Eerste paal voor. bejaardenflat Gemeente verstrekt gratis strooizout voor komende winter EXPERIMENT OM GLADHEID BETER TE BESTRIJDEN B. en w. willen geen 65+ 'ers als verkeers- brigadiers JOURNALISTIEKE MEDEWERKER Kansen op winst voor Schiedamse voetbaliers Artikel 86 en 87 SCHIEDAM KOSTEN VAN 104 WONINGEN BEDRAGEN RUIM 4 MÏLJ. GULDEN Vrouw onwel en overleden HET ROTTERDAMS PAROOL (DE SCHIEDAMMER) Verloren en gevonden in breker op heterdaad betrapt BLUFT VAN NELLE MET DUIZENDEN KOPJES ZITTEN? Oud op nieuw in Toverbal KOERIERSTERS DIENSTPLICHT AANGIFTE TER INSCHRIJVING VAKBEKWAME CONSTRUCTIE-BANK WERKERS C. v. d. LELY N.V. WEVERSKADE 10 MAASLAND vrijdag 18 december 1870 -5 (ADVERTENTIE) Kerst aanbieding Nu koopt U een prachtig rode Kerstster. Eén van de meest dankbare kamerplanten, dre nog maandenlang na de Kerst de mooiste rode bloemen 2al ga- Rode Kerstster (Ponsettia), soort Mickelscn, een prachtige kamerplant, waar U heel wei nig werk aan neeft (verlangt maar weinig water}. Deze- geselekteerde plant, ge kweekt tn één van de beste Ne derlandse kwekerijen, koopt U Voor een prijs, die U met zult verwachten als U deze plant ziet (de bloemen 2ijn in cello faan verpakt} voor nog géén drie gulden. export kwaliteit Vrijdagavond om 6 uur begint in ons tuincentrum, 2e etage, de .verkoop van deze Rode Kerstster, een geselekteerd kweekprodukt met prachtige rode bloemen, die in cellofaan 7ijn verpakt, ^98 Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best (van. een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag Op het terrein tussen de Vlaardingerdijk en de Nieuwe Damlaan is gistermiddag de eerste paal geslagen voor de bejaardenflat „Stricklede", Dit gebeurde door mevrouw F. van der Esch-Van Henning, 2e voorzitter van de Humanistische Stich ting voor Huisvesting van Bejaarden (HSHB), in opdracht waarvan de flat met 104 bejaardenwoningen wordt gebouwd. De opdracht voor de houw werd in 1069 door de stichting gegeven aan Ir. T. A. Brouwer van het architectenbu reau Groosman uit Rotterdam. Aan sluitend aan de bejaardenflat is een dienstencentrum geprojecteerd, dat in opdracht van de stichting Raad voor het Bejaardenwerk Schiedam zal wor den gerealiseerd. De aanleiding voor de bouw op die plaats was de beschikbaarheid van een smalle strook grond aan de over- ztjde van het verzorgingstehuis Thur- lede zodat door de zeer korte afstand een goede kommumkatie (tussen het verzorgingstehuis en de bejaardenflat ontstond. Een gevolg hiervan is o.a. de z.g. „intercom", die in elke woning van „Stricklede" aanwezig js en waarmee dag en nacht 't personeel van Thurle- de opgeroepen kan worden- Er is ge zocht naar een sterke geleding in zo wel "horizontale als vertikale Zm, ter wijl als richting is gekozen de hoofd richting van het aansluitende gedeelte van de wijk Nieuwland. Een belangrijke voorwaarde bij het ontwerpen van dit woongebouw - waarvan men hoopt dat het m 1972 klaar zal zijn was, dat de bejaarde bewoner zijn woning moest kunnen bereiken via afgesloten galerijen of corridors. Bij dut projekt is gekozen voor het corridor-principe waarbij aan twee zijden van de gang de wo ningen zijn gesitueerd. Het gebouw telt negen woonlagen. Men zal nagaan of het binnen het budget mogelijk is de verspringende verdiepingen te be nutten a!s dakterrassen. Door de corridors in het gebouw ontstaan als het ware „binnenstraten met aan beide zijden vertredingen, waarin een aantal aktiviteiten ont wikkeld kan worden. Men denkt in au