Voorzieningen voor m gem. gebouwen baanzag SCHOOL ZWEMTOERNOOI Twee terreinen in oude binnenstad nu parkeerplaats Kruisraad vraagt vergoeding voor consultaties Kou hield schaatsers thuis ACTIEGROEP 'ONBEHAGEN OPVOORNE GROEIT' NAAR AANLEIDING VRAGEN RAADSLID Museum zeevisserij maanden dicht Hike Stand Nieuw jaarsbal in sociëteit „De Vonk" GEEN KRANT ONTVANGEN? Jubilarissen bij Wilton onderscheiden Programma van Wim Sonneveld uitverkocht Instelling van schoolraad Fusie in glashandel Vijftig jaar in houthandel Cabaretpianist stapte slaapwandelend door huiskamerraam Geen „Etawinia" HET WEER IN ROTTERDAM (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Enige tijd geleden heeft het PvdA-ge~ meenteraadslid mevrouw A. J, Tijsen-Jonker bij het college van-bur gemeester en wethouders gepleit om de gemeentelijke gebouwen ge makkelijker toegankelijk te maken voor gehandicapten. Naar aanlei ding daarvan hebben b. en w. een onderzoek ingesteld naar de moge lijkheden tol verbetering van de bestaande toestand. Het resultaat van dit onderzoek is, dat in vier gebouwen waarschijnlijk op korte termijn de ingang zodanig veranderd zal worden, dat gehandicapten de gebouwen gemakkelijker en veiliger kunnen betreden. (Van eon onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. In de YM- CA-sociëteit „De Vonk" in het ge- bouw Jeugdhaven aan de Lange Haven 121» wordt op vrijdagavond l januari een nieuwjaarsbal georganiseerd. De muziek wordt o-a. verzorgd door de band „Victim o£ Electric Wire". Dc toegangsprijs voor de avond bedraagt 2,50. In de Nieuwjaarsnacht is de „Vonk" om ba if één geopend om de leden in de gelegenheid te stellen elkaar de wensen voor 1971 te doen toekomen, Op 2 en 3 januari organiseert >,De Vonk" twee disco-avonden, die beide beginnen om 20 uur en waarvoor dc toegangsprijs 1. bedraagt- dinsdag 29 december 1970 - pagina 5 Hel minst omvangrijk is dc aanpas sing In het gebouw van de gemeente lijke Sociale Dienst aan het Broers- veld. Daar is slechts een losse houten vloer nodig. Bij de Gemeentelijke Technische Bedrijven aal het treffen van voorzieningen zeer hoge kosten met zich brengen. Onnodige" kosten,1 wanthet veel gunstiger gelegen bijkantoor van de GTB aan het Broers veld kan goedko per en beter toegankelijk gemaakt worden voor gehandicapten door op- Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotterdam, Schiedam, kunnen zich wen den -tot onze plaatselijke agen ten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. In de kan tine van Wilton-Fijenoord is gisteren weer een groot aantal jubilarissen ge huldigd. Aanwezig' was ook burge meester H. Roelfseïha,"'dic aan drie Schiedamse werknemers van Wilton- Fijenoord, die reeds vorige maand ju bileerden een koninklijke onderschei ding uitreikte. De heren J. Onderde- Unden, A, Dekker en J. Snijders ont vingen de ere-medaille in zilver, die ook werd toegekend aan de Rotter damse werknemer P. Bode. Ds jubilerende werknemers van drae maand zijn: 40 jaar in dienst: J. Wijzenbroek; 25 jaar in dienst: J. van Boven, H. van Dijk, J. v.d. Elburg, J. W. Frings, J Huigen, TV T Jongste, A. Offermans, J H Planken, O Ro- sendaal, A. Schouten, J. W. Sluiven- berg, A. A. Strtiye, L. van Veen, H. F. v, d. Velden, C. Vrijenhoek, P. Vryen- boek, P. J. van Waas en B. Zevenber gen. 10 jaar in dienst was mevrouw A. C. Wij mans-Janssen, De jubilarissen werden eveneens toegesproken door directeur ir. B. Wilton die aan hen de gebruikelijke geschenken onder couvert, de getuig schriften met de daarbij behorende insignes uitreikte. VLAARDINGEN, dinsdag. Hot nieuwe programma van Wim Sonne veld, dat morgen (woensdag) in de stadsgehoorzaal door hem zai worden gebracht op uitnodiging van het Vlaardings Kunstcentrum heeft een dusdanige belangstelling, dat alle plaatsen in de zaal