Huizen voor industrie op Goeree-Overflakkee ft Manipulaties ii- 85 Nieuwe aula begraafplaats binnenkort in gebruik Voorbeschouwingen op aanstaande voel balweekend SCHIEDAM Intiem-leden naar toernooi Burgerlijke TOEKOMSTIGE WOONWIJK - NU NOG WOESTENIJ Tietiervierkamp van 'Watervrienden' in Sportfondsenbad Succes voor veteranen Nog geen standpunt 'GS over Hoogovens vrijdag 12 maart 1971 - pag. 5 (Van onze correspondent) GOEHEE-OVERFLAKKEE, vrijdag. De industrieën in het Europoort-Botlekgebicd en Goeree-Overflakkee hebben elkaar ge vonden! De industrie heeft woningen nodig en Goeree-Overflakkee heeft ruimte en werkkrachten over. van der Meiide De kans is groot, dat dc KVP door het bedanken van drs H. P. M. van den Drift als gecommit teerde van Rijnmond, haar (enige) zetel in het da gelijks bestuur verspeelt. PvdA, D'66.en CPN spannen' namelijk sa men om één lid van hun frac ties (tezamen 43 zetels) in het dagelijks bestuur van Rijnmond te manipuleren. Als zij hun voornemen volvoeren, komen van .de pvdA-fraotie de zes die in september uit de boot vielen om de WD .toch In het dagelijks bestuur ie loodsen om hun standpunt het dagelijks bestuur dient een afspiege ling van de Rijnmondraad te zijn terug. Althans.een aantal van hen, maar toch.net zoveel, dat in de raad een meerderheid kan worden gefor ceerd om een rechtse figuur, een KVP-er in dit geval, te lozen. Dait zal een lelijke tegenvaller zijn vöor ma: W. M. Ibelings uit CapeÜe aan den IJssel, die doop de KVP kandidaat wordt gesteld om de heer Van den'Drifit op te volgen. Dat zal oók een 'desillusie betekenen voor de AR/CHU en voor de WD, die na do Hijnmondvcrkiczingen zo eensgezind waren in het afwijzen van een link se meerderheid in het dagelijks be stuur door te eisen, dat behalve voor PCG en KVP óók een plaatsje voor de WD, drs L. van Leeuwen, moest worden ingeruimd. Dankzij die zes PvdA-stcmmen vóór Van Leeuwen, moest de PvdA bakzeil halen en met drie zetels in het dagelijks bestuur genoegen ne men. Wat kunnen PCG, KVP en WD doen om te verhinderen, dat er als nog een vierde linkse figuur, ver moedelijk een van D'66 in het dage lijks bestuur terecht komt? Weinig. De vertegenwoordigers van PCG (drs F. L, Burger) cn WD (drs Van Leeuwen) zouden zich als gecommitteerden kunnen terugtrek ken,- denkend daarmee de raad on der druk te zetten. Precies zoals in september jl. is gebeurd," toen Van Leeuwen met pijn en moeite tot het dagelijks bestuur doordrong. Ik heb de indruk echter, dat' wan neer, duidelijk wordt dat de PvdA en/of D'66 niet gaan meeregeren, deze twee partijen in de Rijnmond- raad een meerderheid in het dage lijks bestuur opeisen. Alsnog. Dank zij die zes, of een meerderheid van hen, die na het succesvolle (landelij ke) samengaan van PvdA, D'66 en PPR, óm gaan. De man die op de steun kan reke nen van PvdA, D'66 en vermoedelijk de CPN is drs M. D.' J. Stolk, die als opvolger van de heer G. A. van der Luyt is gedoodverfd. In dit stadium voelen vertegenwoordigers van de fracties van de PCG en WD er niet of nauwelijks voor zich er over uit te laten, of de binnenkomst van een D'66-er of nog een PvdA-er voor hun gecommiteerden.-(drs F, L. Bur gerPCG) en drs. L. van Leeuwen consequenties heeft. Die consequen ties zouden kunnen zijn, dat beide gecommitteerden inderdaad opstap pen en de „eer" volledig aan de lin kervleugel laten. De liberale fractieleider is in Rijn mond, de heer P. J. Bliek was van morgen bereid als zijn persoonlijke mening niet uit te sluiten, dat „zijn" afgevaardigde in het dagelijkse be stuur zou blijven zitten, ook al zou Burger zijn biezen pakken. De heer Burger wilde nog geen mening geven. Hij zei te vertrouwen, dat er een goede oplossing komt voor het probleem. Het is waarschijnlijk, dat PvdA, D'66 en CPN er geen been in zien die eventuele twee door PCG en WD verlaten plaatsen, dan ook nog maar te bezetten. Een door D'6S en een door