Binnenkort ontwerp van wet op de bodemvervuiling Ranger SM week bij WÜGÜP en Pietersen Co. Ongeorganiseerde jeugd maakt wensen bekend Nu al 23 lijsten voor verkiezing Celstraffen voor daders havendiefstal CINCINNATI MILACRON SCHIEDAM STAATSECRETARIS KRUISINGA: Maatregelen tegen geluidshinder Maassluis T ewater lating 'Chevron Kentucky' RDM gaat 'Gervalla' repareren Vijfde Nedex tot zaterdag in Aliov' Gei te-lammet j es geboren HAL samen met Hapag-Lloyd naar VS Nieuwe banken voor Gemeen teziekeidiuis Wijkraad Kralingen wil plan voor gasfabriek Unicef bepaalt openings ceremonie Pasar Dalam verspanende afd. montage diverse afd. Redersverenigingen spreken over vlagbevoorrecliting Openstelling Midget-golfbaan Lijsterlaan Buschauffeur uit auto geslingerd woensdag 17 maart 1971 - pag. 5 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Nog deze kabinetsperiode zullen het voorontwerp van de wet op de bodemverontreiniging en een na tionaal plan voor de vuilverwer king worden gepubliceerd. Dit deelde staatssecretaris Kruisin ga. van volksgezondheid gisteren in het Rotterdamse Hilton-hotel mee voor leden van de Zuid-Hollandse Waterschapsbond. Het wetsontwerp zal ondermeer richtlijnen aangeven voor regionale samenwerking, gecoördineerd vuil- storten, verbranding en afvoer. Elke vijf jaar wordt 'n plan. ter bestrijding van de bodemverontreiniging opge steld. Het belang van een betere vuilver werking toonde de bewindsman aan mcl enkele cijfers. Vorig jaar produ ceerde Nederland drieënhalf miljoen ton huisafval. In het jaar 2000, bij achttien miljoen inwoners, wordt dit geschat op negen miljoen ton per jaar, De industrie produceerde in 1970 tweeëneenhalf miljoen ton. Volgens de staatssecretaris zal dit aanzienlijk meer toenemen dan de huisafval-pro- duktie. Kruisinga meent dat in de toekomst er in principe naar gestreefd moet worden om afvalstoffen als grond stoffen in het produktieproees te ver werken. Hij stelde voorts dat de kosten ter bestrijding van milieu-verontreiniging inherent zijn aan de produktiestij- ging. De vraag is, welke prijs voor de schadelijke neveneffecten van de wel vaartsgroei moet worden betaald. De staatssecretaris voorspelde dat in de toekomst zal blijken dat industriële ontwikkeling, ruimtelijke ordening en volksgezondheid veel nauwer met el kaar verband houden dan. nu nog wordt verondersteld. DEN HAAG, woensdag (ANP) Er zijn maatregelen op komst tegen de geluidshinder waarvan de bewoners van Maassluis-West en een deel van Voorne regelma tig last hebben. Staatssecretaris dr Kruisinga heeft dc Tweede Kamerleden mei. Baren- dregt en de heer Laban (beiden I'vdA),' in antwoord op hun schriftelijke vragen, meegedeeld dat er aanwijzingen bestaan dat de bron van het lawaai gezocht moet worden bU Esso-Chemie, Konam-Chcrolc en Gulf in het Europoortgebied. De uit komsten van metingen, door TNO wa ren zodanig dat deze Konam aanlei ding gaven TNO een nieuwe opdracht te verstrekken tot het uitvoeren van detailmetingen. Op grond van deze nadere metingen zyn de eerste bestrijdingsmaatregelen thans in voorbereiding. Met het ne men van verdere maatregelen zal in een zo snel mogelijk tempo worden voortgegaan. De verwachting is ge wettigd dat de in voorbereiding zijnde maatregelen het lawaai aanmerkelijk zullen doen verminderen. De Kamerleden hadden de bewinds man er op gewezen dat deze hinder gedurende een weekeinde in februari extra pijnlijk was geworden doordat een dag en nacht voortdurende sner pende fluittoon optrad, Dr