Hans v.d. Broek weer taf eltenniskampioen van Schiedam 9 Alleen TSF kon tot winst komen Odi met moeite langs RWR: 6-4 Dwars liggen 95 Zestien commissies ah proef openhaar Parool-beker definitief voor TSF Subliem spel in Mozart door Hans Dercksen met R. Ph. 0. Kondrasjin: een volmaakt interpreet SCHIEDAM Scheidsrechter P. Gans komt naar Schiedam opruiming Tuniek-pantalon Gashaard opruiming Mogelijk een dode bij café-brand Gereedschap gestolen STAFBUREAU RIJKSPOLITIE NAAR DORDRECHT 'maandag 18 januari,1971 - pagina 5 Uit handen van Kees Marijnen ontvangt TSF-voorzitter Wim de Raay voor de derde maal en daarmee definitief de Parool-wïsselbeker. SCHIEDAM, maandag, Het is Hans van der Broek gelukt zijn titel te prolongeren. Hij werd voor de tweede keer tafeltennis kampioen van Schiedam. Natuur lijk is het kampioenschap wat ge devalueerd door het niet mee doen van Nico van Slobbe, Cas van Koetsveld en Stol, De span ning was er niet minder om. In de halve finale hadden zich ge plaatst Hans vati der Broek cn Hans van Lingen, twee spelers van TSF en Ron van der Aa cn Ger Geerling van Noad. Het'duel tussen Van der Broek en Van Dingen was zeer spannend en even leek, het er op, dat Van Langen toch nog een derde en beslissende game uit het vuur zou slepen. Het werd in die tweede game tenslotte toch nog een overwinning voor Van der Broek 2321, waardoor deze zich zeker wist van een finaleplaats. Van der Aa kwam in de finale door zijn clubgenoot Geerling in twee ga mes duidelijk mét 21—15 en 21—18 terug te wijzen. De finale was heel duidelijk voor Hans van den Broek, Van der Aa kon duidelijk niet tegen hem op. De eerste game ging naar Van der Broek met 21--15 en ook de tweede werd voor de TSF-er een overwinning van 2113, zonder dat Van der Aa daar iets aan kon doen. Van der Broek toonde zich de titel volkomen waardig. De Schie- damse kampioen is de sterkste speler. in de overgangsklasse was er in fei te maar een speler die voor de titel sn aanmerk ng kwam. Dat was Johnny öUijk. Hij stelde Noad en zijn suppor ters niet teleur en in de eindstrijd won hjj heel makkelijk in twee games van zijn clubgenoot Bayings, In deze klasse was het al Noad dat de klok ;^ajl ?°k Loek Lange en Jan Meuidijk hadden zich m de halve fi nale gewerkt, waarin zij in hun club genoten Bayings en Buijk hun meer dere moesten erkennen. klasse was weer geheel lOOrTSFDaar stonden in de finale wol Rieken en good old Paul de Looze legen elkaar. Rieken werd winnaar en f-ooze zoals, zo d.kwijls tweede. De derde klasse was voor een ibF-speler, want Ton Qudt bleef in one games 21—16, 15—21 en 21—16 baas over Hans Donkers van Noad Junioren, mDe. c|"dalr<id tussen de Junioren uarijs (Noad en Van de Poort (TSF) werd een enorm spannend duel dat in een derde games werd beslist in het voordeel van Clarijs 21—19 Na afloop van het uitstekend geor ganiseerde toernooi reikte de heer Marijnen de prijzen uit. De clubprijs voor junioren, de Ha- venloodsbeker ging voor het eerst naar Noad. TSF veroverde voor de oerde maal in successie de Parool vnsselbeker. Het verzamelde 32 pun- van 23 d bracht h0i itot een totaal (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De di't seizoen in het betaalde voetbal debu terende scheidsrechter P. Gans utt Zwolle, zal een dezer dagen In Schie dam komen wonen. De heer Gans, werkzaam bij Unilever, is overge plaatst naar Rotterdam cn heeft een woning toegewezen gekregen in Grpenoord. De