Eerst informatie, dan uitspraak over gronduitgifte ■&5E3S3 EaaBBaPEOj Personeel Verolme wil méér van hem I SCHIEDAM SPARTA WIL TEGEN AJAX' ALLEEN OP ZONDAG SPELEN Nieuwe afdeling op secretarie Nieuw blad voor wijk ver. Nieuwland Eerste paal voor uitbreiding Valkenhof SNEL EEN TAXI VLAARDINGEN BOYMANS KOOPT TWEE DALES 2 Gevaarlijke tabletten Schoudertas gestolen PvdA IN RIJNMONDRAAD Plannen voor scholenbouw in komende jaren bekendgemaakt 2£8T ^98 Tafeltennissers behaalden goede resultaten Gebroken knie na val dinsdag 23 februari 1971 - pag. 5 Oom Karei zal het veten door HAN VAN DER MEYDE Foto's; Peter Stephen Molkenboer ZATERDAGMIDDAG half vijf. Het namaakpaleisje in de Wassenaarse bossen, dat als ge meentehuis dienst doet, is een en al bedrijvigheid, De nieuwe bur gemeester van Wassenaar, mr Karei Staab, staat met zijn echt genote in de ontruimde raadszaal klaar om tientallen handen te drukken. Het worden er hon derden misschien wei meer dan duizend. Vier receptieregis- ters blijken nauwelijks voldoende om de handtekeningen te be vatten. Karei Staab heeft voor Rotterdam afgedaan. Karei Staab is na vijf jaar Rotterdamse poli tiek tot hoger heerlijkheid bevor derd. Burgemeester van het libe rale Wassenaar. Hij zal het weten. Afgelopen zaterdag al. Als HKP-fotograaf Peter Molken- boer en Ik b\j het kostbare tuinhuis in de Raadhuislaan arriveren, trachten enige politiemannen glanzend koets werk tussen bomen door naar een parkeerplaatsje te dirigeren. De vraag of het erg druk wordt, wordt door een hoofdagent-met-verrespreker beant woord met: „Bij het défilé viel het wel mee. Maar als er een borreltje ge schonken wordt, komen ze allemaal." Op weg naar de hoofdpoort zien we een spandoek met „Heya oom Karei" tegen het raadhuis leunen en haven baron W. F. van Gunsteren via een zijuitgang het haz'pad kiezen. Hij kan niet langer dan een paar minuten binnen geweest zijn. Hand geschud, plicht gedaan, wegwezen, volgende klus. In de ontvangstzaal vanaf een zijwand kijkt koningin Juliana goed keurend toe is het al druk. Veel bloemen. Van de stichting Nederland se Draf- en Rensport, die later met 'n tiental amazones en jockeys present zal zijn. Van burgemeester en wethou ders van Nootdorp (angst voor an nexatie?). Van de Scheep va artvereni- gmg „Euid" (afgezien van de Scheep vaartvereniging „Noord") naar een SV „West"? Van de Nederlandse Hei de Maatschappij (is dat niet de groot ste legitieme koppelbaas in Neder land'). En voor meviouw Staab; een ruiker van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Wasse naar. En terwijl Staab handen schudt, ge kust wordt, lacht, praat en de gasten ongemerkt doorschuift naar zijn echtgenote en de bittertafel, komen de gesprekken op gang. Daar is iedereen voor gekomen, niet voor Staab die is middel. Geroezemoes, gelach, gezel lig, intiem, toast. Wrakhout groet teakhout, waaibomenhout, kreupel hout, cederhout, rondhout. Siaabs voorganger W. J. Geertsema onderhoudt zich op zijn manier flu»s- terend met zijn legioen van relaties. (Dat is ongemakkelijk die man móet je horen, ook al wil je helemaal met). PvdA-raadsfractievoorzifcter A. J. Lems (op het oog steeds meer een knappe aanvoerder van een partij van volwassen kabouters) vestigt er do aandacht op, dat Rotterdam zoveel 'Cf Ook de „burgemeester" van Rijnmond, de heer W. A. Fibbe was op de burgemeesters aflevert: het raadslid Van Walsum (Delft), het raadslid Krop (Bleiswijk), nu Staab (Wasse