Erafna slachtoffer 3-1 HBSS verdiende meer dan 1-1 tegen Arnemuiden Succes wint derby tegen Schiedam 3 GSS HEEFT EIGEN CLUBHUIS Noad en TSF halen ruime zege in laatste wedstrijd OOK SCHIEDAM EN EXCELSIOR WINNEN D. C. Bakker en F. Scholte kampioenen De Vrijheid Door leden zelf gebouwd SCHIEDAM Lingen vervangt Van Koetsveld in eerste TSF Feestavond van Ned. Bond van Vogelliefhebbers Onderscheiding bij jubileum WEDSTRIJD IN CLUBLOKAAL Bejaarde vrouw ernstig gewond bij aanrijding ZATERDAGVOETBAL Politie pakt zes minderjarigen Twee jongens stichtten brand Spieringshoek Bromfietser ten val Dr Graafland liad gesprek niet ouders van Paula F. Jeugdservice- bureau weer open maandag 14 december .1970 - 5 (Van een onzer sportmedewerkers) werk gezet, Deze lanceerde een goede voorzet en nu was Ruts er bij om dit alles goed af te werken, 10. Hans Kreisscher smaakte het genoe gen het tweede doelpunt te scoren. Over de uitlopende doelman heen le pelde hij koelbloedig de bal in het doel. Cromvliet kwam kwaliteit te kort om de goede verdediging van Ex celsior te verschalken en het kon zelfs de eer niet meer redden. SCHIEDAM, maandag. DUS heeft het Dordtse Emma met een nederlaag van 31 naar huis kunnen sturen en daarmee de aanval Schiedam - DCK 3'* 2 "van de Dordtenaren op een gunstige positie op de ranglijst volkomen afgeslagen. Excelsior '20 bleef met 20 baes over Cromvliet en daar ook Schiedam tot winst kwam, het werd 3—2 tegen DCK, was het voor de Scbiedamse voetballers een bijzonder goede dag gisteren. (Van een onzer medewerkers) SCHIEDAM, maandag. De mi cro-achttallen van Succes en Schie dam 3 hebben zondagmiddag In de Msrgriethal voor een aantrekkelijke korfbalwedstrijd gezorgd. Bij beide teams kwamen we bekende nainen te- jen. Henk Hassfcld, Lla Duiflmyzen en DIok Bedeaux voor Succes; Hans Josen, Annie v. d. Berg, Ab. Sluimer en Jan Pais voor Schiedam. Deze spelers weten drommels good wat er in een microkorfbalwedstrijd te koop is en zij zorgden ervoor dat de talrijke toeschouwers een aantrekke- -Ujke en sportieve derby voorgescho teld kregen. Vooral de duels tussen Henk Hass- ield en Hans Josen waren het aanzien meer dan waard. De wedstrijd eiadfgde in het .voordeel van Henk Hassfeld. De Successer vond tweemaal de korf en Hans Josen kon alleen via een strafworp tot scoren komen. Dick Be deaux bracht de eindstand op 3—1 in het voordeel van Succes. ODI wacht woensdagavond een moeilijke wedstrijd. Het Dordtse Zwervers komt op bezoek, Scheids rechter is de h .er Langebroek, die naar alle waarschijnlijkheid de han ded meer dan vol zal krijgen om deze strijd in goede banen te houden. Aan vang van de wedstrijd is om half acht. (Van een onzer sportmedewerkers) SCHIEDAM, maandag De eerste helft van de tafeltcnntacompelltie is afgesloten. Voor TSF bijzonder goed, want zowel het eerste als bet tweede team, belde uitkomend ih de hoofd klasse hebben zich geplaatst voor de promoüecompetftie. In db» promotiecompetitie moeten de belangen van het eerste team toch zwaarder wtgen dan die van het tweede, zo beeft het bestuur beslist en daarom zal in die competitie het eer ste team van TSF gewijzigd zijn. Cap tain Cas van- Koetsveld zal geen deel meer uitmaken ven dai team. Van Koetsveld Is ln militaire dienst en kan onmogelijk