Metro veroorzaakt flinke stijging openbaar vervoer Organisatie haven wel wat efficiënter kan ADO ernstig gehandicapt CONTINGENT WONING WETWONINGEN IN RIJNMOND 3800 Nu forse stagnatie bij post in R'dam ROTTERDAM RIJNMOND HONDERDDUIZEND REIZIGERS PER DAG MET DE METRO Bernisse-plan kost Rotterdam per jaar 7 ton Nieuwe centrale in Schiedam VZC verbeterde aspirantenrecord Rotterdam wil sculptuur van Rickey aankopen Verbetering 'Veteraan' Ton Nieuwenhuis 'Nederlaag tegen Ajax is echt geen schande' VERBOUWING LUXOR KOST 2 MILJOEN REA uitgeschakeld SCULPTUUR RICKEY NAAR BINNENWEG Water in Hoogvliet tijdelijk bruin Bestellers gaan vergaderen W aterhoogten GEÊN krant ONTVANGEN? zaterdag 12 december 1970 - pagina 5 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag De metro heeft ervoor gezorgd dat de belangstelling voor het open baar vervoer in Rotterdam met niet minder dan 17 procent is toegenomen. Dit is opmerkelijk omdat bij de RET in het laatste jaar voor de metro-opening een gemiddelde daling van 4 procent per jaar geconstateerd werd. Dit staat tc lezen In een lezens waardig artikel in het blad Metro Rotterdam. Het artikel geeft een ant woord op de vraag: Hoe heeft het reizend publiek tot nu toe op de nieu we vervoersvorm gereageerd? Men komt aan 17 procent door eerst te kijken hoeveel reizigers per dag de rivier kruisten voordat er een metro was. De verbindingen tussen de lin ker- en rechter Maasoever werden onderhouden met drie tram- en twaalf buslijnen. Deze hadden op een norma le werkdag gemiddeld samen 88.000 passagiers. Al deze rechtstreekse verbindingen werden, met uitzondering van vier se cundaire buslijnen, bij de komst van de metro opgeheven en vervangen door zogenaamde aanvoerlijnen op de metro-stations. In 1968, liet eerste metrojaar, was het aantal rivierkvuisende reizigers per dag 103.000, waarvan 88.000 van de metro en 15.000 van de vier secun daire buslijnen gebruik maakten. Een stijging dus van 15.000 passagiers of wel 17 procent Dit percentage krijgt nog meer ge stalte doordat bij de mgebruikneming van de nieuwe metro twee factoren werden geïntroduceerd die op zichzelf zouden moeten leiden tot een negatie ve invloed op de omvang van het openbaar vervoer. Overstappen In de eerste plaats werden, de be staande tram- cn busverbindingen tussen stadscentrum en het zuiden van de stad vervangen door „ge broken" verbindingen, wat in dit ge- va f wil zeggen: verbindingen met de metrostations. Dat betekent over stappen en de meeste reizigers stappen niet graag over. In de tweede plaats heeft een over stap tot gevolg dat de passagier op nieuw moet betalen. Twee factoren, waarvan de vervoersdeskundigen dachten dat zij wel moesten leiden tot een vermindering van de vervoer som- vang. Het vervoer steeg echter. De be langrijkste conclusie die men hieruit kan trekken is: de metro is populair, de 88.000 passagiers per dag vormen niet het gehele metro-vervoer. Er moeten nog ongeveer 12.000 reizi gers bijgeteld worden die de rivier niet oversteken. Deze reizigers bleven grotendeels op de noordelijke Maasoe ver, waai* de metro de zuidelijke ci ty-rand verbindt met het centraal sta tion. Het korte-afstandsvervoer is door de introductie van de metro ge stegen. In het tweede metrojaar, 1969, liep de belangstelling voor deze nieuwe vervoersvorm met enkele procenten terug. Uit een onderzoek bleek dat deze daling werd veroorzaakt door een duidelijke teruggang van het ver voer gedurende de weekeinden. Met name het vervoer op zondagen is sterk teruggelopen en zakte tot onge- er 50.000 passagiers per dag. Dit is een duidelijke aanwijzing dat de me tro in 1969 het karakter van toeristi sche attractie heeft verloren. Tariefsverhoging In het eerste halfjaar van 1970 is het vervoerscijfer weer bescheiden gestegen. Het lijkt erop dat de ta riefsverhoging van 1 