Stand, Margriethal Schiedam. 13.1: 19.30 RWRSchiedam, Margriethal Schiedam. 27.1: 21.50 Schiedam— VI aardingen, Margriathal Schiedam. 3.2; 20.40 SchiedamOverkantera. Margriethal Schiedam. 17.2: 21.50 SchiedamRWR, Margrietbal Schie- danm. 21.2: 15.50 Hou Stand Schie dam, Sporthal Vliegermolen Den Haag. Voor Odi is het .programma: 2.12: 21.50 Odi—Roozenburg, Sporthal Margriet, Schiedam. 3.12: 21.10 THOR Odi, Sporthal Usselmonde. 16.12; 19.30 OdiZwervers, Margriethal, Schiedam. 22.12: 21.10 Ten Donck Odi, Sporthal Usselmonde. 30,12: 20.40 Odi—Achilles, Margriethal Schiedam. 6.1: 20.40 OdiBKC, Margriethal Sohïedam, 15.1: 20.00 RoozenburgO- di. Sporthal Schiebroek. 20.1: 21.50 Odi-Thor, Margriethal Schiedam. 23,1: 14,00 Zwervers—Odi, Sporthal Gorinehem. 3.2: 21.50 Odi—Ten Donck, Margriethal Schiedam. 13.2: 19.00 AchillesOdi, Marimbabal Den. Haag. 20.2: 16.00 BKC-Odi, Sporthal Wagenberg Breda. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Op de Horvathweg is vanmorgen om acht uur de ongeveer tienjarige Peter R. aangereden door een personenauto, bestuurd door de 21-jarige R. M. uit Maasland en daarbij ernstig gewond. De jongen werd door de auto geschept en kwam via de motorkap op straat terecht. Vermoedelijk met een dubbele beenbreuk en een zware hersenschud ding is de jongen in het ziekenhuis opgenomen. De politie verzoekt ge tuigen van het ongeval zich te willen melden bij het hoofdbureau, Lange Nieuwsfcraat, telefoon 269333. ROTTERDAM, woensdag Oppor- rabijn L. Vorst van de Nederfands-Is- raelitische gemeente te Rotterdam heeft per 1 maart 1971 ontslag aange vraagd. Het bestuur heeft de ontslag aanvraag in beraad. De heer Vorst is op die datum veertig jaar aan de Rot terdamse gemeente verbonden. Het is zijn bedoeling zich in Israël (Reeho- woth) te vestigen. Opperrabijn Vorst is weliswaar nog geen zeventig jaar, de leeftijd waarop opperrabijnen in Rotterdam met pen sioen kunnen gaan, maar om persoon lijke redenen heeft hij toestemming gevraagd eerder te mogen vertrekken. De heer Vorst is sinds 1959 opperra bijn. Hij kwam in 1931 van Amster dam waar hij geboren werd, naar Rotterdam, waar hij werd benoemd tot hoofd van het joodse onderwijs. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Het KVP-Rtjnmon-dsraadslid R. F. M. Lubbers verwacht een versnelde, ster ke groei van het aantal buitenlandse werknemers in -het Rijnmondgebied, wanneer de koppelbazen massaal wor den geweerd. Hij vraagt daarom het dagelijks bestuur of het niet juist is voor het Rijnmondgebied een advies uit te brengen over een minimum voorzieningenniveau waaraan voldaan moet worden voor buitenlandse werk nemers woonachtig in he Rijnmond- Het raadslid vraagt voorts om een antwoord op de vraag of er al dan niet van uitgegaan dient te worden dat het gezin van de buitenlandse ar beidskracht zich hier vestigt. Hij wil bovenden een onderzoek naar de maatschappelijke gevolgen van een verwachte grotere komst van buiten landers voor het Rijnmondgebied. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Het be stemmingsplan „Bijdorp" zal als daar geen bezwaren tegen ingebracht worden op korte termijn worden her zien- Deze herziening is noodzakelijk om de vestiging van een regionale middelbare technische school mogelijk (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, woensdag Het Rotterdams Conservatorium huist sinds maandag officieel in het voormalige Economische Hoge school-gebouw aan de Pieter de Hoochweg. In de concertzaal droeg de wethouder van kunstzaken, G. Z. de Vos zorg voor de openings toespraak, waarin hij onder meer op zoek ging naar de eigenlijke betekenis van het woord „conservatorium". In een héél oud boekje had hij gegrasduind en gevonden dat „eonservatorio" werd omschre ven met „bewaarplaats, in het bijzonder verpleeginrichting of wees huis waar muziek gestudeerd wordt". Voldoende stof voor de wet houder om op voort te borduren. Behalve de toespraak van de heer De Vos kende