naar), Fibbe (Rijnmond). Volgens plaatsvervangend fi actievoorzitter J. H. C Verschoor heeft de nieuwe bur gemeester van Wassenaar meegedeeld, dat hij „een stabiel beleid zal voeren". Terwijl oud-WD-voorzitter ir K. van der Pols zich door de menig o wringt en tracht zich tersluiks van eer. goed heenkomen te verzekeren, onderhoudt mr A. Blusse van Oud (er worden)- Alblas zich charmant met vrienden, kennissen en ander hout. De burgemeester van Rijnmond, W.A. Fibbe maakt me er op opmerk zaam, dat ik ongelijk heb gehad toen ik hem bij zijn ambtsaanvaarding twee jaar gaf en dat hu dan zou vluchten. Wel: al ziot deze Fibbe ei wat gesloopt uit. hij bhjit nog aan. „Het zijn geen weken van veertig uui, maar van tachtig uur", voert hij aan. Waar heeft hij het dan zo druk mee? Het blijkt dat iedereen de hele dag bn h.em in en uit loopt om te vragen of het laat ik maar zeggen zó gosd is. Delegeert hij wel voldoende' „Dat kan een ander misschien beter beoor delen". Wie er ook is, is een lelg uit het ge slacht van Van Eesteien Tot een foto graaf, die niet in dienst van de ge meente Wassenaar is, maar vrijwel al les wat los en vast zit knipt: „Ais je mij op een van do negatieven tegen komt, bel je me maar. Je weet liet: voor geld wil ik alles krijgen. Ik ben hier gemeenteraadslid, zie je." Uiteraard is er een forse afvaardi ging van de zaak, die Staab in de steek heeft gelaten, Hudig en Pietcis. (Ik blijf me afvragen of ze het nou jammer of een meevaller vinden, dat opperhoofd Staab weg is of is Staab Wassenaar ten voeten uit. blij dat hij eindelijk is vei lost van die scheepsbeweging'En wie komt daar binnen? Oud-mmister van binnen landse zaken Sma Hen broek, ik moet zeggen, dat hij er uitziet alsof hij nog steeds met over zijn smadelijk veiUe': heen is. Ook arriveert in de raai na lang wachten de keisverso voorzitter van dc WD-fraetie in de Rotterdamse raad, mr H. E. Koning Als Peter Molkenboer hem wil strikken, verontschuldigt hij zich om een glas sherry te haten „Dat hoort bij de WD zo", rept de goedlachse politicus zich even weg Wie met gezien? Thomassen, Haya van Someren, Van Rieï, Sidney vdn den Bergh. Wel gezien? Drs L. van Leeuwen, Rijnmond-gecommitteerde met oiid-raadslid-echtgenote Dian Schut Mevrouw Nel Smit-Kroes (Lems: „O, nou blijf ik nog een poos je") a»rtveert stralend, als altijd Staatssecretaris mr C. van Veen is al weer weg. Als wij om half zeven het pand verlaten, staat er m de hal nog een rij van vijftien meter. Twee uur recipiëren zoals was geraamd zijn niet genoeg geweest om allen in dc gelegenheid le stellen het echtpaar Staab te feliciteren. Het lange wachten echter is geen ramp, want op de gang wordt reeds voldoende drank geserveerd. ROTTERDAM, Sparta heeft afwijzend gereageerd op een verzoek van Ajax om de wedstrijd Sparta—Ajax, die voor zondag 21 maart is vastgesteld, naar vrijdag avond 19 maant te verschuiven, de Amsterdammers hadden Sparta ge suggereerd om de wedstrijd bij kunst licht in het stadion Feijenoord te spe len. Ajax wil het duel vervroegen om dat het op woensdag 24 maant in Glasgow de return tegen Celtic speelt. Sparta voelt er niets voor om het voordeel van eigen veld in deze be langrijke wedstrijd prijs 4e geven. Voorzitter drs Cor van Rijn: „Ajax heeft aangevoerd dat we in het sta dion Feijenoord een grotere recette zouden kunnen boeken, maar dat is nog maar de vraag. We kunnen op het Kasteel tenslotte 32.000 mensen ber gen. En bovendien