een haveninvesteri ngen eer die onrendabel zijn HET ZUIDEN ZORGDE VOOR VERRASSING Trefcentrum nu al te klein Rijnpoort komt er niet zonder rijksbijdrage Deel redactie van Rotterdammer bladen dreigt met staking directe .Misdienst Dmmoord- ïentmm 'OSTHUMUS tRAINDE BÏJ EIJENOORD Oud-raadslid pleit weer voor gratis openbaar vervoer Magnifiek recital van Misha Dichter Rotterdam verontrust over EEG liandelsboycot B. en W. willen Zalmhaven dempen voor het verkeer NIEUWE INGANG DIJKZIGT Blauw Wit in slotfase geklopt „Eerst beslissing over Hoogovens nemen alvorens te zoeken naar alternatieven" Brief aan dagboek Nog geen commentaar van vakbonden over verplicht „sociaal statuut" in bedrijven igina 4 - woensdag 2 december 1970 (ADVERTENTIE) U zoü deze tas kunnen kopen omdat er zo'n massa ingaat..,, maer het lijkt ons waarschijn lijker dat U 'm uitkiest vanwege 't originele mode!. Want z'o'n buidaltas is nu eens iets heel anders..... Kies uit een firoot'aanta! leuke kleuren/Uw nieuws kreukellak stadstas kóst nog géén dertien gulden! Woensdagavond oiri 6 uur be gint op da parterre de verkoop van deze bijzonder leuke bui* deltassen in kreukellak, "kleu- ren rood/wit, cognac, blauw, bruin en zwart Öck maandagmorgen open Géén tef. of schrift, best (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Is de gemeenteraad het goed indt gaat de RET met ingang an 4 januari een directe bus- Lenst onderhouden tussen Om- loord en het centrum van Rot- ïrdam. De dienst wordt voorlopig: alleen durende de spitsuren gereden en d. om de vier minuten. Er worden m bussen ingezet, vijf van de RET vanwege het chauffeurstekort, vijf n particuliere maatschappijen. De route van de Ommoord-dienst jrdt waarschijnlijk: PlanckpLaat, imerling Onnesveg, President Roos- eltweg, Marhallweg, Slresemann- aats, Marshaliweg, president Roos- eltweg, Prins Alexanderlaan. sofdweg, Bosdreef, Nieuwe Boezem- raat, Boezemstraat, Boezemsingel, nmanplein, Warande, Vondelweg, mdsesingel, Pompenburg, Hofplein, eena, Centraal Station vise versa. Op de bussen van de particuliere aatsehappijen rijden geen eonduc- urs mee. Dit betekent dat op deze Lssen. geen enkele ritkaarten ver ia gbaar zijn, de chauffeur beperkt :h tot het knippen van meerritten- i ar ten en abonnementen. De RET verwacht niet dat deze be- )rking veel moeilijkheden zal ople- ren omdat de meeste Ommoorders meerittenkaarlen en abonnementen llen reizen. Op de RET-foussen wor- n uiteraard wel enkele rittenkaar- 1 verkocht. (Van onze sportredactie) iTTËRDAM, woensdag FeU- enoords techuisclie leiders zijn nog altijd niet helemaal overtuigd van de kwaliteiten van Hans rosthumus, de 23-jarige spltsspeler van Wage- ningen. Posthumus, door zijn ver eniging op de transferUjst geplaatst, beeft gisteren in het stadion een proeftraining afgelegd, maar die heeft Feijeaoord weinig wijzer ge maakt. mager Guus Brox: „Een proeftrai ning kun je het in feite niet eens noemen. Posthumus is even de wei in geweest. Omdat hij een half jaar niet gespeeld heeft had hij weinig conditie, zodat aan die test weinig conclusies te verbinden zijn". >e groot de kans is dat Hans Pos thumus de gelederen van Feijen- oord in december zal komen ver kerken kou öi wilde manager Brox niet zeggen, „Het kan vriezen of dooien", reageerde hij geheimzinnig, ,Be beslissing zal wel een dezer da gen genomen moeten worden. We tunnen hem niet aan het lijntje ïouden." (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag „Nederland heeft aan Rotterdam een goedkope haven. Nergens in het buitenland bestaat een situa tie, zoals bij ons. dat het rijk maar een gering deel van de investe ringen betaalt. Maar van nu af aan zullen geen investeringen