van Sparta NEPTUNUS VIA 0-2 EN 2-3 NAAR 4-3 ZEGE NO AD verkeek zich op Ruis ft WmʧM CW sneeft in modder STRAFSCHOP TEGEN MVV-DOELMAN ZETTE DE GEUSSELT OP STELTEN George Knobel: 'WE HEBBEN GETOOND DAT WE KUNNEN VOETBALLEN' Theo v. Londen opnieuw uitgeschakeld Debjuut Detroit in honkbalweek 9 wimS Europese titel middengewiclit weer voor Duran Ook wielersport in W est-Duitsland in moeilijkheden ZIAN-kwartet zwom snelle 4x 200 m Okker tiende Datum titelgevecht maandag 7 december 1970 - pagina 13 MVVS parta 3—3 (0—«1) door HANS REtSMANN MAASTRICHT, maandag Wat Frans Körver, de emotionele doelman van MVAr, gistermiddag vijf minuten voor het einde van de rumoerige strijd tegen Sparta bezielde zal wel altijd een raadsel blijven. Körver, die bij een van Sparta's laatste, verwoede storm lopen als winnaar te voorschijn was gekomen, beging de blunder van zijn leven door de hein hinderende Nol Heïjerman nabij de strafschopstip omver te schoppen, hetgeen scheidsrechter Lau van. Ravens niet kon tolereren. Terwijl MW'ers buiten hun zinnen van woede protesteerden legde de Schiedammer, vervanger van de vorige week gemolesteerde.Leo van der Kroft, terecht de bal op de witte stip. Onder boegeroep van de 8000 opgewonden supportérs en een regen van zitkussens schoof Jan Klijnjan. de bal via de binnenkant van de reehterpaal langs Körver en daarmee was de 31' voorsprong, die de Limburgers In de tweede helft' hadden opgebouwd, volledig in rook opgegaan (33). Vijf minuten later - slaagde de heer Van Ravens, bijgestaan' door spelers en. politie, er slechts met de allergroot ste moeite in zijn 'kleedkamer te be reiken. Lang, zeer lamg nadien is het in on om de Geuss el t onrustig geble ven. Temidden van alle rumoer zocht MVV-tralner George Knobel niet naar uitvluchten. „Het was erg dom van Körver om zo ie*ts te doen", vertelde hij. terwijl de betrokkene bleek en zwijgend afmarcheerde. „Het feil dat je bij het uittrappen wordt gehinderd, moet je als professional kunnen ver dragen." Ook Kol Heijerman vroeg zich even later vol verwondering af hoe de doelman van MW zich zo had kun nen laton verleiden. Heijerman, die Sparta drie minuten ecwler nieuwe moed had gegeven door een fout van Co Prins genadeloos af ite straffen (2—3), haaide met een grijns van vol doening op: ;,lk hoorde Prins naar Körver roepen: sehop 'm, schop 'm. Ik zei toen (tegen Körver: ja, schop me maar en hij schopte nog ook, Dat was natuurlijk "het stomste wat hij had kunnen doen. Gelukkig hadden we Van Ravens. Bij een ander had ik mc MAASTRICHT, maandag MVV is gistermiddag veel be ter en agressiever voor dag ge- komen dan. de laatste weken het geval is geweest en dat moet in de eerste plaats toege schreven worden aan. een wat andere aanpak van trainer George Knobel. Na de strijd tegen Sparta-vertelde dc Limburger: „Het ging er bij ons niet professioneel genoeg aan toe, MVV was te lief. -Het was duidelijk dat. dat zo niet door kon gaan. Daarom ben ik de jongens anders gaan benaderen. Je zou het een kwestie van schoonmaken van me zelf kunnen noemen." Dc .trainer'van MVV was met de pres tatie van zijn pupillen tevreden. Hij zei: „Toen we dertien minuten voor het einde met 3—1 voorkwamen dacht, is dat we cr waren. Het is jammer dat we die voorsprong nog vit handen hebben gegeven, maar een pluspunt is, dat we hebben Ia- ten zien dat .we heus wel een beetje kunnen