over Yan der BOETE VOOR OVERTREDING WARENWET 2e FASE POLITIEBUREAU Kralingers: wij willen huizen RECLAME VOOR WARENHUIS Bijdorp stelt voorwaarden voor intrekken bezwaar tegen bouw techno school POHS-TVPISTi voor bejaarden SCHIEDAM JN-SCHELDE BEL 13 54 30 VOOR Jurgerlijke Stand MrHeusdens: bevolking kan gerust zijn over volkstelling HAL sluit gesprek over belangen af Furaess agent voor Cawoods Politie gaat ook kentekenplaten fotograferen Demping Zalmhaven „aanslag stadssclioon" Koeriersters VIJFMAANDEN VOOR GRIEKSE MESSTEKER Hoofdbrug voor reparatie tijdelijk gesloten Dok- en Werf «Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. Schiedam woensdag 27 januari 1971 - pagina 5 UilianJurganisofie Tempo- Team kantoor Schiedam vraagt voor directe uitzen ding naar bij haar bekende bedrijven STENO TYPISTES nedertands STENO TYPISTES moderne talen DICTAFONISTES Duits Elke vrijdag uitbetaling per" kas, bank of giro. Volledige sociale verzekiring. U bent iedere dag voor vrijblijven de inlichtingen van 9>00— 17.00 uur welkom. Op ons kantoor ontmoet u Mevr. van der Vlies. Voor werkwillige moeders klnderoppascen.trala aan wezig. Hoogstraat .198 Tel.. 260B44. VLAAEDINGEN, woensdag. Burgemeestermr Jï Heusdens heeft maandagmiddag gezegd dat de Vlaai'- dingse bevolking zal worden ge.*ustge steld ten aanzien van de garantie dat de gegevens van de volkstelling ge heim zullen blijven. Reagerend op uitlatingen van de protestants-christelijke fractieleider A. C. Ph. Hardonk zei 'de burgemees ter dat b. en w. volgende maand een verklaring 2ullen publiceren waarin de bevolking wordt opgeroepen de tel lers welwillend te ontvangen. Tevens zal de verzekering worden gegeven dat de verkregen gegevens niet zullen worden gebruikt als opsporingsbron voor bepaalde personen en evenmin als bruikbaar informatiemateriaal voor een eventuele bezetter. De 380 volkstellers zullen binnen kort voor een informatieve bijeen komst in het stadhuis worden uitge nodigd om hun instructie te verstrek ken teneinde de telling zo goed mo gelijk te laten verlopen. ROTTERDAM» woensdag De Hol land Amerika Lijn heeft meegedeeld dat de onderhandelingen tussen Trans World Airlines en de belang hebbenden In de Sun Line groep, de familie Keusseeglen en -de HAL, over een voorgenomen verwerving van .be langen door TWA in de Sun Liue- groep zijn afgesloten. TlVA zal niet in de Sunc Lme-.groep deelnemen, omdat de Amerikaanse Civil Aeronautic Board bepaalde voorwaarden verbindt aan de deelname van TWA, met name op het gebied van investeringen. Vol gens de HAL zijn de betrokken par tijen van mening dat deze voor waarden een remmende werking zouden kunnen uitoefenen op de toe komstige mogelijkheden van de Sun Line-groep om zich volledig te ont plooien. VLAARDINGEN, woensdag. Dc verklaring van het PSP- raadslid A. van der Veer dat hij alle banden met de Vlaardingse afdeling van zijn partij heeft ver broken maar desondanks zijn raadszetel blijft bezetten, heeft een felle rcaetie van de raad uit gelokt. Namens bet overgrote deel van de raad zei de lieer A. C. Pb. Hardonk dit een daad van politiek onfatsoen te vinden. •In septemer vorig jaar ontstoft- den moeilijkheden tussen de heer Van der. Veer en zijn afdeling omdat zijn partijgenoten een wisselsysteem voor het bezetten van de raadszetel wilden invoe ren. Om de drie maanden zou een andere PSP-er zijn intrede .doen in de raad. De heer Van der Veer,, kon zich met 'deze gang van zaken jniet verenigen. Hij zei in de raad tegenstander te zijn van „harfekijnpolitiek", welke overtui ging instemming kreeg van de overige raadsleden. Nu hij echter maandag middag tijdens de begrotingsbehande ling, in de raad aankondigde voortaan a)s onafhankelijk socialist te zullen op treden, was dat voor de overige frac ties reden om zich fel tegen dit besluit af te zetten. De heer Van der Veer zei dat de af deling V.laardingen een verklaring had uitgegeven, waarin werd gezegd dat de afdeling haar vertegenwoordiger in de