Kruisinga merkt hierover op dat in het kader van keuring en beproe ving van gedeelten van een geheel nieuwe installatice van Gulf appara ten geleidelijk op hoge tempeartuur en druk moesten worden gebracht. Daarbij moest overtollige stoom wor den afgeblazen. Hoewel er voorzienin gen waren getroffen om het hierdoor ontstane geluid te dempen, bleken deze niet afdoende te zijn. De beproe vingswerkzaamheden zijn toen onder broken en zullen eerst worden hervat nadat betere apparatuur ter beperking van het geluid zaï zijn aangebracht. Aan de directie van Gulf is geadvi seerd de meest hinderlijke werkzaam heden niet 's nachts en niet in d weekeinden te doen uitvoeren. ROTTERDAM, woensdag Op de Verolme werf te Rozenburg zal zater dag aanstaande om kwart voor negen de 343 meter lange mammoettanker „Chevron Kentucky" te water worden gelaten. De „Chevron Kentucky Is de grootste tanker van het Chevron- bouwprogramma, waaraan men enke le jaren geleden is begonnen. Dit bouwprogramma omvat mammoettankers, die de tankcrvloot van de oliemaatschappij in 1974 ver drievoudigd zal hebben. De doop van de „Chevron Kentucky" zal worden verricht door mevrouw W. C, Smith, de echtgenote van de president van de Standard Oil Company. ADVERTENTIE) 13 t/m 21 maart In Rotterdam. In Schiedam. In vier showrooms. Kom ze bekijken. De GM-Rangers. Van General Motors. Sla uw slag. Extra voordelige prijs tijdens de Ranger GM week. Showlijden: weekdagen 10-22 u; zondagen 10-18 u. Rotterdam Soerweg 13-25 Wijnstraat 84-86 Schiedam: Nieuwelandplein 15-17 Pietersen Co. subdeaier Rotterdam: Nieuwe Binnenweg 71-77 ROTTERDAM, woensdag (ANP De Rotterdamse Droogdok Maatschap pij N.V. heeft van de Noorse rederij Joh. Gerrard te Krislinasand opdracht gekregen het 10.745 brt. metende vrachtschip ms. „Gervalla" te repare ren. Het schip is van M&lmö naar Rotterdam gesleept. Op 4 februari j.l. liep de „Gervalla" bij de Zweedse kust aan de grond. Daarbij ontstond een zware bodem- schade, als gevolg waarvan ruim 1 en de machinekamer volliepen. Naar schatting zal met het heerstel van de bodemschade ongeveer 300 ton staal zijn gemoeid. Tevens zullen uitgebrei de werkzaamheden aan de machine- installatie worden verricht. Deze re paratie-opdracht die ongeveer tien weken m beslag zal nemen, kon door de R.D.M. worden geboekt in scherpe concurrentie met een aantal grote werven in binnen- en buitenland, al dus een mededeling van de werf. v (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag In de Ahoy'-hallen bij het Zuidplein is van ochtend de vijfde Nedex, vakbeurs voor import- en export-dienstverle ning en transport, geopend. De beurs, die tot en met zaterdag duurt, is gro ter dan ooit en omvat vrijwel de tota le ruimte van het nieuwe gebouwen complex. KLM en Nederlandse Spoorwegen behoren tot de grootste inzenders op deze beurs, die vanochtend werd ge opend door jhr H, A. van Karaebeek, voorzitter van de Nederlandse Organi satie voor de internationale Kamer van Koophandel. Directeur H. H. Barkmeijer van Ne dex voorziet dat in de toekomst, als de belangstelling van het buitenlandse bedrijfsleven toeneemt, ruimtegebrek zal ontstaan. Het zou wenselijk zijn als de gemeenie de tweede etappe van de bouw bij Ahoy* zou uitvoeren. Daarmee zou ca 4000 vierkante meter aan de bestaande ruimte worden toe gevoegd, aldus de heer Barkmeijer. De Nedex-directeur betreurde het ook. dat het congres dat bij de vakbeurs hoort, niet in Ahoy' kan worden ge houden, omdat de ruimte, die hiervoor is