Concert voor jonge mensen sloeg aan 'Voor rottigheid ze ven Jaap Kouters waarsd naar CVV ROTTERDAMS DAGBOEK Vorm ingswerkmag het ook wat minder ROTTERDAM RIJN MOND IJSBAAN BIJ AHOY' OPEN Soft Machine op tournee door Waskashu Kabuki AANHANGER SCHOOT LOS; AUTO VERNIELD Dance Compagny wisselend niveau Wijkraad van Kralingen gaat praten over gasfabriek Nederland Brief aan dagboek. Wijkorgaan van Spangen wil verbetering speelplaats OPDRACHT AAN ENGELS INGENIEURSBUREAU EERSTE PAAL VOOR KINDERKLINIEK 5 TM 14 MAART GEEN REVANCHE VOOR THEO VERSCHUEREN METRO ZET ZICH IN VOOR NACHT VAN HET HART' Kandidatenlijst van middens tandspar tij Omzet Antilliaanse verf fabriek gestegen pag. 4 - woensdag 10 maart 1971 Wethouder De Vos sloeg gisteren de eerste paal voor de uitbreiding van de kinderkliniek Beatrix-Irene aan de Aarnoudstraat in de Wielewaal. Deze kliniek is in gebruik voor geestelijk onvolwaardige kinderen. Na de uitbreiding wordt de beddencapaciteit 250 bedden. dagelijks 10-T7 en 19-22 uur zondags 10-17uurtoegangf4,- AMSTERDAM PSBI (Van een onzer verslaggevers") ROTTERDAM, woensdag. De oliemaatschappijen Esso, BP. Total en Shell hebben opdracht gegeven aan het engeneering- bureau Frederic Harris voor het ontwerpen van een complete op en overslagterminal op dè Maas vlakte. Het Rotterdamse gemeentebe stuur heeft in principe de olie club geaccepteerd als serieus kandidaat- voor de Maasvlakte naast Hoogovens-Hoeseh. Vanuit b en w zijn de maatschappijen „geïnspireerd" tot het verstrek ken van genoemde opdracht ip Gisteravond om kwart voor zeven is op rij'ksweg 20 een personenauto geramd door een aanhanger van een truck die van de combinatie losraakte, doordat de niet geborgde verbindingspen losschoot. De inzittenden van de personen auto (een Citroën DS) raakten gewond. De bestuurder, een 35-jarige ingenieur uit Genève kreeg een hersenschud ding, een hoofwond en vèrmoedelijk ribfracturen, zijn naast hem zittende vrouw brak haar linker bovenbeen, naar rechter arm, kreeg hoofdwonden en haar rechter bovenbeen schoot uit de kom. Beiden zijn in het Gemeentezieken huis opgenomen. ML Gebleken is, dat de verbinding tussen de twee vierwielige delen van de vrachtautocombinatie ondeugdelijk was. De Schiedamse politie stelt een verder'onderzoek in. Geconstateerd is, dat. de verbinding was versterkt, met tou wen. - (Van een. .onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woènsdag. „Ik ben van de Maffia. Ik kom uit New York. Daar heb ik net vijf jaar in de gevangenis gezeten. Ik rpaak je dood", deze of dergelijke woorden had een jonge Griek in gebroken Engels een Rotterdammer toegesnauwd, toen hij van deze geld probeerde los te krijgen. Voor dit feit en een diefstal eiste de officier van justitie bij de Rotterdamse rechtbank mr H. R. G. Hage een gevangenisstraf van een jaar met aftrek tegen de.24-jarige zeeman Nickolaas T.,'.en ..tegen zijn. 21-jarige collega Emmanuel S,-vanwege diens geringere aandeel, in de zaak; eén celstraf van/acht maanden met aftrek. JAAP KOUTERS en laten terminal voor Maasvlakte ontwerpen (Van onze sportredactie) BOTTERDAM, woensdag Met Ingang van vandaag is de (onoverdek te) kunstijsbaan aan de achterzijde van het sportpaleis Ahoy' voor het publiek geopend. Dagelijks kunnen de schaatsliefhebbers terecht, 's morgens van tien tot half een, 's middags van twee tot half vijf en 's avonds van half acht tot tien uur. Alleen op de maandagavonden is de baan gesloten; dit in verband met de trainingen van de Bombers, de Rotterdamse ijshoc keyers. De toegangsprijzen bedragen 1.50 en voor kinderen tot 12 jaar één gulden. ADVERTENTIE m KTEmtATHUUU WAmtSPORT- EH »MPEEimNTOQKSmUN& spaciala trom-toegang - biljetten mot 3x reductie verkrijgbaar opISO ns-stations. TIET gisteravond in de Doelen door het Rotterdams Philh. Orkest on der leiding <van Bdode Waart gegeven concert ivoor jonge mensen bood een bepaald ouderwets aandoend pro gramma, .waarmee het -jeugdige pu bliek zich niettemin zeer content toon de. Aandacht was er stellig onder de meesten voor zowel de gesproken toe- iichitdntgen (thans ook goed te ihoren in de loges) van de artistiek adviseur van dit onkest, Willem Vos, als voor het musiceren, imaar muisstil luisteren is er op jeugdconcerten tegenwoordig zeilden bij. Br hoeft ook maar heel weinig te gebeuren (een harde slag op een trom, een voortijdig schüchter ap plaus etc.) om rumoer in de zaal te ontketenen, maar over het geheel ge nomen verliep het concert van gister avond toch .wel ongestoord. Muziek met een programmatisch I tintje bleek weer eens het dankbare thema voor een avond als deze. Daar valt ook veel over te vertellen, spe ciaal wanneer het een verhaal als on derwerp heeft. De itoelidhter deed dat allemaal uitvoerig en duidelijk uit de doeken. Maar nogmaals, imen had er aandacht voor. Een aardig idee was| -het vertonen van enlkefle dia's met be trekking tot Moessorgsky's Schilde rijententoonstelling; men zag portret-1 ten van de componist en eyn inspira tor, de schilder Hartmann, en van te keningen en gravures etc. van de laat ste. Instructief was voorts enkele fragmenten te laten klinken in de oor spronkelijke versie voor piano (doorl Marinus Flipse) en deze daarna te la ten weergeven door het orkest, in Ra- veis meesterlijke instrumentatie. Edo de Waart verloochende zijn af finiteit met echt romantische muziek I (in dit .werk en in Tsjaikowsky's ou- venture Romeo en Julia) geenszins. Hij spoorde het orkest steeds tot warmbloedig musiceren aan, ook in Beeithovens ouverture Leonore III, .waarmee het orkest (in vrijetyds-kie-j dij) de avond opende. S. NIEBOERl De terminal wordt gesitueerd op een belangrijk deel van de plaats waar Hoogovens/Hoesch een staalbe drijf willen vestigen. De uitwerking van de plannen door bureau Harris neemt ongeveer twee jaar in beslag. De oliemaatschappijen hebben hun kandidatuur voor de Maasvlakte (al ternatief voor Hoogovens/Hoesch) kracht bijgezet met de „waarschu wing" dat als zij door Rotterdam worden afgewezen de raffinage-ca- paciteit in Europoort-Botlekgebied wel eens niet zou worden uitgebreid. Zoals bekend is ca zeventig procent van de industriegrond in het Water weggebied nog niet in gebruik. Voor namelijk de oliemaatschappijen heb ben optie op deze grond. Insiders be stempelen de waarschuwing van de olieclub als „chantage". Het is onwaarschijnlijk, dat de ge meenteraad, wanneer PvdA-fractielei der drs A. L. Lems interpelleert over deHoogovens, rechtstreeks zal kiezen voor het olieplan. Het is voor de hand liggend, dat de meerderheid de vesti ging van een staalbedrijf door Hoog ovens/Hoesch „op-dit-moment-onaan- vaardbaar" zal noemen. Hiermee wordt de mogelijkheid open gehouden, dat over ca twee jaar (zolang willen Hoogovens/Hoesch wachten op een definitieve raadsbe- slissing en dan zijn ook de olieplannen op papier uitgewerkt) het o.m. aan .bepaalde milieu-hygiënische eisen aangepaste plan van Hoog ovens/Hoesch opnieuw beoordeeld kan worden naast het olieplan. Inmiddels zou het Rotterdamse ge meentebestuur de gelegenheid hebben „Den Haag" ertoe over te halen de aanleg van de tweede Maasvlakte te bekostigen. Een vergrote Maasvlakte biedt mogelijkheden voor beide kan didaten. "TiE Japanse Wakashu Kabuki Dance Company gaf gisteravond in het