de CPN. Uit dankbaarheid voor het meeheulen met de fractie, die bij de laatste verkiezingen zes zetels verloor. Heilzaam is zo'n ontwikkeling voor een kreupel lichaam als Rijn mond nog steeds is, uiteraard niet. En misschien is het voor Rijnmond- voorzitter W. A. Fibbe met zoveel linkse figuren naast zich reden Toen Ratiobouw N.V. opdracht kreeg het Rijnmondgebied te gaan. verkennen teneinde mogelijkhe den te onderzoeken tot woning bouw, heeft de burgemeester van. Middelharnis, de heer Joh. van Es en het bestuur van de woning bouwvereniging Middelharnis het eiland onder de aandacht van de stichting gebracht „Wij weren bijzonder blij, toen we het geluid van Goeree-Overflakkee vernamen en hebben daarop, onmid dellijk gereageerd. Middelharnis is de eerste gemeente, waar de woningen boven de grond zijn en we hopen van harte, dat er nog meer mogelijkheden voor ons zullen zijn. Wij konden onze mensen slechts een bescheiden flatje aanbieden. Het is geen kunst om grote flats -te bouwen. Straks zal de afstand tussen Middelharnis en het werkge bied slechts een half uur of misschien drie kwartier zijn en dan zijn er geen moeilijkheden meer met de afstand. Voor de recreatie is Goeree-Overflak kee een geweldig gebied. Wanneer in dustrie en woongelegenheid samen kunnen gaan, ztfn de lasten voor de industrie verlacht en wil ik graag een dronk uitbrengen op de woningbouw vereniging en ons gezamenlijk succes." w^&rwrrö'! Informeel Tijdens een informeel samenzijn werd medegedeeld van de zijde van de industrie, dat de RTM een dienst zal gaan onderhouen via de Haring-, vlietbrug. Bij verdere uitbouw van in dustriewoningen zal de werknemer voor het bedrijf afgezet kunnen wor den. Verheugend vond men het, dat volgende week de aanbesteding zal plaatshebben van 'n gedeelte van de vierbaansweg van Middelharnis naar de Haringvlietdam, die medio dit jaar in gebruik zal kunnen worden geno men door de werknemers, die hier hun woonplaats zullen kiezen. Verder kwam in het gesprek lot ul- •ting, dat het moeilijk is voor het ge meentebestuur van Middelharnis om de industrie op korte .termijn bouwrij pe grond aan te bieden, omdat de plannen, een iterreln voor 1200 wonin gen in Sommelsdijk, geen rechtskracht hebben, omdat de pachters van de grond het eerste recht hebben op aan koop van deze grond. Men wil grond- specuiaties tegengaan en het zal ver moedelijk een .paar jaar duren aleer de grond eigendom van de gmeentc is. De heer Beukers vond dit wel wat vreemd en zegde de burgemeester van Middelharnis itoe, wanneer hij dat wil, hij in een onderhoud met de betref fen 'e instanties wil .proberen dit plan van de gemeente erdoor te drukken, „Als u met ons op het oorlogspad wilt gaan bij het Provinciaal bestuur, dan graag!" Hij vertelde toen verder dat het streekplan voor Zuid-Holland aangeeft, dat er tot 1980 niets aan het landelijk gebied van Goeree-Overflak kee veranderd mag worden. „Dat is een vervelende zaak. Een ongerept natuurgebied betekent nog niet dat bet woongebied niet uitgebreid mag worden. Voor ons is het natuurgebied ■aantrekkelijk, maar woningen al dus de heer Beukers. Dc coördinator van deze zaak, de heer Gast, merkte op, dat de belang stelling voor Goereee-Overfiakkee in de naaste toekomst groot zal blijven. „In hetRijnmondgebied komen we niet van. de grond. De woningen die wij ter beschikking hebben worden 4 a 5 maal over.tekend, zodat we nu kun nen weten, dat we een woningtekort hebben van 2000." Het gezelschap heeft deze middag woningen bezichtigd, die vergelijkbaar zijn met de in aanbouw zijnde indu striewoningen. De vertegenwoordigers van de industrie waren hiermede bij zonder ingenomen en ze voorspelden de toekomstige bewoners een prettig woongenot in eenongerept gebied. De Stichting was enthousiast. Dat was in december 1970 en donderdag middag heeft men aan :de wieg ge staan van de eerste industriewoningen in Middelharnis, die