Vrijdag slot wielerseizoen sportpaleis ROTTERDAMS DAGBOEK Gevaarlijke schuifdeuren SCHUT: SUBSIDIES NIET EINDELOOS Sleepboot gekapseisd en gezonken Amateur-overvaller: 'eis is gekkenwerk' Meesterserie knap besloten door Firkusny Scholier gedood bij ongeval ROTTERDAM RIJNMOND Debuut Jan Janssen in sportpaleis HVO betaalt overwinning op Rotterdam JIJ OOK AL IN HOT-PANTS? HET ROTTERDAMS PAROOL BEZORGERS(STERS) VL 65 organiseert avond over socialisme Ten Donk blijft tweede klasser Explosies aan boord van Russisch schip Honden bijten kippen dood Amerikaan Ruilbeurs „De Verzamelaar" Judotoernooi met 1500 deelnemers Ajax-Excelsior Paaszaterdag Duits opleidings schip in Rotterdam pagina 4 - woensdag 31 maart 1971 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, woensdag. Het winterbaanseizoen in bet sportpaleis Ahoy' zal komende vrijdagavond worden afgesloten. Aanvankelijk waren er ook wieïerevenementen gepland voor de vrijdagen 9, 16 en 23 april, maar de directie van het sportpaleis beeft „het niet aangedurfd om door te gaan", zoals Harry Hof meester gisteren verklaarde. De reden van de vervroegde „zomerstop" is het feit dat de publieke belangstelling door de overvloed-aan programma's sterk is terugge lopen en dat er in verband met de start van het wegseizoen onder de renners zelf nog weinig animo is om op de baan te rijden. Directeur Harry Hofmeester ver bloemde niet dat hij teleurgesteld is over de interesse van de Rotterdamse bevolking. Sinds de opening op 15 ja nuari j.I. zijn er, de 'zesdaagse niet meegerekend, gemiddeld ongeveer 2000 mensen komen kijken en dat is, aldus Harry Hofmeester „wat tegen gevallen". Hofmeester; „Financieel is het geen goede >zaak geweest. We zijn er niet uitgesprongen." Ondanks de teleurstellende ervarim gen is directeur Hofmeester niet pes simistisch gestemd voor de toekomst. „Deze eerste maanden vormden een aanloopperiode," zo zei hij. „We heb ben het experiment aangedurfd en er lering uit getrokken. Volgende keer zullen we het seizoen korter houden in de wintermaanden oktober lot en met februari en er zullen ook minder programma's worden gegeven. We zijn nu te veel in herhalingen ge treden. Hoe de frequentie precies zal wor den is nog niet te zeggen. Daarvoor zullen we eerst uitvoerig overleg ple gen met de KNWTJ. Maar het' staat wel vast dat we niet meer wedstrijden organiseren. Het is gebleken dat dat geen haalbare kaart is. Ik en met mij Vele insiders heb er steeds een hard hoofd in gehad, maar we zijn doorgegaan om de wielersport hier een kans te geven. Wat de toekomst betreft, ik ben er zeker van dat de publieke belangstel! ling zal groeien. Er is echter tijd nodig; het publiek heeft tijd nodig om insider te worden. Hetzelfde gold indertijd voor het honkbal. In het begin wist men niets af van de spelregels, maar op den duur heeft men zich toch een zekere deskundigheid verworven." Harry Hofmeester, die zich ook al meermalen teleurstellend heeft uitge sproken over de matige belangstelling van de zijde van de wielerwereld, bleef bij zijn al eerder verkondigde mening dat hij de toegangsprijzen (zitplaatsen zes en acht gulden) niet te hoog vindt. „Vorige week", zo be toogde de heer Hofmeester, „kostten alle rangen vijf gulden en toen waren er ook niet meer dan 2000 toeschou wers. Daar ligt het beslist niet aan. Men is heus bereid te betalen voor goede programma's. Er is gesugge reerd om met lage prijzen te beginnen en ze dan langzaam te verhogen, maar daar ben ik een tegenstander van. Ik vind dat een anti-reclame. Er zijn al leen te