april de omvang van het metrovervoer niet heeft beïn vloed. Woensdag cn vrijdag zijn de drukste werk-metrodagen, zo is ge bleken; maandag de slapste. Verwacht wordt dat de toename van het metrovervoer die de inge bruikneming van het station Slinge tot gevolg zal hebben vooral komt uit de hoek van mensen, die gewend zijn met eigen vervoer naar hun werk te gaan. Deze verwachting wordt in ver band gebracht met de park-and-ride- accommodatie (parkeerplaats voor 1000 auto's) die bij het station Slinge is aangelegd. Deze voorziening wordt uiterst be langrijk geacht Zij geeft automobi listen de gelegenheid de verkeers drukte van de binnenstad te mijden. Hoewel hun invloed op het totale metrovervoer klein zal zyn vormen zij een belangrijke bijdrage tot het ver minderen van verkeers- en parkeer- moeilijkheden in de binnenstad. Enke le honderden reizigers por dag meer in de metro worden in de statistieken nauwelijks opgemerkt, maar enkele honderden auto's minder in de binnenstad (voornamelijk langpar- kcerders) vormen wel degelijk een merkbare verlichting van de ruimte problemen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. Wan' neer Rotterdam deelneemt in het re creatie-project Bemisse (waartoe de gemeenteraad in principe al heeft be sloten) zal de gemeente jaarlijks zes- a Zevenhonderdduizend gulden aan exploitatielasten voor haar rekening moeten nemen. B en w stellen de raad voor hiermee akkoord te gaan. op voorwaarde dat Rijk en provincie resp. 75 en 15 procent van de investe ringskosten betalen. Metro: steeds drukker ROTTERDAM, zaterdag. ADO is morgen in de topper tegen Sparta ernstig gehandicapt. De Hagenaars zul len drie vaste eerste elftalspelers moe ten missen. Van de Burch heeft een spier gescheurd, Weimar heeft last van een knieblessure en de Noor Hestad ligt met griep in bed. Bovendien is het meespeoen van aanvoerder Aad Mansveld (bekkenblessure) niet ze ker. De kandidaten voor de openge vallen plaatsen zijn. Van Vliet, De Ca- luwe, Looye en Pas. Holland Sport mist tegen Fcije-noord Miïic, Van der Heide en Haak. De opstelling van Holland Sponfc is: Louwerens; Valkenhof, Verlangen, Kr onshorst, Dorjee; v. d. Bol, Rogge veen, Mulelr, Roods, Van Maurik en Roodnat. SCHIEDAM, zaterdag. Aanstaan de woensdag om 8 uur zal zonder offi cieel vertoon de nieuwe Schiedamse wijktelefooncentrale aan de Laan van Bolnes in dienst worden gesteld. De centrale heeft een nummercapactteit van 12.000 nummers in de leeks van 70.00.00 .tot 71.99.99. VLAARDINGEN, zaterdag. (ANP) Gisteravond heeft een ploeg van VZC uit Vlaardingen in het Kolpabad van die stad hat Nederlandse aspiran tenrecord 4 maal 100 meter vrije slag gebracht op 4 minuten en 17 seconden precies. De ploeg bestond uit Cora Schouten, Lenïe de Jong, Griek-e Buys en Hanme van Boerum. Het oude re cord was met 4.18.6 reeds in het bezit van VZC. Tevens bracht een tiental zwemsters van "VZC het nationale record op de 10 maal 100 meter vrije slag naar 11 minuten en 14,1 seconde. „Rotterdam heeft een vrij goed georganiseerde haven, maar er valt altijd wel wat te verbeteren."Rotterdams nieuwe havenmeester H. J. Brandenburg, sinds 1 december in functie, spreekt de woorden be daard uit. Kalm vat hij zijn. „programma" samen: „De efficiency moet worden opgevoerd. Aan de samenwerking met de rijksdiensten, .zoals Rijkswaterstaat, kan nog wel wat verbeterd worden. Het perso neel van de Havendienst zal zich meer moeten specialiseren. Dat ge beurt trouwens al in het kader van de reorganisatie, die al voor mijn komst is begonnen." Het klinkt nogal veelomvattend, maar in zijn 27-jarige carrière als koopvaardlj-offcier een uitstekende voorbereiding: voor het havenmeester- schap heeft de heer Brandenburg geleerd „dat zulke dingen gemakkelij ker gezegd dan gedaan worden". Hij vertelt: Als jong eerste stuurman kwam ik op