verband aan het aanleggen van bin nentuintjes, het plaatsen van aquaria, het oreeren van praathoekjes enz. De begano grond staat via een overdekte gang in verbinding met het toekomsti ge diensteccntrum. De woning bevat een hal, bergruim te, .twee kamers toilet en douche. De keuken staat in open verbinding met de woonruimte, wat mogelijk is omdat een mechanische ventilatie is aange bracht. De keuken zal worden inge richt met een Therma-keukenelemcnt, wf.arin een koelkast en elektrische kookplaten zijn opgenomen Tussm de woonkamer en de slaapruimte komt een vouwwaaid. Er ontstaat dan een onen woningindeling, waardoor een zo groot mogelijk kontakt lossen de be woners en de wonmg wordt vorkre gen. Elke woning heelt daarnaast ook nou een ruim balkon. Voonts is in iedere woning een cen trale warmwatervoorziening, centrale verwarming en een aansluiting op het centrale antenne-systeem. Voor de fi nanciering van de bouw heeft de stichting HSHB een bedrag van f 4 700.000 geleend bij heb Pensioen fonds voor de Metaalnijverheid. Als aannemer treedit op de Bata^schc Anrmemingsmaatschappij uit Rotter dam. Bromfiets ter een onzer verslaggevers) i SCHIEDAM, vrijdag Op de 's verleent geen- Gravelandseweg is gistermiddag om- streeks 13.45 uur de 48-jange me- o* vrouw G, C. Roosloot-Harreman on- YAMJI. 1 «ug wei .geworden en ter plaatse overle (Van een onzer verslaggevers) den SCHIEDAM, vrijdag Doordat zij geen voorrang verleende is de lu-jan- ge scholiere S. E. V. op de kruising Vlaardingerdijk—Rembrandtlaan met haar bromfiets aangereden door een personenauto, bestuurd door de *3-ja- rige E. G. A. W, uit Haarlem- Het meisje Jcreog bij de aanrijding enkele hoofdwonden, waarvoor zij m de Dr Nolctstichting behandeld is. Mevrouw F. van der Esch-van Henning sloeg "gistermiddag de eerste paal voor de bejaarden flat „Stricklede". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag Burgemees ter en wethouders zien voorlopig nog geen redenen om dc jeugd-verkeers- brigadiertjes te vervangen door oude ren. Zij stellen dit naar aanleidingen van vragen van het KVP-gemeente- raatlslid W. J. C. WHlemsc, die het college er op .gewezen had, dat één van rfjn collega's in Rotterdam deze vraag had gesteld. B. en W. wijzen ear in' hun antwoord op, dat het instituut van de verkeers- bri'gadiertjes een bevredigend wer kende organisatie is die zi3 niet wil len stil leggen ter wille van een twij felachtige proefneming. „De tijden van de bezetting van. de post sluiten nauw -aan bij de behoeften en een voortdurend kontakt tussen school hoofd en brigadiertjes is gewaarborgd; bij eventuele stagnatie (b.v. door ziekte) kan direkt worden ingegre pen", Wel beloven b. en w. mmet de schoolraad en dc schoolbesturen de kwestie te overleggen. Tegen de suggestie van de heer Willemse om 65+'ers in ite schakelen als verkeersbrigadiers ziet het college praktische 'bezwaren. Afgezien van het lelt dat een voortdurende medi- ehe kontrole op lichamelijke ge schiktheid en geestelijke paraatheid nodig zal zijn, vrezen burgemeester en wethouders dat gezien het gaat om een vrijwillige medewerking— de inschakeling van gepensioneerden op den duur teleurstellend zal woenken. Tenslotte vinden zij een vaste, ver lichte band als bij de scholen onont beerlijk. (ADVERTENTIE) De redacüe van zoekt op korte termijn een voor Schiedam- Hij moet een belangrijke bijdrage leveren aan de nieuwsvoorziening uit en over deze stad. Zijn werk zaamheden omvatten geen volledige dagtaak, maar wel zal