Schledamse scheids rechters Vereniging krijgt daarmee weer een üd dat urtkomt In het be taalde voetbal, waardoor het weer twee leden daarin heeft vertegen woordigd. Hans v, d, Broek (links) in zijn partij tegen Ron van der Aa op weg naar de titel. TIE Mozart vertolkingen van de Ne- derlandse pianist Hans Dercksen kunnen met internationale maatstaven worden gemeten. We willen hier geenszins mee suggereren, dat de ge voelswereld van componisten uit een andere stijlperiode voor hem minder toegankelijk zou zijn, maar de volko men ontraadseling van al hetgeen achter de noten in Mozarts muziek ge schreven Is, blijkt bij Dercksen toch telkens weer een zuiver intuïtieve aangelegenheid, waardoor zijn spel in Mozart altijd als uit een trance lijkt te ontstaan. De opvatting, dat de ingetogen allu re in veel van Mozarts klavierconcer ten het best kan worden weergegeven door een wat gereserveerde voor dracht wordt door Derkcksen gelogen straft en terecht; Mozarts altijd spiri tuele inventies geeft hij weer volgens de o enig juiste interpretatie: leven dig en spontaan en wars van een al l metrische stabiliteit Deze visie bleek door Jean Fournet te worden gedeeld, toen hij met het Rotterdams Philh. Orkest zondagmiddag de pianist begeleidde In Mozarts klavierconcert in Bes, KV 450. Het grote publiek in de Doelen was getuige van een collec tief musiceren op het hoogste niveau, want het orkest zelf volgce Fournets aanwijzingen stipt en het toonde een adequaat koloriet der timbres met het uiterst fijnzinnige toucher van de so list. Het succes voor de uitvoerenden was begrijpelijkerwijs groot. Eender succes wachtte Fournet en het orkest ook toen zij zich inzetten voor Léon Orthels Tweede symfonie met de bijnaam „Ficcola sinfonia", maaar in de enthousiaste bijval na af loop van de geconcentreerde en gave verklanking van dit in 1941 geschre ven werk (opgedragen aan Flipse, die het destijds ook vele molen heeft uit gevoerd) was ook verdisconteerd veel bewondering voor de aanwezige, zich voor deze vertolking zeer dankbaar tonende componist. In deze muziek weerspiegels zich de tragiek van de laatste wereldoorlog, maar in zijn uit drukkingswijze bleef de componist ge resigneerd, waardoor de emotionele krachten van het werk nog steeds hun actuele expressie hebben behouden. Na de pauze volgde een reprise van de vorige week gespeelde Vierde sym fonie van Brahms. S. NIEBOER Merkrödon, 20 an januaro Wubvespe- ro. Kiel povos instigi ia viziiadvn de la kunvenoj ce H- Letsoh sr f/ekstriaat HOC b. (ADVERTENTIE) Zelf kleding maken is al lang mode en nu hebben wij een aanbieding waar atle doe-het- zelfsters mee in haar nopjes zullen zijn. Prachtige kwaliteit trevira/wol 55/45, serge kwaliteit, voor veledoeleinden geschikt, in een schat van kleuren, 140 cm breed, nu per meter voor nog géén tientje. Irevira/wöl 55/45 V;> /"serge kwaliteit, -j 18 kleuren Morgenvroeg om 9 uur begint op da parterre de verkoop van deze prachtige kwaliteit tre- vïra/wo! 55/45, in maar liefst 18 kleuren w.o. marine, wit, lila, geel, groen, bleu enz.140 cm breed, nu per meter Duur van da opruiming 14 januari fof 4 februari Géén tel of schrift best. SCHIEDAM, maandag. Met meer moeite dan verwacht, heeft Schiedam met 64 van R(ood) "W(it) R(hoon) gewonnen. Het niet meespelen van Freek Veer (altijd goed voor één of meer treffers) was duidelijk te mer ken. De aanvoerdersband werd nu gedragen door Hans Josen, die de ondankbare taak