is het stadion geen volkstuintje waarin iedereen maar gratis kan gaan lopen wieden. Het stadion wil aan zo'n wedstrijd, ook wat verdienen", Sparta heeft ook bezwaren tegen het spelen op zaterdagmiddag. Drs Van Rijn; „Onder onze vaste kaart houders bevindt '-.eh een groot aantal middenstanders die geen gelegenheid heeft om de wedstrijd op zaterdag bü te wonen. In de tijd dat Xerxes nog bij ons inwoonde hebben we over dit soort zaken de grootste herrie gehad". Sparta zal zich eveneens verzetten tegen een verzoek van Ajax aan de KNVB om de wedstrijd uit te stellen. „We houden vast aan zondag 21 maart", aldus voorzitter Cor van Rijn. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag „Nieuw- land-Geluiden" is de nieuwe naatn van het orgaan van de Wijkvereniging Nieuwland. Het nieuwe, gestencilde blad, is de vervanger van het in druk verschijnende Nieuwland-Klanken, dat onlangs ophield te verschijnen. Ondanks de moeilijkheden gaat het werk van de wijkvereniging gewoon door met de activiteiten. Het blad is alleen bestemd voor de leden en dona teurs. Aan de diverse takken van het werk van de vereniging wordt aan dacht besteed, zoals klaverjassen, hobbywerk en het clubhuiswerk. De weekkampen gaan gewoon door dit jaar. Van 10 tot en met 24 juli staat de Koebel in Burgh op Schou wen Duiveland weer tot beschikking. De eerste week is gereserveerd voor kinderen van zes lot tien jaar en de tweede week voor deelnemers van tien tot 15 jaar. Aanmeldingen kun nen worden gedaan bij het secreta riaat van de wijkvereniging: Damlaan 54. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Op de ge meentesecretarie van Schiedam wordt per 1 maart a.s. een nieuwe afdeling, Culturele-, Sport- en Jeugdzaken in gesteld. Tot chef van deze afdeling is benoemd, in de rang van referendaris, drs R. P. Wark, thans hoofdcommies in algemene dienst. De nu nog zelfstandige bureaus voor Sport- en Jeugdzaken worden per 1 maart opgeheven en de heren J. A. A. van der Linden (sport) en G. Rens (jeugd) gaan over naar de nieu we afdeling. De heer Van der Linden blijft belast met het secretariaat van de Sportraad en van de Stichting Openluchtbaden. Per 1 april wordt aan de afdeling de heer R. H. Pitlard toegevoegd, in het bijzonder belast met de culturele zaken. De afdeling CSJ is gevestigd m de vertrekken van Sport en Jeugdzaken in het secreta riegebouw Nieuwstraat 26, maar een eigen ingang aan het Oude Kerkhof 19a. VLAARDINGEN, dinsdag. Op 24 februari a s. te 09.30 uur zal wethou der mevrouw L. van Duijn-Spruijl de eerste paal slaan voor de uitbreiding van de Valkenhof. Deze uitbreiding zal bestaan uit 38 woningen in 4 la gen. VLAARDINGEN, dinsdag. Op het gemeentelijk voorlichtingsbureau ligt voor belangstellenden ter inzage een exemplaar van het rapport van de Stichting Economïsch-Tcchnologisch Instituut voor Zuid-Holland, over de woningdifferentiatie voor het bestem mingsplan Hoïy-Noord. (ADVERTENTIE) Het aangezicht van de oorlog, daterend uit 1910. ROTTERDAM, dinsdag. Hel Museum Boymans-Van Beu- ningeti heeft twee werken van Salvador Dali aangekocht. Een schilderij, het uit 1940 daterende „Aangezicht van de oorlog" en een bronzen afgietsel van de Ve nus van Milo-figuur, door Dali voorzien van schuif laatjes in hoofd, romp en linkerknie. In 3936 liet Dali vijf van deze af gietsels vervaardigen. Tüdcns dc onlangs gehouden Dali- ROTTERDAM, (ANP). De beleidscommissie van de ondernemingsraden van het Verolmc-conccrn