gereserveerd, voorlopig niet wordt afgebouwd. Het congres, gewijd aan nieuwe wegen naar de afzetmarkt, wordt morgen in De Doelen gehouden. SCHIEDAM, woensdag. Op de kmc ."boerderij in het Prinses Bea- trixpark zijn dit weekeinde vier gei- te-lammetjes geboren. Het zijn de eerste van een serie, die nog komen (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM;, woensdag De Rotterdamse rechtbank heeft gisteren drie Rotterdammers veroordeeld, die betrokken zijn geweest oij h a vend i efstall en. De timmerman Tjeerd N. kreeg evenals zijn vriend, de 24-jarige wagenrijder Martin B. een cel straf van zeven maanden. De 23- jarige bouwvakker Theo K, hoor de zich veroordelen tot een gevan genisstraf van zestien weken, waarvan tien voorwaardelijk, terwijl de 35-jarige huisschilder Antoon B. wegens heiing twee maanden kreeg. Dit alles snest aftrek van het voorar rest De officier van justitie had veer tien dagen geleden tegen N. en B. een gevangenisstraf van negen maanden met aftrek en tegen K, en B. celstraf fen van resp. vijf ar... bilden, waarvan drie voorwaardelijk, met aftrek en drie maanden geëist. De diefstallen waren geoleegd bij het havenbedrijf Feijenoord Interna tionaal, waar uit een open spoorweg wagon regenjassen en -damestruien ter waarde van 5200 gulden waren weg genomen en bij het stuwadoorsbedrijf Gibb. Hier werden, uit een loods, die naar verdachten op de zitting zelden, zelden was afgesloten, bontjacks, gas- aanstekers, paraplu's en cassette recorders ter waarde van minstens 10.000 gulden gestolen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag De Hol land Amerika LUn gaat haar vracht- dienst naar de westkust van de Ver enigde Staten en Canada met ingang van 1 april bundelen met die van de Hapag-Lloyd en de Compagnie Géné rale Transatlantique. De nieuwe com binatie heeft de naam Euro-Pacific gekregen. De nieuwe lijndienst, die wordt on derhouden met zeer snelle sami-con- tainerschepen, zal wekelijks afvaarten van en naar Rotterdam en andere Noordeuropese havens bieden. Het ge neraal agentschap van Euro-Pacific krijgt het HAL-vrachtbedriji iw te Rotterdam. Müller cn Co zal haar ac tiviteiten als bookings agent voor de^e gezamenlijke dienst voortzetten, Zoals al eerder gemeld is. gaat HAL op 1 april ook een dienst op de Amerikaanse havens aan de Zuidat- lantische kust en de Golf van Mexico exploiteren met de Hapag Lloyd. Deze dienst heeft de naam Combi Line. SCHIEDAM, woensdag. - Aan de voorzijde van het Gemeente-zieken huis, op het trottoir langs de Burg. Knappertlaan, zijn bij de bushalte drie banken geplaatst door de Dienst voor Gemeentewerken. Het zijn mooi gestileerde banken van een wat afwijkend type. Een ge rieflijke zitplaats voor de ziekenhuis bezoekers, die op de bus wachten- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag De ongeorganiseerde jongeren hebben in een brief aan de fracties van de politieke partijen in de gemeenteraad hun wensen omtrent het jeugd- en jongerenwerk in Schiedam bekend gemaakt. De jongeren wijlen onder roeer ruimte en steun, die het voor hen mogelijk maken om zich op verschillende terreinen te kunnen ontplooien en te ontspan nen. De jongeren vragen juist ntx belang stelling voor hun wensen omdat er al eni'ge tijd planen zijn een Raad voor Jeugd en Jongeren in Schiedam op te richten. In de brief schrijven de jon geren, dat de behartiging van hun be langen mogelijk ingepast kan wor den in de nieuwe opzet van het jeugd- tyn jongerenwerk. De wensen van de ongeorganiseerde jeugd, zoals