een schip waar alle ge breken waren die je je kunt voorstel ten. Maar dat bleek een illusie." „Als kapitein de laatste jaren op de .Rijndam" heb ik wel eens ge dacht dat het probleem van het wach ten op de loods buitengaats, dat hier soms nogal lang kan duren, eens aan gepakt moet worden. Maar nu ik aan de andere kant sta, begrijp ik dat zo'n probleem, heus niet zo gemakkelijk kan worden opgelost. Daar spelen zo veel factoren in mee, maar dat ver geet je als je niet uit de Golf van Mexico komt, waar anderhalve man en een paardekop de havens aandoen en dan natuurlijk .direct een loods krijgen." I De nieuwe baas v^, een dienst dio 500 man personeel van de Haven dienst en. 130 loodsen en brugwachters omvat, zegt dat sommige oplossingen bovendien zoveel consequenties heb ben, dat het jaren duurt voordat ze verwezenlijkt kunnen worden, „Over sleepboothulp bestaat een oud verschil van. mening. In Europa worden, de schepen op de lange lijn gesleept. In de Verenigde Staten worden ze geduwd. Ik beweer nog steeds dat duwen, on der bepaalde omstandigheden beter is dan slepen. Maar als je die methode wilt invoeren, dan betekent dat in fei te: de bouw van een ander soort sleepboten, een bemanning die zich daaraan heeft aangepast en een ande- ROTTERDAM, zaterdag Het Col lege van Burgemeester en Wethouders van Rotterdam heeft de gemeenteraad voorgesteld 150.000 gulden beschik baar tc stellen voor de aankoop van een kinetisch11 sculptuur van de Ame rikaanse beeldhouwer prof. George Rickey. Het is de bodoeling dat het kunst werk wordt geplaatst op het Binnen wegplein in Rotterdam. Met deze aankoop is in totaal een bedrag van 200.000 gulden gemoeid. De transport- en plaatsingskosten en de onderzoekskosten bedragen in totaal 50.000 gulden. De winkeliersvereni ging Stichting Binnenwegplein is be reid een ton beschikbaar te stellen voor de aankoop van het kunstwerk. De sculptuur, die al gereed is, be staat uit twee vlakken van acht meter lengte en twee meter breedte, die in een bepaalde balans hangen aan een staander van 7% meter hoogte. Het geheel is uitgevoerd in roestvrij staal. re organisatie van deze hulp. Zulke zaken kun je niet zo maar verande ren." Een van de oplossingen die tijd ver gen, wordt door de heer Brandenburg als een grote verbetering begroet. Het nieuwe radarsysteem langs de Nieuwe Waterweg. Het huidige systeem is nog wel goed zegt hij, maar heeft toch en kele nadelen. Alle belangrijke gege vens, die de loodsen tijdens het in- en uitvaren van een schip moeten weten, worden doorgegeven door de radar- Waarnemer. Gevolg is dat deze het soms ver schrikkelijk druk heeft en nauwelijks de tijd heeft om alle ook minder be langrijke gegevens door te geven. In het nieuwe systeem, dat tot nu toe uniek in de wereld is, zijn mondelinge mededelingen (via radio-telefoon) niet meer nodig. De loods leest de ge gevens die hij nu van de radarwaar nemer doorkrijgt direct af van een soort kijkglas" dat hij mee aan boord neemt. De loods kan dus meer aan dacht besteden aan de secundaire be richtgeving. Dit systeem heeft uiter aard vooral zijn nut als het verkeer druk is En dit laatste geldt dubbel omdat de belangrijkste problemen waarmee het scheepvaartverkeer in de haven kampt, deels voortvloeien en zich het meeste doen gevoelen tijdens pieken ia het verkeer. De moeilijkheden die daaraan verbonden zijn, zullen deels kunnen worden opgevangen door een nauwere samenwerking tussen de ver schillende diensten, aldus do heer Brandenburg. En door specialisatie, voegt hij er direct aan toe. De man. die verant woordelijk as voor de goede gang van zaken bij de Rozenburgse sluis beschikt over televisieontvanger en radar. Hij moet ingewikkelde verkeersproblemen oplossen. Zo'n man is natuurlijk niet meer te vergelijken, met een gewone brugwachter." TON NIEUWENHUiJS ...veteraan van 