tot een normale training komen en dat kwam in de laatste wedstrijden ook duidelijk tot uiting. In dat tweede team blinkt de jeugdi ge Hans Lingen echter uit en deze van Xerxes gekomen jongeman zal in het eerste team de plaats van Van Koets veld in gaan nemen. Deze verandering werking van de toch wel eerzuchtige werking van de toch wel eerzichtige aanvoerder Yan Koetsveld, die nu in het tweede team zal proberen met dit team te promoveren. Aanvoerder van TSFi wordt nu de ervaren Henny Stolk. (Van een omer medewerkers) SCHIEDAM, maandag. Dc Afd. Schiedam van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers hield vrijdag in zaal Arcade" een feestavond, waar de kampioenen van de veertien dagen geleden gehouden keuringen met show werden gehuldigd en die tovena hun sier- en andere prijzen kregen uitge reikt door voorzitter II. J- Veerkamp. Twee dames waren hieronder, mevr. E. H. Th. Bart-van de Haterd die met een stam kanaries het hoogste aantal punten, behaalde (356) en mevr. D, Dekker-de Boer, zelf bond- keurmeester die een tropische zaad eter in de „open klasse" met 88 pun ten zag beoordeeld. Het was een Rode Druppel-as trilde, een van de mooiste volièrevogels die echter een goede verzorging nodig heeft wil h(j deze klassering bereiken. Bij de in Hoogvliet gehouden, di- strictswedstrnden is het trio H. J. Veerkamp, A. A. Bart en M. Spierings districtskampioen geworden in het klassement kanaries, Eigen Kweek 1870, waarmeer het hier eveneens kampioen is geworden. DHS - Emma 3 -1 DHS heeft op Emma een verdiende overwinning van 31 behaald, al zag er dat kort ha het begin zeker niet naar uit Immers toen In de achtste minuut Lclyveld een foutje van doel-- man Burger af kon straffen betekende dat een onverwachte achterstand voor DHS. DHS bleek moreel zeer sterk .te zijn. Het Icon de snel opgelopen achterstand dan ook geod verwerken. Het nam het Initiatief en Emma moest .terug. Met succes, want tqpn na can kwartier spelen Weber een voorzet gaf, was Piet Roozen daar als de kippen bij om doelman Van Doorn het nakijken te geven. 1l. Tien minuten later liet Pietje 'Roo zen de aanhang van zijn club opnieuw' juichen. Hij liep snel door op een dieptepass van IJsbrand Kiela en hij lokte doelman van Doorn zijn doel uit. De Dordtenaar werd keurig omspeeld" en laconiek deponeerde Roozen de bal •tegen het nylon. 21. Ook na de thee bleef DHS drukken en de mee opgerukte Brandwijk scoorde hat derde doelpunt. Een een twee combinatie tussen hem en Roo zen. werd daarmee bekroond. De over winning is geen moment meer ln ge vaar geweest esi als Weber en Roozen wat gelukkiger .met hun schoten wa ren geweest, dan waren de cijfers nog duidelijker in het voordeel van DHS uitgevallen, Excelsior - Cromvliet 2-0 Excelsior had tegen Cromvliet een overrompelende start. Aanval op aan val golfde op het doel van de bezoe kers af, maar zoals dikwijls bij Excel sior kon dit overwicht niet in doel punten worden uitgedrukt, zeker voor de rust niet. Tijdens do rust zal trainer Meyster wel het een en ander met zijn jongens besproken hebben, .want er trad een herboren Excelsior" aan. Nu lukte het wel. want reeds in de tiende minuut konden de voorhoedespelers juichend naar het midden. Het begon rechts achter .Putter welicht te vervelen. Hij