HEARING GAAT DOEL VOORBIJ CM Bijeenkomsten van SCïO CINCINNATI MILACRON Nieuwe ligging baan onvoldoende belicht verspanende afd. montage diverse afd. HRP-fotograaf Peter Stephen Molkenboer maakte deze unieke luchtopname van een stuk Schiedam, dat volop ?n de belangstelling staat: de oude binnenstad. Op korte termijn zal de gemeenteraad zich gaan buigen over de reconstructie plannen en dan zal een foto als deze binnen een aantal jaren niet meer te maken zijn. Voor Schiedammers zal veel van water op deze foto staat duidelijk herkenbaar zijn. De twee havens: links de Lange Haven en rechts de Nieuwe Haven, In de Lange Haven de Appelmarktbrug, waarvan het van zo'n grote hoogte niet te zien is dat hij binnenkort gerestaureerd moet (en gaat) worden. Een andere brug op de foto {midden boven) is de Koemarktbrug die ook hersteld wordt/ maar hier om meer funktionele reden: het zware vrachtverkeer, dat nog in grote aantallen over de brug dendert heeft het wegdek aangetast. Wie goed kijkt zal op de foto ook nog een ander probleem ontdekken. De parkeermoeilijkhèden in de binnenstad. Langs de smalle rijbaan van de Lange Haven staan dagelijks vele auto's geparkeerd en de keren dat er een voertuig vooral bij glad weer een beetje te ver doorschoof zijn te feilen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Tijdens een gisteravond gehouden hearing van het „Anti-Bulderbaan Comité" is nadrukkelijk geprotesteerd te gen eventuele uitbreiding van het vliegveld Zestienhoven. Dc dezer dagen gepubliceerde plan nen van de N.V. NACO voor een an ti ere richting van de nieuwe startbaan kwamen tyflens de bijeenkomst wel ter sprake, maar ecu van de belang rijkste bijzonderhedenvan het NA- CO-rapport kreeg onvoldoende na druk. ■De sprekers gingen voorbij aan het telt dat de nieuwe ligging van de baan de toekomstige woonwijken Woud- hoek en Spaland buiten stihot laat. Omdat ihet comité geen (vertegenwoor digers van het Rotterdams gemeente bestuur of de luchthaven had uitgeno digd kon niemand het NACO-rapoort toelichten. De Schiedamse wethouder voor volkshuisvesting, de heer B. E. Collé deelde mee dat Schiedam zijn uitbrei dingsplannen handhaaft, wat ook do plannen voor uitbreiding van Zestien hoven zijn. Een ook aanwezige inwoner van Zwanenburg (bii Schiphol) waar schuwde hem editor tegen dat voor nemen. 'Huizen moeten pas worden gebouwd als Rotterdam officeel NEE tegen de vliegveldplannen heeft ge zegd', zei hij. Deze Zwanenburger, de heer F. G, Brouwer, vertelde een aantal ervarin gen met de bulderbaan van Schiphol. Over de geringe belangstelling in Schiedam voor de protestbijeenkomst zei hij: 'Hier zitten ze waarschijnlijk naar Peyton Place itc kijken, maar mijn vrouw kan dat niet meer. Om de twee minuten gaat het hele beeld op en neer. Nu ben ik nog lid van een legale actiegroep, maar als er een positieve beslissing valt over de uitbreiding van Schiphol, dan .ga ik en met mij vele anderen ovor tot buitenparlemen taire actie; dan word ik ook 'Lastige Zwanenburger'. Dc heer Brouwer raadde iedereen aan 'er keihard tegen* aan te gaan', 'want als een luchtha ven uitbreidingsplannen in de kop heeft, dan «wordt er. rigoureus ingegre pen, zonder zelfs maar rekening te houden met uitbreidingsplannen van omringende gemeenten', aldus deze Zwanenburger. Een andere spreker op de hearing was de voorzitter «van het centraal co mité 'Anti 'Buiderbaaii', de heer E. H. P, Swarte uit BerkeL Hij noenvde het NACO-rapport een offerte, waarvan de bedoeling is dat daarmee een zo gunstig mogelijk beeld geschapen wordt van een -mogelijke uitbreiding van luchthaven Rotterdam. 'In het rapoort wordt niet gerept over de extra-luchtverontreiniging die een uitbreiding -van het vliegverkeer met zich meebrengt', aldus de heer Swarte. Er zat volgens hem nog een groot nadeel in «het rapport en dat is het on bruikbaar maken van een stuk recrea tiegebied door hot afdraaien van de nieuw aan te leggen baan. Het ver lengde van die baan loopt dan name lijk precies door de polder Midden delfland, het gebied dat in de struc tuurschets van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bestemd is voor dagrecreatie. De landerige sfeer onder het gering aantal belangstellenden op de protest hearing werd doorbroken - door een aanwezige, die op het laatst vroeg of er geen daad .gesteld moest