25... Van onze sportredactie UTRECHT, zaterdag De toch nog altijd 4000 toeschouwers, die zich woensdagmiddag konden vrijmaken voor FC Utrecht tegen de militairen, hebben, wat verbaasd naar de verrichtingen van hun favo rieten zitten kijken. Ondanks het onsamenhangende spel van de dienstplichtigen kwam het opvallend trage FC Utrecht niet verder dan een 11 gelijk spel en dat was nog grotendeels te danken aan het voortreffelijke werk van de Deense gastdoelman JÖrgen Hendriksen, die Bonsink en De Rooy van niet te missen kansen beroofde. Nieuwe havenmeester H. J. Brandenburg. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. - Het Luxor-theater zal een ingrij pende verbouwing ondergaan. De kosten bedragen f 2.330,000,-. B, en w. vragen de raad het nodige krediet beschikbaar te stellen. In zijn voorstel zet het college uiteen, dat het Luxortheater in Rotterdam een aparte plaats in neemt, doordat het bijzonder ge schikt is voor manifestaties als musicals, shows en revues, die een groot publiek trekken. Sinds het theater in 1928 werd ge bouwd heeft het behalve in 1948 nooit ingrijpende veran deringen ondergaan. De nu voorgestelde verbouwing is volgens b. en w. noodzakelijk, omdat de vloer van de zaal zodanig is ver zakt dat uit veiligheidsoverwegingen een verder gebruik niet langer ver antwoord is. Bovendien is het theater zo verouderd, dat het publiek niet het comfort kan worden geboden, dat het in nagenoeg alle andere Rotterdamse theaters aantreft. Architect C. L. M. Wirtz heeft een schetsplan gemaakt volgens welke de huidige zaal met twee sterk geschei den delen (enorm balkon en parterre) zo wordt gewijzigd, dat de zaal de vorm krijgt van een sterk oplopend amphitheater met negenhonderd zit plaatsen (thans elfhonderdvijftig). Het is de bedoeling dat de gevel van het Luxor-theater een „aaneengeslo ten compositie van lichtreclames" krijgt Nagegaan wordt in hoeverre het toneel en de kleedruimten van het theater gemoderniseerd zullen wor den. AMSTELVEEN, zaterdag (ANP) De damesploeg van REA heeft gister avond in Amstelveen de tafeltennis wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om Europa Cup II tegen Lokomotiva Bratislava uit Tsjechoslo- wakije met 2—5 verloren. REA is hierdoor uitgeschakeld. Veiligheid Tegelijk met de nieuwe havenmees ter is op 1 december by de Haven dienst een speciale functionaris in dienst getreden die cursussen voor het personeel gaat geven. Havenmeester Brandenburg: De vei ligheid van het vervoer van gevaarlij ke stoffen as bijvoorbeeld een uiter mate gecompliceerde technische zaak. Dit probleem vergt zoveel aandacht dat er een speciale afdeling gevaarlij ke stoffen onder leiding van een ad junct-havenmeester is gevormd. Een goede aanpak van dit probleem eist een goede coördinatie tussen alle na tionale en internationale instanties, die zich hiermee bezig houden." Een ondergeschikt, maar niet min der levensgroot probleem waarmee de nieuwe havenmeester zich geconfron teerd ziet, is het gebrek aan ruimte in het huidige gebouw aan de St. Jobs- weg. „We barsten uit de ruimte, zegt hij. De rivierpolitie die hier ook on derdak heeft, nam onlangs een aantal taken van de rijkspolitie te water over. De rivierpolitie breidt uit net zoals wij. We hebben dringend een andere ruimte nodig." (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. Het ki netische sculptuur van de Amerikaan se kunstenaar Rickey, dat enige tijd naast museum Boymans-van Beunin- gen heeft gestaan, zal worden ver plaatst naar het Binnenwegplein. B en w laten de raad weten dat aanvankelijk was gedacht aan een groter werk van deze kunstenaar van ca. 25 meter hoogte op het Hofplein. Daarvan is afgezien in verband met vooral verkeerstechnische bezwaren. De totale kosten van aankoop en overplaatsing van het huidige sculp tuur bedragen éénkwart miljoen gul