aan de Rottcn- burgseweg en de Rembrendtiaan ge bouwd worden. In totaal 62. Het zijn twee types woningen, die bestemd zijn voor de werknemers van de bij de stichting aangesloten bedrijven. Tien procent daarvan behoudt de woning bouwvereniging voor eigen bevolking en over tien jaar zal de woningbouw vereniging weer baas in eigen huis zijn. Gezien de bouwplannen 2ullen steeds meer woningen voor de indu strie gebouwd worden, waarmede het tempo voor de eigen bevolking gelijke tred zal kunnen houden. De heer H. Stuurman, voorzitter van de woningbouwvereniging Middel harnis, zei blij to zijn, dat het rijk'de premlewomngen voor 90 procent sub sidieert en de overige 10 procent wordt door de Stichting tegen een lage rente geleend aan de woning bouwvereniging. Nog dit jaar zullen De woningen in aanbouw. de woningen gereed zijn en nu het fundament gelegd was zijn vertegen woordigers van de Stichting een kijk je komen nemen naar de voortgang van het. werk, de plaats waar ze ge bouwd worden cn naar de mogelijk heid tot verdere uitbreiding van het woningcontingent voor de industrie. Burgemeester Van Es zei blij te zijn, dat de Stichting met Goeree-O verflakkee in zee is willen gaan, om dat het voor een gemeentebestuur moeilijker is om vandaag te besluiten woningen te gaan bouwen en er dan morgen aan te beginnen, zoals het in dit geval is gebeurd. SCHIEDAM, vrijdag De bouw van de aula van .dc algemene begraaf plaats in Schiedam is zover gevorderd, dat deze binnenkort in- gebruik ge nomen kan worden. Het is niet de be doeling om een officiële openings plechtigheid te houden. Wel krijigt. het publiek gelegenheid om .de'aula op zondag 4 april te be- zidhtiigen, Op zaterdag 10 aoril zijn belangstellenden wederom welkom voor een r.ondleJdirïg met een toelich ting cup het gebouw. Q,P zaterdag 3 aprid brengt de ge meenteraad een bezoek aan de aula en zal over de verschillende aspecten van de bouw voorgelicht wonden door de arcMtect. De aula is .te bereiken via de nïeu-' 'we iniganlg van de begraafiplaats. nabij het flatgebouw Spieri<n!gsh,oek aan de Burg. van Haarenlaan. Voldoende parkeergelegenheid is .daar aanwezig. VL AARDINGENvrijdag Diverse leiden van Intiem zuillen vertegen woordigd zijn .op enkele tafel tennis toernooien. Zondag zal met vijf leden worden deelgenomen, aan het TIOS- toernooi te Velp en op zondag 28 maant zullen .tien leden aanwezig zijn te Amsterdam waar het' Hoofdstad- toernooi zal .worden gehouden. Op za terdag 10 april gaan 15 leden naar Deveniter om deel cte nemen aan een internationaal toernooi. (ADVERTENTIE) Samenspel „In goed samenspel met de woning bouwvereniging, de Stichting en het gemeentebestuur is dit project in kor te tijd van de grond gekomen. Wij kunnen u geruststellen over het voor zieningenpakket in Middelharnis. "Wc hebben een centrumfunctie voor een inwonertal van 35.000, oftewel de go- hele bevolking van Goeree-Overflak kee. Er zijn voldoende onderwijsinsti tuten, die een goede naam hebben in den lande. Daarnaast hebben we een winkelcentrum van unieke betekenis. De middenstand heeft de afgelopen jaren voor miljoenen geïnvesteerd en we verwachten, wanneer de Haring vlietdam in gebruik genomen zal wor den de bevolking van VOorne cn Pul ten gebruik zal maken van de diensten van de middenstand in Middelharnis. Er zijn gezellige restaurantjes. Voor de volksgezondheid is gezorgd. We heb ben een rusthuis, dat gemoderniseerd zal worden, er wordt een verzorgings tehuis voor demente bejaarden ge bouwd en men is begonnen met een ziekenhuis voor geestelijk gestoorden en chronisch zieken. We kunnen de bevolking sportvel den, speelvelden, tennisbanen, een overdekt zwembad en straks een open zwembad aanbieden, terwijl we trots zijn op de jachthaven en het is be kend, dat het Grevelingenmcer, dat 14000 ha groot is een bij uitstek ge schikt gebied zal worden om te recreë ren. Er is een streekmuseum, een