Bravenboer nie in i7a80 lil e li VOS: BOOS OP STELLETJE BUREAUCRATEN ZESDAAGSE IN AHOY' MET VEEL VARIATIE Dokters wilt u duidelijk schrijven? BI iI iü 4 ■fill 98 sSiSp 'IK HOOP OP STEUN VAN 'T PUBLIEK' Lagerlöf werd kampioen mêmm Brief aan dagboek |i#«H Geen sterke partijen in de finale ROTTERDAM RIJNMOND oppMimirig Kapot Vedette iflM BELANGSTELLING ERG GROOT VOOR DUBBEL ZESKAMP Schaatsers kunnen 23 januari terecht Nieuw parkeertarief voor de Coolsingel feslll opruiming pagina 4 - woensdag 13 januari 1971' door WIM WEEDA Willem (Bever) Bravenboer krijgt de komende week een voor hem wat vreemde „klus" op te knappen. In de zesdaagse in het fonkelnieuwe 'Ahov'-sportpaleis' aan de Zuiderparkweg vormt bij Rotterdams hoop en vertrouwen. Aan de zijde van de gerenom meerde Duitser Dieter Kemper zal hij zich voor het eerst in een. dergelijk avontuur tussen de grote kampioenen van het win- ii"i ui,n I,terovaal storten. Of hij er niet een beetje angst voor heeft? „Waarom zou ik?" is de. wedervraag van de 24-jarige Wim Braven- boer, die in. augustus van het vorige jaar op aandringen van Charles Ruys- die hem toen al op het oog had voor de rol van plaatselijk favoriet.na een succesvolle carrière als amateur tot de professionals overging. „Waarom zou tik hang zijn voor deze zesdaagse? Niemand zal verwachten dat ik ga vannen en voor de rest zal ik mijn best doen om niet voor schan- (ADVERTENTIE) Voor de liefhebbers van een eksklusieve vloerbedekking hebben wij nu een bijzonder voordelige aanbiedingeep zuiver wollen rand karpet. Waar U het ook neer (egt in de hal, in de slaap- of logeerkamer of onder da salontafel, dit prachtige karpet en blijft overal een sierraad. Dit hoogpolige zuiver scheer wollen karpet met een diame ter van liefst 200 cm koopt U nu in 5 prachtigs kleuren niet voor ds vastgestelde verkoops prijsvan f. 230,- maar voor nog géén honderd tachtig gulden. rond karpet culver scheerwol 200 crn 230? Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van dit zuiver scheerwollen rond karpet met een diameter van 20Q cm. Het hoogpolige karpet is er In de kleuren beige, goud, oranje, groen en blauw, nu Duur van de opruiming 74 lanuarl tot 4 februari Gün tof. of schrift, best. Tweede klas libre (Van ,ecn onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. De eindstrijd om het distri ets kamplo en- schap tweede klas Ubrc, die In het clublokaal van de biljartvereniging De Pijp werd gehouden, heeft een ver rassend slot gekregen. Niet Zeeman van het Noorden, legde beslag op de titel, zoals verwacht werd, maar Lagerlöf van De Maasstad werd. kam pioen. Beiden kwamen In de slot par tij tegen elkaar uit, teder mei tfen ma.tchpuu.ten, doch Zeeman met een veel beter algemeen moyenne. Het werd een uiterst spannend duel, waarin de favoriet behalve tegen een hardnekkige tegenstander ook zijn ze nuwen moest kampen. Al gauw was gebleken, dat de titel houder Rorijs geen kans had om het kampioenschap te prolongeren, want in het begin., van het toernooi moest Rorijs al enkele verliespartijen boeken en kwam zelfs als zevende aan het einde, Alleen Bestebreurtje jr., die slechts êén partij won, bleef achter hem. In de voorwedstrijden waren al enkele van de acht deelnemers naar een hogere klasse gepromoveerd, waaronder ook Duinhouwer. Dat re sultaat zou hij in de finaie niet bereikt hebben. Want hij eindigde nu met een algemeen gemiddelde van 4.40, dat onder de promoüegrens (4.50) bleef. daal te worden gezet. Ik hoop op veel steun van het Rotterdamse publiek, dat voor mij een sfeer moet scheppen, die me over de moeilijkheden heen helpt.1' Hij mag dan geen angst hebben, er is wel een aantal factoren in zijn na deel, dat die door hem verzochte steun wan hot Rotterdamse publiek broodno dig maakt. Dat is in de eerste plaats zijn gerin ge bekendheid met het