reeds in dc voor verkoop zijn uitverkocht. De VCK-le- den, die hun bestelformulier tijdig hebben ingediend en hierop correct de nummers van hun lidmaatschapskaart hebben ingevuld, kunnen hun kaarten vanavond (dinsdag) tussen 7 en 9 uur aan de kassa van de Stadsgehoorzaal afhalen. VLAARDINGEN. De CJV Liefde en Vrede houdt op nieuwjaarsdag van IC tot 17 uur haar nieuwjaarsreceptie in gebouw Triangel waar ook de leden van de sociëteit de stoof hartelijk welkom zijn. Na de officiële receptie volgt een gezellig samenzijn waarbij gelegenheid tot dansen, zal worden ge boden. ïmim Schiedam, geboren: Wouter zv- A. P- Borst cn E. E. W. Vcrhage; Mural, zv. Y- Sengul en G. Demirel: Natasla dv. E. Com- pan Martinez en M. H. Kop; Olaf M. zv. A. W. M. Dekkers en A. H. Appel; Babette H. E. clv. 3. Groetiewegen en W. H. L. van Tilburg; Jolanda dv. G. Boomsma en A, K. van Tienen. Overleden: J. H. M. Boelofs, 73 jr.; J. J. Poots, 61 jr.: A. W. Roggeveen. 20 jr.; J. M. Brandenburg. S3 jr. hoging van het trottoir cn verwijde ring van de drempels. En ook hier kan men terecht voor alle geldzaken, in lichtingen enz. Vrij gemakkelijk is de aanpassing ook van het Stedelijk Museum aan dc Hoogstraat, waar geen al te ingrijpen de .wijzigingen in de entree nódig zijn. Het gebouw van de Openbare Bi bliotheek aar» de Lange Haven ïs re delijk toegankelijk voor gehandicap ten. Het is echter niet mogelijk de bi- bliothcckruimte met een invalidenwa- gen te betreden. In dat geval verleent do bibliotheek een persoonlijke servi ce. De studiezaal op dc eerste etage zou alleen bereikbaar kunnen worden gemaakt door een lift, maar dat zou zeer veel kosten vergen. Zij die niet in staat zijn naar de studiezaal te gaan kunnen in de lijdsebriftenznal op de begane grond studeren, waar de stu dieboeken dan worden aangereikt. De filialen van de bibliotheek zijn geen van alle met een in validen wagen te betreden. Het zou aanbeveling ver dienen om in de filialen aan de Park weg, Leliestraat en aan hot Wibaut- plein een houten vlondertje aan te schaffen, ten gerieve van hen die slecht kunnen lopen. Bij het overleg over de verbouwing van bet pand van de GG cn GD aan de Tuinlaan wordt eveneens gedacht aan een beter toegankelijk maken van het gebouw voor gehandicapten. Voor het pand van dci .tli.ensb $<4 meentewerken aan de Korte .zal..het treffen van voorzieningen! zeer waarschijnlijk niet mogelijk zijn. De dienst zal bovendien nog slechts drie jaar in het pand gehuisvest zijn. Ge durende deze periode kunnen invali den ontvangen worden in hel por- licrsvertrek, dat voor hen wel toegan kelijk is. Bij hel Gemeente Archief aan het Oude Kerkhof kon zonodig in een ka mer op de begane grond de gewenste inlichtingen gegeven worden, In dc voorlopige plannen om het huidige go- bouw van Gemeentewerken in te rich ten als archief is de aanleg van een lift opgenomen. Aan het gebouw van de Gemeentelijke Woningdienst fin de Korenbeurs, Lange Haven) kunnen geen voorzieningen worden getroffen. Overigens zullen als het nieuwe stads kantoor eenmaal gereed is de afdelin gen, dio nu nog in de Korenbeurs ge vestigd zijn, daarheen verhuizen. De afdeling Onderhoud en het bu reau van de woningiospectrices zijn reeds gevestigd ir» het gebouw van dc voormalige Rijks-HBS aan de Gver- schicsestraat. Voor het bureau Huis vesting zou de enige oplossing zijn het aanbrengen van een lift. Dil zou hoge kosten met zich brengen en is daar door, mede gezien het feit dat ook dit bureau t.z.t. verplaatst zal worden, Waarschijnlijk niet verantwoord. Voorzieningen aan het stadhuis aan de Grote Markt zijn niet mogelijk. Vel heeft het personeel daar de in structies hulpbehoevenden zoveel mo gelijk ten dienste te zijn. Overigens is in de bouwplannen voor het nieuwe stadskantoor rekening gehouden met dc