ging zelf maar eens op avontuur uit en dat lukte. Niet minder dan vlet tegenstanders werden omspeeld en Hans Heyster op rechts werd aan het Schiedam Bloot tegen DOK de eerste helft af met een voorsprong van 2-*-0 door doelpunten van Krles en Van der Burg en dat was maar een magere af spiegeling van het veldovenvicht en het betere voetbal dat Schiedam liet zien. Er werden In de voorhoede te vee! kansen om zeep gebracht, Na de thee bleek DOK zich geheel hersteld te hebben, Schiedam moest terug en c"-* foutje van doelman Van der Tas stelde Maas in staat zijn ploeg naast Schiedam te brengen. Dit doelpunt bracht een onrust te weeg in de anders zo sterk spelende verdediging van Schiedam en de ge volgen bleven dan ook niet uit. Weer sloeg Maas toe en dat betekende de gelijkmaker, 22. Met nog een kwar tier te spelen moest De Rover zijn plaats afstaan aan De Vries en kort daarop kwam Valentijn de geblesseer de Scholte vervangen. Kort voor tijdwerd Plet Krles matchwinnaar, toen hij met een heel ver schot de Rotterdamse doelman to taal verraste, 32. In de resterende tijd gaf Schiedam de moeizaam be haalde overwinning niet meer uit handen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. TUdens een speciale bijeenkomst In het Reu nion teebo uw heeft burgemeester H. ïtoelfsema vanmiddag de ere-medaille ln zilver verbonden aan de orde van Oranje-Na&sau uitgereikt aan de heer D. Scheepmaker. De onderscheiding is hem toegekend ln verband met zijn veertig-jarig ju bileum bij de N.V. W. A. Hoek's Ma chine- en Zuurstoffabriek an de N.V. Maatschappij Oxygenium te Schie dam. De heer Scheepmaker werkt op de debiteurenadministratie en is sinds 1955 lid van de ondernemingsraad. Naast zijn dagelijks werk bekleedt de jubilaris nog een aantal funkUes in sport- en verenigingsleven. Hij Is 25 jaar secretaris-penningmeester ge weest van dc atletiekafdeling van SW en sinds 195S penningmeester van de gehele vereniging. Tevens heeft hij elk jaar een belangrijk aan deel In de organisatie van ae oranje feesten. in hun mooiste verenpak poseerden de doffers voor de keurmeester. (Van een omer medewerkers) SCHIEDAM, maandag Ook dit weekeinde zijn weer tentoonstellingen gehouden voor postduiven die vooraf door keurmeesters op conditie en kwaliteit toerden beoordeeld. Bij de P.V. „de Vrijheid? poseerden in het geheel opgeknapte clublokaal de dof fers in hun mooiste verenpak. Keur meester was de specialist A. Hagen die bij de jonge doffers een vogel van Frans Scholte en tevens de oude dof fer van de heer D. C. Bakker, uitriep tot de beste duinen van het geheel. Hij staa/de zijn bewering mei het toeken nen van 93.5 pnt aan beide duiven. Uitslagen naar vliegklassen: Voor 4 duiven: 1. P. Pols, 8428 pnt.; 2. A. v.d. Berg, 7139 pnt.; 3. Jac. Doejaaren 6416 pnt.; 4. P. Verlinde, 6349 pnt.; 5. J. Doejaaren, 6258 pnt.; 6. W .Poort en zn., 5603 pnt. - 2 bovenste v. h. staatje: 1. J. Doe jaaren, 2669 pnt.; 2. A. v.d. Berg, 2020 pnt.; 3. John. Duyxnel, 1820 pnt.; 4. P. Pols, 1723 pnt,; 5. W. Poort en Zn., 1584 pnt.; 6. H. Hagen, 1513 pnt. Kampioensduiven; Oud-Vitesse: P. Pols, duLfnr. 69-472470 met 759 pnt. Fond: J. Krijgsman, duif nr. 598083 met 487 punt. Na africhting: J. Doe jaaren, duifnr. 