veel wedstrijden geboden. Het voetbal heeft eenzelfde tendens. Bij twee achtereenvolgende thuiswedstrij den is er een dalende belangstelling. Cyfers hebben dat uitgewezen." Vol gens de heer Hofmeester betekent de vroege sluiting van het seizoen voor de sponsors geen nadeel. Hij zei: „De fir ma's hebben geen enkel belang bij een groot aantal programma's, waarbij de kans op trv-uitzendingen gering is. De sponsors zijn geïntcreseerd in volle huizen cn programma's van allure, die mogelijkerwijs door de televisie wor den uitgezonden." Tot slot merkte directeur Hofmees ter („We zullen in de toekomst ook voor andere takken van sport de markt aftasten") op: „In de komende jaren zal het sportpaleis zijn nut moe ten bewijzen. De mensen hebben ech ter de tijd nodig om het gebouw te ontdekken." Directeur Harry Hofmeester; „Fi nancieel zijn we er niet uitge sprongen." (Van onze sportredactie) v ROTTERDAM, woensdag Jan Janssen zal vrijdagavond zijn debuut maken op de wielerpiste van het Rotterdamse sportpaleis. De ex-Tour de Trance-winnaar vormt samen met de Europese sprintkampioen Leijn Loevesijn een koppel tijdens een omnium voor professionals. Het koppel omnium komt in de plaats van het oorspronkelijk aangekondig de Nederlandse kampioenschap ploegkoers, dat door gebrek aan belangstelling moest komen te vervallen. Aan het omnium nemen zes koppels deeL Behalve het duo Loevesijn-Jans-, sen zijn dat Post-Bravenboer, Duyn- dam-DOlman, Stam-Koel, De Wit-Oud- kerk en Verschueren-v. d. Lans. Hot rijden van de Belg Theo Ver- schueren staat nog niet helemaal vast, Verschueren, die al enige tijd met een pijnlijke blessure te kampen heeft, hoopt een dezer dagen toestemming van de dokter te krijgen om in Rot terdam te mogen starten. Op het programma staan sprintwed strijden over vijf ronden, een klasse mentswedstrijd over 30 ronden, een ploegentijdrit over 1 kilometer met vliegende start, een demy afvalrace over 60 ronden (deelnemers: Braven- boer, Dolman, Loevesijn, Koel, Oud- kerk, v. d. Lans) en ter» derny-koers over 20 minuten in lijn, met In de baan Post, Duyndam, Janssen, De Wit: en Verschueren. Het omnium wordt omlijst door wedstrijden voor nieuwelingen en amateurs, alsmede een voetbalwed strijd tussen Zwart Wit '28 en een zgn. Eddy PG-team, een elftal van Rotterdamse oud-internationals. Dit duel begint omstreeks 21.00 uur en voorafgaande vindt er een. huldiging van de kersverse zaterdagkampioen plaats. De toegangsprijzen zijn vrijdag avond evenals vorige week vijf gul den voor alle rangen. VLAARDINGEN, woensdag Het eerste tiental van de schaakvereniging HVO heeft een gemakkelijke 7-1/2 - 7-1/2 overwinning behaald op Rotter dam, dat daarmede is gedegradeerd. HVO heeft zich tevens verzekert van de derde plaats. Juist één plaats te laag want nummer 1 promoveert au tomatisch, terwijl nummer 2 van de ranglijst promotiewedstrijden moet spelen. De winstpunten werden behaald door Van Drlel, Kwindacz, Hooger- werl, Smeekes en De Koe. Remise werden genoteerd voor De Jong, Kar na at, Huyzer, Akkerman en De Goede. •De eerder afgebroken wedstrijd tus sen HVO 2 en Spijkenisse ls thans uit gespeeld en geëindigd dn een 5—5 ge lijkspel. De spanning aan de kop ls daardoor onveranderd gebleven. HVO 2 leödt met 11 punten uit 6 wedstrijden met 37 bordpunten, terwijl Spijkenisse ook 11 uit 6 heeft, maar 36-1/2 bord- pumten bezit. Spijkenisse moet nog spelen tegen ■Hillegersberg 2, terw01 HVO 2 de strijd zal moeten opnemen tegen Schaak '67 1. dat een Iets sterkere te genstander ls. Dinsdagmiddag had Jacques Mauriat uit Parijs een modeshow in samenwerking met "Eurobas Modes" in Rotterdam. Op de foto: enkele van zijn creaties op het dak van Hilton. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Omdat minister Roolvlnk door behandeling van de invaliditeitswet In de Tweede Kamer verhinderd was en minister Schut hem verving was het voorna melijk de wet op de huurharmonisatie die gisteravond grote aandacht kreeg, tijdens de grote openbare verkiezings bijeenkomst van de AR-kiesvereni ging Rotterdam in Atrium. Zo'n paar honderd voornamelijk oudere AR-aanhangers hoorden minister Schut betogen dat de huur harmonisatie in Nederland model gaat staan voor de huurproblemen in de gehele wereld. In de beantwoording van talloze hier en daar soms kritische vragen toonde hij zich een verdediger van de eigenaren van huizen, die het aan trekkelijk moeten gaan vinden om hun geld in huizen te gaan beleggen. Hij verdedigde wederom zijn bekende standpunt dat het pas normaal is wanneer verhuurder en huurder het onderling eens worden over de huur- (ADVERTENTIE) vraagt nette Leeftijd vanaf 15 jaar Aanmelden: Wesibtaak 9, Rotter dam-Centrum. Telefoon: (010) 135430/155960/232114/286192. prijs van de woningen. De heer Schut bad er vertrouwen In dat de oude hui zen door eigenaren echt wel opge knapt zullen worden, nadat de huur- harmonisade was toegepast. „Het sub sidiëren van huizen kan toch maar niet eindeloos doorgaan", nep minis ter Schut tenslotte met gekweld gezicht uit tot zijn stil luisterend ge hoor. Spreker ontkende opmerkingen uit de zaal dat het kabinet-De Jong geen christelijk beleid voerde en wees ais voorbeeld daarvoor het beleid aan dat minister Roolvink voerde. „Voor de underdog wordt echt wei iels gedaan", aldus de minister, „kijk maar eens naar het verhogen van de sociale pre mies". Tenslotte stelde hij zich positief op tegenover bepaalde vernieuwingen in 5de maatschappij die de jeugd (Voor staat, al lichtte hij deze vernieuwin gen niet toe. Hij stelde zijn gehoor ge rust dat minister Udink toch echt geen wezenlijk andere opvattingen over gezag en orde had dan de lijst trekkers van ARP en KVF. Hij ver weet sommigen dat ze zowel over dit punt als over de wet op de huurhar monisatie teveel naar de oppositie luisterden. Tijdens de op zaterdag 3 april te houden openbare avond in de Socië teit van VI 65, Zomerstraat 31, zal Fred van der Spek, Tweede-Kamerlid voor de PSP, een antwoord trachten te geven op de vraag: „Wat is socialis me?" Uitgangspunt is dat het socialis me geen garantie is voor een betere wereld, maar wel een voorwaarde. De avond begint om 20.30 uur. (Van onze korfbalmedewerker) ROTTERDAM, woensdag, Door eeein 9—7-zege op ELKV heeft Ten Donk zich gehandhaafd i*i de tweede klasse van de landelijke microkorfbal- competitie. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Dc sleepboot Ncmar ls gisteren ongeveer 75 meter uit het oostelijk havenhoofd van de Waalhaven gekapseisd en ge zonken. De Nemar werd door het sleeps chip EAV.T. (1360 ton), geladen met erts, omgetrokken omdat dit schip in een storke ebstroom dwars kwam te lig gen. De stuurman van de Nemar, de 50- jarlge A. Meeuwsen uit Rotterdam, zag kans op de kiel te klauteren. HU werd er door de bemanning van de Havendienst 5 afgehaald. De kap.tein, de 57-jarige P. de Wit uit Botterdamkwam in het watar te recht. Hij werd opgevist door de be manning van een andere sleepboot en voor onderzoek in het Claraziekerahuis opgenomen. ROTTERDAM, woensdag Gister avond hebben zich aan boord van het in de Maashaven liggende