had de door griep geplaagde aanvoerder te vervangen. Ondanks een sterk Schiedams over wicht, moest na vijf minuten een doelpunt worden toegestaan. Aan dit doelpunt hing weliswaar een luchtje van „lopen", maar scheidsrechter Langebroek keurde de treffer goed en de roodzwarten keken tegen een 91 achterstand aan. Na goed aangeven van Jannie Boogaers bracht Nel Ma- joor de stand in evenwicht. Opnieuw tegen de verhouding een achterstand voor de Schiedammers RWR doorboorde met een schot van tien meter afstand de korf, 12. Hans Josen zorgde voor de gelijkmaker uit een doorlooopbal, waarop door de gas ten met een doelpunt geantwoord werd. Een kleine kans onder de korf was voor Chris Niehot voldoende om er 33 van te maken. Even voor rust kreeg Nel Majoor last van een oude blessure. Zij werd vervangen door Great Veer. De tweede helft begon sensationeel. Een overtreding van de Schledamse verdediging leverde een „geheide'' strafworp op. De vrije kans werd on benut gelaten en Schiedam putte hier uit kennelijk zoveel inspiratie, dat de Rhoonse korf onder zware druk kwam te staan. Hans Josen was zijn .tegen stander keer op keer te vlug af, maai de op tijd en op maat aan «te geven bal bleef uit. De verdediging van de gasten bleef echter wankelen en het was Ger Over- kleeft die met twee treffers 53 liet aantekenen. RWR gaf zich nog lang niet gewonnen en probeerde uit elle macht de achterstand in te lopen. De roodzwarten konden de druk slechts met moeite weerstaan. Het was een enorme opluchting toen Jannie Boogaers met een onverwachi schot 6—4 maakte. Hans Josen zag hierna nog een doelpunt van hem we gens „verdedigd doelen' afgekeurd. Odi was tegen Roozenburg kansloos. Met 7—3 werd van de Rotterdammers verloren. De rust ging met een 6—1 achterstand in en een debacle scheen in zicht. De wltzwarten herstelden zich echter m het tweede half uur en stonden slechts nog een treffer toe. Arie v.t. Hoff (2x) en Ria Zeeuw zorgden voor de doelpunten. Woensdagavond om tien voor tien speelt Odi (tegen THOR in de Mar griethal. De eerste wedstrijd leverde een 8—7 overwinning op, zodat winst kansen aanwezig zijn. De stand is: Roozenburg 612, BKC 6—7, THOR 6—7, Achilles 6—6, Odi 7—3, Ten Donck 6—4, Zwervers 5—1. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag Burge meester en wethouders stellen de ge meenteraad voor om de vergaderin gen van zestien raadscommissies in het openbaar te houden. ZU geven hier mee gevolg aan de reeds enkele malen door diverse raadsleden geultte wens om zo veel mogelijk openbaarheid Van gemeentelijke zaken. Het openbaar maken van de verga deringen is bedoeld als een proef, waarna over enige, -tijd een definitieve beslissing kan worden genomen. On der de zestien vergaderingen bevinden zich o.q, die van de commissie voor Stadsontwikkeling en Stadsuitbrei ding, de Onderwijscommissie, de ge meentelijke Jeugdcommissie, de Sportraad, de Verkeerscommissie en de commissie voor het Stedelijk Mu seum. Als regel bepaalt de voorzitter van de commissie welke agendapunten van de vergadering openbaar behan deld zullen worden. De commissie kan echter bij meerderheid van stemmen hierin verandering aanbrengen. ADVERTENTIE (ADVERTENTIE} In de kwaliteit acryl-tricot. Sportieve gestreepte top met moderne capuchon-col en unl pantalon. Kleuren marine, nèare en cardinal. Maten38-44 VROOM Sk PREESIMANUW Radiation Crystal Clow Major gashaard. Een fantastisch voordelige aanbieding In warmte! Moderne uitvoering. Komfortabel en zuinig, geeft een gelijkmatige warmte In uw hele hulskamer. Hoogte 84 cm, breedte 86,5 cm en diepte 30 cm. Kleur bronsbruin met beige front. Katalogusprija 570.