raad niet langer als zodanig kon erkennen. Dit is gebéurd zonder-me deweten van het gewestelijk en lande lijk bestuur, die zich hebben ingezet om de breuk te lijmen. De heer v. d. Veer vond deze gang van zaken onaanvaardbaar. Omdat hij niet wil dat de PSB-raadszotel steeds door een ander wordt bezet, .wil hij als onafhankelijk socialist, die niette min het beginselprogramma van de PSP onderschrijft, blijven zitten. De heer Hardonk zoi deze daad zeer te betreuren. De heer v. d. Veer heeft definitief met de PSP-gebroken en heeft dus geen kiezerskorps meer acb- terzich. Daarom moet hij daaruit de logische consequentie trekken. Het is jammer dat het zover is gekomen. Omdat de heer v. d. Veer een con structief raadslid is en wjj allen hem een goed hart toedragen." De heren J. Madern (WD) en H. M. C. van den Berg (DS'70) stelden zich eveneens gereserveerd op tegen over het besluit van do heer v. d. Veer, maar wilden toch niet de felle reactie van* de heer Hardonk onder schrijven. 1 Die voorwaarden hebber mat name betrekking op de schade die aan de huizen zon kunnen worden toege bracht en dc kosten die zouden kun nen ontstaan bij een eventuele ge dwongen verhuizing. De eerder geuite bezwaren tegen de aantasting van het landelijk karakter van de %v0k en het beperken van uitzicht, vrijheid in de achtertuinen en zonlicht acht men nu nlfet meer onoverkomelijk. Dit mede gezien in het licht van hel feil, daf de wük Bijdorp nog slechts enkele jaren zal voortbestaan, waarbij zeker niet in de laatste plaats in aanmerking wordt ROTTERDAM, woensdagFurness Scheepvaart- en Agentuur Maat schappij nv is benoemd tot agent voor het vasteland, van Europa van Ca woods Containers Ltd, gevestigd te Belfast, Noord-Ierland. Voorlopig zal met één schip, de „Craigentïet" een dienst worden onderhouden tussen Rotterdam en Belfast met een afvaart op elke dinsdag. Het schip is ingericht voor vervoer van 65 twintig voet con tainers. De rederij heeft de contaï- nerbchandeling opgedragen aan TJnit- cenlre nv aan de Waalhaven. (Van een onzer verslaggeves) ROTTERDAM, woensdag. De Rot terdamse politie gaat optreden tegen automobilisten van wie de kenteken platen van hun auto's niet duidelijk zichtbaar zijn. Dit omdat men er steeds meer toe overgaat verkeersovertreders „mecha nisch te verbaliseren. Dat houdt in dat de kentekenplaten worden gefo tografeerd. Trekhaken belemmeren vaak het uitzicht op de kentekenplaten. Ook zi3n zij dikwijls vuil. De politie houdt het eerst bij waarschuwen. Daarna worden automobilisten geverbaliseerd jegens overtreding van artikel 9 van de wegenverkeerswet. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Demping van Zalmhaven zou, naar de mening van het D'66-raadslid mr J. Mcitilnk „aanslag op het stadsschoen van Rotterdam" zijn, en een „verlies voor de binnenvaart". In schriftelijke vragen can b. en w. informeert hij of de verkeersdienst, zoals. in persberichten heeft gestaan, inderdaad plannen heeft om van de Zalmhaven een parkeerterrein te ma ken. Vragensteller wil voorts van het college weten of het het ermee eens is, dat de Zalmhaven als vluchthaven aan de noordelijke oever niet kan worden gemist, en dat instandhouding van deze haven ook noodzakelijk is in verband met het binnenkort voor de binnenvaart verloren gaan van de Leuvehaven. ALBLASSERDAM. —Bij de werf Van der Giessen - De Noord in Aiblasserdam. is gistermiddag het 2800 ton metende containerschip Pa- dus te'water gelaten. Dit schip dat 195 containers van 20 voet alternatief van 40 voet kan vervoeren, is gebouwd In opdracht van The Oceanic Freighters Corporation of Monrovia in Liberia. Een zusterschip van de 'Padus heeft Van der Giesen-de Noord op 31 de cember al aan deze rederij overgedra gen. De Padus werd gisteren gedoopt door mevrouw M. Ford-van Lennep, echtgenote van de heer A. Ford, di recteur van de NV Export-finaneie- rings mij in Den Haag, De eisen zijn vervat in een negental punten: G De woning en of bedrijfsruimte in clusief de grond, zal worden ge taxeerd, als de eigenaar de wens daartoe te kennen geeft. 