die nu neergelegd zijn in de brief aan de raadsfracties werden reeds eerder ondersteund door de jon geren zelf. Enige maanden geleden betuigden namelijk zo'n 1000 jongeren hun adhesie door te reageren op een spontane handtekeningenactie. In de brief verduidelijken de jonge ren ook waarom zij zich niet willen aansluiten bij het georganiseerde jon gerenwerk. Als reden wordt genoemd, dat „zij niet ingekapseld willen wor den in een naar hun mening verou derde structuur", zo schrijven de jon geren, die hun brief besluiten met de wens aan de fracties om in een nader gesprek de gedachten en plannen van de ongeorganiseerden toe le kunnen ISMïten, ROTTERDAM, De wijkraad voor Kralingen wil zo spoedig mogelijk een. definitief plan voor de bestemming van het resterende deel van de oude gas fabriek. In zijn vergadering van maandagavond stemde de wijk raad in met het besluit van b. en w. het fabrieksgedeelte tot de fundering te slopen en de bogen van het oude kolenviadukt en het voorgebouw aan de Gerdesiaweg vooralsnog te laten staan. B. en w. zullen zieh nog nader beraden, over het handhaven van deze ele menten. De wijkraad wenst wei een nauwe samenwerking met de dienst van stadsontwikkeling ten aanzien van de bestemming van de gebouwen en het park „Kralmgen". De wijkraad sp ik zijn ongenoegen uit over het feit dat het rapport bron bemaling van gemeentewerken uit sluitend vertrouwelijk aan het dage lijks bestuur was -toegezonden. Men zal alsnog openbaarmaking van het rapport verzoeken. In verband met plannen voor huis vesting van buitenlandse arbeiders in de wijk heeft de wijkraad zijn veront rusting uitgesproken over de uiteinde lijke bestemming van Kralingen als woonwijk. Het ging de wijkraad om het onttrekken van panden aan het woongebied in het algemeen, dus ook voor kantoorruimte en dergelijke. Men zal het probleem in al zijn facet ten voorleggen aan b. en w. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Unicef, het wereldkinderfonds van de Ver enigde Naties, zal in het kader van de viering van haar 25-jarig bestaan de openingsceremonie bepalen van de tweede Psar Dalam. De opening van deze Oost-IVest binnenmarkt zal ver richt worden door een nu nog onbe kende persoon. Deze persoon zal aan gewezen worden via een bijzonder in gewikkeld systeem van loting. Eerst zal er geloot worden uit alle stortingsbiljetten, die het Unicef vanaf vandaag op een speciaal gironummer 604020 t.n.v. Unicef Den Haag ontvangt. In het bedrag van deze gif ten moet het jubileumgetal 25 voorko men, De loting geschkit op 30 maart 's ochtends om tien uur; er worden dan 25 biljetten getrokken 25 per sonen worden met een begeleider uit genodigd om bij de opening van de Pasar Dalam aanwezig te zijn. De opening is op vrijdag 2 april om half vier in de IJsselhal van het Ahoy- tentoonstellingscomplex. Uit de 25 speciale genodigden wordt dan weer een persoon geloot die uit eindelijk de openingsceremonie zal verrichten. Deze tweede loting wordt verricht door trekking van een num mer, dat de 25 genodigden kunnen krijgen door 25 centen in een Unlcef- bak testorten. Voor het trekken van het definitief winnende nummer is ac trice-cabaretière Marijke Merckens uitgenodigd. De symbolische ope ningshandeling, die verricht moet worden bestaat uit het ontsteken van Oosters vuurwerk. De bak, waarin de 25 speciale gas ten hun 25 losse centen in gegooid hebben, zal na de openingsplechtig heid overgebracht worden naar de Unicef-stand op de Pasar Dalam. De bedoeling is, dat