Bevolking protesteert tegen opslag van duizenden liters olie gUggsggll 'W- BAAN EN GROFBAAN 1090 Druk programma voor bezoek mr. Klaasesz Jr- Na brief van B, en W. aan bewoners De Bevolking van Schiedam Grossierderij Van Bokhoven overgenomen Woorden van dank op recepties Gemeente werken Vragen over HRP-pnblikatie Stichting NRT SCHIEDAM ■SI Geringe bijdrage uit Schiedam voor nood in Pakistan Veertig jaar bij Gulf OÜ 1 Zestig jaar getrouwd JAAP JOPPE TREEDT UIT BESTUUR SECTIE TONEEL RKS Mishandeld in dancing Voetgangers aangereden HUISVESTING STUDENTEN IN TE SANEREN WONINGEN? SCHIEDAM KOERIERSTERS Bijeenkomst over bewaren historie woensdag 2 december 1970 - pagina 5 xl Mevrouw A. Metaat-De Boogert telt de handtekeningen, die zïj heeft weten te verzamelen onder haar buren; het zijn er al 52. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. I" liet kader van de nationale hulpactie voor Oosi-Pakislan zijn in Schiedam inza melingen gehouden. In een bus op het stadhuis hebben slechts enkele tientallen mensen het luttele bedrag van ƒ331.40 gedepo neerd, Leerlingen van de scholenge meenschap Spierirtgshoek deden ook en bijdrage in de bus. Zodoende word het totaalbedrag toch nog ge bracht op ruim 1.082 gulden. Dc vior kerken van de Nederlands Hervormde Gemeente te Schiedam ■hebben ook een collecte gehouden. Het resultaat hiervan is een opbrengst van 2.348,11. Beide bedragen zijn inmiddels over gemaakt op het rampen-gironummer wan -het Nederlandse be Roode Kruis. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Voor het werkbezoek dat de Commissa ris der Koningin, in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz volgende week maandag aan Schiedam zal brengen, is een uitgebreid programma op gesteld. De heer Klaasesz komt 's morgens om 9.30 in Schiedam, aan, waarna onmiddellijk een openbare vergadering van de gemeenteraad zal plaatsvinden. De raadsleden zullén eerst diverse onderwerpen be spreken, waarna mr. Klaasesz de gestelde vragen zal beantwoorden. Zijn echtgenote brengt omstreeks dezelfde 'tijd eon bezoek aan het gla- zeniersbedrijf Hendrickx aan de Oude Sluis, waar aan dc hand van werkte kening uitlog zal worden gegeven over de onderhanden zijnde projektcn. Te vens zullen er enkele dia's worden, vertoond. Hierna begint om ca. 11.00 uur eeoi rondrit door Graenoord, waaraan bur gemeester H. Roelfsema en zijn echt genote eveneens zullen deelnemen. Tijdens dc tocht door het stadsdeel zal een bezoek gebracht worden aan wee woningen. Daarna begeeft hot gezel schap zich om 11.30 uur naar de Nod, Hervormde Kerk aan het -Noordcinde in Kclhei, waar de heer J. de Raat een toelichting zal geven over de his torie van het kerkgebouw. De lunch wordt gebruikt in restaurant Euro poort. Op het middagprogramma «taal een bezoek aan de Werf Gusto, waar men na een inleiding van mr K. Toxopeus een rondwandeling over het bedrijf gemaakt worden. Daarna wordt het bedrijf van Schiekartün N.V. aan de Burgemeester Hornierlago Gretelaan bezocht, waar eveneens een rondwan deling gemaakt zal worden. Het laatste onderdeel van het pro gramma is eon bezoek aan de moute rij/branderij Dc Koning N.V. Mr. Klaasesz heeft het bedrijf reeds eerder bezocht op 9 juni 1959, dat toen ge vestigd was aan do St. Arana Zuster straat. Door dit herhaalde bezoek kan een goede indruk verkregen worden van de snelle ontwikkelingen die het 'bedrijf heeft doorgemaakt. Omstreeks 17.00 is dan het bozoelt van de Com missaris aan Schiedam afgelopen. De naam, die u onihouden moet, juist nu u op zock bent naar een apart sinter- klaasgeschënk n, „van 30 november t.m. 4 december tot 21.00 cuf geopend." ROTTERDAM, dinsdag. Mej. J. B. Kip is vanmiddag in het kantoor van Gulf Oil, Boompjes 55, onder scheiden voor haar verdiensten tijdens de veertig jaar dat zij in dienst was bij Gulf Oil (Nederland) N.V. Zij kreeg de medaille,- verbonden aan dc orde van Oranje Nassau in zil ver, opgespeld voor haar 40-jarig