6 Iedere woning en of bedrijfsruimte wordt gefotografeerd, waarbij aan de gebouwen verklikkers moeten worden aangebracht. Woningverbeteringen (ook de aardgasinstallaties aangebracht na dn taxatie) dienen bij onteigening te worden vergoed. ft De schade die door de bouw zou kunnen ontstaan dient volledig te worden vergoed of gerepareerd. Bij gedwongen verlaten zal de ge meente de maximale verhuis-, of ver plaatsingskosten betalen. Als de eigenaar van een woning of bedrijfsruimte in Bijdorp grond in ei gendom heeft zal hij indien hij dit wenst by onteigening elders weer grond In eigendom moeten kunnen krijgen. Bij gedwongen verhuizing zal de bewoners een bij hun inkomen pas sende eengezinswoning moeten wor den aangeboden. G Bij een gedwongen verplaatsing zal aan de eigenaars van bedrijven een passende bedrijfsruimte moeten worden aangeboden. 9 De laatste voorwaarde ten slotte is, dat het bezwaarschrift pas zal wor den ingetrokken als de genoemde punten notarieel zijn vastgelegd door middel van een overeenkomst met de gemeente Schiedam. GEMEENTE SCHIEDAM Wijziging verordening Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat de tweede verordening tot wijziging van de verordening woonwagens- en. woonschepenrechten door de gemeenteraad van Schiedam vastgesteld, op 23 november 1870 bij koninklijk besluit van 18 januari '1971, m? 3, Is goed gekeurd. c Do verordening treedt in .wer king op 1 januari 1071. Schiedam, 22 januari 1971 Burgemeester en wethouders van Schiedam, de secretaris M. J. Blok; de burgemeester H. Roclfsema, (Van een.onzer verslaggevers) v'v N'VN ROTTERDAM,Een deel van de bewoners van Kralinèn wil op het terrein waar nu nog twee van de zes gashouders staan, het liefst een aantal bejaarden woningen gebouwd zien. De woningen zul len in de eerste plaats toegewezen moeten worden-aan die bejaarden, die hun huizen moeten verlaten, nu de melroplannen volgens het'Ou- dedijktracé zeer waarschijnlijk toch doorgang zullen vinden. De mening van de Kralingers kwam gisteravond naar vorentijdens een vergadering van dc wijkraad, waarop de plannon voor de bouw van 'n com plex studentenflats bekend gemaakt Werden. Deze plannen die gerealiseerd zouden moeten worden op de plaats van de gashouders, werden bekend gemaakt door de directeur van de stichting studentenhuisvesting, de heer E. H. Gröllers. Hij kreeg veel op positie te verduren, zowel van de kant van de wijkraad als van de zijde van de aanwezige bewoners. Aan het begin beperkte de discussie zich tot de vraag studenten- of be- jaardenhuisvesting. De algemeen heersende opinie tijdens deze gedach- tenvvisseling wordt het best getypeerd door de uitspraak: „Het zou een groot schandaal zijn, als er studentenflats komen terwijl men bejaarden op straat gooit i.v.m. de metroplannen." De gemoedelijke sfeer van het ge sprek sloeg om, nadat een Kralinger ernstige klachten, uitte over het gdrag van een viertal studenten aan de Voor schoterlaan. In allerlei algemeenheden werd daarna kritiek geleverd op de studenten en hun gedrag. „Als je stu dent bent, lig je voor; minstens zes ki lometer", zo riep een der wijkraadsle den over de naar zijn mening bevoor rechte positie van de student, daarmee de gevoelens van vele aanwezigen vertolkend. De overlast, die veel Kralingers van de studenten schijnen te ondervinden, was eveneens aanleiding tot geëmoti- fteerde uitspraken en het werd meer malen voor de voeten geworpen van de heer Gröllers, die* alleen maar ge komen was om do plannen voor de studentenflats te tonen. Toen uiteindelijk de stemming ge peild werd, bleken velen tegen de plannen te 2ijn. Redenen daarvoor waren of de angst voor studenten, of het solidariteitsgevoel met de bejaar den, die hun huizen in het oude Kra- lingen moeten verlaten, vanwege de aanLeg van de metro naar Ommoord. ROTTERDAM, Dezer dagen bestaat de aktiegroep Dolle Mina in Rotterdam