hij zo nodig overdag of in de avonduren be schikbaar moeten zijn. Hij moet in staat zijn zowel het grote ats het kleine nieuws te onderkennen en te verwerken. De werkzaamheden zuilen aantrekkelijk worden geho noreerd. t Schrijf aan: Chef redactie Het Rotterdams Paroof, Westblaak 9, Rotterdam, of bel: 135430 en vraag naar F, A. Nieuwenhuijze. fOHttEDuVM, geboren: Sonia, d.v. J, Oon- zales BroncMiü en A, Ciendonea Munoz, Ri chard, z.v. F. H. Kronemeijer on A. C. den Brcems, Oïtchard, z v, M. van fTncM en C.J van de Vooren (Van een onzer sportmedewer- kers) SCHIEDAM, vrijdag. Dit weekeinde zullen de laatste voet balwedstrijd van dit jaar ge speeld worden. Laten we hopen dat die laatste wedstrijden voor de Schiedamse clubs goed aflo pen, zodat het jaar 1970 voor de clubs een "goede afsluiting krijgt Die laatste competitiezojidag brengt voor DUS een uitwedstrijd. Het gaat naar Leerdam Sport, Daar moet dach ten we toch wel een overwinning in kunnen zitten. DHS schopte tot nu toe 20 doelpunten bijeen. Leerdam Sport kon nog maar acht keer scoren, Jam mer is wel voor DHS, dat doelman Jan Burger 15 keer de bal uit zijn doel moest halen. Dat is een beetje veel dachten we. Natuurlijk Is aanval lend voetballen 't mooiste wat er is en zeer attrakticf voor het publiek, maar die vijftien doelpunten tegen moet DUS toch wel een beetje aan het denken zetten. Zondag zal bet echter wel lukken. Excelsior 20 gaat niet ver van huis. Aeolus aan de Rotterdamse Kleiweg is de tegenstander. Dat kan een bijzon der interessant duel worden. Aeolus heeft niet zo'n beste start gehad, maar heeft zeer goed terug kunnen komen, 't Is altijd moeilijk spelen daar op het knusse terrein aan de Kleiweg en we nemen aan dat de Schiedammers heel blij zullen zijn indien zij met een puntenverdeling naar huis kunnen. Schiedam gaat naar Lekkerkevk, een ploeg met een uitstekende aanval, maar ook en daar zal Schiedam moeten profiteren een zwakke ver dediging. Als het een beetje loopt in de aanval van Schiedam en de jon gens met wat meer zelfvertrouwen spelen, dan moet ook deze wedstrijd in winst omgezet kunnen worden, al Nu de vorstperiode weer zeer dicht genaderd is en de gemeente Schiedam besloten heeft gratis 1ÖO.ÜOO kg strooi zout ter beschikking te stellen is het wellicht raadzaam, dat iedere inwoner van ScUedam weet wat zijn verplich tingen zijn bij sneeuwval en/of vorst, In de Algemene Politie Verordening zijn daarvoor twee artikelen opgeno men. Artikel SB. De hoofdbewoner of hoofd gebruiker en bij gebreke van deze de eigenaar van een binnen de bebouwde kom gelegen gebouw ol terrein een erf daaronder begrepen is bij sneeuwval verplicht na alge mene of bijzondere kennisgeving van burgemeester en wethouders binnen de door hen gestelde termijn: a. indien het gedeelte van het voet pad, hetwelk zich voor of langs zijn gebouw of terrein uitstrekt, smaller dan drie meter, de zich daarop bevir- dende sneeuw of ijs te brengen of te doen brengen op de rand van de rij weg, zodanig, dat de autobushalten alsmede brand- en rioolputten vrij blijven. b. indien het onder a. bedoelde ge deelte van het voetpad breder is dai drie meter, de zich daarop bevindende sneeuw of ijs te brengen of te doen brengen op de uiterste rand van het voetpad, zodanig dat de autobushalten alsmede brand- en rioolputten vrij blijven en voor het voetgangersver keer voldoende ruimte overblijft. Indien er meer hoofdbewoners of hoofdgebruïkers zijn, rust de plicht tot nakoming van dit artikel op