stelt scheepsbouwer Verolme voor om 50 proceat van de aandelen over te dragen aan de Stichting Werknemcrsbczit aandelen Verolme. Dit heeft debeleidscommissie in een brief laten weten aan de heer C. Verolme. Zij reageert hiermee op het voorstel van Ver olme om de werknemers het vruchtgebruik te geven over tweederde van zijn aandelen pakket Overigens berust driekwart van de tentoonstelling in Boymans was „Aan gezicht van de oorlog" een van de schilderijen die het meest de aandacht trok. Het stelt een door slangen omgeven doodskop voor. In de oogkassen en de mondholte zijn weer een aantal kleine doodshoofden geschilderd. Boymans heeft het schilderij gekocht van de Brusselse kunstverzamelaar Cauvm. Met de aankoop van beide kunstwer ken zou een bedrag van circa 390.000 gulden zijn gemoeid. Het Rotterdamse museum had al één schilderij van Dali in bezit. Een surealistisch portret van het vroegere filmidooitje Shirley Temple. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De schou dertas van de 16-jarige Annie Haak uit de Daltonstraat in Schiedam werd maandagmiddag itoen zij op het voet pad van de Horvathweg liep, door een bromfietser van haar schouder gerukt. Naast de normale attributen, die in haar tas zaten, bevond zich een plastic kokertje. Daarin zitten 25 blauwe ta bletten, die gevaarlijk zijn voor kin deren. De naam van het meisje staat op dc .tube vermeld. Verolme-aandelen op dit ogenblik bij het ministerie van Economische Za ken. Zij moesten daar worden, gedepo neerd nadat de overheid vorig jaar miljoenen guldens in het in moeilijk heden geraakte concern had gepompt. De aandelen blijven weliswaar van Verolme, maar alle rechten (zoals stemrecht) worden door de overheid uitgeoefend. Verder wil de beleidscommissie, ge tuige de aan de heer Verolme gerichte brief, dat de helft van het bestuur van dc Stichting Ver olmetrust bestaat uit vertegenwoordigers van de Stichting Werknemersbezit. Dc eventueel uit te keren winst zal de stichting dan voor 25 procent bestemmen, voor de finan ciering van het C. Verolme Fonds. Deze voorstellen zullen na overleg met de achterban nader worden uitge werkt en met de heer Verolme wor den besproken. De commissie laat weten dat zij zich nog niet wil binden aan een uitspraak over een eventuele fusie met het Rijn-Schelde concern. Verolme had in ruil voor het vruchtgebruik van de aandelen van de werknemers een af wijzing van deze fusie geëist. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, De PvdA-fractie in de Rijnmond- raad heeft een richtlijn ontworpen voor de vestiging van industrieën in dit gebied. Aanvaarding van deze richtlijn houdt in, dat, voor een gemeenteraad een principe-uitspraak doet over gronduitgifte voor industrie, eerst informatie over en de te stellen voorwaarden aan de beoogde vestiging op tafel komen. Geboren Annebel, d-v. E.' T. C. ter Berg en A. M. E, Dekkers. overleden G. Caminada, 92 jr., K. M. M. van Noort, 71 jr. De ontwerp-nchtlijn, die per 1 juli in werking zou moeten tre den, zou drs P. de Ruiter van de PvdA-fractie vandaag als initia tiefvoorstel aan het dagelijks be stuur aanbieden bij de voortge zette begrotingsbehandeling. In een toelichting omschrijft hij on der meer: „Een van de beleidsuit gangspunten van 'Rijnmond in de Delta' (oktober 1969) is, dat er ten aanzien van industrievestiging In het Rijnmondgebied, een sterk selectief beleid dient te worden gevoerd. De belangrijke transportfunctie