Schiedamse fabrikant stichtte modernste draverfokkerij 5. 4x per uur Sehiedatn- DenHaagHS de postgiro 97 WELLICHT OOK MINI-DRAFSPORT IN ONS LAND 'Nog steeds hinder van Verenigde Glasfabriek' C0UZY JES '71 op 19 maart in Sted. Museum Twee mannen pleegden 23 inbraken SCHIEDAM Gallant's Farm Patriarch Declamatiewedstrijd STOFZUIGERS EN VLOERWRIJVERS Hollandiaan kan zieli handhaven HVO won met grote cijfers GEEN KRANT ONTVANGEN? Kunstklassen maken bomvscliuttingen voor het stadskantoor Johannes Passion in Grote Kerk ETI onderzoekt structuren niet langer wachten: neem postgiro., alles gratis en 21% rente toe! i: dds makkelijk! SNEL EEK TAXI VLAARDINGEN Wijziging sluiting teruggenomen Hearing over „bulderbaan" Water brengt politie op spoor van dronken automobilist Man bedreigde vrouw met mes Bejaarde vrouw door man opgelicht Jongeman zonder rijbewijs na achtervolging aangehouden Sparta in juli weer naar Exloo VND bestaat 50 jaar djnsdagjJaay^lTO; Dat Schiedam een paardesport- stad bij uitstek is zal wel niemand willen beweren, hoewel het aan tal paardeliefhebbers er toch zeker niet gering mag worden genoemden dat stamt reeds vanaf de jaren-dertig der vorige eeuw, toen Schiedamse eigenaren begonnen met hun rappe rossen te laten deelnemen aan de ruim 2000 harddraverijen die tussen 1830 en 1898 in Friesland werden gehouden. Kortebaandraverijen, wel te verstaan met 310 meter als maximum-afstand en 295 als minimum. Ook vermeldt de historie dat In Schiedam en VtaardinKcn tot in het laatste kwart van de 18e eeuw aan „kortcbancn" werd geduan..de lief hebberij voor de drafsport zat cr dUB altgd Wel in. Maar dat het nu juist een Schiedamse fabrikant moest nlja die Nederland'» drafsport en draver- fokkerij verrijkte met een hypermo derne stoeterij, waar o.a. een. der meest succesvolle vaderpaarden van Europa resideert en dus ook hier te lande *Un edele bijdragen tot der dra vers natuurlijke historie gaat leveren, had wel niemand kunnen voorspel len Maar de wonderen zijn de wereld nog niot uit en bet is de heer B. A. van der Bor die, to zamen mot zijn zoon, de heer B. A. v.d. Bor jr, be doelde aanwinst heeft mogelijk ge maakt, Be heer V.d Bor begon eerst 5 jaar geleden als eigenaar van dravers, hoewel de liefde voor paarden natuur lijk reeds long had bestaan, Zijn eer ste aankoop bestond uit de hengst Ca- mmgo Scotch, een zoon van de Prix d'Amérique winnaar, Scotch Fez, die vanuit Zweden naar Nederland emi greerde. Vlot na elkaar verhuisden toen ook Graaf Gregor en Famous Mac naar „Stal Schiedam". Brave, goede paar den, maar de jonge hengst die na hen werd aangekocht, GALLANT WAY, zou de eerste zijn die een waarlijk grootse prestatie liet zien. Deze prach tige zoon van Mr Way en Xavenna D won namelijk de Nederlandse Dra ver-Derby 1968. Hij is een halfbroer van Famous Mac en beiden werden gefokt door de heer P. D. Dijkhuis te Hilversum. Gallant Way loonde als tweejarige reeds een k.m. -tijd van 1.24,9..hij won de Derby in 1.24,5. Zijn snelste tijd, tol nu, is 1.19,4. Gallant Way is nu pas ruim 5 jaar jong, belooft nog veel voor de toekomst en wat coursen betreft niet alleen, maar_ gezien zijn voorname pedigree ook héél wat voor de fokkerij. Vader Mr. Way stamt uit Amerika, waar hij een persoonlijk re cord vestigde van 1.17,2 en moeder Xaverina D is een dochter van nie mand minder dan de (nu wijlen) Duitse geweldenaar Permit (ree. 1.17,3), ook al een winnaar van de Prix d'Amérique die elk jaar te Vin- cennes, bij Parijs, wordt gelopen en als de zwaarste course in Europa geldtter wereld eigenlijk. Haar moeder wos do snelle Intrepid, de Ma o.a, van Vita Kin ley (1.19,7) ook een fokprodukt van de heer Dijkhuis. Géén wonder dat de heer V.d. Bor zijn nieuwe stoeterij de naam gaf „GAL- LANT's FARM"!! „Gallant's Farm" ligt op de Velu- we..Adres: Heideweg 1, Stroe, b(f Voorthuizen, De oppervlakte van Gal