voetballen." Zijn collega Georg Kessler beaamde dat enkele meters verderop volledig. heeft zeer goed gespeeld. Als ihet op deze weg blijft voortgaan hoeft het geen zorgen voor de toe komst te hebben," aldus Kessler, die nog vertelde dat hij Jan Klijnjan had aangewezen om de strafschop te nemen aangezien hij Nol Heijer man eerste man voor dergelijke opdrachten op dat moment niet voldoende geconcentreerd achtte. (Van onze sportredactie) DOETINCÏÏBM, maandag. -—Theo •van Londen, sterspeler van De Graaf schap en vorig jaar nog steunpilaar in het nationaal amateurelftal dat in It- Jië nummer 2 van Europa werd, wordt het laatste half jaar door pech acter- volgd. Nadat de jonge onderwijzer enkele maanden geleden werd geopereerd (meniscus) hervatte hij enige weken 'geleden de training, speelde hu een paar wedstrijden iii (het B-team en vierde hij zijn rentree in het eerste van De Graafschap. Deze week echter .raakte Van Londen opnieuw gebles seerd aan zijn knie. De zelfde waar- aan hij geopereerd werd. van Londen zal nu voorlopig niet meer opgesteld kunnen worden. De sensationele slotfase van MVV— Sparta in beeld. Rechts -.ligt Nol Heijerman pijnlijk getroffen op de grond, Aad Koudijzer roept om öe verzorger en de MW'ers, met in het midden doelman Körver, wjnden zich op over de beslissing van scheidsrechter Lau van Ravens. Hieronder schiet Jan Klijnjan de strafschop via de binnenkant van de paal UVS—Neptunus 3—4 (2—1) van onze correspondent LEIDEN, maandag. Neptunus heeft gisteren in de uitwedstrijd tegen UVS getoond dat het karakter bezit. In een sensationeel "duel slaagden de Rotterdammers er tweemaal in een achterstand eerst- ,van 2—0 en. toen yan 32 weg te werken. In de allerlaatste secon- den van de strijd' legden zij zelfs nog op de volle winst beslag. Bep Hoek scoorde de beslissende treffer: 3—4. (Van onze sportredactie) HAARLEM, maandag De honk- baiploeg van Venezuela zal niet debu teren In de zesdeHaarlemse honkbal- week. (26 juni—4 juli). Een uitnodi ging tot deelneming is nu gericht aan het Amerikaanse fabrieksteam Detroit 1TM, dat in. dezelfde afdeling speelt -■ als de drievoudige toercQooiwinnaar 1 Sullivans. nog afgevraagd of-ic de moed zou hebben een penalty te geven." Lau van Ravens, onverschrokken in dergelijke situaties, had de moed wel en daaraan had Sparta het te danken dat hot de eerste nederlaag in deze competitie kon afwenden. De Rotter dammers mochten daarvoor bun han den dichtknijpen, want de ploeg, die hot op revanche beluste MW (vorige week met 3—0 geklopt door Excel sior) b&strecd, was geeqi schaduw van de formatie, die de laatste maanden vriend en vijandversteld heeft doen staan. Ondanks een heel snel doelpunt van Jan van der Veen al na zestig se-^ conden joeg hij de bal na een fraaie acstie van Sief Walbeek prachtig langs Frons Körver was Sparta deze middag niet zichzelf. Dat gold vooral voor de middenvelders Walbeek, vd- Veen en Klijnjan, die hun geïnspi-j reerde tegenstanders veel ite veel ruimte toestonden, MW profiteerde I cr na rust dankbaar van. Om beurten 1 konden Hoenen, de voortreffelijke! Bonfrère en de „overal" aanwezige Co! Prins vrij naar Sparta's laatste linie! oprukken. Slimme, zuivere en geraffi neerde dieptepass es spleten, de Spar- taanse defensie uiteen en achtereen-1 volgens Brokamp, Den. Rooyen en weer Brokamp tilden MVV van 01 naar 31. Sparta leek, met nog