kunstgalerij on historische panden. We hebben niet in het minst be hoefte aan een Grevelingenstad, maar we willen wel uitbreiden met behoud van de rustige sfeer en het karakter van de gemeente. Er zijn 400 wonin gen in aanbouw en we zullen in aan gepast tempo verder gaan. De werk gelegenheid voor de Flakkese bevol king is belangrijk en mede daarom willen wij gx-aag een bijdrage leveren bij de oplossing van de problemen van de industrie, waar onze mensen wer ken. Op deze manier kunnen wij in goad samenspel elkaar bijstand verle nen," aldus burgemeester Van. Es. De voorzitter van de Stichting, de heer Beukers van Esso noemde het wonen en het besteden van de vrije tijd belangrijke zaken, waarover de industrie zich in het verleden niet bij zonder druk heeft gemaakt. Door de nood gedwongen heeft men .ten depar- temente en in de Rijnmond zijn be klag gedaan. Het resultaat was echter nihil en vandaar -de opracht aan Ra tiobouw NV om te onderzoeken welke mogelijkheden de industrie verder nog zou kunnen hebben. Het ziet er naar uit, dat Hans Jaap Oppenlheim mengen (zaterdag) >wel uit zal komen in nét juniorenteam .van Intiem dat dan de belangrijke wed strijd zal spelen tegen VVV 1 uit Voorburg. Intien heeft aan 'n gelijk spel (voldoerede om kampioen te wor den van Nederland. Vorige week brak hij een milddenhandsbeentj c van zijn linkerhand waarmede hij het balletje moet opgooien. Bij de laatste training bleek dat nogal mee te vallen. Mocht Hans Jaap ■toch niét meespelen dan zal zijn plaats worden ingenomen door Harry Vrijhof. De o«vörige spe lers zijn Arie Kooij en Dik Oppen- heim. De wedstrijd begint te 14 uur en duurt tot ongeveer 16.30 uur. Er wordt gespeeld in de ituriuaal aan de Rode Kr.uislaan 5. SCHIEDAM, vrijdag Geboren: Henry G., zv.v. W. J. Mc. -Ilveen en E. C. Teeuw, Juan D., z.v. D. Dominguez Alonso en O. M. D. C. Garda Domin guez, Aart J, z.v. A. de Jongste en R. van Baaien. Coenraad L., z.v. C. L. Poulus en R. C. Koorneef, Georgios, z.v. A. Riganas en Si C. 't Hart, Tessa, d.v. R. T. Zijlstra en YXeulen, Esther M., d.v.S. K. Hammer en P A van Rui j ven Overleden: S. W. Putters, echtg. Smit, 54 jr. F. Visser, 73 jr. C. J. van Roede, 73 jr. Snelste reistijd: 17 min. Meer treinen, sneller reizen (Van een onzer sportmedewerkers) SCHIEDAM, vrijdag. Zondag is er voor de Schiedamse KNVB clubs geen voetbal. Er. is.namelijk een bekerprogramma vastgesteld en daaraan doen de.Schiedamse clubs niet meer mee. Wel natuurlijk voetbal in de afdeling. - S: Dat brengt voor Demos een thuis wedstrijd itegen Roclcanje en daaruit moeten de mannen van voorzitter Groenhorst toch itwée winstpunten kunnen halen. Martinit gaaf een uit wedstrijd spelen tegen FSV. Pretoria, de ploeg uit Rotterdam Zuid dat on deraan de ranglijst bungelt. Misschien wordt het daarom juist een moeilijke wedstrijd voor de roodwit ten, want de Rotterdammers zullen voor lijfsbe houd „knokken" tot het bittere einde. WF ontvangt The Rising Hope en het is voor de scheepsbouwers teleurstel lend, maar we kunnen in die wed strijd geen winst zien voor WF. Ursus heeft de goede weg weer in geslagen. Hot speelt weer met geloof in eigen kunnen, maar of dat voldoen de zal zijn. om koploper Crooswijk in eigen huis te kloppen; dat kunnen we gewoon niet aannemen. SVDPW inoet ook een uitwedstrijd spelen. Ook SVDPW, al is dat dan in mindere mate dan Ursus, is de weg naar her stel ingeslagen. Daarom rekenen we op een gelijk spel tegen Dindua. In de tweede klasse moet Schie damse Boys naar Swift Boys en moet daar met een puntenverdeling van daan kunnen komen. FCN heeft de punten bijzonder hard nodig en, krijgt in de thuiswedstrijd tegen Hoogvliet de kans die ite pakken, hoewel het een wedstrijd op het scherp van de snee zal worden op het halfver'naröe veld in Sportpark Harga. Met weinig voet bal in Schiedam zou het daar wel eens druk kunnen worden. SFC speelt uit