ieder van hen. Artikel 87. De hoofdbewoner hoofdgebruiker en hij gebreke van deze de eigenaar van een binnen de bebouwde kom gelegen gebouw of terrein een erf daaronder begrepen is bij gladheid verplicht het zich] voor of langs zijn gebouw bevindende voetpad ter breedte van minstens één meter met zand, as of andere daarvoor bruikers zijn, rust de plicht tot na- er meer hoofdbewoners of hoofdge- bruikecs zijn, rust de plicht tot nako ming van het in dit artikel bepaalde op ieder van hen. Zilver kettinkje met plaatje; zwart kin der- o£ damesportemannce inh. een uleu- tol; bruine be renpartetnannee met sleutel; gasaansteker; lipssleutel aan. ring; fonds brilletje in etui: een herensjaal grijs: zwart lederen motorhandschoen; kabelslot; bromfletsplaalje; bromlletsplaati..; reserve wiel. Te bevragen bij de vinders: Bedelarm- bandje met 2 bedeltjes. Romein, Schie damse weg 58; bankbiljet, A. Steyaerts, V. Hallstraat 73; een herenhorloge, Concierge van 't Hof, W. de Zwijgerschool, V.d. LeeuwJaan; kinderhorloge, C. Westerveld, H. Pol akst ra at 70; gouden armband, Mode huls Rembrandt, Mgr. Nolens laan nr. 426; zwarte sporttas wit gebiesd, Hv Sttgter, MMdelhamissestraat 41b: portemonnee met inh en voetbalplaatjes, R. ton Hove, Nas- saulaan 18a; zwarte knlpportemonnce met inh., COMBI, tel. 269107; zwarte kinderpor temonnee met inh. V.d, Leede, Parkweg 87, heronbril bruin montuur, Meijer Steg- mann, Westmolenslraat 20; ring met auto sleutels, E. Bonefaas, Gröertelafin 89; ring met sleutels, Den Hartog, Damlaan 254: twee sleutels aan een touwtje. Apotheek 't Gouden Hert, St Lldulnastraat 58; ring met 8 sleutels. Politie post Keltic!: huis- en keldcrsleutel, J. J. A. v.d. Vusse, H. Polak- straat 10; ring met 8 sleutels en ketting hangslot. A. Kooy, Mdrfastraat 48a; dames- bril met donkerbruin montuur, Baas. Gccr- vlietsestraat 48; bril in bruin etui, Blnkers, Burg. Honnerlnge Gretelaan 355; taffelten- nisbnd In etui, Oostlander, Vondellaan 52; kinderfietsje, Swcnnelaar, Graaf Floris- straac 13, tej 260597; één paar voetbalschoe nen, Siuidstra, EendrachtStraat 28; sport- shirt, A. v Bommel, Alb. Thljmstraflt 34b; stop op luchtbanden klein model, W. de Nut, Bilderdijkstraat 23b; wit kinderlaarsje met bont, Mevr. De Boor, Burg. Knappert- laan 2GSa; zwart lederen motorhandschoen, Mevr. Baars, Westfrankelandeestraat 74a; één groene dameshandschoen. Blokland, Ph. v. Bourgondiéstraat z*. 25; balletpakje, H. C. Rcbcrs, Van Hallstraat 1; glacé hand schoen, Slobbe, Jan stcenstraat 33; fon due-stel, Fa. Groencwegea, Rubensplein 12; bundel jute zakken, J. C. Sturkenboom, Schledamseweg 36; radio, Achterberg, Van Beverenstraat 4a; 2 boeken, Van der Flaijm, Damlaan 17b, tel. 372753702753: brandblus- ■apparaat, V. Brederode, J. P. Koenlaan 17, tel, 345517; kartonnendoos met plastic slan gen, M. Krommelbeek, Parallelweg 224; foxterlor met wit, bruin en zwart, De Koning, 's-G-raveiandseweg 429; brume boxer, N.V. Onderling Belang, Regoutstraat (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag Tn de nacht van woensdag op donderdag hebben bewoners van een pand in de St. Li- du in astraat een inbreker op heterdaad betrapt. De man, de 26-jarige J. v, S. vluchtte, maar de inmiddels gealar meerde politie ikon hem even later in de omgeving aanhouden. Toen 'bleek dat hij al eerder in de nacht ingebroken had in een rijschool, eveneens m de St. Liduinastraat, van waar hij enkele goederen had meege nomen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag In navolging van Rotterdam gaat nu ook de gemeente Schiedam gratis zakken strooizout ter beschikking stel len voor de komende winterperiode van vorst en gladde wegen." Met ingang van dinsdag 22 december zijn in het gebouw van de Gemeentelijke Vervoers-, Reinigingls-, Ontsmetting- en Marktdienst (VROM) aan de Buitenhaverrweg 10 kg zakken strooizout af te halen, Elke werkdag tussen 9 en 12 uur zijn daarvoor personeelsleden van de VROM-dienst aanwezig. Van de resultaten van dit experi ment zal afhangen of de uitdeling de volgende winter herhaald zal worden. De gemeente Schiedam heeft de be schikking gekregen over tienduizend zakken zout van 10 kg, wat ruim vol doende wordt geacht. Overigens geldt voor de uitdeling „zolang de voorraad strekt". De be doeling is, dat het zout alleen ver strekt wordt aan de bewoners van be nedenwoningen, of in flatgebouwen aan de bewoner van de beneden- eitage, die in aanmerking komen voor de bestrijding van de gladde trottoirs. Het zout wordt niet aan kinderen verstrekt en er wordt uitdrukkelijk gewaarschuwd, dat het niet geschikt is voor de consumptie, omdat het ver mengd is met een oneetbare stof. De aanleiding voor de verstrekking van het zout zijn in. feite .twee artikelen in de algemene poliitle-verorden ing die hst de bewoners verplicht de voet paden beloopbaar te houden. In de praktijk is echter gebleken, dat het steeds moeilijker wordt nan deze be palingen de hand te houden. Het op- mnmen van sneeuw is een moeizaam, zwaar en mat karwei en de „sneeuw ruimers" van. enige tijd geleden zijn niet meer beschikbaar en vooral voor bejaarde bewoners betekent dit een ite zware belasting. As uit de kolenkelder kon vroeger nog enige uitkomst brengen, maar na invoering van het aardgas zijn er nog maar weinig kolenkachels over. Het gratis verstrekken van zout kan nu enige uitkomst in de problemen bren- JONGETJE BIJ OVERSTEKEN AANGEREDEN (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag De 7-jarige X van Opstal is gistermiddag, toen hij plotseling de oversteekplaats van de kruising Burg, Knappertlaan—Van Ostadenlaan opliep, aangereden door een personenauto bestuurd door me vrouw H. C. B.-van der B. Het jonge tje liep bij de aanrijding een lichte hersenschudding en enkele schaaf wonden op. Hij werd ter behandeling in het gemeenteziekenhuis opgeno men. In verband met werkzaamheden zal het overdekte instructiebad „Dol fijn" van aanstaande maandag tot maandag 4 januari voor het publiek gesloten zijn. ROTTERDAM, Maandag beslist de economische politierechter of Van Nelle zijn huidige cadeau-hopjes die al enkele jaren gegeven worden bij inlevering van punten van kof fie- en theezakjes mag blijven geven als geschenk. De economische controledienst meent namelijk dat de kopjes niet voldoen aan de richtlijnen in de wet beperking cadeaustelsel. Genoemde wet stelt, dat bij normaal gebruik van gratis artikelen duidelijk moet blij ken, dat het een reclame-geschenk is. De naam „Van Nelle" zou te "beschei den zijn aangegeven. Dat de controledienst een en ander voor de rechter heeft gebracht, Is bij Van Nelle als een verrassing overge komen. Wanneer de rechter eveneens zou menen dat de cadeau-kopjes strij dig zijn met de wet, dan zal Van Nelle naast bet inleveren van de punten, ook een kleine vergoeding vragen. Het ziet er dus niet naar uit dat het bedrijf straks eventueel met duizen den kopjes blijft 2itten. - MAASSLUIS, vrijdag De Stich ting De Toverbal te Maassluis do at in de nachit