dertien minu ten te spelen, een roemloos einde te gemoet te gaan, maar Heijerman en Klijnjan zagen alsnog kans de neder laag af te wenden en dat was voor manager-coach Georg Kessler .reden om op te merken: „Het elftal is op een grandioze manier teruggekomen en dat wijst op een grandioze mentaliteit. Ik ben blij met de 33, maar het is wel zo dat we de strijd in de eerste helft hadden moeten beslissen." Kesslers gedachten gingen terug naar de prachtige kansen, die Eijken- broek, v.d. Veen en Kowalik hadden gemist, maar hij' vergat daarbij ken nelijk dat MW zeker zo gevaarlijk was geweest. De mooiste kans kreeg de Maastrichtse ploeg in de 25e mi- nuut, toen linksachter Szefer door een slordigheid van Heijerman alleen op Doesburg kon afstormen. Ondanks een uitval van Doesburg naar zijn lichaam maakte Szcfer zich behendig vrij, maar met alleen Venneker in de doel- mond schoot de Pool naast, Sparta, opvallend onzuiver passend (Kristensen!), kreeg hét na de rust nog moeilijker. Knobel, die in de eer- ste periode met één „echte" spits, (Willi Brokamp) had geopereerd, ver ving Zenden door Mraz, Met de ster ke, recht over het veld staande wind nu in de rug trok MVV naar vo ren. Sparta kwam er niet aan te pas en na negen minuten viel de volko men verdiende gelijkmaker. De inlei ding was een prachtige solo van.de gemakkelijk passerende Jo Bonfrère. Tot groot ongenoegen van de aanwe zigen word hij na een overtreding van Jan v.d. Veen (aanvallend sterk) af gefloten, hoewel hij de bal in zijn be zit hield. Maar het boegeroep was voorbarig, want listig schoof Prins de - bal uit de vrije trap langs de Spar taanse muur naar de door Heijerman vrijgelaten Brokamp, die beheerst raak knalde. (1—1). MW was niet meer te stuiten en de onzekerheid bij Sparta werd nog gro ter. In de 29e minuut leidde een su bliem hakje van Bonfrère tot de twee de Maastrichtse treffer. Hoenen kreeg op links gelegenheid de bal voor te zetten en middenvelder Jan den Rooyen schootprachtig in. En drie minuten later 'taakte MW helemaal door het.dolle heen toen Brokamp een fraaie pass van Prins beheerst afrond de; 3—1. Georg Kessler, die later beschuldi gend de vinger zou wijzen naar zijn verdedigers. („Er vielen in het cen trum vele gaten, de flexibiliteit was er nu niet. Ik denk dat het te maken heeft met de opening van de slijterij van Eijkenbroek en Ter Horst") rea geerde onmiddellijk. Hij verving een verdediger (Ger ter Horst) door -een aanvaller (Arie van Staveren) en de Rotterdammers, van wie al eerder Koudijzer'in de plaats van Kowalik was gekomen, trokken in een laatste vertwijfelde poging ten aanval. Zowaar met succes. In de 37e mi nuut kwam Sparta op 2—3, toen Co Prins verzuimde de bal voor zijn doel man te laten lopen. De ex-Ajacied wilde de bal met zijn borst naar veili ger oorden loodsen, maar het rechter been van Nol Heijerman stak er een stokje voor. Drim.minuten daarna was de sensatie compleet, toen Klijnjan van elf meter raak vuurde. „Ravens-ha-ha-ha" klonk het sma lend uit de monden van de verbijster de MW-supporters en een regen van zitkussentjes daalde op de arbiter neer. Beschermd door Eijkenbroek, de schuldbewuste Körver en agenten zocht deze zijn kleedkamer op, maar de begeleiders konden toch niet voor komen dat één kussentje Lau van.Ra vens aan het hoofd trof. Hermes DVSNOAD 2—0 11—D) van onze sportredactie SCHIEDAM, tuanndag