dienstverband. SCHIEDAM. Geboren: Pabl&n t-y. A. A van Büuren en A. M. DfckhoK .Carlos z.v. J. Jagt en W. M. Janssens. Sandra Rf. J d.v. A J. Hm geveld en L. T. M. Kerk- la'an. Yvonne d.v. J, H. van Leeuwarden en E, Blommenci.n.tl. Paulus G. M. z.V. "P- G. Rt. Mennen cn M. H- Mulder. lloberfciis H. U. z v P. C. Mennen en M. H. Mulder, Caroli na M A. d.v. J. D, Smit en 2. M. Swaaö, Marcó z.v. G. J. Beotanan en G C Schutte, Monlcjuc d.v, A. H. Blanken en J. Holle- man, -Leotifcine A. d.v. C. G- Zleksnan en V. D. Hoedjes, RonaW z.v. C. B. J, van der Boor en P. A, G. Cocheret do kv Mortnière Ltucas J. z.v J. H. Sales en_WVerkoren, Eric z.v. N. van Klinken en C. J. Ruts, Pe tra E. d.v. J- de Pater en E. Swets. Maria R d.v. F. Beato Rodriguez en M. M. B. Lo pez Ona, Pieter z-v- P. Vijfwinkel en Dijkman. Overleden: W, van Dogehem 65 Jr. J. C, Smit. echtg. Breodorvejd <H Jr, C. Stravcr, cehtB. Jakobsen 83 jr. A. J. J, de Vette, 7-1 jr wed. B. van Riutten, P, T. van Rasteren 80 jr. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. En kele tientallen bewoners van dc Roftcrdamsedjjk worden al eni ge dagen beziggehouden met een handtekeningenactie, die op touw is gezet door een van de betrok ken be woncis naar -aanleiding van een brief van het gemeente bestuur van Schiedam, Deze brief, die gestuurd is naar de bewoners van de panden 397 t/m 447, heeft betrekking op de aanvraag van „een vergunning als bedoeld in artikel Ga der Hin derwet voor de autoherstel- plaats, autogarage en timmer werkplaats ten behoeve van de gemeentelijke Yervoers-, Reini- gings-, Ontsmcttings- en Markt- dienst op het complex aan de Buïtcnhavenweg 154158", zoals de brief het zelf vermeld. De betreffende vergunning wordt bij de Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland aange vraagd voor 25 elektromotoren van in totaal 53,755 pk, 2 elektri sche lasapparatenj 2 cenirifugaal- pompen en het opslaan van 10.000 liter gasolie, 15.000 liter benzine en 5000-liter gasolie in onder grondse tanks. En vooral dit laatste was aanleiding voor dc heer A. Mc taai ®n zijn vrouw, die op nog geen vijftig meter afstand van het Y.R.O.IVl.-complex wonen, om een bezwaarschrift bij het gemeente bestuur in te dienen, vanwege* het brand- en explosiegevaar on de on aangename reuk van dc gasolie en de benzine, afgezien nog van dc geluids- Jdnder van de elektromotoren. Om dit protest te ondersteunen ging mevrouw Metaal met het ontwerp van de 'brief, die near het gemeentebe stuur gestuurd zou worden, de directe buren langs om te vragen om hun ad hesie te betudgen en het bezwaar schrift mede te ondertekenen. De meeste bewoners, die eveneens con brief van het gemeentebestuur ontvangen hadden, waren hot van harte met dit procos eens en plaatsten grif hun bandtekening. Op het ogen blik zijn het er al 52. Overigens is het niet de eerste maal, dat de iheer Metaaj in opstand komt togen de aanwezigheid van de ge meentelijke reinigingsdienst en de overlast, die hij daan van- ondervond. Zijn vrouw vertelt hierover: „Wij wo nen nu al 38 jaar in dit huis. In die begintijd stonden hier nog "boerderijen en gebruikten, ze bij de reinigings dienst no-g paarden. En de mest van die paarden gooiden ze hier vlakbij achter een schuttinkje. Maar op de lucht van de mesthoop k%vamen allemaal vieze dikke vliegen af en daar hadden wij hier ook last. van. Mijn man heeft toen daartegen gepro testeerd en men reageerde door de mesthoop te verplaatsen. Eon paar jaar later werd een vuilverbranding Opgerdaht. Daar verbrandden ze ma trassen en dergelijke rommel en dat gaf een enorme stank. Al die vieze rook trok hier heen. Weer Mom mijn man in de pen en toon 'kw-aim er een hogere schoorsteen zodat de overlast verdween". Dat het deze maal ook zo gunstig zal verlopen voor hot echtpaar Metaal is echter de vraag, want bij de brief van het gemeentebestuur zit een zeer verraderlijk addertje onder het gras. Dit blijkt uit een publikatie van de •voorlichtingsambtenaar van de ge meente Schiedam, de heer D, A. Bu'schkons, waarin een. nadere uitleg van de brief wordt gegeven. In dit ar tikel staat dat er beslist geen sprake is van een nieuwe inrichting van de au- tohersteLplaats van de V.R.O.M.