meer worden gedaan die niet rendabel zijn." Dit verklaarde wethouder drs. H. J, Yiersen (haven en economische ontwikkeling) tijdens een openbare commissievergadering. Tijdens de debatten over zijn beleidsnota inzake de haven, die vrij algemeen gunstig werd ont vangen door de commissieleden, verklaarde de heer Viersen dat dit uitgangspunt o.a. geldt ten aanzien van de Rijnpoorthaven. „Wij hebben de regering meege deeld dat wij deze haven niet zul len aanleggen als er geen bijdra ge van het ryk in de kosten komt. Öe nationale baten van Rijnpoort 2ijn volgens een Rijnmond-analy se 450 miljoen, waarvan ca, 40 procent terugkomt bij de over heid, Ik heb de indruk dat minis ter Schut positief staat tegenover onze redenering." De rentabiliteitsgrens geldt ook bij een eventuele verdieping van de geul. Bestudeerd wordt de haven toeganke lijk te maken, voor schepen van 72 voet. De commissie ging eveneens ak koord met het standpunt van wethou der Viersen dat Maasvlakte 2 niet wordt aangelegd in door de regering gewenste westelijke richting omdat de kosten te hoog 21 jn. Over Maasvlakte 1 wil de PvdA een andere bestem mingsplan zien dat minder „op Hoog ovens is toegesneden". Het ontworpen bestemmingsplan is echter volgens de heer Viersen niet meer dan een „ge dachte" van de dienst Stadsontwikke ling. De wethouder oordeelde de kans dat er een grote scheepswerf op de Maasvlakte komt geringer als er een fusie tussen Verolme en Rijn/Schelde tot stand komt. Directeur ir. T. Pos thuma van het Gemeentelijk Haven bedrijf die het belang van een tanker- cleaning op de Maasvlakte onder schreef, zei de scheepswerf „iets voor Maasvlakte 2" te achten. Grondpoïitiek In een nota aan de havencommissie zal de wethouder de grondpolitiek aan de orde stellen. De heer F, van Heezik kondigde aan dat de PvdA-fraetie een studie van het uitgiftebeleid gaat ma ken. Wethouder Viersen die erkende dat Rotterdam „kritisch moet zijn met zijn grondprijzen" (de inkomsten van het havenbedrijf bestaan voor 3/10 uit de grondprijzen en voor de rest uit zeehavengelden) ging niet in op de gedetailleerde vragen van de heer Van Heezik over de verschillen in huurprij zen voor in gebruik genomen en nog braak liggend terrein. Ir. Posthuma zei een „stijgende weerstand" tegen de verhoging van de huurprijzen (laatstelijk met 16 procent) te hebben geconstateerd. Milieuverontreiniging Een ander uitgangspunt van zijn beleid, bestrijding van dc milieuver ontreiniging, dat in de commissie gunstig werd ontvangen, lichtte de heer Viersen als volgt toe: „In de praktijk willen we normen vaststellen voor de verontreiniging op grondni veau, die we moeten terugrekenen naar normen voor uitworp. Daarvoor is het nodig de bedrijven met metin gen te omringen. Alleen zo is het mo gelijk een duidelijk eisenpakket op het gebied van het milieu aan de be drijven, oude zowel als nieuwe, te overhandigen". De commissie toonde zich ingeno men met het streven van de wethou der de haven- en industriële ontwik keling te integreren in een alomvat tend economisch beleid. Vergroting van de werkgelegenheid voor hoofd arbeid is een van de doeleinden die de heer Viersen wil nastreven. In ver band hiermee werd uitvoerig stilge staan bij de plannen voor een Wereld handelscentrum, dat volgens de heer Viersen „als injectie voor de tertaire sector dringend noodzakelijk is". Pas na oen onderzoek over behoeften cn wensen van het bedrijfsleven inzake het WHC, dat nu gaande is, kan een beslissing over het centrum worden genomen, aldus de heer Viersen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag De Rotterdamse Kamer van Koophandel zal de „betrokken overheden" laten weten ernstig bezorgd te