een jaar. Ter gele genheid daarvan wor.d.t in het AMVJ-gebouw aan de Mauritsweg een open discussie-avond gehouden. Gesproken, zal worden over de pro blemen, waar-voor DM zich inzet. De avond is a.s. donderdag 28 januari en begint om 8 uur. (Van een onzer verslaggevers).. ROTTERDAM. De Rot terdamse rechtbank heeft Vanmorgen de 32-jarige Griekse.'zeeman Ilias Mi- wegens zware mishandeling veroor deeld tot een gevangenisstraf van vijf maanden met aftrek..De officier wan. justitie had: veertien dagen geleden vier maanden roet aftrek geëist Ver dachte had met zijn landgenoot Ata- nasyas Tchiouoaner in het café Xenos ruzie om een vrouw gekregen, na tus senkomst van enkele cafébezoekers scheen de onenigheid beslecht. Kort hierop moest Atanasyas op last van. de eigenaar het café verlaten omdat hij en zijn gezelschap tc rumoerig waren. Hij bleef voor verdachte staan en deze .voelde 2ich duidelijk bedreigd. Hij haalde een zakmesje uit zijn zak en stak hiermee Atanasyas in de buik. Deze liep hierbij een slagaderlijke bloeding op, welke operatief ingrijpen noodzakeK jk maakte. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag In ver band met werkzaamheden zal de Hoofdbrug de verbinding tussen Lange Nieuwstrsat en Hoofdstraat op donderdag 28 januari en eventueel op vrijdag 29 januari" gesloten; zijn voor bet verkeer, behalve'voor voet gangers. De reparatiewerkzaamheden, zullen duren vanaf 's morgens acht uur tot ongeveer 's avonds zes uur. ROTTERDAM., Op dins dag 2 februari wordt bij öe RDM een schip te water gelaten. In verband hiermee wordt op de Nieuwe Maas tussen kmr. X005-6 en kmr, 1006-4 het scheepvaartverkeer gestremd van 09.05 uur tot na de tewaterlating. GEMEENTE SCHIEDAM Bestemmingsplan Industriegebied De burgmeester van Schiedam brengt ter openbare Kennis, dat ingaande 1 februari 1971 gedurende een maand ter ge meentesecretarie (afdeling Openbare Werken) voor een fader ter inzage liggen: 1. het bestemmingsplan „Industriegebied "s-öraveland" vast gesteld voor het gebied, begrensd door: de spoorbaan Schiedam-Delft. de gemeentegrens lussen Schiedam en R otterdam en een lijn in zuidwestelijke richting vanaf de ge meentegrens tot aan de spoorbaan Schiedam—Delft; 2, bat besluit van Gedeputeerde Stalen van Zuidholland var» 11 maart1970,G.S.nr.273/1, waarbij: l. aan het plan goedkeuring is onthouden: II. mede goedkeuring is onthouden aan het besluit tot in trekking van da thans voor het betreffenda gebied vige rende uitbreidingsplannen. Gedurende deze termijn kunnen bij do Kroon beroep Instellen: a. zij, die zich tijdig mat bezwaren zowel tot de gemeenteraad ais tot gedeputeerde slaton hebben gewend; b. zij, dia zich tijdig op grond van artikel 27, Ze lid, van da Wet op da Ruimtelijke Ordening tot gedeputeerde staten heb ben gewend; c. zij, die bezwaren hobbelt tegen onthouding Van goedkeu ring aan het plan. Beroepschriften dienen te v/orderr.gerlcht aart H. M. de Konin gin en te worden Ingediend bij de minister van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening. Schiedam, 27 januarial 971 De hurgemeestervan Schiedam, H. ROELFSEMA (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, De offi cier van justitie hij de Rotterdamse rechtbank mr P. A. H. Bos eiste giste ren een boete V3U in totaal driedui zend gulden tegen een Rotterdamse detail- en groothandel in orgels en ge luidsapparatuur wegens overtreding van de wet op het afbetalingsstelsel. De economische politierechter mr. J- L, M. Elders bepaalde de boete op tweeduizend gulden. Een uitvoerig onderzoek van de economische controledienst had uitge wezen dat de N.V. gedurende enige tijd orgels en piano's op afbetaling had verkocht zonder een aar.'beta- lingssom. Dit is een vereiste voor arti kelen roet een waarde van boven 250 gulden, „U wilt het de mensen te 'gemakke lijk maken. U denkt alleen -aan uw ei gen omzet. U kunt bij -de aflevering betaling eisen", aldus mr Elders. Vol gens de voor de N.V. optredende di recteur