Scliakei Van Kooten iiit en Her- mes DVS is ontkracht. Met deze zinvolle formule trachtte de trai ner van NOAD, Alleman zijn team te vrijwaren voor de eer ste nederlaag in een uitwedstrijd. Het is de Tilburgcrs niet gelukt. Kees van Kooten mocht dan door een consequente dekking van Maas in toom worden ge-' houden, zijn rol als goalgetter werd met,veel verve overgeno men door de talentvolle Mede Ruis, die twee maal raak school. Joop Castemimller, de trainer van Hermes DVS, wilde na afloop best kwijt, dat hij niet helemaal gerust was geweest op de goede afloop: „Ik ben blij, dat we juist tegen NOAD hebben'bewezen doelpunten te kunnen, maken. NOAD is namelijk een moeilijk te bespelen tegenstander. En wat heb je eraan wanneer je punten behaalt tegen teams, die willen voet ballen om ze daarna weer te. verliezen aan een minder getalenteerde ploeg. Mijn jongens hébben getoond de juis te kracht te bezitten en dan moeten we maar voor lief nemen, dat het nietzo'n mooie wedstrijd is geweest. Kijk, thuis moet je aanvallen, maar omdat NOAD met Stovers en Theo Netten levensge vaarlijke schutters in stelling kan brengen mocht'ik vanmiddag de ver dediging' niet uit het oog verliezen". NOAD trok zich meteen na het begin terug voor de eigen veste en kwam .slechts sporadisch tot aan het Sehie- damse doel, waar doelman Ruts wei nig problemen, kende. De Scbiedamso verdedigers Van der Burg, Van Hie rop en Van Baarle konden zich dan ook naar hartelust uitleven op *t mid denveld en drongen, soms diep door in de Tiiburgse linies. Maar de opening naar de Tilburgse doelmond werd niet gevonden, omdat de Schïedamse agressors gretig in de fuik liepen, die NOAD-aanvoerder Paul Merkx en zijn mannen listig hadden uitgezet. Midden iin het Schïedamse over wicht kon NOAD in de 23e minuut gevaarlijk terugcounteren. Stovers be reikte zijn vooruitgeschoven post Theo Netten, die door het opdringen Doelman Schipperen van NOAD i heeft de bal nog juist voor de j toestormende Kees van Kooten kunnen wegstompen. van de Séhiedamse verdediging alle ruimte kreeg om doelman Ruts te bela gen. De snelle Van. Baarle kon Netten echter nog'juist de voet dwars zetten en met het slappe schot van Netten had Ruts daarna geen moeite meer. In de 33e minuut kreeg Hermes- DVS tenslotte toch loon naar werken. Uit een vrije trap kogelde Ruis de bal in de linkerbovenhoek van. het NOAD-doel, 1—0. De imuux was geslecht, snaar Her mes DVS vergat door te drukken en toen na de hervatting NOAD uit rijn schulp kropp kwam zelfs het Schie- damse doel onder zware-druk. NOAD kwam dicht bij de gelijkmaker, toen G. Netton z%n vrije trap op de krui sing zag belanden en de terugsprin gende bal via de -voet van Flaes be denkelijk gevaarlijk langs het SeSiie- damse doel caramboleerde. De Tilburgse trainer Alleman ver ving Van Boxtel door Van Ransov en Theo Netten, nadat hij door een wilde actie Ruts ihet zwtijgeu had opgelegd, dp or Zieltjes. Sporanon Ibste de waar schijnlijk aan de ribbon -. gekneusde Ruts af. Bij NOAD ontbrak toch de overtuiging on toen Van Nierop in dc 71e minuut vanuit de verdediging Van Duppon aan het werk zette, werd NOAD definitief overtroefd. Van Duppön's boogbal over dc TiLbungse defensie v.ond de voet van Ruis en te gen de vuurpijl van de Schiedamse rechtsbuiten was de uit positie ge brachte Schipperen niet bestand (2 0). ROME, maandag (ANP)De 34- jarige