het openingsprogramma nog veel meer gesproken woord. Van conservatorium-directeur Kees Stol wijk, van dc scheidende voorzitter van het stichtingsbestuur J. W. Wolff en van z(jn opvolger mr. F, H. Kern kamp, van Agnes Bcdcker namens de leerlingen en van Elly Salomé namens het docentenkorps. In alle speeches was vooral de heer Wolff het onderwerp. Gememoreerd werd dat de aftredende voorzitter bij zonder veel verdiensten voor het con servatorium heeft gehad. Jarenlang maakte hij deel uit van het bestuur en verrichtte daarin zeer veel werk. Kees Stolwijk: „Een uitspraak van de heer Wolff die telkens weer terug kwam was: We moeten ons aan de spelregels houden. Nooit alleen aan de regels, dat „spel" kwam er altijd bij en dat is de beste karakteristiek voor de heer Wolff." Zélf bleef de heer Wolff tot het laatste moment zaken doen. Na terug geblikt te hebben op de geschiedenis van het conservatorium en de diverse verhuizingen ervan, maakte hij snel nog even van de gelegenheid gebruik om te pleiten voor een betere pensioenvoorziening voor die oudere leerkrachten van het conservatorium die buiten een in 1961 van kracht ge worden regeling zijn gevallen. Nieuwe voorzitter Kernkamp had een erg lang betoog voorhanden. Alle taken van het bestuur kwamen aan bod, inclusief alle prioriteiten die de aandacht vragen. Meest opmerkelijke uitspraak van de heer Kernkamp: „We moeten van concerten met een hoop dames met bontsjaaltjes af". Dit ter illustratie dat naar zijn mening het bestuur alert behoort te zijn op alle ontwikkelingen in de muziek, dat de opleiding op het conservatorium steeds „bij de tijd" moet blijven en dat het niveau zo hoog mogelijk moet blijven. Agnes Bedeker bood een. cheque van 2157,75 aan directeur Stolwijk aan, bijeengebracht door docenten, leerlingen en «iet-onderwijzend perso neel, te gebruiken voor een kunstzin nige verfraaiing ergens in het pas verworven pand, Tien jaar Is het gebouw aan de Pie ter de Hoochweg voor het conservato rium. Daarna komt de sloper om de ruimte te geven aan gemeentelijke plannen. Een tijdelijke vestiging voor het conservatorium dus. Iedereen was gis termiddag dan ook wel tevreden, directeur van het Rotter dams Conservatorium, Kees Stolwijk, heeft de In het voorma lige Hogeschool-pand ingerichte concertzaal een naam gegeven: de Pijperzaal, naar de bekendste der vroegere directeuren van het conservatorium, Willem Pijper. Dc heer Stolwijk vindt dat de Pijperzaal niet alleen ten dienste van het conservatorium moet staan, maar van heel Rotterdam. M.a.w. de zaal zon volgens Stol wijk gewoon moeten worden be schouwd als openbaar muzlek- theaterije, waar allerhande uit voeringen kunnen worden gege ven. maar niet ronduit opgetogen. Die blijdschap komt pas bij de opening van een speciaal voor het conservato rium gebouwd pand, viel in de con certzaal te vernemen. Het officiële deel van het openings programma telde twee muzikale inter mezzi: Cellist Harro Ruijsenaars en pianist Istvah Hajdu speelden een so nate van Debussy en de Vokale En sembleklas o.l.v. Hans Lichtenstein zong de „Liebeslieder" van Johannes Brahms. Na de pauze lichtere kost via het ensemble van Peter Goedhart, het eerste en enige optreden van het Kon- servatief Alternatief Dosenten Orkest „KADO" en het cabaret van het con servatorium. Tot slot „bal na" op mu ziek van de Magnolia Jazzband en het Trio Will Courê, te maken. De gronden, waarop de wij ziging van betrekking is, zijn gelegen in een driehoekig gevormd, gebied, be grensd door dc bebouwing van de buurtschap Bijdorp (de zuidelijke be bouwing van de Schfetbaanstraat), de spoorbaan Schiedam-Vkardingen de Nieuwe Damlaan. De aanleiding voor de herziening is de dringende behoefte van het bestuur van de Stichting voor Uitgebreid Technisch Onderwijs voor het gebied ten westen van Rotterdam aan een terrein van ca, 30.600 m2, geschikt voor de vestiging van een regionale middelbare technische school, waar voor het ministerie