zijn over de economische boycot van EEG-klanden, die Amerika in het vooruitzicht heeft gesteld. De Amerikaanse Senaat zal een voorstel behandelen de invoer uit deze landen te beperken. Voorzitter mr W. H. Fockema An- dreae zei gistermiddag in een verga dering van de kamer dat de2e maatre gelen hem doet denken aan de ont wikkeling in de (crisis-) jaren dertig tuen de moeste landen de oplossing van hun economische problemen, eveneens zochten in bet beperken van import. De heer Fockema Andreae noemde de ontwikkeling in Amerika veront rustend voor Rotterdam als interna tional centrum van handel en vervoer. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. In een brief aan de gemeenteraad pleit oud-gemeenteraadslid de heer G. Spruijt (PvdA) van de Pasteursingel opnieuw, evenals hij in zijn raadsperiode verschei dene keren heeft gedaan, voor gratis openbaar vervoer. In een eerder stadium heeft öe heer Spruijt herhaaldelijk betoogd dat ver hogen van tarieven van openbaar ver voer vergroting van fle bestaande ver keersproblemen betekent, Aanleiding voor de brief van de beer Spruijt ls de door het college van b en w aan de gemeenteraad voorge stelde tariefsverhoging van 25 tot 50 procent. Het oud-raadslid adviseert de huidige raadsleden het voorstel niet te aanvaarden. Bén van de motieven van de heer Spruijt Is, dat tariefsverhoging welis waar leidt tot hogere inkomsten in dit geval tien miljoen gulden per jaar maar dat deze prijsverhoging ook een reizigersverlies tot gevolg heeft. Bovendien wijst hij er op dat „kos tendekkend tarief uitgesloten is" en dat „te allen tijde een groot exploita tietekort op de RET zal moeten wor den gedekt uit de alg&mene midde len". Volgens de heer Spruijt kaïn „dan evengoed de 'gehele exploitatie ten laste van de algemene middelen kunnen worden genomen". (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Na mens de kleinst mogelijke meerder heid in het college van B en W zal de raad binnenkort een voorstel te be handelen krjjgen om de Zalmhaven te dempen ten behoeve van het verkeer (parkeergelegenheid). Bij het ge meentelijk havenbedrijf wordt op het ogenblik gestudeerd om de oude ha vens zoveel mogelijk aan te passen aan de nieuwe ontwikkelingen in scheepvaart en vervoer. mii (Van onze kcrfbalmedewerker) ROTTERDAM, woensdag. Het Zuiden is de microkorfbalcompe- titie gisteravond met een verrassende zege van start gegaan. De Rot terdammers, die voortdurend tegen een achterstand hebben aangeke ken, versloegen het sterke Blauw Wit met 10-9. iryverband met de voortgang van de bouw aan het complex Medische Facul teit/academisch ziekenhuis Dijkzigt zal het binnenplein met de hoofd ingang van het ziekenhuis worden afgesloten. 1 december gaat deze wijziging in en wordt de tijdelijke hoofdgang de ingang aan de noordzijde van het gebouw {zie foto]. De toegangen tot de poliklinieken, EHBO en opname blijven ongewijzigd. De afdeling revalidatie is te bereiken via de ingang aan de Westzeedijk. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Een deel van de redactie van de chris telijke Kwartet-bladen (De Rotterdammer, Nieuwe Haagse Courant, Dordts Dagblad en Nieuwe Leidse Courant) wil in staking gaan. De redacteuren vrezen, dat het ochtendblad Trouw, waarmee de Kwartctbladcn zullen fusioneren, een dominerende invloed zal hebben op de inhoud van de nieuwe krant. Concrete aanwijzing voor deze vrees is het voorstel van het dagelijks be stuur van de NV Christelijke Dagblad Pers uitgeefster van Kwartet bladen en Trouw aan het algemeen bestuur om tot hoofdredacteur van de nieuwe krant te benoemen de heer J. v.d. Berg, thans adjunct-hoofdredac teur van Trouw. De Kwartet-bladen zouden, volgens