Russische m,s. Odesskig Kem?emelets enkele lichte explores voorgedaan. Dit gebeurde tijdens het ontsteken van een hulpboiler. Persoonlijke onge lukken deden rioh niet voor. De scha de was gering. (Van een on2er verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Drie losgebroken honden hebben gisteren tien kippen doodgebeten van een vee houder aan de Bovendijk in Rotter dam. De honden waren losgebroken bij een autosloperij. De schade werd on derling geregeld. T fenw markten, ira- ip venhuizen e.d. zijn uitgerust met sla- zen toegangsdeuren die auto matisch open en dicht gaan. U kent ze. De binnenkomende stelt een mechanisme in wer king. Het heeft iets te maken met de mysterieuze werking van een foto-elektrische cel, meen ik. Hoe dan ook, met de veilig heid van deze deuren blijkt het niet overal honderd pro cent te zijn. Vorige week is er een ongeluk mee zo'n deur ge beurd. Een meisje van twee jaar raakte met haar armpje bekneld tussen twee dicht klappende schuifdeuren ergens in Rotterdam. Zoiets veroorzaakt de nodige paniek. Omstanders en perso neel kwamen ik actie. Pogin gen om de kier tussen beide deuren door middel van krach tig dutuen te verbreden hadden geen resultaat. Het kind kon eerst bevrijd worden, nadat de stroom was uitgeschakeld maar daarvoor moesten eerst de nodige „instanties" worden gepasseerd. De vader van het meisje had eerst moeten drei gen de glazen deuren te zullen intrappen voor de nodige stap pen -werden ondernomen tot het uitschakelen van de stroom. Het commentaar van dc di rectie van het betrokken be drijf is niet erg bevredigend: „We zullen de zaak onderzoe ken. Dat meisje is tussen de geopende deuren blijven staan. Die deuren moeten eerst con tact maken voor ze -weer open gaan. Zo'n ongeluk gebeurt eens in de honderd jaar". Men zou daar aan toe kun nen voegen; met liften gebeu ren ook eens in de honderd jaar ongelukken, maar liften zijn wel beveiligd. £EN Amerikaan die voor een Amerikaanse onder neming bij Hoogovens werkt ene Bob Tomhave, heeft zijn indrukken over Nederland op papier gezet. Er is veel lezens waardigs bfj. Enkele citaten: „Parkeren in een „niet parke ren" plaats, roken in een „niet-roken" plaatsof tegen een miljoen anderen regels gaan; je bent gauw over jouw overtreding verteld door de man in cie straat, In mijne land je bent niet schuldig ten zij je bent door de politie be trappen. De man in de straat zegt niets. Het eerst drie woorden in Holland geleerd zijn: mag niet" en „verbo den". „Nog een eerste indrukken van Holland is de tekort aan aanplakborden enflikkerende neon uithangborden." Van speciaal interesse zijn de autobestuurders. De straten hebben het druk met rijschool autos maar niemand weet hoe te bestuur. Elke straat is een racebaan met bestuurders die zijn lefen gevaar maakt ten einde een autolengte te win nen. SnelheidslimU.,70 km, maar ih de mist gaan jullie 100 km en dan zijn juilie ver baasd als er een 50-auto-onge- luk is. Ik hept nooit van meer dan een 3-auto-ongeluk ge hoord voor ik hier ktoam." „Het taal is moeilijk te le ren (zoals duidelijk van dit verhaaltje blijkt) en- nog meer moeilijk te uitspreken. Boven dien, alleen paarden zouden dit geluid kunnen maken," j,Ik liet mijn hart in San Francisco en mijn amandelen in IJ muiden. De operatie was onbeschoft. In America ik zou eerst gaan slapen voor de ope ratie. Hier was ik helemaal wakker gedurende de hele verschrikkelijke belumdeling." „In America het is zeer dui delijk dat Dick Nixon is de grootste in' de hele land, maar hier het is nooit helemaal dui