-dicnst of zelfs maar een uitbreiding van de bestaande apparatuur. De V.R.O.M. dienst moet namelijk een vergunning hebben voor de aanwezigheid van 25 elektromotoren, 2 lasapparaten, met bijbeboren en van drie ondergrondse tanks voor motorfora nJdstoffe nDe vergunning, diè op het ogenblik nog geldig is, loopt eühter af per 31 de- comber 1970, zodat een nieuwe ver gunning aangevraagd is bij Gedepu teerde Staten. Volgens een artikel van de Hinder wet is men dan verplicht om de omwonenden op de hoogte te stellen van Bet feit dat er een nieuwe ver gunning is aangevraagd. Dit is dan ook gebeurd in de brief van Burge meester en Wethouders. Aan de be staande situatie is en wordt dus ook niets veranderd. Of om het nog duide lijker te stellen de handtekeningenac tie van de heer Metaal is gericht tegen een toestand» die zich al jaren voor doet. Overigens kan dit bevoJkangsprotest nog wel van kracht blijven, ai moet het dan iets anders gepresenteerd worden. Het is namelijk zo dat de om wonenden het .volste reebt hebben om bezwaren te maken tegen het verlen gen van een reeds eerder verleende vergunning. Tenslotte tékent de gemeentevoor- lichtor overigens nog wel aan, dat er bij het gemeentebestuur reeds lang plannen bestaan om de V.R.O.M.- dienst, die veel te krap gehuisvest is op het complex -aan de Buitenhaven- weg, een ander en ruimer ondorkomen te bieden. Dit zou een einde maken aan de bezwaren van de bewoners van de Rotterdams edijk. Een krappe financiële positie staat echter een snelle realisering van de plannen in de weg. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. In ver gelijking met de maand september is liet Bevolkingsaantal van Schiedam per 31 oktober met 24 toegenomen tot 83.317 inwoners. Dit blijkt uit het sta tistisch overzicht van de 'burgerlijke stand. Het vestigingsoverschot was in ok tober iets minder negatief (—30) dan de voorgaande maand 51). Tegen over het aantal personen, dat zich in Schiedam vestigden van 309, staat een vertrek van 399 inwoners. Het ge boorte-overschot was 54 bij een aantal geboorten, dat precies gelijk was aan dat van de maand september: van 107 (55 jongens en 52 meisjes) en bij een aantal sterfgevallen van 53 (29 man nen en 24 vrouwen). 'Van dit aantal geboorten waren er 105 „wettig" en 2 „onwettig"; daarvan waren 39 eerst geborenen; 4 baby's werden dood ge boren. In de msand oktober werden er 65 ■huwelijken -gesloten, waarvan 28 tus sen Schiedammers onderling. Van deze 65 jonge echtparen konden 25 een eigen woning vinden; 8 moesten met een ander onderkomen genoegen nemen en 32 vertrokken naar buiten do stad. In oktober lieten 6 echtparen hun huwelijk ontbinden. pok vorige maand was de grootste migratie van en naar Rotterdam. Het aantal personen, dat zich vanuit Rot terdam in Schiedam kwam vestigen, bedroeg 123- Voor de. omgekeorde richting was dit getal 73. Uit hot bui tenland kwamen 54 personen zich in Schiedam vestigen-; over de lands grenzen vertrokken 31 personen. (ADVERTENTIE) Drt rs nu eens een plaid, waar mee U alle kanten op kunt....' U kunt het natuurlijk voor de gewone doeleinden gebruiken zoals in de auto, op de. cam ping, op de., bank in de huis- kamer, enz. Maar, en dat is helemaal nieuw, U kunt dit plaid, doof'de han dige ritssluiting in, het' middèn ook als poncho dragen..