metier der pis- tiers in het algemeen en dat van de zesdaagserijders in het bijzonder. Daar komt bij dat hij nog maar enke le maanden „te midden der kampioe nen" toeft. Een extra belasting ds zijn welhaast minimale voorbereiding op dit al met al toch zeer zware werk. „Nee, veel heb ik aan voorbereidend werk voor deze zesdaagse niet kunnen -doen. Eigenlijk heb ik alleen maar even mogen proeven hoe moeilijk het allemaal zal worden. Eind oktober vo rig jaar heb ik met -Piet van der Lans aan een koppelwedatrijd in Zurich mee kunnen doen. Dat was een echte koers, met alle grote vedetten." 1. Lagerlöf 2. Zeeman - 3. Duinhouwer 4. Hclnsdijk 5. De Ronde 5. Draal 10 910 190 8 916 211 29 4.34 8 923 235 23 3.92 6 859 229 38 3.74 6 914 274 39 3.33 4 892 287 20 3.34 8. Bestebreurtje 2 876 283 28 3.09 „We zullen het maar kalm aan doen, Wim" zei Piet van der Lans, „maar hij was de eerste die demar reerde. Nou, dat was wat. We reden enkele ronden een vijftigtal meters voor de gr.oep uit. Toen brandden de grote kanonnen los. We waren ner gens. Ze zoefden langs alle kanten langs ons heen. Ik w-ist niet hoe ik het ■had. En kapot dat ik" was. Ik was ge broken. We eindigden ergens tn het ■midden, op een ronde of vier, vijf. Ik kon na afloop niet meer lopen. Ik •moest Gerard Koel de sleuteltjes van mijn auto geven omdat ik zelf onmo gelijk kon rijden. Na een uur of vier, en nadat we ergens hadden gegeten, ging het -weer een beetje. Daarna heb ik elke week in Ant werpen op de baan getraind en ook wat op de weg. Voor de rest heb ik gewerkt. Werken in mijn vak als stu kadoor en in mün nieuwe huis in Klaaswaal, waar ik na de zesdaagse ga wonen," Wielrennen is voor beroepswielren ner Wim Bravenboer in de eerste plaats een hobby en geen noodzaak om zich een toekomst te verzekeren. Hij is een vakbekwaam stukadoor, die, als hij het zou willen, van van daag op morgen in de zaak van zijn schoonvader deelgenoot kan worden. "Wim Bravenboer is echter wel „cra zy" van de wielersport. „Ik ben nu eenmaal verslingerd aan wielrenner- En dan, met zo'n pronk stuk van een winterbaan vlak bij de deur spreekt het toch -vanzelf dat je daarin wat gaat zoeken." Hoe komt hij aan de naam „Willem Bever"? „Dat hob ik aan Fedor den Hertog te danken. Die had verleden jaar zo'n manie om alles naar de fabeltjeskrant te vernoemen. Zelf was hij „Zoef de haas" en Sjef van de Burg en Ik, om dat we altijd samen waren en samen ook heel wat klusjes hebben opge knapt, werden „Ed en Willem Bever". Dat is sindsdien zo gebleven, vooral doordat speaker Piet Boogert ons ook zo ging noemen." Terug naar de zesdaagse. Naast, alle opgesomde nadelen Is er ook iets 'dat in het voordeel van debutant Wim Bravenboer spreekt: hij is de enige Rotterdammer in het veld en zijn jeugd en klasse motiveren tie verwachting, dat van hem mogelijk een vedette voor het sportpaleis is te maken. En plaatselijke vedetten zijn ook belang rijk voor andere internationale vedet- tes. Zij garanderen goed;bezette tribu nes en voor de coureurs een boterham met goed beleg. „Ik weet niet o£ men, met name Pe ter Post, die nog steeds de man is die de zaken uitmaakt, mij hier in deze zesdaagse een hand. boven het hoofd zal houden. Peter rijdt welhaast zeker zijn laatste seizoen en voor hem is het dus allemaal financieel niet zo belang rijk. Maar hoe zijn houding ook zal zijn, het hangt perslot van zaken voor het allergrootste deel van mezelf af o£ ik er goed doorheen zal komén. Hij kan me tenslotte-niet aan zijn hand ^meenemen. Bovendien zijn er nog genoég andere Nederlanders, die in dit sportpaleis graag ds rol van Ne derlands eerste vedette-; voor zichzul len opeisen^ En-in hun Igedachtengang is er beslist weinig.