69-1181201 met 297 pnt. De in roulatie gebrachte sculptuur, ter nagedachtenis aan' de dit jaar overleden voorzitter, -Cor Rigters, ia voor een jaar toegewezen aan het lid J. Blom voor de door zijn duif, ringnr. 70-296971, geleverde prestaties bij de na-africhting voor jonge duiven wat zijn eigenaar 525 pnt. opleverde. Tot 200 km bevlogen: 1. Adv. Pronk 2. Jan Doejaaren, 3. Abr, v.d. Tuyn, 4. I. v.d. Tuyn, 5. Comb. Krijgsman/de Lange, 6. A. Th. Westerholt. 200 tot 400 km: 1. H. v. d. Steen, 23 v,-\d. Tuyn, 5, M. Putters, 6 en 7 Pronkj-8. Jan Doejaaren. Tot G00 km: 1. C. Robart, 2. I, v.d. Tuyn, 3. Adr. Pronk, 4.'comb. Krijgs man/de Lange, 5. J. Westerholt, 6. J. C, Rost. 7. C. Lems, 8.1. v.d. Tuyn, 9. H. Hagen. 6001000 km: 1. comb. Krijgsman/de Lange, 2. C. Lems, 3 Kr ij gsm a n/de Lange, 4. I. v.d. Tuyn, 5, W, Poost en Zn. Jonge doffers tot 200 km: 1. H, v.d. Steen, 2. Abr. v.d. Tuyn, 3, C. Verha ren, 4. A, Westerholt, 5, W. v.d. Hooft, 6 C. Lems, 7. C. Robart. 200—400 km: 1 C. Robart 2. comb. Krijgsman/de Lange, 3. J. Westerholt. 4. M. Putters, 5. C. Lems, 6. W, v.d. Hooft. 7. J. C. Rost, 8 H. v.d. Steen, 9 Adr Pronk 400—600 km; 1. Frans Scholte (tevens schoonste), 2. Jac. Doejaaren, 3. J. Westerholt, 4. M. Putters, 5. A. Wes terholt, 7. W. v.d. Hooft, 8. J...C. Rost. De prijzen bestonden uit luxe- en huishoudelijke artikelen waar moeder de vrouw van profiteert. Ook bij P.V. „de Vrijheid" worden binnenkort de kampioenen gehuldigd oven het vliegzeisoen 1969. In hel klassement „Generaal kampioen" zijn dit: voor 2 duiven: 1. P. Polst, 5210 pnt; 2. A. v.d. Berg, 4820 pnt.; 3. J, Doejaaren, 4466 punt; 4. Jac. Doejaar en, 4163 pnt; 5. P. Verlinde, 4037 pnt.; 6. W. Poort en Zn., 3997 pnt. Hat nieuwe clubgebouw van GSS. (Van eert on2er sportmedewetrkers) SCHIEDAM, maandag Voorzitter Nico Mout van GSS, liep zaterdag zo trots als een pauw rond om het complex van zijn club. Geen wonder want na 31 jaar wachten was het dan zo ver, dat voor het eerst in het be staan van de vereniging, de deu ren van een echt eigen clubhuis zouden worden geopend. GSS Is noir altijd een onderdeel van de personeelsvereniging van de werf Gusto en daaraan verrichtte zaterdag middag een der directeuren, de heer M. van Houselt, deze bijzondere en eervolle handeling. Samen met Marga Oosthof, een dochtertje van een der leden, knipte h(j het blauw-witte lint door, waarna de genodigden onder liet genot van een drankje het bestuur konden feliciteren. „ïu een tijd van woningnood en na 3i jaar wachten is deze opening een ge rede, aanleiding het glas te heffen," al dus de heer Houselt. „Het is de ge woonte by een opening, architect, .aannemers en uitvoerders te bedan ken- Dat is hier echter niet nodig. Jul lie hebben het zelf gedaan en dat is 'n prestatie." De heer Houselt roemde de ijver aarmee leden en bestuur de schouders onder het project hadden gezet en hij zei geconstateerd te heb ben dat er voor da scheidsrechter geen nooduitgang was. „Daaruit moet ik concluderen dat jullie alleen maar prettige sportieve wedstrijden sullen spelen en dat wens ik jullie dan- ook toe." Namens de sportraad kwam het ge meenteraadslid de heer A. Verlinde het bestuur complimenteren. „Hot openen van een clubhuis is geen nieuw verschijnsel in Schiedam, het is alleen jammer dat het zo vreselijk veel geld moet