den. De winkeliers verenigd in de stichting Binnenwegplein hebben inmiddels een bedrag van honderd duizend gulden aangeboden aan de gemeente als bijdrage in. de kosten. ROTTERDAM, zaterdag. Bewo ners van de wijken Oudeland, Hoog vliet en Westpunt moeten er op reke nen dat volgende week tijdelijk bruin water uit hun kranen zal stromen. De drinkwaterleiding heeft laten weten dat dit water niet schadelijk voor de gezondheid is. Maar voor de was e.d, moet men er wel voorzichtig mee zijn. Het verschijnsel houdt verband met het in dienst stellen van een nieuwe transportleiding m de LanLng, tussen de Groene Kruisweg en de Avellng. Dat werk begint a.s. maandagavond en duurt een hele week. Gedurende die periode zal de watervoorziening in de genoemde wijken vla andere toe voerleidingen plaatsvinden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag Het contingent woningwetwoningen in Rijnmond zal in 1970 ca 3800 bedragen als alle ingediende en een aantal nog in te dienen plannen tijdig worden goedgekeurd. Dit laatste staat overigens nog niet - vast. In 1969 bedroeg het RUnmond- contingent 4008 woningen. Dit deelt de Rijnmondgecommittecrde voor volkshuisvesting, sociale en agrarische aangelegenheden, drs F. L. Burger, mee in zyn beleidsnota. Het toegewezen contingent werd besteed, maar dit as met grote moei lijkheden gepaard gegaan en niet al tijd gebruikt voor de projecten en. in de gemeenten waarvoor het was be doeld. Met name de bouw In Rotter dam is dermate vertraagd dat van het vastgestelde programma maar een deel wordt uitgevoerd. Rijnmond heeft geprobeerd het niet gebruikte con tingent onder te brengen in ge meenten. direct rondom Rotterdam en met goede kans op succes, voorzover het er nu naar uitziet. Het totaal aantal woningen dat op 1 oktober 1970 an het Rijnmondgebied m aanbouw was, bedroeg 13.127 veel minder dan op 1 februari 1969 (15,631). Alle krachten dienen gebun deld te worden om deze ongunstige ontwikkeling tot staan te brengen, al dus drs Burger. Als een van de maatregelen om de produktie op te voeren acht de Rijn mondgecommitteerde verlaging van de grondkosten noodzakelijk. „Een extra subsidie voor bepaalde gemeenten is onontkoombaar." Drs Burger acht het ook wenselijk dat er meer laagbouw komt en minder hoogbouw. Als dit kostenverhogend werkt wal hij een beroep doen op het rijk voor een extra financiële tege moetkoming. ROTTSRÖAM Overleden: C. Mulder, man v. W. F. van den Berg, 63 jr, P. van Kampen, vr. v G. 't Hart, 66 jr. P.C. M. de wolf, man v. A. C. M, Blewanus, 39 Jr. K. de Groot, man v. A. van der Jagt, 76 jr. G. Verhoef. vr. V. M. A. den Oude, 79jr. M Peters ong, vr. 70 jr. M. Moerman, men gch.gew. m. A. G. M. Bosch. 79 jr. 3 A. Verheugd, man v A., van Eijk ,53 jr. H. van Santen, vr. V. J, A. van Setters, 70 jr. H. van Oijcn .man v. W. Liebragts, 66 jr, M. W. van Wijk. vr. geh,gew. m J ..Mon- tagne, 66 jr. A. G. Rijnen, man V. A. Brand, G4 jr. E. Kruithof Kremer, vr v. J. F. Boeker, 67 jr. C. Beljer, man v. D. M. WiUebnands .68 jr M C .Meijer, vr. gehg.ew. m .J. Lanrel ,79 jr B. A. Rijnen, man v A. Broekzltter, 28 jr. Al. F. Dod- mond man v. H. Boender. 75 jr. T. C. Sis ser, man v. R. Berkhout, 83 jr. J. Schoon en vr geh.gew. m. A. Voordouw, 78 jr. C. L van der Wouden, man geh. m. U, F. van Kalkert, 68 jr. S. Zaatkamp, ohg vr. 82 jr. C. Spruijt, vr. geh gew, m. H. Touwla ger, 75 jr. P. G. RuRgers, man v. C. van den Oudenhoven, 66 jr. T. Borat, man v. B. Tienhaven, 76 jr. A. W. de Vries, man v, N. C. Vente, 80 jr. Geboren: H. Haiug-Krlsten, z, I. a. Brittijn-Huizing, z. J". de Kievit-van der Vel de.z. S. V. Wong-Kwong, z. J. C. van der Wolf-van Beek. z. M. U. H Rietveld- Bloemscheer, d. G. M. Koenen-Hoekvedd, d I. Sanchez Rod riquez-Diaz Lopez z. M. S T. G. do Nascimento Santos-Akkermans d. M. Koolhaas-de Bruin, z. A. M. Haspels- Weistra, d