-?ruimte gelaten voor mijn aspiraties." Wim Bravenboer is niet bang voor zijn eerste zesdaagse; Hijis er zich terdege van bewust dat het voor hem een lange weg van „afzien" zal wor den, zoals de coureurs dit zo plastisch zeggen. Maar hij is daartoe ten volle bereid en hij hoopt het vertrouwen dat hij van het Rotterdamse publick vraagt, niet te zullen beschamen. A B'Y'' ïl Wim Bravenboer (24): „...best doen om niet voor schandaal te worden gezet..." (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, woensdag, De be langstelling voor het NCRV-program- ma Dubbel Zeskamp, dat op 30 janua ri in het sportpaleis wordt gehouden, is „onvoorstelbaar groot", zo deelde directeur Harry Hofmeester mee. Kaarten voor het evenement worden evenwel niet in het Aboy'-complex verkocht. Belangstellenden kunnen, allen op vrijdag 22 januari, terecht op de volgende twee adressen: Jeugdhuis 't Slag, Sandelingplein (tussen 14.00 en 17.00 uur) en Bergsingelkerk, hoek Bergselaan (tussen 9.00 en 12.00 uur) De prijs van de toegangskaarten be draagt 2,50. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, woensdag Het ziet er naar uit dat de tweede ijsbaan van het Ahoy'-complex de onover dekte buitenbaan aan de achterzijde van het sportpaleis zaterdag 23 ja nuari voor het publiek zal kunnen worden opengesteld. Directeur Harry K. Hofmeester maakte gisteren be kend dat.de baan „bijna klaar is". „In verband met de weersomstandigheden hebben we wat tegenslag .gehad", al dus de heer Hofmeester, „maar we re kenen er volledig op dat we op de geplande datum gereed zullen zijn." (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag „Het zijn een stelletje bureaucraten en ik daag ze uit om eens een paar dagen mee te gaan naar de Bies- bosch dan kunnen ze eens rondkijken. Hoe kunnen ze iets weten als ze achter hun bureau bij de kachel blijven zitten." Aldus de reactie van de heer J. Vos, beheerder van het asiel van de Dierenbescherming te Vlaardingen op het communiqué van de Nederlandse vereniging tot bescherming van vogels te Amsterdam. De heer Vos is al enige weken druk bezig met hel reinigen van door stookolie getroffen wa tervogels uit de Biesbosch. Zoals bekend bracht de vogelbe scherming maandag een communiqué uit, waarin o.a. stond dat de behande ling „een nodeloze verlenging van het lijden" betekent, en dat „het aantal op deze wijze te redden vogels als uiterst miniem moet worden beschouwd1'. Over deze laatste zinsnede maakte de heer Vos zich ook, erg kwaad. Hij zegt: ',,A1 kunnen we een paar levens redden, dat is al genoeg. Anders zou ik er toch niet al m'n vrije tijd aan op offeren, zelfs op Nieuwjaarsdag ben ïk beziggeweest". De lieer J. Gerritsen, directeur van de Vogelbescherming verklaarde des gevraagd dat hét werk van de vogel- redderg prijzenswaardig en spectacu lair is. „Maar", zo zei de heer Gerrit sen, „het heeft geen zin. Het resultaat is rilhU. En wij keuren het af op gezag van de wetenschap". Bekende wetenschapsmensen heb ben zich nameliik, voorai na de ramp met de Torry Canyon in 1968. toege legd, op de gevolgen van olierampen voor watervogels. En volgens de heer Gerritsen zijn zij ervan overtuigd dat het schoonmaken van de vogels geen bevredigende resultaten oplevert. Behalve longontsteking lopen de vo gels namelijk ook incewandstoornis- sen op, omdat ze de olie van hun ve ren proberen te pikken en zodoende al lerlei 'schadelijke stoffen binnenkrij gen. Het proces van aantasting van de ingewanden duurt langer dan de re validatie. De weinigs, geredde vogels sterven dus na hun vrijlating alsnog, zo verklaarde de directeur van de vogelbescherming ons. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, woensdag De derde na-oorlogse Zeisdaagse van Rot terdam, die zaterdagavond elf uur in Ahoy van start gaat en die vrijdag 22 januari op dezelfde tijd zal worden afgeschoten, zal door tal van neven-evenementen worden omlijst. Naast de gebruikelijke record-, derby- en afvalwedstrijden staan er op het programma een koppelkoers tussen persvertegenwoordigers (maandag), een zoge heten. „Avond van de sport" (dinsdag) en een Nacht voor bejaar den" (woensdag). Dat laatste ls geïnspireerd op de „Nacht der naasten liefde" tijdens de zesdaagsen van Antwerpen, waarop geld voor liefdadige instellingen wordt ingezameld. In Nederland is Gei'rit Schulte al vijf jaar bezig met een actie, clic ouden van dagen een recreatieoord in Limburg moet schenken. Tijdens de nacht der be jaarden heeft Schulle voor een groot aantal trekpleisters gezorgd, o.a. dc oud-renners Henk Ftanhof, Wout Wögtmnns, Jan Derksfsi en Schulte zelf, de ex-topsporters Eef Kamerbeek. Klaas Boot, Roel Wiersma en Anton Geeslnk en de artlsten Willy Alberti, Willem Duys en Rony Eijk. De zesdaagse wordt zaterdagavond vooraf gegaan door een gevarieerd; programma. Om 8 uur wordt gestari met een omnium voor amateurs en professionals. 'BH de „liefhebbers" bevinden zich Albert Koster. Jef v. d. Burg, Herman Nak, Genit de Wit en Marcel Pcnnings. Bij dc beroeps- renners starten o.a. Gerard Koel, Gerard Vianen, Eef Dolman en René Pijnen. De omniums worden gevolgd dooi sprintwedstrijden voor profs tussen onze landgenoten Leyn Loevesijn en Gerard Koel en de Amerikanen Tim Mountford en Jack Simes. Daarna wordt tussen de amaleursprinters Jansen, Van Doorn en Langkruis gestreden om het Clemens Schürman n-Schild Voorts rijden in het voorprogramma de amateurs hun eerste serie van de Toekomst-zesdaagse. Gezien de overstelpende belangstelling bij dc amateurs (bijna zeventig renners uit België, Frankrijk, Engeland, Oostenrijk en Nederland hebben zich aangsmeld), zullen er de eerste drie avonden series worden gehou den. Op de zesde avond, 21 januari, zullen de beste twaalf koppels zijn overgebleven, die dan over een. vol uur de finale zullen rijden. Om half elf vindt het traditionele voorstellen der deelnemers aan de „grote" zesdaagse plaats. Om elf uur wordt daarmee een begin gemaakt. ROTTERDAM, woensdag. In de loop van. deze week worden de par- keermotexs op de Coolsingel vervan gen door nieuwe, waarvoor een tarief geldt van ƒ0,25 per half uur. Dit ta rief, dat op een gedeelte van de Meeot reeds erüga tijd van kracht is, za! per 1 maart worden uitgebreid tot een aantal andere straten ter weerszijden van de Coolsingel. A/TAG Ik u eens vertellen wat er is gebeurd. Ik had een jaar lang voor een fiets gespaard. Ik had geld voor mijn verjaardag gehad en toen ben lk door gaan sparen, want ik wilde graag een goede race- of sportflels. In mei had ik het geld hij elkaar, toen ben ik met mijn vader die fiets gaan kopen. Ik was reuze blij, een mooie flets. Van de zomer heb lk er ook veel plezier van gehad. Zondag na kerst gingen we schaatsen op de Ncnijto. Ik bad mün fiets op slot gezet en toen ik naar huis ging was hij gestolen. Ik ben bij de politie geweest cn zo, maar we heb ben er niets meer van ge hoord. D begrijpt hoe erg ik dat vind. Vanmorgen vertelde do meester, dat we in mei vier dagen gaan kamperen op de fiets. Mijn moeder kan niet zo Ineens maar weer een flets ko- ,pen. Als u het nu in de krant zet, zou die het gedaan heeft dan misschien spijt krijgen en de fiets terugbrengen? Was het maar waar, zeg! Wilt n het proberen? Vast hartelijk dank. Ik ben ROBBY STOFREGEN, Tldemanstraat 35b, Rotterdam, tel. 251587. TN een. apotheek - Ifcgdy 'ergens in Rotter- iSsT dam kwam onlangs een dame een fles met een drankje terugbren gen.