kosten," aldus de heer Verlinde, die memoreerde dat het steeds moeilijker werd subsidies los te krijgen van Provinciale Staten. Hij sprak de verwachtingen uit dat een krachtige samenwerking tussen sport raad en SBLO tot betere resultaten zou komen. De heer Verlinde bracht dank aan de verschillende gemeentelijke intan- ties en haar ambtdnaren voor de me dewerking die verleend is bij GSS. Spreker vondt dat er door samenwer king ook oplossingen gevonden kun nen worden voor andere problemen in het sportpark Harga. De heer Verwey, van de vereniging Schiedam waarbij GSS zolang gast vrijheid heeft genoten, hoopte, dat ook de laatste band waarmee GSS aan Schiedam gebonden is, de elektrici teitskabel, binnen zeer korte tijd doorgesneden zal z(jn, maar de vriendschapsbanden tussen de beide clubs tot in lengte v&n dagen zal blij ven bestaan. De trotste voorzitter Mout dankte de heer Houselt en de overige spre kers voor hun goede woorden en de Gusto voor het prachtige geschenk, een bar. „De bouw vandit clublokaal is in 'n korte tijd verwezenlijkt en daarvoor onze hulde aan de.nijvere bouwers en in het bijzonder aan de heren Hers- bach, Koster, Bunt, Wessel en Den Uil. Wij zijn echt in de trant van de werf gebleven want net als een schip dat opgeleven-d wordt is het ook hier gegaan. Met de loodsboot gingen de laatste schilders van boord. Om twaalf uur werd nog de laatste streek verf ge geven, maar wij zijn op tijd klaar ge komen. Daarvoor niet alleen dank aan de leden, maar ook aan de gemeente lijke intanties, die ons zo voortreffe lijk hebben geholpen." Ben rondleiding door het 96 m2 grote gebouw, leerde genodigden dat GSS alles piekfijn voor elkaar heeft. Het is een clubgebouw om trots op te zijn. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag De 74-ja- rige mevrouw A. L. P. is zaterdag avond, toen zij de Burg. van Haaren- laan wilde oversteken aangereden door een auto, bestuurd door de 37-ja- rlge D, v, "W. De vrouw is met een hersenschudding eh een gebroken been Ln het gemeenteziekenhuis opge nomen, Haar toestand is ernstig. Het ongeluk is vermoedelijk ontstaan doordat de vrouw het rode voetgan gerslicht negeerde. (Van een onzer sportmedewerkers) SCHIEDAM, maandag Een gelijk spel en een overwinning in het zaiterdjaigvoetbal is zeker geen slecht resultaat. PPSC wees name lijk door een overwinning vavi 1—0 Haaf ten. terug en HBSS kwam in de uitwedstrijd tegen Arnemuiden tot een gelijkspel en had daar misschien, gezien het vertoonde spel, meer verdiend. HBSS—Arnemuiden 1—1 Doelman Van Hees, kon de wed strijd tegen Arnemuiden vanaf de re servebank beKÜkea. Hij had een lasti ge blessure en stond daarom zijn plaat* af aan zijn mogelijke opvolger Gerrit van der Velden, die hem uitste kend verving. Het was na een vijf minuten spelen, dat HBSS een teleurstelling weg moest slikken. Een voorzet van T,ie- man, werd fraai ingekopt door Hout man, maar de scheidsrechter meende dat dit in bustenspelpositle was ge beurd en keurde het doelpunt af. De verdediging van de thuisclub had alle moeite om de snelle Houtman af te stoppen en deze stichtte dan ook heel dikwijls verwarring in de gelederen van Arnemuiden. Toch zou HBSS aan het doelpunt komen. Tien minuten voor de rust mocht Den Braber een vrije trap ne men. Hij -deed dat goed en vla het hoofd van Tieman verdween de bal in de uiterste bovenhoek, 01. Na de rust moest HBSS terug. Het werd zwaar onder druk gezet en er kwam dan ook een doelpunt.. Eerst nog miste de middenvoor alleen voor Van der Velden gekomen, maar kort daarop was het goed mee naar voren gekomen achterspeler enaanvoerder Van Belzen» dïè de gelijkmaker scoor de. 1—1. Na dit doelpunt kwamen de partijen weer wat irt evenwicht, maar kort voor tijd leek het er op, dat HBSS de verdiende winnende goal zou sco ren. Barend Smit rukte goed op en gaf een. pass op maat naar "Houtman. Van diens voet kwam een gave voor zet maar, de kopstoot van Tieman die daarop volgde vond de deklat op zijn weg. Daarom moest HBSS met maar één punt rijker de weg naar huis aan vaarden, PPSC-Haaften 1-0 Haaften, op de ranglijst in dezelfde positie als PPSO, heeft de opmars van de Schiedammers toch geen halt toe kunnen roepen. Het werd een magere overwinning van 10, maar dat was toch voldoende voor de twee kostbare punten. Dat PPSO niet tot grote cij fers kon komen, moet op rekening van dc uitstekende doelman van de bezoe kers worden geschreven en aan het groot aantal kansen dat de voorwaart- sen, o.a. Van Veen en Katwijk, lieten liggen. PPSC veroverde een behoorlijk vldoverwicht, maar de onnauwkeurige projectielen der Schledamse voor waarden 'gingen naast, over of erden door lat en paal gekeerd. Het werd ook de tweede lijn geprobeerd, maar toen bleek de doelman van Haaften zijn mannetje te staan. Hij stopte on der meer een voortreffelijk schot van Vos. Eindelijk in de 25e minuut was het raak. Een goed afstandschot van Cor "Winkelman bleek de doelman toch te machtig en dat betekende 10. Haaf ten schudde zich na dit doelpunt los •uit de greep van PPSC en toen moes ten de verdedigers Klooster, Bost en doelman Kronenburg bewijzen wat zij waard waren. Het ging hun goed of, want PPSC kon de rust ingaan met de verkregen 1—0 voorsprong. Het talrijke publiek zag hoe in de tweede helft de bezoekers weer ver woed tot de aanval overgingen. Het zag echter ook hoe bekwaam de ver dedigers van PPSC de aanvallen keer den. Na twintig minuten spelen kon PPSC onder de druk uitkomen en het heft weer volkomen in de hand ne men. Ook toen bleek weer, dat de voorhoede van PPSC er volkomen uit is en heel moeilijk tot een doelpunt kan komen. Daarom bleef het ook bij de in de èerste helft gemaakte goal, die echter voldoende bleek om de twee winspunten in eigen huis te hou den., RIDDERKERK, maandag De Ridderkerkse politie heeft zes minder jarige jongens aangehouden, die een reeks bromfietsen en fietsen hebben gestolen. Bovendien stalen ze by di verse winkeliers bier en frisdranken, respectievelijk ter waarde van 50. en tien gulden. De knapen, in de leeftijd van 14 tot 16 jaar, ontvreemden. II bromfietsen en 7 fietsen, het betreft meest geval len van joy-ridlng. -De jeugdige Ridderkerkers zijn in- ;ls op vrije voeten gesteld, in af wachting van het gerechtelijk vervolg van. hun zaak. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag De brand, die het tijdelijke, houten schoolge bouw van het Spieringshoeklyceitm in juni van dit jaar verwoestte, is ont staan doordat twee jongetjes van tien en elf jaar in het gebouw met verf en terpentine hadden gespeeld, dat door brandende sigarettenpeuk vlam 'vatte. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag Op de Parkweg is zaterdagmiddag de 47-ja- rige A.M. met zijn bromfiets tegen een geopende pontier van een auto gebotst. De man kreeg wonden aan hoofd en schouders. Hij is ter behandeling in het gemeenteziekenhuis opgenomen. Merkrcrion, la lean de decembro klub- vespero, NI prltraktos jan grama.tikflJon ce kado H. Letach sr Lekstraat. Dum La estontaj festo-tagoj vl provos bone nropa- gandt Esperanton. z.v. G. J. Kara en A. E. Knijpers: Johanna, d.v. J. Koppenhagen en T. Martijn; Marlt- nus A. T. J. M., z.v. J. X. M. Vrenssen en C. J. M. T, Sol; Kenneth. J„ z.v E H. van der End en C. A. van Zuthem; Kenneth, z.v. H. J. Semefjn en C. T. Wessel. OndertrouwdD. Vertinden en H. V/iJ- lemsen; K. van den Koek en M. Radema- ker: J. P, van Velzen en C. E. C. M. Meij er; A. C, Korsten en W. H. Baas: J. C. G M. Clarljs en H. G. B. de Wolff; A. Vrijen- hoek en A. M. Vrljenhoek; H. Danser en M C. van der Draal; K. E, Koza en M. A- Gelens; G. Vroegh en H. Boender. Getrouwd: H. BreedJjk en B- W, Wan- eu E- J- M. C. Geneuglljk; G. J. Buitenhuis en J. de Beuver; R. WtJ- zenbroek en S. J, E. Jansen; M. Luhnman en M. H. van Roey; W. Petersen en T- zenbroek en S. J. E. Jansen; M. Luhrman en M. H.' van Roey; W, Petersen en T. Jongsten; "W. E. Pranger en E. de Eegt: J. H. Meier en H. Visser; J. G. Scheffers en C. M. van der Waard:."J. soeters en P.- J. Zonneveld; B. Buijtenhek en A. M. Zrf-' van winkelman en J. WlIIegérs; J. J. van: den Heerlk en H. Domburg; M. de Borst en E. van der Velden; D. J. van den Hoek en J. C, M. de Veld; G. Willerns en U.' Benedy- ka; H. Bos en M. van Loon: E. Hartog en D. C. van Watsum; P. W. Huljgen en:E. 'Wessel; 3. H. X.. L. Voratenbos en M. Cam- phens; H. Kuipers en P. W. Abom; J. G- W. Molendijk en E. A. C. Wesenaar; JL L onder de Linden en J. M. L. Ooaterholt; B. Rijnberk en L. S. Brakel; H. J. M. Seeact en I. F. Ouwens. ...-'••?■• Overleden: P. W. Vink, wed. v. Brouwer, S3 jr. v... JEUGD VAN NOAD J' KAMPIOEN (Van een onzer sportmedewer- kers) SCHIEDAM, maandag. De laatste competitiewedstrijd heeft voor NOAD een overwinning ge bracht en voor TSF een zege met dubbele cijfers. NOAD won met 91 van Belcrum en TSF 1 kwam tot een overwinning van 100 in de uitwedstrijd tegen Wibats 2. NOAD 2 won met-9—1 van Tempo Team 5 en ,de reser ves van TSF moesten met 64 de meerdere erkennen in Vietorie. NOAD - Belcrum 9 -1 Belcrum moest liet zonder de sterke speler Van Zandvliet stellen, welke vervangen werd door Knuppc, maar ook met Van Zandvliet had deze ne derlaag- toch ook niet afgewend kun nen worden. Geer lings, Knikkenberg en Van der Aa hadden weinig of geen moeite met hun tegenstanders en er waren dan ook maar drie partijen die een derde game nodig hadden. Dat waren de partijen Van der AaMertens 2725, 1921 en 21-^13. Het dubbel met de cijfers 21—19, 19—21 en 21—12, en KnikkenbergMertens 18—21, 2321 en 21—19. De enige winstparty voor de bezoekers kwam .van Joosse, die in de laatste wedstrijd Geerling naar een nederlaag speelde 621 en 16—21. Ook het tweede team van NOAD kwam tot winst. Ook daar werd het 91 en Tempo Team 5 werd de dupe er van. De laatste partij, die van Fa~ geraas bracht ook hier