lant's Farm bedraagt 9 hectare en oorspronkelijk was er een varkens- Mini-dravertjes in actie op Saratoga Raceway, USA. mesterU gevestigd. Bulldozers zorgden er voor dat het complex werd wegge vaagd er verrees een aardig, modem huls voor de manager en daarnaast een wel zeer fraai en uiterst doelmatig ingedeeld stallcngcbouw, met toepas selijk aangeklede hal en een bijzonder aantrekkelijk ingerichte ontvangka mer. Aankleding en inrichting geheel in „paardestijl" gehouden..en op een wijze die met „kitsch" beslist niets te maken heeft. Alles is met smaak uit gezocht en overeenkomstig die smaak geplaatst en aangebrachtkennelijk met de idee: Doe het GOEDen doe het anders NIET! En wie de heren V. d, Bor kent (cn vergeet Mevrouw vooral niet!) weet dat dat wel zo on geveer hun lijfslogan, is, want of je nu de fabriek in Schiedam bekijkt of Gallant's Farm't is allemaal èf, vooral ook wat het fokmaterlaal aan gaat. Er zijn op deze stoeterij geen „stal len" eigenlijk. Er zijn louter boxen een afdeling voor de 3 heng sten en een andere die de eigenlijke ,,fokstal" uitmaakt, de afdeling voor de merries cn de veulens. Daarnaast zijn er nog 2 quarantaine boxen. AJie boxen zijn ruim (4 bij 3,5meter) ,met ruim voldoende hoogte en voorzien van „zelfbedienings-drinkbakken" verzorgers behoeven niet te sjouwen met emmers water.de paarden druk ken hun neus tegen een klep cn fris water stroomt hun toe. Als vloerbedekking wordt louter fris, brandschoon stro gebruikt. In to taal zijn cr 25 boxen. Vanuit de hol komt men (rechts) in de „hengstenga lerij" en er is een aparte toegang tot de afdeling voor de merriesde kraamkamers. Met de glanzende, lichtbruin geschilderde halve voor wanden van de boxen en de uit wit geschilderde spijlen bestaande boven helft daarvan en met de kraakzinde lijk gehouden vloer van de tussengan- gen ziet het geheel er welhaast feeste lijk uiteen lust voor oog en hart!! Hier spreekt het gróte „paordehart" waarmee de familie V.d Bor is geze gend in wel zéér ruime mate. "Wij hebben het weieens êmders gezien zo hier en daar in het land In de bengstengalerü resideert een edele, beroemde patriarch wïen zijn 19 jaren hem beslist niet zijn aan te zienWORTHY PRIDE! Al legenda risch geworden cn heel in 't kort wil len wï) bier even z(jn unieke geschie denis verhalen. ALs 4-jarige haalde de heer P. D. Dijkhuis hem vanuit Ame rika naar Nederland, deze prachtige zoon van de wereldvermaarde Worthy Boy. EdochNcerlands Keurings commissie van Draverh engs ten keurde hem af! En. ondanks onze verbeten strijd om hem te behouden voor onze draver fokkerij deed de Hcrkeuringscommls- sie hetzelfde. Wij brachten hem mar Duitsland waar hij prompt werd goed gekeurd en in de hoogste klasse ge plaatst. Dat was in 1958. En zijn re sultaten als vaderpaaard daarginds? De totale winsom van zijn kinderen daarginds bedroeg op I januari 1971 maar eventjes 4 miljoen, 526 duizend, 644 Duitse Mark!!! In januari 1971 wonnen zijn spruiten in Duitsland nog 44 duizend 540 DM.in 15 overwin ningen en 62 „plaatsen.". In Nederland wonnen do wemige kinderen van hem die wij rük zijn, in totaal toch nog 102 duizend en 625 gulden. En nooit zullen wij het donderende applaus vergeten dat opsteeg tijdens de hengstenkeuringen in Hilversum enkele maanden geleden, itoen de Keu ringscommissie hem, na een afwezig heid van 12 jaren, ook voor Nederland goedkeurde en nog wel voor 3 jaren! Zo klein als men destijds oordeel de.zo ruim deed men nu. En fin betor op driekwart gekeerd dan ten hele gedwaald. Maar het zijn de heren V.d Bor geweest, die onze dra- verfokkerij dc onschatbare dienst hebben bewezen van Worthy Pride te rug te hebben gehaald naar Neder land. alle hulde! Naast Worthy Pride komen straks de hengsten C. Alkestis van E (even als Gallant Way een winnaar van de Nederlandse Draver-Derby) en Gal lant Way de hengsten gal er ij verder