daarente gen zo luidt een andere conclusie dient zo weinig mogelijk belem merd te worden". „De ontwikkeling sinds het ver schijnen van 'Rijnmond in de Delta' maakt alleen maar nog duidelijker dat het vage abstracte begrip 'selectief be leid' een meer operationele inhoud moet krijgen. De gang van zaken rond het verzoek tot vestiging van Hoog ovens op de Maasvlakte bijvoorbeeld, een zeer langdurige en slepende affai re, leert Ons nog eens dat het tot dus ver vrij willekeurig gevoerde ad-hoc- beleid dient te worden vervangen door een toelatingsbeleid, dat meer rechtszekerheid schept voor het be drijfsleven en meer duidelijkheid Voor de bevolking". De ontwerp-richtlijn voorziet in het rapporteren aan de betrokken ge meenteraad. Volgens de ontwerp richtlijn zou het betrokken college van b, en w. naast een voorstel tot grond uitgifte aan de raad schriftelijk moeten aangeven, welke milieuhygië nische voorwaarden aan de geplande vestiging dienen te worden verstrekt en voorts gegevens verstrekken over de mate en aard van de bijdrage tot werkgelegenheid w het Rijnmondge bied ''oor de gevraagde vestiging; de omvang van de investeringen die ge moeid zijn met deze vestiging en de aard en omvang van de voorzieningen en kosten, die de gemeente zou moeten treffen. De Ruiter meent: „Het zal duidelijk zijn dat het formuleren van exacte criteria ten aanzien van bijvoorbeeld de kwaliteit en kwantiteit van de door de nieuwe vestiging verschafte arbeid, het gemiddelde loon, de toegevoegde waarde, de diversificatie in het pro- duktiepakket van het gebied, de kapi- taalsintensiteit, de milieu-aspecten enz. vrijwel onbegonnen werk is." „Bovendien is het e vraag of de ei sen die aan de ene bedrijfstak gesteld kunnen worden ook voor een andere bedrijfstak moeten gelden, enz. Maar zelfs al kunnen redelijk objectieve exacte criteria worden geformuleerd, dan nog spelen subjectieve wegings- coeffieienten ten aanzien van de ver schillende criteria een belangrijke rol in de uiteindelijke beoordeling. Wie richtlijnen industriebeleid wil hebben die in alle deze problemen voorzien, kan nog wel enkele jaren wachten," aldus De Ruiter. „Kan Rijnmond daarom niet beter volstaan althans voorlopig - in de xechtlijnen een paar meer algemeen geformuleerde criteria op ie nemen en het verder aan de politieke verant woordelijkheid van het betreffende gemeentebestuur over te laten deze criteria exaot te toetsen en te waarde ren?" Bereikt wordt dan in ieder geval dat een flinke portie informatie boven tafel komt en publiekelijk bediscus sieerd kan worden. Zowel van die Rijnmcndriohtlijn als van die infor matie gaat een belangrijk „aankondi gingseffect" uit waardoor de publieke opinie nauw bij deze zaak wordt be trokken. De wisselwerking tussen pu blieke opinie en vertegenwoordigend lichamen zorgt er dan voor dat ook zonder exacte entteria de toetsing van de aanvraag aan de eisen niet „margi naal" maar „excessief" zal zijn". VLAARDINGEN Het Centraal Orgaan voor het Gemeentelijk Voort gezet Onderwijs (COGVO) heeft aan de staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen het deelplan voor hel gemeentelijk voortgezet onderwijs ten behoeve van het scholenplan voor de jaren 1973, 1974 en 1975 aangeboden. In dit deelplan zijn opnieuw opge nomen de verzoeken om bekostiging van een openbare school voor m.a.v.o., een openbare school voor h.p.v.o. en een openbaar atheneum, te zijner tijd onder te brengen in een tweede