het enige ver- iiespunt. De jeugd van NOAD werd kam pioen door een overwinning van 7—3 op TOG in Maassluis en promoveert nu naar de A-jeugd waarbij het in de twéede helft van de competitie een fooi mag gaan doen naar de landelij- e titel. Wibats II - TSF O 10 TSF had in de laatste wedstrijd niet veel moeite met Wibats 2. Het werd een. eclatante overwinning voor Koetsveld c.s. Hans van der Broek werd tot twee keer toe gedwongen tot een. derde be slissende game en Cas van Koetsveld moest in zijn partij tegen Brandell tn de derde game een achterstand van 16—9 goed maken. Het tweede team van TSF, dat zich al geplaatst heeft voor de promotie-, competitie speelde in Volendam tegen Victoria om des keizers baard. Voor* beide team6 stond er niets anders op het spel dan de eer en die greep de thuisclub, die m'et dezelfde cijfers (&-4) won, waarmee ze in Schiedam verloor. TSF speelde zonder Gerry Vaessen, voor wie Eikmans inviel. (Van een onzer verslaggevers) TtOTTERDAM, maandag. Dr A. Graafland, geneesheer-directeur van het St Franciscusgasthuls heeft giste ren een gesprek gevoerd met de ou ders van Faula F., de 19-jarige leer- ling^verpleegster, die «en-verkeerde zak bloed had toegediend aan de 68- jarfge patiënt W. van Keulen. Tegenover de ouders vah het meisje heeft dr Graafland een uiteenzetting gegeven van de maatregelen die na net gebeurde zijn genomen, „Ik Héb gezegd dat wij intem een uitvoerig onderzoek hebben ingesteld near de verantwoordelijkheden van Paula, van de gediplomeerde verpleegster, die samen met haar op de betrokken afdeling werkte en de arts, die be trokken was bij de behandeling van de patiënt." Volgens familieleden van Paula had dr Graafland verklaard dat het moge lijk is dat de zaak door de rechtbank heropend wordt om de strafrechtelijke verantwoordelijkheden van de gedi plomeerde verpleegster en van de arts nader te onderzoeken. Dr Graafland, hiernaar gevraagd: „Hierover wil ik mij van commentaar onthouden. De zaak is nog sub judice." V Dg geneesheer-directeur heeft oök toegelicht waarom mr A. van Velzèn als raadsman van Paula F. is opgetre den. Mr Van Velzenis in hetVerleden' ook wel eens als juridisch' adviseur van h©t ziekenhuis opgetreden. Dr Graafland: „Als werkgever- hebben.: wij de plicht een van onze werkne mers die strafrechtelijk vervolgd wordt, bij te staan." V VLAARDINGËNHet j eugdserri- ceburcau, dat., geëxploiteerd wordt; door de Stichting Jeugd-, en Jonge- renwerk is in het vervolg weer iedere dinsdag- en donderdagavond geopend.V van 1 tot: 9uUï. Eris dan zitting- in bet weeshuis/aan; het Weeshuisplein. 16 waar de.leiding in-handen i» van de heer J.'Schravensande. Het bureau staat feh-dienste van jongeren, jeugdgroepen, - sociëteiten,'"/ instuiven en verder voor allen, die zich/met de jeugd bezig houdem De service omvat onder meer het verrich- tcti' van stencliwerk, het beschikbaar- - steUeh .van apparatuur voor-het-typen t yan st encils,-pr ogr ammabémiddeuhëL: -Verhuur - van film- en-dia-appsratuur, - bescheiden, .vakbibliotheek, 'en het/,ter ..beschikking 'stellen van;.' vakïitéra- tuür.Ook- wordt bemiddeling verleend bU het verzorgen vvan. speciale ayoii- den zoals handenarbeid, spel en sport en toneel. -

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2