- Nu VROOM DREESMANN BOTTEflOAM VLAARDINQEri (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag De start van de Schiedamse fcafeltennis- teams in de promotie- en degradatieeompetitie is niet imponerend ge weest. Alleen het eerste team van TSF kwam tot winst. In het verre Zeeuw-Vlaanderen won het van St. Allovisius met niet minder dan 100. Minder succesvol was het tweede team, dat in Maastricht tegen Maasvogels met 60 het onderspit moest delven. Meer dan zes par tijen werden er niet gespeeld. Het was voor de uitslag niet nodig en met de verre reis voor de wielen besloot het team de resterende vier partijen maar niet te spelen. (ADVERTENTIE) U zou deze tas kunnen kopen omdat er Zo'n massa ingaat.... maar het lijkt ons waarschijn lijker dat U 'm uitkiest vanwege het originele model. Want zo'n buideltas Is nu eens Iets heel anders,..,. Kies uit een groot aantal leuke kleuren. Uw .nieuwe kreukellakstadstas kost nog géén dertien gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op da parterre de verkoop van deze bijzonder leuke buldel- tassen in kreukellak, kleuren rood, wit, cognac, zwart, blauw en bruin Duur van da opruiming 14 januari tot 4 februari Géén tei. of schrift, best ROCKANJE, maandag (ANP) ïn het Zuidhollandse Rockanje is in de nacht van zondag op maandag café Casablanca door brand verwoest. Ge vreesd wordt dat een kelner van het bedrijf daarbij om het leven is geko men. De man zou In het pand zijn blijven slapen. De politie heeft van ochtend een bulldozer Ingeschakeld om onder de puinhopen te zoeken. De oorzaak van de brand is niet be kend, Het vuur greep om ongeveer half drie zo snel om zich heen dat de eigenaar ternauwernood met hulp van de buren via het dak aan de vlammen kon ontkomen. Zijn vrouw, zijn kind en een dlscjockey konden zich eveneens in veiligheid stellen. De totale schade wordt geschat op 300.000 gulden. In de afgelopen nacht is in Oss de boerderij van de familie Ceelen door brand verwoest. Niemand werd ge wond, wel kwamen een varken, twaalf biggen en een paard om. De schade wordt geschat op 125.000 gul den. SCHIEDAM, maandag Bij een inbraak in een bedrijf skeet van het bouwbedrijf Muys en De Winter aan het Schubertplein zijn - tijdens het weekeinde twee boortollen, een slijp machine en een handcirkelzaag gesto len. De gezamenlijke waande van het gereedschap bedraagt ca. 1600,—. TSF 3, gewikkeld in de degradatie strijd moest ook in Zeeuw-Vlaande- rert met 73 het onderspit delven van St. Alloysius 3. Noad tenslotte bracht het in eigen huis niet verder dan 55 tegen Maas- bree en het tweede team verloor de eerste promotiewedstrijd. NOAD—Maasbree 5-5 Noad heeft tegen Maasbree verras send voor gestaan met 30, maar moest tenslotte in de laatste party nog een puntenverdeling forceren. Maasbree speelde met de enkele weken geleden aan de knie geopereer de Suiskens maar Noad heeft van die handicap niet van kunnen profiteren. De eerste drie partijen werden gewon- nèn door Noad en daarom was het verlies in het dubbel teleurstellend. Geerling-Van der Aa moesten in drie games 2118, 2123 en 17—21 hun meerdere erkennen in Suiskens-Ver- spa. Geerling in drie games en Van der A a in twee games verloren de volgen de partijen van resp. Faessen en. Ver