van. Onderwijs reeds op 2 juli 1969 de financiële me dewerking toezegde. De voorgestelde vestigingsplaats in Bijdorp is bijzonder geschikt voor het beoogde doel door de centrale ligging ten opzichte van de dicht bewoonde hövolkingsgebieden; de goede bereik baarheid voor zowel openbaar als par ticulier vervoer en door de korte af stand tot de sportaccommodaties. Het terrein, dat eigendom is van de ge meente, is thans voor een groot ge deelte als weiland in gebruik. Volgens het bestemmingsplan voor Bijdorp, zoals dat in 1967 door de raad is goedgekeurd, heeft het gebied ten oosten van de Schiedamseweg de bestemming „openbaar groen" gekre gen. Daarin is een strook geprojek- teerd voor „actieve recreatie". Het ge bied ten westen van de Schiedamse weg kreeg als bestemming „verkeers- doeleinden" (waaronder het geplande station (NIeuwland) met voor een klein deel groen en actieve recreatie. De school zou stedebouwkundig passen in het verzorgende karakter van het bestemmingsplan. Het scholencomplex komt te liggen in een groen-zone waarop de gedachte sport velden aansluiten. De school komt op enige afstand van de Nieuwe Dam- laan, die in de toekomst via een tun nel onder de spoorbaan zal worden geleid. De voorbereidingen voor de gedeel telijke herziening hebben grotendeels plaats gehad, voordat bij koninklijk besluit van 29 augustus 1970 het oor spronkelijke bestemmingsplan werd goedgekeurd. Er kan echter gezien de urgentie die aan het scholencomplex wordt toege kend niet gewacht worden op goed keuring van een „aanpassing" van het bestemmingsplan voor Bijdorp- Men heeft moeten kiezen voor de snellere procedure van het wijzigen van de plannen. Daarover hebben de be trekken instanties zich al positief uit gelaten. De voorstellen voor de herziening liggen gedurende één maand ter inza ge bij de afdeling Openbare Werken in de Nieuwstreat 26, waar ook even tuele bezwaarschriften kunnen worden ingediend. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Het Comité Volkskerstzang wacht met spanning af of de grote sporthal aan het Zuidplein, het 'sportpaleis', op tijd klaar zal zijn. Het ligt namelijk in de be doeling van het comité de jaar lijkse kerstuitvoering in deze sporthal te laten plaatsvinden. Wanneer alles naar wens verloopt, zullen op 24 december zo'm acht dui zend mensen kunnen luisteren naar het kerstverhaal en diverse kerstlie deren. Kaarten voor deze uitvoering zijn vanaf 7 december verkrijgbaar bij onderstaande boekhandelaren: W. Dankbaar, Meijeoihage 306; H. W. Blok, Boergoeoisestraat 116; Höoy- meuer, Hillevliet 95; Bokhorst, Vier- ambachtsstraat 119; Van Brummen, Zuidplein 88; Gebr. van Dordrecht, Benthuizerstraat 84; Unger, Oudedijk UB; Voskamp, Binnenban (Hoog vliet). ROTTERDAM, dinsdag Dr C. Vöickers, die gedurende de jaren 1940-1945 gevolmachigde van de rijkscommissaris voor Roterdam was, is blijkens een bericht in de NEC op 84-jarigè leeftijd in Bremen, overle den. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag De auto, die op 8 november in de Westmolen straat werd gestolen is teruggevonden in het water van de Nieuwe Haven. Een schipper ontdekte het voertuig. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag - Cp een terrein bij de Polderweg is gisteren de 41-jarige Rotterdammer W. B. aange houden. De man was bezig vogels te vangen met een slagnet, lokvogels en een kooi. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. De jachtattrihuten zijn in beslag genomen. Foto, film en projectie PASFOTO'S KLAAR TERWIJL TJ WACHT. Foto Van Vuuren, Hoogste 106, Schiedam, tel. 266720. Let op t Juiste adres. S180 Diversen De Schiedammer (Het Hotter- dams Parool) vraagt VASTE BEZOHGERS(STERS) voor Schiedam en omstr. Aanan, tö. 267279 's avonds ra 8 uur, tel. 155060.S020 Steeds verse BATTERIJEN en grote sortering zaklantaarns, pecMampen, voorradig. Wsar- dat-viel-draait. Hoogstraat 87- 69, teL 010-238436, Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2