alle overige bezoe kers van de Oosterse beurs in het voorbijgaan bet losse kopergeld in de bak gooien. Het totaalbedrag, dat hier mee bijeengebracht zal worden maakt men bij het sluiten van de beurs, op 4 april om 23.00 uur, bekend. SCHIEDAM, woen&dag. Geboren; Mi chel, z.v. A. B. W. Alevvljnse en Y, Brands: Diana, d.v. P. J, Saas en T. Abcioel: Pa trick. z.v. J. J. C. C. Mol en C. P. M. Balm: Catharina A. d.v. J. Verheuvel en C. E. Brand; Pascal, z.v. P. van der Windt en H. h Westerhof; Robert-Jan z.v. J. D. Kunst en H. Wletsma; Remco B. J„ z.v. J. van Klaveren, en J. C- Nouwt; Robert J. M,, z.v A. N. Sintnlcolaas en M. J. A. C. Rockx: Wouter F„ s.v. H. J. Gutter en W. Brou wer; Maria J., d.v. H. Tode en E. Rosman; Pranelscus B. J.. z.v. B. A. van den Bor en G. O, F. M. Melchers; Baphaël, z.v. Pérez Anón en F. Cult Moreno; Cornells, z.v. A. Zeebregts en A. Kop; Etienne, z.v. M. Gommal en W. Post; Johannes J. P., z.v. J. B. van UI den en J, J. M, van Schle. m Cincinnati Milacron N.V. Fabriek van gereedschapswerktuigen Vlaardingen ««Nauwkeuriger dan da dikte van een versleten muntstuk" Dat was een ongekende prestatie voor 's werelds eerste kotterbank, die in 1775 werdgebouwd door John Wilkinson. Met behulp van deze gereedschapmachine kon James Watt enige jaren later da stoommachine bouwen die een ware revolutie in de industrie teweeg bracht Nu. bijna 200jaar later, kunnen wij stellen dat de gehele industrie afhankelijk is van de feilloze werking van de precisiegereedschapmachine. Het grootste concern dat zich bezighoudt met do vervaardiging van deze machines, heeft vlak bij huis een vestiging Cincinnati Milacron N.V. in Vlaardingen Onze medewerkers vinden voldoening in hun persoonlijk vakmanschap, zoals vroeger Wilkinson en Watt, nu echter op een niveau van nauwkeurigheid dat toen onvoorstelbaar was. In een aantal afdelingen behoeft dit vakmanschap versterking rondslijper vlakslijper centerloossüjper radiaaJba order frezer centerdraaïer revolverdraaier nube-boorder machinemonteur machinebankwerker beproeviiugstechmcus aftakenaar gietwerk harderij technicus (leer!.) lakspuiter Voelt zich aangetrokken tot een bedrijf dat aan cfe weg timmert als het gaat om modern vakman*- schap Een bedrijf waaru nog kunt leren, ook al bent u goed geschoold? U kunt bij oris een aan trekkelijk salaris verdienenvakmensen beginnen tussen f 960,- en f 1100,- per vier weken (d.i. resp. f1050,- en f1200.- per maand). Als u in twee ploegendienst gaat werken, komt dear een aantrekke lijke toeslag bij. Wij willen u graag In een persoonlijk gesprek verdere informaties verstrekken over de mogelijkheden die wij u bieden. Bel even op om een afspraak te makentel. 010 - 34- 79 44. toestel 338. kom eens langs ons bedrijf is gemakkelijk te vinden; enkele minuten lopen vanaf station Vfaar- dingen-Oost: Schiedamsedijk20. Wij kunnen u ontvangen dagelijks tussen 10en 4uur, en donderdagavond 18 maart van 7 uur tot 8 uur. of schrijf een briefje postbus 98, Vlaardingen (personeelszaken). (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, Kiezers in Rotterdam krijgen op 28 april dc keu ze uit ten minste 23 lijsten met kandi daten voor de Tweede Kamer. Vanmiddag om 5 uur moeten alle kandidatenlijsten zijn ingediend. In de kieskring Rotterdam waren er tegen het eind van de ochtend al 23, maar de kans leek niet uitgesloten dat aan dit pakket nog een of meer splinter groeperingen zouden worden toege voegd. Vier jaar geleden telde de kieskring Rotterdam voor de