Italiaanse bokser Carlo Duran heeft in Rome de Europese titel in de middengevrichtklasse heroverd op de Deen Tom Bogs. Duran won het ge vecht op punten. Carlos Duran werd. 17 november 1967 voor de eerste maal in zijn loop baan Europees kampioen middenge- wicht; toen de scheidsrechter het ge vecht tegen de Spanjaard Folleöo in de twaalfde ronde beëindigde. Hij verdedigde zijn titel vier keer met succes, onder meer tegen dc Westduit ser Jupp Elze, die later door een over maat aan stimulerende middelen be zweek. Op 11 september 1969 moest de Italiaan in Kopenhagen zijn meer dere erkennen in de Tom Bogs, die op punten won. Bogs was favoriet in de hernieuw de ontmoeting om het Europees kam pioenschap middengewicht. De Deen heeft de laatste zes jaar slechts één keer verloren (van Emile Griffith) en jnen nam aan dat het leeftijdsverschil, Duran is 34 en Bogs 20 jaar oud, voor hem een beslissend voordeel zou bete kenen. Maar Duran gaf de hard slaande ti telhouder op technisch uitstékende wijze partij. Hij verkreeg een punten- voorsprong, die in -de slotfase van het gevecht, toen Bogs de beide wenk brauwen van de Italiaan openhaalde, niet meer was in te lopen. Bogs had voor de confrontatie ver klaard met boksen te zullen stoppen als hij verloor- Met een gage van 150.000 gulden, op zak heeft hij in elk geval de tijd deze beslissing goed te overwegen. HAMBURG, (ANP). Niet alleen in Nederland verkeert de beroepswielersport in eenimpasse. Ook in West-Duitsland is een uiterst precaire situatie, ontstaan. Het ziet er daar zelfs nog ongunstiger uit dan in Nederland, waar de omstandigheden door nieuwe initiatieven van Pélle- naars iets beter zijn geworden. In West-Duitsland bezitten slechts drie van de zesentwintig wielerprofs een contract voor het seizoen .1971. Die drie renners zijn: Tschan (Peu- geot-BF), Muddeman (Mars-FIan- dria) enWolfshohl (Eagor-Mercier). De moeilijkheden zijn ontstaan na dat Batavus-Alcïna, de fabrieksploeg waar het grootste gedeelte van de Westduitse beroepsrenners was onder gebracht; ermee moest stoppen. Voor deze wielrenners ziet de toekomst er bijzonder donker uit. Aanvankelijk leek. er voor ide Lei- denareai geen vuiltje aan. de lucht, want de .gevaarlijke tDésar bezorgde rijn ploeg met twee fraaie doelpunten een 20 voorsprong. Neptunus schrok er evenwel niet van terug. Na een bliksemsnelle uitval scoorde De Hoog 2—1 en na de rust zorgde dezelfde speler voor een gelijke stand: 2—2. In die perio'dek wam opnieuw duide lijk aan ihet licht dat Gijs Doolaard in de snelle spitsen Van Zessen en De Hoog belangrijke troeven heeft. Het Rotterdamse duo zorgde voor vele le vensgevaarlijke situaties voor het vij andelijke doel en de twee doelpunten van De Hoog waren bepaald geen „toevalstreffers". Na de gelijkmaker zag UVS echter toch weer kans een. voorspang te ne men. Het was opnieuw Désar, die doelman Ton van der Merwe het na kijken gaf (3—2). Ook dit' doelpunt konhet moreel der drietanders niet knakken. Ze bleven bekwaam opere ren vanuit een. gesloten defensie en proberen met lange passes hun snelle voor waarten aan het werk te zetten. De tactiek (had succes, want een van de verre passes bereikte „Zoef" Van Zessen, die vrij voor het Leidse doel geen fout maakte. Dat was 3—3 en het leek er op dat dit ook de eind stand zou worde®.'Maar met nog een minuut te spelen, bundelden de Neptu- nianen