vervolmaken. Voorwaar een trio waarop de toegewijde eigenaren wel bijzonder trots mogen zijn. Wij zagen het 5 dagen jonge eerste kind, een zoon, van C, Alkestis een prachtig gebouwd, fit en heel dartel kereltje, dat over een paar jaar allicht wel van zich zal laten horen. Als manager werkt op Gallant's Farm de heer A. Blok, oud-kampioen hardlopen van Nederland) op de 800 en de 1500 me ter. Hij wordt gedurende enkele maanden geassisteerd en geadviseerd door mevrouw Dassen, die haar hele leven tussen en met paarden heeft doorgebracht en samen met haar man een fokkerij van Arabische paarden in Weert (L.) drijft benevens een school voor dressuurrijden, Als algemeen-verzorger werd de heer "Willem. Out aangesteld, ook al een geboren en getogen paardeman, die zyn nuttige werk met zeer vee! toewijding verricht. Dat Gallant's Farm met zulke eigenaren, zulke me dewerkers en zulke Massepaarden *>en goed toekomst tegemoet gaat, moet voor u een vraag zijn.voor mij is het een gróte WEET1 Dan is er nog iets Er wordt gefluisterd dat de he ren. "Van der Bor wel eens enkele mini-dravertjes aan het vader landse draverminnend publiek zouden kunnen voorstellen eerlang. Naar Amerikaans voor beeld dan. In Amerika slaagde men er in mini-dravertjes te fok ken van ongeveer het formaat van de Shetland pony. Zij worden door kinderen ger reden en de pony-drafsport daar ginds is geheel opgezet naar voorbeeld van de machtige orga nisatie die de „heuse" drafsport daar bestuurtèn met haar financiële steun. Er zijn in Ame rika al honderden pony-drafba- nen en er komen er steeds méér bij. Of het gefluister waarheid be vat of niet? Welnu... ook dat mag voor u de vraag nog zijn.voor m ij is ook dat een WEET. XI leest er nog wel over. B. S. DIJSTRA (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Het Aktie- comité tegen Milieubederf protesteert nogmaals tegen. wat men noemt „de onhoudbare toestand" in de omgeving van het bedrijf van dc Vereenigde Glasfabrieken aan de Buitenhaven weg. Reeds eerder had het comité handtekeningen verzameld om te pro testeren tegen de luchtverontreiniging veroorzaakt door witte stofdeeltjes af komstig van de glasfabriek. Deze lijst met handtekeningen ver gezeld door een begeleidende brief is toen naar het college van burgemees ter en wthouders gestuurd met het verzoek aan de overlast een einde te maken. Het antwoord wat daarop werd ont vangen was positief. De Vereenigde Glasfabrieken zegden ,toe maatregelen te nemen om de verspreiding van de stof, veroorzaakt door intern soda- transport te voorkomen. Voorts zegt het bedrijf van mening te zijn dat de Machten de afgelopen anderhalve maand zijn verminderd. Het actiecomité is het daar niet mee eens. Men deelt mee dat in de afgelopen weken weer hinder is on dervonden van de stofdeeltjes „en dat bewoners in de onmiddellijke nabij heid van mening zijn dat van verbe tering nog geen sprake is". Het comité roept de bevolking op bij overlast hiervan direct melding te maken bij de Centrale Meld- en Ke gelkamer van het Openbaar Lichaam Rijnmond of de afdeling Hinderwet van de gemeente Schiedam in te schakelen. VLAARDINGEN. Op donderdag 18 maart zal in de Harmonie de jaar lijkse declamatiewedstrijd voor scho lieren worden gehouden, aanvang 19.30 uur. De organisatie berust bij de Commissie Jeugdvoorstellingen, stad huis Vlaardingen. Van de 41 deel.ie- menden zijn er 24 geplaatst voor de finale. De jury bestond, uit mevrouw I. van Lindonk—Wagensveld en de heren H. A. Schoonfeld, J. van Hemert, C. Baan en M. Bot. (ADVERTENTIE) ALLE GOEDE MERKEN VOOR WONING EN BEDRIJF VINDT BIJ 1e MIDDELLANDSTR. 