Hofpletntheater zijn eerste voorstel ling in Nederland, op uitnodiging van de. Werkgroep Danskunst. De nauwe lijks voor de helft gevulde zaal was aanvankelijk niet zo geboeid/ wat tot uitdrukking kwam in het uiterst lau we applaus tussen de verschillende onderdelen. Verwonderlijk was dat niet, omdat het eerste gedeelte bijzonder strak aandeed. Door de treurige, eentonig klinkende muziek van zwaar ruisende grammofoonplaten, door de trage be wegingen van de jonge Japanse dan sers en hun strenge witte gezichten. De grwpsscènes leden voorts aan een storende rommeligheid. Opvallend bij de vijf leden tellende groep is, dat ook vrouwenrollen door mannen worden gedanst. Na de pauze werd het meteen een stuk levendiger. Op haast vrolijke muziek werden volksdansen uitge voerd in bonte kostuums, die gecom pleteerd werden met frivole belletjes parasols, wapperende stroken katoen, gevlochten strohoeden en waaiers. Véél waaiers. Want, zoals in het En gels door een onzichtbare spreker werd toegelicht, „in Japan hanteren ook mannen waaiers". Breed glimlachend brachten de Ja panners dansen van de zee, het land en de bergen. Als stoere vissers of dansende landbouwers. Vrolijk was ook de dans ter ere van de dood en de voorvaderen en zelfs die van strijden de boeren die karateslagen uitdeelden en met stokken knokten. De Wakashu Kabuki Dance Compa ny treedt vanavond op in het Pavll- j oentheater in Scheveningen.Naar alle waarschijnlijkheid volgt donder dagavond een galavoorstelling in het Amsterdamse universiteitstheater) N W "v.;-v'; -'.w-.' ROTTERDAM, woensdag Ook de RET werkt mee aan-de Nacht van het Hart, de galavoorstelling in de nacht van 20 op 21 maart in het Sportpaleis, die voor de afdeling Rotterdam van de Nederlandsche Hartstichting een „ton schoon" zal moeten opbrengen. De di rectie van de RET heeft besloten de metro zondagochtend de 21e vanaf vier uur te laten rijden. De ~:*~o vertrekt ieder half uur van het .'Ju', plein richting centrum. Stoppltrtr a zijn alleen de stations Rijnhv .'en, Beurs en Centraal Station. „Ik heb niets tegen buitenlanders. Als toerist en gastarbeider zijn ze van harte welkom. Maar als ze komen om rottigheid uit te halen, dan kunnen ze beter thuis blijven. We hebben geen behoefte aan Import van buitenlandse misdadigers. We kunnen binnenlands ruimschoots in eigen: behoefte'voor zien"/ de woorden van dé officier, mr Hage in zijn requisitoir tegen' heide Griekse zeelieden. Dezen waren eerst sinds itien dagen in Nederland, zij kwamen hier op 3 januari om werk in een fabriek te zoeken, toen de eerste misdaad werd gepleegd. In een Rotterdams café hadden zij met een man 'kennis ge maakt. In verschillende bars werd heel gezellig samen een borreltje ge dronken. Toen de Nederlander, nogal aangeschoten, bij zijn woning terug kwam, bleek hij zijn huissleutels te missen. Met veel xnoeite was hij zijn huiè binnengekomen. Geheel ontnuchterd bemerkte hij de volgende dag dat zijn portemonnaie, waar naar zijn zeggen 120 gulden in gezeten had, was verdwenen. De Grieken bekenden de beurs gestolen te hebben, maar hij zou leeg geweest z(jn. Twee dagen na dit gebeuren waren de zeelieden in gesprek gekomen met ene A. B. Hij zou beide mannen ho moseksuele voorstellenhebben ge daan. Zij zouden ieder vijftig gulden ontvangen als zij met hem mee gin gen. Het drietal ging, het was al diep in de nacht, naar een school/ waarvan de Rotterdammer de sleutel had. Hij gaf hier muzieklessen. Of de Grieken zijn bedoelingen geheel begrepen hadden, kwam op de zitting niet geheel naar voren. Wel waren zij, voor naar de school te vertrekken, met de Rotter dammer meegegaan naar een „specia le" bar. B. scheen naderhand niet erg ge neigd te zijn geweest het geld te be talen. Naar zijn zeggen hadden de bei de verdachten een paar honderd gulden geëist. Nadat zij hem met een mes bedreigd hadden en hem enige dreigementen toegeschreeuwd hadden, was hij gezwicht. Het geld had hij echter niet bij zich. Als onderpand hadden de Grieken toen een aantal van zijn bezittingen zoals een polshorloge, een jas en wat geld genomen, onder de voorwaarde dat zij de volgende dag het geld zouden krijgen. De rechtbank zal op 23 maart uit spraak doen (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Laat bei Kralingse architectenbureau Le- lieveMt een. ontwerp maken voor do delen van dè oudé gasfabriek die blij ven staan en voor het park Krallngen, dat hier zal worden aangelegd. Een voorstel van deze strekking zal de Kralingse wijkraad 15 maart behan delen. Begin vorige maand heeft de ge meente meegedeeld dat de bogen van het oude kolenvladuct en het voorge bouw van de gasfabriek aan de Gêr- deSiaweg niet zullen worden gesloopt, De-wijkraad had de gemeente al eer- dar voorgesteld in de bogen het defi nitieve wijkcentrum, gecombineerd met andere activiteiten onder te bren gen. -Volgens het voorstel dat de wijkraad te behandelen krijgt „zou cr de voorkeur aan moeten worden gege ven" een dergelijk plan te laten uit werken - door architect Lelieveldt. Deze heeft twee jaar geleden als eer ste gepleit voor een gedeeltelijk be houd van de gasfabriek. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag De kan didatenlijst voor de Kamerverkiezin gen van de Nederlandse Midden standspartij is als volgt samengesteld: 1: A. te Pas, Amsterdam; 2. Desaimg, Amsterdam; 3. De Jong, Vorden; 4. Snoek, Rotterdam (ex-lid Rotterdam se raad voor de Boerenpartij); 5 is een ruilplaats; 6 Saers, Capelle aan den IJssel; 7. Soud-aen jr., Oud-Beij- erland; 8. Kreugel, Kloetoge; 9. Hu- genholtz, Bentveld (directeur circuit Zandvoort); 10. Mevr. Den Engelse, Middelburg; 11. Schuit, Tilburg; 12. Walter, Enschede. 'x Aj&i. '(Van onze sportredactie) ROTTERDAM, woensdag De Belgische wielercrack Theo Verschue- ren zal vrijdagavond in het sportpa leis rilet in de gelegenheid zijn om tij dens'de revanches van de Europese kampioenschappen achter grote moto ren te bewijzen, dat hij op dit onder deel wel degelijk de sterkste is. Ver- schueren, die onlangs In Dortmund als eerste eindigde, maar die in verband met onregelmatig rijden van zijn gangmaker Meuleman werd gedis kwallficeerd, heeft zijn plaats wegens een blessure moeten afstaan aan Piet de Wit. Wel zijn van de partij de Duitser Ehrenfried Rudolph (achter gangma ker Bruno Walrave), de Belg Leo Proost Juan Mora), de Brit Norman Hill (Joop van Roey) en onze landge noot Jaap Oudkerk (Bertus de Graaf) en Ceès Stam (Joop Stakenburg). Vrijdagavond vindt tevens het na tionale kampioenschap omnium voor amateurs plaats. Zeventien van de beste „liefhebbers" hebben hiervoor ingeschreven. straat wil ik u wat verzoeken en dat is: er spelen daar twee jongens muziek, de twee Ja- pie's, het zijn amateurs, maar ze brengen een stuk .muziek waar je van opkijkt. De drum mer is een prachtgoser en rot- gek, zet de zaak in een wip op z'n kop. Je lacht je rot met die droge. Zet met foto een goed stuk in de krant, vooral de drummer zet die goed in de zon. Maken jullie van twee Modern aan de Oranje boom- hard werkende jQrlgens nou eens wat goeds, ze spelen op /K blijf onbekend, maar als trouwe bezoeker van café (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, woensdag. Naarl aanleiding van het uitkomen van de| vierde LP van de Soft Machine orga niseert