worden, nadat er zoveel negatieve dingen over de uitbreiding van de luchthaven naar voren waren (gekomen. Op zijn voorstel werd dc afdeling Schiedam van het actiecomité 'Anid- Bulderbaan' door. do overgrote meer derheid van dc aanwezigen opgedra gen om een resolutie te sturen naar al diegenen, die invloed op de beslissing (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, woensdag Dc Stichting Centrum voor Informatie en Ontwikkeling, SCIO, organiseert dins dag 16 maart een bijeenkomst in de aula van liet Unilever Research labo ratorium waarbij de mens en zijn di- rekte omgeving centraal staan. Het is de eerste van een zestal le zingen die de stichting in drie maan den tijds gaat houden. De bijeenkomst begint om acht uur en de toegang is gratis. 'Hoe zou het kunnen en moeten?' en „Wij kbeleving en wijkontwikkeling" dat zijn twee onderwerpen die tijdens de eerste avond behandeld zullen worden. Het eerste wordt gepresen teerd door de architectengroep 'Het. Oude Noorden' uit Rotterdam, terwijl het tweede onderwerp voor rekening komt van de vlaardinger Giel Verhoef en Victor Veldhuyzen van Zanten uit Delft. Zeiöe zijn aankomend architect. Wat de onderwerpen voor de overi ge bijeenkomsten zullen zijn staat nog niet vast. SCIO wil samen met de be zoekers van de vergadering gaan be palen welke weg ingeslagen mcv. worden. SCIO wilinformatie verstrekken over de samenleving. Daarnaast stelt zij zich tot doel het bewust worden van' de samenleving en met elkaar werken aan een verbetering. Om ie dereen te bereiken kiest de stichting gangbare onderwerpen voor haar le zingen, Voor dit doel is de aula van de URL een uitgelezen zaal. Men kan er met films, dia en overheadprojector tegelijk werken. ROTTERDAM, dinsdag. Voor het bepalen van het Rotterdamse stand punt t.a.v. het voorstel van Gedepu teerde Staten om een nieuwe stad ten oosten van Rotterdam Alexander - stad te vormen, wordt op 7 april een bijzondere gemeenteraadsverga- dering belegd. Het wordt een avond vergadering. over de aanleg van eeti nieuwe haan kunnen uitoefenen. In de resolutie wondt ernstige verontrusting uitge sproken over 'de extra-luchtverontrei niging en geluidsoverlast naast do huidige situatie, die al onaanvaard baar is'. Cincinnati Milacron N.V. Fabriek van gereedschapswerktuigen VJaardingen „Nauwkeuriger dan de dikte van een versleten muntstuk" Dat was een ongekende prestatie voor 's werelds eerste kotterbank, die in 1775 werd gebouwd door John Wilkinson; Met behulp van deze gereedschapmachine kon James Watt enige jaren later de stoommachine bouwen die een ware revolutie in de industrie teweeg brac'it. Nu, bijna 200 jaar later, kunnen wij stellen dat de gehele industrie afhankelijk is van de feilloze werking van de precisiegereedschapmachine. Het grootste concern dat zich bezighoudt met de vervaardiging van deze machines, heeft vlak bij huis een vestiging: Cincinnati Milacron NAMn VJaardingen Onze medewerkers vinden voldoening in hun persoonlijk vakmanschap, zoals vroeger Wilkinson en Watt, nu echter op een niveau van nauwkeurigheid dat toen onvoorstelbaar was. In een aantal afdelingen behoeft dit vakmanschap versterking aftekenaar gietwerk harderij technicus (leerl.) labtpuiter rondslijper vlakslijper centerloosslijper radiaalboorder frezer centerdraaier revolverdraaier nube-boorder machinemonteur machinebankwerker beproevingstechni.cus Voelt u zich aangetrokken tot een bedrijf dat aan de weg timmert als het gaat om modern vakman schap? Een bedrijf waar u nog kunt leren, ook a! bent u goed geschoold? U kunt bij ons een aan trekkelijk salaris verdienenvakmensen beginnen tussen f 960,- en f 1100,- pfer vier weken (d.i. resp. f 1050,- en f 1200,- per maand). Als u in twee ploegendienst gaat werken, komt daar een aantrekke lijke toeslag bij. Wij willen u graag in een persoonlijk gesprek verdere informaties verstrekken over de mogelijkheden die wij u bieden, om een afspraak te maken: tel. 010-34 79 44, toestel 338. ons bedrijf is gemakkelijk te vinden: enkele minuten lopen vanaf station Vlaar- dingen-ÓostSchiedamsedijk20.Wij kunnen u ontvangen dagelijks tussen 10 en4uur, en de donderdagavonden 11 en 18 maart van 7 uur tot 8 uur. of schrijf een briefje postbus 98, Vlaardingen (personeelszaken). Bel even op kom eens langs

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 3