toegankelijkheid van het gebouw voor gehandicapten. X.' 1-C t-*~ (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Om te voorkomen, dat braak-Iiggende ter reinen in de oude binnenstad gebruikt worden als vuilnisbelten,5 streeft de gemeente er naar om die terreinen (bv. door sloop vrijge komen) tijdelijk een andere bestemming te geven. Wanneer dit zon der al te hoge kosten kan geschieden worden er op de terreintjes voorzieningen getroffen voor o.a, tr$pveltjes en parkeerplaatsen. Zo is het nu dc bedoeling om aan de Herenstraat (achter de Boterstraat) en aan dc St Pieterstceg twee tijdelij ke parkeerterreinen in te richten, die ook gebruikt kunnen worden door lang-Tiarkeerders. Het terrein aan de Herenstraat zal een capaciteit krijgen van bijna twin tig auto's, waardoor er voor het par keerprobleem in de omgeving van het stadhuis weer een kleine verlichting ontstaat. Het terrein zal over een breedte van zeven meter verhard wor den met daarachter een tijdelijke groenvoorziening. Dit laatste om te voorkomen, dat het terreintje gebruikt gaat worden als opslagplaats voor goederen. De toe- en uitgang van het parkeer terrein zal komen te liggen aan de westzijde van dc Herenstraat, uitko mend op het brede gedeelte van do Boterstraat, De oostelijke zijde van do Herenstraat zal in beide richtingen verboden worden voor motorvoertui gen. Dit is overigens maar een tijde lijke bestemming omdat de Heren straat in een saneringsgebied ligt. Het andere parkeerterrein aan de St Pietersteeg ligt in het hart van do Brandcrsbuurt, waar Pcinsensleeg, Achter de Teerstoof en Verbrande Er ven samenkomen. Ook hier zal een verharding worden aangebracht, waarna door middel van strepen de parkeervakken, worden .aangegeven. Ook voor de toekomst zal dit terrein als parkeerruimte bestemd worden, maar dan in ander verband. In het Sportfondsenbad zijn gisteren en vandaag de wedstrijden van het schoolzwemtoernooi gehouden. Op de foto een start van een serie bij de meisjes. SCHIEDAM, dinsdag Burge meester H. Roelfsema -is verhinderd om op maandag 11 januari zijn (we kelijkse) spreekuur te houden. (ADVERTENTIE) VLAARDINGEN, dinsdag. Het museum voor de Nederlandse Zeevis serij aan dc 'W.esthavenkade zal van. vrijdag 8 januari af gesloten zijn voor het publiek. Op zaterdag 22 mei 1971 zal het museum opnieuw worden opengesteld maar dan in'het voorma-- lig belastingkantoor, eveneens aan de "Weslhavenkade. Gedurende de maand dat het museum gesloten blijft zal de verhuizing plaatsvinden, het geen met zich meebrengt, dat het nieuwe gebouw tal van nieuwe moge lijkheden voor de inrichting biedt, welke dankbaar benut zullen worden. De hoofdzaken van de museumcol lectie zullen op de begane grond wor den ondergebracht, waarmee vooral aan invaliden en bejaarden een dienst zal worden bewezen. Verder zullen er afzonderlijke afdelingen komen voor de vissen, de visserijschepen en de vangtechnieken. Aan de sociale aspecten van de vis serij 2al meer aandacht worden ge schonken dan tot nu toe. Ondanks het eerbiedwaardige uiterlijk van het ge bouw, biedt het interieur alle moge lijkheden tot toepassing van de mo dernste exposiüetechnieken, welke stellig zullen worden benut. Een bezoek aan het nieuwe museum zal veel verrassends met zich brengen en er wordt dan meteen verwacht, dat de drempelvrees tot het verleden zal gaan.behoren. In het nietfwe gebouw komt een filmzaal welke heel. wat gastvrijer zal zijn dan de huidige. Thans behoeft men voor dc filmvertoning niet meer naar do kelder, maar gaat men naar de „zolder". Het is te verwachten, dat ook daar de tot traditie geworden „film van de maand" gehandhaafd zal blijven. Er zijn reeds onderhandelin gen gaande over nieuwe programma's. (Vanc correspondent) VLAARDINGEN, dinsdag. Als de gemeenteraad er woensdag mee ak koord