72 TEL. 010-235327 VLAARDINGEN, dinsdag De kans dat Hollandiaan zich zal handha ven in de eerste klasse gaat steeds groter worden. De tafeltennissers wa ren tegen TOG goed op dreef, hetgeen resulteerde in een 64 zege na een wedstrijd vol spanning. Frans Meyer, Cees Olivier en John Schilperoord zorgden voor een 3—0 voorsprong maar dc Maassluisse gaten lieten het daar niet bij zitten en via het gewon nen dubbelspel en winst van Pleysier op Olivier werd het 32. De spanning werd nog opgevoerd toen Pleysier en Van Rhee kans zagen om Olivier en Schilperoord <te verslaan, zodat bij de stand 44 van alles mogelijk bleek. Echter waven de gasten toen uitgeput. Schilperoord maakte er 55 van en via oen royale 2-games zege van uit blinker Frans Meyer werd de eind stand op 6—4 bepaald. In de degradatiepoule leidt Amroba thans met 10 punten uit 6 wedstrijden, gevolgd door Hollandiaan en TOG, ie der met 8 uit 6. Intiem had geen schijn van kans te gen TOGB 2, dat met 8—2 beide pun ten gemakkelijk in B er kei-Rodenrijs hield. Het zal nog moeite kosten voor Intiem om zich .te handhaven. De stand onderaan de ranglijst luidt thans; Xerxes 5 uit 5; Intiem 4 uit 6; TOG 4 uit 5 en NO AD dat nog geen enkel winstpunt heeft geboekt. Het eerste team van De Windmo lens moest gegen Hagero 1 genoegen nemen met een 5-5 gelijkspel. ABM viel wat tegen door van TSF 5 te ver liezen met 73. Fiardinga I deed het ditmaal beter want Alblasserdam 2 werd in eigen huis met 73 verslagen. Het eerste junïorenteam van Intiem won van Dito 1 met liefst 9—1 en dat ondanks gemist van Hans Jaap Op- penheim die door een val op straat een middenhandsbeentje heeft gebro ken. Als zaterdag a.s, tegen het Voor- burgse WV gelijk wordt gespeeld, is dit kranige iteam jeugdkampioen van Nederland. VLAARDINGEN, dinsdag Het eerste tiental van de schaakvereni ging HVO toog naar Rotterdam om daar met grote cijfers te gaan verlie zen van de kampioensfcandidaat Het; Westen-Regina. Echter pakte het heel anders uit en zelfs behaalde HVO een 64 overwinning en dat nog wel met liefst zeven invallers. De HVO'ers kregen een morele in jectie doordat A. de Jong aan bord l in slechts 9 minuten zijn tegenstander, ir Groenendijk van het bord veegde. De anderen kromden hun ruggen nog eens extra met het verbluffende eind resultaat. Vooral de invallers Kolman, Steij- nen, Van Dam en Meijer speelden voor wat zij waard waren met als ge volg dat oudgedienden zoals Hooger- werf cn Akkermans niet achter kon den blijven. Dank zij deze zege heeft HVO zich veilig gesteld, terwijl Char- lois thans kampioen is geworden. Overwinningen werden genoteerd voor De Jong, Hoogerwerf, Akker mans, Steijnen en Van Dam. De twee remises staan op naam van Kolman en Meiie** - Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotterdam, Schiedam, kunnen zich wen den tot onze plaatselijke agen ten. SCHIEDAM, dinsdag. Sinds enkele maanden wordt er in de kunst- klasscn van het museum, hard ge werkt aan het beschilderen van twin tig grote schotten, ter versiering van de bouwschutting van het nieuwe stadskantoor. De schotten zullen woensdagmiddag 10 maart, begeleid door de leden van de verschillende kunstklassen naar de bouwschutting worden gebracht, waaraan ze om 16.00 uur worden bevestigd. VLAARDINGEN, dinsdag In de Grote Kerk op de Markt zal op dins dag 30 maart de Johannes Passion worden uitgevoerd door de Combina tie „Gloria-toonkunst". Zolang de res tauratie van deze kerk aan de gang was. werd de uitvoering gegeven in de Grote Kerk te Maassluis. Het is thans de eerste keer na de restauratie dat men weer gebruik kan maken van het eeuwenoude gebouw in VJaardtngerc, Aan dc uitvoering, die om 20 uur begint, zal medewerking worden ver leend door: Chrlstiane Hampe, so praan; Hannelore Penrünk, alt; Kuth Pos, tenor; Paul Schotsmans, tenor (ana's); Bernard Kruysen, bas (chris- tuspaxtij); Hans Georg Greiwe, bas (aria's); Koos "Verheul, fluit; Abbie de Quant, fluit; F. Minderaa, hobo d'a- more; R. v. d. Heide, hobo d'amore; Veronika Hampe, viola da gamba; Corrie Gijsberts, cembalo en Jan van der Meer, orgel. Het residentie Bach orkest en ver der het