dit voorstel, de ad junct-hoofdredacteur leveren in de persoon van H, P. Ester. De Kwartet-redactie stelt als alter natief een hoofdredactie van twee man. Er wordt geen bezwaar gemaakt tegen de persoon van de heer Van de Berg. Maandag aanstaande vergadert het algemeen bestuur van de NV Christe lijke Dagbladpers. Aangenomen wordt dat dan nog geen beslissing wordt genomen over de benoeming van de hoofdredactie. Deze week zullen di rectie, hoofdredactie en redactiecom missie van de Kwartet-bladen zich bei aden over de vrees en wensen be treffende de fusie met Trouw. Zeven minuten voor het einde keek Het Zuiden nog tegen een 79 achter stand aan. Toen viel bij de Amster dammers Jan van Parcen uit en dat inspireerde de luindorpers om er nog een slotolfensief uit te persen. Maar ten Goettsch scoorde 89, in de 28e minuut zorgde de even eerder voor Marja Dubel ingevallen Cisks de Wit uit een straf worp voor 99 en in de voorlaatste minuut werd Rob Loef het middelpunt van Rotterdamse vreugde door de winnende treffer in te schie ten. In de eerste helft waren de combi naties en het schieten bij de zebra's beter verzorgd en dat leidde er toe dat Blauw Wit door Cor van Dijk, Jan van Preen (2x) en drie strafworpen van Peter ten Wolde naar een £—3 voorsprong kon uitlopen, voor Het Zuiden scoorden Marja Dubel (twee strafworpen) en Rob Loef. Bij de rust hadden de Rotterdammers dank zij trefters van Goettsch en Kerkum de achterstand tot 50 teruggebracht. Nadat Henk Kerkum zijn ploeg in de derde minuut van de tweede helft op gelijke hoogte Ihad gebracht (G6) liepen de Amsterdammers opnieuw weg door Van. Pereen, Van Dijk en Ten Wolde werd het 6—9, Het zag er voor Het Zuiden bepaald somber uit. Maar toan Jan van Pereen uitviel kre gen de tuindorpers nieuwe moed en in de slotfase zagen zij zowaar kans als nog op de volle winst beslag te leggen. (10—8). Ook Trekvogels boekte een zege, al was srjen in het groenwitte kamp niet bijster tevreden met het vertoonde spel. De vogels begonnen overdonde rend en het bezoekende Kinderdijk keek al na zeven minuten tegen een 0-2 achterstand door twee treffers van Anp Hoek. De gasten kwamen echter gcod terug. Dank zij Vonk werd het gelijk. Vlak voor de rust zorgde A>ns Hoek voor 32, maar daarna kwam Kinderdijk door Tuitel en mej. Muilwijk mot 34 voor. Aad Schoenmaker zorgde voor 44, en Tui tel voor 45. It\ de 24 e minuut herstelde Trekvogels zich. Door Ans Hoek werd het 5—5 en in de 25e mi nuut bezorgde Aad Schoemaker zijn ploeg de volle winst: 65. ROTTERDAM, woensdag „Wij zullen niet gaan zoeken naar alterna tieven voor Hoogovens op de Maas vlakte zolang geen beslissing Over Hoogovens is genomen." Dit zei wet houder drs. H. J. Viersen (haven en economische ontwikkeling) gisteren tijdens een vergadering van de raads commissie voor de haven. Volgens de heer Viensen hebben Hoogovens een nieuw plan voor hun bedrijf op de Maasvlakte in studie, dat voldoet aan de milieuhygiënische eisen. „Maar ik heb met de indruk dat Hoogovens al we tan of dit plan ook voldoende rentabiliteit voor het be drijf verzekert", «aldus de wethouder. Alternatieven voor Hoogovens op de Maasvlakte rijn. niet eenvoudig, aldus de heer Viersen, Ir F, Posthuma van hel Havenbedrijf noemde ais een „heel goed mogelijke" andere oplossing de overslag van olie. Ti/U zoeken ?iu dc Tiienscii sfeiiinp voor de Jaminfabriek. drumband zoekt'er een onder- T~\Hspaarbank heeft rich in vrijdags tot 17.00 uur en van yy die wat willen gaan dom Welnu, al* «ile verenigingen komen, het Rotterdams Opera- Ommoord gevestigd. Er 18.30 tot 20.00 uur. len; er is een meneer die voor de deur van de fabriek de Tul- penrally wil ia ten starten; drie