— Dit prachtige poncho/plaid, rondom met band afgezet, in een modern ruitdessin en bij-' zonder fraaie kleurcombina ties koopt -nu in handigs meeneemverpakking voor" nog géén twee tientjes. De heer en mevrouw G. Huijken-Van der Waal hebben gisteren het feit her dacht, dat zij 60 jaar geleden -in het huwelijk traden. Voordat hij als grond werker in dienst van de gemeente kv/am, heeft de heer Huijken een groot aantal jaren gevaren en in de haven gewerkt. Namens het gemeentebestuur is het bruidspaar een fruitmand gestuurd en heeft ook de echtgenote van burgemeester Roelfsema een bezoek gebracht. De heer en mevrouw Huijken- Van der Waal zijn resp. 80 en 83 jaar. Het echtpaar heeft vijf kinderen, twaalf kleinkinderen en acht achterkleinkinderen. poncho/plaid in handige meeneem verpakking Woensdagavond om 6. uur fc gint op de 1e efage de verkoop .van dit prachtige plaid, door de rits in 't midden ook ge schikt als poncho, rondom met band afgezet, "iri een moderne ruit en kieurkomblnaties, maat óng. 130'x 160 cm, In mee neemverpakking voor Ook maandagmorgen open. Géén tel. of'schrift best (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, woensdag De kunst criticus Jaap Joppe is uit de sectie to- meel en dans van de Rotterdamse Kunststichting getreden, de redenen voor zijn besluit heeft de heer Joppe in een uitvoerige brief aan de direc teur va.n de RKS uiteengezet. In deze brief zegt de heer Joppe on der meer dat de algemene discussie binnen de seotio steeds meer wordt vervangen, door een particuliere dis cussie tussen de directie van Nieuw Rotterdams Toneel, het hoofd van de Dienst Gemeentelijke Kunstgebouwen én de directeur van de RKS. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, dinsdag De jarige chauffeur G. G. uit 's-Graven- zande deed gisteren aangifte, dat hij zondag in de dancing van hotel Ame rica was mishandeld. Hij had diepe snij wonden, in het gezicht, die ,ver- moecleljk met .glas zijn toegebracht. In het ziekenhuis Zuidwal te 's-Gra- venhage zijn de wonden gehecht. binks ziet men de Baan en rechts de Grof baan, gescheiden door een rij oude pandjes, die door loopt tot het Herenpad. De meeste huizen, vooral die aan de Grof baan, zijn al verlaten-, en dichtgespijkerd. Het zijn de voor tekenen van de op handen zijnde afbraak in verband met de sa nering van dit oude en uitge diende stadsdeel, OCTAVE DECONINCK ROTTERDAMwoensdag (ANP), Het Rotterdamse be drijf D. "Ven N.V., dat vorige maand de levensmiddelengroot handel Rochus van Rumpt N.V. te Den Haag overnam, is nu een overeenkomst aangegaan met grossierderij H. van Bokhoven te Rotterdam. Onder deze overeen komst zal grossierderij H. van Bokhoven per 31 december 1970 haar activiteiten beëindigen en zal de goederenvoorraad door D. Ven N.V, worden overgenomen. De belangen van de klantenkring worden eveneens (toevertrouwd aan D. Ven N.V. Met deze transactie ver wacht dift bedrijf een omzetvermeer* derimg van acht a tien miljoen gulden per jaar te behalen. Een belangrijk deel van het perso neel treedt bij D. Ven N.V. in dienst. De overige medewerkers vinden een functie bij het bureau animozegels dat wordt geëxploiteerd door de huidige eigenaresse van grossierderij H. van Bokhoven, De marktsituatie in de laatste jaren, de kostenstijgingen en vooral ook het onoplosbare parkeerprobleem bij het bedrijfspand van grossierderij H. van Bokhoven zijn de voornaamste oorza ken van de sluiting van het bedrijf, zo deelde de directie van D. Ven dinsdag mee. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, dinsdag. - Op de Blaak is gisteren de 60-jarlge me. vrouw J. Sturm uit Vlissingen aaoge- reden door een personenauto toen zij hardlopend de rijbaan overstak. Met een gebroken sleutelbeen is zij naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. De 56-jarige mevrouw J. Tette- laar-Haarwijn uit de Mathenesser- straat is gisteren op de Mathenesser- weg bij het oversteken aangereden door een politieauto. Met een hoofd wond is de vrouw naar het Dijkzigt ziekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Bij de Dienst voor Gemeentewerken zijn vlak achter elkaar twee fees telijke bijeenkomsten gehouden in verband met het afscheid van twee beèmbtcn van deze dienst, de hoer ir. A. Boessenkool en de heer A. Abbink. De heer Boessenkool verliet de dienst voor Gemeentewerken als hoofdingenieur en chef van de afdeling Stadsontwikkeling, Hij is benoemd tot hoofdingenieur van ce Algemene Dienst in de gemeente Utrecht. Dankwoorden voor de ven trekkende chef kwa men van de wnd.