delijk aan mij wie is echt de grootste. Soms denk ik de Ko ningin en soms denk ik mijn heer de Uil. Nederlanders schijnen ook aan my* mensen die steeds zeggen, dat het niet mogelijk is en het dan toch doenhoe dan ook." GEHEUGENSTEUNTJE: vrijdag Z april wordt In de IJsselhal van het nieuwe Ahoy'complex dc Pasar Dalam (Indonesische binnenmarkt) geopend. DE„ ]VMEJUFFROUW W. de Haan neemt op 1 april afscheid van de Gemeenschappelijke Bi bliotheek voor Zeevarenden wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Vandaag recipieerde mej. De Haan in de bibliotheek jfan de Veerhaven. Nederlandse Vereniging V3n Suikerzieken (Burg- Patijnlaan 65, Den Haag, tel. (070) 638970) vraagt aandacht voor een hulpactie die wordt gevoerd voor suikerzieken. Er moet een dlabetisch centrum komen. Dat gaat ƒ2 miljoen kosten. Er is een gironummer: 46.95.00,Nederland telt naar schatting 250.000 suikerzieken. TDU het Convent van Kerken (Hang 8) is gratis een fol der te-krijgen met tijden van kerkdiensten tijdens de Paas dagen. Ook dc diensten voor buitenlanders staan erin. WIE alles wil weten over het Rotterdamse caféleven van toen en nu dient zich op 22 april naar de Volksuniver siteit te spoeden. Daar begint om 20.00 uur de beer P.N. Kalkman (oud-redacteur van de NRC) 'n lezing; Rotterdams caféleven door de ecuwen heen. ("Van eert onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag „Het is schering en inslag dat er bank overvallen worden gepleegd. Alleen in 1970 waren het al zo'n 43", aldus de officier van justitie bij de Rotterdamse rechtbank mr J. G. F. A. Hage gisteren in zijn requisitoir tegen de 21-jarige Rotterdamse chauffeur Edwin F. Deze wordt ervan verdacht op 27 november een overval te hebben gepleegd op het bijkantoor van de Spaarbank aan de Groene Hilledijk. De officier vorderde tegen de verdachte een ge vangenisstraf van twee jaar met aftrek van het voorarrest. Zijn cliënt zou moeilijk Jn contact met andere mensen komen en was weinig intellectueel begaafd. „Het ls meer een kind, beslist geen geraffineerde bankovervaller", aldus mr Strengers. Hij bepleitte een voorwaardelijke ter beschikkingstelling van de regering met een kleine straf. „Als men de per soon van de'verdachte ziet dan kan hot algemeen belang er vrede mee hebben dat een lagere straf wordt op gelegd, zo zei de raadsman. In zijn repliek stelde de officier dat hij zonder de bijzondere omstandighe den van dit geval, een twee maal zo hoge straf zou hebben geëist. De verdachte had het laatste woord: „zo'n straf is gekkenwerk", riep hU heftig geëmotioneerd. „Vindt U niet dat het ook gekkenwerk was wat u zelf gedaan hebt", zo vroeg recht bank-president mr A. R, Jolles hem met zachte stem. De rechtbank zal op 7 Rpril uit spraak doen. Edwin had op die dag voor een ge weldige consternatie in het spaar bankkantoortje gezorgd, Zijn gezicht gecamoufleerd met een nylonkous en met een groot flobert-geweer in de aanslag, zo was hij binnen komen stappen. „Ik moet geld hebben", schreeuwde hij na met een geweer schot de aanwezigen de doodsschrik op het lijf gejaagd te hebben. Hierop had hij het geweer door de tralies van het loket gestoken en vlak langs het hoofd van de dienstdoende lokettlst geschoten. „Ik had het idee, nou is het menes", zo verklaarde dc spa ar bankbediende ter zitting. Gewil lig had hij de overvaller de geldkist toegeschoven. Deze grabbelde er een stapel bankbiljetten uit en vluchtte, in een spoor van biljetten, de deur uit. „Een geweldig amateuristische overval", vond zijn raadsman, „dat blijkt uit alles. Er