geheel, staat onder leiding van Gerard Akkerhuis. De toegangsprijs bedraagt 6, jeugdkaarten ƒ2.50,terwijl 65-f kaar ten voor 3,verkrijgbaar zijn. VLAARDINGEN, dinsdag. De Kamers van Koophandel en Fabrieken te Vlaardingen, Rotterdam en Dor drecht hebben aan het Economisch- Technologisch Instituut voor Zuid- Holland opdracht gegeven, een struc tuuronderzoek in te stellen naar de industrieën, gelegen in de lijn Vlaar- -Rotterdam-Drechtsteden. Er zal worden begonnen met een verkennend onderzoek, dat een aan wijzing zal moeten opleveren van fac toren als terreingebruik, toegevoegde waarde, het verband tussen omzet en betaalde lonen en arbeidsgebruik. In een later stadium zal worden nage gaan in welke mate de industriële be drijven zijn geent. Ook zal worden onderzocht, welke de gevolgen zowel in positieve als in negatieve zin zijn van de vestiging van chemische en metallurgische basis-industrien voor de overige economische activiteiten in dit gebied. (ADVERTENTIE) hup, 5% (ADVERTENTIE) Deze chique overgordijnstof voldoet vast en zeker aan alle eisen van onze klanten, die van het klassieke interieur houden. Prachtige kwaliteit dubbelface dnikstof met satin achterkant (voeren is dus overbodig) in 2 fraaie kleurstellingen. No koopt U deze overgordijn' stof, waar U normaal f 8.- a f 9,~ voor betaalt, extra voor delig per meter voor nog géén zes gulden. dubbelface 120 cm breed VLAARDINGEN De eerste bord speler van HVO, A. de Jong heeft zich geplaatst in het Nederlands P.T.T.- sehaakteam, dat mee zal doen bij de Europese schaakkampioenschappen, die worden gehouden in Buch am Ammersee. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Snelste reistijd: 14 min. Meer tremen, sneller reizen 32/57A Morgenvroeg om 9 uur begint op de Ie etage de verkoop van deze dubbelface drukstof met satïn achterkant in 2 fraaie kleurstellingen, hreedte 120cm,nuper meter voor Ook maandagmorgen open Géén jet. of schrift best VLAARDINGEN, dinsdag. In de laatstgehouden vergadering van de gemeenteraad heeft het college een voorstel tot wijziging van de winkel- sluitingsverordening Vlaardingen, voor zover betreft het gedeelte dat' handelt over Ievensmiddelenbedrijven in het koopcentrum bij aanvullend voorstel teruggenomen. Aanleiding hiertoe was de aktie van een winke lier aan de Hoogstraat, die liever op dinsdagmiddag gesloten bleef. Thans is aan de Kamer van Koop handel een brief uitgegaan waarin wordt gevraagd, te willen bezien of een nieuw centrumgebied kan worden aangewezen waar belanghebbenden die (in meerderheid) geen voorstan der zijn van een maandagmorgenslui- ting, buiten kunnen vallen. Verder is verzocht na te willen gaan of er be langstelling bestaat voor een keuze mogelijkheid voor halvedagsluiting (te bepalen door de winkeliers zelf), voor één of meer categorieën winkels. Als de Kamer van Koophandel op korte termijn advies zou kunnen uit brengen, zal het college van burge meester en wethouders het voorstel inzake Ievensmiddelenbedrijven, op de agenda plaatsen voor de op 7 april a.s. te houden vergadering van de ge meenteraad. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. In gebouw de Rank aan de Schiedamseweg belegt het comité Anti-Bulderbaan vanavond een hearing over de uitbreiding van het vliegveld Zestienhoven. Het co mité wijst er op, dat bewoners van Groenoord, Kethel en de Viaardingse Holy-wijk ernstig hinder zullen gaan ondervinden na de aanleg van de baan voor de Jumbo Jets. In een bulletin uitgegeven door het comité Anti-Bulderbaan wordt ver klaard dat het Actiecomité tegen Mi lieubederf solidair is met de acties en dat beide organisaties zullen streven naar een goede samenwerking. De hearing begint vanavond om 20.