-directeur van GW, ir. R. van Bogerijen, Het was eveneens de heer Van Bo gerijen, die de heer A. Abbuik en zijn echtgenote hartelijk toesprak. Dc heer Abbink was werkmeester op de bloemkwekerij V3n de Plantsoenen dienst en is per 1 december met pen sioen gegaan na ruim dertig jaar dienst bij dc gemeente Schiedam, Voor zijn afscheid werd hij gehuldigd op een bijeenkomst in de aula van hot kantoor van Gemcentewerkeju Verde« rc sprekers waren de heer \V. C. Hoogewci.i, chef van de Plantsoenen dienst cn de beer De Bruin, chef van de kwekerij. üij schclslcn de heer Abbink als ecu keiharde werker, die zelfs in de weekends bezig was. Ook als een be kwaam leermeester, die een groot aantal jongeren het vak heeft bijge bracht. Namens het personeel van de Plantsoenendienst werden een elek trisch seheorapparaal en een tafel aan steker aangeboden; voor mevrouw Abbink waren er bloemen. Namens de personeelsvereniging bood de heer L. M. van Damme een geschenk aan. De heer Abbink, die zijn harde leerschool heeft gehad op de grote ho ven en buitenplaatsen van de provin cie Drente, in tie moeilijke jaren der tig voor bij naar Schiedam kwam waar hij eerst bij een particulier hove nier v/Crkfcc om in maart 1940 in dienst van de gemeente te treden, verklaarde in rijn (dankwoord erg veel plezier ge had te hebben in zijn vverku Maar hij vertelde óók dat hij telkens „een brok móest wegslikken" wanneer hij, dooi de stad rijdend, moest constateren dat de met eigen handen opgekweekte bloemen en planten, met zoveel zorg overgebracht naar de bloembakken' en -perken, daar zo deerlijk mishandeld worden- Planten uitgerukt en over straat gesmeten, bloemen geplukt en vertrapt. „Als daar nu eens iets tegen gedaan kon worden," pleitte'de schei dende heer Abbink. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Het gemeenteraadslid Chris Ribbius (pvda) heeft naar aanleiding van de publikatie in Het Rotterdams Parool van het accountantsrap- port over het verslagjaar 1968 1969 van Nieuw Rotterdams To neel aart het college van b. 'en. w. gevraagd welke maatregelen na de rapportering 2djn genomen en tot welke veranderingen deze maatregelen hebben geleid. Ook vraagt de heer Ribbius of de publikatie in Het Rotterdams Parool betekent dat dit rapport voor publika tie is vrijgegeven. Foto, film en projectie PASFOTO'S KLAAR. TERWIJL U WACHT. Foto Van Vmiren. Hoogstr. 106, Sehiedara, tclef. 266720. Lat op *t Juists adres. 9180 Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt VASTE' BEZORGERS. Schiedam en omstr, Aanm. tel, 267279. 's a- - vonds na .18 uur. tel. 155960. Diversen Steeds verse BATTERIJEN en grote sortering •zaklantaarns, peehlampen voorradig. Wasr- dat-wtel-draait. Hoogstraat 57 —69, tel. 010^268436, Schiedam. ROTTERDAM, woensdag Wethou der J. Worst wil laten onderzoeken of het mogelijk is alleenstaande studen ten tijdelijk huisvesting te bieden In leegstaande woningen die wegens sa nering afgebroken moeten worden. Leerlingen van de scholengemeen schap „Galand" zullen de stof tot on derzoek moeten aandragen in de vorm. van een lijst woningen, die voor tijde lijke bewoning door studenten in aan merking zouden kunnen komen. De wethouder deed zijn belofte vanmorgen in de raadzaal waar hij dé leerlingen van „Galand" ontving in het kader van een oriënteringsdag van de gemeente. VLAARDINGEN, woensdag.De Historische vereniging Vla ar dingen houdt op dinsdag 15. december een openbare bijeenkomst In de Harmonie, waarop gediscussieerd zal worden over de wijze, waar op het historische ka- rakter van Vlaardingea bezwaard kan, blijven. Een tedm van deskundigen is uitgenodigd zitting fe nemen in een forum. i

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2