is hier spake van een opwelling van een weinig begaafd iemand". In rijn requisitoir had de officier echter van een andere opvatting blijk gegove». Naar zijn mening had dc verdachte weloverwogen ae nodige voorbereidingen getroffen en had hij bepaald niet In een impuls gehandeld. Als motief voor de daad van Edwin zag de officier het zich willen waar maken, Naar verdachte verklaarde was het plan bij hem opgekomen nadat hij sinds een week werkeloos was ge weest. Met het gestolen geld, otigeveer 8300 gulden, had hij eerst geen raad geweten. Enkele dagen had het onder zyn beddekussen verborgen gelegen. Toen had hij een deel ervan besteed voor de aankoop van een pistool en enkele kleine gebruiksvoorwerpen. Het merendeel van het bedrag was bij rijn arrestatie nog in zijn bezit. Uit een psychiatrisch onderzoek was gebleken dat F. ais verm.nderd toere kenbaar moet worden beschouwd. De kans op herhaling werd niet uitgeslo ten geacht. Dc offtcier zei niet te willen mee gaan met het advies van de reclasse ring die begeleiding en een gedeelte lijke voorwaardelijke straf had be pleit. „Het algemeen belang moet hier prevaleren", vond mr Hage. De raadsman van verdachte mr F. M. P. Strenger ging in zijn pleidooi uitvoerig In op de doeleinaen van de straf. „Als er sprake is van lecdtoc- voegmg aan de verdachte, dan ga ik mee met de eLs van de officier van ju- sitite. Ziet men de straf echter als een middel om de verdachte weer ln het gareel te krijgen, dan wordt het an- dears", aldus de raadsman. Hij wees erop dat men hier te ma ken had met een gehandicapt mens. T^EZELFDE levensblije sonate in C van Haydn als waarmee Misha Dichter enige maanden geleden zijn recital opende vormde gisteravond het begin van de laatste piano-avond in de Meesterserie. voor eer» veeltallig publiek in de grote Doelenzaal gege ven door Rudolf Firkusny. Het ontwa pende stuk, doortrokken van Haydns onbedwingbare humor, was voor Fir kusny een gerede aanleiding tot het schetsen van tere lijnen en het ge bruiken van subtiele kleurschakerin gen, een onvervreemdbaar aspect van zijn sped, dat er vaak betoverende klankwerkingen aan ontleent. Toch geven vrij, juist voor Haydn. de voor keur aan Dichters helder geprofileer de, volkomen open interpretatie, die de klassieke stijl en strenge factuur van deze zelden gespeelde sonate meer recht deed. Dichter toverde ook met de klank, echter meer vanuit de mu ziek zelf gedacht, terwijl Firkusny's bedwelming die van het instrument is. Dat deze klankpracht voor Schu- mans Davidsbündlertönze alleen maar heilzaam was zal Iedereen begrijpen, die Schumamns uitgebreide cyclus van stemmingsstukken kent. Onder de handen van Firkusny groeiden al deze kleinoden uit tot sublieme sfeerteke ningen, beurtelings innig en heftig-be- wogen, efemeer en geagiteerd of ver vuld van goedmoedige vrolijikheid. Technisch dwong zijn spel in zonder- hei d bewondering af door de moeite loze sprongtechniek, die alle riskante passages deed klHkeoi alsof zij een voudig te overwinnen zouden zijn. Schumann zou het hoogtepunt van het recital blijven. De composities na melijk, die Firkusny uit zijn geboorte land had meegebracht bleken weinig interessant, vooral de Variaties in As opus 38 van Dvorak, met een niet erg boelend thema en slechts een enkele treffende variatie. Persoonlijker zeg ging heeft Janaceks „1 October 1905", een episch stuk in es klein, gevat Sn een eigenzinnige tweedelige liedvorm. Firkusny speelde met name deze Ja- nacek meeslepend, mooier eigenlijk dan Ravels Alborada del grarioso (voorafgegaan