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag Door een waterspoor, veroorzaakt door een lekke autoradlateur, te volgen kon de Rotterdamse politie zaterdag op de le Barendrechtscwcg in Barendrecht de bestuurder van een auto aanhouden die even tevoren op de VlrgUHusstraat In Rotterdam drie geparkeerde auto's cn een lichtmast had aangereden. De politie trof in de auto de 18-jari ge C. van H. uit Rotterdam slapend aan. Hij'was onder invloed van alcohol. Zijn rijbewijs is ingevorderd. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag De 43- jarige chauffeur J, v. d. B, uit Rotter dam is gearresteerd omdat hij de 45- jarige vrouw met wie hij samen woonde, de afgelopen maanden meer malen heeft bedreigd met een mes. De man zal worden voorgeleid aan de officier van. justitie. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Voor de tweede maal organiseert de stichting Dc Schiedamse Gemeenschap In samenwerking met het Stedelijk Mu seum dc manifestatie „Jeugd Expres sie Schiedam" (JES'71). Dc „happe- ning-achtigc toestand", zoals de SG zelf schrijft zal plaatsvinden op vrij dag 19 maart in de aula van het Ste delijk Museum aan dc Hoogstraat. Het ligt wederom in de bedoeling, dat de Schiedamse jeugd tussen de 12 en 20 jaar zich kan uiten in allerlei expressie-vormen van cabaret tot dia's maken en van boetseren tot zingen. De werkstukken kunnen ingeleverd worden op 15 en 16 maart in het Ste delijk Museum. Elke deelnemer krijgt bovendien een zeefdruk gemaakt door de Schiedamse ontwerper/schrijver Hans van der Sloot. De zeefdruk is uitgevoerd in lichtgevende verf met een klevende bol van plastic er op, die gebruikt kan worden om op het eigen werkstuk te plakken. De deelname aan zowel als het be zoeken van JES'71 is volledig gratis. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, Met fle arrestatie van de 31-jarige isoleerder D. C. en de 19-jarige A. van A., bei den uit Rotterdam, heeft de Rotter damse politie 23 inbraken in het cen trum en het noorden van de Maasstad opgelost. C. Is vandaag voorgeleid aan de of ficier van justitie. Van A. moest vorige week al voor de officier verschijnen. De mannen hebben in totaal voor enkele duizenden guldens aan geld en goederen gestolen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, Een 71-jarige pensionhoudster uit de Mec klenburg! aan in Rotterdam is opge licht door een man, die een kamer bij haar had gehuurd. De man, die zich Fransen noemde en eigenaar van een loodgfetersbedrïjf in Tilburg zei te 2ijn, vroeg en kreeg ƒ300,te leen voor de reparatie van zijn „Mercedes". Ook gaf de vrouw hem haar gouden horloge met ge vlochten bandje, omdat zijn horloge „in reparatie" was. De pensionhoudster heeft de man niet meer teruggezien. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag De po litie heeft zaterdag na een achtervol ging de 18-jarjge magazijnbediende J. v. B. uit Rotterdam aangehouden na dat deze op de Bergweg was doorge reden toen hij werd aangehouden, voor controle. Tijdens de achtervol ging reed hij vier geparkeerde auto's aan in de Bloklandstraat. In de Hoog landstraat bracht de jongeman de auto tot stilstand. Hier bleek, dat de auto niet verze-' kerd was en een gladde achterband had. De bestuurder had geen rijbe wijs. Tegen hem is proces verbaal op gemaakt. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, dinsdag. Sparta gaat zich evenals vorig jaar in het re creatieoord De Hunzebergen in het Drentse Exloo voorbereiden op de nieuwe voetbalcompetitie. De Spange naren. zullen van 22 tot en met 31 juli In het trainingskamp verblijven. Het ligt in de bedoeling dat er in die pe riode drie a vier oefenwedstrijden worden gespeeld, tegen nog onbekende tegenstanders. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, dinsdag. Ter ge legenheid van het vijftigjarige bestaan houdt de Rotterdamse voetbalvereni ging VND op zaterdag 20 maart een receptie in café P. "Wigman, Admiraal de Ruyterweg 38. De receptie duurt van twee tot vier uur.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2