open bare scholengemeenschap voor open baar algemeen voortgezet onderwijs in de Vlaardingse Holywijk. Aan de hand van de thans ingedien de deelplannen zal de minister voor 1 oktober 1972 het plan scholen voor de jaren 1973, 1974 en 1975 vaststellen. De bovenvermelde scholen zijn ook reeds opgenomen in het deelplan van het COGVO ten behoeve van het scholenplan voor de jaren 1972, 1973 en 1974 waaromtrent de minister voor IX oktober van dit jaar zal-beslissen welke scholen op het plan worden ge plaatst. (ADVERTENTIE) Voor deze tijd van het j'aar, waarin het nog flink koud kan zijn is zo'n gestikte cretonne deken met heerlijk warme acryl vulling ideaal...,, en het frisse bloemdessin zorgt voor een fleurige noot in Uw slaapka mer. Eenmalige aanbieding gestikte cretontiB dekens met behaag lijk warme acryl vulling, in een fleurig bioemdessin. U kunt kiezen uit de snijmaten 140 x 200, 160x 210 en 180x215 cmnu voor bespottelijk la- e prijzen. 140x200 cm 160x210 cm 180x215 cm Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de eenmaftga verkoop van deze gestikte cre tonne dekens met heerlijk war me acryj vulling, in een fris bloemdessin. Nu in de snijma ten 140 x 200, 160 x 210 en 180 x 215 cm voor prijzen dïenauweiïjkseen bezwaar kun nen zijn. r Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. VLAARDINGEN. De resultaten, bereikt door de plaatselijke tafelten nisverenigingen in de afgelopen ronde, zijn niet slecht te noemen. Van de 2Z wedstrijden werden er 12 gewonnen tegen. 7 neilerlag en 3 gelijke spelen. Intiem kwam toen een score van 11 uit 10; De Hollandiaan G uit 6: De Wind molens 2 nit l; ABM 6 uit 4, terwfjl Flardinga de enig**- wedstrijd in winst omzette. Intiem 1 behaalde een overwinning op Xerxes 2 met 6—4 en dit houdt in, dat er nog oen behoorlijke kans voor de blauwhemden is om ae degradatie- dans te kunnen ontspringen. Sjaak Hoogendijk was ditmaal topscorer dank zij eon hattrick. Het eerste team van De Hollandiaan verloor wel met 28 van Amroba. maar dit iteam is nog zodanig geplaatst, dat het behoud voor de eerste klasse nog ruimschoots aanwezig is- De Windmolens 1 won met 64 van Telefoon 3 en ABM 1 leverde een mooie prestatie door met 82 te win nen van TOGB 4. Tenslotte won Flar dinga 1 met 73 van Garako 4. De overige uitslagen waren: Repelaer 1 Intiem 2 46; Intiem 3Tava 1 5 5; Milkst. 4Intiem 4 I9; Intiem 5—Fel jen 6 4Intiem 7WTV 1 5—5; Intiem 8~Hoogvl. 3 64; TOG 9Intiem 9 6—4; RVS 2—-Intiem 10 7—3; Intiem 11B'hoek 3 55; Repe laer 2—Holl. 2 7—3; HoU. 3—Over- scbie 3 8—2; Holl. 4—HFV 2 6—4; Holl. 5—B. en B. 3 6—4; Holl. 6—NSU 70 3 2—3; VBP 2—ABM 2 2—8; ABM 3TB SM 5 7—3; Nado V. 1—ABM 4 7—3. In de landelijke klasse wounen de junioren van Intiem 1 met 82 van TOG 1. Arie Kooy was topscorer met 3 punten, terwijl Dik en Hans Jaap Oppenheim ieder twee punten op hun naam brachten. Het meisjesteam van intiem won met 64 van Van Nispen, Hier was het Ria Sas, die een hattrick itot stand bracht. Wildent 1Intiem 3 6—4; Intiem 4Wildert 2 46; Wil der! 3Intiem 5 9l; Intiem 6—AlbL- dam 1 28. Het tweede raeisjesteam van Intiem versloeg Elan 1 met 91. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Door een onbekend gebleven automobilist raak ten twee fietsers op de Groenelaan met elkaar in botsing. De 48-jarige mevrouw M. Th. de B.-de W, liep daarbij een gebroken knie op. Zij is in het gemeenteziekenhuis opgenomen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2