- Op het etiket stond een andere naam, zo had zij thuis ontdekt. De apothekersassis tente hoorde dit aan, duidelijk sceptisch. Een 1 collega riep: „Ach, dat gebeurt wel meer. De naam is verkeerd overgeko men, omdat de dokter het re cept zo onduidelijk schrfj/t." De apotheker zelf kwam er by en vroeg wat er aan de hand was, hij raakte duidelijk geïrriteerd en zei: „Mevrouw, leest u wel eens kranten. Dan kunt u weten, dat er in.Rot terdam een hufsartsentekort ls. Die dokters hebben haast. Ze schrijven maar toat raak op die recepten. Wij kunnen amper die namen ontcijferen." De dame, nogal ontsteld, zei daarop: „Maar een verkeerde naam op een fles, dat kan toch gevaarlijk zijn." De apotheker sprak daarop de gedenkwaar dige woorden„Mevrouw, weet u wat u moet doen, u moet eens toat minder naar de dokter gaan, dan loopt u dat gevaar ook niet." Een dergelijke reactie is ty perend voor iemand, die heeft gefaald, maar dat niet wil toe geven. Natuurlijk is het waar, dat artsen onduidelijk schrij ven, ?naar een verkeerde naam op een fles is in laatste in stantie niet de schuld van de arts, maar van de apotheker. Overigens zouden artsen best eens wat aan hun hand- schrift kunnen doenWaarom zij wel maar raak mogen schrijven en anderen niet, is mij niet duidelijk. Haast is niet voor alles een excuus. meeste zijn nog niet omge bouwd voor nieuwe rijksdaal ders, die overigens al weer enige tijd in omloop zijn. Kom, RET, tegen dc kolossale tariefsverhoging voor het openbaar vervoer mag wel wat meer service slaan. het Zuidplein drie automaten bulten gebruik. T^OOR wie zich ervoor Inte resseert: in 3969 Heten 678 Rotterdammers zich cremeren. Vijf Jaar eerder waren het er nog maar 230. wisselautomaten van RET lopen achter. "fy/JKT de automaten in me de trostatlons blijft het toch De al tobben. Onlangs waren op Van dit standpunt tieeft u majorettes misschien nog nooit gezien. Welke vader herkent zijn doch ter 7 (ADVERTENTIE) Een goed voorbeeld van ge- makkelijkevrije tijds kiading dezo degelijke en sportieve ruit- shirts Kom morgen een paar van die bijzonder voordelige hemden voor Uw man er zoons uitzoe* ken. Behaaglijke flannel ruitïhirtï in meerklourige doorgeweven des sins met iets geruwde binnen zijde. Ruitshim die heerlijk dragen en praktisch zijn in het onderhoud (mini-iron kwali teit), nu voor nog géén twee rijksdaalders. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze mini-iron flannel shirts in fraaie doorgeweven ruitdessins en diverse kleurstellingen, alle courante maten, per stuk voor iten, Duur van de opruiming 14 januari rot 4 februari Oéén tel, of schrift, bast Driebanden wedstrijd (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Te leurstellend is de spelkwalitelt van de deelnemers aan de eindstrijd om het kampioenschap tweede klas drieban- den op groot biljart. Dc blljarvcrenl- glng Rotterdam-Zuid was, om een vlotte afwerking van hel programma te krygen verhuisd van liet eigen club lokaal naar de biljartzaal Plet van de Pol. Ondanks het goede materiaal ble ven de resultaten beneden de ver wachtingen. Van Heczlk begon uitste kend en boekte vier ronden achtereen de volle winst. Maar in de vijfde boekte de man van „Rotterdam" een nederlaag. Het gevolg was. dat zijn kans op de kampioenstitel daardoor kleiner werd, aangezien Schumann van de vereni ging Engels wat het aantal matchpun- ten betreft met hem gelijk kwam. Bo vendien kreeg het moyenne een knauw, want van 0.528 zakte het tot 0.482, De spanning in het toernooi steeg door deze gang van zaken. Ach ter genoemd duo, verbeterde de vete raan Tournier zijn positie en bemach tigde de derde plaats. Spanning was er meermalen, want in drie partijen bleef de verliezer slechts één caram bole achter op de winnaar van de par tij. Uit de algemeen gemiddelden valt op te maken hoe zwak er gespeeld wordt. Na vijf ronden cs de stand; 1. Van Heezlk 8 142 292 7 0.482 2. Schumann 8 146 315 6 0 463 3. Tournier 8 123 292 6 O/ttl 4. Sonbeek 6 137 345 6 0.397 S. Smol 6 119 341 4 0.349 6. Revier 4 132 353 4 0573 7.Gevcke 2 124 359 4 0345 8. Rothuizen 0 131 351 5 0373

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 1