beatbands repeteren er al, eeit adres mevrouw H. de Haas- bestond ai een paar jaar een Biesta, Lijsterbeslaan 8, Rot- lijdelijk kantoor aan de terdam. Men kan ook bellen: Nieuwe Ominoordseweg. Het tel. 117144. nieuwe kantoor is gevestigd in het winkelcentrum. Er zijn zes loketten. Openingstijden: da- Spaarbank gelijks van 9.00 tof 12.00 mr en oan. 13.00 tot 17.30 JOIIAN CRUIJFF heeft een bij Tcrmculcn maar een reis- ilochter gekregen, die de wieg gekocht. V begrijpt dat paan doen Welnu, als alle verenigingen komen, het Rotterdams Opera in Jamin. De oude fabriek van en particulieren met plannen koor teil er gaan repeteren. Jamin aan de Veemarkt in hun zin krijgen is de Jamlnfa- Verder zijn er de nodige hore- Ooostoyjc staat leeg, V mag briek te klein. Er zijn «iet cabedrijven die zich in de oude hem hebben als u zegt wat u minder dan dertig projecten fabriek tuillen vestigen, ermee van plan bent. Er komt voorgesteld en er is een even Alle voorgestelde projecten een Trefcentrum in Jamin. M groot aantal aanvragers om worden op het ogenblik door principe is daar alles mogelijk, informatie. de mensen van Stichting Tref- federeen kan binnenlopen in centrum bekeken. Het stich- het Trefcentrum wanneer hij Een greep uit de voorstellen tingsbestuur en een werkgroep wil en waarmee hij toil. Wij en plannen: een potterie, een gaan de mogelijkheden na. zoeken nu de mensen die tvat musical-werkgroep, een een- Men bekijkt ook of bepaalde naam Chantal kreeg. Hij zei in ze erg gedupeerd zijn. Ze zijn willen paan doen in Ja- trum voor beroepskeuze, een activiteiten gecombineerd kun- de krant, dat zijn vrouw en nog jong, dus kunnen ze niet min. judoclub (die is in Jamin ouc- nen worden. Plartnenma- hij die naam zelf hadden ver- zo maar weer zo'n dure kin- Met een goed en ftealböar plan rtgens al bezig), een autoboe- kers worden in samenspraak 2onnen. Nu Is het zo leuk, dot derwagen kopen, leunt u in het voorjaar aan de tiek, een (particuliere) om- bijeengebracht. Er wordt ook mijn kleindochter ook Chantal Wilt u nu zo goed zijn in uw stóp. Di januari gaat Jamin budsman, cèn crèche, een al gewerkt aan een begroting, heet. Mün zoon en schoon- Dagboek, een stukje te zetten open, hopen wij, «iet een sportschool, een fotostudio, Voorlopig heeft men de be- dochter hebben die naam uit en vragen of ze zo goed willen feest. Inmiddels kunt u, om een ontspanningscentrum, een schikking over alleen de bene- een boek. zijn de kinderwagen terug te 12.00 uur, iedere zaterdag ruimte voor leer bewerking, deuuerdieotng die 1600 vier- Dit brief je had ik u geschrc- bezorgen of deze ergens in de terecht in Jamin met een creatief centrum. Dit laat- kante meter beslaat. Over enl- ven, maar du komt het ergste, omgeving van de Walraven- uiu plan uoor een, crèche, een ste i& een initiatief van twee ge tijd komt ook de eerste «er- Zaterdagmiddag gingen mün straat neer te zetten. Ik heb luerkplöots, ee?i atelier, een dames van de Vrije Academie dieping beschikbaar. zoon en schoondochter even nog nooit aan u of Het Parool studio, een winkel, een repefi» in Den Haag, een st-udenteaso- Streven is ols in januari het naar V D. Ze zetten daar geschreven en we hebben het tiemimte, een restaurant, een clëtelt, een ruilwinkel, een centrum van start gaat, dag en hun kinderwagen neer en deze Rotterdams Parool al sinds cu/é, een ruilbeurs of een.hobbycentrum, ppu mieM open ts zijn. Ir, dit «sr- wsrd 3è rijh mSiwvmcn 1245. Hopcr.dc dat u «en hoék- uit is een gedeelte van een sociëteit, een ruimte voor to- band wordt ook al gedacht aan tien minuten in de zaak ge- .ie vrij wilt maken In uw ru- tek3fc uit een advertentie, die jeltennis, een politiek