Mojo n de week van 15 t/m 21 maart in ons land een vijftal concer ten van deze Engelse popgroep. Op vrijdag 19 maart geven de Engelsen een nachtconcert in de Rotterdamse Doelen en zondagmiddag staat een op treden op het programma' in het Con certgebouw in Amsterdam (aanvang 14.30 uur). De tournee wordt geopend met eenl concert op maandag 15 maart in de Twentse Schouwburg in Enschede (20.30 uur), dan gaat de groep op woensdag 17 maart naar de Buitenso- ciëteit in Zwolle (20.30 uur) en op za- tendag 20 maart treedt de Soft Machi ne op in Het Turfschip in Breda I (21.00 uur). Saxofonist Elton Dean, die ook al I op de derde LP van de Soft Machine te horen was, is inmiddels vast in de groep opgenomen. En voorts komt na- tuurlyk de „vaste kern" van de Soft Machine: organist/pianist Mike Rat- lodge, bas-gitarist Hugh Hopper en| drummer Robert Wyatt. u krijgt nieuw uzelf. V leert u nauwkeuriger in anderen invoelen en u leert beter uitdrukken wat er in u leeft. Zo zit dat volgens VIA. Betreurd zijn de oude alles maar onder te brengen in contact met gespreksgroepen, projecten en Bewoners van Alexander- landen, weer andere mensen de boodschappen doen poor je polder en Ommoord zijn be- zijn bezig interkerkelijke ge- buurvrouw als die ziek is, op voorrechte lieden. Dat danken sprekken te voeren. eikaars kinderen passen als zij aan VIA, Vormingswerk in Niet alles lukt. Voor twee dat nodig is, een beetje soepel Alexanderstad. VIA bestaat uit vormingsprojecten met kerke- zijn en zo. Neen, neen, neen een groep verschrikkelijk ac- lijke achtergrond bleek onvol- een relatieraining maak u tieve mensen die zich ten doel doende belangstelling te be- bewust van wat er in u leeft, stellen de bewoners der slaap- aan. steden uit hun avondlijk doe- En al die andere inwoners zelen en televisiekijken te van Alexanderpolder en Om halen en te vormen, te moord, want niet iedereen vormen, te vormen. Want men brengt zijn vrije tijd luisterend doet tenslotte aan vormings- en sprekend in een groep door, werk. wat doen die? Die zitten maar wijken in. deze stad, waar de Welnu, VIA is tot opmerke- thuis, kijken naar de televisie, bewoners on-relatiegetrained lijke resultaten gekomen. Ik lezen een boek, draaien een door het leven gaan en het - doe een greep uit een zojuist plaat, doenspelletjes met hun moeten stelten met eenvoudige zelf opnieuw wil ontdekken", ze ingezonden stuk op om la- buurthuizen, waar geen ge- ik bedoel dus als ik in een ter niet het verwijt te horen, spreksgraepen zijn voor de nieuwe relatie tot mezelf wil dat ifc de carrière van twee jon- ontplooiing van de geest. treden, mag dat dan ook bij -- - Goed dat er VIA is, dat er mij thuis met vrienden of in de.Weg heb ge' genoemd aantal doen mee aan kunnen niet omgaan met hun tenminste nog mensen zijn die kennissen, in mijn eigen ge- s'aan' Mochten de Twee Ja- mime, waaraan sommigen leefsituatie. Maar ook daar iets van de grond willen spreksgroep als het ware of pio's nog eens grootheden, be lichte spierpijn overhouden, heeft VIA voor gezorgd en wel brengen. Maar, één ding: mag kan dat alleen maar via (ha," kend van Radio en TV worden een onbekend aantal mensen met „relatietrainingen" (Je- het ook wat minder vormend, ha) een groepsgesprek onder- dan krijgt dit stukje dè waarde leest onder leiding van een zus, moeder, wat zegt-ie nou mag het misschien 'ook heel gebracht in een projectcyclus? docent gedichten van Gerrit weer)Dat is gewoon (citaat)doodgewoon omdat er mensen Vormingsleiders, u krijgt uw van een historisch document. Achterberg, een andere groep „Samen nagaan hoe wij in zijn die het leuk vinden dit of overheidssubsidie