spa en dat was voor het Noad-kamp toch wel een misrekening, vooral de laatste partij. Knikkenberg zorgde weer voor een voorsprong, maar ver loren partijen van Van der Aa en Knikkenberg brachten met nog een party te spelen de stand op 45. Geerling kreeg de zware taak op zijn schouders de laatste partij, die tegen Suiskeps te winnen' om daarmee nog een gelijkspel te be werkstelligen. Het lukte. In drie gaines 19—21, 21—12 en 21—11 ging de winst naar Geerling en daarmee was de eindstand op 5—5 bepaald. St. Alloysius—'TSF O—IO TSF had niet veel moeite om in Graanw St. Alloysius een nederlaag toe te brengen. Henny Stolk en vooral de In het eerste debuterende Hans Llngen speelde een zeer sterke partij, zelfs de sterke Baumgarten, die deze competitie haast niets anders dan overwinningen had geboekt, moest met drie nederlagen genoegen nemen. Al met al een zeer goede start vr TSF in deze promotiecompetitie. t tweede team verloor kansloos m Maastricht, maar.het speelde zon der Cas van Koetsveld en het lijkt er wel op, dat de return, met Van Koets veld wel een revanche zal worden. Het derde team van TSF ging ook al kansloos ten onder. Ook zij moesten naar het verre Graauw, maar deden het niet zo best als hun collega's van het eerste. Het werd namelijk een ne derlaag van 7—3. VLAARDINGEN, maandag Het stafbureau van het district Vlaardin gen van de Rijkspolitie te water zal met ingang van maandag 1 februari worden verplaatst naar Dordrecht, Blauwpoortsplein 4. Het nieuwe „district Dordrecht" van de rijkspolitie blijft belast met het po- lietoezicht te water in Zuidwest- Nederland, met uitzondering van het gebied van de gemeente Rotterdam en de Nieuwe Waterweg. De te Vlaardingen gevestigde groep van de Rijkspolitie te water zal met ingang van maandag I maart worden opgeheven. De groep Dordrecht, thans gevestigd in het pand Wolweversbaven 13, zal met ingang van 1 februari eveneens verhuizen naar Blauwpoortsplein 4. De in de scheepvaart alom bekende vestiging te Vlaardingen van de Rijkspolitie te water, welke dateert vanaf 1928, toen de toenmalige briga- de-commandant N. A. van Drimmelen daar werd geplaatst, zal daarmede ge- heel zijn verdwenen. SCHIEDAM, maandag. In hel wijkcentrum aan het dr. Wibautpleln belegt de afdeling Schiedam van de Partij van de Arbeid vrijdagavond een openbare ledenvergadering. Er zal o.a. gediscussieerd worden over hel fraktie-prograroma,. De avond begint om 20.00 uur. van der Meljde TVJDENS de derde raadsverga dering over de begroting voor 1971 is er vrij dagavond van verscheidene kanten op aan gedrongen de scherpste poli tieks strijdbij len „in het belang van Schiedam" te begraven. Met name bur gemeester H. Roelfs«ma deed een ern stig beroep op de raad een stréep te zetten onder tijdrovende, dikwijls heilloze politieke ruzies, die alleen maar stagnerend werken. Het bleek vrijdag, dat ook de groep van 2v, bij monde van FvdA- fractieleider P. Boschman, voelt voor gerichter bestuur. De kans van sla gen echter is vooralsnog nihil, zolang althans mevrouw M. A. C. Taver ne-van Campen (KVP), trouw ge holpen door oud-wethouder M. J, M. van Kinderen van dezelfde, door de collegeformatie gefrustreerde fraotie, meermalen geassisteerd door de PCG-collega's, dwars blijft liggen. Het feit, dat de KVP niet wenst in te gaan op de uLtnoding van de groep van 23 om >te praten over het verlengen van de ambtstermijn van burgemeester Roelfsema, spreekt boekdelen. Anderzijds