van oud op nieuw dr deuren van haar gebouw aan de Heinestraat weer open. Dan begint een non-stop- programma dat 24 uur gaat duren, 's nachts en de volgende dag zullen er verschillende bands optreden, onder ■meer Maf Mother's pride; Modes Blai se en gitarist/zanger Fred Kefc Daar naast worden er films gedraaid zoals ^Rosemary's baby" en een aantal lach- en tekenfilms. zal het daar 2eker niet gemakkelijk gaan. Voor het zaterdagvoetbal staan er niet veel wedstrijden op het program ma. HBSS is vrij. PPSC gaat naar Rotterdam Zuid. TOGR is de tegenstander. TOGR is nooit een makkelijk te bestrijden ploeg geweest voor PPSC, maar nu moeten we toch aannemen dat het Schiedamse team zich daar niet het kaas van het brood laten eten. We zien dus winst en dat moet ook, wil het dicht bij koploper Zuidland blij ven. Zeer bedroefd geven wy kennis van het overlijden van mijn lieve zorgzame Man, onze Vader en Opa Martinne Mak op de leeftijd van 68 jaar,-1 J. Mak-van der Windt WadcKnxveen.: J. H. Mak C. A. Mak-v. der Velden Corine Marco Rianne J. G. Mak Schiedam, 16 december 1970. Graaf Florisstraat 72. Gelegenheid tot condoleance-bezoek vrijdagavond 18 december a.s. van 7 tot 8 uur in de ontvang kamer van de Dr. Noletstichting, ingang Juliana van Stolbergstraat De rouwdienst zal worden gehouden maandag 21 december a.s. in de kapel van de Dr. Nolet stichting te II uur v.m., waarna de begrafenis zal plaats hebben op de algemene begraafplaats Schie dam te 11.45 uur v.m. Geen bloemen Geen toespraken Hierbij geven wij kennïs van het overlijden van onze trouwe Vriend en oud-procuratiehouder de lieer M. Mak Hij heeft gedurende bijna 50 jaar onze belangen, op onnavolgbare wijze gediend, waarvoor hij on vergetelijk voor ons is geworden. J. J. Medev en Zoon N.V. Schiedam, 16 december 1970. Personeel gevraagd De Schiedammer [Het Rotter dams Parool) vraagt VASTE BEZORGERS SRERSvoor Schiedam en omstr. Aannv. ■teL 267279 'b avonds ma 6 uur: tel. 155960. S020 Foto, film en projectie PASFOTO'S KLAAR TERWIJL U WACHT. Foto Van Vuren. Hoogstr, 103, Schiedam, tel. 256720. S28D Diversen Steeds verse BATTERIJEN en grote sortering zaklantaarns, pechlampen voorradig. Waar- ctot-wiel-draalt, Hoogstraat «7 —69, tel, 010-268435, Schiedam. Ds In 1951 geboren mannelijke personen, die in een Nederlands bevolkingsregister 2ijn opgeno* men of daarin behoren to zijn opgenomen en geen bewijs van inschrijving voor do dienst plicht, noch een bewijs van nfet-irtschrijving hebben ontvangen, zijn verplicht zich vóór 1 ja nuari 1971 aan te melden ter gemeentesecreta rie vari'hun woonplaats of gewone verblijfplaats. De aanmelding moet geschieden door deze per sonen zelf, bij hun verhindering door hun wette lijke vertegenwoordiger, is een rechtspersoon lijkheid bezittende vereniging, een stichting of een instelling van weldadigheid wettelijk verte genwoordiger, dan rust bij verhindering de ver plichting tot aanmelding op de bestuurders. Zij, die zich aanmelden, worden. Indien zïj de Nederlandse nationaliteit bezitten, Ingeschreven voorde dienstplicht. 9 dec. 1970 De biurgemeester der gemeente SchJe- dam RGELFSMA LELY FABRIEK VAN LAND BOUWWERKTUIGEN vraagt voor haarTECHNISCHE DIENST De werkzaamheden worden.verricht In een klein team. Voor informatie over bovenstaande functie kunt ti bellen na 19 uur onze chef van de technische dienst de heer A. den Held 010- 701521 af op ons bedrijf overdag van 8—17 uur 01899—2644.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2