lagen de zaken in de .praktijk anders. Hij gaf wel toe voor verkoop mogelijkheden te 'bezwijken. De officier hield de directeur voor dat het niet de eerste keer was dat zijn bedrijf zich aan eon dergelijk de lict schuldig maakte. Mr, Bos ging uitvoerig in op het doel van de wet. Dit was tweeledig: allereerst het te- •gengaan van inflatie en ten -tweede .bescherming van de mensen tegen zichzelf, ze te weerhouden om verder te springen dan hun polsstok lang is- Mr. Bos stelde dat veel leveranciers in de branche van verdachte zioh aan dit deliet schuldig maken, He directeur van de N.V. de 66-jari- ge Gerard van H. stond vorder nog te recht wegens het houden van een geldschietersbank zonder vergunning van dc gemeentelijke overheid. Via deze instelling verstrekte hij mensen die orgels of piano's op afbe taling kochten de eerste aanbetaüngs- som. Hij was hiertoe gekomen omdat de bank, die dit anders voor zijn re kening nam, derisico'ste groot vond worden en ermee, gestopt was. „U heeft zich wel in de nesten gewerkt" vond de rechter. De officier, die uitdrukkelijk stelde dat verdachte geen. woekerrente had berekend, eiste tegen hem een boete van tweeduizend gulden. De rechter, zei rekening te willen houden met de teruglopende bedrijfsresultaten en de moeilijkhedenwaarin de bank ver dachte had gebracht. Mr. Elders maakte er een boete van duizend gul den van. -SCHIEDAM, woensdag. Vorige week heeft de wijkvereniging Bijdorp zich in een algemene ledenvergadering beraden over het al dan niet intrekken van het bezwaarschrift tegen de bouw van een middelbare technische school in de wijk. Naar aanleiding van dat beraad heeft men aan het college van burgemeester en wethouders een brief gezonden met daarin de .voorwaarden verbonden aan het intrekken van het bezwaarschrift. ,1 genomen het belang van de M.T.S. voor Schiedam. SCHIEDAM Geboren: Annelies. B„ <l.v. J. R. Kluft en K. -van DricI; Erik, z.v. A. Krohne en G. W. Roppenol;Cornelis J-, ZN. P. M. A. van Biggele en P. Vlas* kamp! Ingrid C.. C.v. C, Kroep enO.W. Hartman; Steven, z.v. A. P. C. H. van (Beek en H. van den Berg. Overleden: R. Bosmolen, 3 waken. Dit enorme reclamebord hangt sinds eind vorige Week aan de puien van de panden aan de Hoogstraat waar vólgens de plannen een z.g. „middenstands-warenhuis" moet komen. De tekst „Uier komt het..." doet sterk vermoeden dat de financiering van het project rond zou zijn, maar volgens de heer J. H. B. Vredebregt, voorzitter van de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad is dit nog niet het geval. Het hord moet dan ook alleen maar beschouwd worden als een reclame-actie, die gegadigden voor het warenhuis moet aansporen in contact te treden met de initiatiefnemers. LID VAK DE Rf JN-SCHELDE GROEP Op onze COMPUTERAFDEUNG kunnen en- kele jongedames worden geplaatst om te worden opgeleid tot Enige type-ervaring strekt tot aanbeveling.. Wij bieden een prettige werkkring op alleszins gunstige voorwaarden. Sollicitaties te richten aan de Personeelsdienst van onze onderneming, postbus 22, Schiedam. Voor telefonische inlichtingen kunt U ons be. reiken onder nummer (010) 26 92 00, 1st. 3072. Wiltofi-Fijenaord, Admi de Ruyterstr. 14, Schiedam. Dit is de maquette van het nieuwe tussengebouw bij het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat. Het tussengebouw is de tweede fase van de verbouw van het hoofdbureau. Voor deze tweede fase verleende de raad in 1969 een krediet van ƒ2.835.000 waarvoor nu een bedrag van ƒ1 miljoen beschikbaar komt. Ook wordt de dringend aan vervanging toe zijnde telefooncentrale vernieuwd. In de kelder van het tussengebouw zal tevens een schietbaan komen, alsmede een opslagruimte voor oude fietsen, waardoor het publiek niet meer zoals vroeger alleen op de zaterdagen (in de St. Annazusterstraat) kan komen kijken, maar er de gehele week door de mogelijkheid bestaat een verwijderd voertuig te komen „identificeren".

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2