tegen UVS" en waarom zou het die ontmoeting niet kunnen winnen? In het za'tcrdagvoetbal is HBSS vrij en speelt PPSC thuis tegen 's-Graven- sande en moot dit duel nu maar een: In de afdeling gaat GTB de eerste plaats verdedigen in .een uitwedstrijd tegen Groen Witten, een wedstrijd die gewonnen moet worden omdat de be lagers van de technische mensen op de loer liggen om gebruik te maken van een misstap. GSS tenslotte ont vangt Nelson en, zal heel "blij zijn als het tot een gelijk spel komt. (ADVERTENTIE) (Van een onzer .verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag Op zondag 14 maadt houdt de Schiedamse zwem vereniging „De Watenvrionden" in het Sportfondsenbad in Schiedam een tie- ner-vierkamp. Aan de wedstrijd zal deelgenomen worden door afdelingen van „De Wa- a«—--terivrienden" int Den Jïaag, Delft .en het bijltje er bij neer te leggen. Dat Rotterdam. De vierkamp begint om 2 zou trouwens heel verklaarbaar zijn. uur. LiinensDel werkt oo zichzelf al ere inspirerend voor een fotograaf. Als er door het toeval ook nog een aardige entourage is in de vorm van twee con trastrijke viakten een lege en een volgebouwde en een fascinerende tekening van de lucht, dan is daarvan het resultaat de bovenstaande foto. Ge maakt aan de rand van Groenoord, waar het laatste stukje grond voor de toekomstige woonwijk Woudhoek op ditneenteam°eir de te maken voor een woongemeenschap, die er straks gevestigd moet worden volgens de plannen van de bevolkmg zelf. Immers bevolking, verdeeld in werkgroepen, zijn op het ogenblik druk bezig om alle facetten van het wonen en het teven in de toekomstige wijk zoveel mogelijk naar eigen behoefte en goeddunken bijeen te brengen in een bouwplan voor een stukje Schiedam, dat nu nog een woestenij ts. JACK VAN RAAY Als U een liefhebber bent van het klassieke interieur, Heeft t) - vast wel eens deze bijzonder mooie maar ook zeer prijzige vel ours gordijnstof in de etalage bekeken Diezelfde prachtige gordijnstof gaat nu bij ons bijna een tientje goed kóp er d e deur uit..... en wel omdat er kleine weeffoutjes ïn zijn ontdekt. Eenmalige aanbieding gordijn» velours,uitdeserie van f 18,50, 120 cm breed, per meter in 6 - aparte kleuren voor nog géén negen gulden. nmalig Vrijdagavond-om 6 uur begint op de 1e etage de verkoop van dezé prachtige gordijnvelours (30. rol!én), in 6 fraaie kleu ren, 120 cm breed, nu per meter Ook imnndsqmorgen open GÏéntéK of s'dtrrft.besr. VLAARD1NGEN, ivrijdag De ve teranen van de korfbalvereniging Oranje Nassau hebben roet succes deelgenomen aan een rmcrp-fkorfoal-? toernooi, gehouden ie Rotterdam. De orrnijehemjden wonnen met 1—9 van T.O.B. en met 2—1 van Vitesse en speelden tegen Jodan Boys roet 0—0 gelijk, waarmede ide eerste plaats in afdeling B .was [behaald. In de finale kwam Oranje Nassau uitstegen dé winnaar van afdeling A, Rotterdam Zuid. Na eert spannende ontmoeting werden de Ratteddaroimers -winnaars danlk zij een treffer. kor.tvoor het eindsignaal. Mét de tweede prijs was Oranje Nassau zeer tevreden. Het toernooi voor veteranen was zoer ge daasd- ^2. <Van een onzer verslaggever») DEN HAAG, donderdag. Het col lege van Gedeputeerde Staten is niet bereid vooruitlopend op de afsluiting van het overleg in de van regerings wege ingestelde „Contactgroep Hoog ovenproject-Maasvlakte" zfjn stand punt t.a.v. 'de hoogovenvestiglng be kend te maken. GS antwoorden dit op vragen van twee D'C6-leden van Provinciale Sta ten of het juist is, dat de dagelijkse besturen van Rotterdam en Rijnmond vóór de verkiezingen een standpunt willen innemen. GS gaar» Óp deze vraag niet in. -■ VLAARiDINGEN Gedeputeerde Staten wan Zuid-Holland Hebben een kredietibedrajg. van400,000,—goed gekeurd ten behoeve van een verbin- düïgscentrum ivoor de gemeentepolitie van Vlaaardingn eh .voor de aanstel ling van rverbindirvgsapparatuurH' v

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2