ook wel als mensen, waarvan de sterkte 9 Ommoord goed met onszelf, dat samen te doen, als mensen u wat minder pretentieus doet. gn o[j ^et gewone Javie's uit bedraagt is bezig met film en met anderen en met onze leef- ik noem maar wat graagHeus, probeer het eens. Mis- literatuur, twaalf mensen situatie kunen omgaan." Dat samen over literatuur praten 'schien ontdekt u wel een nieu- ca'e Modern blijven, nou aan praten samen over het pro- is dus eigenlijk gewoon radio mag dat dan ook gewoon een we relatie tot uzelf. Je weet heeft het niet gelegen, bleem der rijke en arme en televisie niet te hard zetten, club zijn, is het beslist nodig nooit. dagboekschrijver) cyclussen en de hemel mag weten wat voor absurde bena mingen nog meer? Vormingsleiders, aardige, dynamische mensen, maar mag ik alsjeblieft mezelf vormen. Ik ben toch al groot. Ik lezen een boek, draaien een door het leven gaan en het Vormingsleiders, als ik „me- 20 maart van acht tol twee uur weer in Modern. Doe je het, foto van de jongens sluit ik in. Heel veel dank van een goede vaste bezoekerdie hoopt op hulp van een goede krant. (Ik neem dit hoogst curieu- verschenen publikatie: 32 kinderen, maken ruzie of doen mensen doen mee aan een helemaal niets, vormingscyclus over het gezin, Weet u wat er met deze twee groepen van niet mensen aan de hand is? Ze (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, woensdag.,Jaap Kouters wordt waarschijnlijk de nieu we trainer van CW. Aan het einde van deze week. valt de beslissing. Kouters is al enkele jaren als hulp trainer in dienst bij Excelsior. Hij heeft gedurende de periode dat Bob Janse ziek was ook het eerste elftal van de Kralingse eredivisievereniging onder zijn hoede gehad. CW heeft ook onderhandelingen gevoerd met Jan van Baaren, trainer van de jeugd en de amateurs van Sparta. Van Baaren had enkele weken geleden aangekondigd dat hij Sparta zou ver laten, maar vermoedelijk gaat dit niet door, ROTTERDAM, woensdag Naar aanleiding van een onderzoek onder de bewoners zal het erkend voorlopig wijkorgaan Spangen bij het gemeen tebestuur aandringen op verbetering van de speelplaats bij de Bellamy- straat. Vooral de daar aanwezige zandbak is al enige tijd een bron van ergernis ,voor omwonenden, omdat deze sterk wordt bevuild. Naast ver dwijnen van de zandbak wil men een asfaltering van de speelplaats, zodat gelegenheid tot rolschaatsen ontstaat. In de vergadering die het wijkor gaan dinsdagavond heeft gehouden kwam voorts de kwestie rond de volks tuinen aan de Braham van' Stolkweg nogmaals aan de orde. Door gemeen telijke werkzaamheden zullen daar 232 tuinen moeten verdwijnen, maar ondanks herhaald aandringen bij het gemeentebestuur is nog steeds geen oplossing voor de gedupeerden be kend. In een uitgebreid schrijven aan de wethouder van sport en recreatie heeft het wijkorgaan op 20 februari om opheldering verzocht. Tot nu toe is daarop geen reactie ontvangen. Men is bezig met een inventarisatie van de klachten, die zijn ontvangen op de hearing over -de woningen aan de Justus van Effenstraat. Deze zullen .te zijner tijd worden voorgelegd aan de gemeentelijke woningstichting en de desbetreffende wethouder. ROTTERDAM, woensdag (ANP) De .omzet van de Antilliaanse verffa- briek (een minderheidsdeelneming van de incourant genoteerde Molyn en Co NV en zelf ter beurze van Amster dam officieel genoteerd) Is in 1970 overeenkomstig de verwachtingen aanmerkelijk gestegen. Niettegen staande de verder toegenomen kosten mag verwacht worden dat de netto uitkomsten gunstig zullen zijn, aldus de directie.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2