nog eenmaal alle krachten. Vanuit de verdediging werd de voor hoede aan het werk gezet, er volgdo een razendsnelle combinatie tussen Hennie den Ouden en Bob Hoek en voor de Leidse verdedigers er erg in hadden, deponeerde laatstgenoemde ■de bal Sn [het vijandelijke doel. Scheidsrechter Griek, liet daarna Wiet meer aftrappen. Dolgelukkig zochten Doolaard en rijm bemodderde spelers de douches op. Het bewijs was geleverd dat de sensationele triomf op RVC, veertien dagen geleden. geen uitschieter is geweest. Roodenhurg—CW 20 (1D) van onze correspondent LEIDEN, maandag. Doelman Van Haaren van CW mag het bijzonder slechte terrein van Itoodenburg- al3 excuus aanvoeren voor de twee tref fers die hij de thuisclub moest toe staan. Doelpunten die hij onder nor male terrein omstandigheden zeker zon hebben voorkomen. Het was een vrijwel onbespeelbaar terrein waarop scheidsrechter Van Veen de tweeëntwintig „slachtoffers" liet aantreden. Van goed voetbal was uiteraard geen sprake. CW was zeker niet de mindere van de Leidenaars, doch de voorhoede van de Rotterdam mers wist niet tot daden te komen. Ook Roodenburg bracht er weinig van terecht, maar door een toeval streffer van Keerle die, nadat Von Ha a ren door de gladheid van do bal en terrein een schot van Den Os niet onder controle 'had kunnen krijgen, de bal maar in het lege doel behoefde te schieten, kregen de Lei de naren een 1—0 voorsprong. In de tweede helft ging Rüotiem- burg, leunend op de wankele voor sprong, in de verdediging. CW mocht naar hartelust aanvallen maatr het miste de mooiste kansen. Zelfs de kwikzilverachtige Spencer bleef onder zijn normale vorm. r Kort voor tijd viel het tweede doel punt waarmee alle kansen voor de Rotterdammers op een gelijk spel in de modder verzonken. Den Os pro beerde het maar weer eens met een ver schot en ook nu weer zag Van Haaren tot zijn'ontzetting de bal on grijpbaar dóór de modderbrij in-rijn doel glijden: 20. DEN HAAG, maandag (ANP) Bij de zwemwedstrijden op de 200 mater vrije slag, die gisteren in Den Haag zijn gehouden, zijn enkele goede prestaties geleverd. De jongensploeg van ZIAN bleef op de 4x200 meter met 8 min. 57,0 sec,, slechts een frac tie van een seconde boven het natio nale- record.- Bij de meisjes werd (de 200 meter gewonnen door Cora Schouten, die met haar. 2.15.8 heel wat sneller, was dan de eerste van de „volwassen" zwemsters (Cora van der veer 2.20.8), Bij de heren'won Henk'Mulder voor Peter Prijdekker in 2.02.3 tegen 2.02,7. BOEKAREST, maandag (AP) Het Roemeense sportblad Sponttd heeft de Australiër John Newcombe uitgeroepen'tot de beste rtennisspeler Ier wereld en de tweede en derde plaats op de wereldranglijst toegekend aan diens landgenoten Ken Rosew all en Rod Laver. - DeRoemeen. Ille Hastase kreeg .dé vierde plaats, Tom Okker de tiende. Op de Europese ranglijst werd Nasta- ee eerste. Okker werd hier vierde, na Jan Kodes, Tsjedhoslowaldje en de Engels mamRoger Taylor. .TIJUANA,, maandag (AP) —/De lichtgewichtkampioen boksen Vincsn- te Saldlvar. uit Mexico en zijn uitda ger, de Japanner Kuniki Sbibata, heb ben zaterdag een contract getekend; voor een titelgevecht op vrijdag as. De '23-jarige Sbibata, vierde op de, lijst van de "Wereld Boks-Associatie, krijgt 10,000 dollar voor het gevecht, - en de27-jarige Saldi var 80.000 dollar.'

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 6