M. A. Buitendijk-BatbHl, d. I, E. Gall-Salathe, z. M. A. H. van Vilet-de Graaf z. B, E. Mosafcu-HSckinson d. 1, van der Waal-Schouten d. A, K. M. A. de Win- ter-Llgfchart d, M. J. J. van Eljk-Wilbrlnk Slechts de insider wist het: FC Utrecht liep de tactiek tegen Ajax al in te studeren. Piet van Oudenallen, zondag weer de rechtervleugelverde diger hierover: „We gaan proberen Ajax zo dicht mogelijk bij de midden lijn op te vangen we willen voor komen dat ze ons combinerend onder de voet lopt n. Massaal verdedigen in het eigen strafschopgebied, zoals an dere tegenstanders tegen Ajax spelen, zou onzinnig zijn. Daar hebben de spelers niet voor en. bovendie >ast het helemaal niet met onze spelopvat ting. Nee, we zullen alles in het werk stellen om Ajax te verleiden tot indi viduele acties". Piet, knipogend: „Moet je ze horen kankeren op elkaar als die ook vast lopen. Hoe langer succes bij hen uitblijft, des te ver- krampter gaan ze spelen en dan zie ik er zelfs voor ons nog een kansje in zit ten." Ton Nieuwenhuys, ondanks zijn 25 jaar, maar met tien jaar ervaring in het betaalde voetbal de „veteraan" van de ploeg ziet die overwinning niet zo zitten. „Belangrijker is eigenlijk, dat we ons ritme bewaren. Kijk, ik bedoel dat zo: na de nederlagen tegen FC Twente en PSV was iedereen een beetje bang, dat we er moreel onder door v/aren gegaan. Dat was niet hei geval, want we wonnen direct daarop van NAC uit en van Holland Sport thuis. Een nederlaag tegen Ajax als die maar met te hoog uitvalt is geen schande.. Maar de komende we ken moeten we domweg winnen van AZ uit en Haarlem thuis. Dat heeft trainer Jacobs ons ingeprent. En dat klinkt heel wat anders dan vorige sei zoenen bij DOS. "We leefden helemaal naar de toppers tegen Ajax en Feijen- oord toe, haalden, thuis vaak nog ver rassende resultaten maar waren prompt tegen zware tegenstanders ons ritme wekenlang kwijt. Dat mag niet meer gebeuren, zegt Jacobs. Daarom zijn we misschien meer met onze ge dachten bij de wedstrijden tegen AZ en Haarlem. Want als we die winnen hebben we vier punten erbij en vijftig guide 'v meer aan premies per wed- strijr In de loop van gisteren ontstond in Rotterdam 'n grote toevloed'van post stukken met als gevolg dat veel meer poststukken bleven liggen dan nor maal. Volgens de heer J. van Geffen, secretaris van de Algemene Bond van Ambtenaren, zyn gisteren ongeveer 300.000 poststukken niet besteld, waarvan 250.000 brieven. Ongeveer 30000 brieven werden door de bestellers wel op straat ge bracht maar niet uitbesteld. Sinds de actie wordt gevoerd heeft het aantal achtergebleven stukken steeds ongeveer 50.000 stuks per dag bedragen. ROTTERDAM, zaterdag De post- bestellcrs in Rotterdam komen dins dagavond om 20.00 uur in Odeon met vertegenwoordigers van de vakbonden bijeen om een beslissing tc nemen over de wijze waarop de stiptheidsactie zal worden voortgezet. Eerder deze week is een. bijeenkomst van kaderleden gehouden. De indruk ontstond, dat de bestellers de actie willen verscherpen, omdat het effect tot op heden vrij gering is geweest. Dinsdag zal ook een beslissing wor den genomen over de duur van de ac tie. Volgens peilingen van kaderle den zou het merendeel van het bestel- personeel de actie willen voortzetten tot na de niemvjaarsdrukte. 43 dec. Hoog water te: Rotterdam le tli 4 59, 2e tij 1746. Dordrecht le tij 5.48, 2e tb 1608. Hellevoetsluis le tb 350, 2e tij 15 49, Hoek van Holland le tij 2-51, 2e tü 15.12. 14 dec. Hoog -water te; Rotterdam le tij 5.43, 2e tü 18 03. Dordrecht le tij 636, 2e tij 18 51. Hcllevoetsluis le tJj 4.18, 2e tb 16 33. Hoek van Holland le tü 3 38, 2e tij 15.51. Be! voor 19,30 uur (telefoon 135430 Abonnees bulten Rotterdam, Schiedam, kunnen zich wen den-tot onze plaatselijke agan-, ten.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2