gaat, wordt in Vlaardingen een gemeenschappelijke schoolraad inge steld. Dit is een overkoepelend adviesor gaan in plaats van of naast de ouder raden, waarvan er in Vlaardingen drie actief zijn: voor liet openbaar kleuter onderwijs, voor het openbaar lager onderwijs cn voor het openbaar voortgezet onderwijs. Volgens de wet wordt de schoolraad gevormd uit ouders, voogden en ver zorgers die. lid zijn* van een oudcreom- missie, uit he.t onderwijzend personeel van de scholen en uit gemeentelijke bestuurders en functionarissen. Bo vendien kunnen andere deskundigen in de schoolraad zitting hebben. De schoolraad bevordert de bloei van hot openbaar onderwijs in de ge meente. - (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. De Noordcv Glashandel J. van Oosten dorp NV en dc NV Glasindustrie L. A. Wouters in Breda fusioneren. De bei de ondernemingen zullen hun activi teiten onder eigen naam zelfstandig uitoefenen. Er zijn geen directiewijzi- gingen. Het Rotterdamse bedrijf houdt zich bezig met de groot- en kleinhan del in gtas, verf en aanverwante arti kelen. Wouters vervaardigt prefab-be glazingen voor de woningbouw. m (ADVERTENTIE) Zo'n oude piano kunt U bij ons inruilen, bij aanschaffing van een nieuwe. WIJKENeUlaNGE KOftTË LIJNBAAN 2B, ROtTERDAM (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Met ingang van 1 januari zal door de on langs in het leven geroepen „Stichting Kruisraad Schiedam" voor consulten op zuigelingen- en kleuterbureaus vergoedingen worden gevraagd. Voor leden van een kruisvereniging zijn de onkosten op een zuigelingenbureau 1,- per consult en op een kleuterbureau 1,50 per consult. Voor niet-leden zal op beide bureau's J5,- per con sult in rekening worden gebracht. Ondanks het feit dat er door de reorganisatie van het kruiswerk en het samengaan van de diverse vereni gingen in een stichting efficiënter kan worden gewerkt, is het bestuur van de „Kruisraad. Schiedam" tot de conclu sie gekomen, dat de financiële lasten te groot zouden worden. De genoemde regeling is ingesteld om verhoging van de contributie te kunnen voorkomen. Een direct gevolg van het „fuseren" van de verenigingen is dat de Kruis raad Schiedam per 1 januari 1971 de verantwoordelijkheid krijgt voor de kinderhygiëne in de gehele slad. Hier door was het mogelijk de wijken op nieuw in te delen, zodat de wijkver pleegsters een. eigen rayon krijgen, waarin zij zorg dragen voor de kin- derhygione. Het contact lussen de ouders en dè verpleegsters zal op deze wijze zowel bij huisbezoek als bij consultatie aan een bureau verbeterd kunnen worden. Het ligt voorts in de bedoeling, dat de kindoren op bepaalde tijden worden opgeroepen. De wachttijden kunnen hierdoor tot een minimum beperkt worden. Vrij onverwacht is tijdens de kerst dö vorst ingetreden, hebbers, zodat het zoals hier op de Jozef Oreliosin Maar de bittere kou weerhield een hoop schaatslief- gel niet druk was op singels en vaarten. VLAARDINGEN, dinsdag Op nieuwjaarsdag zal in het groepshuls van de Marnix van St. Aldegonde- groep op het padvi nderscentrum aan de Broekpolderweg (langs de rijks weg, richting Maassluis} een tentoon stelling worden gehouden van colla ges, vervaardigd door de kabouters, welpen, padvindsters en verkenners van dv padvindersorganisaties. Op dat centrum zal de Willem de Zwijgergroep van 13 tot 14 uur een nieuwsjaarsinstuif houden en de prin ses Irene-groep op hetzelfde tijdstip in haar ruimte. De Marnix van St. Aldegondegroep houdt haar instuif tegelijk met de tentoonstelling, welke geopend is van 10 tot 14 uur. Uiter aard zijn leden van alle andere groe pen ook van harte welkom. De Maassluisse groep Karei Door man i'ecipieert van 12 tot 13 uur in het groepshuis aan de Boonervliet, waar bezoekers worden verwelkomd met koffie met koek. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. „Wg verzoeken v de gemeente Rotterdam te wijzen op het groeiende gevoel van onbehagen en onveiligheid op Voorne en Putten". Zo luidt de oproep in een brief van de actiegroepen Heenvliet en Voorne aan de colleges van b. en pp Voorne. en,Putten. In de briér wordt de gemeente Rot terdam herhaaldelijk beschuldigd van een ernstig gebrek aar» openheid bij het uitgeven van terreinen voor de vestiging of uitbreiding van bepaalde industrieën, die een gevaar vormen voor de leefbaarheid- Tegelijkertijd herinneren de brief schrijvers aar» een bepaling in de structuurschets van Rijnmond, die stelt dat de afstand tussen het industrie- en woongebied tenminste vijf kilome ter moet bedragen. Deze bepaling houdt volgens de actiegroepen een waarschuwing in en Rotterdam is met zijn beleid in strijd met die gedachte. Juist deze bedrijven (de milieu-be dreigende, red.), liggende binnen de genoemde grens (van 5 km., red.) zouden aan de strengste voorwaarden moeten voldoen en dié voorwaarden zouden niet zonder inspraak van de geografisch betrokkenen mogen wor den vastgesteld," zo staat in de brief te lézen. Tenslotte wordt nog een oproep ge plaatst om er bij Rotterdam op aan. te dringen, dat plannen voor uitbreidin gen en vestigingen van bedrijven in een vroeg stadium bekend te maken mei een verantwoorde opgave van alle milieubelastende factoren. Zodat de raad en de burgerij van de betrokken gemeente zich er uitgebreid over kan beraden. De brief is behalve aan de gemeen ten op Voorne en Putten ook aan het dagelijks bestuur van Rijnmond en het college van b. en w. van Rotter dam gestuurd. ROTTERDAM, dinsdag —Gisteren herdacht de heer H. R. Coller, bestek- zoeker van de- afdeling werf, -dat hij. 50 jaar geleden bij de koninklijke houthandel gebroeders Van Stolk en Zoonen.te Rotterdam iiri dienst trad. Om tien uur 's morgens werd hij met de naaste familieleden op het pri- vékantoor door de familie Van Stolk ontvangen en toegesproken. Uit han den van de heer L. van Stolk ontving hij een cadeau onder couvert. Daarna word hij met zijn familie in de koffie kamer toegesproken door de algemeen directeur,, de heer C. Kerkhof, die de jubilaris een. vererend getuigschrift, een envelop met inhoud en een cadeau overhandigde. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. De pianist van het cabaret „In den twijfelaar", Berlus Nicodem, is in de nacht voor Kerstmis tijdens c.en slaapwandeling door het raam van zijn huiskamer gestapt en circa vier meter lager op het trottoir van dc Catbarinastraat terecht gekomen. Nicodem werd met een gebroken rechterpols, in wendige kneuzingen en bloedin gen in het academisch ziekenhuis Dijkzigt opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag De vak tentoonstelling „Etawima '71" voor etalage-, winkel- eh magazijnlwieh- tingen zal deze keer. niet gehouden worden. Oorspronkelijk was de ten toonstelling gepland van 25 t/zn 28 april 1971 in de Ahoy'haL Dit gaat echter niet door omdat omstreeks de zelfde tijd in Utrecht een gelijksoorti ge tentoonstelling zal worden gehou den.. Opgave van het KNMI (filiaal Rotterdam) Waarneming 8,40 uur 1001,3 1003,5 Wecrsgesteldfaaia betr. sneeuw betr. Neerslag In 24 uur Max, temp. gist. 16.40 uur: —1,2. Min. temp. gist. 8.40 uur: —2,8. DRINKWATER ROTTERDAM:';^';:: Bedrijf lionlngerdijk: -••»?"- verwachting van 29 iym 31 december gemiddeld heakenzouigejmUe 280 mg per liter; gemiddeld gcleldlnggvermoKer» 870 micro S'ewens; gemiddelde hardheid15,5 Duitse hadhcldsgraden. ",VJ Bedrijf BercnpUat: verwachting van 29 t/m 31 december gemiddeld kcnkenzoatgchalte 270 mg per liter; gemiddeld geleldlngavcrmogea 85© micro Siemens; gemiddelde hardheid 15,5 Duitse hajdbaidïgraden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1970 | | pagina 2