café, goedkope cel- en slaapgele- wcest. Daar stonden ze met briek, verblijf ik hoogachtend, de Stichting Trefcentrum een een radio- en televisiestudio, genheid. paar weken geleden in een DU is nog niet alles. Een uoct- Voor wie nog plannen heeft: aantal kranten had geplaatst, balclub uit Crooswijk wil in men kan schrijven naar de Hoe staat het met de belang- de Jaminfabriek gaan voetbal- Stichting Trefcentrum, per Chantal op de arm. Begrijpt u nu hoe iemand het in zijn her sens krijgt om een kinderwa gen te stelen. Toen hebben ze (ADVERTENTIE) 1-S5t V. U" ^.sinterklaas J komt.00K. voor O Dit is precies wat U voor de komends feestdagen zoekt een charment sleehakrruriltje dat niet alleen heerlijk zit, maar ook bijzonder leuk staat Elegants sleehak pantoffel van sterke kunststof op textielbasis met ademend voetbed on een 'leuke donspompoen. Een leuk Idee voor Sinterklaas, deze sleeRakmuiltjes In een fraaie kleur rose.,... nu per paar voor nog géén vijf gulden. Woensdagavond om 6 uur be gint op onze schoenenmarkt, entresol, de verkoop van deze mooio sleehakmuiltjas van kunststof op textiel basis met ademend voetbed, in de kleur rose en de maten 36 t/m 40, per paar voor Ook maandagmorgen open Gtftf/j tet. of schrift best. L, van Zevenbergen, Vcenoond 400, IJsselmoude. 1VTOG slechts enkele dagen nadat de jonge meesterpianist Misha Dich ter zijn formidabele teeliniok cn onuitputtelijke interpretatieve gaven, had getoond tijdens -een optreden met het R, Ph. O. was hij opnieuw in de grote Doclonzaal, nu om als één der coryfeeën van de meesters ene con re cital te geven, dat dc vele aanwezigen zal bijblijven als een uniek gebeuren. Misha Dichter behoort tot de zeldzame herscheppende kunstenaars die, naast een natuurtalent voor het instrument, dat zij bespelen, een onbegrensd inle vingsvermogen bezitten voor alle stijl richtingen vaji de literatuur. Zijn ver tolking van een Haydnsonate (in C) kon daardoor van een spirituele licht heid zijn, met tal van saillante details, zoals daar waren de spitse staccati on de ranke tekening van de melodische lijnen, terwijl daartegenover Schu- manns sonate In fis in haar heftige bewogenheid en innige lyriek met een onvoorstelbaar rijk en warm toucher werd gerealiseerd, magnifiek in do demonstratie van oen volstrekt be heerste gewichtstechniek. Misha Dichter speelde als derde werk Moussorgski's Schilderijen van een tentoonstelling, uitdaging voor alle grote pianisten, vaak ook knap vertolkt, doch zelden 7.0 plastisch en oneindig gedifferentieerd als. deze 25- jarige het stuk voordroeg. De ovaties, die dese fascinerende interpretatie te weeg bracht, noopten Misha Dichter tot het geven van «niet minder dan drie toegiften: hel cls-moll Intermezzo van Brahms op. 117 sno, 3 (als een ge dicht uit de vleugel opklinkend), eén van Llszts Hongaarse rapsodieën (een wonder van klarakrof/inement en ve derlicht vingerspel) en een dromerig kleinood van Mendelssohn (Lied ohne Worte In A opus 102 no. 5). ELLY SALOMS (Van een onzer verslaiggevers) ROTTERDAM, woensdag. - „In ja nuari heeft de gemeente aan de vak bonden om commentaar gevraagd op een plan de bedrijven binnen de ge meente tot een agn. sociaal statuut te verplichten. De vakbonden hebben, ons nog niet «geantwoord. Blijkbaar hebban ze het er nogal moeilijk mee." Dat zei wethouder H. J, Viersen (ha- v«: economische omwikkeling) gisteravond in een raadscommissie voor de haven in antwoord op vragen van de zijde van de PvdA naar de kans op verwezenlijking van zo'n sta tuut. Wethouder Viersen zegde toe hierover het oordeel te vragen van een adviesraad voor de haven, die hij wil oprichten,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 1