Kamerverkiezing 19 kandidatenlijsten. De lijstnunune- ring moet in de komende weken nog worden vastgesteld. Voor partijen die al eerder aan de Kamerverkiezingen deelname fieldt de vorige uitslag voor de volgorde. Voor de nieuwko mers zal worden geloot. In alfabetische volgorde waren van morgen de volgende lijsten in de Kieskring Rotterdam ingediend: Anti-Revolutionaire Partij. Bejaar den en Arbeiders Partij. Bejaarden- partij 65+. Binding Rechts. Boeren partij. christelijk-Historische Unie. Communistische Partij van Nederland, D'66, DS'7Q. Gereformeerd Politiek Verbond. Kabouters. KV.P, Neder lands Appèl, Nederlandse Midden stands Partij. Nieuwe Roomse Partij. P.S.P. Pv.d.A. P.P.R. Positief Sociaal Democraten. Staatkundig Gerefor meerde Partij. Stichting Gedupeerde Groepen 18—f- t/m 65 Lijst Van Vei- sen. V.V.D. (de schrijfwijze van de namen is die van de partijen zelf). ROTTERDAM, woensdag (ANP) Het comité van de redersverenigingen van de Europese gemeenschap, waarin de Duitse, Belgische, Franse, Italiaan se en Nederlandse reders zijn verte genwoordiging, heeft in Rotterdam de negende algemene vergadering gehou den. Het comité heeft zich beraden over de problemen, waarvoor de zeescheep vaart ;zich als bedrijfstak gesteld ziet, en die zich in de naaste toekomst zou den kunnen voordoen óm het kader van de Europese gemeenschap. Een uitgebreide gedachtenwisseling vond met name plaats met betrekking tot het probleem van vlagbevoorrechting, di unaniem werd veroordeeld wegens de negatieven gevolgen, die zowel voor de scheepvaart als voor de verla ders daaruit voortvloeien, aldus een communiqué. MAASSLUIS, woensdag Op za terdag 10 april 1971 zal de midget- golfbaan, gelegen achter het Zalen centrum-West aan de Lijsterlaan ia Maassluis-West, weer voor het pu bhek worden opengesteld. Tijdens het komend speelseizoen (dat naar verwachting zal duren tot en met de maand oktober a.s.) zullen de uren van openstelling van de golf baan gelijk rijn aan die van het sei zoen 1970, namelijk: maandag tot en met zaterdag: van 10.00 uur 17.09 uur, 19.00 uur 24.00 uur. Iedere zondag van 13.00 uur 22.00 uur. Wie van de speel mogelijkheden van het golfcentrum gebruik wil maken kan zich tijdens de genoemde ureb van openstelling wenden tot de be heerster van het Zalencentrum-West (telefoon 3510). Bij deze beheerster zijn zogenoemde „score-kaarten" ver krijgbaar tegen de prijs van f 1,per stuk, rechtgcvende op het spelen van één baanronde. De spelregels voor dit miagetgolfspcl staan op de score-kaar- ten vermeld. Bij aankoop van een sco re-kaart ontvangt men van de beheer ster tevens in bruikleen voor één ron de benodigd spelmateriaal (speelbal en sticks). ROTTERDAM, Bij een aanrijding tussen twee personenauto's op de kruising Vaanweg-Vinken- baan-Oldegaarde is gisteren de 41-ja- rige buschauffeur W„ N. Heintjes uit Rotterdam uit zijn auto geslingerd. Met een bloedende hoofdwond en rugletsel is hij opgenomen in het Dijkxigtriékenhuis, UITZENDORGANISATIE TEMPO-TEAM KANTOOR SCHHDSAM vraagt voor directs uitzending raar bij haar bekends bedrij ven VERKOOPADMI- HISÏRATEURS STENOTYPISTES Ned. rnodernetalen voor hete dager» Elka vrijdag uitbetaling, per kas, bank of giro. Volledige so ciale vsTzekerlng. U bent tede re dag voor vrll&tlivende Inlich tingen van 9.00—17.00 uur wolkom Op ons kantoor ontmoet u mevr. Var» der Vlies, VOOR WERKWILLIGE HOE- Ö&RS KIN DERO PPASCEff TH ALE AANWEZIG. Hoogstraat 198 Tel,280844.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 2