door La vallée des clo ches), waaraan, mede door het zeer snelle tempo en een mogelijk iets te royaal pedaalgebruik, de gewenste transparantie ontbrak. Natuurlijk wa ren toch de ovaties langdurig. Firkus ny reageerde erop met toegiften van Ohopin (Mazurka) en Smetana. ELLY SALOMé VLAARDINGEN, woensdag De plaatselijke afdeling van de Ned. Ver eniging De Verzamelaar houdt op maandag 5 april een ruilbeurs in ge bouw Excelsior, aanvang 19 uur. Juist nu het weer schoonmaaktijd is, ver wacht het bestuur, dat velen wellicht een aantal dingen zuilen opruimen- Er wordt in ieder geval een groot aanbod vorwacht van oude dingen, die opeens tevoorschijn komen. (Van onze sportredactie) BRUNSSUM, woensdag Het jongste district van dc Nederlandse Judo Bond. Limburg, organiseert op 10, 11 en 12 april voor de eerste keer de Open Nederlandse Judokaropioen- schappcn. Aon dit grootste judotoer nooi ter wereld nemen niet minder dan 1500 jeugdige en volwassen judo ka's deel. Zaterdag strijden allen be neden de dan-gnmd, zondag komen liefst 250 dan-graadhouders tegen el kaar uit en maandag ontmoeten jeug digen van acht nationaliteiten elkaar. Vooral de kwaliteit van het toernooi op zondag is gewaarborgd. De 250 dan-graadhoudors (100 meer dan op het Olympische toernooi) komen on der meer uil België, West-Duitsland, Engeland, Frankrijk, Zweden en Noorwegen. Uit Nederland komt de militaire ploeg en verder Karei Giete- llnk, Eddfe v. d. Pol, Martin Poglajen, Adrle van Polcnen, Jan cn Peter Snij ders, Ernst Eugstcr, Dirk Eveleens, Leo Heyene, Gerard Vroegh. Henk Kruijs, Theo Schneider, C. Brandts en Will Peters. Een noviteit is, dat de poulc-inde- Ilng in dit monster-toernooi door een computercentrum, gevoed met de be nodigde persoonlijke gegevens van alle deelnemers, zal worden uitge voerd. Judoka's, die nog aan dit Open Nederlandse Judo-kampiocnschap willen deelnemen, kunnen zich tot en met uiterlijk morgen opgeven via te lefoon: 045-251241. DEN HAAG, woensdag (ANP). Ajax en Excelsior hebben overeen- stemm:ng bereikt over het vervroegen van hun wedstrijd, die voor Paasmaan dag was vastgesteld. Besloten is op de zaterdag voor Pasen te spelen, waar door Ajax wat meer rust heeft voor zijn eerste Europacupwedstrijd tegen Athletico Madrid. De Ajacieden vlie gen op 12 april naar Madrid voor hun eerste wedstrijd uit de halve finales. Ook PSV heeft verzocht de wed strijd tegen A'67 te vervroegen, maar daarover is nog geen beslissing geval len. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Bij een verkeersongeval in Rotterdam is gis teren de 15-Jarige scholier R D. W. van Leeuwen uit deze stad om leven gekomen. Hij kwam onder de achter wielen van een aanhangwagen nadat hij van een bromfiets, waar hij aeh- ter op zat, was gevallen. ,A?e bestuurder van de brommer, de 18-jarige A. Michels uit Rotterdam verloor de macht over het stuur. Het ongeluk gebeurde in de "Willem Buy- tenwechstraat. ROTTERDAM, woensdag. Van 13 tot en met 19 april 1971 zal het op leidingsschip „RUHR" van de West- dultse marine een Informeel bezoek brengen aan de haven van Rotterdam. Het 2500 ton metende schip heeft een bemanning van 300 koppen en werd in 1963 in dienst gesteld. Het schip dat dienst doet als opleidings schip voor aspirantofficieren en onder commando staat van kapitein E. Kollenbaum zal op 13 april a.s. om ongeveer 10.00 uur afmeren aan de Parkkade. Op zaterdag 17 cn zondag 18 april ls het schip van 15.00 tot 17.00 uur opengesteld voor bezoekers.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1971 | | pagina 1