moet worden toegege ven, dat het hinderlijk is, dat KVP en PCG, zoals zij zeggen „steeds", helt college van b. en w. zien af wijken van zijn programma. Dit echter is nu al zo dikwijls vastge steld, dat het college van dit soort verwijten onmogelijk langer kan wakker liggen. Opmerkelijk voor de politieke zwakte van WD-wethouder J. Houtman was vrijdagavond het op treden van zijn fractievoorzitter G. P. Verhulsdonk.Als je de KVP smeekt „nu eens met dat geduvel op te houden." en vaststelt dat Houtman „voor den donder geen stomme man is", is dat weinig minder dan de handdoek in de ring gooien. Als hinderlijk ervaar ik ook het voortdurend citeren van de bijbel door een aantal raadsleden (Poot, Boschman en Verhulsdonk) in politie ke discussies. We hebben toch niet met een uit zijn krachten gegroeide zondagschool te maken? Tenslotte iets over D'86. Ook bij de derde begrotingsvergadering was voorzitter J. van Oosten niet in. de arena. Trouwens: sinds zijn verkie zing tot raadslid, heeft hij nog maar twee vergaderingen bijgewoond. Als iemand op die manier zijn bijdrage denkt .te leveren aan verbetering van de politieke verhoudingen in zijn gemeente, kan hij beter zijn biezen pakken en de volgende op de lijst een kans geven. T)AT in een weekend vol muziek de D grote Doelenzaal zo vol kon stro men als zij zaterdagavond was voor een orkestcancert buiten de abonne- mentseries om en zonder het specta culaire aspect van de solist, moet lou ter en alleen te dapken zijn geweest aan een drie jaar lang gekoesterde herinnering. De herinnering aan een interpretatiekunst, waarbij iedere neiging tot het discutabel stellen van visies of meningen weg valt en elke probleemstelling inzake klankverhouding of tempokeu ze een fictieve moeilijkheid lijkt, op de allereenvoudigste manier op te los sen, namelijk door getrouw te doen wat er in de notentekst staat. Deze in terpretatiekunst is Kirilh Kondrasjin, de wereldvermaarde Russische diri gent, naar het schijnt van nature ge geven en precies zoals drie jaar gele den vond hij in het als apparaat toch niet te overtreffen Concert gebouwor kest een moeiteloos, flexibel reage rend ensemble, dat aan alle intenties van Kondrasjin op de ideaalst denk bare wijze tegemoetkwam. De vorige maal hebben wij, geeste lijk beschouwd, Kondrasjins houdmg ten Opzichte van de muziek die ge noemd van een exlstentiele betrokken heid in diepste intentionaliteit- Uit zujn vertoUtmgen van Brahms' derde symfonie, van En Saga van Sibelius en van Kavels Rapsode Espagnole za terdagavond sprax dit ongeremde en gagement opnieuw, of het nu de ro~ m a n 11 s eh -^classicistische denkwereld van Brahms, de ruige somberheid van Sibelius' toonspraak (waant men zo duidelijk de onbedor/enneid en on herbergzaamheid van net rinse land schap hoort) of het zuidehjk-gepas- sioneerde, expressionistische idioom van Ravel betreft. Kondrasjins affini teiten zijn noch historisch, noch stilis tisch bepaald. Hij maakt muziek en doet dat zo, dat de luisteraar zich op genomen en meegesleept voelt, terwijl nochtans diens zint ui gelijke waarne ming geen intellectualistische belem mering ondervindt Het is geen roes, waarin Kondrasjin zijn publiek brengt. Het is het perspectief op de ware inhoud en de-wezenlijke struc tuur van het kunstwerk, dat hij ont hult. Iets kostbaarders kan een Uitvoe rend musicus niet schenken. v BLLY SALOME

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2